Melbourne, Melbourne (MEL / YMML)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

20:00 20.02.2018

+4°C   Vindar: 6 m/s @ 360°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 463 Sydney (SYD) 20:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 797 Sunshine Coast 20:10 planerad
Airbus A330-300 Malaysia Airlines MH 129 Kuala Lumpur (KUL) 20:15 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 523 Sydney (SYD) 20:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 342 Brisbane (BNE) 20:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 479 Sydney (SYD) 20:20 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 748 Gold Coast 20:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 465 Sydney (SYD) 20:35 planerad
Airbus A380-800 Emirates EK 407 Auckland (AKL) 20:50 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 242 Adelaide 20:55 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 776 Adelaide 20:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 490 Sydney (SYD) 20:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 822 Canberra (CBR) 20:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 478 Newcastle 20:10 planerad
Airbus A330-300 Air China CA 166 Beijing (PEK) 20:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 353 Brisbane (BNE) 20:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 701 Adelaide 20:20 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1467 Darwin 20:25 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 518 Sydney (SYD) 20:35 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 697 Perth 20:35 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 570 Brisbane (BNE) 20:40 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 653 Perth 20:40 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 524 Sydney (SYD) 20:55 planerad

21:00 20.02.2018

+4°C   Vindar: 6 m/s @ 360°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 467 Sydney (SYD) 21:05 planerad
Boeing 777-300ER Singapore Airlines SQ 217 Singapore (SIN) 21:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 346 Brisbane (BNE) 21:15 planerad
Boeing 787-8 Jetstar JQ 44 Denpasar-Bali Island (DPS) 21:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 823 Canberra (CBR) 21:20 planerad
Airbus A350-900 Thai Airways International TG 461 Bangkok (BKK) 21:20 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 474 Adelaide 21:20 planerad
Airbus A380-800 Qantas QF 10 Dubai (DXB) 21:25 planerad
Airbus A380-800 Emirates EK 5010 Dubai 21:25 planerad
Airbus A330 Qantas QF 332 Guangzhou (CAN) 21:30 planerad
Airbus A330 AirAsia X D7 212 Kuala Lumpur (KUL) 21:30 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 768 Perth 21:35 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 888 Sydney (SYD) 21:35 planerad
Airbus A330-200 Air Niugini PX 3045 Sydney (SYD) 21:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 - 25 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 494 Sydney (SYD) 21:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 899 Sydney (SYD) 21:15 planerad
Boeing 787-9 LATAM Airlines LA 804 Santiago 21:40 planerad

22:00 20.02.2018

+4°C   Vindar: 6 m/s @ 360°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 279 Sydney (SYD) 22:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 491 Sydney (SYD) 22:05 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 716 Hobart 22:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 156 Auckland (AKL) 22:15 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 220 Queenstown 22:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 821 Canberra (CBR) 22:20 planerad
Boeing 737-800 Hong Kong Airlines HX 3289 Adelaide 22:25 planerad
Boeing 777-300ER Cathay Pacific CX 163 Hong Kong (HKG) 22:35 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 414 Perth 22:40 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 525 Sydney (SYD) 22:45 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 567 Brisbane (BNE) 22:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 396 Nadi 22:50 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 537 Brisbane (BNE) 22:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 0 min.
Boeing 777-300 Qantas QF 305 Shanghai (PVG) 22:30 planerad
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 461 Abu Dhabi 22:30 planerad
Airbus A380-800 Emirates EK 407 Dubai (DXB) 22:30 planerad
Airbus A380-800 Qatar Airways QR 905 Doha (DOH) 22:30 planerad

