Sydney Kingsford Smith, Sydney (SYD / YSSY)

Planespotter’s tidtabell

20:00 21.02.2020


ANKOMMANDE — 23
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A380-800 Emirates EK 413 Christchurch (CHC) 20:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 821 Brisbane (BNE) 20:05 planerad
ATR 72 Virgin Australia VA 669 Canberra (CBR) 20:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 551 Brisbane (BNE) 20:10 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 644 Adelaide (ADL) 20:10 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 264 Melbourne (MEL) 20:10 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 530 Melbourne (MEL) 20:20 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 623 Gold Coast (OOL) 20:20 planerad
Airbus A330-300 AirAsia X D7 220 Kuala Lumpur (KUL) 20:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 462 Melbourne (MEL) 20:25 planerad
Boeing 777-300ER 9V-SWB Singapore SQ 288 Singapore (SIN) 20:25 planerad
Airbus A330-300 Malaysia MH 141 Kuala Lumpur (KUL) 20:30 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 148 Auckland (AKL) 20:35 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 540 Gold Coast (OOL) 20:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 484 Melbourne (MEL) 20:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 563 Brisbane (BNE) 20:40 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1354 Darwin (DRW) 20:40 planerad
Airbus A330 China Southern CZ 301 Guangzhou (CAN) 20:40 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Qantas QF 2193 Moree 20:50 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 437 Adelaide (ADL) 20:50 planerad
Boeing 777-300ER B-KQF Cathay Pacific CX 139 Hong Kong (HKG) 20:50 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 464 Melbourne (MEL) 20:55 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 425 Gold Coast (OOL) 20:55 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 5 - 10 min.
BAe Jetstream 32 FlyPelican FP 275 Taree 20:00 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 386 Brisbane (BNE) 20:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 487 Melbourne (MEL) 20:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 727 Hobart (HBA) 20:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 988 Perth (PER) 20:05 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1431 Cairns (CNS) 20:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 444 Adelaide (ADL) 20:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 495 Sunshine Coast 20:20 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 672 Darwin (DRW) 20:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 993 Brisbane (BNE) 20:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 491 Melbourne (MEL) 20:30 planerad
ATR 72 Virgin Australia VA 672 Canberra (CBR) 20:35 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 824 Brisbane (BNE) 20:40 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 279 Melbourne (MEL) 20:40 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 79 Apia (APW) 20:50 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 785 Adelaide (ADL) 20:55 planerad

21:00 21.02.2020


ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 10 min.
Airbus A330-200 Qantas QF 582 Perth (PER) 21:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 766 Adelaide (ADL) 21:00 planerad
Boeing 737-700 Virgin Australia VA 1426 Cairns (CNS) 21:00 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 522 Melbourne (MEL) 21:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 553 Brisbane (BNE) 21:10 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 791 Maroochydore (MCY) 21:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1435 Toowoomba 21:20 planerad
Boeing 777-300ER 9V-SWW Singapore SQ 211 Singapore (SIN) 21:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 490 Melbourne (MEL) 21:25 planerad
Airbus A320 NEO Air New Zealand NZ 711 Auckland (AKL) 21:35 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 387 Brisbane (BNE) 21:35 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 544 Gold Coast (OOL) 21:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 555 Brisbane (BNE) 21:40 planerad
Boeing 737-800 Fiji Airways FJ 915 Nadi (NAN) 21:50 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 518 Melbourne (MEL) 21:50 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 750 Launceston (LST) 21:55 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 492 Melbourne (MEL) 21:55 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 997 Brisbane (BNE) 21:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 894 Melbourne (MEL) 21:00 planerad
Boeing 777-200 Air New Zealand NZ 60 Avarua (RAR) 21:10 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 761 Perth (PER) 21:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 556 Brisbane (BNE) 21:30 planerad
Boeing 777-300ER Singapore Airlines SQ 288 Singapore 21:35 planerad
Boeing 747-400 Qantas QF 25 Tokyo (HND) 21:35 planerad
Airbus A330-200 Hawaiian HA 452 Honolulu (HNL) 21:40 planerad
Airbus A330-300 AirAsia X D7 221 Kuala Lumpur (KUL) 21:40 planerad
Airbus A380-800 Qatar Airways QR 909 Doha (DOH) 21:45 planerad
Airbus A380-800 Emirates EK 413 Dubai (DXB) 21:45 planerad
Airbus A380-800 Belavia B2 355 Abu Dhabi (AUH) 21:50 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 527 Melbourne (MEL) 21:55 planerad

