Nanjing Lukou, Nanjing (NKG / ZSNJ)

Planespotter’s tidtabell

03:00 21.05.2019

04:00 21.05.2019

05:00 21.05.2019

+14°C   Vindar: 1 m/s @ 293°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 24, 25

06:00 21.05.2019

+14°C   Vindar: 1 m/s @ 293°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 24, 25

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 7 - 10 min.
Airbus A320 Shenzhen Airlines ZH 9464 Chongqing (CKG) 06:40 planerad
Airbus A320 Shenzhen Airlines ZH 9599 Lijiang City 06:50 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2753 Changsha (CSX) 06:55 planerad

07:00 21.05.2019

+14°C   Vindar: 1 m/s @ 293°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 24, 25

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 30 min.
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2814 Phuket (HKT) 07:00 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2804 Bangkok (BKK) 07:30 planerad

AVÅGENDE — 24
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2703 Taiyuan (TYN) 07:15 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2743 Yinchuan 07:15 planerad
Airbus A320 Juneyao Airlines HO 1691 Daqing 07:20 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2749 Dunhuang 07:25 planerad
Airbus A321 China Eastern Airlines MU 2881 Shanghai (PVG) 07:25 planerad
Boeing 737-900 Shenzhen Airlines ZH 9870 Guangzhou (CAN) 07:25 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2705 Kunming (KMG) 07:30 planerad
Airbus A321 China Eastern Airlines MU 2807 Guangzhou (CAN) 07:30 planerad
Airbus A320 Juneyao Airlines HO 1679 Guiyang (KWE) 07:35 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2809 Xiamen (XMN) 07:35 planerad
Airbus A319 China Eastern Airlines MU 2819 Yibin 07:35 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 6944 Guiyang (KWE) 07:40 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2991 Dalian (DLC) 07:40 planerad
Airbus A319 China Eastern Airlines MU 9787 Mudanjiang 07:40 planerad
Boeing 737-900 Shenzhen Airlines ZH 9854 Shenzhen (SZX) 07:40 planerad
Airbus A320 Shanghai Airlines FM 765 Hong Kong 07:45 planerad
Airbus A320 Juneyao Airlines HO 1677 Lijiang City 07:45 planerad
Airbus A319 China Eastern Airlines MU 2823 Zunyi 07:45 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 9761 Yining 07:45 planerad
Airbus A321 Juneyao Airlines HO 1639 Taiyuan (TYN) 07:50 planerad
Airbus A321 China Eastern Airlines MU 2867 Shenzhen (SZX) 07:50 planerad
Airbus A319 China Eastern Airlines MU 2891 Hohhot 07:50 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2805 Chengdu (CTU) 07:55 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2875 Xianyang (XIY) 07:55 planerad

08:00 21.05.2019

+21°C   Vindar: 1 m/s @ 241°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 24, 25

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 20 min.
Airbus A320 West Air (China) PN 6297 Shenzhen (SZX) 08:15 planerad
Boeing 737-900 Shenzhen Airlines ZH 9855 Guangzhou (CAN) 08:35 planerad
Boeing 737-900 Okay Airways BK 2817 Changsha (CSX) 08:40 planerad
Boeing 737-800 Shandong Airlines SC 4703 Xiamen (XMN) 08:40 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 8085 Xiamen (XMN) 08:45 planerad
Boeing 737-800 China Eastern Airlines MU 2135 Taiyuan (TYN) 08:45 planerad
Airbus A320 Qingdao Airlines QW 9823 Yantai 08:45 planerad
Boeing 737-800 Air China CA 8945 Dalian (DLC) 08:50 planerad
Airbus A321 Maldivian Q2 390 Bangkok (BKK) 08:50 planerad
Boeing 737-800 Shandong Airlines SC 4695 Qingdao 08:50 planerad
Boeing 737-800 9 Air Co AQ 1033 Guangzhou (CAN) 08:55 planerad
Airbus A320 Loong Air GJ 8863 Yan'an 08:55 planerad

AVÅGENDE — 19
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A319 China Eastern Airlines MU 2759 Zhengzhou (CGO) 08:00 planerad
Airbus A330-300 Cathay Dragon KA 863 Hong Kong (HKG) 08:00 planerad
Airbus A321 China Eastern Airlines MU 775 Tokyo (NRT) 08:00 planerad
Airbus A320 Juneyao Airlines HO 1617 Chitose / Tomakomai (CTS) 08:05 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2873 Tongren 08:05 planerad
Boeing 737-800 Shenzhen Airlines ZH 9571 Guiyang (KWE) 08:05 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2811 Beijing (PEK) 08:10 planerad
Airbus A321 China Southern Airlines CZ 3578 Shenzhen (SZX) 08:15 planerad
Airbus A320 Hong Kong Airlines HX 221 Hong Kong (HKG) 08:15 planerad
China Southern Airlines CZ 3872 Guangzhou (CAN) 08:20 planerad
Airbus A320 Juneyao Airlines HO 1601 Tokoname (NGO) 08:20 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2925 Chongqing (CKG) 08:20 planerad
Airbus A321 Juneyao Airlines HO 1673 Nanning (NNG) 08:30 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2893 Sanya (SYX) 08:30 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 6838 Ürümqi (URC) 08:35 planerad
Boeing 737-900 Shenzhen Airlines ZH 9862 Guangzhou (CAN) 08:35 planerad
Boeing 737-800 Air China CA 1820 Beijing (PEK) 08:40 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2711 Zhuhai 08:40 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2739 Chan'chun' 08:55 planerad

09:00 21.05.2019

+21°C   Vindar: 1 m/s @ 241°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 24, 25

ANKOMMANDE — 23
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A319 Chengdu Airlines EU 2753 Changsha 09:05 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 8097 Jinjiang 09:05 planerad
Airbus A320 Qingdao Airlines QW 9859 Qingdao 09:05 planerad
Boeing 737-800 Air China CA 4545 Chongqing (CKG) 09:10 planerad
Embraer 190 Hebei Airlines NS 3225 Shijiazhuang 09:10 planerad
Airbus A320 China Southern Airlines CZ 6189 Dalian (DLC) 09:15 planerad
Airbus A320 Shenzhen Airlines ZH 9566 Chengdu (CTU) 09:20 planerad
Boeing 737-800 Hainan Airlines HU 7597 Dalian (DLC) 09:25 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 2819 Dongsheng 09:30 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 8189 Fuzhou (FOC) 09:30 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2712 Zhuhai 09:30 planerad
Boeing 737-900 Shenzhen Airlines ZH 9841 Shenzhen (SZX) 09:40 planerad
Airbus A321 Juneyao Airlines HO 1675 Huizhou 09:45 planerad
Boeing 737-800 Hainan Airlines HU 7089 Haikou (HAK) 09:45 planerad
Airbus A320 Shenzhen Airlines ZH 9461 Chongqing (CKG) 09:45 planerad
Boeing 737-800 Hainan Airlines HU 7313 Guangzhou (CAN) 09:50 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 8555 Changsha (CSX) 09:50 planerad
Airbus A321 China Eastern Airlines MU 2387 Xianyang (XIY) 09:50 planerad
Boeing 787 Neos NO 976 Milan (MXP) 09:50 planerad
Boeing 737-800 Air China CA 8397 Hohhot 09:55 planerad
Airbus A320 Juneyao Airlines HO 1662 Guiyang (KWE) 09:55 planerad
Airbus A320 Juneyao Airlines HO 1686 Xianyang (XIY) 09:55 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2447 Lanzhou 09:55 planerad