23:00 20.02.2018

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 103°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 216 Auckland (AKL) 23:05 planerad
Boeing 787-8 JAL JL 773 Tokyo (NRT) 23:05 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 587 Cairns 23:05 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 354 Brisbane (BNE) 23:15 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 408 Dubai (DXB) 23:20 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 497 Sydney (SYD) 23:35 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 776 Perth 23:40 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 527 Sydney (SYD) 23:45 planerad
Airbus A330-200 Virgin Australia VA 694 Perth 23:50 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 712 Hobart 23:55 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 25 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 968 Perth 23:00 planerad
Airbus A380-800 Emirates EK 5009 Dubai (DXB) 23:25 planerad
Airbus A380-800 Qantas QF 9 Dubai (DXB) 23:25 planerad
Airbus A330 China Southern Airlines CZ 322 Guangzhou (CAN) 23:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 151 Auckland (AKL) 23:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 395 Nadi 23:50 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 217 Auckland (AKL) 23:55 planerad

00:00 21.02.2018

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 103°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1464 Darwin 00:05 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A350-900 Thai Airways International TG 462 Bangkok (BKK) 00:30 planerad
Airbus A330-300 Malaysia Airlines MH 128 Kuala Lumpur (KUL) 00:40 planerad
Boeing 787-8 JAL JL 774 Tokyo (NRT) 00:45 planerad
Boeing 777-300ER Cathay Pacific CX 178 Hong Kong (HKG) 00:50 planerad
Airbus A330 AirAsia X D7 213 Kuala Lumpur (KUL) 00:50 planerad

01:00 21.02.2018

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 103°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 09

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 777-300ER Singapore Airlines SQ 218 Singapore 01:05 planerad

02:00 21.02.2018

+15°C   Vindar: 2 m/s @ 88°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 09

03:00 21.02.2018

+15°C   Vindar: 2 m/s @ 88°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 09

04:00 21.02.2018

+15°C   Vindar: 2 m/s @ 88°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 09

05:00 21.02.2018

+13°C   Vindar: 1 m/s @ 73°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 696 Perth 05:10 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 462 Abu Dhabi 05:20 planerad

06:00 21.02.2018

+13°C   Vindar: 1 m/s @ 73°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 5 - 25 min.
Boeing 787 Royal Brunei Airlines BI 53 Bandar Seri Begawan 06:00 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 648 Perth 06:00 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 36 Singapore (SIN) 06:05 planerad
Airbus A380-800 Emirates EK 406 Dubai (DXB) 06:30 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 30 Hong Kong (HKG) 06:35 planerad
Airbus A330 China Southern Airlines CZ 643 Guangzhou (CAN) 06:40 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 777-300ER Emirates EK 409 Dubai (DXB) 06:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 729 Launceston 06:00 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 772 Adelaide 06:00 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 400 Sydney (SYD) 06:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 303 Brisbane (BNE) 06:00 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 701 Hobart 06:05 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 944 Cairns 06:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 600 Brisbane (BNE) 06:10 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 972 Perth 06:15 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 500 Sydney (SYD) 06:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 404 Sydney (SYD) 06:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 164 Auckland (AKL) 06:30 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 206 Sydney (SYD) 06:45 planerad

07:00 21.02.2018

+13°C   Vindar: 1 m/s @ 73°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 21
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1313 Hobart 07:15 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1500 Hobart 07:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 795 Canberra (CBR) 07:20 planerad
Boeing 717-200 Emirates EK 5359 Hobart 07:25 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1361 Launceston 07:25 planerad
Airbus A350-900 Cathay Pacific CX 135 Hong Kong (HKG) 07:30 planerad
Airbus A330-300 Garuda Indonesia GA 718 Denpasar-Bali Island (DPS) 07:35 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 971 Perth 07:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 401 Sydney (SYD) 07:35 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 252 Canberra (CBR) 07:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2050 Devonport 07:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2077 Mildura 07:45 planerad
Boeing 777-300ER Singapore Airlines SQ 227 Singapore (SIN) 07:45 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3554 Burnie 07:45 planerad
Boeing 737-800 Emirates EK 5670 Adelaide 07:50 planerad
Boeing 787-8 Jetstar JQ 36 Denpasar-Bali Island (DPS) 07:50 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 473 Newcastle 07:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2280 Launceston 07:50 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3653 Mildura 07:50 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 204 Adelaide 07:55 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3151 Albury 07:55 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A321 Jetstar JQ 430 Gold Coast 07:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 731 Launceston 07:00 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 408 Sydney (SYD) 07:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 671 Adelaide 07:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 257 Canberra (CBR) 07:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 309 Brisbane (BNE) 07:00 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3468 Merimbula 07:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 153 Auckland (AKL) 07:05 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 208 Sydney (SYD) 07:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 604 Brisbane (BNE) 07:10 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 775 Perth 07:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 211 Adelaide 07:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 410 Sydney (SYD) 07:15 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 502 Sydney (SYD) 07:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 412 Sydney (SYD) 07:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 402 Sydney (SYD) 07:45 planerad

