Hobart, Hobart (HBA / YMHB)

Planespotter’s tidtabell

23:00 28.02.2020


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 708 Brisbane (BNE) 23:15 planerad

00:00 29.02.2020

01:00 29.02.2020

02:00 29.02.2020

+13°C   Vindar: 6 m/s @ 333°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30

03:00 29.02.2020

+13°C   Vindar: 6 m/s @ 333°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30

04:00 29.02.2020

+13°C   Vindar: 6 m/s @ 333°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30

05:00 29.02.2020

+13°C   Vindar: 5 m/s @ 338°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 30

06:00 29.02.2020

+13°C   Vindar: 5 m/s @ 338°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 30

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 20 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 1010 Melbourne (MEL) 06:00 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1582 Sydney (SYD) 06:20 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1529 Sydney (SYD) 06:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1313 Melbourne (MEL) 06:45 planerad

07:00 29.02.2020

+13°C   Vindar: 5 m/s @ 338°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 40 min.
Airbus A321 Jetstar JQ 701 Melbourne (MEL) 07:15 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 719 Sydney (SYD) 07:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 40 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 701 Brisbane (BNE) 07:15 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 700 Melbourne (MEL) 07:55 planerad

08:00 29.02.2020

+13°C   Vindar: 5 m/s @ 344°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 501 Melbourne (MEL) 08:30 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 718 Sydney (SYD) 08:25 planerad

09:00 29.02.2020

+13°C   Vindar: 5 m/s @ 344°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 12 - 15 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 1011 Melbourne (MEL) 09:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1528 Sydney (SYD) 09:30 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 703 Melbourne (MEL) 09:45 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1316 Melbourne (MEL) 09:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 852 Gold Coast (OOL) 09:00 planerad

10:00 29.02.2020

+13°C   Vindar: 5 m/s @ 344°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 40 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 759 Brisbane (BNE) 10:15 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1583 Sydney (SYD) 10:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 15 - 20 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 1012 Melbourne (MEL) 10:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1531 Sydney (SYD) 10:10 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 702 Melbourne (MEL) 10:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1321 Melbourne (MEL) 10:30 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 758 Brisbane (BNE) 10:50 planerad

11:00 29.02.2020

+16°C   Vindar: 1 m/s @ 78°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 12

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 717-200 Qantas QF 1584 Sydney (SYD) 11:40 planerad

12:00 29.02.2020

+16°C   Vindar: 1 m/s @ 78°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 12 - 15 min.
Boeing 737-700 Virgin Australia VA 702 Brisbane (BNE) 12:25 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 707 Melbourne (MEL) 12:35 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 721 Sydney (SYD) 12:50 planerad

13:00 29.02.2020

+16°C   Vindar: 1 m/s @ 78°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 12

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 25 min.
Boeing 737-700 Virgin Australia VA 705 Brisbane (BNE) 13:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 708 Melbourne (MEL) 13:05 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 720 Sydney (SYD) 13:30 planerad

14:00 29.02.2020

+18°C   Vindar: 1 m/s @ 91°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 25 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 1013 Melbourne (MEL) 14:00 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 713 Melbourne (MEL) 14:25 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1324 Melbourne (MEL) 14:30 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 851 Gold Coast (OOL) 14:40 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 1014 Melbourne (MEL) 14:40 planerad

15:00 29.02.2020

+18°C   Vindar: 1 m/s @ 91°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Airbus A321 Jetstar JQ 709 Melbourne (MEL) 15:45 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 723 Sydney (SYD) 15:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Airbus A321 Jetstar JQ 714 Melbourne (MEL) 15:05 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 502 Melbourne (MEL) 15:10 planerad

16:00 29.02.2020

+18°C   Vindar: 1 m/s @ 91°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1534 Sydney (SYD) 16:00 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 min.
Airbus A321 Jetstar JQ 710 Melbourne (MEL) 16:25 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 722 Sydney (SYD) 16:25 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1535 Sydney (SYD) 16:35 planerad

17:00 29.02.2020

+20°C   Vindar: 2 m/s @ 224°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 7 - 10 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 1015 Melbourne (MEL) 17:10 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 711 Melbourne (MEL) 17:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1328 Melbourne (MEL) 17:25 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 680 Adelaide (ADL) 17:45 planerad

18:00 29.02.2020

+20°C   Vindar: 2 m/s @ 224°   Moln/himmel clear

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1333 Melbourne (MEL) 18:00 planerad

19:00 29.02.2020

+20°C   Vindar: 2 m/s @ 224°   Moln/himmel clear

20:00 29.02.2020

+18°C   Vindar: 6 m/s @ 246°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1332 Melbourne (MEL) 20:55 planerad

21:00 29.02.2020

+18°C   Vindar: 6 m/s @ 246°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30

22:00 29.02.2020

+18°C   Vindar: 6 m/s @ 246°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 681 Adelaide (ADL) 22:05 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 712 Melbourne (MEL) 22:35 planerad

Andra datum

December, 2019

31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17