Melbourne, Melbourne (MEL / YMML)

Planespotter’s tidtabell

19:00 21.02.2020


ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A321 Jetstar JQ 521 Sydney (SYD) 19:00 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 263 Sydney (SYD) 19:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 833 Canberra (CBR) 19:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 1016 Hobart (HBA) 19:10 planerad
Embraer 170 Airnorth TL 136 Toowoomba 19:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1333 Hobart (HBA) 19:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 688 Adelaide (ADL) 19:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 336 Brisbane (BNE) 19:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 457 Sydney (SYD) 19:20 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 740 Launceston (LST) 19:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 627 Brisbane (BNE) 19:30 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 459 Sydney (SYD) 19:35 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 284 Canberra (CBR) 19:40 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 519 Sydney (SYD) 19:45 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3685 Mildura (MQL) 19:50 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 477 Sydney (SYD) 19:50 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 238 Adelaide (ADL) 19:55 planerad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 462 Sydney (SYD) 19:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 351 Brisbane (BNE) 19:00 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3188 Albury (ABX) 19:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2061 Devonport (DPO) 19:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 634 Brisbane (BNE) 19:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2086 Mildura (MQL) 19:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 484 Sydney (SYD) 19:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1378 Launceston (LST) 19:20 planerad
Airbus A350-900 Singapore SQ 208 Singapore (SIN) 19:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 464 Sydney (SYD) 19:30 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 566 Gold Coast (OOL) 19:35 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1332 Hobart (HBA) 19:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 822 Canberra (CBR) 19:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 1017 Hobart (HBA) 19:45 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 522 Sydney (SYD) 19:45 planerad
Embraer 170 Airnorth TL 137 Toowoomba 19:50 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 243 Adelaide (ADL) 19:50 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1465 Darwin (DRW) 19:55 planerad

20:00 21.02.2020

+14°C   Vindar: 5 m/s @ 172°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 19
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 471 Williamtown (NTL) 20:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 797 Maroochydore (MCY) 20:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 463 Sydney (SYD) 20:05 planerad
Airbus A330-300 Malaysia MH 129 Kuala Lumpur (KUL) 20:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 694 Adelaide (ADL) 20:15 planerad
Boeing 787-9 9V-OJE Scoot TR 24 Singapore (SIN) 20:15 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 271 Sydney (SYD) 20:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 342 Brisbane (BNE) 20:15 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 569 Brisbane (BNE) 20:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 479 Sydney (SYD) 20:20 planerad
Boeing 787-9 Qantas QF 10 Perth (PER) 20:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 631 Brisbane (BNE) 20:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 465 Sydney (SYD) 20:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 493 Sydney (SYD) 20:50 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 777 Adelaide (ADL) 20:50 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 748 Gold Coast (OOL) 20:50 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 729 Auckland (AKL) 20:50 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 823 Canberra (CBR) 20:55 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 242 Adelaide (ADL) 20:55 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 478 Williamtown (NTL) 20:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 490 Sydney (SYD) 20:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 636 Brisbane (BNE) 20:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 353 Brisbane (BNE) 20:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 761 Gold Coast (OOL) 20:20 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 518 Sydney (SYD) 20:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 701 Adelaide (ADL) 20:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 492 Sydney (SYD) 20:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1380 Launceston (LST) 20:30 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 653 Perth (PER) 20:35 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 249 Adelaide (ADL) 20:40 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 570 Brisbane (BNE) 20:55 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 524 Sydney (SYD) 20:55 planerad