22:00 21.02.2020


ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 610 Melbourne (AVV) 22:00 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 427 Gold Coast (OOL) 22:10 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 769 Adelaide (ADL) 22:10 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 949 Cairns (CNS) 22:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 988 Brisbane (BNE) 22:10 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 823 Brisbane (BNE) 22:15 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 524 Melbourne (MEL) 22:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 774 Adelaide (ADL) 22:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 494 Melbourne (MEL) 22:25 planerad
Airbus A380-800 Emirates EK 414 Dubai (DXB) 22:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 559 Brisbane (BNE) 22:30 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 566 Perth (PER) 22:30 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 282 Melbourne (MEL) 22:30 planerad
Airbus A330-200 Virgin Australia VA 562 Perth (PER) 22:40 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 899 Melbourne (MEL) 22:40 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 992 Brisbane (BNE) 22:40 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 611 Melbourne (AVV) 22:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 497 Melbourne (MEL) 22:05 planerad
Airbus A350-900 China CI 52 Taipei (TPE) 22:10 planerad
Airbus A330-300 Malaysia MH 140 Kuala Lumpur (KUL) 22:15 planerad
Airbus A330 China Southern CZ 302 Guangzhou (CAN) 22:15 planerad
Boeing 777-300ER Cathay Pacific CX 138 Hong Kong (HKG) 22:20 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 117 Hong Kong (HKG) 22:25 planerad

23:00 21.02.2020

+20°C   Vindar: 5 m/s @ 149°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16L, 16R

00:00 22.02.2020

+20°C   Vindar: 5 m/s @ 149°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16L, 16R

01:00 22.02.2020

+20°C   Vindar: 5 m/s @ 149°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16L, 16R

02:00 22.02.2020

+20°C   Vindar: 3 m/s @ 155°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16L, 16R

03:00 22.02.2020

+20°C   Vindar: 3 m/s @ 155°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16L, 16R

04:00 22.02.2020

+20°C   Vindar: 3 m/s @ 155°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16L, 16R

05:00 22.02.2020

+19°C   Vindar: 4 m/s @ 152°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16L, 16R

06:00 22.02.2020

+19°C   Vindar: 4 m/s @ 152°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16L, 16R

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 787-9 VH-ZNI Qantas QF 74 San Francisco (SFO) 06:05 planerad
Airbus A380-800 VH-OQC Qantas QF 8 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 671 Darwin (DRW) 06:05 planerad
Airbus A380-800 Qantas QF 2 Singapore (SIN) 06:10 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 42 Jakarta (CGK) 06:10 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 568 Perth (PER) 06:10 planerad
Airbus A350-1000 Qatar Airways QR 906 Doha (DOH) 06:10 planerad
Boeing 787-9 LATAM LA 803 Santiago (SCL) 06:15 planerad
Boeing 737-800 Malindo Air OD 171 Denpasar-Bali Island (DPS) 06:15 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 20 Manila (MNL) 06:20 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 44 Denpasar-Bali Island (DPS) 06:20 planerad
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 450 Abu Dhabi (AUH) 06:30 planerad
Boeing 747-400 Qantas QF 128 Hong Kong (HKG) 06:40 planerad
Boeing 787-9 JAL JL 771 Tokyo (NRT) 06:50 planerad
Boeing 777 British Airways BA 15 Singapore (SIN) 06:55 planerad
Airbus A380-800 Korean Air KE 121 Seoul (ICN) 06:55 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A380-800 Emirates EK 415 Dubai (DXB) 06:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 719 Hobart (HBA) 06:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 401 Melbourne (MEL) 06:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 400 Gold Coast (OOL) 06:05 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 952 Cairns (CNS) 06:10 planerad
Boeing 737-800 Fiji Airways FJ 914 Nadi (NAN) 06:15 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 810 Brisbane (BNE) 06:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 405 Melbourne (MEL) 06:30 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 603 Melbourne (AVV) 06:40 planerad

07:00 22.02.2020

+19°C   Vindar: 4 m/s @ 152°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16L, 16R

ANKOMMANDE — 32
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A380-800 Emirates EK 412 Dubai (DXB) 07:00 planerad
Boeing 787-9 N29961 United UA 101 Houston (IAH) 07:00 planerad
ATR 72 Virgin Australia VA 625 Canberra (CBR) 07:00 planerad
Boeing 787-8 Air India AI 302 New Delhi (DEL) 07:10 planerad
Boeing 747 Thai Airways International TG 475 Bangkok (BKK) 07:10 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 762 Perth (PER) 07:10 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 353 Williamtown (NTL) 07:15 planerad
Boeing 787-8 Jetstar JQ 38 Denpasar-Bali Island (DPS) 07:20 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 613 Bathurst (BHS) 07:20 planerad
Airbus A330-300 Garuda Indonesia GA 714 Denpasar-Bali Island (DPS) 07:25 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 400 Melbourne (MEL) 07:25 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 517 Parkes (PKE) 07:25 planerad
Airbus A330 China Southern CZ 3071 Shenzhen (SZX) 07:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2001 Tamworth (TMW) 07:30 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 24 Bangkok (BKK) 07:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2220 Wagga Wagga (WGA) 07:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 501 Brisbane (BNE) 07:35 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 82 Singapore (SIN) 07:35 planerad
ATR 72 Virgin Australia VA 1148 Tamworth (TMW) 07:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 140 Auckland (AKL) 07:40 planerad
Airbus A380-800 Singapore SQ 221 Singapore (SIN) 07:40 planerad
Airbus A330-200 Virgin Australia VA 82 Hong Kong (HKG) 07:40 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 34 Denpasar-Bali Island (DPS) 07:40 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 500 Melbourne (MEL) 07:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2101 Coffs Harbour (CFS) 07:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2161 Port Macquarie (PQQ) 07:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 138 Christchurch (CHC) 07:45 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 953 Armidale (ARM) 07:45 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2019 Armidale 07:50 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2037 Dubbo (DBO) 07:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2202 Albury (ABX) 07:50 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 404 Melbourne (MEL) 07:55 planerad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 5 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Qantas QF 2264 Lord Howe Island (LDH) 07:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 504 Brisbane (BNE) 07:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 505 Gold Coast (OOL) 07:00 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 213 Melbourne (MEL) 07:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 762 Adelaide (ADL) 07:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 402 Gold Coast (OOL) 07:05 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 352 Brisbane (BNE) 07:10 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 676 Cairns (CNS) 07:15 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 745 Launceston (LST) 07:20 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 456 Ballina (BNK) 07:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 411 Melbourne (MEL) 07:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 181 Queenstown (ZQN) 07:35 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1528 Hobart (HBA) 07:35 planerad
Boeing 787-9 Qantas QF 141 Auckland (AKL) 07:40 planerad
Airbus A350-1000 Qatar Airways QR 906 Canberra (CBR) 07:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 924 Cairns (CNS) 07:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1463 Canberra (CBR) 07:45 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Qantas QF 2180 Moree 07:50 planerad