08:00 21.02.2018

+16°C   Vindar: 5 m/s @ 11°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A330-300 Qantas QF 80 Tokyo (NRT) 08:00 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3257 Wagga Wagga 08:00 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 891 Christchurch 08:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 405 Sydney (SYD) 08:05 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3752 Mount Gambier 08:05 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 855 Wellington 08:15 planerad
Airbus A330-200 Virgin Australia VA 86 Hong Kong (HKG) 08:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 152 Auckland (AKL) 08:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 403 Sydney (SYD) 08:20 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 302 Brisbane (BNE) 08:20 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 206 Adelaide 08:25 planerad
Airbus A330 Philippine Airlines PR 209 Manila 08:30 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 213 Sydney (SYD) 08:35 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 165 Auckland (AKL) 08:40 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 730 Launceston 08:45 planerad
Airbus A330-300 Malaysia Airlines MH 149 Kuala Lumpur (KUL) 08:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 407 Sydney (SYD) 08:50 planerad

AVÅGENDE — 30
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 792 Sunshine Coast 08:00 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 414 Sydney (SYD) 08:00 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 552 Gold Coast 08:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 313 Brisbane (BNE) 08:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 504 Sydney 08:05 planerad
Airbus A330-200 Virgin Australia VA 679 Perth 08:05 planerad
Airbus A380-800 Emirates EK 406 Auckland (AKL) 08:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 608 Brisbane (BNE) 08:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 213 Adelaide 08:10 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1501 Hobart 08:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 838 Darwin 08:15 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 582 Cairns 08:15 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3656 Mildura 08:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2051 Devonport 08:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 702 Cairns 08:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2281 Launceston 08:25 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1316 Hobart 08:25 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3152 Albury 08:25 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 703 Hobart 08:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2078 Mildura 08:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 416 Sydney (SYD) 08:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 675 Adelaide 08:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 259 Canberra (CBR) 08:30 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3763 Mount Gambier 08:35 planerad
Airbus A330 China Southern Airlines CZ 644 Guangzhou (CAN) 08:40 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1362 Launceston 08:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 870 Hamilton Island 08:45 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3557 Burnie 08:45 planerad
Airbus A350-900 Cathay Pacific CX 134 Hong Kong (HKG) 08:50 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1291 Cairns 08:55 planerad

09:00 21.02.2018

+16°C   Vindar: 5 m/s @ 11°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34

ANKOMMANDE — 18
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 787-9 Qantas QF 94 Los Angeles (LAX) 09:00 planerad
Airbus A380-800 Emirates EK 404 Dubai (DXB) 09:05 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 411 Sydney (SYD) 09:05 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 304 Brisbane (BNE) 09:15 planerad
Airbus A330 AirAsia X D7 214 Kuala Lumpur (KUL) 09:20 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 700 Hobart 09:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 413 Sydney (SYD) 09:20 planerad
Airbus A330 Beijing Capital Airlines JD 461 Qingdao 09:25 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 773 Adelaide 09:25 planerad
Boeing 787-9 United Airlines UA 98 Los Angeles (LAX) 09:25 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 726 Gold Coast 09:25 planerad
Boeing 787 Vietnam Airlines VN 781 Ho Chi Minh 09:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 415 Sydney (SYD) 09:35 planerad
Airbus A330 China Southern Airlines CZ 321 Guangzhou (CAN) 09:45 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 732 Launceston 09:45 planerad
Boeing 787-8 Xiamen Airlines MF 803 Xiamen (XMN) 09:45 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1529 Canberra (CBR) 09:50 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 256 Canberra (CBR) 09:55 planerad