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2827 Shenyang (SHE) 09:00 planerad
Airbus A320 West Air (China) PN 6236 Chongqing (CKG) 09:15 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2777 Nanning (NNG) 09:30 planerad
Boeing 737-900 Shenzhen Airlines ZH 9856 Guangzhou (CAN) 09:35 planerad
Boeing 737-900 Okay Airways BK 2793 Guilin City (KWL) 09:40 planerad
Boeing 737-800 Shandong Airlines SC 4704 Xiamen (XMN) 09:40 planerad
Boeing 737-800 China Eastern Airlines MU 2136 Taiyuan (TYN) 09:45 planerad
Airbus A320 Qingdao Airlines QW 9823 Yantai 09:45 planerad
Boeing 737-800 Shenzhen Airlines ZH 8577 Zhanjiang 09:45 planerad
Boeing 737-800 Air China CA 8945 Fuzhou (FOC) 09:50 planerad
Boeing 737-800 Shandong Airlines SC 4695 Kunming (KMG) 09:50 planerad
Airbus A320 Shenzhen Airlines ZH 9597 Yuncheng 09:50 planerad
Boeing 737-800 9 Air Co AQ 1033 Guangzhou 09:55 planerad
Airbus A320 Loong Air GJ 8864 Yan'an 09:55 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2715 Kunming (KMG) 09:55 planerad

10:00 21.05.2019

+21°C   Vindar: 1 m/s @ 241°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 24, 25

ANKOMMANDE — 18
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A321 China Eastern Airlines MU 2818 Guangzhou (CAN) 10:00 planerad
Airbus A319 Chongqing Airlines OQ 2321 Chongqing (CKG) 10:00 planerad
Boeing 737-800 Hainan Airlines HU 7213 Guangzhou (CAN) 10:10 planerad
Boeing 737-700 China Southern Airlines CZ 3513 Guangzhou (CAN) 10:15 planerad
Airbus A330-300 Mandarin Airlines AE 987 Taipei (TPE) 10:20 planerad
Airbus A319 Tibet Airlines TV 9845 Guiyang (KWE) 10:20 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 3655 Guiyang (KWE) 10:25 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2787 Dalian (DLC) 10:25 planerad
Airbus A321 Sichuan Airlines 3U 8923 Chengdu (CTU) 10:30 planerad
Airbus A320 China Southern Airlines CZ 3559 Shenzhen (SZX) 10:30 planerad
Airbus A319 China Southern Airlines CZ 6451 Shenyang (SHE) 10:30 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2706 Kunming (KMG) 10:40 planerad
Boeing 737-800 Hainan Airlines HU 7698 Taiyuan (TYN) 10:45 planerad
Boeing 737-800 9 Air Co AQ 1069 Guiyang (KWE) 10:50 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2871 Xiamen (XMN) 10:50 planerad
Boeing 737-800 Shenzhen Airlines ZH 9381 Nanning (NNG) 10:50 planerad
Airbus A321 Air China CA 1817 Beijing (PEK) 10:55 planerad
Boeing 737-900 Shenzhen Airlines ZH 9857 Guangzhou (CAN) 10:55 planerad

AVÅGENDE — 19
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A319 Chengdu Airlines EU 2754 Changsha 10:05 planerad
Airbus A320 Juneyao Airlines HO 1717 Guilin City (KWL) 10:05 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 8097 Harbin (HRB) 10:05 planerad
Boeing 737-800 Air China CA 4546 Chongqing (CKG) 10:10 planerad
Embraer 190 Hebei Airlines NS 3225 Shijiazhuang 10:10 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 8085 Dalian (DLC) 10:15 planerad
Airbus A320 China Southern Airlines CZ 6189 Haikou (HAK) 10:20 planerad
Airbus A320 Shenzhen Airlines ZH 9565 Chengdu (CTU) 10:20 planerad
Boeing 737-800 Hainan Airlines HU 7597 Fuzhou (FOC) 10:30 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 8189 Fuzhou 10:30 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2719 Ürümqi (URC) 10:30 planerad
Airbus A320 Qingdao Airlines QW 9859 Qingdao 10:30 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 2820 Dongsheng 10:35 planerad
Airbus A321 Juneyao Airlines HO 1675 Shenyang (SHE) 10:45 planerad
Boeing 737-800 Hainan Airlines HU 7314 Guangzhou (CAN) 10:50 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 8556 Changsha (CSX) 10:50 planerad
Airbus A321 China Eastern Airlines MU 2388 Xianyang (XIY) 10:50 planerad
Boeing 737-800 Air China CA 8398 Hohhot 10:55 planerad
Airbus A320 Juneyao Airlines HO 1685 Xianyang (XIY) 10:55 planerad

11:00 21.05.2019

+26°C   Vindar: 2 m/s @ 246°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24, 25

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-900 Shenzhen Airlines ZH 9843 Shenzhen (SZX) 11:10 planerad
Airbus A320 China Southern Airlines CZ 3843 Guangzhou (CAN) 11:15 planerad
Airbus A320 China Southern Airlines CZ 6624 Chan'chun' 11:15 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 8245 Fuzhou (FOC) 11:20 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 8507 Xiamen (XMN) 11:20 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 8591 Fuzhou (FOC) 11:20 planerad
Airbus A330-200 China Eastern Airlines MU 215 Kunming (KMG) 11:20 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 3263 Guilin City (KWL) 11:25 planerad
Airbus A320 Juneyao Airlines HO 1748 Changzhi 11:35 planerad
Boeing 737-700 Kunming Airlines KY 8271 Baoshan 11:35 planerad
Airbus A321 China Eastern Airlines MU 2826 Chengdu (CTU) 11:35 planerad
Boeing 737 Lucky Air 8L 9653 Lijiang City 11:40 planerad
Airbus A330-200 China Eastern Airlines MU 2855 Chengdu 11:40 planerad
Boeing 737-800 Donghai Airlines DZ 6257 Shenzhen (SZX) 11:50 planerad
Airbus A321 Juneyao Airlines HO 1657 Dalian (DLC) 11:50 planerad
Airbus A320 Juneyao Airlines HO 1632 Kunming (KMG) 11:55 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2797 Dalian (DLC) 11:55 planerad