08:00 22.02.2020

+19°C   Vindar: 3 m/s @ 146°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16L, 16R

ANKOMMANDE — 30
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 Tigerair Australia TT 206 Melbourne (MEL) 08:00 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 161 Orange (OAG) 08:00 planerad
ATR 72 Virgin Australia VA 629 Canberra (CBR) 08:05 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1512 Canberra (CBR) 08:10 planerad
Boeing 777-200LR N706DN Delta Air Lines DL 41 Los Angeles (LAX) 08:10 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 454 Griffith (GFF) 08:10 planerad
Airbus A320 NEO Air New Zealand NZ 845 Wellington (WLG) 08:15 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1582 Hobart (HBA) 08:15 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 114 Merimbula 08:15 planerad
Airbus A380-800 Asiana OZ 601 Seoul (ICN) 08:20 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1529 Hobart (HBA) 08:20 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 211 Ballina (BNK) 08:20 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 823 Dubbo (DBO) 08:20 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 408 Melbourne (MEL) 08:25 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 401 Adelaide (ADL) 08:25 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 456 Griffith 08:25 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 1408 Bendigo 08:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 162 Wellington (WLG) 08:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 500 Gold Coast (OOL) 08:30 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 881 Christchurch (CHC) 08:35 planerad
Boeing 787-9 VH-OQD Qantas QF 12 Los Angeles (LAX) 08:35 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 401 Gold Coast (OOL) 08:35 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 908 Brisbane (BNE) 08:35 planerad
Boeing 787-9 Air New Zealand NZ 101 Auckland (AKL) 08:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 505 Brisbane (BNE) 08:40 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 502 Melbourne (MEL) 08:45 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 765 Adelaide (ADL) 08:50 planerad
Boeing 787-9 N27959 United UA 839 Los Angeles (LAX) 08:50 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 412 Melbourne (MEL) 08:55 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 140 Auckland (AKL) 08:55 planerad

AVÅGENDE — 32
Väntningstid 5 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Qantas QF 2254 Lord Howe Island (LDH) 08:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 508 Brisbane (BNE) 08:00 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 604 Gold Coast (OOL) 08:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 415 Melbourne (MEL) 08:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 605 Melbourne (AVV) 08:05 planerad
ATR 72 Virgin Australia VA 632 Canberra (CBR) 08:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2221 Wagga Wagga (WGA) 08:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1465 Canberra 08:10 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 115 Moruya (MYA) 08:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1432 Toowoomba 08:15 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2020 Armidale (ARM) 08:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 739 Adelaide (ADL) 08:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2205 Albury (ABX) 08:25 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 507 Melbourne (MEL) 08:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 575 Perth (PER) 08:25 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 181 Nadi (NAN) 08:30 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 463 Narrandera 08:30 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 954 Armidale (ARM) 08:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 510 Brisbane (BNE) 08:30 planerad
Boeing 737-700 Virgin Australia VA 820 Melbourne (MEL) 08:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2040 Dubbo (DBO) 08:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 101 Nadi (NAN) 08:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2106 Coffs Harbour (CFS) 08:35 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 412 Adelaide (ADL) 08:40 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2002 Tamworth (TMW) 08:45 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 322 Grafton 08:45 planerad
Airbus A380-800 Emirates EK 412 Christchurch (CHC) 08:45 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 221 Melbourne (MEL) 08:45 planerad
Airbus A330-300 Cathay Pacific CX 110 Hong Kong (HKG) 08:50 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 91 Noumea 08:50 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 166 Orange (OAG) 08:50 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1413 Cairns (CNS) 08:50 planerad

09:00 22.02.2020

+19°C   Vindar: 3 m/s @ 146°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16L, 16R

