Sydney Kingsford Smith, Sydney (SYD / YSSY)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

20:00 20.02.2018

+17°C   Vindar: 3 m/s @ 10°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34L, 34R

ANKOMMANDE — 23
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 Air New Zealand NZ 883 Christchurch 20:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 821 Brisbane (BNE) 20:05 planerad
Airbus A380-800 Emirates EK 413 Christchurch 20:05 planerad
ATR 72 Virgin Australia VA 669 Canberra (CBR) 20:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 148 Auckland (AKL) 20:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1494 Canberra (CBR) 20:10 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Qantas QF 2043 Dubbo 20:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 974 Brisbane (BNE) 20:10 planerad
Airbus A330-300 Malaysia Airlines MH 141 Kuala Lumpur (KUL) 20:25 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 462 Melbourne (MEL) 20:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 927 Cairns 20:25 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 959 Cairns 20:30 planerad
Boeing 777-300ER Singapore Airlines SQ 211 Singapore (SIN) 20:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 540 Gold Coast 20:35 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Qantas QF 2193 Moree 20:40 planerad
Airbus A330 China Southern Airlines CZ 301 Guangzhou (CAN) 20:40 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 417 Gold Coast 20:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 563 Brisbane (BNE) 20:40 planerad
Boeing 747-400 Thai Airways International TG 471 Bangkok (BKK) 20:45 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 437 Adelaide 20:50 planerad
Boeing 777-300ER Cathay Pacific CX 139 Hong Kong (HKG) 20:55 planerad
Boeing 787-9 Scoot TR 12 Singapore (SIN) 20:55 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 272 Melbourne (MEL) 20:55 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 10 min.
BAe Jetstream 32 Pelican Airlines FP 275 Taree 20:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 552 Brisbane (BNE) 20:00 planerad
ATR 72 Virgin Australia VA 1157 Tamworth 20:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 888 Melbourne (MEL) 20:00 planerad
Boeing 737-700 Virgin Australia VA 545 Gold Coast 20:10 planerad
Airbus A330-200 Air Niugini PX 3045 Melbourne (MEL) 20:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1499 Canberra (CBR) 20:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 444 Adelaide 20:15 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 279 Melbourne (MEL) 20:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 491 Melbourne (MEL) 20:30 planerad
ATR 72 Virgin Australia VA 672 Canberra (CBR) 20:35 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 824 Brisbane (BNE) 20:40 planerad
Boeing 777-300 Air China CA 174 Beijing (PEK) 20:40 planerad
Airbus A330-200 Sichuan Airlines 3U 606 Chongqing (CKG) 20:45 planerad

21:00 20.02.2018

+17°C   Vindar: 3 m/s @ 10°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34L, 34R

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A330-200 Qantas QF 582 Perth 21:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1424 Cairns 21:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 553 Brisbane (BNE) 21:10 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 791 Sunshine Coast 21:20 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 522 Melbourne (MEL) 21:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 490 Melbourne (MEL) 21:25 planerad
Boeing 737-800 Emirates EK 5555 Brisbane (BNE) 21:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 544 Gold Coast 21:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 555 Brisbane (BNE) 21:40 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 20 min.
Airbus A321 Jetstar JQ 525 Melbourne (MEL) 21:10 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 958 Cairns 21:10 planerad
Boeing 787-9 ANA NH 880 Tokyo (HND) 21:30 planerad
Boeing 777-300 Qantas QF 303 Shanghai (PVG) 21:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 556 Brisbane (BNE) 21:30 planerad
Boeing 747-400 Qantas QF 25 Tokyo (HND) 21:35 planerad
Airbus A380-800 Emirates EK 413 Dubai (DXB) 21:45 planerad
Airbus A380-800 Qatar Airways QR 909 Doha (DOH) 21:45 planerad
Airbus A380-800 Etihad Airways EY 455 Abu Dhabi 21:50 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 761 Perth 21:50 planerad
Boeing 787-9 Scoot TR 13 Singapore 21:55 planerad

22:00 20.02.2018

+17°C   Vindar: 3 m/s @ 10°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34L, 34R

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 518 Melbourne (MEL) 22:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 769 Adelaide 22:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 346 Nadi 22:05 planerad
Boeing 737-800 Emirates EK 5557 Brisbane (BNE) 22:05 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 427 Gold Coast 22:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 557 Brisbane (BNE) 22:10 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 524 Melbourne (MEL) 22:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 494 Melbourne (MEL) 22:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 566 Perth 22:25 planerad
Airbus A380-800 Emirates EK 414 Dubai (DXB) 22:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 562 Perth 22:40 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 899 Melbourne (MEL) 22:40 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 992 Brisbane (BNE) 22:40 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A330-200 Qantas QF 497 Melbourne (MEL) 22:00 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 527 Melbourne (MEL) 22:10 planerad
Airbus A350-900 China Airlines CI 52 Taipei (TPE) 22:10 planerad
Airbus A330-300 Malaysia Airlines MH 140 Kuala Lumpur (KUL) 22:15 planerad
Airbus A330 China Southern Airlines CZ 302 Guangzhou (CAN) 22:15 planerad
Boeing 777-300ER Cathay Pacific CX 138 Hong Kong (HKG) 22:20 planerad

23:00 20.02.2018

+20°C   Vindar: 5 m/s @ 151°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16L, 16R

00:00 21.02.2018

+20°C   Vindar: 5 m/s @ 151°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16L, 16R

01:00 21.02.2018

+20°C   Vindar: 5 m/s @ 151°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16L, 16R

02:00 21.02.2018

+20°C   Vindar: 4 m/s @ 147°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16L, 16R

03:00 21.02.2018

+20°C   Vindar: 4 m/s @ 147°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16L, 16R

04:00 21.02.2018

+20°C   Vindar: 4 m/s @ 147°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16L, 16R

