Sydney Kingsford Smith, Sydney (SYD / YSSY)

Planespotter’s tidtabell

19:00 06.07.2020

+13°C   Vindar: 4 m/s @ 167°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 16L, 16R

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 787-9 N26952 United UA 863 San Francisco (SFO) 19:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1430 Canberra (CBR) 19:10 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 233 Ballina 19:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 478 Melbourne (MEL) 19:25 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 522 Melbourne (MEL) 19:40 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 978 Brisbane (BNE) 19:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 549 Brisbane (BNE) 19:45 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 879 Melbourne (MEL) 19:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 - 30 min.
Saab 340 Rex Regional Express ZL 681 Wagga Wagga (WGA) 19:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 491 Melbourne (MEL) 19:30 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 583 Perth (PER) 19:40 planerad

20:00 06.07.2020

+13°C   Vindar: 4 m/s @ 167°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 16L, 16R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 737-800 VH-VUC Virgin Australia VA 560 Perth (PER) 20:15 planerad
Airbus A350-1000 Qatar Airways QR 908 Doha (DOH) 20:25 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Qantas QF 2193 Moree 20:45 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 490 Melbourne (MEL) 20:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 525 Melbourne (MEL) 20:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 497 Melbourne (MEL) 20:30 planerad

21:00 06.07.2020

+13°C   Vindar: 4 m/s @ 167°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 16L, 16R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 454 Abu Dhabi (AUH) 21:10 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 556 Brisbane (BNE) 21:50 planerad
Airbus A350-1000 Qatar Airways QR 909 Doha (DOH) 21:55 planerad

22:00 06.07.2020

+13°C   Vindar: 4 m/s @ 167°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 16L, 16R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 777-300ER Emirates EK 414 Dubai (DXB) 22:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 530 Melbourne (MEL) 22:10 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A350-900 China CI 52 Taipei (TPE) 22:10 planerad

23:00 06.07.2020

+13°C   Vindar: 3 m/s @ 217°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 16L, 16R, 25

00:00 07.07.2020

+13°C   Vindar: 3 m/s @ 217°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 16L, 16R, 25

01:00 07.07.2020

+13°C   Vindar: 3 m/s @ 217°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 16L, 16R, 25

02:00 07.07.2020

+12°C   Vindar: 3 m/s @ 261°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 25

03:00 07.07.2020

+12°C   Vindar: 3 m/s @ 261°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 25

04:00 07.07.2020

+12°C   Vindar: 3 m/s @ 261°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 25

05:00 07.07.2020

+12°C   Vindar: 3 m/s @ 244°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 25

06:00 07.07.2020

+12°C   Vindar: 3 m/s @ 244°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 777-200LR Delta Air Lines DL 41 Los Angeles (LAX) 06:35 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 25 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 500 Brisbane (BNE) 06:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 503 Melbourne (MEL) 06:30 planerad

07:00 07.07.2020

+12°C   Vindar: 3 m/s @ 244°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 15 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 402 Melbourne (MEL) 07:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 501 Brisbane (BNE) 07:40 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 658 Wagga Wagga (WGA) 07:40 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 500 Melbourne (MEL) 07:55 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 762 Albury (ABX) 07:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A330-300 Qantas QF 409 Melbourne (MEL) 07:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 909 Brisbane (BNE) 07:00 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 127 Merimbula (MIM) 07:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1463 Canberra (CBR) 07:25 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 456 Ballina (BNK) 07:35 planerad

08:00 07.07.2020

+11°C   Vindar: 3 m/s @ 228°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 410 Melbourne (MEL) 08:25 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 916 Brisbane (BNE) 08:40 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 7 - 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2040 Dubbo (DBO) 08:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2205 Albury (ABX) 08:25 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 826 Brisbane (BNE) 08:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 423 Melbourne (MEL) 08:30 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 507 Melbourne (MEL) 08:40 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 661 Wagga Wagga (WGA) 08:45 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 763 Albury 08:55 planerad

09:00 07.07.2020

+11°C   Vindar: 3 m/s @ 228°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 50 min.
Boeing 777-300 China Eastern MU 561 Shanghai (PVG) 09:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 509 Brisbane (BNE) 09:50 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 15 - 25 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2002 Tamworth (TMW) 09:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 858 Darwin 09:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 555 Perth (PER) 09:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 431 Melbourne (MEL) 09:30 planerad
Airbus A320 NEO Air New Zealand NZ 102 Auckland (AKL) 09:55 planerad