AVÅGENDE — 23
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-900 Shenzhen Airlines ZH 9842 Shenzhen (SZX) 11:00 planerad
Boeing 737-800 Hainan Airlines HU 7089 Haikou 11:05 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2448 Lanzhou 11:05 planerad
Airbus A321 China Eastern Airlines MU 2725 Kunming (KMG) 11:05 planerad
Boeing 737-800 Shenzhen Airlines ZH 9386 Nanning (NNG) 11:05 planerad
Airbus A319 Tibet Airlines TV 9842 Lhasa (LXA) 11:20 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2787 Guiyang (KWE) 11:25 planerad
Airbus A319 Chongqing Airlines OQ 2043 Baotou 11:25 planerad
Airbus A330-300 Mandarin Airlines AE 988 Taipei (TPE) 11:30 planerad
Boeing 737-700 China Southern Airlines CZ 3514 Guangzhou (CAN) 11:30 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 3655 Shenyang (SHE) 11:30 planerad
Airbus A320 China Southern Airlines CZ 3560 Shenzhen (SZX) 11:35 planerad
Airbus A319 China Southern Airlines CZ 6451 Guiyang (KWE) 11:35 planerad
Airbus A321 Sichuan Airlines 3U 8924 Chengdu (CTU) 11:45 planerad
Boeing 737-800 Hainan Airlines HU 7698 Sanya (SYX) 11:45 planerad
Boeing 737-800 9 Air Co AQ 1119 Nanning (NNG) 11:50 planerad
Boeing 737-800 Hainan Airlines HU 7214 Guangzhou (CAN) 11:50 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2871 Xiamen 11:50 planerad
Boeing 737-800 Shenzhen Airlines ZH 9381 Nanning 11:50 planerad
Boeing 737-800 9 Air Co AQ 1120 Nanning (NNG) 11:55 planerad
Airbus A321 United Airlines UA 7528 Beijing 11:55 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2735 Kunming (KMG) 11:55 planerad
Boeing 737-900 Shenzhen Airlines ZH 9858 Guangzhou (CAN) 11:55 planerad

12:00 21.05.2019

+26°C   Vindar: 2 m/s @ 246°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24, 25

ANKOMMANDE — 21
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-700 Kunming Airlines KY 8315 Tengchong County 12:00 planerad
Airbus A320 Yunnan Hong Tu Airlines A6 7333 Lijiang City 12:05 planerad
Boeing 737-800 Shandong Airlines SC 8812 Ürümqi (URC) 12:05 planerad
Airbus A320 Sichuan Airlines 3U 8117 Kunming (KMG) 12:10 planerad
Boeing 737-900 Shenzhen Airlines ZH 9859 Guangzhou (CAN) 12:15 planerad
Boeing 737 China Eastern Airlines MU 9709 Dali City 12:20 planerad
Boeing 737-800 Shenzhen Airlines ZH 9383 Nanning (NNG) 12:20 planerad
Airbus A320 China Southern Airlines CZ 3599 Guangzhou (CAN) 12:25 planerad
Airbus A321 Juneyao Airlines HO 1640 Taiyuan (TYN) 12:30 planerad
Boeing 737-800 Thai Lion Air SL 972 Phuket (HKT) 12:30 planerad
Airbus A320 Shenzhen Airlines ZH 9463 Chongqing (CKG) 12:30 planerad
Airbus A320 China Southern Airlines CZ 3985 Changsha (CSX) 12:40 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2751 Xiamen (XMN) 12:40 planerad
Boeing 737-800 Jiangxi Airlines RY 8909 Nanchang 12:40 planerad
Boeing 737-900 Shenzhen Airlines ZH 9845 Shenzhen (SZX) 12:45 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 8507 Guiyang (KWE) 12:50 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2802 Beijing (PEK) 12:50 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2876 Xianyang (XIY) 12:50 planerad
Boeing 737-800 Air China CA 1847 Beijing (PEK) 12:55 planerad
Airbus A320 Loong Air GJ 6003 Xining 12:55 planerad
Boeing 737-800 Hainan Airlines HU 7771 Sanya (SYX) 12:55 planerad

AVÅGENDE — 19
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2769 Xianyang (XIY) 12:00 planerad
Boeing 787 Neos NO 977 Milan (MXP) 12:00 planerad
Airbus A320 Yunnan Hong Tu Airlines A6 7345 Mudanjiang 12:05 planerad
Airbus A320 Juneyao Airlines HO 1611 Osaka (KIX) 12:20 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 8508 Xiamen (XMN) 12:20 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 8592 Fuzhou (FOC) 12:20 planerad
Airbus A320 China Southern Airlines CZ 6624 Sanya (SYX) 12:25 planerad
Airbus A330 Shenzhen Airlines ZH 9844 Shenzhen (SZX) 12:25 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 3263 Guilin 12:30 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 8245 Fuzhou 12:35 planerad
Boeing 737 Lucky Air 8L 9654 Lijiang City 12:40 planerad
Boeing 737-700 Kunming Airlines KY 8272 Baoshan 12:40 planerad
Airbus A320 Shenzhen Airlines ZH 9581 Xianyang (XIY) 12:40 planerad
Boeing 737-800 Donghai Airlines DZ 6257 Shenzhen 12:50 planerad
Airbus A321 Juneyao Airlines HO 1657 Dalian 12:50 planerad
Boeing 737-800 Hainan Airlines HU 7764 Shenzhen (SZX) 12:55 planerad
Airbus A330-200 China Eastern Airlines MU 215 Vancouver (YVR) 12:55 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2797 Dalian 12:55 planerad
Airbus A321 China Eastern Airlines MU 2821 Beijing (PEK) 12:55 planerad

13:00 21.05.2019

+26°C   Vindar: 2 m/s @ 246°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24, 25

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A330-300 Cathay Dragon KA 810 Hong Kong (HKG) 13:00 planerad
Airbus A319 China Eastern Airlines MU 2824 Zunyi 13:10 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2744 Yinchuan 13:25 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2812 Beijing (PEK) 13:30 planerad
Airbus A321 China Eastern Airlines MU 2868 Shenzhen (SZX) 13:30 planerad
Airbus A321 Yunnan Hong Tu Airlines A6 7143 Kunming (KMG) 13:35 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2835 Chongqing (CKG) 13:35 planerad
Airbus A320 Yunnan Hong Tu Airlines A6 7301 Baoshan 13:40 planerad
Airbus A320 Shanghai Airlines FM 766 Hong Kong 13:40 planerad
Airbus A320 Shenzhen Airlines ZH 9600 Lijiang City 13:40 planerad
Airbus A320 Sichuan Airlines 3U 8533 Lijiang City 13:45 planerad
Airbus A320 Hong Kong Airlines HX 216 Hong Kong (HKG) 13:45 planerad
Airbus A321 Asiana Airlines OZ 349 Seoul (ICN) 13:45 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 8067 Fuzhou (FOC) 13:50 planerad
Airbus A320 Shenzhen Airlines ZH 9598 Yuncheng 13:50 planerad
Airbus A320 China Southern Airlines CZ 6511 Chan'chun' 13:55 planerad
Boeing 737-900 Shenzhen Airlines ZH 9861 Guangzhou (CAN) 13:55 planerad