05:00 21.02.2018

+20°C   Vindar: 4 m/s @ 144°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16L, 16R

06:00 21.02.2018

+20°C   Vindar: 4 m/s @ 144°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16L, 16R

ANKOMMANDE — 19
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A330-200 Air Niugini PX 3046 Perth 06:00 planerad
Airbus A380-800 Qantas QF 8 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:05 planerad
Airbus A330-200 Virgin Australia VA 570 Perth 06:05 planerad
Boeing 747-400 Qantas QF 74 San Francisco 06:10 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 82 Singapore (SIN) 06:10 planerad
Airbus A330-200 Emirates EK 5568 Perth 06:15 planerad
Airbus A380-800 Etihad Airways EY 450 Abu Dhabi 06:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 44 Denpasar-Bali Island (DPS) 06:25 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 568 Perth 06:25 planerad
Boeing 777-300ER Qatar Airways QR 906 Doha (DOH) 06:25 planerad
Airbus A380-800 Emirates EK 5002 Dubai 06:30 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 128 Hong Kong (HKG) 06:30 planerad
Airbus A380-800 Qantas QF 2 Dubai (DXB) 06:30 planerad
Boeing 787-9 United Airlines UA 101 Houston (IAH) 06:30 planerad
Boeing 787-9 JAL JL 771 Tokyo (NRT) 06:40 planerad
Airbus A330 Qantas QF 366 Guangzhou (CAN) 06:45 planerad
Boeing 777 Finnair AY 5915 Singapore 06:50 planerad
Boeing 777 British Airways BA 15 Singapore (SIN) 06:50 planerad
Airbus A380-800 Korean Air KE 121 Seoul (ICN) 06:55 planerad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A380-800 Emirates EK 415 Dubai (DXB) 06:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 401 Melbourne (MEL) 06:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 500 Brisbane (BNE) 06:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 501 Melbourne 06:05 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 810 Brisbane (BNE) 06:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 400 Gold Coast 06:10 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 952 Cairns 06:15 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 565 Perth 06:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 933 Canberra (CBR) 06:20 planerad
Airbus A330-200 Emirates EK 5565 Perth 06:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 345 Nadi 06:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 405 Melbourne (MEL) 06:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 905 Brisbane (BNE) 06:30 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 603 Melbourne 06:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 403 Melbourne (MEL) 06:45 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 402 Adelaide 06:45 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 852 Broken Hill 06:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1461 Canberra (CBR) 06:50 planerad

07:00 21.02.2018

+20°C   Vindar: 4 m/s @ 144°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16L, 16R

ANKOMMANDE — 32
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A380-800 Emirates EK 412 Dubai (DXB) 07:00 planerad
Boeing 737-700 Virgin Australia VA 625 Canberra (CBR) 07:00 planerad
Boeing 787-8 Air India AI 302 New Delhi (DEL) 07:10 planerad
Boeing 747 Thai Airways International TG 475 Bangkok (BKK) 07:10 planerad
Airbus A330-300 Hainan Airlines HU 447 Haikou (HAK) 07:15 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 353 Newcastle 07:15 planerad
Airbus A330-300 Cathay Pacific CX 111 Hong Kong (HKG) 07:20 planerad
Boeing 787-8 Jetstar JQ 38 Denpasar 07:20 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 161 Orange 07:20 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 613 Bathurst 07:20 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1510 Canberra (CBR) 07:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2220 Wagga Wagga 07:25 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 400 Melbourne (MEL) 07:25 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 517 Parkes 07:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2001 Tamworth 07:30 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 24 Bangkok (BKK) 07:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 501 Brisbane (BNE) 07:35 planerad
ATR 72 Virgin Australia VA 1148 Tamworth 07:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2202 Albury 07:40 planerad
Airbus A380-800 Singapore Airlines SQ 221 Singapore (SIN) 07:40 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 135 Christchurch 07:40 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 36 Denpasar-Bali Island (DPS) 07:40 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 658 Wagga Wagga 07:40 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 821 Dubbo 07:40 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 500 Melbourne (MEL) 07:45 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2037 Dubbo 07:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2101 Coffs Harbour 07:45 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 953 Armidale 07:45 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2019 Armidale 07:50 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2161 Port Macquarie 07:50 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 404 Melbourne (MEL) 07:55 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 762 Albury 07:55 planerad

AVÅGENDE — 26
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 762 Adelaide 07:00 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2104 Coffs Harbour 07:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 504 Brisbane (BNE) 07:00 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 213 Melbourne (MEL) 07:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 505 Gold Coast 07:00 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 316 Lismore 07:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 402 Gold Coast 07:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 735 Adelaide 07:05 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 354 Brisbane (BNE) 07:05 planerad
ATR 72 Virgin Australia VA 628 Canberra (CBR) 07:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 745 Launceston 07:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 407 Melbourne (MEL) 07:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 551 Perth 07:15 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 456 Ballina 07:25 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Qantas QF 2180 Moree 07:25 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 676 Cairns 07:25 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 411 Melbourne (MEL) 07:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 506 Brisbane (BNE) 07:30 planerad
Boeing 777-300ER Qatar Airways QR 906 Canberra (CBR) 07:35 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1528 Hobart 07:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1463 Canberra (CBR) 07:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 413 Melbourne (MEL) 07:45 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 164 Orange 07:50 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 605 Melbourne 07:55 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 141 Auckland (AKL) 07:55 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 767 Albury 07:55 planerad

08:00 21.02.2018

+21°C   Vindar: 3 m/s @ 142°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16L, 16R

