Melbourne, Melbourne (MEL / YMML)

Planespotter’s tidtabell

17:00 09.07.2020


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 477 Williamtown (NTL) 17:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 435 Gold Coast (OOL) 17:20 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 858 Sydney (SYD) 17:35 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 341 Brisbane (BNE) 17:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 470 Sydney (SYD) 17:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 693 Adelaide (ADL) 17:10 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 520 Sydney (SYD) 17:15 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 576 Brisbane (BNE) 17:20 planerad

18:00 09.07.2020


ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 15 min.
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3758 Mount Gambier 18:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2286 Launceston (LST) 18:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 467 Sydney (SYD) 18:05 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 778 Perth (PER) 18:20 planerad
Boeing 777-300ER A6-EQC Emirates EK 449 Auckland (AKL) 18:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 627 Brisbane (BNE) 18:40 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3659 Mildura 18:45 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 521 Sydney (SYD) 18:50 planerad
Embraer 170 Airnorth TL 136 Toowoomba 18:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 478 Sydney (SYD) 18:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 522 Sydney (SYD) 18:15 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 776 Adelaide (ADL) 18:20 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 879 Sydney (SYD) 18:30 planerad

19:00 09.07.2020

+12°C   Vindar: 3 m/s @ 18°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 342 Brisbane (BNE) 19:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2159 Canberra (CBR) 19:30 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 634 Brisbane (BNE) 19:20 planerad
Embraer 170 Airnorth TL 137 Toowoomba 19:25 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 490 Sydney (SYD) 19:30 planerad

20:00 09.07.2020

+12°C   Vindar: 3 m/s @ 18°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 15 - 20 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 483 Sydney (SYD) 20:05 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 460 Abu Dhabi (AUH) 20:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 694 Adelaide (ADL) 20:35 planerad
Airbus A350-1000 Qatar Airways QR 904 Doha (DOH) 20:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Boeing 777-300ER Emirates EK 449 Dubai (DXB) 20:30 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 530 Sydney (SYD) 20:45 planerad

21:00 09.07.2020

+12°C   Vindar: 3 m/s @ 18°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 35 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 491 Sydney (SYD) 21:05 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 158 Auckland (AKL) 21:10 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 773 Adelaide (ADL) 21:45 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 525 Sydney (SYD) 21:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 463 Abu Dhabi (AUH) 21:35 planerad

22:00 09.07.2020

+12°C   Vindar: 3 m/s @ 18°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 30 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 497 Sydney (SYD) 22:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 577 Brisbane (BNE) 22:35 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A350-1000 Qatar Airways QR 905 Doha (DOH) 22:15 planerad

23:00 09.07.2020

+10°C   Vindar: 3 m/s @ 19°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 34

00:00 10.07.2020

+10°C   Vindar: 3 m/s @ 19°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 34

01:00 10.07.2020

+10°C   Vindar: 3 m/s @ 19°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 34

02:00 10.07.2020

+9°C   Vindar: 3 m/s @ 18°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 34

03:00 10.07.2020

+9°C   Vindar: 3 m/s @ 18°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 34

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 787 Royal Brunei BI 5 Bandar Seri Begawan (BWN) 03:55 planerad

04:00 10.07.2020

+9°C   Vindar: 3 m/s @ 18°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 34

05:00 10.07.2020

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 13°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 34

06:00 10.07.2020

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 13°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 34

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 402 Sydney (SYD) 06:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 944 Cairns (CNS) 06:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2146 Canberra (CBR) 06:30 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 500 Sydney (SYD) 06:30 planerad

07:00 10.07.2020

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 13°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 34

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 2 min.
Boeing 777-300ER VH-VOZ Virgin Australia VA 9016 Los Angeles (LAX) 07:53 förväntad
Airbus A320 Jetstar JQ 473 Williamtown (NTL) 07:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 15 - 20 min.
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3654 Mildura 07:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 430 Gold Coast (OOL) 07:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 410 Sydney (SYD) 07:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 560 Brisbane (BNE) 07:10 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 794 Maroochydore (MCY) 07:30 planerad

08:00 10.07.2020

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 14°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 34

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 - 25 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 503 Sydney (SYD) 08:10 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 409 Sydney (SYD) 08:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 605 Brisbane (BNE) 08:40 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 20 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 832 Proserpine (PPP) 08:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 313 Brisbane (BNE) 08:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2148 Canberra (CBR) 08:30 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 502 Sydney (SYD) 08:50 planerad

