Perth International, Perth (PER / YPPH)

Planespotter’s tidtabell

16:00 21.02.2020


ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 559 Sydney (SYD) 16:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 777 Melbourne (MEL) 16:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 466 Brisbane (BNE) 16:20 planerad
Airbus A320 Qantas QF 2659 Broome 16:25 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 974 Adelaide (ADL) 16:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 793 Darwin (DRW) 16:35 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 593 Hobart (HBA) 16:40 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Skippers Aviation HK 1935 Meekatharra 16:45 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 7 - 20 min.
Boeing 737-800 Malaysia MH 124 Kuala Lumpur (KUL) 16:15 planerad
Fokker 100 Qantas QF 1648 Paraburdoo 16:20 planerad
Fokker 100 Virgin Australia VA 1857 Kalgoorlie-Boulder 16:30 planerad
Fokker 100 Qantas QF 2652 Newman 16:30 planerad
Airbus A330 Thai Airways International TG 482 Bangkok (BKK) 16:30 planerad
Fokker 100 Qantas QF 1620 Geraldton 16:35 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 776 Melbourne (MEL) 16:55 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 594 Brisbane (BNE) 16:55 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 975 Adelaide (ADL) 16:55 planerad

17:00 21.02.2020

+27°C   Vindar: 6 m/s @ 75°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 5 - 25 min.
Fokker 100 Qantas QF 1643 Exmouth 17:10 planerad
Fokker 100 Alliance QQ 795 (WME) 17:10 planerad
Fokker 100 Alliance QQ 805 (LER) 17:15 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 413 Melbourne (MEL) 17:15 planerad
Airbus A380-800 Emirates EK 420 Dubai (DXB) 17:20 planerad
Fokker 70 Alliance QQ 953 Leonora (LNO) 17:45 planerad
Airbus A320 Qantas QF 2655 Newman 17:50 planerad
Boeing 787-9 Qantas QF 9 Melbourne (MEL) 17:50 planerad
Fokker 70 Alliance QQ 6045 (BYP) 17:50 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 2376 (EPR) 17:50 planerad
Airbus A320 Indonesia AirAsia QZ 544 Denpasar-Bali Island (DPS) 17:50 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 717-200 Qantas QF 1890 Kalgoorlie (KGI) 17:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 584 Adelaide (ADL) 17:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 471 Brisbane (BNE) 17:15 planerad
Airbus A330-200 Virgin Australia VA 694 Melbourne (MEL) 17:15 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 116 Denpasar-Bali Island (DPS) 17:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 722 Adelaide (ADL) 17:20 planerad
Airbus A350-900 Singapore SQ 214 Singapore (SIN) 17:30 planerad
Fokker 100 Qantas QF 2982 Geraldton 17:50 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 416 Melbourne (MEL) 17:50 planerad

18:00 21.02.2020

+27°C   Vindar: 6 m/s @ 75°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 905 Karratha (KTA) 18:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Skippers Aviation HK 1932 Leonora 18:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 595 Adelaide (ADL) 18:05 planerad
Airbus A320 Indonesia AirAsia QZ 470 Mataram (LOP) 18:05 planerad
Fokker 100 Alliance QQ 877 (TEF) 18:10 planerad
Fokker 100 Alliance Airlines QQ 6079 Coondewanna Airport 18:15 planerad
Airbus A380-800 Qatar Airways QR 900 Doha (DOH) 18:25 planerad
Fokker 100 Virgin Australia VA 1728 Karratha (KTA) 18:30 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 2132 Albany (ALH) 18:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 569 Sydney (SYD) 18:50 planerad
Airbus A330-200 Virgin Australia VA 691 Melbourne (MEL) 18:50 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A320 Indonesia AirAsia QZ 545 Denpasar-Bali Island (DPS) 18:20 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 2377 (EPR) 18:25 planerad
Airbus A320 Indonesia AirAsia QZ 471 Mataram (LOP) 18:35 planerad
Boeing 777-200 Air New Zealand NZ 176 Auckland (AKL) 18:50 planerad

19:00 21.02.2020

+27°C   Vindar: 6 m/s @ 75°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 717-200 Qantas QF 1807 Paraburdoo (PBO) 19:00 planerad
Fokker 100 Qantas QF 1621 Geraldton 19:05 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1841 Port Hedland 19:05 planerad
Airbus A320 Virgin Australia VA 1912 Christmas Island (XCH) 19:15 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 2269 Monkey Mia 19:15 planerad
Boeing 787-8 9V-OFK Scoot TR 16 Singapore (SIN) 19:20 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 481 Melbourne (MEL) 19:20 planerad
Fokker 100 Virgin Australia VA 721 Adelaide (ADL) 19:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 915 Karratha (KTA) 19:30 planerad
Airbus A320 Indonesia AirAsia QZ 536 Denpasar-Bali Island (DPS) 19:35 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 571 Sydney (SYD) 19:35 planerad
Fokker 100 Virgin Australia VA 1858 Kalgoorlie (KGI) 19:40 planerad
Fokker 100 Virgin Australia VA 2506 Onslow 19:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 599 Adelaide (ADL) 19:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Saab 340 Rex Regional Express ZL 2133 Albany (ALH) 19:10 planerad
Boeing 787-9 Qantas QF 9 London (LHR) 19:20 planerad

