Fuzhou Changle, Fuzhou (FOC / ZSFZ)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

06:00 18.01.2019

+9°C   Vindar: 4 m/s @ 20°   Moln/himmel few börja från en höjd av 1100 m   Uppskattad bana: 03

07:00 18.01.2019

+9°C   Vindar: 4 m/s @ 20°   Moln/himmel few börja från en höjd av 1100 m   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 787-8 Xiamen Airlines MF 826 Paris (CDG) 07:30 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5271 Shenzhen (SZX) 07:10 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5253 Haikou (HAK) 07:20 planerad
Airbus A321 Air China CA 1822 Beijing (PEK) 07:25 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5029 Zhengzhou (CGO) 07:25 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5189 Xianyang (XIY) 07:30 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5015 Jinan (TNA) 07:35 planerad
Boeing 737-800 Hainan Airlines HU 7415 Chongqing (CKG) 07:35 planerad
Boeing 737 China Southern Airlines CZ 5569 Guilin City (KWL) 07:40 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5337 Chengdu 07:40 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5207 Changsha (CSX) 07:40 planerad
Boeing 737-800 Fuzhou Airlines FU 6531 Haikou (HAK) 07:45 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5243 Wuhan (WUH) 07:45 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5007 Shenyang (SHE) 07:45 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 9655 Hohhot 07:50 planerad
Boeing 777-300 Air France AF 5221 Shanghai (PVG) 07:55 planerad
Boeing 777-300 China Eastern Airlines MU 587 New York (JFK) 07:55 planerad

08:00 18.01.2019

+10°C   Vindar: 5 m/s @ 30°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 Shanghai Airlines FM 9205 Shanghai (SHA) 08:30 planerad
Boeing 737-800 Mandarin Airlines AE 211 Taipei 08:35 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5469 Shanghai (SHA) 08:00 planerad
Airbus A320 Hong Kong Airlines HX 176 Hong Kong (HKG) 08:00 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5257 Guiyang (KWE) 08:05 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5329 Kunming (KMG) 08:05 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5203 Nanjing (NKG) 08:10 planerad
Boeing 737-800 Fuzhou Airlines FU 6511 Guiyang (KWE) 08:10 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5345 Chongqing (CKG) 08:15 planerad
Boeing 737-800 Fuzhou Airlines FU 6601 Tianjin (TSN) 08:15 planerad
Boeing 737-800 Fuzhou Airlines FU 6525 Xianyang (XIY) 08:20 planerad
Boeing 737-800 Hainan Airlines HU 7196 Beijing (PEK) 08:30 planerad
Boeing 737-800 Fuzhou Airlines FU 6519 Shanghai (PVG) 08:35 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2228 Xianyang (XIY) 08:35 planerad
Boeing 737-800 Air China CA 1808 Beijing (PEK) 08:40 planerad
Boeing 737-800 Fuzhou Airlines FU 6559 Guilin City (KWL) 08:55 planerad

09:00 18.01.2019

+10°C   Vindar: 5 m/s @ 30°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 25 min.
Boeing 737-800 Okay Airways BK 2969 Nanning (NNG) 09:00 planerad
Airbus A320 NEO Qingdao Airlines QW 9791 Qingdao 09:00 planerad
Boeing 737-800 Fuzhou Airlines FU 6526 Xianyang (XIY) 09:25 planerad
Airbus A320 Juneyao Airlines HO 1107 Shanghai (PVG) 09:25 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 7 - 15 min.
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 8161 Taiyuan (TYN) 09:00 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 879 Taipei 09:00 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5483 Jinan (TNA) 09:05 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5589 Nanning (NNG) 09:05 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 809 Tokyo (NRT) 09:20 planerad
Boeing 737-800 Shanghai Airlines FM 9206 Shanghai (SHA) 09:30 planerad
Boeing 737-800 Mandarin Airlines AE 212 Taipei 09:35 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5169 Nanjing (NKG) 09:50 planerad
Boeing 737-800 Okay Airways BK 2970 Nanning (NNG) 09:55 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5393 Zhengzhou (CGO) 09:55 planerad

