Adelaide, Adelaide (ADL / YPAD)

Planespotter’s tidtabell

21:00 28.02.2020


ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 15 - 30 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 247 Melbourne (MEL) 21:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 783 Sydney (SYD) 21:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 701 Melbourne (MEL) 21:15 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 4644 (MGB) 21:25 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 444 Sydney (SYD) 21:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A350-900 Qatar Airways QR 915 Doha (DOH) 21:50 planerad

22:00 28.02.2020


ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 7 - 10 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 776 Melbourne (MEL) 22:10 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 975 Perth (PER) 22:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 667 Brisbane (BNE) 22:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 584 Perth (PER) 22:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 785 Sydney (SYD) 22:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1404 Brisbane (BNE) 22:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 722 Perth (PER) 22:40 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 777-200LR Emirates EK 441 Dubai (DXB) 22:35 planerad

23:00 28.02.2020

+15°C   Vindar: 5 m/s @ 134°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 12

00:00 29.02.2020

+15°C   Vindar: 5 m/s @ 134°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 12

01:00 29.02.2020

+15°C   Vindar: 5 m/s @ 134°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 12

02:00 29.02.2020

+15°C   Vindar: 3 m/s @ 123°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 12

03:00 29.02.2020

+15°C   Vindar: 3 m/s @ 123°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 12

04:00 29.02.2020

+15°C   Vindar: 3 m/s @ 123°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 12

05:00 29.02.2020

+15°C   Vindar: 3 m/s @ 114°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 12

06:00 29.02.2020

+15°C   Vindar: 3 m/s @ 114°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 128 Denpasar-Bali Island (DPS) 06:30 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 660 Brisbane (BNE) 06:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 401 Sydney (SYD) 06:00 planerad
Boeing 737-700 Virgin Australia VA 1385 Brisbane (BNE) 06:05 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 204 Melbourne (MEL) 06:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 593 Perth (PER) 06:25 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 765 Sydney (SYD) 06:25 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 125 Denpasar-Bali Island (DPS) 06:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 206 Melbourne (MEL) 06:35 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2267 Port Lincoln (PLO) 06:45 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 4816 Broken Hill (BHQ) 06:45 planerad

07:00 29.02.2020

+15°C   Vindar: 3 m/s @ 114°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 772 Melbourne (MEL) 07:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 671 Melbourne (MEL) 07:25 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 25 - 30 min.
Fokker 50 Alliance QQ 3206 Olympic Dam (OLP) 07:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 713 Perth (PER) 07:30 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 773 Melbourne (MEL) 07:50 planerad

08:00 29.02.2020

+15°C   Vindar: 2 m/s @ 68°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 05

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 12 - 15 min.
Airbus A330-300 Malaysia MH 139 Kuala Lumpur (KUL) 08:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 211 Melbourne (MEL) 08:00 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 4817 Broken Hill (BHQ) 08:10 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 451 Melbourne (MEL) 08:25 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 762 Sydney (SYD) 08:35 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2266 Port Lincoln (PLO) 08:50 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 212 Melbourne (MEL) 08:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 800 Maroochydore (MCY) 08:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 754 Darwin (DRW) 08:15 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2071 Whyalla 08:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 587 Perth (PER) 08:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 740 Sydney (SYD) 08:35 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 4617 (MGB) 08:45 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1447 Gold Coast (OOL) 08:50 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 452 Melbourne (MEL) 08:55 planerad

09:00 29.02.2020

+15°C   Vindar: 2 m/s @ 68°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 05

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 10 - 30 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 213 Melbourne (MEL) 09:00 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 4353 Port Lincoln (PLO) 09:00 planerad
Airbus A350-900 Singapore SQ 279 Singapore (SIN) 09:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 661 Brisbane (BNE) 09:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1384 Brisbane (BNE) 09:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 675 Melbourne (MEL) 09:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 739 Sydney (SYD) 09:55 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 10 - 15 min.
Saab 340 Rex Regional Express ZL 4362 Port Lincoln (PLO) 09:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 413 Sydney (SYD) 09:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 676 Melbourne (MEL) 09:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 763 Sydney (SYD) 09:05 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 4518 Whyalla (WYA) 09:20 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 4753 (KGC) 09:30 planerad
Airbus A330-300 Malaysia MH 136 Kuala Lumpur (KUL) 09:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 214 Melbourne (MEL) 09:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 662 Brisbane (BNE) 09:50 planerad

10:00 29.02.2020

+15°C   Vindar: 2 m/s @ 68°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 05

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 min.
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2072 Whyalla 10:20 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 412 Sydney (SYD) 10:20 planerad
Fokker 50 Alliance QQ 3207 Olympic Dam (OLP) 10:30 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 4867 Broken Hill 10:40 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 25 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1393 Brisbane (BNE) 10:10 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2126 Canberra (CBR) 10:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 723 Alice Springs (ASP) 10:25 planerad
Airbus A350-900 Singapore SQ 278 Singapore (SIN) 10:25 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2142 Kingscote 10:50 planerad

