Perth International, Perth (PER / YPPH)

Planespotter’s tidtabell

12:00 08.04.2020


ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 10 - 15 min.
Fokker 100 Alliance QQ 6363 Christmas Creek Mine 12:00 planerad
Fokker 100 Qantas QF 2657 Broome 12:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 933 Brisbane (BNE) 12:05 planerad
Fokker 70 Alliance QQ 219 Newman 12:15 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1921 Karratha (KTA) 12:15 planerad
Fokker 100 Alliance QQ 6367 Cloudbreak 12:30 planerad
Fokker 100 Alliance QQ 6071 Coondewanna (CJF) 12:40 planerad
Embraer EMB120 Brasilia Skippers Aviation HK 1931 Leonora 12:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 1273 Melbourne (MEL) 12:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 885 Adelaide (ADL) 12:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 27 - 35 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 850 Darwin 12:00 planerad
Fokker 100 Qantas QF 1642 Exmouth 12:35 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 580 Sydney (SYD) 12:35 planerad
Fokker 100 Qantas QF 1608 Kalgoorlie-Boulder 12:35 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 778 Melbourne (MEL) 12:55 planerad

13:00 08.04.2020


ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 10 - 25 min.
Boeing 777-300ER Qatar Airways QR 990 Doha (DOH) 13:10 planerad
Fokker 100 Qantas QF 1641 Exmouth 13:20 planerad
Embraer EMB120 Brasilia Skippers Aviation HK 1935 Mount Magnet 13:30 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1919 Karratha (KTA) 13:30 planerad
Fokker 100 Qantas QF 2981 Geraldton 13:30 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 581 Sydney (SYD) 13:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 935 Brisbane (BNE) 13:55 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 10 - 30 min.
Airbus A320 Qantas QF 2648 Karratha 13:00 planerad
Fokker 70 Alliance QQ 6076 Coondewanna Airport 13:00 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1836 Paraburdoo (PBO) 13:30 planerad
Airbus A320 Qantas QF 2654 Newman 13:35 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 2268 Carnarvon 13:35 planerad
Fokker 100 Alliance QQ 6074 Coondewanna Airport 13:45 planerad
Fokker 100 Virgin Australia VA 1727 Karratha (KTA) 13:45 planerad

14:00 08.04.2020

+33°C   Vindar: 5 m/s @ 300°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 50 min.
Airbus A330-300 Qantas QF 775 Melbourne (MEL) 14:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 937 Brisbane (BNE) 14:55 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 1114 Port Hedland (PHE) 14:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 888 Adelaide (ADL) 14:15 planerad
Fokker 100 Alliance QQ 878 (TEF) 14:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 582 Sydney (SYD) 14:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 1088 Newman (ZNE) 14:35 planerad
Fokker 100 Qantas QF 1646 Paraburdoo 14:40 planerad
Fokker 100 Alliance Airlines QQ 6046 Barimunya Airport 14:40 planerad
Fokker 100 Virgin Australia VA 1889 Newman 14:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 916 Karratha (KTA) 14:55 planerad
Fokker 100 Alliance QQ 876 Telfer 14:55 planerad

15:00 08.04.2020

+33°C   Vindar: 5 m/s @ 300°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 685 Melbourne (MEL) 15:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 577 Sydney (SYD) 15:25 planerad
Fokker 100 Qantas QF 1609 Kalgoorlie-Boulder 15:35 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1913 Karratha (KTA) 15:45 planerad
Fokker 100 Virgin Australia VA 1484 Broome (BME) 15:45 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1829 Port Hedland (PHE) 15:50 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 5 - 25 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 1124 Port Hedland (PHE) 15:00 planerad
Fokker 100 Alliance QQ 2794 Leinster 15:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1845 Port Hedland (PHE) 15:25 planerad
Fokker 100 Alliance Airlines QQ 952 Leonora 15:30 planerad
Fokker 100 Qantas QF 1616 Port Hedland 15:35 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1930 Broome (BME) 15:40 planerad
Boeing 777-300ER Qatar Airways QR 991 Doha (DOH) 15:45 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 780 Melbourne (MEL) 15:55 planerad

16:00 08.04.2020

+33°C   Vindar: 5 m/s @ 300°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 1073 Broome (BME) 16:30 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 777 Melbourne (MEL) 16:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 887 Adelaide (ADL) 16:40 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 856 Canberra (CBR) 16:05 planerad
Fokker 100 Alliance Airlines QQ 794 Mount Keith 16:20 planerad
Fokker 100 Alliance Airlines QQ 804 Leinster 16:20 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1808 Paraburdoo (PBO) 16:25 planerad
Airbus A320 Qantas QF 2652 Newman 16:30 planerad
Fokker 100 Virgin Australia VA 1857 Kalgoorlie-Boulder 16:30 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1918 Karratha 16:35 planerad