21:00 21.02.2020

+14°C   Vindar: 5 m/s @ 172°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 633 Brisbane (BNE) 21:00 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 472 Adelaide (ADL) 21:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 467 Sydney (SYD) 21:05 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 667 Canberra (CBR) 21:05 planerad
Boeing 787-8 Jetstar JQ 44 Denpasar-Bali Island (DPS) 21:10 planerad
Boeing 737-800 Air Vanuatu NF 8 Port Vila (VLI) 21:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 696 Adelaide (ADL) 21:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 346 Brisbane (BNE) 21:15 planerad
Airbus A350-900 Thai Airways International TG 461 Bangkok (BKK) 21:20 planerad
Airbus A380-800 9V-SKQ Singapore SQ 217 Singapore (SIN) 21:25 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3689 Mildura (MQL) 21:25 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 158 Auckland (AKL) 21:25 planerad
Airbus A330 China Southern CZ 343 Guangzhou (CAN) 21:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 635 Brisbane (BNE) 21:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 487 Sydney (SYD) 21:35 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 768 Perth (PER) 21:50 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 494 Sydney (SYD) 21:00 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 282 Sydney (SYD) 21:05 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 899 Sydney (SYD) 21:15 planerad
Boeing 787-9 Scoot TR 25 Singapore (SIN) 21:15 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 776 Adelaide (ADL) 21:20 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 678 Darwin (DRW) 21:35 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 421 Perth (PER) 21:35 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1336 Hobart (HBA) 21:40 planerad

22:00 21.02.2020

+14°C   Vindar: 5 m/s @ 172°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 491 Sydney (SYD) 22:05 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 441 Gold Coast (OOL) 22:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 352 Brisbane (BNE) 22:15 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 279 Sydney (SYD) 22:15 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 220 Queenstown (ZQN) 22:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1048 Maroochydore (MCY) 22:25 planerad
Airbus A320 Virgin Australia VA 246 Adelaide (ADL) 22:25 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 894 Sydney (SYD) 22:35 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 216 Auckland (AKL) 22:45 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1337 Hobart (HBA) 22:50 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 567 Brisbane (BNE) 22:50 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 174 Christchurch (CHC) 22:50 planerad
Boeing 737-800 Fiji Airways FJ 931 Nadi (NAN) 22:55 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 943 Cairns (CNS) 22:55 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 7 - 10 min.
Airbus A380-800 Qatar Airways QR 905 Doha (DOH) 22:20 planerad
Boeing 787-9 Belavia B2 361 Abu Dhabi (AUH) 22:30 planerad
Boeing 787-9 China Eastern MU 740 Shanghai (PVG) 22:30 planerad
Airbus A380-800 Emirates EK 407 Dubai (DXB) 22:30 planerad
Airbus A350-900 China CI 58 Taipei (TPE) 22:35 planerad
Boeing 787-9 Qantas QF 49 San Francisco (SFO) 22:35 planerad

23:00 21.02.2020

+14°C   Vindar: 5 m/s @ 172°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 787-8 JAL JL 773 Tokyo (NRT) 23:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 637 Brisbane (BNE) 23:00 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 535 Brisbane (BNE) 23:10 planerad
Airbus A380-800 Emirates EK 408 Dubai (DXB) 23:20 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 917 Townsville (TSV) 23:25 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 527 Sydney (SYD) 23:30 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 776 Perth (PER) 23:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 898 Sydney (SYD) 23:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 497 Sydney (SYD) 23:40 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 356 Brisbane (BNE) 23:45 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 754 Gold Coast (OOL) 23:50 planerad
Airbus A330-200 Virgin Australia VA 694 Perth (PER) 23:50 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 712 Hobart (HBA) 23:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 15 - 30 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 970 Perth (PER) 23:00 planerad
Airbus A330 China Southern CZ 322 Guangzhou (CAN) 23:30 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 217 Auckland (AKL) 23:45 planerad
Boeing 737-800 Fiji Airways FJ 930 Nadi (NAN) 23:55 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 173 Christchurch (CHC) 23:55 planerad

00:00 22.02.2020

+11°C   Vindar: 3 m/s @ 162°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1464 Darwin (DRW) 00:05 planerad
Boeing 777-300ER A6-EQF Emirates EK 404 Singapore (SIN) 00:20 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 416 Perth (PER) 00:25 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 573 Gold Coast (OOL) 00:30 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 7 - 10 min.
Airbus A350-900 Thai Airways International TG 462 Bangkok (BKK) 00:30 planerad
Airbus A330-300 Malaysia MH 128 Kuala Lumpur (KUL) 00:40 planerad
Boeing 787-8 JAL JL 774 Tokyo (NRT) 00:45 planerad

