Adelaide, Adelaide (ADL / YPAD)

Planespotter’s tidtabell

11:00 26.05.2020


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 15 min.
Fokker 50 Alliance QQ 3209 Olympic Dam (OLP) 11:00 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 4754 (KGC) 11:05 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 712 Perth (PER) 11:20 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2268 Port Lincoln (PLO) 11:35 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 885 Perth (PER) 11:00 planerad

12:00 26.05.2020


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1741 Alice Springs (ASP) 12:40 planerad

13:00 26.05.2020

+16°C   Vindar: 6 m/s @ 354°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 05, 30

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 25 - 30 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 223 Melbourne (MEL) 13:00 planerad
Fokker 50 Alliance Airlines QQ 3211 Olympic Dam 13:30 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 801 Maroochydore (MCY) 13:50 planerad

14:00 26.05.2020

+16°C   Vindar: 6 m/s @ 354°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 05, 30

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 40 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 663 Brisbane (BNE) 14:00 planerad
Fokker 50 Alliance QQ 3213 Olympic Dam (OLP) 14:00 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 4413 Coober Pedy 14:40 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 45 min.
Fokker 100 Alliance QQ 854 (MOO) 14:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 887 Perth (PER) 14:45 planerad

15:00 26.05.2020

+16°C   Vindar: 6 m/s @ 354°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 05, 30

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 - 25 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 886 Perth (PER) 15:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 722 Alice Springs (ASP) 15:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 859 Darwin 15:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Fokker 50 Alliance QQ 3214 Olympic Dam (OLP) 15:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 690 Melbourne (MEL) 15:05 planerad

16:00 26.05.2020

+16°C   Vindar: 6 m/s @ 342°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 30

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 35 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 692 Melbourne (MEL) 16:05 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 4388 Port Lincoln (PLO) 16:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1401 Brisbane (BNE) 16:10 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2069 Whyalla 16:20 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2273 Port Lincoln (PLO) 16:55 planerad

17:00 26.05.2020

+16°C   Vindar: 6 m/s @ 342°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 20 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1744 Alice Springs 17:25 planerad
Fokker 100 Alliance QQ 855 (MOO) 17:45 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 30 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 236 Melbourne (MEL) 17:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 889 Perth (PER) 17:20 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 4771 (KGC) 17:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 746 Sydney (SYD) 17:55 planerad

18:00 26.05.2020

+16°C   Vindar: 6 m/s @ 342°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1398 Brisbane (BNE) 18:10 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 4389 Port Lincoln (PLO) 18:10 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2070 Whyalla 18:20 planerad
Fokker 50 Alliance QQ 3215 Olympic Dam (OLP) 18:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 239 Melbourne (MEL) 18:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 888 Perth (PER) 18:35 planerad

19:00 26.05.2020

+15°C   Vindar: 7 m/s @ 346°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05, 30

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 5 - 45 min.
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2274 Port Lincoln (PLO) 19:00 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 4772 (KGC) 19:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 680 Hobart (HBA) 19:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 436 Sydney (SYD) 19:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 - 25 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 656 Brisbane (BNE) 19:10 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 4398 Port Lincoln (PLO) 19:35 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 681 Hobart (HBA) 19:40 planerad

20:00 26.05.2020

+15°C   Vindar: 7 m/s @ 346°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05, 30

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 777-200LR Emirates EK 440 Dubai (DXB) 20:05 planerad

21:00 26.05.2020

+15°C   Vindar: 7 m/s @ 346°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05, 30

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 747 Sydney (SYD) 21:20 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 777-200LR Emirates EK 441 Dubai (DXB) 21:50 planerad

22:00 26.05.2020

+14°C   Vindar: 6 m/s @ 348°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05, 30

23:00 26.05.2020

+14°C   Vindar: 6 m/s @ 348°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05, 30

00:00 27.05.2020

+14°C   Vindar: 6 m/s @ 348°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05, 30

01:00 27.05.2020

+14°C   Vindar: 4 m/s @ 12°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05

02:00 27.05.2020

+14°C   Vindar: 4 m/s @ 12°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05

03:00 27.05.2020

+14°C   Vindar: 4 m/s @ 12°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05

04:00 27.05.2020

+13°C   Vindar: 4 m/s @ 18°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05

05:00 27.05.2020

+13°C   Vindar: 4 m/s @ 18°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05

06:00 27.05.2020

+13°C   Vindar: 4 m/s @ 18°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Malindo Air OD 173 Denpasar-Bali Island (DPS) 06:40 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 5 - 35 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 401 Sydney (SYD) 06:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 204 Melbourne (MEL) 06:05 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1385 Brisbane (BNE) 06:10 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2267 Port Lincoln (PLO) 06:45 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 4512 Whyalla (WYA) 06:50 planerad

07:00 27.05.2020

+13°C   Vindar: 5 m/s @ 341°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 30

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 15 - 30 min.
Fokker 50 Alliance QQ 3206 Olympic Dam (OLP) 07:00 planerad
Fokker 100 Alliance Airlines QQ 856 Moomba 07:30 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 960 Cairns (CNS) 07:30 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2071 Whyalla 07:40 planerad
Boeing 737-800 Malindo Air OD 174 Denpasar-Bali Island (DPS) 07:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 858 Darwin 07:55 planerad

08:00 27.05.2020

+13°C   Vindar: 5 m/s @ 341°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 0 min.
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2266 Port Lincoln (PLO) 08:50 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 4513 Whyalla (WYA) 08:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 734 Sydney (SYD) 08:15 planerad

09:00 27.05.2020

+13°C   Vindar: 5 m/s @ 341°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 20 - 25 min.
Saab 340 Rex Regional Express ZL 4353 Port Lincoln (PLO) 09:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 213 Melbourne (MEL) 09:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 661 Brisbane (BNE) 09:15 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2072 Whyalla 09:40 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 413 Sydney (SYD) 09:00 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 4482 (CPD) 09:10 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 4753 (KGC) 09:30 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2275 Port Lincoln (PLO) 09:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 214 Melbourne (MEL) 09:35 planerad

10:00 27.05.2020

+14°C   Vindar: 4 m/s @ 349°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 05, 30

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 15 - 20 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 632 Melbourne (AVV) 10:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 733 Sydney (SYD) 10:00 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 451 Melbourne (MEL) 10:10 planerad
Fokker 50 Alliance QQ 3207 Olympic Dam (OLP) 10:30 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 30 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 678 Melbourne (MEL) 10:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 662 Brisbane (BNE) 10:10 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2142 Kingscote 10:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 723 Alice Springs (ASP) 10:40 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 452 Melbourne (MEL) 10:40 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 633 Melbourne (AVV) 10:50 planerad

Andra datum

November, 2019

07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15