Dubbo City Regional, Dubbo (DBO / YSDU)

Planespotter’s tidtabell

18:00 09.07.2020

19:00 09.07.2020

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 110°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11

20:00 09.07.2020

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 110°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Saab 340 Rex Regional Express ZL 836 Sydney (SYD) 20:15 planerad

21:00 09.07.2020

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 110°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11

22:00 09.07.2020

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 110°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11

23:00 09.07.2020

+11°C   Vindar: 2 m/s @ 97°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05, 11

00:00 10.07.2020

+11°C   Vindar: 2 m/s @ 97°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05, 11

01:00 10.07.2020

+11°C   Vindar: 2 m/s @ 97°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05, 11

02:00 10.07.2020

+10°C   Vindar: 3 m/s @ 93°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05, 11

03:00 10.07.2020

+10°C   Vindar: 3 m/s @ 93°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05, 11

04:00 10.07.2020

+10°C   Vindar: 3 m/s @ 93°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05, 11

05:00 10.07.2020

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 88°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05, 11

06:00 10.07.2020

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 88°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05, 11

07:00 10.07.2020

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 88°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05, 11

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Saab 340 Rex Regional Express ZL 852 Sydney (SYD) 07:55 planerad

08:00 10.07.2020

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 77°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05, 11

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Saab 340 Rex Regional Express ZL 852 Broken Hill (BHQ) 08:15 planerad
PIPER (SERIES 20-40) Air Link LZ 340 Lightning Ridge 08:30 planerad

09:00 10.07.2020

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 77°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05, 11

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2040 Sydney (SYD) 09:30 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2041 Sydney (SYD) 09:55 planerad

10:00 10.07.2020

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 77°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05, 11

11:00 10.07.2020

+14°C   Vindar: 3 m/s @ 36°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 05

12:00 10.07.2020

+14°C   Vindar: 3 m/s @ 36°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 05

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Saab 340 Rex Regional Express ZL 857 Broken Hill 12:30 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Saab 340 Rex Regional Express ZL 857 Sydney (SYD) 12:50 planerad

13:00 10.07.2020

+14°C   Vindar: 3 m/s @ 36°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 05

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
PIPER (SERIES 20-40) Air Link LZ 341 Walgett 13:10 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
PIPER (SERIES 20-40) Air Link LZ 302 Bourke 13:40 planerad

14:00 10.07.2020

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 357°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05, 29

15:00 10.07.2020

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 357°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05, 29

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Saab 340 Fly Corporate FC 3368 Melbourne 15:10 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 30 min.
BAe Jetstream 32 FlyPelican FP 615 Newcastle 15:05 planerad
Saab 340 Fly Corporate FC 3368 Brisbane (BNE) 15:35 planerad

16:00 10.07.2020

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 357°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05, 29

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Saab 340 Rex Regional Express ZL 835 Sydney (SYD) 16:55 planerad

17:00 10.07.2020

+12°C   Vindar: 3 m/s @ 42°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 35 min.
BAe Jetstream 32 FlyPelican FP 163 Newcastle 17:05 planerad
PIPER (SERIES 20-40) Air Link LZ 303 Bourke 17:40 planerad

Andra datum

December, 2019

22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26