AVÅGENDE — 24
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 418 Sydney (SYD) 09:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 814 Canberra (CBR) 09:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 319 Brisbane (BNE) 09:00 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3258 Wagga Wagga 09:00 planerad
Airbus A330-200 Emirates EK 5485 Perth 09:05 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 218 Sydney (SYD) 09:05 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 700 Coffs Harbour 09:05 planerad
Airbus A330-300 Garuda Indonesia GA 719 Denpasar-Bali Island (DPS) 09:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 610 Brisbane (BNE) 09:10 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 832 Proserpine 09:15 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 898 Christchurch 09:15 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 485 Perth 09:15 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 79 Tokyo (NRT) 09:20 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 733 Gold Coast 09:20 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 506 Sydney (SYD) 09:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 171 Wellington 09:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 420 Sydney (SYD) 09:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 796 Alice Springs 09:30 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 864 Queenstown 09:35 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1507 Sunshine Coast 09:35 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 166 Auckland (AKL) 09:40 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 29 Hong Kong (HKG) 09:45 planerad
Boeing 787-8 Jetstar JQ 43 Denpasar-Bali Island (DPS) 09:55 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 880 Gold Coast 09:55 planerad

10:00 21.02.2018

+16°C   Vindar: 5 m/s @ 11°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A321 Jetstar JQ 507 Sydney (SYD) 10:00 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 342 Shanghai (PVG) 10:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 417 Sydney (SYD) 10:05 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3469 Merimbula 10:05 planerad
Boeing 787-9 Qantas QF 96 Los Angeles (LAX) 10:10 planerad
Boeing 777-300ER Singapore Airlines SQ 237 Singapore (SIN) 10:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 308 Brisbane (BNE) 10:15 planerad
Boeing 787-8 Jetstar JQ 18 Phuket (HKT) 10:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 461 Sydney (SYD) 10:20 planerad
Boeing 737-800 Hong Kong Airlines HX 3064 Gold Coast 10:25 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 446 Adelaide 10:25 planerad
Boeing 787-8 Jetstar JQ 30 Bangkok (BKK) 10:30 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 561 Brisbane (BNE) 10:35 planerad
Boeing 777-300ER Air New Zealand NZ 123 Auckland (AKL) 10:35 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 419 Sydney (SYD) 10:35 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 223 Sydney (SYD) 10:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 811 Canberra (CBR) 10:50 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A321 Jetstar JQ 432 Gold Coast 10:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 794 Sunshine Coast 10:00 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 422 Sydney (SYD) 10:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 679 Adelaide 10:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 321 Brisbane (BNE) 10:00 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 705 Hobart 10:05 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1615 Mildura 10:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 612 Brisbane (BNE) 10:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 219 Adelaide 10:10 planerad
Airbus A330 Philippine Airlines PR 210 Manila 10:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 735 Gold Coast 10:20 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 508 Sydney (SYD) 10:25 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1528 Canberra (CBR) 10:30 planerad
Airbus A330 AirAsia X D7 215 Kuala Lumpur (KUL) 10:35 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 510 Sydney (SYD) 10:45 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 663 Canberra (CBR) 10:55 planerad

11:00 21.02.2018

+20°C   Vindar: 6 m/s @ 6°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 34