AVÅGENDE — 17
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 Juneyao Airlines HO 1709 Dalian (DLC) 13:05 planerad
Boeing 737-700 Kunming Airlines KY 8316 Tengchong County 13:05 planerad
Boeing 737-800 Shandong Airlines SC 8812 Xiamen (XMN) 13:10 planerad
Airbus A330-200 China Eastern Airlines MU 2855 Los Angeles (LAX) 13:15 planerad
Boeing 737-900 Shenzhen Airlines ZH 9860 Guangzhou (CAN) 13:15 planerad
Boeing 737 China Eastern Airlines MU 9710 Kunming (KMG) 13:20 planerad
Boeing 737-800 Shenzhen Airlines ZH 9383 Harbin (HRB) 13:25 planerad
Airbus A320 China Southern Airlines CZ 3600 Guangzhou (CAN) 13:30 planerad
Airbus A320 Shenzhen Airlines ZH 9595 Haikou (HAK) 13:30 planerad
Airbus A330-200 Delta Air Lines DL 6464 Los Angeles (LAX) 13:35 planerad
Airbus A321 Juneyao Airlines HO 1641 Dayong 13:35 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2751 Xiamen 13:40 planerad
Boeing 737-800 Jiangxi Airlines RY 8910 Nanchang 13:40 planerad
Airbus A320 China Southern Airlines CZ 3985 Dalian (DLC) 13:45 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2727 Changsha (CSX) 13:50 planerad
Boeing 737-800 Air China CA 1848 Beijing (PEK) 13:55 planerad
Airbus A320 Loong Air GJ 6004 Xining 13:55 planerad

14:00 21.05.2019

+29°C   Vindar: 2 m/s @ 255°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24, 25

ANKOMMANDE — 24
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Juneyao Airlines HO 1740 Liuzhou 14:00 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2772 Taiyuan (TYN) 14:00 planerad
Boeing 737-800 Shenzhen Airlines ZH 9572 Guiyang (KWE) 14:05 planerad
Boeing 737-800 Air China CA 8946 Fuzhou (FOC) 14:10 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2773 Dalian (DLC) 14:10 planerad
Boeing 737-800 Shandong Airlines SC 4931 Qingdao 14:10 planerad
Boeing 737-800 9 Air Co AQ 1039 Haikou (HAK) 14:15 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 8513 Xiamen (XMN) 14:20 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2726 Kunming (KMG) 14:20 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2806 Chengdu (CTU) 14:20 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2846 Chongqing (CKG) 14:20 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2951 Zhuhai 14:20 planerad
Boeing 737-800 Hainan Airlines HU 7598 Fuzhou (FOC) 14:30 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2828 Shenyang (SHE) 14:30 planerad
Airbus A320 China Southern Airlines CZ 3411 Xining 14:35 planerad
Airbus A321 Juneyao Airlines HO 1674 Nanning (NNG) 14:40 planerad
Boeing 737-900 Okay Airways BK 2794 Guilin City (KWL) 14:50 planerad
Airbus A319 Chengdu Airlines EU 2754 Changsha (CSX) 14:50 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 9679 Jiayuguan 14:50 planerad
Boeing 737-700 Kunming Airlines KY 8291 Kunming (KMG) 14:55 planerad
Embraer 190 Hebei Airlines NS 3245 Shijiazhuang 14:55 planerad
Airbus A320 Citilink QG 8822 Denpasar-Bali Island (DPS) 14:55 planerad
Boeing 737-800 Shandong Airlines SC 4922 Jiamusi 14:55 planerad
Boeing 737-900 Shenzhen Airlines ZH 9863 Guangzhou (CAN) 14:55 planerad

AVÅGENDE — 20
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2745 Kunming (KMG) 14:00 planerad
Boeing 737-800 Thai Lion Air SL 973 Phuket (HKT) 14:00 planerad
Airbus A320 Shenzhen Airlines ZH 9846 Shenzhen (SZX) 14:00 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2859 Osaka (KIX) 14:05 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 8508 Guiyang (KWE) 14:10 planerad
Boeing 737-800 Hainan Airlines HU 7092 Haikou (HAK) 14:10 planerad
Airbus A330-300 Cathay Dragon KA 811 Hong Kong (HKG) 14:15 planerad
Airbus A320 Juneyao Airlines HO 1687 Xianyang (XIY) 14:25 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2737 Chongqing (CKG) 14:30 planerad
Airbus A321 China Eastern Airlines MU 5001 Taipei (TPE) 14:30 planerad
Airbus A321 Yunnan Hong Tu Airlines A6 7144 Kunming (KMG) 14:35 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2835 Chongqing 14:35 planerad
Airbus A320 Yunnan Hong Tu Airlines A6 7301 Baoshan 14:40 planerad
Airbus A321 China Eastern Airlines MU 2887 Shenzhen (SZX) 14:40 planerad
Airbus A320 Shenzhen Airlines ZH 8575 Xining 14:40 planerad
Airbus A320 Hong Kong Airlines HX 217 Hong Kong (HKG) 14:45 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 8067 Harbin (HRB) 14:50 planerad
Airbus A321 Asiana Airlines OZ 350 Seoul (ICN) 14:50 planerad
Airbus A320 Sichuan Airlines 3U 8534 Lijiang City 14:55 planerad
Boeing 737-800 Shenzhen Airlines ZH 8561 Taiyuan (TYN) 14:55 planerad

15:00 21.05.2019

+29°C   Vindar: 2 m/s @ 255°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24, 25

ANKOMMANDE — 18
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 China Southern Airlines CZ 6581 Shenyang (SHE) 15:00 planerad
Airbus A320 Juneyao Airlines HO 1602 Tokoname (NGO) 15:00 planerad
Airbus A320 Juneyao Airlines HO 1718 Guilin City (KWL) 15:00 planerad
Boeing 737-800 Hainan Airlines HU 7887 Urumqi 15:00 planerad
Airbus A321 Air Macau NX 128 Taipa (MFM) 15:00 planerad
Airbus A320 Juneyao Airlines HO 1638 Guilin City (KWL) 15:05 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 8190 Yuncheng 15:05 planerad
Airbus A320 West Air (China) PN 6235 Chongqing (CKG) 15:05 planerad
China Southern Airlines CZ 3821 Guangzhou (CAN) 15:10 planerad
Airbus A319 Chengdu Airlines EU 2253 Lijiang City 15:10 planerad
Airbus A320 Air China CA 4505 Chengdu (CTU) 15:25 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2894 Sanya (SYX) 15:25 planerad
Airbus A321 China Eastern Airlines MU 776 Tokyo (NRT) 15:30 planerad
Boeing 737-900 Shenzhen Airlines ZH 9847 Shenzhen (SZX) 15:30 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 6963 Ürümqi (URC) 15:40 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 8155 Jinjiang 15:45 planerad
Boeing 787-9 Tiger Airways TR 180 Singapore (SIN) 15:50 planerad
Airbus A320 Tianjin Airlines GS 7657 Xianyang (XIY) 15:55 planerad