10:00 18.01.2019

+10°C   Vindar: 5 m/s @ 30°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A321 UNI Air B7 179 Taipei 10:00 planerad
Airbus A330-300 Cathay Dragon KA 660 Hong Kong (HKG) 10:00 planerad
Embraer 190 Colorful Guizhou Airlines GY 7107 Guiyang (KWE) 10:10 planerad
Airbus A321 Air China CA 1505 Beijing (PEK) 10:20 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5568 Chongqing (CKG) 10:20 planerad
Boeing 737-800 Hainan Airlines HU 7453 Zhengzhou (CGO) 10:25 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5108 Beijing (PEK) 10:30 planerad
Airbus A320 West Air (China) PN 6219 Wuhan (WUH) 10:30 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5516 Kunming (KMG) 10:35 planerad
Boeing 737-300 Ruili Airlines DR 5035 Shenyang (SHE) 10:40 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5235 Tianjin (TSN) 10:50 planerad
Airbus A320 Qantas QF 4035 Shanghai (PVG) 10:50 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 837 Dalian (DLC) 10:55 planerad
Boeing 737-800 China Eastern Airlines MU 3448 Guangzhou (CAN) 10:55 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 5 - 20 min.
Airbus A320 NEO Qingdao Airlines QW 9791 Nanning (NNG) 10:00 planerad
Airbus A320 Juneyao Airlines HO 1108 Shanghai (PVG) 10:15 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5177 Wuhan (WUH) 10:20 planerad
Boeing 737-800 Fuzhou Airlines FU 6509 Kunming (KMG) 10:25 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 865 Singapore (SIN) 10:30 planerad
Boeing 737 Xiamen Airlines MF 8695 Hong Kong 10:50 planerad

11:00 18.01.2019

+13°C   Vindar: 5 m/s @ 33°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 Spring Airlines 9C 8763 Yangzhou 11:00 planerad
Boeing 737 Shenzhen Airlines ZH 4645 Nanjing (NKG) 11:15 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5225 Shenzhen (SZX) 11:20 planerad
Airbus A321 Sichuan Airlines 3U 8997 Changsha (CSX) 11:25 planerad
Boeing 737-800 SilkAir MI 992 Singapore (SIN) 11:25 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A321 UNI Air B7 180 Taipei 11:00 planerad
Embraer 190 Colorful Guizhou Airlines GY 7108 Guiyang (KWE) 11:00 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5009 Tianjin (TSN) 11:05 planerad
Airbus A330-300 Cathay Dragon KA 661 Hong Kong (HKG) 11:10 planerad
Airbus A320 West Air (China) PN 6220 Wuhan (WUH) 11:10 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5541 Chongqing (CKG) 11:25 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5439 Shanghai (SHA) 11:30 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5235 Tianjin 11:40 planerad
Airbus A320 Spring Airlines 9C 8764 Yangzhou 11:50 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 837 Bangkok (BKK) 11:50 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 5505 Kunming (KMG) 11:50 planerad
Boeing 737-800 Bangkok Airways PG 4260 Bangkok (BKK) 11:50 planerad
Boeing 737 China Southern Airlines CZ 5435 Xianyang (XIY) 11:55 planerad
Boeing 737-800 Fuzhou Airlines FU 6623 Taiyuan 11:55 planerad

12:00 18.01.2019

+13°C   Vindar: 5 m/s @ 33°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 Air Changan 9H 8355 Xi'an 12:00 planerad
Airbus A320 Spring Airlines 9C 8785 Shijiazhuang 12:15 planerad
Boeing 737-800 Hainan Airlines HU 7687 Haikou (HAK) 12:15 planerad
Boeing 737-800 China Eastern Airlines MU 5399 Wuhan (WUH) 12:20 planerad
McDonnell Douglas MD-80 Far Eastern Air Transport FE 109 Taipei 12:25 planerad
Airbus A320 Air France AF 5220 Shanghai (PVG) 12:30 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 5662 Shanghai (PVG) 12:30 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 898 Kuala Lumpur (KUL) 12:35 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5200 Guangzhou (CAN) 12:45 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5254 Haikou (HAK) 12:45 planerad
Airbus A321 Beijing Capital Airlines JD 5565 Sanya (SYX) 12:55 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A321 Air China CA 1506 Beijing (PEK) 12:00 planerad
Boeing 737-300 Ruili Airlines DR 5035 Shenyang 12:00 planerad
Boeing 737-800 China Eastern Airlines MU 3449 Guangzhou (CAN) 12:05 planerad
Boeing 737 Shenzhen Airlines ZH 4646 Nanjing (NKG) 12:20 planerad
Boeing 737-800 SilkAir MI 991 Singapore (SIN) 12:25 planerad
Airbus A321 Sichuan Airlines 3U 8998 Changsha (CSX) 12:35 planerad
Boeing 737 China Southern Airlines CZ 5181 Nanjing (NKG) 12:35 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5411 Changsha (CSX) 12:50 planerad