20:00 21.02.2020

+27°C   Vindar: 6 m/s @ 75°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 7 - 20 min.
Fokker 100 Qantas QF 1613 Port Hedland 20:00 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1891 Kalgoorlie (KGI) 20:00 planerad
Airbus A320 Virgin Australia VA 1846 Port Hedland (PHE) 20:20 planerad
Fokker 100 Qantas QF 2983 Geraldton 20:25 planerad
Fokker 100 Qantas QF 1617 Port Hedland 20:30 planerad
Fokker 100 Qantas QF 1649 Paraburdoo 20:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 719 Canberra (CBR) 20:30 planerad
Fokker 100 Qantas QF 2653 Newman 20:40 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
Airbus A320 Indonesia AirAsia QZ 537 Denpasar-Bali Island (DPS) 20:05 planerad
Boeing 787-8 Scoot TR 17 Singapore (SIN) 20:25 planerad

21:00 21.02.2020

+27°C   Vindar: 5 m/s @ 86°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 7 - 10 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 569 Sydney (SYD) 21:05 planerad
Fokker 100 Virgin Australia VA 723 Adelaide (ADL) 21:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 597 Brisbane (BNE) 21:15 planerad
Fokker 100 Virgin Australia VA 1488 Broome (BME) 21:20 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1929 Broome (BME) 21:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 472 Brisbane (BNE) 21:35 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 653 Melbourne (MEL) 21:40 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 583 Sydney (SYD) 21:50 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 697 Melbourne (MEL) 21:50 planerad

22:00 21.02.2020

+27°C   Vindar: 5 m/s @ 86°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 10 - 20 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 107 Denpasar-Bali Island (DPS) 22:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 988 Sydney (SYD) 22:10 planerad
Airbus A330 China Southern CZ 319 Guangzhou (CAN) 22:25 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 767 Brisbane (BNE) 22:30 planerad
Airbus A350-1000 B-LXJ Cathay Pacific CX 171 Hong Kong (HKG) 22:50 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 421 Melbourne (MEL) 22:50 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 982 Gold Coast (OOL) 22:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 7 - 15 min.
Airbus A380-800 Emirates EK 421 Dubai (DXB) 22:20 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 473 Brisbane (BNE) 22:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 696 Melbourne (MEL) 22:35 planerad
Airbus A380-800 Qatar Airways QR 901 Doha (DOH) 22:50 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 570 Sydney (SYD) 22:55 planerad

23:00 21.02.2020

+27°C   Vindar: 5 m/s @ 86°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 20 - 30 min.
Airbus A320 Tigerair Australia TT 761 Sydney (SYD) 23:15 planerad
Boeing 737-800 Garuda Indonesia GA 728 Denpasar-Bali Island (DPS) 23:25 planerad
Boeing 787 Singapore SQ 215 Singapore (SIN) 23:55 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 25 min.
Airbus A330-300 Qantas QF 568 Sydney (SYD) 23:00 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 424 Melbourne (MEL) 23:25 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 652 Brisbane (BNE) 23:35 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 983 Gold Coast (OOL) 23:40 planerad
Airbus A340-300 South African Airways SA 281 Johannesburg (JNB) 23:45 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 762 Sydney (SYD) 23:55 planerad

00:00 22.02.2020

+27°C   Vindar: 3 m/s @ 74°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 970 Melbourne (MEL) 00:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 474 Brisbane (BNE) 00:15 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 72 Singapore (SIN) 00:30 planerad
Boeing 737-900 Malindo Air OD 155 Kuala Lumpur (KUL) 00:30 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Airbus A350-1000 Cathay Pacific CX 170 Hong Kong (HKG) 00:10 planerad
Airbus A330 China Southern CZ 320 Guangzhou (CAN) 00:25 planerad

01:00 22.02.2020

+27°C   Vindar: 3 m/s @ 74°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Airbus A330-200 Malaysia MH 127 Kuala Lumpur (KUL) 01:25 planerad
Boeing 737-900 Batik Air ID 6007 Denpasar-Bali Island (DPS) 01:35 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 971 Melbourne (MEL) 01:00 planerad
Boeing 787 Singapore SQ 216 Singapore (SIN) 01:10 planerad
Boeing 737-900 Malindo Air OD 156 Kuala Lumpur (KUL) 01:20 planerad