ANKOMMANDE — 20
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2052 Devonport 11:00 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 421 Sydney (SYD) 11:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2079 Mildura 11:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 314 Brisbane (BNE) 11:15 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3764 Mount Gambier 11:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2282 Launceston 11:20 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1502 Hobart 11:25 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 214 Adelaide 11:25 planerad
Boeing 717-200 Emirates EK 5363 Hobart 11:30 planerad
Boeing 787-8 Jetstar JQ 26 Tokyo (NRT) 11:30 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3558 Burnie 11:30 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 702 Hobart 11:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 423 Sydney (SYD) 11:35 planerad
Airbus A330-200 Tianjin Airlines GS 7945 Chongqing (CKG) 11:40 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 229 Sydney (SYD) 11:40 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3657 Mildura 11:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 629 Brisbane (BNE) 11:45 planerad
Airbus A330-300 China Airlines CI 57 Taipei (TPE) 11:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2131 Canberra (CBR) 11:50 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 678 Adelaide 11:55 planerad

AVÅGENDE — 20
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 426 Sydney (SYD) 11:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 323 Brisbane (BNE) 11:00 planerad
Airbus A330-200 Virgin Australia VA 87 Hong Kong (HKG) 11:00 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3871 Currie 11:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 737 Launceston 11:10 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 228 Sydney (SYD) 11:10 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 464 Ballina 11:15 planerad
Airbus A380-800 Qantas QF 93 Los Angeles (LAX) 11:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1320 Hobart 11:20 planerad
Airbus A330 Beijing Capital Airlines JD 462 Qingdao 11:25 planerad
Boeing 777-300ER Singapore Airlines SQ 238 Singapore (SIN) 11:25 planerad
Boeing 787-9 United Airlines UA 99 Los Angeles (LAX) 11:25 planerad
Boeing 787 Vietnam Airlines VN 780 Ho Chi Minh 11:25 planerad
Boeing 737-800 Emirates EK 5428 Sydney (SYD) 11:30 planerad
Airbus A330 Qantas QF 329 Guangzhou (CAN) 11:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 683 Adelaide 11:30 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 475 Perth 11:35 planerad
Boeing 787-8 Xiamen Airlines MF 804 Xiamen (XMN) 11:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2283 Launceston 11:45 planerad
Boeing 777-300ER Air New Zealand NZ 124 Auckland (AKL) 11:50 planerad

12:00 21.02.2018

+20°C   Vindar: 6 m/s @ 6°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 34

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A321 Jetstar JQ 435 Gold Coast 12:05 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 480 Perth 12:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 853 Canberra (CBR) 12:10 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 509 Sydney (SYD) 12:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 613 Brisbane (BNE) 12:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 264 Canberra (CBR) 12:15 planerad
Airbus A350-900 Cathay Pacific CX 105 Hong Kong (HKG) 12:20 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 517 Brisbane (BNE) 12:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 427 Sydney (SYD) 12:35 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 233 Sydney (SYD) 12:40 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1614 Mildura 12:45 planerad
Airbus A320 Aircalin SB 110 Noumea 12:50 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 553 Gold Coast 12:55 planerad

AVÅGENDE — 17
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 787-8 Jetstar JQ 7 Singapore (SIN) 12:00 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 341 Shanghai (PVG) 12:00 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 430 Sydney (SYD) 12:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 327 Brisbane (BNE) 12:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 474 Newcastle 12:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 616 Brisbane (BNE) 12:10 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 234 Sydney (SYD) 12:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 223 Adelaide 12:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1593 Newcastle 12:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 741 Gold Coast 12:20 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 35 Singapore (SIN) 12:25 planerad
Boeing 717-200 Emirates EK 5364 Hobart 12:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2053 Devonport 12:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2130 Canberra (CBR) 12:35 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1503 Hobart 12:40 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 512 Sydney (SYD) 12:45 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 436 Gold Coast 12:55 planerad

13:00 21.02.2018

+20°C   Vindar: 6 m/s @ 6°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 34