11:00 29.02.2020

+19°C   Vindar: 1 m/s @ 308°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 30 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 219 Melbourne (MEL) 11:00 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 4363 Port Lincoln (PLO) 11:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 766 Sydney (SYD) 11:05 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 4754 (KGC) 11:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 84 Darwin 11:10 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 4519 Whyalla (WYA) 11:20 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 311 Brisbane (BNE) 11:25 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 4618 (MGB) 11:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 741 Sydney (SYD) 11:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 20 - 30 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 417 Sydney (SYD) 11:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 678 Melbourne (MEL) 11:05 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 4366 Port Lincoln (PLO) 11:35 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 218 Melbourne (MEL) 11:35 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 314 Brisbane (BNE) 11:55 planerad

12:00 29.02.2020

+19°C   Vindar: 1 m/s @ 308°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 5 min.
Fokker 100 Virgin Australia VA 712 Perth (PER) 12:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 683 Melbourne (MEL) 12:25 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2143 Kingscote 12:30 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 736 Sydney (SYD) 12:35 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 761 Sydney (SYD) 12:40 planerad

13:00 29.02.2020

+19°C   Vindar: 1 m/s @ 308°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 223 Melbourne (MEL) 13:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 663 Brisbane (BNE) 13:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 668 Perth (PER) 13:20 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1392 Brisbane (BNE) 13:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 751 Sydney (SYD) 13:35 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 4367 Port Lincoln (PLO) 13:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 685 Melbourne (MEL) 13:45 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 22 - 40 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 686 Melbourne (MEL) 13:05 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 4376 Port Lincoln (PLO) 13:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1397 Brisbane (BNE) 13:50 planerad

14:00 29.02.2020

+20°C   Vindar: 3 m/s @ 244°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 15 - 20 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 801 Maroochydore (MCY) 14:05 planerad
Boeing 737-700 Virgin Australia VA 418 Sydney (SYD) 14:20 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 461 Melbourne (MEL) 14:25 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1446 Gold Coast (OOL) 14:25 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 774 Melbourne (MEL) 14:45 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 25 - 30 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 585 Perth (PER) 14:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 690 Melbourne (MEL) 14:25 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 462 Melbourne (MEL) 14:55 planerad

15:00 29.02.2020

+20°C   Vindar: 3 m/s @ 244°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 15 - 20 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 722 Alice Springs (ASP) 15:10 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 4377 Port Lincoln (PLO) 15:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 229 Melbourne (MEL) 15:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 665 Brisbane (BNE) 15:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 761 Sydney (SYD) 15:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 20 min.
Boeing 737-700 Virgin Australia VA 427 Sydney (SYD) 15:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 775 Melbourne (MEL) 15:20 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 974 Perth (PER) 15:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 756 Sydney (SYD) 15:30 planerad

16:00 29.02.2020

+20°C   Vindar: 3 m/s @ 244°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 20 min.
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2127 Canberra (CBR) 16:10 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 641 Sydney (SYD) 16:10 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 782 Brisbane (BNE) 16:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 231 Melbourne (MEL) 16:30 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 20 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 232 Melbourne (MEL) 16:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 664 Brisbane (BNE) 16:25 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 642 Sydney (SYD) 16:40 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2273 Port Lincoln (PLO) 16:55 planerad

17:00 29.02.2020

+21°C   Vindar: 3 m/s @ 218°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 15 - 25 min.
Airbus A350-900 Qatar Airways QR 914 Doha (DOH) 17:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 764 Sydney (SYD) 17:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 691 Melbourne (MEL) 17:45 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 428 Sydney (SYD) 17:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 25 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 783 Brisbane (BNE) 17:00 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 4771 (KGC) 17:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 688 Melbourne (MEL) 17:25 planerad

18:00 29.02.2020

+21°C   Vindar: 3 m/s @ 218°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 22 - 30 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 126 Denpasar-Bali Island (DPS) 18:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 778 Melbourne (MEL) 18:30 planerad
Boeing 737-700 Virgin Australia VA 1398 Brisbane (BNE) 18:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 30 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 238 Melbourne (MEL) 18:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 766 Sydney (SYD) 18:35 planerad

19:00 29.02.2020

+21°C   Vindar: 3 m/s @ 218°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 7 - 15 min.
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2274 Port Lincoln (PLO) 19:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 768 Sydney (SYD) 19:05 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 4772 (KGC) 19:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 680 Hobart (HBA) 19:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 757 Darwin (DRW) 19:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 810 Perth (PER) 19:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 241 Melbourne (MEL) 19:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 697 Melbourne (MEL) 19:45 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 453 Gold Coast (OOL) 19:50 planerad
Boeing 737-700 Virgin Australia VA 436 Sydney (SYD) 19:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 20 - 30 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 127 Denpasar-Bali Island (DPS) 19:05 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 4398 Port Lincoln (PLO) 19:35 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 681 Hobart (HBA) 19:45 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 769 Sydney (SYD) 19:45 planerad

20:00 29.02.2020

+21°C   Vindar: 3 m/s @ 196°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 17 - 20 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 743 Sydney (SYD) 20:15 planerad
Airbus A330-300 Cathay Pacific CX 173 Hong Kong (HKG) 20:35 planerad
Boeing 777-200LR Emirates EK 440 Dubai (DXB) 20:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 452 Gold Coast (OOL) 20:20 planerad

Andra datum

September, 2019

11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18