Gold Coast, Gold Coast (OOL / YBCG)

Planespotter’s tidtabell

19:00 21.02.2020


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 55 min.
Airbus A321 Jetstar JQ 424 Sydney (SYD) 19:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 755 Melbourne (MEL) 19:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 17 - 20 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 544 Sydney (SYD) 19:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 982 Perth (PER) 19:25 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 427 Sydney (SYD) 19:40 planerad

20:00 21.02.2020


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 20 - 30 min.
Boeing 737-700 Virgin Australia VA 543 Sydney (SYD) 20:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 868 Sydney (SYD) 20:10 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 566 Melbourne (MEL) 20:40 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 754 Melbourne (MEL) 20:30 planerad

21:00 21.02.2020


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 20 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1695 Canberra (CBR) 21:05 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 761 Melbourne (MEL) 21:25 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 573 Melbourne (MEL) 21:10 planerad
Boeing 737-700 Virgin Australia VA 1696 Canberra (CBR) 21:10 planerad

22:00 21.02.2020

+25°C   Vindar: 6 m/s @ 123°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 452 Adelaide (ADL) 22:10 planerad

23:00 21.02.2020

+25°C   Vindar: 6 m/s @ 123°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

00:00 22.02.2020

+25°C   Vindar: 6 m/s @ 123°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

01:00 22.02.2020

+24°C   Vindar: 6 m/s @ 145°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

02:00 22.02.2020

+24°C   Vindar: 6 m/s @ 145°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

03:00 22.02.2020

+24°C   Vindar: 6 m/s @ 145°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

04:00 22.02.2020

+24°C   Vindar: 6 m/s @ 142°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

05:00 22.02.2020

+24°C   Vindar: 6 m/s @ 142°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

06:00 22.02.2020

+24°C   Vindar: 6 m/s @ 142°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 22 - 30 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 983 Perth (PER) 06:10 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 400 Sydney (SYD) 06:25 planerad
Boeing 787-9 Scoot TR 6 Singapore (SIN) 06:25 planerad
Boeing 787-8 Jetstar JQ 12 Tokyo (NRT) 06:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 40 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 500 Sydney (SYD) 06:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 726 Melbourne (MEL) 06:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 401 Sydney (SYD) 06:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 193 Queenstown (ZQN) 06:15 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1563 Sydney (SYD) 06:55 planerad

07:00 22.02.2020

+25°C   Vindar: 7 m/s @ 137°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 17 - 30 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 505 Sydney (SYD) 07:20 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 725 Melbourne (MEL) 07:20 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 402 Sydney (SYD) 07:25 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 430 Melbourne (MEL) 07:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 27 - 30 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 966 Cairns (CNS) 07:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 403 Sydney (SYD) 07:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 433 Melbourne (MEL) 07:25 planerad
Boeing 787-9 Scoot TR 7 Singapore (SIN) 07:55 planerad

08:00 22.02.2020

+25°C   Vindar: 7 m/s @ 137°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 - 20 min.
Airbus A320 Tigerair Australia TT 604 Sydney (SYD) 08:20 planerad
Boeing 787-8 Jetstar JQ 50 Seoul (ICN) 08:30 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 550 Melbourne (MEL) 08:50 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 5 - 40 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 405 Sydney (SYD) 08:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 730 Melbourne (MEL) 08:05 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 435 Melbourne (MEL) 08:45 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 607 Sydney (SYD) 08:50 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 869 Sydney (SYD) 08:55 planerad

09:00 22.02.2020

+25°C   Vindar: 7 m/s @ 137°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 15 - 25 min.
Airbus A320 Air New Zealand NZ 937 Auckland (AKL) 09:05 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 511 Sydney (SYD) 09:30 planerad
Airbus A330-300 AirAsia X D7 200 Kuala Lumpur (KUL) 09:35 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 406 Sydney (SYD) 09:35 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 553 Melbourne (MEL) 09:20 planerad