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Emirates EK 5429 Sydney (SYD) 13:05 planerad
Airbus A350-900 Thai Airways International TG 465 Bangkok (BKK) 13:05 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 322 Brisbane (BNE) 13:15 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3872 Currie 13:15 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 706 Hobart 13:20 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 793 Sunshine Coast 13:25 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1535 Canberra (CBR) 13:25 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 218 Adelaide 13:25 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 703 Coffs Harbour 13:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 1010 Hobart 13:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 431 Sydney (SYD) 13:35 planerad
Embraer 170 Airnorth TL 130 Toowoomba 13:40 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 664 Canberra (CBR) 13:45 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 945 Cairns 13:50 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 736 Launceston 13:55 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 713 Hobart 13:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 434 Sydney (SYD) 13:00 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 562 Gold Coast 13:00 planerad
Airbus A330-200 Virgin Australia VA 685 Perth 13:05 planerad
Airbus A330-300 China Airlines CI 57 Taipei 13:10 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 238 Sydney (SYD) 13:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1368 Launceston 13:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 812 Canberra (CBR) 13:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 271 Canberra (CBR) 13:20 planerad
Boeing 787 Royal Brunei Airlines BI 54 Bandar Seri Begawan 13:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 436 Sydney (SYD) 13:30 planerad
Airbus A330-200 Tianjin Airlines GS 7946 Chongqing (CKG) 13:40 planerad

14:00 21.02.2018

+23°C   Vindar: 6 m/s @ 8°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 34

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 511 Sydney (SYD) 14:05 planerad
Boeing 777-300 Qantas QF 304 Shanghai (PVG) 14:05 planerad
Airbus A330-200 Virgin Australia VA 678 Perth 14:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 324 Brisbane (BNE) 14:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 736 Gold Coast 14:20 planerad
Boeing 717-200 Emirates EK 5853 Canberra (CBR) 14:25 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 513 Sydney (SYD) 14:25 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1325 Hobart 14:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 435 Sydney (SYD) 14:35 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 762 Perth 14:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2284 Launceston 14:40 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 243 Sydney (SYD) 14:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 686 Adelaide 14:45 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 973 Perth 14:50 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 881 Gold Coast 14:55 planerad

AVÅGENDE — 19
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 787-8 Jetstar JQ 67 Zhengzhou (CGO) 14:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 739 Launceston 14:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 438 Sydney (SYD) 14:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 331 Brisbane (BNE) 14:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 1009 Hobart 14:05 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 411 Perth 14:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 620 Brisbane (BNE) 14:10 planerad
Embraer 170 Airnorth TL 131 Toowoomba 14:10 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 244 Sydney (SYD) 14:15 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 528 Brisbane (BNE) 14:15 planerad
Airbus A320 Aircalin SB 111 Noumea 14:20 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 564 Brisbane (BNE) 14:25 planerad
Boeing 787-9 Qantas QF 95 Los Angeles (LAX) 14:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 440 Sydney (SYD) 14:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 689 Adelaide 14:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 229 Adelaide 14:40 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3573 Burnie 14:50 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 709 Hobart 14:55 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 796 Sunshine Coast 14:55 planerad

15:00 21.02.2018

+23°C   Vindar: 6 m/s @ 8°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 34