01:00 22.02.2020

+11°C   Vindar: 3 m/s @ 162°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 16

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A380-800 Singapore SQ 218 Singapore (SIN) 01:05 planerad

02:00 22.02.2020

+11°C   Vindar: 3 m/s @ 162°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 16

03:00 22.02.2020

+10°C   Vindar: 3 m/s @ 166°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 16

04:00 22.02.2020

+10°C   Vindar: 3 m/s @ 166°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 45 min.
Airbus A330-300 Philippine PR 207 Manila (MNL) 04:10 planerad
Boeing 787 Royal Brunei BI 5 Bandar Seri Begawan (BWN) 04:55 planerad

05:00 22.02.2020

+10°C   Vindar: 3 m/s @ 166°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 696 Perth (PER) 05:10 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 462 Abu Dhabi (AUH) 05:20 planerad
Boeing 787-8 LATAM LA 805 Santiago (SCL) 05:30 planerad
Boeing 737-800 Malindo Air OD 177 Denpasar-Bali Island (DPS) 05:40 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A330-300 Philippine PR 208 Manila (MNL) 05:55 planerad

06:00 22.02.2020

+9°C   Vindar: 3 m/s @ 177°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 424 Perth (PER) 06:00 planerad
Airbus A380-800 Qantas QF 36 Singapore (SIN) 06:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 46 Denpasar-Bali Island (DPS) 06:20 planerad
Airbus A380-800 Emirates EK 406 Dubai (DXB) 06:25 planerad
Airbus A350-900 Singapore SQ 247 Singapore (SIN) 06:30 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 677 Darwin (DRW) 06:50 planerad
Boeing 777-300ER VH-VOZ Virgin Australia VA 24 Los Angeles (LAX) 06:55 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A321 Jetstar JQ 701 Hobart (HBA) 06:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 944 Cairns (CNS) 06:00 planerad
Airbus A380-800 Emirates EK 409 Dubai (DXB) 06:00 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 400 Sydney (SYD) 06:00 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 972 Perth (PER) 06:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 772 Adelaide (ADL) 06:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 725 Gold Coast (OOL) 06:15 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 219 Queenstown (ZQN) 06:15 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 500 Sydney (SYD) 06:20 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 206 Sydney (SYD) 06:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 671 Adelaide (ADL) 06:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 602 Brisbane (BNE) 06:40 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 514 Brisbane (BNE) 06:45 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 430 Gold Coast (OOL) 06:50 planerad

07:00 22.02.2020

+9°C   Vindar: 3 m/s @ 177°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 1010 Hobart (HBA) 07:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 795 Canberra (CBR) 07:30 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 971 Perth (PER) 07:35 planerad
Airbus A330-300 Garuda Indonesia GA 718 Denpasar-Bali Island (DPS) 07:35 planerad
Boeing 787-9 Qantas QF 30 Hong Kong (HKG) 07:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 401 Sydney (SYD) 07:35 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3151 Albury (ABX) 07:40 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3554 Burnie (BWT) 07:45 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 473 Williamtown (NTL) 07:50 planerad
Boeing 787-8 Jetstar JQ 36 Denpasar-Bali Island (DPS) 07:50 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 204 Adelaide (ADL) 07:55 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 80 Tokyo (NRT) 07:55 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 7 - 15 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 731 Launceston (LST) 07:00 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 408 Sydney (SYD) 07:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 309 Brisbane (BNE) 07:00 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3468 Merimbula (MIM) 07:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 211 Adelaide (ADL) 07:10 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 501 Hobart (HBA) 07:15 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 502 Sydney (SYD) 07:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 133 Christchurch (CHC) 07:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 151 Auckland (AKL) 07:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 412 Sydney (SYD) 07:30 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 451 Adelaide (ADL) 07:30 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 550 Gold Coast (OOL) 07:45 planerad
Boeing 737-800 Malindo Air OD 178 Denpasar-Bali Island (DPS) 07:45 planerad
Airbus A350-900 Singapore SQ 247 Wellington (WLG) 07:50 planerad