13:00 18.01.2019

+13°C   Vindar: 5 m/s @ 33°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 Fuzhou Airlines FU 6532 Haikou (HAK) 13:00 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 880 Taipei 13:00 planerad
Boeing 737-800 Fuzhou Airlines FU 6520 Shanghai (PVG) 13:05 planerad
Airbus A320 Shenzhen Airlines ZH 9707 Nanjing (NKG) 13:20 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5470 Shanghai (SHA) 13:25 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 822 Jakarta (CGK) 13:25 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5247 Tianjin (TSN) 13:35 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5258 Guiyang (KWE) 13:40 planerad
Embraer 190 Hebei Airlines NS 3331 Shijiazhuang 13:45 planerad
Embraer 190 Tianjin Airlines GS 6461 Guiyang (KWE) 13:50 planerad
Boeing 737-800 Hainan Airlines HU 7416 Chongqing (CKG) 13:50 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 25 min.
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5225 Shenyang (SHE) 13:00 planerad
Boeing 737-800 Air Changan 9H 8356 Xi'an 13:05 planerad
Airbus A320 Spring Airlines 9C 8786 Shijiazhuang 13:10 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5176 Zhengzhou (CGO) 13:15 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 5600 Shanghai (PVG) 13:20 planerad
McDonnell Douglas MD-80 Far Eastern Air Transport FE 110 Taipei 13:25 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5081 Wuhan (WUH) 13:50 planerad
Boeing 737-800 Fuzhou Airlines FU 6567 Lanzhou 13:50 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 835 Osaka (KIX) 13:55 planerad

14:00 18.01.2019

+14°C   Vindar: 5 m/s @ 34°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 856 Singapore (SIN) 14:00 planerad
Boeing 737-800 Fuzhou Airlines FU 6512 Guiyang (KWE) 14:05 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5190 Xianyang (XIY) 14:10 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5346 Chongqing (CKG) 14:10 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5590 Nanning (NNG) 14:20 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5338 Chengdu (CTU) 14:35 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5040 Nanjing (NKG) 14:40 planerad
Boeing 737-800 Malaysia Airlines MH 358 Kuala Lumpur (KUL) 14:45 planerad
Boeing 737-800 Air China CA 4758 Beijing (PEK) 14:55 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A321 Beijing Capital Airlines JD 5565 Shenyang (SHE) 14:00 planerad
Boeing 737 Xiamen Airlines MF 8687 Kalibo 14:15 planerad
Boeing 737-800 Hainan Airlines HU 7334 Changsha (CSX) 14:25 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 898 Dalian (DLC) 14:25 planerad
Airbus A320 Air China CA 3492 Nanjing (NKG) 14:30 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 822 Jakarta 14:30 planerad
Embraer 190 Tianjin Airlines GS 6462 Guiyang 14:35 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 875 Bangkok (BKK) 14:35 planerad
Boeing 737 Xiamen Airlines MF 8625 Xiangfan 14:40 planerad
Embraer 190 Hebei Airlines NS 3331 Shijiazhuang 14:45 planerad
Boeing 737-800 Fuzhou Airlines FU 6569 Tianjin (TSN) 14:50 planerad

15:00 18.01.2019

+14°C   Vindar: 5 m/s @ 34°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Air China CA 8755 Jinan (TNA) 15:00 planerad
Airbus A319 China Eastern Airlines MU 2137 Xianyang (XIY) 15:05 planerad
Boeing 737-800 Air China CA 3573 Zhengzhou (CGO) 15:10 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5330 Kunming (KMG) 15:10 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 8162 Taiyuan (TYN) 15:15 planerad
Airbus A319 China Eastern Airlines MU 2713 Nanjing (NKG) 15:20 planerad
Boeing 737 Xiamen Airlines MF 8696 Hong Kong 15:30 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5394 Zhengzhou (CGO) 15:35 planerad
Boeing 737-800 Fuzhou Airlines FU 6651 Harbin (HRB) 15:40 planerad
Boeing 737-800 Air China CA 8841 Qingdao 15:50 planerad
China Southern Airlines CZ 6917 Zhengzhou (CGO) 15:55 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 7 - 15 min.
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5247 Nanning (NNG) 15:00 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5481 Shanghai (SHA) 15:00 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 856 Xianyang (XIY) 15:05 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5565 Guiyang (KWE) 15:10 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 7435 Macau 15:10 planerad
Boeing 737-800 Hainan Airlines HU 7489 Chengdu (CTU) 15:20 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5385 Chongqing (CKG) 15:30 planerad
Boeing 737-800 Malaysia Airlines MH 359 Kuala Lumpur (KUL) 15:45 planerad
Boeing 737-800 Air China CA 8756 Jinan (TNA) 15:50 planerad

