Brisbane, Brisbane (BNE / YBBN)

Planespotter’s tidtabell

14:00 08.04.2020


ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 717-200 Qantas QF 1781 Mount Isa 14:25 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2551 Roma (RMA) 14:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2455 Moranbah (MOV) 14:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 616 Melbourne (MEL) 14:30 planerad
Boeing 787-9 Qantas QF 528 Sydney (SYD) 14:35 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1242 Rockhampton (ROK) 14:45 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1713 Cairns (CNS) 14:50 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 15 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 821 Sydney (SYD) 14:15 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1756 Townsville 14:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2366 Rockhampton (ROK) 14:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 623 Melbourne (MEL) 14:15 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1549 Canberra (CBR) 14:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2466 Moranbah (MOV) 14:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2516 Mackay 14:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 665 Adelaide (ADL) 14:30 planerad

15:00 08.04.2020


ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 610 Mackay (MKY) 15:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2459 Moranbah (MOV) 15:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 374 Townsville 15:20 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2580 Charleville (CTL) 15:25 planerad
Fokker 70 Virgin Australia VA 2972 Bundaberg (BDB) 15:25 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 467 Perth (PER) 15:45 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 5 - 20 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2340 Gladstone 15:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 625 Melbourne (MEL) 15:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2425 Williamtown (NTL) 15:05 planerad
Fokker 70 Virgin Australia VA 2911 Gladstone 15:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 537 Sydney (SYD) 15:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2358 Rockhampton (ROK) 15:15 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1782 Mount Isa 15:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2414 Emerald (EMD) 15:40 planerad

16:00 08.04.2020

+24°C   Vindar: 6 m/s @ 126°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2379 Hervey Bay (HVB) 16:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 784 Cairns (CNS) 16:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2825 Hamilton Island 16:20 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1715 Cairns (CNS) 16:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 620 Melbourne (MEL) 16:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 951 Sydney (SYD) 16:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 532 Sydney (SYD) 16:35 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 7 - 15 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2567 Canberra (CBR) 16:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 541 Sydney (SYD) 16:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 627 Melbourne (MEL) 16:15 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1716 Cairns (CNS) 16:20 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1551 Canberra (CBR) 16:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 539 Sydney (SYD) 16:40 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 342 Melbourne (MEL) 16:55 planerad

17:00 08.04.2020

+24°C   Vindar: 6 m/s @ 126°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 5 - 10 min.
Fokker 100 Alliance Airlines QQ 713 Cloncurry 17:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2407 Emerald (EMD) 17:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 825 Darwin (DRW) 17:05 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 5632 Thargomindah 17:10 planerad
Boeing 737-300 Nauru ON 1 Yaren District (INU) 17:15 planerad
Boeing 777-300ER Qatar Airways QR 912 Doha (DOH) 17:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 624 Melbourne (MEL) 17:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 536 Sydney (SYD) 17:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2341 Gladstone 17:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2533 Longreach (LRE) 17:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 936 Perth (PER) 17:50 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2418 Emerald (EMD) 17:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 545 Sydney (SYD) 17:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 631 Melbourne (MEL) 17:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 972 Sydney (SYD) 17:15 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1758 Townsville 17:20 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 470 Perth (PER) 17:30 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2552 Roma (RMA) 17:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2344 Gladstone (GLT) 17:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 943 Perth (PER) 17:45 planerad

18:00 08.04.2020

+24°C   Vindar: 6 m/s @ 126°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 15 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2359 Rockhampton (ROK) 18:10 planerad
Boeing 737-300 Nauru ON 21 Honiara (HIR) 18:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2467 Moranbah (MOV) 18:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2519 Mackay 18:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2426 Williamtown (NTL) 18:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 626 Melbourne (MEL) 18:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 540 Sydney (SYD) 18:35 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1759 Townsville 18:40 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 339 Melbourne (MEL) 18:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 719 Cairns (CNS) 18:45 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 20 min.
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2380 Hervey Bay (HVB) 18:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 549 Sydney (SYD) 18:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 635 Melbourne (MEL) 18:15 planerad
Boeing 737-800 PNG Air CG 5982 Sydney (SYD) 18:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2520 Mackay (MKY) 18:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2427 Williamtown (NTL) 18:55 planerad

