Beijing Nanyuan, Beijing (NAY / ZBNY)

Planespotter’s tidtabell

16:00 21.02.2019


ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 7 - 15 min.
Boeing 737 China United Airlines KN 2262 Hohhot 16:10 planerad
Boeing 737 China Eastern Airlines MU 3718 Sanya (SYX) 16:20 planerad
Boeing 737 China Eastern Airlines MU 3750 Xingyi 16:25 planerad
Boeing 737 China Eastern Airlines MU 3752 Ba 16:30 planerad
Boeing 737 China Eastern Airlines MU 3832 Shenzhen (SZX) 16:45 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 20 - 30 min.
Boeing 737 China United Airlines KN 5861 Fuoshan 16:00 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5807 LingLing 16:30 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5308 Dongsheng 16:35 planerad
Boeing 737 China Eastern Airlines MU 3825 Guangzhou (CAN) 16:55 planerad

17:00 21.02.2019

+12°C   Vindar: 4 m/s @ 208°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 15 - 20 min.
Boeing 737 China Eastern Airlines MU 3822 Guangzhou (CAN) 17:15 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 2226 Weihai 17:35 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5862 Fuoshan 17:40 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5818 Tongren 17:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 5 - 30 min.
Boeing 737 China United Airlines KN 5805 Big Bay Yacht Club 17:10 planerad
Boeing 737 China Eastern Airlines MU 3791 Fuoshan 17:15 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5721 Huai'an 17:20 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5815 Huizhou 17:25 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 2967 Bayannaoer 17:55 planerad

18:00 21.02.2019

+12°C   Vindar: 4 m/s @ 208°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737 China United Airlines KN 2976 Hailar 18:10 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5518 Chang'an Airport 18:25 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5986 Ningbo (NGB) 18:30 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 2932 Chifeng 18:30 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 7 - 35 min.
Boeing 737 China Eastern Airlines MU 3757 Chengdu (CTU) 18:00 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5505 Harbin 18:05 planerad
Boeing 737 China Eastern Airlines MU 3729 Fuoshan 18:15 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5915 Yancheng 18:20 planerad
Boeing 737 China Eastern Airlines MU 3795 Xiangfan 18:55 planerad

19:00 21.02.2019

+12°C   Vindar: 4 m/s @ 208°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 5 min.
Boeing 737 China Eastern Airlines MU 3724 Shenzhen 19:10 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5926 Xiamen (XMN) 19:15 planerad
Boeing 737 China Eastern Airlines MU 3840 Quzhou 19:15 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737 China United Airlines KN 5301 Dongsheng 19:05 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5986 Ningbo 19:20 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5667 Yulin 19:25 planerad
Boeing 737 China Eastern Airlines MU 3803 Nanyang 19:30 planerad

20:00 21.02.2019

+3°C   Vindar: 3 m/s @ 192°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737 China Eastern Airlines MU 3824 Guangzhou (CAN) 20:10 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5309 Dongsheng 20:15 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5620 Hanzhong 20:30 planerad
Boeing 737 China Eastern Airlines MU 3728 Sanya (SYX) 20:30 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 min.
Boeing 737 China United Airlines KN 2259 Hohhot 20:00 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 2958 Ulanhot 20:05 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 2965 Xilinhot 20:10 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5302 Dongsheng 20:15 planerad

21:00 21.02.2019

+3°C   Vindar: 3 m/s @ 192°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 25 - 45 min.
Boeing 737 China Eastern Airlines MU 3778 Lanzhou 21:05 planerad
Boeing 737 China Eastern Airlines MU 3842 Shanghai (SHA) 21:10 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5722 Huai'an 21:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737 China Eastern Airlines MU 3847 Shanghai (PVG) 21:00 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5665 Yulin 21:05 planerad

22:00 21.02.2019

+3°C   Vindar: 3 m/s @ 192°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 737 China United Airlines KN 5888 Huizhou 22:10 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5970 Yantai 22:10 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 2968 Bayannaoer 22:15 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5916 Yancheng 22:35 planerad
Boeing 737 China Eastern Airlines MU 3726 Sanya (SYX) 22:35 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5806 Big Bay Yacht Club 22:40 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5808 LingLing 22:55 planerad

23:00 21.02.2019

-1°C   Vindar: 3 m/s @ 214°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 7 - 15 min.
Boeing 737 China Eastern Airlines MU 3806 Shenzhen (SZX) 23:00 planerad
Boeing 737 China Eastern Airlines MU 3844 Shanghai (PVG) 23:05 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5506 Harbin (HRB) 23:20 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 2966 Xilinhot 23:30 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5820 Haikou (HAK) 23:35 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5732 Wuzhou 23:40 planerad
Boeing 737 China Eastern Airlines MU 3796 Xiangfan 23:40 planerad
Boeing 737 China Eastern Airlines MU 3804 Nanyang 23:50 planerad

00:00 22.02.2019

-1°C   Vindar: 3 m/s @ 214°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Boeing 737 China Eastern Airlines MU 3826 Guangzhou (CAN) 00:30 planerad
Boeing 737 China Eastern Airlines MU 3758 Chengdu (CTU) 00:55 planerad

01:00 22.02.2019

-1°C   Vindar: 3 m/s @ 214°   Moln/himmel clear

02:00 22.02.2019

-4°C   Vindar: 2 m/s @ 221°   Moln/himmel few

03:00 22.02.2019

-4°C   Vindar: 2 m/s @ 221°   Moln/himmel few

04:00 22.02.2019

-4°C   Vindar: 2 m/s @ 221°   Moln/himmel few

05:00 22.02.2019

-6°C   Vindar: 1 m/s @ 243°   Moln/himmel few

06:00 22.02.2019

-6°C   Vindar: 1 m/s @ 243°   Moln/himmel few

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 China United Airlines KN 2985 Manzhouli 06:55 planerad