17:00 08.04.2020

+29°C   Vindar: 3 m/s @ 253°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 22 - 40 min.
Fokker 100 Qantas QF 1643 Exmouth 17:10 planerad
Fokker 70 Alliance QQ 6077 Coondewanna (CJF) 17:10 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1837 Paraburdoo (PBO) 17:50 planerad
Fokker 100 Alliance QQ 6075 Coondewanna (CJF) 17:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 - 20 min.
Fokker 100 Qantas QF 1610 Kalgoorlie-Boulder 17:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 940 Brisbane (BNE) 17:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 890 Adelaide (ADL) 17:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 782 Melbourne (MEL) 17:45 planerad

18:00 08.04.2020

+29°C   Vindar: 3 m/s @ 253°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 15 - 30 min.
Airbus A320 Qantas QF 2655 Newman 18:00 planerad
Fokker 100 Alliance QQ 953 Leonora (LNO) 18:30 planerad
Fokker 100 Virgin Australia VA 1728 Karratha (KTA) 18:30 planerad
Airbus A320 Qantas QF 2649 Karratha 18:40 planerad
Fokker 100 Alliance QQ 6045 (BYP) 18:55 planerad

19:00 08.04.2020

+29°C   Vindar: 3 m/s @ 253°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 25 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 1089 Newman (ZNE) 19:05 planerad
Fokker 100 Qantas QF 1647 Paraburdoo 19:05 planerad
Fokker 100 Alliance QQ 2795 Leinster 19:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 1115 Port Hedland (PHE) 19:10 planerad
Fokker 100 Alliance QQ 879 (TEF) 19:15 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 2269 Monkey Mia 19:15 planerad
Fokker 100 Alliance QQ 795 (WME) 19:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 915 Karratha (KTA) 19:45 planerad
Fokker 100 Alliance QQ 805 (LER) 19:45 planerad
Fokker 100 Alliance QQ 877 (TEF) 19:45 planerad
Fokker 100 Virgin Australia VA 1858 Kalgoorlie (KGI) 19:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 779 Melbourne (MEL) 19:50 planerad

20:00 08.04.2020

+25°C   Vindar: 2 m/s @ 226°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 21, 24

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 569 Sydney (SYD) 20:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 1125 Port Hedland (PHE) 20:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 849 Darwin 20:05 planerad
Fokker 100 Qantas QF 1611 Kalgoorlie-Boulder 20:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1846 Port Hedland (PHE) 20:25 planerad
Fokker 100 Qantas QF 1617 Port Hedland 20:35 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1809 Paraburdoo (PBO) 20:40 planerad
Airbus A320 Qantas QF 2653 Newman 20:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 781 Melbourne (MEL) 20:50 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 891 Adelaide (ADL) 20:50 planerad

21:00 08.04.2020

+25°C   Vindar: 2 m/s @ 226°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 21, 24

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 470 Brisbane (BNE) 21:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 943 Brisbane (BNE) 21:20 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1917 Karratha 21:30 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1929 Broome (BME) 21:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 857 Canberra (CBR) 21:50 planerad

22:00 08.04.2020

+25°C   Vindar: 2 m/s @ 226°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 21, 24

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 5 min.
Airbus A330-300 Qantas QF 783 Melbourne (MEL) 22:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 945 Brisbane (BNE) 22:50 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 583 Sydney (SYD) 22:55 planerad

23:00 08.04.2020

+24°C   Vindar: 0 m/s @ 127°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06, 21

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 5 min.
Airbus A330-200 Qantas QF 942 Brisbane (BNE) 23:45 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 784 Melbourne (MEL) 23:50 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 568 Sydney (SYD) 23:55 planerad

00:00 09.04.2020

+24°C   Vindar: 0 m/s @ 127°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06, 21

01:00 09.04.2020

+24°C   Vindar: 0 m/s @ 127°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06, 21

02:00 09.04.2020

+23°C   Vindar: 0 m/s @ 43°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03, 06

03:00 09.04.2020

+23°C   Vindar: 0 m/s @ 43°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03, 06

04:00 09.04.2020

+23°C   Vindar: 0 m/s @ 43°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03, 06

05:00 09.04.2020

+22°C   Vindar: 2 m/s @ 66°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 10 min.
Boeing 717-200 Qantas QF 1800 Paraburdoo (PBO) 05:15 planerad
Fokker 100 Qantas QF 2640 Karratha 05:15 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 574 Sydney (SYD) 05:15 planerad
Fokker 100 Alliance Airlines QQ 792 Mount Keith 05:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 770 Melbourne (MEL) 05:25 planerad
Fokker 100 Qantas QF 1640 Exmouth 05:30 planerad
Airbus A320 Qantas QF 2650 Newman 05:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 882 Adelaide (ADL) 05:40 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1810 Port Hedland (PHE) 05:50 planerad
Fokker 100 Qantas QF 2656 Broome 05:55 planerad