ANKOMMANDE — 35
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 140 Christchurch 08:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2015 Toowoomba 08:00 planerad
Boeing 777-200LR Delta Air Lines DL 41 Los Angeles (LAX) 08:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 138 Christchurch 08:05 planerad
ATR 72 Virgin Australia VA 629 Canberra (CBR) 08:05 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 904 Brisbane (BNE) 08:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1464 Canberra (CBR) 08:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 406 Melbourne 08:10 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 454 Griffith 08:10 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 206 Melbourne (MEL) 08:15 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 758 Perth 08:15 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 114 Merimbula 08:15 planerad
Airbus A380-800 Qantas QF 368 Seoul (ICN) 08:20 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 211 Ballina 08:20 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 845 Wellington 08:25 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 408 Melbourne (MEL) 08:25 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 401 Adelaide 08:25 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 456 Griffith 08:25 planerad
Boeing 747-400 Qantas QF 12 New York (JFK) 08:30 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 140 Auckland (AKL) 08:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 162 Wellington 08:30 planerad
Boeing 737-700 Virgin Australia VA 500 Gold Coast 08:30 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 401 Gold Coast 08:35 planerad
Airbus A340-300 Air New Zealand NZ 101 Auckland (AKL) 08:35 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 208 Melbourne (MEL) 08:35 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 908 Brisbane (BNE) 08:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 1022 Hobart 08:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 410 Melbourne (MEL) 08:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 505 Brisbane (BNE) 08:40 planerad
Boeing 787-9 American Airlines AA 73 Los Angeles (LAX) 08:45 planerad
Boeing 717-200 Fiji Airways FJ 5255 Hobart 08:45 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 502 Melbourne (MEL) 08:50 planerad
Boeing 787-9 United Airlines UA 839 Los Angeles 08:50 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 412 Melbourne (MEL) 08:55 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 936 Canberra (CBR) 08:55 planerad

AVÅGENDE — 35
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 415 Melbourne (MEL) 08:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 508 Brisbane (BNE) 08:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2016 Toowoomba 08:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2221 Wagga Wagga 08:05 planerad
ATR 72 Virgin Australia VA 1174 Albury 08:05 planerad
Boeing 737-700 Virgin Australia VA 632 Canberra (CBR) 08:05 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 884 Christchurch 08:10 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1513 Canberra (CBR) 08:10 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 604 Gold Coast 08:10 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 115 Moruya 08:10 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 824 Dubbo 08:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2205 Albury 08:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 739 Adelaide 08:20 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 507 Melbourne (MEL) 08:25 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2020 Armidale 08:25 planerad
Airbus A330 Qantas QF 365 Guangzhou (CAN) 08:25 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 575 Perth 08:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2106 Coffs Harbour 08:30 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2164 Port Macquarie 08:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 417 Melbourne (MEL) 08:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 510 Brisbane (BNE) 08:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 181 Nadi 08:30 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 463 Narrandera 08:30 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 954 Armidale 08:30 planerad
Airbus A330-300 Cathay Pacific CX 110 Hong Kong (HKG) 08:40 planerad
ATR 72 Virgin Australia VA 1187 Port Macquarie 08:40 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 412 Adelaide 08:40 planerad
Airbus A380-800 Emirates EK 412 Dubai 08:45 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2002 Tamworth 08:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 461 Melbourne (MEL) 08:45 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 635 Adelaide 08:45 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 661 Wagga Wagga 08:45 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1413 Cairns 08:50 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 166 Orange 08:50 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 119 Nadi 08:55 planerad

09:00 21.02.2018

+21°C   Vindar: 3 m/s @ 142°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16L, 16R

ANKOMMANDE — 33
Väntningstid 5 min.
Airbus A380-800 Emirates EK 418 Dubai (DXB) 09:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 202 Auckland (AKL) 09:00 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 311 Lismore 09:00 planerad
Boeing 737-800 Emirates EK 5507 Brisbane (BNE) 09:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 732 Adelaide 09:05 planerad
Boeing 787-9 United Airlines UA 863 San Francisco (SFO) 09:05 planerad
ATR 72 Virgin Australia VA 633 Canberra (CBR) 09:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 402 Melbourne (MEL) 09:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 507 Brisbane (BNE) 09:10 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1579 Sunshine Coast 09:15 planerad
Boeing 787-9 Qantas QF 322 Auckland (AKL) 09:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1408 Cairns 09:15 planerad
Boeing 777-300ER Virgin Australia VA 2 Los Angeles (LAX) 09:15 planerad
Airbus A380-800 Asiana Airlines OZ 601 Seoul (ICN) 09:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1462 Canberra (CBR) 09:20 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1561 Gold Coast 09:20 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 853 Broken Hill 09:20 planerad
Airbus A380-800 China Southern Airlines CZ 325 Guangzhou (CAN) 09:25 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 414 Melbourne (MEL) 09:25 planerad
Airbus A330-200 Air China CA 175 Shanghai (PVG) 09:30 planerad
Airbus A330-300 Garuda Indonesia GA 712 Jakarta (CGK) 09:30 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 403 Gold Coast 09:30 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 811 Brisbane (BNE) 09:30 planerad
Boeing 777-300ER Cathay Pacific CX 161 Hong Kong (HKG) 09:35 planerad
Boeing 747-400 Qantas QF 26 Tokyo (HND) 09:35 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 130 Shanghai (PVG) 09:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 509 Brisbane (BNE) 09:40 planerad
BAe Jetstream 32 Pelican Airlines FP 721 Taree 09:45 planerad
Airbus A380-800 Qantas QF 118 Hong Kong (HKG) 09:45 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 143 Auckland (AKL) 09:45 planerad
Boeing 787 Vietnam Airlines VN 773 Ho Chi Minh 09:50 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 813 Brisbane (BNE) 09:55 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 416 Melbourne (MEL) 09:55 planerad

