Sydney Kingsford Smith, Sydney (SYD / YSSY)

Planespotter’s tidtabell

16:00 10.04.2020

+21°C   Vindar: 5 m/s   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 5 - 15 min.
BAe Jetstream 32 FlyPelican FP 823 Cobar 16:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 742 Adelaide (ADL) 16:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 791 Alice Springs (ASP) 16:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 454 Melbourne (MEL) 16:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 642 Perth (PER) 16:30 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2011 Tamworth (TMW) 16:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 923 Cairns (CNS) 16:35 planerad
BAe Jetstream 32 FlyPelican FP 724 Taree 16:40 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Qantas QF 2261 Lord Howe Island (LDH) 16:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 122 Queenstown (ZQN) 16:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 537 Brisbane (BNE) 16:45 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2210 Albury (ABX) 16:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1420 Canberra (CBR) 16:55 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 463 Melbourne (MEL) 16:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 536 Brisbane (BNE) 16:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 147 Auckland (AKL) 16:15 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 133 Moruya 16:20 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 43 Denpasar-Bali Island (DPS) 16:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1483 Canberra (CBR) 16:30 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1578 Sunshine Coast 16:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 467 Melbourne (MEL) 16:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 743 Adelaide (ADL) 16:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1436 Toowoomba 16:55 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 569 Perth (PER) 16:55 planerad

17:00 10.04.2020

+21°C   Vindar: 5 m/s   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 7 - 10 min.
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 1486 Canberra (CBR) 17:25 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1597 Gold Coast (OOL) 17:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 462 Melbourne (MEL) 17:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 744 Adelaide (ADL) 17:25 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 146 Auckland (AKL) 17:35 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 684 Wagga Wagga (WGA) 17:35 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1586 Hobart (HBA) 17:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2230 Wagga Wagga (WGA) 17:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 164 Wellington (WLG) 17:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 541 Brisbane (BNE) 17:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 466 Melbourne (MEL) 17:55 planerad
Airbus A350-1000 Qatar Airways QR 908 Doha (DOH) 17:55 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 471 Melbourne (MEL) 17:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 827 Canberra (CBR) 17:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 540 Brisbane (BNE) 17:05 planerad
BAe Jetstream 32 FlyPelican FP 245 Mudgee 17:10 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Qantas QF 2192 Moree 17:15 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 519 Melbourne (MEL) 17:20 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 1407 Bendigo 17:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 475 Melbourne (MEL) 17:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1493 Canberra (CBR) 17:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 571 Perth (PER) 17:35 planerad

18:00 10.04.2020

+21°C   Vindar: 5 m/s   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 597 Gold Coast (OOL) 18:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 102 Nadi (NAN) 18:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1488 Canberra (CBR) 18:10 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2007 Tamworth (TMW) 18:10 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2047 Dubbo (DBO) 18:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2175 Port Macquarie (PQQ) 18:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 539 Brisbane (BNE) 18:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 470 Melbourne (MEL) 18:25 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Qantas QF 2031 Armidale (ARM) 18:35 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 520 Melbourne (MEL) 18:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2117 Coffs Harbour (CFS) 18:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 580 Perth (PER) 18:40 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2214 Albury (ABX) 18:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 545 Brisbane (BNE) 18:45 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 972 Brisbane (BNE) 18:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1484 Canberra (CBR) 18:55 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 474 Melbourne (MEL) 18:55 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 479 Melbourne (MEL) 18:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 544 Brisbane (BNE) 18:05 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2042 Dubbo (DBO) 18:15 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 685 Wagga Wagga (WGA) 18:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 745 Adelaide (ADL) 18:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 163 Wellington (WLG) 18:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2178 Port Macquarie (PQQ) 18:40 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1525 Canberra (CBR) 18:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2231 Wagga Wagga (WGA) 18:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 139 Christchurch (CHC) 18:50 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2034 Armidale (ARM) 18:50 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2118 Coffs Harbour (CFS) 18:55 planerad