08:00 22.02.2020

+9°C   Vindar: 3 m/s @ 177°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 Air New Zealand NZ 891 Christchurch (CHC) 08:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1313 Hobart (HBA) 08:00 planerad
ATR 72 Virgin Australia VA 252 Canberra (CBR) 08:00 planerad
Boeing 787-8 Air India AI 308 New Delhi (DEL) 08:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 405 Sydney (SYD) 08:05 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1361 Launceston (LST) 08:05 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3752 (MGB) 08:05 planerad
Airbus A320 NEO Air New Zealand NZ 855 Wellington (WLG) 08:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2077 Mildura (MQL) 08:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 152 Auckland (AKL) 08:10 planerad
Boeing 777-300ER Singapore SQ 227 Singapore (SIN) 08:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 206 Adelaide (ADL) 08:25 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 213 Sydney (SYD) 08:35 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 164 Auckland (AKL) 08:40 planerad
Airbus A330-300 Malaysia MH 149 Kuala Lumpur (KUL) 08:55 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3261 Wagga Wagga (WGA) 08:55 planerad

AVÅGENDE — 24
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 Tigerair Australia TT 212 Sydney (SYD) 08:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 771 Perth (PER) 08:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 313 Brisbane (BNE) 08:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 792 Maroochydore (MCY) 08:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 504 Sydney (SYD) 08:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 608 Brisbane (BNE) 08:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 213 Adelaide (ADL) 08:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 1011 Hobart (HBA) 08:15 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 703 Hobart (HBA) 08:30 planerad
ATR 72 Virgin Australia VA 259 Canberra (CBR) 08:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 823 Sydney (SYD) 08:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 675 Adelaide (ADL) 08:35 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3865 Currie 08:35 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1316 Hobart (HBA) 08:40 planerad
Boeing 737-800 Air Vanuatu NF 7 Port Vila (VLI) 08:45 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1613 Mildura 08:45 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1751 Hamilton Island (HTI) 08:45 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3557 Burnie (BWT) 08:45 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 528 Sydney (SYD) 08:45 planerad
Airbus A350-900 Cathay Pacific CX 134 Hong Kong (HKG) 08:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2078 Mildura (MQL) 08:50 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 722 Auckland (AKL) 08:50 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1291 Cairns (CNS) 08:55 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1362 Launceston (LST) 08:55 planerad

09:00 22.02.2020

+10°C   Vindar: 1 m/s @ 183°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 411 Sydney (SYD) 09:05 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 700 Hobart (HBA) 09:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 304 Brisbane (BNE) 09:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2050 Devonport (DPO) 09:25 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 726 Gold Coast (OOL) 09:25 planerad
Airbus A350-900 Vietnam VN 781 Ho Chi Minh City (SGN) 09:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 605 Brisbane (BNE) 09:30 planerad
Boeing 787-9 N27964 United UA 60 San Francisco (SFO) 09:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 415 Sydney (SYD) 09:35 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 513 Brisbane (BNE) 09:35 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 773 Adelaide (ADL) 09:40 planerad
Airbus A330 China Southern CZ 321 Guangzhou (CAN) 09:45 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 732 Launceston (LST) 09:50 planerad
Boeing 787-9 Air Canada AC 37 Vancouver (YVR) 09:50 planerad
Airbus A380-800 VH-OQK Qantas QF 94 Los Angeles (LAX) 09:50 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 212 Adelaide (ADL) 09:55 planerad

AVÅGENDE — 20
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 664 Yulara 09:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 702 Cairns (CNS) 09:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 319 Brisbane (BNE) 09:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 418 Sydney (SYD) 09:00 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 898 Christchurch (CHC) 09:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 610 Brisbane (BNE) 09:10 planerad
Airbus A330-300 Garuda Indonesia GA 719 Denpasar-Bali Island (DPS) 09:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 171 Wellington (WLG) 09:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 814 Canberra (CBR) 09:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 679 Perth (PER) 09:15 planerad
Airbus A320 NEO Air New Zealand NZ 864 Queenstown (ZQN) 09:20 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 733 Gold Coast (OOL) 09:20 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 79 Tokyo (NRT) 09:20 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 218 Sydney (SYD) 09:30 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3262 Wagga Wagga (WGA) 09:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 167 Auckland (AKL) 09:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 485 Perth (PER) 09:35 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1033 Sunshine Coast 09:35 planerad
Boeing 787-9 Qantas QF 29 Hong Kong (HKG) 09:35 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3767 Mount Gambier 09:45 planerad