AVÅGENDE — 23
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Yunnan Hong Tu Airlines A6 7333 Lijiang City 15:00 planerad
Airbus A321 China Eastern Airlines MU 2815 Chengdu (CTU) 15:00 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2831 Beijing (PEK) 15:00 planerad
Boeing 737-800 Shenzhen Airlines ZH 9573 Guiyang (KWE) 15:05 planerad
Airbus A320 Sichuan Airlines 3U 8118 Kunming (KMG) 15:10 planerad
Boeing 737-800 Air China CA 8946 Dalian (DLC) 15:10 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2771 Taiyuan (TYN) 15:10 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2773 Nanning (NNG) 15:10 planerad
Airbus A320 China Southern Airlines CZ 6512 Chan'chun' 15:15 planerad
Boeing 737-800 Shandong Airlines SC 4931 Guilin City (KWL) 15:15 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 8514 Xiamen (XMN) 15:20 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2951 Harbin (HRB) 15:20 planerad
Boeing 737-800 9 Air Co AQ 1039 Harbin (HRB) 15:25 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2755 Kunming (KMG) 15:30 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2763 Shenyang (SHE) 15:30 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2839 Xiamen (XMN) 15:30 planerad
Boeing 737-800 Hainan Airlines HU 7598 Dalian (DLC) 15:35 planerad
Airbus A320 China Southern Airlines CZ 3412 Xining 15:40 planerad
Airbus A320 Juneyao Airlines HO 1615 Osaka (KIX) 15:40 planerad
Boeing 737-900 Okay Airways BK 2818 Changsha (CSX) 15:50 planerad
Airbus A320 Juneyao Airlines HO 1703 Yinchuan 15:50 planerad
Airbus A320 Juneyao Airlines HO 1651 Harbin (HRB) 15:55 planerad
Airbus A321 Air Macau NX 127 Taipa (MFM) 15:55 planerad

16:00 21.05.2019

+29°C   Vindar: 2 m/s @ 255°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24, 25

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Juneyao Airlines HO 1678 Lijiang City 16:00 planerad
Boeing 737-800 Hainan Airlines HU 7505 Xianyang (XIY) 16:00 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2778 Nanning (NNG) 16:00 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2810 Xiamen (XMN) 16:05 planerad
Embraer 190 Hebei Airlines NS 3226 Zhanjiang 16:05 planerad
Airbus A319 China Eastern Airlines MU 2892 Hohhot 16:10 planerad
Boeing 737-800 Air China CA 1561 Beijing (PEK) 16:15 planerad
Airbus A321 Sichuan Airlines 3U 8543 Chongqing (CKG) 16:20 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2754 Changsha (CSX) 16:20 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 6971 Ürümqi (URC) 16:25 planerad
Boeing 737-800 Shandong Airlines SC 4696 Kunming (KMG) 16:30 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 8098 Harbin (HRB) 16:40 planerad
Airbus A320 Juneyao Airlines HO 1618 Chitose / Tomakomai (CTS) 16:45 planerad
Boeing 737-800 Shenzhen Airlines ZH 9568 Chengdu (CTU) 16:45 planerad
Airbus A321 China Southern Airlines CZ 3827 Shenzhen (SZX) 16:50 planerad
Boeing 737-900 Shenzhen Airlines ZH 9865 Guangzhou (CAN) 16:50 planerad
Boeing 737-800 9 Air Co AQ 1040 Harbin (HRB) 16:55 planerad

AVÅGENDE — 20
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-700 Kunming Airlines KY 8292 Kunming (KMG) 16:00 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2895 Xianyang (XIY) 16:00 planerad
Embraer 190 Hebei Airlines NS 3325 Hohhot 16:00 planerad
Boeing 737-800 Shandong Airlines SC 4921 Jiamusi 16:00 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 8190 Fuzhou (FOC) 16:05 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 9680 Jiayuguan 16:05 planerad
Airbus A320 West Air (China) PN 6296 Guiyang (KWE) 16:05 planerad
Airbus A320 China Southern Airlines CZ 6581 Shenyang 16:10 planerad
Airbus A319 Chengdu Airlines EU 2753 Changsha (CSX) 16:10 planerad
Boeing 737-800 Hainan Airlines HU 7888 Urumqi 16:10 planerad
Boeing 737-900 Shenzhen Airlines ZH 9864 Guangzhou (CAN) 16:10 planerad
Airbus A319 Chengdu Airlines EU 2254 Lijiang City 16:15 planerad
Airbus A320 Juneyao Airlines HO 1621 Osaka (KIX) 16:20 planerad
Airbus A320 Juneyao Airlines HO 1637 Guilin City (KWL) 16:20 planerad
Airbus A320 Air China CA 4506 Chengdu (CTU) 16:25 planerad
China Southern Airlines CZ 3822 Guangzhou (CAN) 16:25 planerad
Airbus A321 China Eastern Airlines MU 2841 Beijing (PEK) 16:30 planerad
Boeing 737-900 Shenzhen Airlines ZH 9848 Shenzhen (SZX) 16:30 planerad
Airbus A320 Citilink QG 8821 Denpasar-Bali Island (DPS) 16:40 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 6964 Ürümqi (URC) 16:45 planerad

17:00 21.05.2019

+29°C   Vindar: 2 m/s @ 257°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24, 25

ANKOMMANDE — 22
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A319 China Southern Airlines CZ 6452 Guiyang (KWE) 17:00 planerad
Airbus A319 China Eastern Airlines MU 9788 Mudanjiang 17:00 planerad
Airbus A320 China Southern Airlines CZ 6190 Haikou (HAK) 17:05 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2736 Kunming (KMG) 17:05 planerad
Boeing 737-800 Shenzhen Airlines ZH 8578 Zhanjiang 17:10 planerad
Boeing 737-800 Shenzhen Airlines ZH 9385 Nanning (NNG) 17:10 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 3656 Shenyang (SHE) 17:15 planerad
Airbus A320 China Southern Airlines CZ 6623 Sanya (SYX) 17:15 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 8589 Xiamen (XMN) 17:15 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2788 Guiyang (KWE) 17:15 planerad
Boeing 737-700 Kunming Airlines KY 8207 Kunming 17:25 planerad
Airbus A319 Chongqing Airlines OQ 2044 Baotou 17:25 planerad
Airbus A320 China Southern Airlines CZ 3699 Guangzhou (CAN) 17:30 planerad
Airbus A321 China Southern Airlines CZ 6619 Chan'chun' 17:30 planerad
Boeing 737-800 Hainan Airlines HU 7663 Shenzhen (SZX) 17:40 planerad
Boeing 737-700 Kunming Airlines KY 8225 Kunming (KMG) 17:40 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2752 Baotou 17:40 planerad
Airbus A320 Qingdao Airlines QW 9860 Lanzhou 17:40 planerad
Airbus A319 China Eastern Airlines MU 2760 Zhengzhou (CGO) 17:50 planerad
Boeing 737-800 9 Air Co AQ 1120 Nanning (NNG) 17:55 planerad
Airbus A321 Juneyao Airlines HO 1658 Dayong 17:55 planerad
Boeing 737-900 Shenzhen Airlines ZH 9849 Shenzhen (SZX) 17:55 planerad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Tianjin Airlines GS 7640 Lijiang City 17:00 planerad
Airbus A320 Juneyao Airlines HO 1695 Chan'chun' 17:00 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 8155 Taiyuan (TYN) 17:00 planerad
Boeing 737-800 Hainan Airlines HU 7506 Xianyang (XIY) 17:05 planerad
Embraer 190 Hebei Airlines NS 3226 Zhanjiang 17:05 planerad
Boeing 737-800 Air China CA 1562 Beijing (PEK) 17:15 planerad
Airbus A321 Sichuan Airlines 3U 8763 Dayong 17:20 planerad
Airbus A319 China Eastern Airlines MU 2853 Mianyang 17:25 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2845 Chongqing (CKG) 17:30 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2885 Xianyang (XIY) 17:30 planerad
Boeing 787-9 Tiger Airways TR 181 Singapore (SIN) 17:30 planerad
Airbus A320 China Southern Airlines CZ 3844 Guangzhou (CAN) 17:35 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 8098 Harbin 17:40 planerad
Boeing 737-800 Shandong Airlines SC 4696 Kunming 17:40 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 6972 Ürümqi (URC) 17:45 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2833 Zunyi 17:50 planerad
Boeing 737-800 9 Air Co AQ 1040 Haikou (HAK) 17:55 planerad
Airbus A321 China Southern Airlines CZ 3828 Shenzhen (SZX) 17:55 planerad