16:00 18.01.2019

+14°C   Vindar: 5 m/s @ 34°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 12 - 25 min.
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5236 Zhuhai 16:00 planerad
Boeing 737-800 China Eastern Airlines MU 3680 Guangzhou (CAN) 16:25 planerad
Boeing 737 Ruili Airlines DR 5327 Kunming (KMG) 16:45 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 821 Qingdao 16:45 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5226 Shenyang (SHE) 16:50 planerad
Airbus A320 Chongqing Airlines OQ 2351 Chongqing (CKG) 16:50 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 855 Xianyang (XIY) 16:55 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5351 Chengdu (CTU) 16:05 planerad
Boeing 737-800 Air China CA 3574 Zhengzhou (CGO) 16:10 planerad
Airbus A319 China Eastern Airlines MU 2714 Nanjing (NKG) 16:10 planerad
Boeing 737-800 Fuzhou Airlines FU 6611 Xianyang (XIY) 16:30 planerad
Boeing 737-800 Fuzhou Airlines FU 6652 Harbin (HRB) 16:30 planerad
Boeing 737-800 Air China CA 8841 Qingdao 16:40 planerad
Airbus A319 China Southern Airlines CZ 9610 Xianyang (XIY) 16:50 planerad
Airbus A319 China Eastern Airlines MU 2138 Xianyang (XIY) 16:50 planerad

17:00 18.01.2019

+12°C   Vindar: 4 m/s @ 27°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 Fuzhou Airlines FU 6555 Tianjin (TSN) 17:05 planerad
Airbus A319 Chengdu Airlines EU 2231 Chengdu (CTU) 17:10 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 897 Dalian (DLC) 17:20 planerad
Airbus A320 Sichuan Airlines 3U 8325 Harbin (HRB) 17:25 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5542 Chongqing (CKG) 17:25 planerad
Boeing 737 China Southern Airlines CZ 5570 Guilin City (KWL) 17:30 planerad
Boeing 737-800 Fuzhou Airlines FU 6510 Kunming (KMG) 17:30 planerad
Airbus A320 Air China CA 3611 Nanning (NNG) 17:35 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5204 Nanjing (NKG) 17:35 planerad
Boeing 737-800 Fuzhou Airlines FU 6602 Tianjin (TSN) 17:50 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-800 Air China CA 4757 Beijing (PEK) 17:15 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5236 Tianjin (TSN) 17:15 planerad
China Southern Airlines CZ 6918 Zhengzhou (CGO) 17:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 3624 Guangzhou (CAN) 17:25 planerad
Boeing 737 Ruili Airlines DR 5328 Kunming 17:45 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5226 Shenzhen (SZX) 17:50 planerad
Airbus A320 Chongqing Airlines OQ 2352 Chongqing 17:50 planerad
Boeing 737-800 Fuzhou Airlines FU 6556 Tianjin (TSN) 17:55 planerad

18:00 18.01.2019

+12°C   Vindar: 4 m/s @ 27°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 15 - 30 min.
Boeing 737-800 Fuzhou Airlines FU 6560 Guilin City (KWL) 18:05 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 5631 Shanghai (PVG) 18:05 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2197 Changsha (CSX) 18:35 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5208 Changsha (CSX) 18:50 planerad
Boeing 787-8 Xiamen Airlines MF 808 Sydney (SYD) 18:50 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 5588 Kunming (KMG) 18:55 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 7445 Jakarta (CGK) 18:15 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 821 Jakarta (CGK) 18:15 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 855 Singapore (SIN) 18:15 planerad
Boeing 737-800 China Eastern Airlines MU 1777 Singapore 18:15 planerad
Airbus A320 Sichuan Airlines 3U 8326 Harbin (HRB) 18:20 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 861 Kaohsiung 18:20 planerad
Boeing 737-800 Fuzhou Airlines FU 6507 Chongqing (CKG) 18:25 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 883 Taipei 18:25 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5445 Shanghai (SHA) 18:30 planerad
Airbus A320 Air China CA 3612 Nanning (NNG) 18:35 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5039 Nanjing (NKG) 18:35 planerad
Boeing 737-800 Fuzhou Airlines FU 6549 Shantou 18:45 planerad
Airbus A319 Chengdu Airlines EU 2232 Chengdu 18:50 planerad