09:00 10.07.2020

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 14°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 34

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2147 Canberra (CBR) 09:35 planerad
Embraer 170 Airnorth TL 130 Toowoomba 09:40 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 426 Sydney (SYD) 09:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 610 Brisbane (BNE) 09:20 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 464 Ballina (BNK) 09:25 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 829 Sydney (SYD) 09:30 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 773 Perth (PER) 09:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 679 Adelaide (ADL) 09:40 planerad

10:00 10.07.2020

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 14°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 34

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 7 - 10 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 423 Sydney (SYD) 10:05 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3655 Mildura 10:10 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 507 Sydney (SYD) 10:20 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 321 Brisbane (BNE) 10:00 planerad
Embraer 170 Airnorth TL 131 Toowoomba 10:10 planerad

11:00 10.07.2020

+11°C   Vindar: 4 m/s @ 14°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 34

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 7 - 15 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 431 Sydney (SYD) 11:05 planerad
Boeing 787-9 Air New Zealand NZ 123 Auckland (AKL) 11:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 318 Brisbane (BNE) 11:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2149 Canberra (CBR) 11:25 planerad
Airbus A330-200 Tianjin GS 7945 Chongqing (CKG) 11:40 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 25 min.
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3913 Burnie 11:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 436 Sydney (SYD) 11:00 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 29 Hong Kong (HKG) 11:25 planerad

12:00 10.07.2020

+11°C   Vindar: 4 m/s @ 14°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 34

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 15 - 20 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 435 Gold Coast (OOL) 12:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 561 Brisbane (BNE) 12:20 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 515 Sydney (SYD) 12:35 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3321 Wagga Wagga 12:40 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 7 - 10 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 440 Sydney (SYD) 12:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2080 Mildura 12:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 223 Adelaide (ADL) 12:15 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 564 Brisbane (BNE) 12:25 planerad
Boeing 787-9 Air New Zealand NZ 124 Auckland (AKL) 12:30 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 466 Ballina (BNK) 12:35 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 436 Gold Coast (OOL) 12:35 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 685 Perth (PER) 12:45 planerad

13:00 10.07.2020

+11°C   Vindar: 4 m/s @ 14°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 34

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 45 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 439 Sydney (SYD) 13:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 682 Adelaide (ADL) 13:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 947 Cairns (CNS) 13:50 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 705 Hobart (HBA) 13:10 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 474 Williamtown (NTL) 13:15 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 510 Sydney (SYD) 13:15 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3322 Wagga Wagga 13:30 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 446 Gold Coast (OOL) 13:30 planerad
Airbus A330-200 Tianjin GS 7946 Chongqing (CKG) 13:40 planerad

14:00 10.07.2020

+14°C   Vindar: 5 m/s @ 4°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 34

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 465 Ballina (BNK) 14:20 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 831 Proserpine (PPP) 14:30 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3914 Currie 14:40 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 511 Sydney (SYD) 14:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 50 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 448 Sydney (SYD) 14:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 950 Cairns (CNS) 14:50 planerad

15:00 10.07.2020

+14°C   Vindar: 5 m/s @ 4°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 34

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 5 - 15 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2081 Mildura 15:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 447 Sydney (SYD) 15:05 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 328 Brisbane (BNE) 15:20 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 684 Perth (PER) 15:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 621 Brisbane (BNE) 15:40 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 224 Adelaide (ADL) 15:45 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 35 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 514 Sydney (SYD) 15:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2285 Launceston (LST) 15:05 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3658 Mildura 15:40 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 916 Townsville (TSV) 15:50 planerad

16:00 10.07.2020

+14°C   Vindar: 5 m/s @ 4°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 34

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 - 25 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 451 Sydney (SYD) 16:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 702 Hobart (HBA) 16:30 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 513 Sydney (SYD) 16:35 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 462 Sydney (SYD) 16:00 planerad
Boeing 787 Royal Brunei BI 6 Bandar Seri Begawan (BWN) 16:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 626 Brisbane (BNE) 16:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 826 Canberra (CBR) 16:25 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 863 Sydney (SYD) 16:30 planerad

Andra datum

December, 2019

22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16