10:00 22.02.2020

+25°C   Vindar: 8 m/s @ 136°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 7 - 10 min.
Boeing 717-200 Qantas QF 1564 Sydney (SYD) 10:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 110 Auckland (AKL) 10:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 733 Melbourne (MEL) 10:25 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 852 Hobart (HBA) 10:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1447 Adelaide (ADL) 10:40 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 12 - 20 min.
Boeing 787-8 Jetstar JQ 50 Sydney (SYD) 10:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 516 Sydney (SYD) 10:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 409 Sydney (SYD) 10:20 planerad
Boeing 787-8 Jetstar JQ 11 Tokyo (NRT) 10:30 planerad
Airbus A330-300 AirAsia X D7 201 Kuala Lumpur (KUL) 10:50 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1567 Sydney (SYD) 10:50 planerad

11:00 22.02.2020

+25°C   Vindar: 8 m/s @ 136°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 20 min.
Airbus A321 Jetstar JQ 432 Melbourne (MEL) 11:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 630 Melbourne (AVV) 11:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 880 Melbourne (MEL) 11:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 735 Melbourne (MEL) 11:25 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 517 Sydney (SYD) 11:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 864 Sydney (SYD) 11:35 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 408 Sydney (SYD) 11:55 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 113 Auckland (AKL) 11:00 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 851 Hobart (HBA) 11:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 736 Melbourne (MEL) 11:00 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 938 Auckland (AKL) 11:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1446 Adelaide (ADL) 11:15 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 557 Melbourne (MEL) 11:35 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 631 Melbourne (AVV) 11:40 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 437 Melbourne (MEL) 11:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 881 Melbourne (MEL) 11:55 planerad

12:00 22.02.2020

+25°C   Vindar: 8 m/s @ 136°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 967 Cairns (CNS) 12:15 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 612 Sydney (SYD) 12:20 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 25 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 738 Melbourne (MEL) 12:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 520 Sydney (SYD) 12:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 863 Sydney (SYD) 12:20 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 411 Sydney (SYD) 12:25 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 615 Sydney (SYD) 12:50 planerad

13:00 22.02.2020

+25°C   Vindar: 9 m/s @ 145°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 7 - 10 min.
Airbus A320 Tigerair Australia TT 562 Melbourne (MEL) 13:25 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 523 Sydney (SYD) 13:30 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 194 Queenstown (ZQN) 13:40 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 412 Sydney (SYD) 13:40 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Tigerair Australia TT 565 Melbourne (MEL) 13:55 planerad

14:00 22.02.2020

+25°C   Vindar: 9 m/s @ 145°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 12 - 20 min.
Airbus A321 Jetstar JQ 436 Melbourne (MEL) 14:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 862 Sydney (SYD) 14:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1691 Canberra (CBR) 14:35 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 25 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 742 Melbourne (MEL) 14:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 526 Sydney (SYD) 14:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 415 Sydney (SYD) 14:30 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 189 Christchurch (CHC) 14:35 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 439 Melbourne (MEL) 14:50 planerad

15:00 22.02.2020

+25°C   Vindar: 9 m/s @ 145°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 - 25 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 492 Williamtown (NTL) 15:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 420 Sydney (SYD) 15:25 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 527 Sydney (SYD) 15:30 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 865 Sydney (SYD) 15:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1692 Canberra (CBR) 15:15 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 493 Williamtown (NTL) 15:30 planerad

16:00 22.02.2020

+25°C   Vindar: 10 m/s @ 138°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 15 - 25 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 438 Melbourne (MEL) 16:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 749 Melbourne (MEL) 16:25 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 879 Christchurch (CHC) 16:35 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 134 Auckland (AKL) 16:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 45 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 413 Sydney (SYD) 16:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 453 Adelaide (ADL) 16:45 planerad

17:00 22.02.2020

+25°C   Vindar: 10 m/s @ 138°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 - 25 min.
Airbus A321 Jetstar JQ 428 Sydney (SYD) 17:25 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 535 Sydney (SYD) 17:30 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 416 Sydney (SYD) 17:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 25 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 748 Melbourne (MEL) 17:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 536 Sydney (SYD) 17:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 133 Auckland (AKL) 17:30 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 876 Christchurch (CHC) 17:45 planerad

18:00 22.02.2020

+25°C   Vindar: 10 m/s @ 138°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 20 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 753 Melbourne (MEL) 18:25 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1574 Sydney (SYD) 18:45 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Jetstar JQ 425 Sydney (SYD) 18:25 planerad

Andra datum

September, 2019

11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19