07:00 22.02.2019

-6°C   Vindar: 1 m/s @ 243°   Moln/himmel few

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737 China United Airlines KN 2917 Tongliao 07:00 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 2987 Ulanqab Airport 07:05 planerad
Boeing 737 China Eastern Airlines MU 3831 Shenzhen (SZX) 07:10 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 2921 Chifeng 07:20 planerad
Boeing 737 China Eastern Airlines MU 3717 Sanya (SYX) 07:25 planerad
Boeing 737 China Eastern Airlines MU 3755 Chengdu (CTU) 07:30 planerad
Boeing 737 China Eastern Airlines MU 3801 Nanyang 07:35 planerad
Boeing 737 China Eastern Airlines MU 3861 Guangzhou (CAN) 07:40 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5521 Mudanjiang 07:45 planerad

08:00 22.02.2019

-4°C   Vindar: 1 m/s @ 332°   Moln/himmel broken

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 China United Airlines KN 5666 Yulin 08:50 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 737 China United Airlines KN 5519 Yichun Shi 08:05 planerad
Boeing 737 China Eastern Airlines MU 3787 Hengyang 08:10 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5921 Linyi 08:30 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5621 Cheng Xian Airport 08:35 planerad
Boeing 737 China Eastern Airlines MU 3749 Xingyi 08:50 planerad

09:00 22.02.2019

-4°C   Vindar: 1 m/s @ 332°   Moln/himmel broken

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 China United Airlines KN 5310 Dongsheng 09:00 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737 China Eastern Airlines MU 3843 Shanghai (PVG) 09:00 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 2975 Hailar 09:05 planerad
Boeing 737 China Eastern Airlines MU 3723 Shenzhen (SZX) 09:10 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5905 Lianyungang 09:15 planerad
Boeing 737 China Eastern Airlines MU 3779 Yan'an 09:20 planerad
Boeing 737 China Eastern Airlines MU 3751 Ba 09:30 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5969 Yantai 09:45 planerad

10:00 22.02.2019

-4°C   Vindar: 1 m/s @ 332°   Moln/himmel broken

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737 China United Airlines KN 2922 Chifeng 10:20 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 2957 Ulanhot 10:30 planerad
Boeing 737 China Eastern Airlines MU 3848 Shanghai (PVG) 10:30 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 2260 Hohhot 10:45 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5305 Dongsheng 10:45 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 2988 Ulanqab Airport 10:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737 China United Airlines KN 5901 Chizhou 10:00 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5881 Fuoshan 10:05 planerad

11:00 22.02.2019

+7°C   Vindar: 2 m/s @ 277°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 27 - 40 min.
Boeing 737 China United Airlines KN 2918 Tongliao 11:00 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5668 Yulin 11:00 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5985 Baotou 11:40 planerad
Boeing 737 China Eastern Airlines MU 3802 Nanyang 11:40 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5922 Linyi 11:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 - 35 min.
Boeing 737 China Eastern Airlines MU 3727 Sanya (SYX) 11:10 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5306 Dongsheng 11:45 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5819 Haikou (HAK) 11:50 planerad

12:00 22.02.2019

+7°C   Vindar: 2 m/s @ 277°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 China Eastern Airlines MU 3792 Fuoshan 12:55 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737 China Eastern Airlines MU 3805 Shenzhen (SZX) 12:00 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 2969 Changsha (CSX) 12:05 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5925 Xiamen (XMN) 12:10 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 2285 Wu Hai 12:20 planerad
Boeing 737 China Eastern Airlines MU 3777 Lanzhou 12:30 planerad
Boeing 737 China Eastern Airlines MU 3823 Guangzhou (CAN) 12:35 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5985 Ningbo (NGB) 12:40 planerad

13:00 22.02.2019

+7°C   Vindar: 2 m/s @ 277°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 5 - 35 min.
Boeing 737 China Eastern Airlines MU 3780 Yan'an 13:05 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5906 Lianyungang 13:10 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5522 Mudanjiang 13:15 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5816 Huizhou 13:15 planerad
Boeing 737 China Eastern Airlines MU 3730 Fuoshan 13:50 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 - 45 min.
Boeing 737 China United Airlines KN 2261 Hohhot 13:00 planerad
Boeing 737 China Eastern Airlines MU 3725 Sanya (SYX) 13:45 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 2225 Weihai 13:50 planerad
Boeing 737 China Eastern Airlines MU 3839 Quzhou 13:55 planerad

14:00 22.02.2019

+11°C   Vindar: 1 m/s @ 117°   Moln/himmel broken

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737 China United Airlines KN 5520 Yichun Shi 14:05 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5622 Cheng Xian Airport 14:15 planerad
Boeing 737 China Eastern Airlines MU 3788 Hengyang 14:20 planerad
Boeing 737 China Eastern Airlines MU 3756 Chengdu (CTU) 14:35 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5902 Chizhou 14:50 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5882 Fuoshan 14:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737 China United Airlines KN 5887 Huizhou 14:50 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5529 Harbin 14:55 planerad

15:00 22.02.2019

+11°C   Vindar: 1 m/s @ 117°   Moln/himmel broken

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 China United Airlines KN 5307 Dongsheng 15:30 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737 China United Airlines KN 5619 Hanzhong 15:10 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 2931 Chifeng 15:15 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 2937 Yinchuan 15:20 planerad
Boeing 737 China Eastern Airlines MU 3841 Shanghai 15:25 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5731 Wuzhou 15:45 planerad
Boeing 737 China United Airlines KN 5877 Fuoshan 15:55 planerad

Andra datum

October, 2018

29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30