Cairns, Cairns (CNS / YBCS)

Planespotter’s tidtabell

21:00 28.02.2020


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 20 - 35 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2310 Mackay 21:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1429 Sydney (SYD) 21:20 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 921 Darwin 21:55 planerad

22:00 28.02.2020

+27°C   Vindar: 0 m/s @ 230°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Boeing 717-200 Qantas QF 1756 Brisbane (BNE) 22:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 799 Brisbane (BNE) 22:25 planerad

23:00 28.02.2020

+27°C   Vindar: 0 m/s @ 230°   Moln/himmel overcast

00:00 29.02.2020

+27°C   Vindar: 0 m/s @ 230°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 938 Brisbane (BNE) 00:10 planerad

01:00 29.02.2020

+26°C   Vindar: 2 m/s @ 228°   Moln/himmel overcast

02:00 29.02.2020

+26°C   Vindar: 2 m/s @ 228°   Moln/himmel overcast

03:00 29.02.2020

+26°C   Vindar: 2 m/s @ 228°   Moln/himmel overcast

04:00 29.02.2020

+26°C   Vindar: 3 m/s @ 249°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 787-8 Jetstar JQ 26 Tokyo (NRT) 04:40 planerad

05:00 29.02.2020

+26°C   Vindar: 3 m/s @ 249°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 787-8 Jetstar JQ 16 Osaka (KIX) 05:15 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 17 - 20 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1408 Sydney (SYD) 05:10 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1753 Brisbane (BNE) 05:25 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 770 Brisbane (BNE) 05:45 planerad

06:00 29.02.2020

+26°C   Vindar: 3 m/s @ 249°   Moln/himmel overcast

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 15 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 929 Brisbane (BNE) 06:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 191 Port Moresby (POM) 06:15 planerad
Fokker 70 Air Niugini PX 91 Port Moresby (POM) 06:30 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1851 Alice Springs 06:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2301 Rockhampton 06:45 planerad

07:00 29.02.2020

+27°C   Vindar: 3 m/s @ 218°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 15

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 953 Sydney (SYD) 07:00 planerad

08:00 29.02.2020

+27°C   Vindar: 3 m/s @ 218°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 15

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 20 - 35 min.
Airbus A321 Jetstar JQ 952 Sydney (SYD) 08:15 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 944 Melbourne (MEL) 08:20 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1754 Brisbane (BNE) 08:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2488 Horn Island (HID) 08:15 planerad

09:00 29.02.2020

+27°C   Vindar: 3 m/s @ 218°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 15

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 5 - 20 min.
Airbus A320 Tigerair Australia TT 676 Sydney (SYD) 09:20 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 966 Gold Coast (OOL) 09:25 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 928 Brisbane (BNE) 09:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 924 Sydney (SYD) 09:50 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 12 - 20 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 920 Darwin (DRW) 09:00 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 957 Sydney (SYD) 09:10 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 945 Melbourne (MEL) 09:15 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1709 Brisbane (BNE) 09:35 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 677 Sydney (SYD) 09:50 planerad

10:00 29.02.2020

+29°C   Vindar: 4 m/s @ 158°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 15

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 15 - 30 min.
Boeing 737-800 SilkAir MI 811 Singapore (SIN) 10:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2302 Rockhampton 10:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 192 Port Moresby (POM) 10:40 planerad
Boeing 767-300 Air Niugini PX 90 Port Moresby (POM) 10:55 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 12 - 25 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 931 Brisbane (BNE) 10:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 967 Gold Coast (OOL) 10:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 925 Sydney (SYD) 10:25 planerad
Cessna 208 Caravan Hinterland Aviation OI 161 Cooktown 10:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2478 Weipa (WEI) 10:45 planerad
Boeing 737-800 SilkAir MI 812 Singapore (SIN) 10:55 planerad

11:00 29.02.2020

+29°C   Vindar: 4 m/s @ 158°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 15

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
Airbus A330-200 Qantas QF 922 Sydney (SYD) 11:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 702 Melbourne (MEL) 11:20 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 767-300 Air Niugini PX 93 Port Moresby (POM) 11:55 planerad

12:00 29.02.2020

+29°C   Vindar: 4 m/s @ 158°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 15

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 779 Brisbane (BNE) 12:00 planerad
Embraer 170 Airnorth TL 160 Darwin 12:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2489 Horn Island (HID) 12:10 planerad
Cessna 208 Caravan Hinterland Aviation OI 162 Cooktown 12:30 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 7 - 25 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 703 Melbourne (MEL) 12:00 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 923 Sydney (SYD) 12:05 planerad
Boeing 787-8 Jetstar JQ 25 Tokyo (NRT) 12:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 782 Brisbane (BNE) 12:40 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1749 Brisbane 12:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2496 Horn Island (HID) 12:45 planerad

13:00 29.02.2020

+30°C   Vindar: 6 m/s @ 142°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 15

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 - 20 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2306 Townsville (TSV) 13:25 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 954 Sydney (SYD) 13:35 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 584 Melbourne (MEL) 13:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
Boeing 787-8 Jetstar JQ 15 Osaka (KIX) 13:00 planerad
Embraer 170 Airnorth TL 161 Darwin 13:20 planerad

14:00 29.02.2020

+30°C   Vindar: 6 m/s @ 142°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 15

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2479 Weipa (WEI) 14:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2304 Mackay 14:20 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 921 Darwin 14:35 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 min.
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 585 Melbourne (MEL) 14:25 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 935 Brisbane (BNE) 14:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2307 Townsville (TSV) 14:55 planerad

15:00 29.02.2020

+30°C   Vindar: 6 m/s @ 142°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 15

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 35 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 930 Brisbane (BNE) 15:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 704 Melbourne (MEL) 15:55 planerad

16:00 29.02.2020

+29°C   Vindar: 8 m/s @ 147°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 15

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1421 Sydney (SYD) 16:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 784 Brisbane (BNE) 16:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2497 Horn Island (HID) 16:40 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 705 Melbourne (MEL) 16:35 planerad

17:00 29.02.2020

+29°C   Vindar: 8 m/s @ 147°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 15

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 22 - 30 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2304 Townsville 17:10 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1854 Alice Springs 17:25 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 940 Melbourne (MEL) 17:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1426 Sydney (SYD) 17:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 655 Brisbane (BNE) 17:10 planerad

18:00 29.02.2020

+29°C   Vindar: 8 m/s @ 147°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 15

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 35 min.
Airbus A320 Tigerair Australia TT 488 Brisbane (BNE) 18:05 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1750 Brisbane (BNE) 18:40 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 min.
Airbus A321 Jetstar JQ 943 Melbourne (MEL) 18:35 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 493 Brisbane (BNE) 18:35 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 978 Perth (PER) 18:45 planerad

19:00 29.02.2020

+29°C   Vindar: 8 m/s @ 147°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 15

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 791 Brisbane (BNE) 19:10 planerad

20:00 29.02.2020

+29°C   Vindar: 8 m/s @ 147°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 15

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2310 Mackay 20:35 planerad

Andra datum

September, 2019

11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18