19:00 10.04.2020

+21°C   Vindar: 5 m/s   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 843 Darwin (DRW) 19:00 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 472 Narrandera 19:00 planerad
BAe Jetstream 32 FlyPelican FP 425 Mudgee 19:15 planerad
Boeing 777-300ER Singapore SQ 211 Singapore (SIN) 19:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 478 Melbourne (MEL) 19:25 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1522 Canberra (CBR) 19:30 planerad
Airbus A330-300 Malaysia MH 141 Kuala Lumpur (KUL) 19:35 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 134 Merimbula 19:40 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 148 Auckland (AKL) 19:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 549 Brisbane (BNE) 19:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 927 Cairns (CNS) 19:50 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 482 Melbourne (MEL) 19:55 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 487 Melbourne (MEL) 19:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2217 Albury (ABX) 19:05 planerad
Boeing 787-9 Qantas QF 548 Brisbane (BNE) 19:05 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2008 Tamworth (TMW) 19:10 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 525 Melbourne (MEL) 19:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 149 Auckland (AKL) 19:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1401 Mildura 19:20 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 3 Honolulu (HNL) 19:25 planerad
BAe Jetstream 32 FlyPelican FP 215 Newcastle 19:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 747 Adelaide (ADL) 19:40 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1596 Gold Coast (OOL) 19:45 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2062 Ballina 19:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 583 Perth (PER) 19:50 planerad
Boeing 787-9 Qantas QF 73 San Francisco (SFO) 19:55 planerad

20:00 10.04.2020

+20°C   Vindar: 4 m/s @ 334°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34L, 34R

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 10 - 15 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1494 Canberra (CBR) 20:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 746 Adelaide (ADL) 20:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 486 Melbourne (MEL) 20:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 582 Perth (PER) 20:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1435 Toowoomba 20:40 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Qantas QF 2193 Moree 20:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 563 Brisbane (BNE) 20:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 490 Melbourne (MEL) 20:55 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 10 - 25 min.
BAe Jetstream 32 FlyPelican FP 275 Taree 20:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1499 Canberra (CBR) 20:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 495 Melbourne (MEL) 20:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 550 Brisbane (BNE) 20:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 598 Gold Coast (OOL) 20:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 846 Darwin (DRW) 20:45 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 25 Tokyo (HND) 20:50 planerad

21:00 10.04.2020

+20°C   Vindar: 4 m/s @ 334°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34L, 34R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 - 20 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 553 Brisbane (BNE) 21:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 494 Melbourne (MEL) 21:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 555 Brisbane (BNE) 21:45 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 25 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 554 Brisbane (BNE) 21:05 planerad
Airbus A350-1000 Qatar Airways QR 909 Doha (DOH) 21:15 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 117 Hong Kong (HKG) 21:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 556 Brisbane (BNE) 21:50 planerad

22:00 10.04.2020

+20°C   Vindar: 4 m/s @ 334°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34L, 34R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 7 - 10 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 498 Melbourne (MEL) 22:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 566 Perth (PER) 22:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 559 Brisbane (BNE) 22:40 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 499 Melbourne (MEL) 22:05 planerad
Airbus A350-900 China CI 52 Taipei (TPE) 22:10 planerad
Airbus A330-300 Malaysia MH 140 Kuala Lumpur (KUL) 22:10 planerad

23:00 10.04.2020

+18°C   Vindar: 4 m/s @ 286°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25

00:00 11.04.2020

+18°C   Vindar: 4 m/s @ 286°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25

01:00 11.04.2020

+18°C   Vindar: 4 m/s @ 286°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25

02:00 11.04.2020

+16°C   Vindar: 5 m/s @ 288°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25

03:00 11.04.2020

+16°C   Vindar: 5 m/s @ 288°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25

04:00 11.04.2020

+16°C   Vindar: 5 m/s @ 288°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25

05:00 11.04.2020

+15°C   Vindar: 4 m/s @ 282°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25

06:00 11.04.2020

+15°C   Vindar: 4 m/s @ 282°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 25 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 568 Perth (PER) 06:05 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 20 Manila (MNL) 06:10 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 42 Jakarta (CGK) 06:10 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 24 Bangkok (BKK) 06:25 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 44 Denpasar-Bali Island (DPS) 06:25 planerad
Boeing 787-9 Dreamliner N26960 United UA 863 San Francisco (SFO) 06:29 förväntad
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 450 Abu Dhabi (AUH) 06:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 847 Darwin 06:30 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 82 Singapore (SIN) 06:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 35 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 401 Melbourne (MEL) 06:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 502 Brisbane (BNE) 06:35 planerad

07:00 11.04.2020

+15°C   Vindar: 4 m/s @ 282°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 402 Melbourne (MEL) 07:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 138 Christchurch (CHC) 07:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2161 Port Macquarie (PQQ) 07:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2220 Wagga Wagga (WGA) 07:35 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1589 Gold Coast (OOL) 07:40 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2001 Tamworth (TMW) 07:40 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2037 Dubbo (DBO) 07:45 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2019 Armidale 07:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2202 Albury (ABX) 07:50 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 140 Auckland (AKL) 07:55 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 15 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Qantas QF 2264 Lord Howe Island (LDH) 07:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 409 Melbourne (MEL) 07:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 504 Brisbane (BNE) 07:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 141 Auckland (AKL) 07:10 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2180 Moree 07:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1463 Canberra (CBR) 07:25 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 121 Moruya 07:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 506 Brisbane (BNE) 07:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 91 Noumea 07:40 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 854 Dubbo (DBO) 07:45 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Qantas QF 2254 Lord Howe Island (LDH) 07:55 planerad