06:00 09.04.2020

+22°C   Vindar: 2 m/s @ 66°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 7 - 10 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1835 Port Hedland (PHE) 06:00 planerad
Fokker 100 Alliance Airlines QQ 802 Leinster 06:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 1086 Newman (ZNE) 06:15 planerad
Fokker 100 Alliance QQ 2790 Leinster 06:15 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1816 Port Hedland (PHE) 06:20 planerad
Fokker 100 Virgin Australia VA 1867 Newman (ZNE) 06:20 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1802 Paraburdoo (PBO) 06:30 planerad
Airbus A320 Qantas QF 2644 Karratha 06:30 planerad
Fokker 100 Alliance QQ 870 (TEF) 06:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 932 Brisbane (BNE) 06:35 planerad
Fokker 100 Qantas QF 1606 Kalgoorlie-Boulder 06:45 planerad
Fokker 100 Alliance Airlines QQ 6500 Leinster 06:45 planerad
Fokker 100 Virgin Australia VA 1723 Karratha (KTA) 06:45 planerad

07:00 09.04.2020

+22°C   Vindar: 2 m/s @ 66°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 30 min.
Fokker 100 Qantas QF 1618 Geraldton 07:00 planerad
Fokker 100 Qantas QF 1622 Newman 07:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1853 Kalgoorlie-Boulder 07:05 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1920 Karratha 07:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 576 Sydney (SYD) 07:20 planerad
Fokker 100 Virgin Australia VA 1481 Broome (BME) 07:25 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 774 Melbourne (MEL) 07:55 planerad

08:00 09.04.2020

+24°C   Vindar: 1 m/s @ 86°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 883 Adelaide (ADL) 08:05 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 min.
Saab 340 Rex Regional Express ZL 2357 (EPR) 08:15 planerad
Fokker 100 Alliance QQ 2280 Coondewanna Airport 08:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 850 Darwin 08:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 884 Adelaide (ADL) 08:45 planerad

09:00 09.04.2020

+24°C   Vindar: 1 m/s @ 86°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 20 min.
Fokker 100 Alliance QQ 793 (WME) 09:00 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 769 Melbourne (MEL) 09:20 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 565 Sydney (SYD) 09:25 planerad
Fokker 100 Alliance Airlines QQ 803 Leinster 09:25 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1801 Paraburdoo (PBO) 09:35 planerad
Fokker 100 Qantas QF 1619 Geraldton 09:40 planerad
Fokker 100 Qantas QF 1607 Kalgoorlie-Boulder 09:45 planerad
Airbus A320 Qantas QF 2651 Newman 09:45 planerad
Fokker 100 Alliance Airlines QQ 6501 Leinster 09:45 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 467 Brisbane (BNE) 09:20 planerad

10:00 09.04.2020

+24°C   Vindar: 1 m/s @ 86°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 7 - 15 min.
Fokker 100 Qantas QF 2641 Karratha 10:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1852 Kalgoorlie (KGI) 10:10 planerad
Fokker 100 Alliance QQ 2791 Leinster 10:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 1087 Newman (ZNE) 10:25 planerad
Fokker 100 Virgin Australia VA 1876 Newman (ZNE) 10:40 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1803 Paraburdoo (PBO) 10:45 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 12 - 20 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 684 Melbourne (MEL) 10:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 776 Melbourne (MEL) 10:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 934 Brisbane (BNE) 10:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 642 Sydney (SYD) 10:25 planerad
Fokker 100 Qantas QF 2658 Broome 10:35 planerad
Fokker 100 Qantas QF 1614 Port Hedland 10:50 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 914 Karratha (KTA) 10:50 planerad

11:00 09.04.2020

+31°C   Vindar: 2 m/s @ 333°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 717-200 Qantas QF 1811 Port Hedland (PHE) 11:00 planerad
Fokker 100 Qantas QF 1623 Newman 11:20 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1815 Port Hedland (PHE) 11:20 planerad
Airbus A320 Qantas QF 2645 Karratha 11:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 575 Sydney (SYD) 11:30 planerad
Fokker 100 Alliance QQ 871 (TEF) 11:40 planerad
Fokker 100 Virgin Australia VA 1724 Karratha (KTA) 11:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 773 Melbourne (MEL) 11:45 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 2358 (EPR) 11:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 20 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 1276 Melbourne (MEL) 11:00 planerad
Fokker 100 Qantas QF 1654 Newman 11:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 936 Brisbane (BNE) 11:30 planerad
Convair 440 Metropolitan Skippers Aviation HK 1933 Leonora 11:45 planerad

Andra datum

September, 2019

10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25