10:00 07.07.2020

+11°C   Vindar: 3 m/s @ 228°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 10 - 15 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1466 Canberra (CBR) 10:10 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 502 Melbourne (MEL) 10:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 426 Melbourne (MEL) 10:25 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 932 Brisbane (BNE) 10:40 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 457 Ballina (BNK) 10:50 planerad
Boeing 787-9 Air New Zealand NZ 103 Auckland (AKL) 10:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2041 Dubbo (DBO) 10:55 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 829 Melbourne (MEL) 10:55 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 128 Moruya 10:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 25 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 931 Brisbane (BNE) 10:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 516 Brisbane (BNE) 10:05 planerad
Boeing 787-9 United UA 870 San Francisco (SFO) 10:30 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 410 Gold Coast (OOL) 10:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2062 Ballina 10:55 planerad

11:00 07.07.2020

+14°C   Vindar: 3 m/s @ 235°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 17 - 25 min.
Airbus A330-900 Aircalin SB 140 Noumea 11:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2206 Albury (ABX) 11:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2003 Tamworth (TMW) 11:35 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 20 - 25 min.
BAe Jetstream 32 FlyPelican FP 282 Cobar 11:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 515 Melbourne (MEL) 11:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 517 Gold Coast (OOL) 11:20 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 764 Adelaide (ADL) 11:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 439 Melbourne (MEL) 11:30 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Qantas QF 2260 Lord Howe Island (LDH) 11:55 planerad

12:00 07.07.2020

+14°C   Vindar: 3 m/s @ 235°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 436 Melbourne (MEL) 12:25 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 - 25 min.
Boeing 787-9 Air New Zealand NZ 104 Auckland (AKL) 12:05 planerad
Airbus A350-900 Singapore SQ 232 Singapore (SIN) 12:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1419 Canberra (CBR) 12:15 planerad
Airbus A330-900 Aircalin SB 141 Noumea 12:40 planerad

13:00 07.07.2020

+14°C   Vindar: 3 m/s @ 235°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 17 - 25 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 517 Brisbane (BNE) 13:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 440 Melbourne (MEL) 13:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 525 Brisbane (BNE) 13:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 17 - 20 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 511 Melbourne (MEL) 13:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 447 Melbourne (MEL) 13:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2172 Port Macquarie (PQQ) 13:50 planerad

14:00 07.07.2020

+16°C   Vindar: 5 m/s @ 184°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 16L, 16R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 423 Gold Coast (OOL) 14:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1426 Canberra (CBR) 14:30 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 510 Melbourne (MEL) 14:40 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 25 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 530 Brisbane (BNE) 14:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 460 Ballina (BNK) 14:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 451 Melbourne (MEL) 14:30 planerad

15:00 07.07.2020

+16°C   Vindar: 5 m/s @ 184°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 16L, 16R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 25 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2063 Ballina 15:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 524 Gold Coast (OOL) 15:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 448 Melbourne (MEL) 15:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 859 Darwin 15:25 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 513 Melbourne (MEL) 15:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2116 Coffs Harbour (CFS) 15:05 planerad

16:00 07.07.2020

+16°C   Vindar: 5 m/s @ 184°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 16L, 16R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 10 - 15 min.
BAe Jetstream 32 FlyPelican FP 823 Cobar 16:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 761 Adelaide (ADL) 16:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2173 Port Macquarie (PQQ) 16:20 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 642 Perth (PER) 16:20 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 514 Melbourne (MEL) 16:25 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Qantas QF 2261 Lord Howe Island (LDH) 16:40 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 20 - 25 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 858 Melbourne (MEL) 16:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 957 Brisbane (BNE) 16:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 536 Brisbane (BNE) 16:05 planerad
BAe Jetstream 32 FlyPelican FP 276 Taree 16:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 467 Melbourne (MEL) 16:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1483 Canberra (CBR) 16:50 planerad

17:00 07.07.2020

+15°C   Vindar: 6 m/s @ 174°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 16L, 16R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 7 - 15 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 825 Brisbane (BNE) 17:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 462 Melbourne (MEL) 17:25 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 962 Brisbane (BNE) 17:40 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 461 Ballina (BNK) 17:50 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 541 Brisbane (BNE) 17:50 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 863 Melbourne (MEL) 17:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 521 Melbourne (MEL) 17:15 planerad

18:00 07.07.2020

+15°C   Vindar: 6 m/s @ 174°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 16L, 16R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 20 - 25 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2117 Coffs Harbour (CFS) 18:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 470 Melbourne (MEL) 18:25 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 520 Melbourne (MEL) 18:40 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 25 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 483 Melbourne (MEL) 18:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 977 Brisbane (BNE) 18:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 546 Brisbane (BNE) 18:55 planerad

Andra datum

December, 2019

19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16