AVÅGENDE — 32
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A380-800 Korean Air KE 122 Seoul (ICN) 09:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1467 Canberra (CBR) 09:00 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 419 Melbourne (MEL) 09:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 512 Brisbane (BNE) 09:00 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 518 Parkes 09:00 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 717 Merimbula 09:00 planerad
Boeing 777-300ER Singapore Airlines SQ 212 Singapore (SIN) 09:05 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 223 Melbourne (MEL) 09:05 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 622 Bathurst 09:05 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 511 Gold Coast 09:10 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 358 Newcastle 09:10 planerad
Airbus A330-300 Hainan Airlines HU 448 Haikou (HAK) 09:15 planerad
Boeing 787-9 JAL JL 772 Tokyo (NRT) 09:15 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 406 Gold Coast 09:15 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 846 Wellington 09:25 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 479 Sunshine Coast 09:25 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 784 Sunshine Coast 09:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 121 Queenstown 09:30 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 127 Hong Kong (HKG) 09:30 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 421 Melbourne (MEL) 09:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 922 Cairns 09:35 planerad
Airbus A330-200 Virgin Australia VA 555 Perth 09:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 1019 Hobart 09:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 161 Wellington 09:40 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1351 Darwin 09:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 860 Gold Coast 09:45 planerad
Airbus A340-300 Air New Zealand NZ 102 Auckland (AKL) 09:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1471 Canberra (CBR) 09:50 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 790 Alice Springs 09:50 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1281 Hamilton Island 09:50 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 201 Auckland (AKL) 09:55 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1627 Yulara 09:55 planerad

10:00 21.02.2018

+21°C   Vindar: 3 m/s @ 142°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16L, 16R

ANKOMMANDE — 31
Väntningstid 5 min.
Boeing 777-300 Qantas QF 300 Shanghai (PVG) 10:00 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 165 Orange 10:00 planerad
Airbus A330 Philippine Airlines PR 211 Manila 10:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1466 Canberra (CBR) 10:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 511 Brisbane (BNE) 10:10 planerad
Boeing 787 Xiamen Airlines MF 807 Fuzhou (FOC) 10:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 142 Auckland (AKL) 10:15 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2105 Coffs Harbour 10:20 planerad
Boeing 777-200LR Air Canada AC 33 Toronto (YYZ) 10:25 planerad
Boeing 777-200LR Air New Zealand NZ 4761 Vancouver (YVR) 10:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 418 Melbourne (MEL) 10:25 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 506 Gold Coast 10:25 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 405 Gold Coast 10:30 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 116 Moruya 10:30 planerad
Boeing 777-200 Air New Zealand NZ 103 Auckland (AKL) 10:35 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 218 Melbourne (MEL) 10:35 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 457 Ballina 10:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2041 Dubbo 10:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 513 Brisbane (BNE) 10:40 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 6 Singapore (SIN) 10:40 planerad
Airbus A330 AirAsia X D7 222 Kuala Lumpur (KUL) 10:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2222 Wagga Wagga 10:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 740 Adelaide 10:45 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 506 Melbourne (MEL) 10:50 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1516 Canberra (CBR) 10:50 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 359 Brisbane (BNE) 10:50 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 953 Cairns 10:55 planerad
Airbus A330-300 Malaysia Airlines MH 123 Kuala Lumpur (KUL) 10:55 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 420 Melbourne (MEL) 10:55 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 167 Orange 10:55 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 825 Dubbo 10:55 planerad

AVÅGENDE — 27
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 458 Ballina 10:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 423 Melbourne (MEL) 10:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 516 Brisbane (BNE) 10:00 planerad
Boeing 747 Thai Airways International TG 476 Bangkok (BKK) 10:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 840 Darwin 10:05 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 229 Melbourne (MEL) 10:05 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1519 Townsville 10:05 planerad
ATR 72 Virgin Australia VA 640 Canberra (CBR) 10:05 planerad
Boeing 737-700 Air Niugini PX 2 Port Moresby 10:10 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 143 Auckland (AKL) 10:15 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Qantas QF 2262 Lord Howe Island 10:15 planerad
Airbus A380-800 Qantas QF 367 Seoul (ICN) 10:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 866 Hamilton Island 10:20 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1555 Hervey Bay 10:20 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 660 Yulara 10:30 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 23 Bangkok (BKK) 10:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 142 Auckland (AKL) 10:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 162 Queenstown 10:30 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 467 Griffith 10:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1163 Coffs Harbour 10:35 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 509 Melbourne (MEL) 10:40 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 721 Hobart 10:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1473 Canberra (CBR) 10:45 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1539 Adelaide 10:45 planerad
Airbus A380-800 Asiana Airlines OZ 602 Seoul (ICN) 10:55 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 129 Shanghai (PVG) 10:55 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 581 Perth 10:55 planerad

11:00 21.02.2018

+21°C   Vindar: 3 m/s @ 134°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 16L, 16R

ANKOMMANDE — 27
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Qantas QF 2181 Moree 11:00 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 359 Newcastle 11:00 planerad
ATR 72 Virgin Australia VA 641 Canberra (CBR) 11:05 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 623 Bathurst 11:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 746 Launceston 11:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2206 Albury 11:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 515 Brisbane (BNE) 11:10 planerad
Airbus A330-200 China Eastern Airlines MU 711 Beijing (PEK) 11:15 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 317 Grafton 11:15 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2165 Port Macquarie 11:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2107 Coffs Harbour 11:25 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 422 Melbourne (MEL) 11:25 planerad
ATR 72 Virgin Australia VA 1184 Port Macquarie 11:25 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 413 Adelaide 11:25 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 955 Armidale 11:25 planerad
Airbus A330 Cebu Pacific Air 5J 39 Manila 11:30 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 763 Adelaide 11:30 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 607 Gold Coast 11:30 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 519 Parkes 11:30 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2003 Tamworth 11:35 planerad
ATR 72 Virgin Australia VA 1175 Albury 11:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 517 Brisbane (BNE) 11:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 738 Adelaide 11:40 planerad
Boeing 777-300ER Singapore Airlines SQ 231 Singapore 11:40 planerad
Airbus A350-900 China Airlines CI 51 Taipei (TPE) 11:50 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 508 Melbourne (MEL) 11:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2017 Toowoomba 11:55 planerad

