Perth International, Perth (PER / YPPH)

Planespotter’s tidtabell

15:00 09.07.2020


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 20 - 39 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 685 Melbourne (MEL) 15:10 planerad
Boeing 717-200 VH-NXD QJE QJE 1831 Exmouth (LEA) 15:49 förväntad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 2124 Albany (ALH) 15:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 - 25 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1889 Newman 15:00 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 2373 Esperance 15:25 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1930 Broome (BME) 15:40 planerad

16:00 09.07.2020


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 35 min.
Boeing 717-200 Qantas QF 1831 Exmouth (LEA) 16:10 planerad
Convair 440 Metropolitan Skippers Aviation HK 1933 Perth 16:45 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 15 - 20 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1847 Port Hedland 16:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 1116 Port Hedland (PHE) 16:20 planerad
Fokker 100 Alliance QQ 794 Mount Keith 16:20 planerad
Fokker 100 Alliance QQ 814 Leinster (LER) 16:20 planerad
Fokker 100 Qantas QF 1620 Geraldton 16:30 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1826 Newman (ZNE) 16:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1857 Kalgoorlie-Boulder 16:30 planerad

17:00 09.07.2020

+16°C   Vindar: 4 m/s @ 184°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
Fokker 100 Alliance QQ 6503 Leinster 17:15 planerad
Fokker 100 Alliance QQ 771 Newman 17:30 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 717-200 Qantas QF 1890 Kalgoorlie (KGI) 17:15 planerad

18:00 09.07.2020

+16°C   Vindar: 4 m/s @ 184°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 20 min.
Fokker 100 Alliance QQ 6049 Barimunya Airport (BYP) 18:00 planerad
Airbus A320 Indonesia AirAsia QZ 544 Denpasar-Bali Island (DPS) 18:00 planerad
Airbus A350-900 Qatar Airways QR 900 Doha (DOH) 18:20 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1728 Karratha (KTA) 18:30 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1927 Broome (BME) 18:35 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Indonesia AirAsia QZ 545 Denpasar-Bali Island (DPS) 18:30 planerad

19:00 09.07.2020

+16°C   Vindar: 4 m/s @ 184°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 10 - 15 min.
Fokker 100 Alliance QQ 6077 Coondewanna (CJF) 19:00 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 2374 Esperance 19:00 planerad
Fokker 100 Qantas QF 1621 Geraldton 19:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1894 Newman (ZNE) 19:15 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 2269 Monkey Mia 19:15 planerad
Airbus A320 Indonesia AirAsia QZ 536 Denpasar-Bali Island (DPS) 19:30 planerad
Fokker 100 Alliance QQ 795 Mount Keith (WME) 19:40 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1917 Karratha 19:45 planerad
Fokker 100 Alliance QQ 815 Leinster (LER) 19:45 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1858 Kalgoorlie (KGI) 19:45 planerad

20:00 09.07.2020

+16°C   Vindar: 4 m/s @ 184°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Boeing 717-200 Qantas QF 1891 Kalgoorlie (KGI) 20:15 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1827 Newman (ZNE) 20:40 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Indonesia AirAsia QZ 537 Denpasar-Bali Island (DPS) 20:00 planerad

21:00 09.07.2020

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 158°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 - 20 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1846 Port Hedland (PHE) 21:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 1117 Port Hedland (PHE) 21:20 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1929 Broome (BME) 21:30 planerad

22:00 09.07.2020

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 158°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Airbus A330-300 Qantas QF 583 Sydney (SYD) 22:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 945 Brisbane (BNE) 22:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 25 min.
Boeing 777-300ER Emirates EK 421 Dubai (DXB) 22:20 planerad
Airbus A350-900 Qatar Airways QR 901 Doha (DOH) 22:45 planerad

23:00 09.07.2020

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 158°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 21

00:00 10.07.2020

+12°C   Vindar: 3 m/s @ 121°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

01:00 10.07.2020

+12°C   Vindar: 3 m/s @ 121°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Airbus A330-300 Malaysia MH 127 Kuala Lumpur (KUL) 01:10 planerad
Boeing 737-900 Batik Air ID 6007 Denpasar-Bali Island (DPS) 01:35 planerad

02:00 10.07.2020

+12°C   Vindar: 3 m/s @ 121°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A330-300 Malaysia MH 126 Kuala Lumpur (KUL) 02:10 planerad

