Beijing Nanyuan, Beijing (NAY / ZBNY)

Planespotter’s tidtabell

02:00 21.05.2019

03:00 21.05.2019

04:00 21.05.2019

05:00 21.05.2019

+16°C   Vindar: 3 m/s @ 288°   Moln/himmel clear

06:00 21.05.2019

+16°C   Vindar: 3 m/s @ 288°   Moln/himmel clear

07:00 21.05.2019

+16°C   Vindar: 3 m/s @ 288°   Moln/himmel clear

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 7 - 15 min.
Boeing 737 China United Airlines KN 2921 Chifeng 07:00 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 2917 Tongliao 07:10 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5855 Shenzhen (SZX) 07:15 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5215 Chengdu (CTU) 07:30 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5835 Nanyang 07:35 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5737 Shanghai (SHA) 07:50 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5225 An Shun 07:55 planerad

08:00 21.05.2019

+23°C   Vindar: 3 m/s @ 294°   Moln/himmel clear

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737 China United Airlines KN 5515 Dalian (DLC) 08:05 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5701 Hengyang 08:10 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5519 Yichun Shi 08:20 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5881 Fuoshan 08:25 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5805 Big Bay Yacht Club 08:35 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5921 Linyi 08:40 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5821 Huaihua 08:45 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5619 Hanzhong 08:50 planerad

09:00 21.05.2019

+23°C   Vindar: 3 m/s @ 294°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 27 - 50 min.
Boeing 737 China United Airlines KN 5666 Yulin 09:00 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5310 Dongsheng 09:05 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 2922 Chifeng 09:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 25 min.
Boeing 737 China United Airlines KN 2201 Ürümqi (URC) 09:00 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5651 Jinchang 09:25 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5895 Guangzhou (CAN) 09:30 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5969 Yantai 09:55 planerad

10:00 21.05.2019

+23°C   Vindar: 3 m/s @ 294°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 5 min.
Boeing 737 China United Airlines KN 5668 Yulin 10:40 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5988 Shanghai (PVG) 10:45 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 2918 Tongliao 10:50 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 2260 Hohhot 10:50 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 2957 Ulanhot 10:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 27 - 35 min.
Boeing 737 China United Airlines KN 5905 Lianyungang 10:00 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5517 Chang'an Airport 10:20 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5819 Zhuhai 10:55 planerad

11:00 21.05.2019

+27°C   Vindar: 5 m/s @ 319°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 30 min.
Boeing 737 China United Airlines KN 5302 Dongsheng 11:00 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5978 Shanghai (PVG) 11:10 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5836 Nanyang 11:40 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5922 Linyi 11:50 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 5 min.
Boeing 737 China United Airlines KN 2969 Changsha 11:35 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5817 Tongren 11:40 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5305 Dongsheng 11:45 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5911 Shenzhen (SZX) 11:50 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 2927 Changzhi 11:55 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5977 Shanghai (PVG) 11:55 planerad

12:00 21.05.2019

+27°C   Vindar: 5 m/s @ 319°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 7 - 10 min.
Boeing 737 China United Airlines KN 5958 Wenzhou (WNZ) 12:40 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5816 Huizhou 12:50 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5770 Fuoshan 12:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 7 - 15 min.
Boeing 737 China United Airlines KN 2957 Xiamen (XMN) 12:15 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5897 Guangzhou (CAN) 12:20 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 2260 Ningbo (NGB) 12:30 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5605 Lanzhou 12:35 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 2261 Hohhot 12:50 planerad

13:00 21.05.2019

+27°C   Vindar: 5 m/s @ 319°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 737 China United Airlines KN 5738 Shanghai (SHA) 13:10 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5906 Lianyungang 13:30 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5882 Fuoshan 13:40 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5520 Yichun Shi 13:45 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 min.
Boeing 737 China United Airlines KN 5901 Xiamen (XMN) 13:35 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 2975 Hailar 13:40 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5731 Wuzhou 13:45 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5887 Huizhou 13:50 planerad

14:00 21.05.2019

+29°C   Vindar: 6 m/s @ 320°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 7 - 10 min.
Boeing 737 China United Airlines KN 5620 Hanzhong 14:00 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5702 Hengyang 14:05 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5806 Big Bay Yacht Club 14:05 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5216 Chengdu (CTU) 14:15 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 20 min.
Boeing 737 China United Airlines KN 2225 Weihai 14:00 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5931 Quzhou 14:20 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5209 Ba 14:35 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5257 Kunming (KMG) 14:50 planerad