AVÅGENDE — 36
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 427 Melbourne (MEL) 11:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 520 Brisbane (BNE) 11:00 planerad
Boeing 777-300ER Cathay Pacific CX 162 Hong Kong (HKG) 11:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 816 Brisbane (BNE) 11:05 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 233 Melbourne (MEL) 11:05 planerad
Boeing 787-8 Air India AI 301 New Delhi (DEL) 11:10 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 912 Townsville 11:10 planerad
Boeing 787-9 Qantas QF 321 Auckland (AKL) 11:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 517 Gold Coast 11:10 planerad
Boeing 777-300ER Virgin Australia VA 1 Los Angeles (LAX) 11:15 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 408 Gold Coast 11:20 planerad
Boeing 787-9 United Airlines UA 840 Los Angeles (LAX) 11:20 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 33 Denpasar-Bali Island (DPS) 11:20 planerad
Airbus A380-800 China Southern Airlines CZ 326 Guangzhou (CAN) 11:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1425 Canberra (CBR) 11:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2108 Coffs Harbour 11:25 planerad
Airbus A330-200 Air China CA 176 Shanghai (PVG) 11:30 planerad
Boeing 737-800 Emirates EK 5429 Melbourne (MEL) 11:30 planerad
Airbus A330-300 Garuda Indonesia GA 713 Jakarta (CGK) 11:30 planerad
Airbus A380-800 Qantas QF 11 New York (JFK) 11:30 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1557 Adelaide 11:30 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 81 Singapore (SIN) 11:35 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 954 Cairns 11:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2038 Dubbo 11:40 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Qantas QF 2260 Lord Howe Island 11:40 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2225 Wagga Wagga 11:45 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 773 Albury 11:45 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 828 Dubbo 11:45 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 786 Sunshine Coast 11:50 planerad
Boeing 777-200 Air New Zealand NZ 104 Auckland (AKL) 11:50 planerad
Airbus A330 Philippine Airlines PR 212 Manila 11:50 planerad
Boeing 787-9 United Airlines UA 100 Houston (IAH) 11:50 planerad
Boeing 787 Vietnam Airlines VN 772 Ho Chi Minh 11:50 planerad
Airbus A330 AirAsia X D7 223 Kuala Lumpur (KUL) 11:55 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 145 Auckland (AKL) 11:55 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2170 Port Macquarie 11:55 planerad

12:00 21.02.2018

+21°C   Vindar: 3 m/s @ 134°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 16L, 16R

ANKOMMANDE — 20
Väntningstid 5 - 15 min.
Fairchild-Swearingen SA226 VivaColombia FC 772 Narrabri 12:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1089 Launceston 12:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1531 Hobart 12:00 planerad
Boeing 777-300ER Cathay Pacific CX 101 Hong Kong (HKG) 12:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1422 Canberra (CBR) 12:05 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 768 Albury 12:05 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 510 Melbourne (MEL) 12:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 426 Melbourne (MEL) 12:25 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 464 Griffith 12:25 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 718 Cooma 12:25 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 707 Auckland (AKL) 12:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 392 Nadi 12:35 planerad
Boeing 787-8 Scoot TR 2 Singapore 12:35 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 228 Melbourne (MEL) 12:35 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 516 Gold Coast 12:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 521 Brisbane (BNE) 12:40 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 409 Gold Coast 12:45 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 552 Perth 12:50 planerad
Boeing 737-800 Emirates EK 5428 Melbourne (MEL) 12:55 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 574 Perth 12:55 planerad

AVÅGENDE — 25
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1419 Canberra (CBR) 12:00 planerad
Boeing 777-300 Qantas QF 301 Shanghai (PVG) 12:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 431 Melbourne (MEL) 12:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 524 Brisbane (BNE) 12:00 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 680 Cairns 12:00 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2022 Armidale 12:10 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 612 Gold Coast 12:10 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 846 Hamilton Island 12:15 planerad
Boeing 787 Xiamen Airlines MF 808 Fuzhou (FOC) 12:15 planerad
Airbus A380-800 Singapore Airlines SQ 232 Singapore (SIN) 12:15 planerad
Boeing 777-200LR Air Canada AC 34 Vancouver (YVR) 12:20 planerad
Boeing 777-200LR Air New Zealand NZ 4760 Vancouver (YVR) 12:20 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 936 Broken Hill 12:20 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 19 Manila 12:25 planerad
BAe Jetstream 32 Pelican Airlines FP 213 Newcastle 12:30 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 511 Melbourne (MEL) 12:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2004 Tamworth 12:35 planerad
ATR 72 Virgin Australia VA 646 Canberra (CBR) 12:35 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 418 Adelaide 12:40 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 174 Orange 12:40 planerad
Fairchild-Swearingen SA226 VivaColombia FC 773 Narrabri 12:45 planerad
Airbus A330-200 China Eastern Airlines MU 712 Beijing (PEK) 12:45 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 513 Melbourne (MEL) 12:50 planerad
Boeing 747-400 Qantas QF 27 Santiago 12:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1479 Canberra (CBR) 12:55 planerad

13:00 21.02.2018

+21°C   Vindar: 3 m/s @ 134°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 16L, 16R