10:00 22.02.2020

+10°C   Vindar: 1 m/s @ 183°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 20
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A321 Jetstar JQ 507 Sydney (SYD) 10:00 planerad
Boeing 787-9 China Eastern MU 737 Shanghai (PVG) 10:00 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3469 Merimbula (MIM) 10:05 planerad
Boeing 737-700 Virgin Australia VA 820 Sydney (SYD) 10:05 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 38 Singapore (SIN) 10:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 308 Brisbane (BNE) 10:15 planerad
Boeing 787-8 Jetstar JQ 18 Phuket (HKT) 10:20 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 221 Sydney (SYD) 10:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 609 Brisbane (BNE) 10:30 planerad
Boeing 787-9 VH-ZNG Qantas QF 96 Los Angeles (LAX) 10:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 419 Sydney (SYD) 10:35 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 433 Gold Coast (OOL) 10:45 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 561 Brisbane (BNE) 10:45 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 452 Adelaide (ADL) 10:45 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3866 Currie 10:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 154 Auckland (AKL) 10:45 planerad
Boeing 777-300ER Singapore SQ 237 Singapore (SIN) 10:50 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 676 Adelaide (ADL) 10:55 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 811 Canberra (CBR) 10:55 planerad
Boeing 777-300ER Air New Zealand NZ 123 Auckland (AKL) 10:55 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A321 Jetstar JQ 432 Gold Coast (OOL) 10:00 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 422 Sydney (SYD) 10:00 planerad
Boeing 787-8 Jetstar JQ 43 Denpasar-Bali Island (DPS) 10:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2051 Devonport (DPO) 10:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 880 Gold Coast (OOL) 10:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 219 Adelaide (ADL) 10:10 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 522 Brisbane (BNE) 10:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 735 Gold Coast (OOL) 10:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 424 Sydney (SYD) 10:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 185 Nadi (NAN) 10:30 planerad
Boeing 777-300ER Singapore SQ 238 Singapore (SIN) 10:35 planerad
Airbus A380-800 Qantas QF 93 Los Angeles (LAX) 10:40 planerad
Boeing 787-8 Air India AI 309 New Delhi (DEL) 10:45 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 737 Launceston (LST) 10:50 planerad

11:00 22.02.2020

+10°C   Vindar: 1 m/s @ 183°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 314 Brisbane (BNE) 11:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1614 Mildura (MQL) 11:25 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 214 Adelaide (ADL) 11:25 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 262 Canberra (CBR) 11:25 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 730 Gold Coast (OOL) 11:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 1012 Hobart (HBA) 11:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 611 Brisbane (BNE) 11:30 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3558 Burnie (BWT) 11:30 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 702 Hobart (HBA) 11:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2079 Mildura (MQL) 11:35 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 229 Sydney (SYD) 11:35 planerad
Boeing 787-9 Scoot TR 18 Singapore (SIN) 11:40 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1365 Launceston (LST) 11:40 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1321 Hobart (HBA) 11:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2282 Launceston (LST) 11:50 planerad

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 464 Ballina (BNK) 11:00 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 662 Canberra (CBR) 11:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 426 Sydney (SYD) 11:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 614 Brisbane (BNE) 11:10 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 564 Brisbane (BNE) 11:20 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 707 Hobart (HBA) 11:20 planerad
Airbus A330 China Southern CZ 344 Guangzhou (CAN) 11:25 planerad
Airbus A350-900 Vietnam VN 780 Ho Chi Minh City (SGN) 11:25 planerad
Boeing 787-9 United UA 61 San Francisco (SFO) 11:30 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 582 Cairns (CNS) 11:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 848 Canberra (CBR) 11:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 428 Sydney (SYD) 11:30 planerad
Boeing 787-9 Air Canada AC 38 Vancouver (YVR) 11:35 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3158 Albury 11:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 683 Adelaide (ADL) 11:35 planerad