ANKOMMANDE — 28
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 787-9 N832AA American AA 73 Los Angeles (LAX) 09:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 202 Auckland (AKL) 09:00 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 311 Lismore 09:00 planerad
Boeing 777-300ER N2135U United UA 863 San Francisco (SFO) 09:05 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 36 Denpasar-Bali Island (DPS) 09:05 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 476 Maroochydore (MCY) 09:05 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1579 Sunshine Coast 09:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 507 Brisbane (BNE) 09:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1408 Cairns (CNS) 09:10 planerad
Boeing 777-300ER VH-VPE Virgin Australia VA 2 Los Angeles (LAX) 09:10 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 853 Broken Hill (BHQ) 09:20 planerad
Airbus A330 China Southern CZ 325 Guangzhou (CAN) 09:25 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 811 Brisbane (BNE) 09:25 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1563 Gold Coast (OOL) 09:25 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 212 Melbourne (MEL) 09:25 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 662 Wagga Wagga (WGA) 09:25 planerad
Airbus A330-300 Garuda Indonesia GA 712 Jakarta (CGK) 09:30 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 403 Gold Coast (OOL) 09:30 planerad
Airbus A330-200 China Eastern Airlines MU 791 Nanjing (NKG) 09:30 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 357 Brisbane (BNE) 09:30 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 504 Melbourne (MEL) 09:35 planerad
Boeing 747-400 Qantas QF 26 Tokyo (HND) 09:35 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 130 Shanghai (PVG) 09:40 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 1462 Canberra (CBR) 09:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 509 Brisbane (BNE) 09:40 planerad
Boeing 787 Vietnam VN 773 Ho Chi Minh City (SGN) 09:50 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 766 Albury (ABX) 09:50 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 823 Melbourne (MEL) 09:55 planerad

AVÅGENDE — 38
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A380-800 Korean Air KE 122 Seoul (ICN) 09:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 512 Brisbane (BNE) 09:00 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 922 Cairns (CNS) 09:00 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1583 Hobart (HBA) 09:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 419 Melbourne (MEL) 09:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1161 Coffs Harbour (CFS) 09:05 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 117 Merimbula 09:05 planerad
Boeing 777-300ER Singapore SQ 212 Singapore (SIN) 09:05 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 511 Gold Coast (OOL) 09:10 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 562 Parkes 09:15 planerad
Boeing 787-9 JAL JL 772 Tokyo (NRT) 09:15 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 406 Gold Coast (OOL) 09:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 475 Sunshine Coast 09:20 planerad
Boeing 737-700 Air Niugini PX 2 Port Moresby (POM) 09:20 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 826 Dubbo (DBO) 09:20 planerad
Airbus A330 China Southern CZ 3072 Shenzhen (SZX) 09:20 planerad
Airbus A320 NEO Air New Zealand NZ 832 Queenstown (ZQN) 09:25 planerad
Airbus A320 NEO Air New Zealand NZ 846 Wellington (WLG) 09:25 planerad
Boeing 737-800 Malindo Air OD 172 Denpasar-Bali Island (DPS) 09:25 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 858 Broken Hill (BHQ) 09:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 121 Queenstown (ZQN) 09:30 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 39 Chitose / Tomakomai (CTS) 09:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 514 Brisbane (BNE) 09:30 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 766 Adelaide (ADL) 09:30 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 33 Osaka (KIX) 09:35 planerad
Boeing 747-400 Qantas QF 127 Hong Kong (HKG) 09:35 planerad
Airbus A330-200 Virgin Australia VA 555 Perth (PER) 09:35 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 884 Christchurch (CHC) 09:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 161 Wellington (WLG) 09:40 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1519 Canberra (CBR) 09:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 790 Alice Springs (ASP) 09:45 planerad
ATR 72 Virgin Australia VA 1174 Albury (ABX) 09:45 planerad
ATR 72 Virgin Australia VA 1187 Port Macquarie (PQQ) 09:45 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 143 Auckland (AKL) 09:45 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1564 Gold Coast (OOL) 09:45 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1519 Townsville (TSV) 09:55 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1627 Yulara 09:55 planerad
Boeing 787-9 Air New Zealand NZ 102 Auckland (AKL) 09:55 planerad

10:00 22.02.2020

+19°C   Vindar: 3 m/s @ 146°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16L, 16R

ANKOMMANDE — 22
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A321 Jetstar JQ 813 Brisbane (BNE) 10:00 planerad
Airbus A330-300 Philippine PR 211 Manila (MNL) 10:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 528 Melbourne (MEL) 10:10 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 718 Hobart (HBA) 10:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1466 Canberra (CBR) 10:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 511 Brisbane (BNE) 10:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 142 Auckland (AKL) 10:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 418 Melbourne (MEL) 10:25 planerad
Boeing 777-200LR Air Canada AC 33 Vancouver (YVR) 10:30 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 405 Gold Coast (OOL) 10:30 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 116 Moruya (MYA) 10:30 planerad
Boeing 787-9 Air New Zealand NZ 103 Auckland (AKL) 10:35 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 118 Hong Kong (HKG) 10:35 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 457 Ballina (BNK) 10:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 513 Brisbane (BNE) 10:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1468 Canberra (CBR) 10:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2222 Wagga Wagga (WGA) 10:45 planerad
Airbus A330 Cebu Pacific Air 5J 39 Manila (MNL) 10:55 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 953 Cairns (CNS) 10:55 planerad
Airbus A330-300 Malaysia MH 123 Kuala Lumpur (KUL) 10:55 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 218 Melbourne (MEL) 10:55 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 167 Orange (OAG) 10:55 planerad