ANKOMMANDE — 19
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1474 Canberra (CBR) 13:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 459 Ballina 13:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 482 Sunshine Coast 13:10 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 785 Sunshine Coast 13:15 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 957 Cairns 13:15 planerad
Boeing 787 Vietnam Airlines VN 787 Hanoi 13:15 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 815 Brisbane (BNE) 13:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 863 Gold Coast 13:20 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 636 Adelaide 13:20 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 430 Melbourne (MEL) 13:25 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 417 Adelaide 13:25 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1164 Coffs Harbour 13:30 planerad
Boeing 777-300 Qantas QF 302 Shanghai (PVG) 13:35 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 234 Melbourne (MEL) 13:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 525 Brisbane (BNE) 13:40 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 917 Broken Hill 13:45 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 468 Griffith 13:50 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 668 Wagga Wagga 13:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1478 Canberra (CBR) 13:55 planerad

AVÅGENDE — 22
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A330 Cebu Pacific Air 5J 40 Manila 13:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 435 Melbourne (MEL) 13:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 528 Brisbane (BNE) 13:00 planerad
Boeing 787-9 United Airlines UA 870 San Francisco (SFO) 13:00 planerad
Airbus A380-800 Qantas QF 117 Hong Kong (HKG) 13:05 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 243 Melbourne (MEL) 13:05 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 523 Gold Coast 13:10 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 412 Gold Coast 13:15 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 5685 Auckland 13:15 planerad
Airbus A330-300 Malaysia Airlines MH 122 Kuala Lumpur (KUL) 13:20 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 107 Beijing (PEK) 13:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 391 Nadi 13:35 planerad
Boeing 787-8 Scoot TR 3 Singapore (SIN) 13:35 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1141 Ballina 13:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 926 Cairns 13:40 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 710 Auckland (AKL) 13:50 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 862 Gold Coast 13:50 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 247 Melbourne (MEL) 13:50 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 515 Melbourne (MEL) 13:55 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 147 Auckland (AKL) 13:55 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 41 Jakarta (CGK) 13:55 planerad
ATR 72 Virgin Australia VA 1153 Tamworth 13:55 planerad

14:00 21.02.2018

+22°C   Vindar: 4 m/s @ 125°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07, 16L, 16R

ANKOMMANDE — 22
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Tigerair Australia TT 677 Cairns 14:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2039 Dubbo 14:05 planerad
ATR 72 Virgin Australia VA 647 Canberra (CBR) 14:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 512 Melbourne (MEL) 14:10 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 108 Beijing (PEK) 14:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2109 Coffs Harbour 14:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 576 Perth 14:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1426 Canberra (CBR) 14:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 434 Melbourne (MEL) 14:25 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1556 Hervey Bay 14:25 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 238 Melbourne (MEL) 14:35 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 520 Gold Coast 14:35 planerad
Boeing 787-8 Jetstar JQ 62 Ho Chi Minh 14:40 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 761 Adelaide 14:40 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2226 Wagga Wagga 14:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 529 Brisbane (BNE) 14:40 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 411 Gold Coast 14:45 planerad
Airbus A330-200 China Eastern Airlines MU 777 Kunming (KMG) 14:45 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2171 Port Macquarie 14:45 planerad
Boeing 777-300ER Qatar Airways QR 907 Canberra (CBR) 14:45 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 145 Auckland (AKL) 14:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 436 Melbourne (MEL) 14:55 planerad

AVÅGENDE — 23
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A350-900 China Airlines CI 56 Taipei (TPE) 14:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 723 Hobart 14:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2010 Tamworth 14:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 439 Melbourne (MEL) 14:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 530 Brisbane (BNE) 14:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 561 Perth 14:00 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 332 Grafton 14:00 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 517 Melbourne (MEL) 14:05 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1534 Hobart 14:05 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 577 Perth 14:10 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 469 Griffith 14:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1421 Cairns 14:15 planerad
Airbus A330-300 Royal Jordanian RJ 3264 Kuala Lumpur (KUL) 14:20 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 133 Moruya 14:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Fiji Airways FJ 5258 Canberra (CBR) 14:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 441 Melbourne (MEL) 14:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1092 Launceston 14:30 planerad
Boeing 737-700 Virgin Australia VA 1167 Coffs Harbour 14:35 planerad
Airbus A380-800 Qantas QF 7 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:40 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 251 Melbourne (MEL) 14:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1429 Canberra (CBR) 14:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 473 Melbourne (MEL) 14:45 planerad
ATR 72 Virgin Australia VA 1178 Albury 14:50 planerad

15:00 21.02.2018

+22°C   Vindar: 4 m/s @ 125°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07, 16L, 16R

ANKOMMANDE — 22
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2005 Tamworth 15:00 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Qantas QF 2263 Lord Howe Island 15:00 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 177 Orange 15:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1480 Canberra (CBR) 15:05 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 720 Hobart 15:10 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2023 Armidale 15:10 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 829 Dubbo 15:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1280 Hamilton Island 15:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 438 Melbourne (MEL) 15:25 planerad
Boeing 777-300 Air China CA 173 Beijing (PEK) 15:30 planerad
Boeing 747-400 Qantas QF 64 Johannesburg (JNB) 15:30 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 615 Gold Coast 15:30 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 787 Sunshine Coast 15:35 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1418 Cairns 15:35 planerad
ATR 72 Virgin Australia VA 651 Canberra (CBR) 15:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 144 Auckland (AKL) 15:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 533 Brisbane (BNE) 15:40 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 244 Melbourne (MEL) 15:40 planerad
Boeing 787-8 Jetstar JQ 4 Honolulu (HNL) 15:50 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 867 Hamilton Island 15:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1476 Canberra (CBR) 15:55 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 440 Melbourne (MEL) 15:55 planerad