12:00 22.02.2020

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 194°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 5 min.
Airbus A321 Jetstar JQ 435 Gold Coast (OOL) 12:05 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 517 Brisbane (BNE) 12:05 planerad
Airbus A350-1000 Cathay Pacific CX 105 Hong Kong (HKG) 12:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 853 Canberra (CBR) 12:10 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 509 Sydney (SYD) 12:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 318 Brisbane (BNE) 12:15 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 563 Brisbane (BNE) 12:20 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1458 Darwin (DRW) 12:20 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3768 (MGB) 12:25 planerad
Airbus A330-300 Garuda Indonesia GA 716 Jakarta (CGK) 12:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 427 Sydney (SYD) 12:35 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 553 Gold Coast (OOL) 12:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2052 Devonport (DPO) 12:45 planerad
Airbus A320 Aircalin SB 110 Noumea 12:50 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 678 Adelaide (ADL) 12:55 planerad

AVÅGENDE — 19
Väntningstid 5 - 25 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 327 Brisbane (BNE) 12:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 430 Sydney (SYD) 12:00 planerad
Boeing 787-9 China Eastern MU 738 Shanghai (PVG) 12:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1039 Sunshine Coast 12:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 475 Perth (PER) 12:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 474 Williamtown (NTL) 12:10 planerad
Boeing 777-300ER Air New Zealand NZ 124 Auckland (AKL) 12:10 planerad
Airbus A380-800 Qantas QF 35 Singapore (SIN) 12:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 223 Adelaide (ADL) 12:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1593 Williamtown (NTL) 12:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 269 Canberra (CBR) 12:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2283 Launceston (LST) 12:20 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 153 Auckland (AKL) 12:20 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 562 Gold Coast (OOL) 12:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2130 Canberra (CBR) 12:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 1013 Hobart (HBA) 12:45 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 685 Perth (PER) 12:45 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 512 Sydney (SYD) 12:50 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 685 Adelaide (ADL) 12:55 planerad

13:00 22.02.2020

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 194°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A350-900 Thai Airways International TG 465 Bangkok (BKK) 13:05 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 239 Sydney (SYD) 13:05 planerad
Boeing 737-700 Virgin Australia VA 322 Brisbane (BNE) 13:15 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 505 Sydney (SYD) 13:20 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 771 Adelaide (ADL) 13:25 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 793 Maroochydore (MCY) 13:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 615 Brisbane (BNE) 13:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 218 Adelaide (ADL) 13:30 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 945 Cairns (CNS) 13:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 431 Sydney (SYD) 13:35 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 736 Launceston (LST) 13:40 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 663 Canberra (CBR) 13:50 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1367 Launceston (LST) 13:55 planerad

AVÅGENDE — 17
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 329 Brisbane (BNE) 13:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 434 Sydney (SYD) 13:00 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 436 Gold Coast (OOL) 13:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 769 Perth (PER) 13:05 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1368 Launceston (LST) 13:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 618 Brisbane (BNE) 13:10 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 713 Hobart (HBA) 13:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2053 Devonport (DPO) 13:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1324 Hobart (HBA) 13:15 planerad
Boeing 787-9 Scoot TR 19 Singapore (SIN) 13:20 planerad
Boeing 787-8 LATAM LA 804 Santiago (SCL) 13:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 812 Canberra (CBR) 13:25 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 461 Adelaide (ADL) 13:30 planerad
Boeing 777-300ER Virgin Australia VA 23 Los Angeles (LAX) 13:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 704 Cairns (CNS) 13:35 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 238 Sydney (SYD) 13:35 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 774 Adelaide (ADL) 13:55 planerad