AVÅGENDE — 25
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 141 Auckland (AKL) 10:00 planerad
Boeing 787-9 LATAM LA 802 Santiago (SCL) 10:00 planerad
Boeing 747 Thai Airways International TG 476 Bangkok (BKK) 10:00 planerad
Airbus A330-300 Garuda Indonesia GA 715 Denpasar-Bali Island (DPS) 10:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 516 Brisbane (BNE) 10:00 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 229 Melbourne (MEL) 10:00 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 663 Wagga Wagga (WGA) 10:00 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1580 Sunshine Coast 10:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 840 Darwin (DRW) 10:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 812 Brisbane (BNE) 10:05 planerad
ATR 72 Virgin Australia VA 640 Canberra (CBR) 10:05 planerad
Airbus A330-200 Virgin Australia VA 83 Hong Kong (HKG) 10:10 planerad
Boeing 787-8 Air India AI 301 New Delhi (DEL) 10:15 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 362 Brisbane (BNE) 10:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 866 Hamilton Island (HTI) 10:20 planerad
Airbus A380-800 Asiana OZ 602 Seoul (ICN) 10:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 741 Adelaide (ADL) 10:20 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 581 Perth (PER) 10:25 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1139 Ballina (BNK) 10:30 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 467 Griffith (GFF) 10:30 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 23 Bangkok (BKK) 10:30 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 509 Melbourne (MEL) 10:40 planerad
Airbus A330-300 Cathay Pacific CX 162 Hong Kong (HKG) 10:55 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 721 Hobart (HBA) 10:55 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 129 Shanghai (PVG) 10:55 planerad

11:00 22.02.2020

+20°C   Vindar: 4 m/s @ 131°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07, 16L, 16R

ANKOMMANDE — 21
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 740 Adelaide (ADL) 11:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2041 Dubbo (DBO) 11:05 planerad
ATR 72 Virgin Australia VA 641 Canberra (CBR) 11:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 746 Launceston (LST) 11:10 planerad
Boeing 787-8 Jetstar JQ 62 Ho Chi Minh City (SGN) 11:15 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2021 Armidale (ARM) 11:20 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 607 Gold Coast (OOL) 11:20 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Qantas QF 2181 Moree 11:25 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 422 Melbourne (MEL) 11:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 869 Gold Coast (OOL) 11:25 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 413 Adelaide (ADL) 11:25 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 955 Armidale (ARM) 11:25 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 763 Adelaide (ADL) 11:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2107 Coffs Harbour (CFS) 11:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2206 Albury (ABX) 11:30 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2003 Tamworth (TMW) 11:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 517 Brisbane (BNE) 11:40 planerad
Airbus A380-800 Singapore SQ 231 Singapore (SIN) 11:50 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 118 Merimbula (MIM) 11:50 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 424 Melbourne (MEL) 11:55 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1162 Coffs Harbour (CFS) 11:55 planerad

AVÅGENDE — 31
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 520 Brisbane (BNE) 11:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 427 Melbourne (MEL) 11:00 planerad
Airbus A380-800 Qantas QF 11 Los Angeles (LAX) 11:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 517 Gold Coast (OOL) 11:10 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 840 Proserpine (PPP) 11:15 planerad
Boeing 787-9 American AA 72 Los Angeles (LAX) 11:15 planerad
Boeing 777-200LR Delta Air Lines DL 40 Los Angeles (LAX) 11:20 planerad
Boeing 787-9 United UA 100 Houston (IAH) 11:20 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 33 Denpasar-Bali Island (DPS) 11:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2108 Coffs Harbour (CFS) 11:25 planerad
Boeing 777-300ER Virgin Australia VA 1 Los Angeles (LAX) 11:25 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 81 Singapore (SIN) 11:25 planerad
Airbus A330 China Southern CZ 326 Guangzhou (CAN) 11:25 planerad
Airbus A330-300 Garuda Indonesia GA 713 Jakarta (CGK) 11:30 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 954 Cairns (CNS) 11:30 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 239 Melbourne (MEL) 11:30 planerad
Airbus A330-200 China Eastern Airlines MU 792 Nanjing (NKG) 11:30 planerad
Boeing 747-400 Qantas QF 63 Johannesburg (JNB) 11:35 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 408 Gold Coast (OOL) 11:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1425 Canberra (CBR) 11:35 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 481 Maroochydore (MCY) 11:40 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 773 Albury (ABX) 11:45 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 505 Melbourne (MEL) 11:45 planerad
Boeing 787-9 United UA 842 Los Angeles (LAX) 11:50 planerad
Boeing 787-9 Air New Zealand NZ 104 Auckland (AKL) 11:50 planerad
Airbus A330-300 Philippine PR 212 Manila (MNL) 11:50 planerad
Boeing 787 Vietnam VN 772 Ho Chi Minh City (SGN) 11:50 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2038 Dubbo (DBO) 11:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2225 Wagga Wagga (WGA) 11:50 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2022 Armidale (ARM) 11:55 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Qantas QF 2260 Lord Howe Island (LDH) 11:55 planerad