ANKOMMANDE — 20
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1508 Sunshine Coast 15:00 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 437 Gold Coast 15:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2054 Devonport 15:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 326 Brisbane (BNE) 15:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 738 Gold Coast 15:20 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 795 Sunshine Coast 15:25 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 247 Sydney (SYD) 15:25 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 515 Sydney (SYD) 15:30 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 775 Adelaide 15:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 871 Hamilton Island 15:30 planerad
Airbus A330-300 Air China CA 165 Beijing (PEK) 15:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 439 Sydney (SYD) 15:35 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 587 Cairns 15:35 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 517 Sydney (SYD) 15:40 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 831 Proserpine 15:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 703 Cairns 15:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 797 Alice Springs 15:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 154 Auckland (AKL) 15:50 planerad
Airbus A330-200 SriLankan Airlines UL 604 Colombo 15:55 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1371 Launceston 15:55 planerad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 442 Sydney (SYD) 15:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 333 Brisbane (BNE) 15:00 planerad
Airbus A330-300 Malaysia Airlines MH 148 Kuala Lumpur (KUL) 15:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 624 Brisbane (BNE) 15:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 277 Canberra (CBR) 15:15 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 514 Sydney (SYD) 15:20 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1507 Hobart 15:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 818 Canberra (CBR) 15:20 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 749 Gold Coast 15:20 planerad
Airbus A350-900 Thai Airways International TG 466 Bangkok (BKK) 15:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2285 Launceston 15:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 691 Adelaide 15:30 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 252 Sydney (SYD) 15:30 planerad
Airbus A350-900 Cathay Pacific CX 104 Hong Kong (HKG) 15:35 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 777 Perth 15:35 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3771 Mount Gambier 15:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2057 Devonport 15:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2084 Mildura 15:45 planerad

16:00 21.02.2018

+23°C   Vindar: 6 m/s @ 8°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 34

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 465 Ballina 16:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1594 Newcastle 16:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 714 Hobart 16:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 441 Sydney (SYD) 16:05 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 274 Canberra (CBR) 16:10 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 477 Newcastle 16:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 621 Brisbane (BNE) 16:15 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 251 Sydney (SYD) 16:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 473 Sydney (SYD) 16:20 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1294 Cairns 16:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 443 Sydney (SYD) 16:35 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 772 Perth 16:35 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 744 Launceston 16:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 483 Sydney (SYD) 16:50 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 228 Adelaide 16:55 planerad

AVÅGENDE — 19
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 446 Sydney (SYD) 16:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 337 Brisbane (BNE) 16:00 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 505 Hobart 16:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 778 Adelaide 16:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 626 Brisbane (BNE) 16:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1328 Hobart 16:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 468 Sydney (SYD) 16:15 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 516 Sydney 16:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 826 Canberra (CBR) 16:20 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3682 Mildura 16:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 450 Sydney (SYD) 16:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 693 Adelaide 16:30 planerad
Boeing 777-300ER Singapore Airlines SQ 228 Singapore (SIN) 16:40 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 233 Adelaide 16:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 155 Auckland (AKL) 16:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 448 Sydney (SYD) 16:45 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 463 Abu Dhabi 16:50 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 741 Launceston 16:55 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 834 Canberra (CBR) 16:55 planerad

17:00 21.02.2018

+24°C   Vindar: 3 m/s   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 717-200 Qantas QF 1506 Hobart 17:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 445 Sydney (SYD) 17:05 planerad
Boeing 717-200 Emirates EK 5384 Hobart 17:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 332 Brisbane (BNE) 17:15 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 865 Queenstown 17:20 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 742 Gold Coast 17:20 planerad
Boeing 777-200 Air New Zealand NZ 125 Auckland (AKL) 17:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2133 Canberra (CBR) 17:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 447 Sydney (SYD) 17:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 839 Darwin 17:35 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3574 Burnie 17:35 planerad
Boeing 787-8 Jetstar JQ 63 Sydney (SYD) 17:40 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 133 Christchurch 17:45 planerad
Boeing 737-800 Emirates EK 5692 Adelaide 17:50 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 563 Gold Coast 17:55 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 232 Adelaide 17:55 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 452 Sydney (SYD) 17:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 341 Brisbane (BNE) 17:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 628 Brisbane (BNE) 17:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 456 Sydney (SYD) 17:15 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 471 Adelaide 17:20 planerad
Airbus A330-200 SriLankan Airlines UL 605 Colombo 17:25 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 566 Brisbane (BNE) 17:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 454 Sydney (SYD) 17:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 697 Adelaide 17:30 planerad
Airbus A330-200 Virgin Australia VA 691 Perth 17:35 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 481 Perth 17:40 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 239 Adelaide 17:40 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1536 Canberra (CBR) 17:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 496 Sydney (SYD) 17:45 planerad