02:00 22.02.2020

+27°C   Vindar: 3 m/s @ 74°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A330-200 Malaysia MH 126 Kuala Lumpur (KUL) 02:25 planerad

03:00 22.02.2020

+26°C   Vindar: 3 m/s @ 38°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 03, 06

04:00 22.02.2020

+26°C   Vindar: 3 m/s @ 38°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 03, 06

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Citilink QG 542 Denpasar-Bali Island (DPS) 04:40 planerad

05:00 22.02.2020

+26°C   Vindar: 3 m/s @ 38°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 03, 06

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Airbus A350-900 Singapore SQ 225 Singapore (SIN) 05:25 planerad
Airbus A330-300 AirAsia X D7 236 Kuala Lumpur (KUL) 05:35 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 552 Sydney (SYD) 05:30 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1934 Alice Springs 05:45 planerad

06:00 22.02.2020

+24°C   Vindar: 4 m/s @ 52°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 12 - 20 min.
Fokker 100 Virgin Australia VA 1835 Port Hedland (PHE) 06:00 planerad
Airbus A330-300 Cathay Pacific CX 144 Hong Kong (HKG) 06:20 planerad
Fokker 100 Qantas QF 1600 Port Hedland 06:20 planerad
Airbus A350-900 Singapore SQ 224 Singapore (SIN) 06:40 planerad
Fokker 100 Virgin Australia VA 1723 Karratha (KTA) 06:45 planerad
Airbus A330-300 AirAsia X D7 237 Kuala Lumpur (KUL) 06:50 planerad

07:00 22.02.2020

+24°C   Vindar: 4 m/s @ 52°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 20 - 25 min.
Airbus A321 Jetstar JQ 972 Melbourne (MEL) 07:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 593 Adelaide (ADL) 07:15 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 2112 Albany (ALH) 07:40 planerad
Airbus A330 Thai Airways International TG 483 Bangkok (BKK) 07:55 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 20 min.
Fokker 100 Qantas QF 1618 Geraldton 07:00 planerad
Airbus A320 Qantas QF 1622 Newman 07:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 650 Brisbane (BNE) 07:00 planerad
Fokker 100 Virgin Australia VA 712 Adelaide (ADL) 07:00 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 2416 (CVQ) 07:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 576 Sydney (SYD) 07:10 planerad
Airbus A320 Qantas QF 1650 Karratha 07:15 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 110 Denpasar-Bali Island (DPS) 07:15 planerad
Boeing 737-800 Garuda Indonesia GA 727 Denpasar-Bali Island (DPS) 07:35 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1804 Paraburdoo (PBO) 07:35 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 762 Melbourne (MEL) 07:55 planerad

08:00 22.02.2020

+24°C   Vindar: 4 m/s @ 52°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
Saab 340 Rex Regional Express ZL 2356 (EPR) 08:05 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 713 Adelaide (ADL) 08:20 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 7 - 15 min.
Fokker 100 Qantas QF 1606 Kalgoorlie-Boulder 08:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 668 Adelaide (ADL) 08:00 planerad
Airbus A330-200 Virgin Australia VA 680 Melbourne (MEL) 08:00 planerad
Fokker 100 Virgin Australia VA 1853 Kalgoorlie-Boulder 08:05 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 2357 (EPR) 08:15 planerad
Boeing 737-900 Batik Air ID 6008 Denpasar-Bali Island (DPS) 08:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 792 Darwin (DRW) 08:35 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 2113 Albany (ALH) 08:40 planerad
Airbus A320 Virgin Australia VA 1433 Darwin (DRW) 08:55 planerad

09:00 22.02.2020

+23°C   Vindar: 4 m/s @ 77°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 771 Melbourne (MEL) 09:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 587 Adelaide (ADL) 09:20 planerad
Fokker 100 Qantas QF 1619 Geraldton 09:35 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 467 Brisbane (BNE) 09:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 772 Melbourne (MEL) 09:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 642 Sydney (SYD) 09:20 planerad
Airbus A330 Thai Airways International TG 484 Bangkok (BKK) 09:25 planerad
Airbus A320 Citilink QG 543 Denpasar-Bali Island (DPS) 09:40 planerad
Airbus A320 Qantas QF 2658 Broome 09:50 planerad