12:00 22.02.2020

+20°C   Vindar: 4 m/s @ 131°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07, 16L, 16R

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A350-900 Cathay Pacific CX 101 Hong Kong (HKG) 12:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1531 Hobart (HBA) 12:00 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 827 Dubbo (DBO) 12:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1431 Toowoomba 12:05 planerad
Airbus A350-900 China CI 51 Taipei (TPE) 12:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 426 Melbourne (MEL) 12:25 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 464 Griffith 12:25 planerad
Boeing 787-8 Jetstar JQ 50 Gold Coast (OOL) 12:30 planerad
ATR 72 Virgin Australia VA 1186 Port Macquarie (PQQ) 12:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 516 Gold Coast (OOL) 12:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 521 Brisbane (BNE) 12:40 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 574 Perth (PER) 12:40 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 552 Perth (PER) 12:45 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 409 Gold Coast (OOL) 12:50 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Qantas QF 2255 Lord Howe Island (LDH) 12:50 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 428 Melbourne (MEL) 12:55 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 15 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 524 Brisbane (BNE) 12:00 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 612 Gold Coast (OOL) 12:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 431 Melbourne (MEL) 12:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 751 Adelaide (ADL) 12:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 846 Hamilton Island (HTI) 12:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2170 Port Macquarie (PQQ) 12:15 planerad
Boeing 777-200LR Air Canada AC 34 Vancouver (YVR) 12:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 145 Auckland (AKL) 12:15 planerad
Airbus A380-800 Singapore SQ 232 Singapore (SIN) 12:15 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 19 Manila (MNL) 12:25 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 1479 Canberra (CBR) 12:25 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2004 Tamworth (TMW) 12:40 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 418 Adelaide (ADL) 12:40 planerad

13:00 22.02.2020

+20°C   Vindar: 4 m/s @ 131°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07, 16L, 16R

ANKOMMANDE — 20
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 785 Maroochydore (MCY) 13:00 planerad
Boeing 787-9 Scoot TR 2 Singapore (SIN) 13:00 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 563 Parkes 13:00 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 957 Cairns (CNS) 13:05 planerad
Airbus A330-200 Fiji Airways FJ 911 Nadi (NAN) 13:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 480 Sunshine Coast 13:10 planerad
ATR 72 Virgin Australia VA 1175 Albury (ABX) 13:15 planerad
Boeing 787 Vietnam VN 787 Hanoi (HAN) 13:15 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 815 Brisbane (BNE) 13:20 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1567 Gold Coast (OOL) 13:20 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 417 Adelaide (ADL) 13:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 430 Melbourne (MEL) 13:25 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1584 Hobart (HBA) 13:35 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 224 Queenstown (ZQN) 13:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 525 Brisbane (BNE) 13:40 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1140 Ballina (BNK) 13:45 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 677 Cairns (CNS) 13:50 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 468 Griffith (GFF) 13:50 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 668 Wagga Wagga (WGA) 13:50 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 369 Brisbane (BNE) 13:55 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 528 Brisbane (BNE) 13:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 435 Melbourne (MEL) 13:00 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 513 Melbourne (MEL) 13:05 planerad
Airbus A330-300 Malaysia MH 122 Kuala Lumpur (KUL) 13:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 523 Gold Coast (OOL) 13:10 planerad
Boeing 737-700 Virgin Australia VA 1557 Hervey Bay (HVB) 13:15 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 412 Gold Coast (OOL) 13:20 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1090 Launceston (LST) 13:30 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 515 Melbourne (MEL) 13:30 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 107 Beijing (PEK) 13:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 577 Perth (PER) 13:40 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 41 Jakarta (CGK) 13:50 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 814 Brisbane (BNE) 13:50 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 559 Perth (PER) 13:55 planerad