14:00 22.02.2020

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 194°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 787-9 China Eastern MU 739 Shanghai (PVG) 14:05 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 736 Gold Coast (OOL) 14:20 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 708 Hobart (HBA) 14:25 planerad
Airbus A330-200 Sichuan Airlines 3U 8417 Guiyang (KWE) 14:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 617 Brisbane (BNE) 14:30 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 762 Perth (PER) 14:30 planerad
Airbus A330-200 Virgin Australia VA 680 Perth (PER) 14:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 435 Sydney (SYD) 14:35 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 513 Sydney (SYD) 14:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 686 Adelaide (ADL) 14:55 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 557 Gold Coast (OOL) 14:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2139 Canberra (CBR) 14:55 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 438 Sydney (SYD) 14:00 planerad
Airbus A320 Aircalin SB 111 Noumea 14:20 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 739 Launceston (LST) 14:25 planerad
Airbus A330-300 Garuda Indonesia GA 717 Jakarta (CGK) 14:30 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 709 Hobart (HBA) 14:30 planerad
Boeing 787-8 Jetstar JQ 29 Bangkok (BKK) 14:35 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3573 Burnie (BWT) 14:50 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 796 Maroochydore (MCY) 14:50 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 438 Gold Coast (OOL) 14:55 planerad

15:00 22.02.2020

+23°C   Vindar: 3 m/s @ 213°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 16, 27

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1034 Sunshine Coast 15:00 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 437 Gold Coast (OOL) 15:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 515 Sydney (SYD) 15:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 665 Yulara 15:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 881 Gold Coast (OOL) 15:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2284 Launceston (LST) 15:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1752 Hamilton Island (HTI) 15:20 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 738 Gold Coast (OOL) 15:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 619 Brisbane (BNE) 15:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 439 Sydney (SYD) 15:35 planerad
ATR 72 Virgin Australia VA 272 Canberra (CBR) 15:35 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 465 Ballina (BNK) 15:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 132 Christchurch (CHC) 15:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 772 Perth (PER) 15:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2054 Devonport (DPO) 15:55 planerad
Airbus A330-300 SriLankan UL 604 Colombo (CMB) 15:55 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1371 Launceston (LST) 15:55 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 333 Brisbane (BNE) 15:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 442 Sydney (SYD) 15:00 planerad
Airbus A330-300 Malaysia MH 148 Kuala Lumpur (KUL) 15:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 624 Brisbane (BNE) 15:10 planerad
Boeing 737-700 Virgin Australia VA 277 Canberra (CBR) 15:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 749 Gold Coast (OOL) 15:20 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 514 Sydney (SYD) 15:20 planerad
Airbus A350-900 Thai Airways International TG 466 Bangkok (BKK) 15:25 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 252 Sydney (SYD) 15:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 818 Canberra (CBR) 15:30 planerad
Airbus A350-1000 Cathay Pacific CX 104 Hong Kong (HKG) 15:35 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 940 Cairns (CNS) 15:35 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 231 Adelaide (ADL) 15:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 1015 Hobart (HBA) 15:55 planerad

16:00 22.02.2020

+23°C   Vindar: 3 m/s @ 213°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 16, 27

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 1014 Hobart (HBA) 16:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1594 Williamtown (NTL) 16:00 planerad
Boeing 787-8 Jetstar JQ 2 Honolulu (HNL) 16:05 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 251 Sydney (SYD) 16:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 477 Williamtown (NTL) 16:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 156 Auckland (AKL) 16:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 690 Adelaide (ADL) 16:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 328 Brisbane (BNE) 16:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 815 Canberra (CBR) 16:20 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1327 Hobart (HBA) 16:20 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 714 Hobart (HBA) 16:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 703 Cairns (CNS) 16:25 planerad
Airbus A350-900 Singapore SQ 248 Wellington (WLG) 16:30 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 502 Hobart (HBA) 16:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 443 Sydney (SYD) 16:35 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 462 Adelaide (ADL) 16:45 planerad