AVÅGENDE — 29
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 460 Ballina 15:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1485 Canberra (CBR) 15:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 443 Melbourne (MEL) 15:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 532 Brisbane (BNE) 15:00 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2046 Dubbo 15:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2229 Wagga Wagga 15:05 planerad
Boeing 787-8 Jetstar JQ 27 Phuket (HKT) 15:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 761 Adelaide 15:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 527 Gold Coast 15:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 483 Melbourne (MEL) 15:15 planerad
Boeing 787 Vietnam Airlines VN 786 Hanoi 15:15 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 673 Wagga Wagga 15:15 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 418 Gold Coast 15:20 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 607 Melbourne 15:25 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2006 Tamworth 15:25 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 764 Adelaide 15:30 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2030 Armidale 15:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 445 Melbourne (MEL) 15:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2213 Albury 15:35 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 144 Auckland (AKL) 15:35 planerad
ATR 72 Virgin Australia VA 654 Canberra (CBR) 15:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2116 Coffs Harbour 15:40 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 832 Dubbo 15:40 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2174 Port Macquarie 15:45 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 628 Bathurst 15:45 planerad
Boeing 777-300ER Cathay Pacific CX 100 Hong Kong (HKG) 15:50 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 376 Newcastle 15:50 planerad
Boeing 777-300ER Qatar Airways QR 907 Doha (DOH) 15:55 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 982 Armidale 15:55 planerad

16:00 21.02.2018

+22°C   Vindar: 4 m/s @ 125°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07, 16L, 16R

ANKOMMANDE — 18
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1520 Townsville 16:05 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1558 Adelaide 16:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 923 Cairns 16:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2011 Tamworth 16:25 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Qantas QF 2261 Lord Howe Island 16:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 442 Melbourne (MEL) 16:25 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 642 Perth 16:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 791 Alice Springs 16:30 planerad
ATR 72 Virgin Australia VA 1154 Tamworth 16:35 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 526 Gold Coast 16:35 planerad
BAe Jetstream 32 Pelican Airlines FP 125 Newcastle 16:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 122 Queenstown 16:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 537 Brisbane (BNE) 16:40 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 514 Melbourne (MEL) 16:45 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1142 Ballina 16:50 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 913 Townsville 16:55 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 252 Melbourne (MEL) 16:55 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 774 Albury 16:55 planerad

AVÅGENDE — 23
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 447 Melbourne (MEL) 16:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 536 Brisbane (BNE) 16:00 planerad
Boeing 787-8 Jetstar JQ 63 Melbourne (MEL) 16:10 planerad
Boeing 777-300ER Singapore Airlines SQ 222 Singapore (SIN) 16:10 planerad
Boeing 747-400 Thai Airways International TG 472 Bangkok (BKK) 16:10 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 620 Gold Coast 16:10 planerad
ATR 72 Virgin Australia VA 1191 Port Macquarie 16:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 428 Adelaide 16:10 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 178 Orange 16:15 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 526 Parkes 16:15 planerad
Airbus A380-800 Etihad Airways EY 451 Abu Dhabi 16:20 planerad
Boeing 777 Finnair AY 5916 Singapore (SIN) 16:30 planerad
Boeing 777 British Airways BA 16 Singapore (SIN) 16:30 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 770 Adelaide 16:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1483 Canberra (CBR) 16:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 449 Melbourne (MEL) 16:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 562 Brisbane (BNE) 16:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 765 Adelaide 16:40 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 5 Singapore (SIN) 16:45 planerad
Airbus A380-800 Emirates EK 5001 Dubai (DXB) 16:55 planerad
Airbus A380-800 Qantas QF 1 Dubai (DXB) 16:55 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1517 Canberra (CBR) 16:55 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 43 Denpasar-Bali Island (DPS) 16:55 planerad

17:00 21.02.2018

+22°C   Vindar: 4 m/s @ 105°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 28
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 415 Gold Coast 17:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1420 Canberra (CBR) 17:00 planerad
Boeing 737-700 Virgin Australia VA 657 Canberra (CBR) 17:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 606 Melbourne 17:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1628 Yulara 17:10 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1540 Adelaide 17:15 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 849 Wellington 17:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 446 Melbourne (MEL) 17:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 865 Gold Coast 17:25 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 427 Adelaide 17:25 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 661 Yulara 17:30 planerad
Boeing 737-700 Virgin Australia VA 1166 Coffs Harbour 17:30 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 849 Hamilton Island 17:40 planerad
Airbus A340-300 Air New Zealand NZ 105 Auckland (AKL) 17:40 planerad
Boeing 747-400 Qantas QF 28 Santiago 17:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 468 Melbourne (MEL) 17:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 541 Brisbane (BNE) 17:40 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 163 Queenstown 17:40 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 134 Merimbula 17:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 164 Wellington 17:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2230 Wagga Wagga 17:45 planerad
Airbus A330-200 Virgin Australia VA 556 Perth 17:45 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 377 Newcastle 17:45 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 629 Bathurst 17:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 1020 Hobart 17:50 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2047 Dubbo 17:50 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 450 Melbourne (MEL) 17:55 planerad
Boeing 777-300ER Singapore Airlines SQ 241 Singapore 17:55 planerad

AVÅGENDE — 23
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 453 Melbourne (MEL) 17:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 540 Brisbane (BNE) 17:00 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 473 Griffith 17:00 planerad
ATR 72 Virgin Australia VA 660 Canberra (CBR) 17:05 planerad
BAe Jetstream 32 Pelican Airlines FP 245 Mudgee 17:10 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 414 Gold Coast 17:10 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Qantas QF 2192 Moree 17:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 451 Melbourne (MEL) 17:15 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 768 Adelaide 17:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2018 Toowoomba 17:25 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Qantas QF 2042 Dubbo 17:25 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 263 Melbourne (MEL) 17:25 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 416 Gold Coast 17:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 455 Melbourne (MEL) 17:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 542 Brisbane (BNE) 17:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1493 Canberra (CBR) 17:35 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 790 Sunshine Coast 17:40 planerad
Boeing 787-8 Jetstar JQ 37 Denpasar-Bali Island (DPS) 17:45 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 571 Perth 17:45 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 872 Melbourne (MEL) 17:45 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 344 Lismore 17:45 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 149 Auckland (AKL) 17:55 planerad
Boeing 747-400 Qantas QF 73 San Francisco (SFO) 17:55 planerad