08:00 11.04.2020

+15°C   Vindar: 3 m/s @ 313°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25, 34L, 34R

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 20 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1464 Canberra (CBR) 08:00 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2101 Coffs Harbour (CFS) 08:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 730 Adelaide (ADL) 08:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1402 Mildura 08:25 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1579 Sunshine Coast 08:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 410 Melbourne (MEL) 08:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 162 Wellington (WLG) 08:30 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 26 Tokyo (HND) 08:30 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 1408 Bendigo 08:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 505 Brisbane (BNE) 08:45 planerad

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 419 Melbourne (MEL) 08:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 917 Brisbane (BNE) 08:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2221 Wagga Wagga (WGA) 08:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 508 Brisbane (BNE) 08:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1432 Toowoomba 08:15 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 1465 Canberra (CBR) 08:15 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2205 Albury (ABX) 08:15 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Qantas QF 2020 Armidale (ARM) 08:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2040 Dubbo (DBO) 08:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 575 Perth (PER) 08:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 101 Nadi (NAN) 08:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 510 Brisbane (BNE) 08:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2164 Port Macquarie (PQQ) 08:40 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2002 Tamworth (TMW) 08:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2106 Coffs Harbour (CFS) 08:45 planerad

09:00 11.04.2020

+15°C   Vindar: 3 m/s @ 313°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25, 34L, 34R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 717-200 Qantas QF 1514 Canberra (CBR) 09:05 planerad
Boeing 787-8 Xiamen MF 801 Xiamen (XMN) 09:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 418 Melbourne (MEL) 09:25 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2063 Ballina 09:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 509 Brisbane (BNE) 09:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1466 Canberra (CBR) 09:55 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 422 Melbourne (MEL) 09:55 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 427 Melbourne (MEL) 09:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 512 Brisbane (BNE) 09:05 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1583 Hobart (HBA) 09:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 840 Darwin (DRW) 09:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 790 Alice Springs (ASP) 09:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 121 Queenstown (ZQN) 09:30 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 143 Auckland (AKL) 09:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 922 Cairns (CNS) 09:30 planerad
Airbus A380-800 Qantas QF 11 Los Angeles (LAX) 09:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 161 Wellington (WLG) 09:45 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 23 Bangkok (BKK) 09:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 588 Gold Coast (OOL) 09:45 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 33 Osaka (KIX) 09:55 planerad

10:00 11.04.2020

+15°C   Vindar: 3 m/s @ 313°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25, 34L, 34R

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 7 - 15 min.
Airbus A330-300 Qantas QF 118 Hong Kong (HKG) 10:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 142 Auckland (AKL) 10:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 511 Brisbane (BNE) 10:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 426 Melbourne (MEL) 10:25 planerad
Boeing 787-9 Air New Zealand NZ 103 Auckland (AKL) 10:40 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 506 Melbourne (MEL) 10:45 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 1468 Canberra (CBR) 10:45 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2181 Moree 10:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 513 Brisbane (BNE) 10:45 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 122 Merimbula 10:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2041 Dubbo (DBO) 10:55 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 430 Melbourne (MEL) 10:55 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 717-200 Qantas QF 1519 Canberra (CBR) 10:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 433 Melbourne (MEL) 10:00 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 81 Singapore (SIN) 10:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 572 Hamilton Island 10:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 581 Perth (PER) 10:25 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1580 Sunshine Coast 10:30 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 467 Griffith (GFF) 10:30 planerad
Boeing 787-9 United UA 870 San Francisco (SFO) 10:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 735 Adelaide (ADL) 10:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1473 Canberra (CBR) 10:45 planerad
Boeing 747-400 Qantas QF 63 Johannesburg (JNB) 10:55 planerad

11:00 11.04.2020

+21°C   Vindar: 5 m/s @ 305°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25, 34L, 34R