AVÅGENDE — 17
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2285 Launceston (LST) 16:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 711 Hobart (HBA) 16:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 446 Sydney (SYD) 16:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1328 Hobart (HBA) 16:10 planerad
Boeing 787-8 Jetstar JQ 63 Ho Chi Minh City (SGN) 16:15 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 476 Williamtown (NTL) 16:25 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 516 Sydney (SYD) 16:30 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 415 Perth (PER) 16:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2057 Devonport (DPO) 16:35 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 256 Sydney (SYD) 16:35 planerad
Boeing 777-300ER Singapore SQ 228 Singapore (SIN) 16:40 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 233 Adelaide (ADL) 16:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2084 Mildura (MQL) 16:45 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 741 Launceston (LST) 16:50 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 155 Auckland (AKL) 16:50 planerad
Boeing 787-9 Qantas QF 9 Perth (PER) 16:50 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 691 Adelaide (ADL) 16:55 planerad

17:00 22.02.2020

+23°C   Vindar: 3 m/s @ 213°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 16, 27

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 744 Launceston (LST) 17:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 445 Sydney (SYD) 17:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 476 Perth (PER) 17:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 775 Adelaide (ADL) 17:10 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 565 Gold Coast (OOL) 17:15 planerad
Airbus A320 NEO Air New Zealand NZ 865 Queenstown (ZQN) 17:20 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 742 Gold Coast (OOL) 17:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 623 Brisbane (BNE) 17:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1040 Sunshine Coast 17:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 447 Sydney (SYD) 17:35 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3574 Burnie (BWT) 17:35 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 96 Christchurch (CHC) 17:40 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 710 Hobart (HBA) 17:45 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 232 Adelaide (ADL) 17:55 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 341 Brisbane (BNE) 17:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 452 Sydney (SYD) 17:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 628 Brisbane (BNE) 17:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 834 Canberra (CBR) 17:10 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 463 Abu Dhabi (AUH) 17:15 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 37 Singapore (SIN) 17:20 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 753 Gold Coast (OOL) 17:20 planerad
Airbus A330-300 SriLankan UL 605 Colombo (CMB) 17:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 45 Denpasar-Bali Island (DPS) 17:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 691 Perth (PER) 17:35 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 566 Brisbane (BNE) 17:40 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 778 Adelaide (ADL) 17:40 planerad
Airbus A350-900 Singapore SQ 248 Singapore (SIN) 17:55 planerad

18:00 22.02.2020

+21°C   Vindar: 4 m/s @ 190°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 172 Wellington (WLG) 18:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 212 Auckland (AKL) 18:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 531 Sydney (SYD) 18:05 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 439 Gold Coast (OOL) 18:10 planerad
Airbus A350-900 Singapore SQ 207 Singapore (SIN) 18:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 168 Auckland (AKL) 18:10 planerad
Boeing 737-700 Virgin Australia VA 278 Canberra (CBR) 18:10 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 460 Abu Dhabi (AUH) 18:15 planerad
Airbus A380-800 Qatar Airways QR 904 Doha (DOH) 18:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 334 Brisbane (BNE) 18:15 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 742 Launceston (LST) 18:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 819 Canberra (CBR) 18:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 453 Sydney (SYD) 18:35 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 686 Perth (PER) 18:40 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 583 Cairns (CNS) 18:50 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 458 Sydney (SYD) 18:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 481 Perth (PER) 18:15 planerad
Airbus A320 NEO Air New Zealand NZ 850 Wellington (WLG) 18:20 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 99 Christchurch (CHC) 18:35 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 743 Launceston (LST) 18:40 planerad
Boeing 737-700 Virgin Australia VA 241 Adelaide (ADL) 18:40 planerad
Boeing 787 Royal Brunei BI 6 Bandar Seri Begawan (BWN) 18:45 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 213 Auckland (AKL) 18:50 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3579 Burnie (BWT) 18:55 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 157 Auckland (AKL) 18:55 planerad
Boeing 787-8 Jetstar JQ 35 Denpasar-Bali Island (DPS) 18:55 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 405 Singapore (SIN) 18:55 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 697 Adelaide (ADL) 18:55 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 530 Sydney (SYD) 18:55 planerad

Andra datum

August, 2019

05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20