18:00 21.05.2019

+29°C   Vindar: 2 m/s @ 257°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24, 25

ANKOMMANDE — 24
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A321 China Eastern Airlines MU 2746 Kunming (KMG) 18:00 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2872 Chan'chun' 18:05 planerad
Boeing 737-800 Shandong Airlines SC 8811 Xiamen (XMN) 18:05 planerad
Airbus A320 Juneyao Airlines HO 1682 Kunming 18:15 planerad
Airbus A321 China Eastern Airlines MU 2822 Beijing (PEK) 18:15 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2836 Qingdao 18:20 planerad
Boeing 737-800 Shenzhen Airlines ZH 9382 Chan'chun' 18:20 planerad
Airbus A320 China Southern Airlines CZ 3507 Guangzhou (CAN) 18:25 planerad
Airbus A320 Juneyao Airlines HO 1692 Daqing 18:25 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 3264 Chan'chun' 18:30 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 8246 Lanzhou 18:30 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2874 Tongren 18:30 planerad
Boeing 737 China Eastern Airlines MU 5791 Jinghong 18:30 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2740 Chan'chun' 18:40 planerad
Airbus A320 Juneyao Airlines HO 1612 Osaka (KIX) 18:45 planerad
Airbus A320 Juneyao Airlines HO 1680 Guiyang (KWE) 18:45 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 6457 Nanning (NNG) 18:50 planerad
Embraer 190 Colorful Guizhou Airlines GY 7109 Guiyang (KWE) 18:50 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2716 Kunming (KMG) 18:50 planerad
Boeing 777-200 NokScoot XW 888 Bangkok (DMK) 18:50 planerad
Airbus A320 Spring Airlines 9C 8743 Shenyang 18:55 planerad
Boeing 737-800 9 Air Co AQ 1119 Nanning (NNG) 18:55 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2750 Dunhuang 18:55 planerad
Airbus A319 China Eastern Airlines MU 2820 Yibin 18:55 planerad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Sichuan Airlines 3U 8840 Chongqing (CKG) 18:00 planerad
Boeing 737-800 Shenzhen Airlines ZH 9567 Chengdu (CTU) 18:00 planerad
Airbus A319 China Southern Airlines CZ 6452 Shenyang (SHE) 18:05 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2851 Beijing (PEK) 18:05 planerad
Boeing 737-900 Shenzhen Airlines ZH 9866 Guangzhou (CAN) 18:05 planerad
Airbus A320 China Southern Airlines CZ 6190 Dalian (DLC) 18:10 planerad
Boeing 737-800 Shenzhen Airlines ZH 9585 Changsha (CSX) 18:10 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2765 Kunming (KMG) 18:15 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 3656 Guiyang (KWE) 18:20 planerad
Airbus A320 China Southern Airlines CZ 6623 Sanya 18:20 planerad
Boeing 737-700 Kunming Airlines KY 8208 Kunming 18:30 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2788 Dalian (DLC) 18:30 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2752 Xiamen (XMN) 18:40 planerad
Airbus A320 Shenzhen Airlines ZH 9706 Shenyang (SHE) 18:40 planerad
Airbus A320 China Southern Airlines CZ 3700 Guangzhou (CAN) 18:45 planerad
Boeing 737-700 Kunming Airlines KY 8226 Kunming (KMG) 18:45 planerad
Airbus A320 Qingdao Airlines QW 9860 Lanzhou 18:50 planerad
Airbus A321 Juneyao Airlines HO 1658 Dalian (DLC) 18:55 planerad

19:00 21.05.2019

+29°C   Vindar: 2 m/s @ 257°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24, 25

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2798 Zhanjiang 19:00 planerad
Boeing 737-700 Air China CA 4557 Chongqing (CKG) 19:05 planerad
Airbus A319 Tibet Airlines TV 9841 Lhasa (LXA) 19:05 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 9762 Yining 19:10 planerad
Boeing 737-600 Lucky Air 8L 9969 Kunming (KMG) 19:20 planerad
Airbus A320 West Air (China) PN 6259 Chongqing 19:20 planerad
Airbus A320 Sichuan Airlines 3U 8173 Chengdu (CTU) 19:25 planerad
Airbus A321 Mandarin Airlines AE 5001 Taipei (TPE) 19:30 planerad
Boeing 737-800 Shenzhen Airlines ZH 8562 Taiyuan (TYN) 19:35 planerad
Airbus A321 United Airlines UA 7553 Beijing 19:45 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 339 Sydney (SYD) 19:45 planerad
Airbus A319 China Southern Airlines CZ 3697 Guangzhou (CAN) 19:50 planerad
Airbus A320 Juneyao Airlines HO 1688 Xianyang (XIY) 19:50 planerad
Boeing 737-700 Kunming Airlines KY 8203 Kunming (KMG) 19:50 planerad
Airbus A321 China Southern Airlines CZ 6913 Shenzhen (SZX) 19:55 planerad