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2222 Wagga Wagga (WGA) 11:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2165 Port Macquarie (PQQ) 11:10 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Qantas QF 2021 Armidale (ARM) 11:20 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 574 Perth (PER) 11:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 432 Melbourne (MEL) 11:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 591 Gold Coast (OOL) 11:25 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2003 Tamworth (TMW) 11:30 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2206 Albury (ABX) 11:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2107 Coffs Harbour (CFS) 11:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 517 Brisbane (BNE) 11:45 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 938 Brisbane (BNE) 11:50 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 434 Melbourne (MEL) 11:55 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 787-9 Qantas QF 437 Melbourne (MEL) 11:00 planerad
Boeing 777-300ER Singapore SQ 232 Singapore (SIN) 11:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 520 Brisbane (BNE) 11:05 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 517 Gold Coast (OOL) 11:10 planerad
Boeing 787-8 Xiamen MF 802 Xiamen (XMN) 11:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 1042 Broome (BME) 11:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2108 Coffs Harbour (CFS) 11:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 590 Gold Coast (OOL) 11:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1425 Canberra (CBR) 11:30 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 145 Auckland (AKL) 11:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 737 Adelaide (ADL) 11:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2170 Port Macquarie (PQQ) 11:50 planerad
Boeing 787-9 Air New Zealand NZ 104 Auckland (AKL) 11:55 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 181 Queenstown (ZQN) 11:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2225 Wagga Wagga (WGA) 11:55 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Qantas QF 2260 Lord Howe Island (LDH) 11:55 planerad

12:00 11.04.2020

+21°C   Vindar: 5 m/s @ 305°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25, 34L, 34R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 12 - 25 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1431 Toowoomba 12:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 436 Melbourne (MEL) 12:25 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Qantas QF 2255 Lord Howe Island (LDH) 12:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 521 Brisbane (BNE) 12:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 738 Adelaide (ADL) 12:55 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1419 Canberra (CBR) 12:00 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2022 Armidale (ARM) 12:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 441 Melbourne (MEL) 12:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 524 Brisbane (BNE) 12:05 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 19 Manila (MNL) 12:10 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 810 Brisbane (BNE) 12:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 577 Perth (PER) 12:20 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 1479 Canberra (CBR) 12:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 443 Melbourne (MEL) 12:30 planerad
Airbus A380-800 Qantas QF 7 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:35 planerad

13:00 11.04.2020

+21°C   Vindar: 5 m/s @ 305°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25, 34L, 34R

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 20 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1474 Canberra (CBR) 13:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 593 Gold Coast (OOL) 13:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 440 Melbourne (MEL) 13:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 576 Perth (PER) 13:25 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1584 Hobart (HBA) 13:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 525 Brisbane (BNE) 13:45 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 763 Adelaide (ADL) 13:50 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 468 Griffith (GFF) 13:50 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 843 Melbourne (MEL) 13:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 22 - 40 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 445 Melbourne (MEL) 13:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 926 Cairns (CNS) 13:05 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 41 Jakarta (CGK) 13:45 planerad

14:00 11.04.2020

+25°C   Vindar: 8 m/s @ 279°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 10 - 15 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2109 Coffs Harbour (CFS) 14:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 444 Melbourne (MEL) 14:25 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1581 Sunshine Coast 14:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2171 Port Macquarie (PQQ) 14:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 144 Auckland (AKL) 14:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 529 Brisbane (BNE) 14:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 92 Noumea 14:45 planerad
Boeing 747-400 Qantas QF 64 Johannesburg (JNB) 14:55 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 449 Melbourne (MEL) 14:00 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1592 Gold Coast (OOL) 14:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 530 Brisbane (BNE) 14:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 770 Adelaide (ADL) 14:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 592 Gold Coast (OOL) 14:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1421 Canberra (CBR) 14:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 451 Melbourne (MEL) 14:30 planerad

15:00 11.04.2020

+25°C   Vindar: 8 m/s @ 279°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 5 - 20 min.
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2023 Armidale (ARM) 15:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2226 Wagga Wagga (WGA) 15:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 595 Gold Coast (OOL) 15:00 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 855 Dubbo (DBO) 15:00 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 1480 Canberra (CBR) 15:05 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 524 Gold Coast (OOL) 15:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 740 Adelaide (ADL) 15:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 448 Melbourne (MEL) 15:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 533 Brisbane (BNE) 15:45 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 821 Brisbane (BNE) 15:50 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 1476 Canberra (CBR) 15:55 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 7 - 20 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1485 Canberra (CBR) 15:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 455 Melbourne (MEL) 15:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 532 Brisbane (BNE) 15:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2046 Dubbo (DBO) 15:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2006 Tamworth (TMW) 15:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2213 Albury (ABX) 15:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 741 Adelaide (ADL) 15:35 planerad
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 451 Abu Dhabi (AUH) 15:55 planerad
Airbus A380-800 Qantas QF 1 Singapore (SIN) 15:55 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 567 Perth (PER) 15:55 planerad

Andra datum

September, 2019

07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25