10:00 22.02.2020

+23°C   Vindar: 4 m/s @ 77°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 575 Sydney (SYD) 10:20 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 679 Melbourne (MEL) 10:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 485 Melbourne (MEL) 10:40 planerad
Fokker 100 Virgin Australia VA 1840 Port Hedland (PHE) 10:55 planerad
Airbus A320 Indonesia AirAsia QZ 534 Denpasar-Bali Island (DPS) 10:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 - 30 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 596 Brisbane (BNE) 10:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 476 Melbourne (MEL) 10:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 556 Sydney (SYD) 10:35 planerad
Fokker 100 Virgin Australia VA 1485 Broome (BME) 10:40 planerad

11:00 22.02.2020

+23°C   Vindar: 4 m/s @ 77°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 10 min.
Fokker 100 Qantas QF 1609 Kalgoorlie-Boulder 11:05 planerad
Fokker 100 Qantas QF 1601 Port Hedland 11:15 planerad
Airbus A320 Qantas QF 1623 Newman 11:15 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 2114 Albany (ALH) 11:25 planerad
Fokker 100 Virgin Australia VA 1724 Karratha (KTA) 11:35 planerad
Airbus A330-200 Virgin Australia VA 555 Sydney (SYD) 11:40 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1805 Paraburdoo (PBO) 11:45 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 2358 (EPR) 11:55 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 589 Brisbane (BNE) 11:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 - 20 min.
Airbus A320 Indonesia AirAsia QZ 535 Denpasar-Bali Island (DPS) 11:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 580 Sydney (SYD) 11:45 planerad
Fokker 100 Qantas QF 2656 Broome 11:55 planerad

12:00 22.02.2020

+28°C   Vindar: 5 m/s @ 73°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 25 min.
Saab 340 Rex Regional Express ZL 2417 (CVQ) 12:05 planerad
Airbus A340-300 South African Airways SA 280 Johannesburg (JNB) 12:05 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 464 Brisbane (BNE) 12:05 planerad
Airbus A320 Qantas QF 1651 Karratha 12:10 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 581 Sydney (SYD) 12:20 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1935 Alice Springs (ASP) 12:25 planerad
Boeing 787-9 Qantas QF 10 London (LHR) 12:30 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 117 Denpasar-Bali Island (DPS) 12:30 planerad
Airbus A350-900 Singapore SQ 213 Singapore (SIN) 12:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 30 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 686 Melbourne (MEL) 12:05 planerad
Fokker 100 Qantas QF 1642 Exmouth 12:10 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 71 Singapore (SIN) 12:20 planerad
Airbus A330-200 Virgin Australia VA 469 Brisbane (BNE) 12:50 planerad

13:00 22.02.2020

+28°C   Vindar: 5 m/s @ 73°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 20 - 25 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 475 Melbourne (MEL) 13:10 planerad
Boeing 777-300ER Air New Zealand NZ 175 Auckland (AKL) 13:35 planerad
Boeing 737-800 Malaysia MH 121 Kota Kinabalu (BKI) 13:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 7 - 10 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 106 Denpasar-Bali Island (DPS) 13:40 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 582 Sydney (SYD) 13:50 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 810 Adelaide (ADL) 13:55 planerad

14:00 22.02.2020

+28°C   Vindar: 5 m/s @ 73°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 10 - 35 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 685 Melbourne (MEL) 14:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 651 Brisbane (BNE) 14:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 769 Melbourne (MEL) 14:10 planerad
Boeing 737-800 Malindo Air OD 151 Kuala Lumpur (KUL) 14:10 planerad
Airbus A350-900 Singapore SQ 223 Singapore (SIN) 14:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 585 Adelaide (ADL) 14:55 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 7 - 30 min.
Boeing 787-9 Qantas QF 10 Melbourne (MEL) 14:00 planerad
Airbus A350-900 Singapore SQ 226 Singapore (SIN) 14:10 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 2375 (EPR) 14:15 planerad
Fokker 100 Qantas QF 2636 Karratha 14:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 654 Brisbane (BNE) 14:45 planerad
Boeing 737-800 Malaysia MH 120 Kota Kinabalu (BKI) 14:50 planerad

15:00 22.02.2020

+32°C   Vindar: 3 m/s @ 67°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 Malaysia MH 125 Kuala Lumpur (KUL) 15:25 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 109 Denpasar-Bali Island (DPS) 15:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 577 Sydney (SYD) 15:35 planerad
Airbus A320 Qantas QF 2659 Broome 15:40 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 15 min.
Boeing 737-800 Malindo Air OD 152 Kuala Lumpur (KUL) 15:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 690 Melbourne (MEL) 15:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 562 Sydney (SYD) 15:20 planerad
Fokker 100 Qantas QF 1616 Port Hedland 15:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 718 Canberra (CBR) 15:35 planerad

Andra datum

September, 2019

10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19