15:00 21.05.2019

+29°C   Vindar: 6 m/s @ 320°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 17 - 30 min.
Boeing 737 China United Airlines KN 5518 Chang'an Airport 15:00 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5306 Dongsheng 15:30 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5822 Huaihua 15:35 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 35 min.
Boeing 737 China United Airlines KN 5861 Fuoshan 15:00 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5927 Xiamen (XMN) 15:15 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5955 Shanghai (SHA) 15:50 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5757 Fuoshan 15:55 planerad

16:00 21.05.2019

+29°C   Vindar: 6 m/s @ 320°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 45 min.
Boeing 737 China United Airlines KN 2262 Hohhot 16:05 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5862 Fuoshan 16:05 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5258 Kunming (KMG) 16:50 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 737 China United Airlines KN 5811 Fuoshan 16:20 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5807 LingLing 16:25 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 2931 Chifeng 16:35 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5899 Guangzhou (CAN) 16:55 planerad

17:00 21.05.2019

+28°C   Vindar: 6 m/s @ 333°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 15 min.
Boeing 737 China United Airlines KN 5896 Guangzhou (CAN) 17:15 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 2202 Ürümqi (URC) 17:30 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 2226 Weihai 17:45 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5652 Jinchang 17:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 737 China United Airlines KN 5815 Huizhou 17:05 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5721 Huai'an 17:25 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5769 Fuoshan 17:35 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5631 Yan'an 17:40 planerad

18:00 21.05.2019

+28°C   Vindar: 6 m/s @ 333°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 17 - 20 min.
Boeing 737 China United Airlines KN 5818 Tongren 18:00 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 2259 Ningbo (NGB) 18:15 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5812 Fuoshan 18:35 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 min.
Boeing 737 China United Airlines KN 5505 Harbin 18:00 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5217 Chengdu (CTU) 18:10 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5915 Yancheng 18:20 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5667 Yulin 18:25 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 2967 Bayannaoer 18:35 planerad

19:00 21.05.2019

+28°C   Vindar: 6 m/s @ 333°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 15 - 20 min.
Boeing 737 China United Airlines KN 5820 Zhuhai 19:00 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 2958 Xiamen (XMN) 19:15 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5932 Quzhou 19:35 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 2932 Chifeng 19:40 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 7 - 25 min.
Boeing 737 China United Airlines KN 2259 Ningbo 19:00 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5837 Nanyang 19:05 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 2267 Qiqihar 19:10 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5301 Dongsheng 19:10 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5987 Shanghai (PVG) 19:20 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 2965 Xilinhot 19:45 planerad

20:00 21.05.2019

+22°C   Vindar: 3 m/s @ 335°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 50 min.
Boeing 737 China United Airlines KN 5898 Guangzhou (CAN) 20:05 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5606 Lanzhou 20:55 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5888 Huizhou 20:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 20 min.
Boeing 737 China United Airlines KN 2958 Xiamen 20:05 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5957 Wenzhou (WNZ) 20:20 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5665 Yulin 20:30 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5309 Dongsheng 20:50 planerad

21:00 21.05.2019

+22°C   Vindar: 3 m/s @ 335°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 5 min.
Boeing 737 China United Airlines KN 2970 Changsha (CSX) 21:10 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5956 Shanghai (SHA) 21:15 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5210 Ba 21:20 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5970 Yantai 21:20 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5632 Yan'an 21:25 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5732 Wuzhou 21:25 planerad

22:00 21.05.2019

+22°C   Vindar: 3 m/s @ 335°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 7 - 15 min.
Boeing 737 China United Airlines KN 5928 Xiamen (XMN) 22:05 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 2976 Hailar 22:10 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5722 Huai'an 22:15 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 2968 Bayannaoer 22:25 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5516 Dalian (DLC) 22:40 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5916 Yancheng 22:50 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5808 LingLing 22:55 planerad

23:00 21.05.2019

+19°C   Vindar: 3 m/s @ 291°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 15 - 35 min.
Boeing 737 China United Airlines KN 2966 Xilinhot 23:00 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5912 Shenzhen (SZX) 23:00 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5506 Harbin 23:05 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5838 Nanyang 23:20 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5902 Xiamen (XMN) 23:20 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 2268 Qiqihar 23:55 planerad

00:00 22.05.2019

+19°C   Vindar: 3 m/s @ 291°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Boeing 737 China United Airlines KN 5900 Guangzhou (CAN) 00:30 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5218 Chengdu (CTU) 00:55 planerad

01:00 22.05.2019

+19°C   Vindar: 3 m/s @ 291°   Moln/himmel clear

Andra datum

October, 2018

29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30