AVÅGENDE — 20
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A321 China Southern Airlines CZ 6620 Chan'chun' 19:00 planerad
Airbus A319 Chongqing Airlines OQ 2322 Chongqing (CKG) 19:00 planerad
Airbus A320 Juneyao Airlines HO 1023 Xiamen (XMN) 19:05 planerad
Boeing 737-800 Hainan Airlines HU 7664 Shenzhen (SZX) 19:05 planerad
Airbus A320 Beijing Capital Airlines JD 5650 Lijiang City 19:05 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2872 Xiamen (XMN) 19:05 planerad
Boeing 737-800 Shandong Airlines SC 8811 Ürümqi (URC) 19:10 planerad
Airbus A321 China Eastern Airlines MU 9767 Guangzhou (CAN) 19:15 planerad
Airbus A320 Shenzhen Airlines ZH 9850 Shenzhen (SZX) 19:15 planerad
Airbus A320 Juneyao Airlines HO 1747 Changzhi 19:20 planerad
Boeing 737-800 Shenzhen Airlines ZH 9382 Nanning (NNG) 19:20 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 8590 Xiamen (XMN) 19:25 planerad
Airbus A320 China Southern Airlines CZ 3508 Guangzhou (CAN) 19:30 planerad
Airbus A320 Juneyao Airlines HO 1631 Kunming (KMG) 19:30 planerad
Boeing 737-800 China Eastern Airlines MU 5792 Kunming (KMG) 19:30 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 8246 Fuzhou (FOC) 19:35 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2836 Chongqing (CKG) 19:35 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 3264 Guilin City (KWL) 19:45 planerad
Embraer 190 Colorful Guizhou Airlines GY 7110 Guiyang (KWE) 19:50 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 6458 Nanning (NNG) 19:55 planerad

20:00 21.05.2019

+24°C   Vindar: 2 m/s @ 238°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 24, 25

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 Hainan Airlines HU 7503 Xianyang (XIY) 20:00 planerad
Boeing 737-800 Shenzhen Airlines ZH 9384 Harbin (HRB) 20:00 planerad
Airbus A320 China Southern Airlines CZ 8255 Haikou (HAK) 20:05 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2738 Chongqing (CKG) 20:10 planerad
Airbus A321 China Eastern Airlines MU 2808 Guangzhou (CAN) 20:10 planerad
Airbus A321 China Eastern Airlines MU 2888 Shenzhen (SZX) 20:15 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2840 Xiamen (XMN) 20:20 planerad
Boeing 737-900 Shenzhen Airlines ZH 9867 Guangzhou (CAN) 20:20 planerad
Airbus A320 Yunnan Hong Tu Airlines A6 7302 Hohhot 20:25 planerad
Airbus A320 Yunnan Hong Tu Airlines A6 7334 Hohhot 20:30 planerad
Boeing 737-800 Hainan Airlines HU 7091 Haikou (HAK) 20:35 planerad
Boeing 737-800 Shenzhen Airlines ZH 9574 Guiyang (KWE) 20:40 planerad
Airbus A319 Chengdu Airlines EU 2205 Chengdu (CTU) 20:45 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 8086 Dalian (DLC) 20:50 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2756 Kunming (KMG) 20:55 planerad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2767 Xianyang (XIY) 20:00 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2798 Dalian (DLC) 20:00 planerad
Airbus A321 China Eastern Airlines MU 2877 Shenzhen (SZX) 20:00 planerad
Boeing 737-700 Air China CA 4558 Chongqing (CKG) 20:05 planerad
Airbus A320 Juneyao Airlines HO 1713 Qingdao 20:05 planerad
Boeing 777-200 NokScoot XW 887 Bangkok (DMK) 20:10 planerad
Boeing 737-800 9 Air Co AQ 1070 Guiyang (KWE) 20:15 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2813 Phuket (HKT) 20:15 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2861 Beijing (PEK) 20:15 planerad
Airbus A320 West Air (China) PN 6298 Shenzhen (SZX) 20:20 planerad
Airbus A319 China Eastern Airlines MU 9781 Fuzhou (FOC) 20:30 planerad
Boeing 737-600 Lucky Air 8L 9970 Kunming (KMG) 20:35 planerad
Airbus A319 Tibet Airlines TV 9846 Guiyang (KWE) 20:35 planerad
Airbus A320 Shenzhen Airlines ZH 9462 Chongqing (CKG) 20:35 planerad
Airbus A320 Sichuan Airlines 3U 8174 Chengdu (CTU) 20:40 planerad
Airbus A321 Air China CA 1504 Beijing (PEK) 20:45 planerad
Airbus A321 China Eastern Airlines MU 2825 Chengdu (CTU) 20:50 planerad
Airbus A319 China Eastern Airlines MU 2707 Dayong 20:55 planerad

21:00 21.05.2019

+24°C   Vindar: 2 m/s @ 238°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 24, 25

ANKOMMANDE — 21
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A321 Sichuan Airlines 3U 8993 Chengdu (CTU) 21:00 planerad
Airbus A320 Shenzhen Airlines ZH 8576 Xining 21:00 planerad
Boeing 737-800 Hainan Airlines HU 7697 Sanya (SYX) 21:05 planerad
Boeing 737-800 Hainan Airlines HU 7763 Shenzhen (SZX) 21:05 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2764 Shenyang (SHE) 21:05 planerad
Boeing 737-800 Shandong Airlines SC 4932 Guilin City (KWL) 21:05 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2896 Xianyang (XIY) 21:10 planerad
Airbus A320 Tianjin Airlines GS 6457 Guiyang (KWE) 21:15 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2774 Nanning (NNG) 21:15 planerad
Airbus A321 China Eastern Airlines MU 2816 Chengdu (CTU) 21:20 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 8068 Harbin (HRB) 21:25 planerad
Airbus A320 China Southern Airlines CZ 6582 Zhuhai 21:30 planerad
Embraer 190 Hebei Airlines NS 3326 Hohhot 21:30 planerad
Airbus A321 Sichuan Airlines 3U 8764 Dayong 21:35 planerad
Airbus A320 West Air (China) PN 6295 Guiyang (KWE) 21:35 planerad
Boeing 737-900 Shenzhen Airlines ZH 9851 Shenzhen (SZX) 21:35 planerad
Boeing 737-800 9 Air Co AQ 1034 Chan'chun' 21:40 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 8156 Taiyuan (TYN) 21:45 planerad
Airbus A320 Juneyao Airlines HO 1704 Yinchuan 21:55 planerad
Boeing 737-800 Hainan Airlines HU 7113 Guangzhou (CAN) 21:55 planerad
Airbus A320 Shenzhen Airlines ZH 9705 Shenyang (SHE) 21:55 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 5 - 20 min.
Airbus A320 Spring Airlines 9C 8744 Shenyang (SHE) 21:00 planerad
Airbus A319 China Southern Airlines CZ 3698 Guangzhou (CAN) 21:00 planerad
Airbus A321 China Southern Airlines CZ 6914 Shenzhen (SZX) 21:00 planerad
Airbus A320 Juneyao Airlines HO 1661 Guiyang (KWE) 21:00 planerad
Boeing 737-800 Hainan Airlines HU 7504 Xianyang (XIY) 21:05 planerad
Boeing 737-800 Shenzhen Airlines ZH 9384 Nanning (NNG) 21:05 planerad
Airbus A320 Yunnan Hong Tu Airlines A6 7302 Hohhot 21:25 planerad
Airbus A320 Yunnan Hong Tu Airlines A6 7334 Hohhot 21:30 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 339 Sydney 21:30 planerad
Boeing 737-800 Hainan Airlines HU 7772 Sanya (SYX) 21:40 planerad
Airbus A320 China Southern Airlines CZ 8256 Haikou (HAK) 21:45 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 8086 Xiamen (XMN) 21:50 planerad