14:00 22.02.2020

+21°C   Vindar: 4 m/s @ 108°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A330-200 Qantas QF 108 Beijing (PEK) 14:10 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1581 Sunshine Coast 14:10 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 604 Melbourne (AVV) 14:10 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 512 Melbourne (MEL) 14:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2109 Coffs Harbour (CFS) 14:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 576 Perth (PER) 14:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 925 Cairns (CNS) 14:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 434 Melbourne (MEL) 14:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2226 Wagga Wagga (WGA) 14:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 520 Gold Coast (OOL) 14:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 182 Queenstown (ZQN) 14:40 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2039 Dubbo (DBO) 14:40 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 946 Brisbane (BNE) 14:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 863 Gold Coast (OOL) 14:50 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 859 Broken Hill (BHQ) 14:50 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2023 Armidale (ARM) 14:55 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 411 Gold Coast (OOL) 14:55 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 777-300ER United UA 870 San Francisco (SFO) 14:00 planerad
Boeing 787-9 Scoot TR 3 Singapore (SIN) 14:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 530 Brisbane (BNE) 14:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 723 Hobart (HBA) 14:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 439 Melbourne (MEL) 14:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 862 Gold Coast (OOL) 14:05 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1534 Hobart (HBA) 14:05 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1421 Cairns (CNS) 14:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 761 Adelaide (ADL) 14:20 planerad
Airbus A330-200 Fiji Airways FJ 910 Nadi (NAN) 14:25 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 368 Brisbane (BNE) 14:25 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 251 Melbourne (MEL) 14:30 planerad
ATR 72 Virgin Australia VA 652 Canberra (CBR) 14:35 planerad
Airbus A380-800 Qantas QF 7 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:40 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 223 Queenstown (ZQN) 14:40 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 460 Ballina (BNK) 14:55 planerad

15:00 22.02.2020

+21°C   Vindar: 4 m/s @ 108°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 5 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2171 Port Macquarie (PQQ) 15:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 736 Adelaide (ADL) 15:00 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 238 Melbourne (MEL) 15:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 761 Adelaide (ADL) 15:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1480 Canberra (CBR) 15:05 planerad
Airbus A350-1000 Qatar Airways QR 907 Canberra (CBR) 15:10 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 720 Hobart (HBA) 15:15 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 615 Gold Coast (OOL) 15:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 438 Melbourne (MEL) 15:25 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2005 Tamworth (TMW) 15:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1418 Cairns (CNS) 15:30 planerad
Boeing 747-400 Qantas QF 64 Johannesburg (JNB) 15:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 533 Brisbane (BNE) 15:40 planerad
Boeing 787-9 Qantas QF 144 Auckland (AKL) 15:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 92 Noumea 15:50 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1520 Townsville (TSV) 15:55 planerad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 749 Launceston (LST) 15:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 532 Brisbane (BNE) 15:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 443 Melbourne (MEL) 15:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1485 Canberra (CBR) 15:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 420 Gold Coast (OOL) 15:05 planerad
Boeing 787-8 Jetstar JQ 27 Phuket (HKT) 15:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 527 Gold Coast (OOL) 15:10 planerad
Boeing 787 Vietnam VN 786 Hanoi (HAN) 15:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2046 Dubbo (DBO) 15:15 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 673 Wagga Wagga (WGA) 15:15 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 607 Melbourne (AVV) 15:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2006 Tamworth (TMW) 15:25 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 832 Dubbo (DBO) 15:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2213 Albury (ABX) 15:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 445 Melbourne (MEL) 15:30 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2116 Coffs Harbour (CFS) 15:40 planerad
Airbus A350-900 Cathay Pacific CX 100 Hong Kong (HKG) 15:45 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 764 Adelaide (ADL) 15:45 planerad

16:00 22.02.2020

+21°C   Vindar: 4 m/s @ 108°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 5 - 25 min.
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 1476 Canberra (CBR) 16:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 867 Hamilton Island (HTI) 16:00 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 923 Cairns (CNS) 16:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 442 Melbourne (MEL) 16:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 791 Alice Springs (ASP) 16:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 642 Perth (PER) 16:30 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 841 Proserpine (PPP) 16:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 122 Queenstown (ZQN) 16:35 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 526 Gold Coast (OOL) 16:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 537 Brisbane (BNE) 16:40 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 514 Melbourne (MEL) 16:45 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Qantas QF 2261 Lord Howe Island (LDH) 16:45 planerad
Airbus A320 NEO Air New Zealand NZ 831 Queenstown (ZQN) 16:50 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 252 Melbourne (MEL) 16:50 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 373 Brisbane (BNE) 16:50 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 717-200 Qantas QF 1714 Brisbane (BNE) 16:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 447 Melbourne (MEL) 16:00 planerad
Airbus A380-800 Singapore SQ 222 Singapore (SIN) 16:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 428 Adelaide (ADL) 16:10 planerad
Boeing 777 British Airways BA 16 Singapore (SIN) 16:30 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 531 Melbourne (MEL) 16:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1483 Canberra (CBR) 16:30 planerad
Airbus A350-1000 Qatar Airways QR 907 Doha (DOH) 16:40 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 43 Denpasar-Bali Island (DPS) 16:50 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 417 Dubai (DXB) 16:55 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 569 Perth (PER) 16:55 planerad

17:00 22.02.2020

+20°C   Vindar: 4 m/s @ 110°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07, 16L, 16R