19:00 18.01.2019

+12°C   Vindar: 4 m/s @ 27°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 757 China Southern Airlines CZ 5060 Beijing (PEK) 19:00 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5244 Wuhan (WUH) 19:00 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5482 Shanghai (SHA) 19:00 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 810 Tokyo (NRT) 19:05 planerad
Airbus A319 Shenzhen Airlines ZH 3867 Chongqing (CKG) 19:05 planerad
Boeing 737-700 Air China CA 4569 Chongqing 19:15 planerad
Boeing 737-800 Air China CA 1807 Beijing (PEK) 19:20 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5016 Jinan (TNA) 19:20 planerad
Airbus A319 Chengdu Airlines EU 2247 Guiyang (KWE) 19:25 planerad
Boeing 737 Xiamen Airlines MF 8626 Xiangfan 19:25 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 7436 Macau 19:30 planerad
Boeing 737-800 Hainan Airlines HU 7333 Changsha (CSX) 19:30 planerad
Airbus A330-300 Cathay Dragon KA 668 Hong Kong (HKG) 19:35 planerad
Embraer 190 Hebei Airlines NS 3332 Zhanjiang 19:40 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 15 - 20 min.
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 5661 Shanghai (PVG) 19:00 planerad
Airbus A320 Qantas QF 4073 Shanghai (PVG) 19:00 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 897 Kuala Lumpur (KUL) 19:10 planerad
Boeing 737-800 Malaysia Airlines MH 5709 Kuala Lumpur (KUL) 19:10 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2198 Changsha (CSX) 19:30 planerad
Boeing 737-800 Fuzhou Airlines FU 6565 Guilin City (KWL) 19:35 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5567 Chongqing (CKG) 19:55 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 5588 Shanghai (PVG) 19:55 planerad
Airbus A320 Qantas QF 4048 Shanghai (PVG) 19:55 planerad

20:00 18.01.2019

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 9°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 866 Singapore (SIN) 20:00 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 9656 Hohhot 20:10 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5252 Guangzhou (CAN) 20:15 planerad
Boeing 737-300 Ruili Airlines DR 5036 Sianukvil' 20:20 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 838 Bangkok (BKK) 20:20 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5248 Nanning (NNG) 20:25 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 5579 Shanghai (SHA) 20:30 planerad
Boeing 737-800 Air China CA 8842 Zhuhai 20:35 planerad
Airbus A320 Air China CA 4229 Chengdu (CTU) 20:40 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5030 Zhengzhou (CGO) 20:45 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5170 Nanjing (NKG) 20:45 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5566 Guiyang (KWE) 20:50 planerad
Embraer 190 Guangxi Beibu Gulf Airlines GX 8845 Nanning (NNG) 20:50 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A319 Chengdu Airlines EU 2248 Guiyang (KWE) 20:15 planerad
Airbus A319 Shenzhen Airlines ZH 3868 Chongqing (CKG) 20:15 planerad
Boeing 737-700 Air China CA 4570 Chongqing (CKG) 20:20 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5515 Kunming (KMG) 20:25 planerad
Boeing 737-800 Hainan Airlines HU 7688 Haikou (HAK) 20:25 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5107 Beijing (PEK) 20:30 planerad
Embraer 190 Hebei Airlines NS 3332 Zhanjiang 20:30 planerad
Airbus A330-300 Cathay Dragon KA 663 Hong Kong (HKG) 20:45 planerad

21:00 18.01.2019

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 9°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737 Lucky Air 8L 9743 Zhengzhou (CGO) 21:00 planerad
Boeing 737 Xiamen Airlines MF 8688 Kalibo 21:00 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2315 Xianyang (XIY) 21:00 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 836 Osaka (KIX) 21:05 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 3302 Guangzhou (CAN) 21:05 planerad
Boeing 737 China Eastern Airlines MU 9923 Taiyuan (TYN) 21:10 planerad
Boeing 787-9 Hainan Airlines HU 7695 Beijing (PEK) 21:15 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5178 Wuhan (WUH) 21:20 planerad
Airbus A321 Beijing Capital Airlines JD 5566 Shenyang (SHE) 21:25 planerad
Airbus A320 NEO Qingdao Airlines QW 9792 Nanning (NNG) 21:30 planerad
Boeing 737-600 Lucky Air 8L 9753 Chengdu (CTU) 21:40 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5386 Chongqing (CKG) 21:40 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 7 - 15 min.
Boeing 737-800 Hainan Airlines HU 7454 Zhengzhou (CGO) 21:00 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5248 Tianjin (TSN) 21:15 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 838 Dalian (DLC) 21:20 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 5580 Shanghai (SHA) 21:20 planerad
Boeing 737-800 Air China CA 8842 Zhuhai 21:30 planerad
Boeing 737-300 Ruili Airlines DR 5036 Shenyang (SHE) 21:35 planerad
Airbus A320 Air China CA 4230 Chengdu 21:40 planerad
Embraer 190 Guangxi Beibu Gulf Airlines GX 8846 Nanning (NNG) 21:55 planerad