18:00 21.02.2018

+24°C   Vindar: 3 m/s   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 19
Väntningstid 5 - 10 min.
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3281 Wagga Wagga 18:00 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 439 Gold Coast 18:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 449 Sydney (SYD) 18:05 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1375 Launceston 18:05 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 710 Hobart 18:10 planerad
Airbus A350-900 Singapore Airlines SQ 207 Singapore 18:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 278 Canberra (CBR) 18:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 334 Brisbane (BNE) 18:15 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3772 Mount Gambier 18:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2058 Devonport 18:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2286 Launceston 18:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2085 Mildura 18:30 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1508 Hobart 18:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 453 Sydney (SYD) 18:35 planerad
Airbus A380-800 Belavia B2 360 Abu Dhabi 18:45 planerad
Airbus A380-800 Qatar Airways QR 904 Doha (DOH) 18:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 451 Sydney (SYD) 18:50 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3187 Albury 18:50 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 236 Adelaide 18:55 planerad

AVÅGENDE — 19
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 458 Sydney (SYD) 18:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 347 Brisbane (BNE) 18:00 planerad
Boeing 787-8 Jetstar JQ 1 Honolulu (HNL) 18:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2132 Canberra (CBR) 18:05 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 850 Wellington 18:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 632 Brisbane (BNE) 18:25 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3684 Mildura 18:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 460 Sydney (SYD) 18:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 742 Canberra (CBR) 18:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 132 Christchurch 18:35 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3286 Wagga Wagga 18:35 planerad
Airbus A380-800 Emirates EK 405 Dubai (DXB) 18:45 planerad
Boeing 777-200 Air New Zealand NZ 126 Auckland (AKL) 18:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 478 Sydney (SYD) 18:45 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 287 Canberra (CBR) 18:45 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3783 Mount Gambier 18:45 planerad
Boeing 787-8 Jetstar JQ 35 Denpasar-Bali Island (DPS) 18:55 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 715 Hobart 18:55 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3579 Burnie 18:55 planerad

19:00 21.02.2018

+24°C   Vindar: 3 m/s   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 20
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 263 Sydney (SYD) 19:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 172 Wellington 19:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 455 Sydney (SYD) 19:05 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 504 Hobart 19:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1333 Hobart 19:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 336 Brisbane (BNE) 19:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 872 Sydney (SYD) 19:20 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 777 Adelaide 19:25 planerad
Airbus A330-200 Virgin Australia VA 686 Perth 19:25 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 740 Launceston 19:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 459 Sydney (SYD) 19:35 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 476 Perth 19:35 planerad
Airbus A330-200 Emirates EK 5476 Perth 19:40 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 519 Sydney (SYD) 19:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 833 Canberra (CBR) 19:45 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 531 Brisbane (BNE) 19:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 477 Sydney (SYD) 19:50 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3683 Mildura 19:50 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 569 Brisbane (BNE) 19:55 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 238 Adelaide 19:55 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2061 Devonport 19:00 planerad
Boeing 787-9 Qantas QF 462 Sydney (SYD) 19:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2289 Launceston 19:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2086 Mildura 19:10 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1509 Hobart 19:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 634 Brisbane (BNE) 19:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1378 Launceston 19:20 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 759 Gold Coast 19:20 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 3188 Albury 19:20 planerad
Airbus A350-900 Singapore Airlines SQ 208 Singapore (SIN) 19:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 464 Sydney (SYD) 19:30 planerad
Boeing 787-8 Jetstar JQ 63 Sydney 19:40 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1332 Hobart 19:40 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 243 Adelaide 19:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 466 Sydney (SYD) 19:45 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 522 Sydney (SYD) 19:55 planerad

Andra datum

December, 2017

30    31   

January, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24