18:00 21.02.2018

+22°C   Vindar: 4 m/s @ 105°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 34
Väntningstid 5 min.
Saab 340 Rex Regional Express ZL 472 Narrandera 18:00 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 146 Auckland (AKL) 18:05 planerad
ATR 72 Virgin Australia VA 1179 Albury 18:05 planerad
ATR 72 Virgin Australia VA 661 Canberra (CBR) 18:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 461 Ballina 18:10 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 722 Hobart 18:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 448 Melbourne (MEL) 18:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 934 Canberra (CBR) 18:10 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2007 Tamworth 18:15 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 179 Orange 18:15 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 333 Lismore 18:20 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 674 Wagga Wagga 18:20 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 833 Dubbo 18:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2214 Albury 18:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 452 Melbourne (MEL) 18:25 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1535 Hobart 18:25 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 180 Nadi 18:25 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2031 Armidale 18:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 764 Adelaide 18:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2117 Coffs Harbour 18:35 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2175 Port Macquarie 18:35 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 679 Cairns 18:35 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 532 Gold Coast 18:35 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 419 Gold Coast 18:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 456 Melbourne (MEL) 18:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 545 Brisbane (BNE) 18:40 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 580 Perth 18:40 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 527 Parkes 18:40 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 120 Nadi 18:45 planerad
Airbus A380-800 Qatar Airways QR 908 Doha (DOH) 18:45 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 983 Armidale 18:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 1484 Canberra (CBR) 18:50 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 454 Melbourne (MEL) 18:55 planerad
ATR 72 Virgin Australia VA 1192 Port Macquarie 18:55 planerad

AVÅGENDE — 32
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2231 Wagga Wagga 18:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 459 Melbourne (MEL) 18:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 544 Brisbane (BNE) 18:00 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 872 Broken Hill 18:00 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1566 Gold Coast 18:05 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 382 Brisbane (BNE) 18:05 planerad
Boeing 737-700 Virgin Australia VA 664 Canberra (CBR) 18:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 519 Melbourne (MEL) 18:10 planerad
Boeing 737-700 Virgin Australia VA 539 Gold Coast 18:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 477 Melbourne (MEL) 18:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 436 Adelaide 18:15 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 783 Albury 18:15 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 842 Wellington 18:25 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 236 Ballina 18:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 463 Melbourne (MEL) 18:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 546 Brisbane (BNE) 18:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 163 Wellington 18:35 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 424 Gold Coast 18:40 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 523 Melbourne (MEL) 18:40 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 820 Brisbane (BNE) 18:40 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 139 Merimbula 18:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 139 Christchurch 18:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 479 Melbourne (MEL) 18:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 941 Canberra (CBR) 18:45 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 95 Nuku'Alofa 18:45 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 984 Armidale 18:45 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2034 Armidale 18:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2118 Coffs Harbour 18:50 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 382 Newcastle 18:50 planerad
Airbus A340-300 Air New Zealand NZ 108 Auckland (AKL) 18:55 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 1021 Hobart 18:55 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 477 Griffith 18:55 planerad

19:00 21.02.2018

+22°C   Vindar: 4 m/s @ 105°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 608 Melbourne 19:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 496 Melbourne (MEL) 19:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 966 Brisbane (BNE) 19:10 planerad
BAe Jetstream 32 Pelican Airlines FP 425 Mudgee 19:15 planerad
Boeing 737-800 Air Vanuatu NF 10 Port Vila 19:15 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1522 Canberra (CBR) 19:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 458 Melbourne (MEL) 19:25 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 623 Gold Coast 19:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1354 Darwin 19:30 planerad
Airbus A380-800 Belavia B2 354 Abu Dhabi 19:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 549 Brisbane (BNE) 19:40 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 869 Broken Hill 19:40 planerad
Airbus A330-200 Hawaiian Airlines HA 451 Honolulu (HNL) 19:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 843 Darwin 19:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 766 Adelaide 19:50 planerad
Airbus A350-900 China Airlines CI 55 Taipei (TPE) 19:55 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 460 Melbourne (MEL) 19:55 planerad

AVÅGENDE — 27
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2217 Albury 19:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 465 Melbourne (MEL) 19:00 planerad
Airbus A330-200 Virgin Australia VA 569 Perth 19:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 981 Brisbane (BNE) 19:00 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 681 Wagga Wagga 19:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2008 Tamworth 19:05 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2048 Dubbo 19:05 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2178 Port Macquarie 19:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 548 Brisbane (BNE) 19:05 planerad
ATR 72 Virgin Australia VA 670 Canberra (CBR) 19:05 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 188 Orange 19:05 planerad
Boeing 777-300ER Singapore Airlines SQ 242 Singapore (SIN) 19:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 138 Christchurch 19:10 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 836 Dubbo 19:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 493 Melbourne (MEL) 19:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1429 Cairns 19:15 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 534 Parkes 19:15 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 632 Bathurst 19:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 745 Adelaide 19:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 467 Melbourne (MEL) 19:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 985 Brisbane (BNE) 19:30 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 3 Honolulu (HNL) 19:35 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 143 Christchurch 19:40 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 543 Gold Coast 19:40 planerad
Airbus A380-800 Emirates EK 419 Bangkok (BKK) 19:50 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 583 Perth 19:55 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 783 Adelaide 19:55 planerad

Andra datum

December, 2017

30    31   

January, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23