22:00 18.01.2019

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 9°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-800 Fuzhou Airlines FU 6550 Shantou 22:05 planerad
Boeing 737-800 Hainan Airlines HU 7490 Chengdu (CTU) 22:05 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 884 Taipei 22:10 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5008 Shenyang (SHE) 22:30 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 862 Kaohsiung 22:30 planerad
Boeing 737-800 Fuzhou Airlines FU 6624 Taiyuan (TYN) 22:35 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5446 Shanghai (SHA) 22:40 planerad
Boeing 787-8 China Southern Airlines CZ 5072 Beijing (PEK) 22:45 planerad
Boeing 737 China Southern Airlines CZ 5436 Xianyang (XIY) 22:50 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5230 Guangzhou (CAN) 22:55 planerad
Boeing 737-800 Xiamen Airlines MF 876 Bangkok (BKK) 22:55 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 10 min.
Boeing 737 Lucky Air 8L 9744 Zhengzhou (CGO) 22:00 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2316 Xianyang (XIY) 22:00 planerad
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 3303 Guangzhou (CAN) 22:05 planerad
Boeing 737 China Eastern Airlines MU 9924 Taiyuan (TYN) 22:05 planerad
Airbus A321 Beijing Capital Airlines JD 5566 Sanya (SYX) 22:15 planerad
Boeing 787-9 Hainan Airlines HU 7696 Beijing (PEK) 22:25 planerad
Airbus A320 NEO Qingdao Airlines QW 9792 Nanning 22:30 planerad
Boeing 737-600 Lucky Air 8L 9754 Chengdu (CTU) 22:40 planerad

23:00 18.01.2019

+6°C   Vindar: 3 m/s @ 346°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 China Eastern Airlines MU 2227 Xianyang (XIY) 23:00 planerad
Airbus A319 China Eastern Airlines MU 2276 Xianyang (XIY) 23:00 planerad
Boeing 737-800 Fuzhou Airlines FU 6612 Xianyang (XIY) 23:10 planerad
Boeing 777-300 China Eastern Airlines MU 588 Shanghai (PVG) 23:15 planerad
Boeing 777-300 Qantas QF 4037 Shanghai (PVG) 23:15 planerad
Airbus A321 Air China CA 1821 Beijing (PEK) 23:30 planerad
Airbus A320 Hong Kong Airlines HX 175 Hong Kong (HKG) 23:40 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5010 Tianjin (TSN) 23:45 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5412 Changsha (CSX) 23:45 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5082 Wuhan (WUH) 23:50 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5179 Zhengzhou (CGO) 23:55 planerad
Boeing 737 China Southern Airlines CZ 5182 Nanjing (NKG) 23:55 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5272 Shenzhen (SZX) 23:55 planerad

00:00 19.01.2019

+6°C   Vindar: 3 m/s @ 346°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Fuzhou Airlines FU 6566 Guilin City (KWL) 00:10 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 5484 Jinan (TNA) 00:20 planerad
Boeing 737 Fuzhou Airlines FU 6508 Chongqing (CKG) 00:25 planerad
Boeing 737-800 Fuzhou Airlines FU 6568 Lanzhou 00:30 planerad

01:00 19.01.2019

+6°C   Vindar: 3 m/s @ 346°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Hainan Airlines HU 7195 Beijing (PEK) 01:15 planerad

02:00 19.01.2019

+5°C   Vindar: 2 m/s @ 335°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03

03:00 19.01.2019

+5°C   Vindar: 2 m/s @ 335°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03

04:00 19.01.2019

+5°C   Vindar: 2 m/s @ 335°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03

05:00 19.01.2019

+5°C   Vindar: 2 m/s @ 326°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03

Andra datum

January, 2019

18