22:00 21.05.2019

+24°C   Vindar: 2 m/s @ 238°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 24, 25

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Tianjin Airlines GS 7639 Lijiang City 22:00 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2952 Harbin (HRB) 22:05 planerad
Airbus A320 Juneyao Airlines HO 1616 Osaka (KIX) 22:10 planerad
Airbus A320 Shenzhen Airlines ZH 8715 Jinjiang 22:10 planerad
Airbus A320 Yunnan Hong Tu Airlines A6 7346 Mudanjiang 22:15 planerad
Boeing 737-800 Air China CA 1819 Beijing (PEK) 22:20 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 6837 Ürümqi (URC) 22:20 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2768 Xianyang (XIY) 22:25 planerad
Boeing 737-800 Shenzhen Airlines ZH 9586 Changsha (CSX) 22:25 planerad
Boeing 737-800 Malaysia Airlines MH 532 Kuala Lumpur (KUL) 22:30 planerad
Airbus A320 Shenzhen Airlines ZH 9582 Xianyang (XIY) 22:30 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2886 Xianyang (XIY) 22:35 planerad
Airbus A320 Juneyao Airlines HO 1652 Harbin (HRB) 22:45 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2704 Taiyuan (TYN) 22:50 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 6943 Guiyang (KWE) 22:55 planerad
Airbus A320 Juneyao Airlines HO 1622 Osaka (KIX) 22:55 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Juneyao Airlines HO 1629 Mandalay (MDL) 22:00 planerad
Airbus A319 Chengdu Airlines EU 2206 Chengdu (CTU) 22:05 planerad
Boeing 737-800 Hainan Airlines HU 7697 Taiyuan (TYN) 22:05 planerad
Boeing 737-800 Shandong Airlines SC 4932 Guilin 22:05 planerad
Airbus A321 Sichuan Airlines 3U 8994 Chengdu (CTU) 22:15 planerad
Airbus A320 Tianjin Airlines GS 6458 Guiyang (KWE) 22:15 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2774 Dalian (DLC) 22:15 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 8068 Fuzhou (FOC) 22:25 planerad
Airbus A321 China Eastern Airlines MU 2817 Guangzhou (CAN) 22:30 planerad
Embraer 190 Hebei Airlines NS 3246 Shijiazhuang 22:30 planerad
Airbus A320 West Air (China) PN 6260 Chongqing (CKG) 22:35 planerad
Airbus A320 China Southern Airlines CZ 6582 Shenyang (SHE) 22:35 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 8156 Taiyuan 22:45 planerad
Boeing 737-800 Donghai Airlines DZ 6258 Shenzhen (SZX) 22:50 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2803 Bangkok (BKK) 22:50 planerad
Airbus A320 Tianjin Airlines GS 7658 Xianyang (XIY) 22:55 planerad

23:00 21.05.2019

+22°C   Vindar: 3 m/s @ 219°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 24, 25

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A319 Yunnan Hong Tu Airlines A6 7136 Xining 23:00 planerad
Airbus A320 Hong Kong Airlines HX 218 Hong Kong (HKG) 23:00 planerad
Airbus A319 China Eastern Airlines MU 2854 Mianyang 23:05 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2834 Zunyi 23:10 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2992 Dalian (DLC) 23:10 planerad
Airbus A320 Qingdao Airlines QW 9824 Beihai 23:10 planerad
Airbus A320 Juneyao Airlines HO 1696 Chan'chun' 23:15 planerad
Airbus A321 Vietnam Airlines VN 728 Nha Trang (CXR) 23:15 planerad
China Southern Airlines CZ 3871 Guangzhou (CAN) 23:25 planerad
Boeing 737-900 Shenzhen Airlines ZH 9853 Shenzhen (SZX) 23:30 planerad
Airbus A321 China Southern Airlines CZ 3577 Shenzhen (SZX) 23:40 planerad
Boeing 737-900 Shenzhen Airlines ZH 9869 Guangzhou (CAN) 23:40 planerad
Airbus A320 Juneyao Airlines HO 1714 Qingdao 23:45 planerad
Airbus A320 Juneyao Airlines HO 1024 Xiamen (XMN) 23:50 planerad
Airbus A321 Juneyao Airlines HO 1642 Dayong 23:50 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 5 - 25 min.
Boeing 737-900 Shenzhen Airlines ZH 9852 Shenzhen (SZX) 23:00 planerad
Boeing 737-800 9 Air Co AQ 1034 Guangzhou (CAN) 23:05 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2952 Harbin 23:05 planerad
Boeing 737-800 Hainan Airlines HU 7114 Guangzhou (CAN) 23:10 planerad
Airbus A320 Shenzhen Airlines ZH 8716 Jinjiang 23:10 planerad
Boeing 737-800 Malaysia Airlines MH 533 Kuala Lumpur (KUL) 23:35 planerad

00:00 22.05.2019

+22°C   Vindar: 3 m/s @ 219°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 24, 25

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 20 min.
Airbus A321 China Eastern Airlines MU 2882 Shanghai (PVG) 00:05 planerad
Airbus A320 Shenzhen Airlines ZH 9596 Haikou (HAK) 00:05 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2728 Changsha (CSX) 00:10 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2720 Ürümqi (URC) 00:10 planerad
Boeing 737-800 Thai Lion Air SL 922 Bangkok (DMK) 00:15 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2864 Kunming (KMG) 00:35 planerad
Airbus A319 China Eastern Airlines MU 9782 Fuzhou (FOC) 00:35 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 5 min.
Airbus A321 Maldivian Q2 391 Bangkok (BKK) 00:10 planerad
Airbus A320 Qingdao Airlines QW 9824 Beihai 00:10 planerad
Airbus A321 Vietnam Airlines VN 729 Nha Trang (CXR) 00:15 planerad

01:00 22.05.2019

+22°C   Vindar: 3 m/s @ 219°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 24, 25

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A321 China Eastern Airlines MU 2852 Beijing (PEK) 01:10 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2766 Kunming (KMG) 01:20 planerad
Airbus A321 China Eastern Airlines MU 9768 Guangzhou (CAN) 01:20 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2926 Chongqing (CKG) 01:30 planerad
Airbus A320 Beijing Capital Airlines JD 5649 Lijiang City 01:35 planerad
Airbus A319 China Eastern Airlines MU 2708 Dayong 01:40 planerad
Airbus A321 China Eastern Airlines MU 2878 Shenzhen (SZX) 01:45 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2770 Xianyang (XIY) 01:45 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Thai Lion Air SL 923 Bangkok (DMK) 01:20 planerad

02:00 22.05.2019

+20°C   Vindar: 3 m/s @ 227°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 24, 25

Andra datum

October, 2018

29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02