ANKOMMANDE — 23
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 415 Gold Coast (OOL) 17:00 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Qantas QF 2265 Lord Howe Island (LDH) 17:05 planerad
ATR 72 Virgin Australia VA 657 Canberra (CBR) 17:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 606 Melbourne (AVV) 17:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1628 Yulara 17:10 planerad
Boeing 737-700 Virgin Australia VA 1556 Hervey Bay (HVB) 17:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1486 Canberra (CBR) 17:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 446 Melbourne (MEL) 17:25 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1093 Launceston (LST) 17:25 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 427 Adelaide (ADL) 17:25 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 4 Honolulu (HNL) 17:35 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 849 Hamilton Island (HTI) 17:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 164 Wellington (WLG) 17:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 541 Brisbane (BNE) 17:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 865 Gold Coast (OOL) 17:40 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 144 Auckland (AKL) 17:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2047 Dubbo (DBO) 17:50 planerad
Boeing 747-400 Qantas QF 28 Santiago (SCL) 17:50 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 556 Perth (PER) 17:50 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 516 Melbourne (MEL) 17:55 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 105 Auckland (AKL) 17:55 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 756 Adelaide (ADL) 17:55 planerad
Boeing 777-300ER Singapore SQ 241 Singapore (SIN) 17:55 planerad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 451 Abu Dhabi (AUH) 17:00 planerad
Airbus A380-800 Qantas QF 1 Singapore (SIN) 17:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 540 Brisbane (BNE) 17:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 453 Melbourne (MEL) 17:00 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 428 Gold Coast (OOL) 17:05 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 535 Gold Coast (OOL) 17:10 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 1407 Bendigo 17:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 147 Auckland (AKL) 17:25 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 521 Melbourne (MEL) 17:25 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 263 Melbourne (MEL) 17:30 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 768 Adelaide (ADL) 17:30 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 416 Gold Coast (OOL) 17:35 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 1493 Canberra (CBR) 17:35 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 790 Maroochydore (MCY) 17:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 571 Perth (PER) 17:40 planerad
Boeing 787-8 Jetstar JQ 37 Denpasar-Bali Island (DPS) 17:45 planerad
Boeing 787-9 Qantas QF 73 San Francisco (SFO) 17:55 planerad
Boeing 787-8 Jetstar JQ 3 Honolulu (HNL) 17:55 planerad

18:00 22.02.2020

+20°C   Vindar: 4 m/s @ 110°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07, 16L, 16R

ANKOMMANDE — 18
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A330-200 Qantas QF 146 Auckland (AKL) 18:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2007 Tamworth (TMW) 18:00 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 256 Melbourne (MEL) 18:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 461 Ballina (BNK) 18:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 722 Hobart (HBA) 18:10 planerad
Boeing 737-800 Air Vanuatu NF 10 Port Vila (VLI) 18:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 102 Nadi (NAN) 18:15 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 333 Lismore 18:20 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 833 Dubbo (DBO) 18:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 452 Melbourne (MEL) 18:25 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1535 Hobart (HBA) 18:25 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 180 Nadi (NAN) 18:25 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 413 Gold Coast (OOL) 18:30 planerad
Airbus A380-800 Qatar Airways QR 908 Doha (DOH) 18:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1484 Canberra (CBR) 18:50 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 608 Melbourne (AVV) 18:55 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2117 Coffs Harbour (CFS) 18:55 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 580 Perth (PER) 18:55 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 459 Melbourne (MEL) 18:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 519 Melbourne (MEL) 18:10 planerad
Boeing 737-700 Virgin Australia VA 436 Adelaide (ADL) 18:15 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1574 Gold Coast (OOL) 18:20 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 609 Melbourne (AVV) 18:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 147 Auckland (AKL) 18:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2178 Port Macquarie (PQQ) 18:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 163 Wellington (WLG) 18:40 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 820 Brisbane (BNE) 18:40 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 424 Gold Coast (OOL) 18:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 743 Adelaide (ADL) 18:40 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 523 Melbourne (MEL) 18:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 149 Auckland (AKL) 18:50 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 477 Griffith (GFF) 18:55 planerad

19:00 22.02.2020

+20°C   Vindar: 4 m/s @ 110°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07, 16L, 16R

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 777-200 Air New Zealand NZ 61 Avarua (RAR) 19:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 458 Melbourne (MEL) 19:25 planerad
Airbus A380-800 Etihad Airways EY 454 Abu Dhabi (AUH) 19:35 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 536 Gold Coast (OOL) 19:35 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 416 Dubai (DXB) 19:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 549 Brisbane (BNE) 19:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 843 Darwin (DRW) 19:40 planerad
Airbus A330-200 Hawaiian HA 451 Honolulu (HNL) 19:45 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 1494 Canberra (CBR) 19:55 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 25 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 981 Brisbane (BNE) 19:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 465 Melbourne (MEL) 19:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 569 Perth (PER) 19:00 planerad
Boeing 737-800 Air Vanuatu NF 11 Port Vila (VLI) 19:10 planerad
Boeing 777-300ER Singapore SQ 242 Singapore (SIN) 19:10 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 108 Auckland (AKL) 19:15 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 3 Honolulu (HNL) 19:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 139 Christchurch (CHC) 19:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 550 Brisbane (BNE) 19:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 583 Perth (PER) 19:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1495 Canberra (CBR) 19:55 planerad

Andra datum

August, 2019

05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20