03:00 10.07.2020

+10°C   Vindar: 3 m/s @ 109°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

04:00 10.07.2020

+10°C   Vindar: 3 m/s @ 109°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

05:00 10.07.2020

+10°C   Vindar: 3 m/s @ 109°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Fokker 100 Alliance QQ 382 Granites 05:30 planerad

06:00 10.07.2020

+9°C   Vindar: 2 m/s @ 111°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 17 - 20 min.
Boeing 717-200 Qantas QF 1908 Karratha (KTA) 06:00 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1816 Port Hedland (PHE) 06:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 932 Brisbane (BNE) 06:35 planerad

07:00 10.07.2020

+9°C   Vindar: 2 m/s @ 111°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 717-200 Qantas QF 1822 Newman (ZNE) 07:00 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 2416 Carnarvon (CVQ) 07:00 planerad
Fokker 70 Alliance QQ 8400 Port Hedland (PHE) 07:15 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 2353 Esperance 07:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 850 Darwin 07:30 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1804 Paraburdoo (PBO) 07:35 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 2115 Albany (ALH) 07:50 planerad

08:00 10.07.2020

+9°C   Vindar: 2 m/s @ 111°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 min.
De Havilland Canada DHC-3 Otter Skippers Aviation HK 4700 Laverton 08:00 planerad
Airbus A320 Virgin Australia VA 1913 Cocos Islands 08:00 planerad
Boeing 737-900 Batik Air ID 6008 Denpasar-Bali Island (DPS) 08:20 planerad

09:00 10.07.2020

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 96°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

10:00 10.07.2020

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 96°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 - 15 min.
Saab 340 Rex Regional Express ZL 2116 Albany (ALH) 10:35 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1909 Karratha (KTA) 10:50 planerad
Embraer EMB120 Brasilia Skippers Aviation HK 3033 Mount Magnet 10:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 684 Melbourne (MEL) 10:00 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 642 Sydney (SYD) 10:15 planerad

11:00 10.07.2020

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 96°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A320 Indonesia AirAsia QZ 534 Denpasar-Bali Island (DPS) 11:00 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 2354 Esperance 11:05 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1823 Newman (ZNE) 11:15 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1815 Port Hedland (PHE) 11:30 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 773 Melbourne (MEL) 11:45 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1805 Paraburdoo (PBO) 11:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 - 20 min.
De Havilland Canada DHC-3 Otter Skippers Aviation HK 1935 Meekatharra 11:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1485 Broome (BME) 11:10 planerad
Airbus A320 Indonesia AirAsia QZ 535 Denpasar-Bali Island (DPS) 11:30 planerad

12:00 10.07.2020

+12°C   Vindar: 4 m/s @ 84°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 12 - 20 min.
Saab 340 Rex Regional Express ZL 2417 Carnarvon (CVQ) 12:05 planerad
Fokker 70 Alliance QQ 8401 Port Hedland 12:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 555 Sydney (SYD) 12:30 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A320 Qantas QF 2658 Broome 12:00 planerad
Fokker 100 Virgin Australia VA 1637 Kununurra (KNX) 12:00 planerad
Fokker 100 Alliance QQ 6096 Coondewanna (CJF) 12:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 716 Adelaide (ADL) 12:20 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1830 Exmouth (LEA) 12:35 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1928 Broome (BME) 12:45 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 778 Melbourne (MEL) 12:50 planerad

13:00 10.07.2020

+12°C   Vindar: 4 m/s @ 84°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 464 Brisbane (BNE) 13:05 planerad
Fokker 100 Alliance QQ 383 Granites 13:30 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 30 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Skippers Aviation HK 1932 Leonora 13:00 planerad
Fokker 100 Alliance QQ 6046 Barimunya Airport 13:30 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 2268 Carnarvon 13:35 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 469 Brisbane (BNE) 13:40 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 560 Sydney (SYD) 13:55 planerad

14:00 10.07.2020

+12°C   Vindar: 4 m/s @ 84°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 27 - 50 min.
Fokker 100 Alliance QQ 794 Mount Keith 14:00 planerad
Fokker 100 Alliance QQ 804 Leinster 14:00 planerad
Fokker 70 Alliance QQ 952 Leonora 14:05 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1918 Karratha 14:55 planerad

Andra datum

December, 2019

22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15