19:00 08.04.2020

+24°C   Vindar: 6 m/s @ 126°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 717-200 Qantas QF 1550 Canberra (CBR) 19:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 542 Sydney (SYD) 19:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2415 Emerald (EMD) 19:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 628 Melbourne (MEL) 19:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 544 Sydney (SYD) 19:35 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 15 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2346 Gladstone (GLT) 19:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 563 Sydney (SYD) 19:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 637 Melbourne (MEL) 19:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 945 Perth (PER) 19:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2384 Hervey Bay (HVB) 19:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2328 Bundaberg (BDB) 19:25 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1718 Cairns (CNS) 19:40 planerad

20:00 08.04.2020

+23°C   Vindar: 5 m/s @ 133°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 546 Sydney (SYD) 20:05 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2381 Hervey Bay (HVB) 20:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 664 Adelaide (ADL) 20:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2345 Gladstone (GLT) 20:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2419 Emerald (EMD) 20:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 632 Melbourne (MEL) 20:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 548 Sydney (SYD) 20:35 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1554 Canberra (CBR) 20:40 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2553 Roma (RMA) 20:45 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1783 Mount Isa 20:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 - 25 min.
Boeing 717-200 Qantas QF 1553 Canberra (CBR) 20:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 639 Melbourne (MEL) 20:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 557 Sydney (SYD) 20:40 planerad

21:00 08.04.2020

+23°C   Vindar: 5 m/s @ 133°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 7 - 10 min.
Boeing 717-200 Qantas QF 1721 Cairns (CNS) 21:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 634 Melbourne (MEL) 21:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 550 Sydney (SYD) 21:35 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1761 Townsville 21:45 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 777-300ER Qatar Airways QR 913 Doha (DOH) 21:20 planerad

22:00 08.04.2020

+23°C   Vindar: 5 m/s @ 133°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 656 Adelaide (ADL) 22:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 636 Melbourne (MEL) 22:30 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A350-900 China CI 54 Taipei (TPE) 22:50 planerad

23:00 08.04.2020

+22°C   Vindar: 5 m/s @ 141°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 940 Perth (PER) 23:40 planerad

00:00 09.04.2020

+22°C   Vindar: 5 m/s @ 141°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 14

01:00 09.04.2020

+22°C   Vindar: 5 m/s @ 141°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 14

02:00 09.04.2020

+22°C   Vindar: 5 m/s @ 153°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 14

03:00 09.04.2020

+22°C   Vindar: 5 m/s @ 153°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 14

04:00 09.04.2020

+22°C   Vindar: 5 m/s @ 153°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 14

05:00 09.04.2020

+21°C   Vindar: 5 m/s @ 164°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 14, 19

06:00 09.04.2020

+21°C   Vindar: 5 m/s @ 164°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 14, 19

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A330-200 Qantas QF 942 Perth (PER) 06:05 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 717-200 Qantas QF 1772 Mackay 06:00 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2560 Charleville 06:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2354 Rockhampton 06:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2452 Moranbah (MOV) 06:05 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1543 Canberra (CBR) 06:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2429 Newcastle 06:15 planerad
Fokker 70 Virgin Australia VA 2901 Gladstone 06:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2332 Gladstone 06:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 750 Townsville 06:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 503 Sydney (SYD) 06:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2402 Emerald (EMD) 06:55 planerad

07:00 09.04.2020

+21°C   Vindar: 5 m/s @ 164°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 14, 19

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 min.
Boeing 717-200 Qantas QF 1707 Cairns (CNS) 07:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2319 Bundaberg (BDB) 07:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2371 Hervey Bay (HVB) 07:40 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1562 Canberra (CBR) 07:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2331 Gladstone (GLT) 07:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 25 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 978 Mount Isa 07:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 505 Sydney (SYD) 07:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 609 Melbourne (MEL) 07:15 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1706 Cairns (CNS) 07:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 507 Sydney (SYD) 07:40 planerad

08:00 09.04.2020

+21°C   Vindar: 5 m/s @ 166°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 14, 19

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 502 Sydney (SYD) 08:05 planerad
Airbus A330-300 Malaysia MH 135 Kuala Lumpur (KUL) 08:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2420 Williamtown (NTL) 08:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2509 Mackay 08:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 504 Sydney (SYD) 08:35 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 - 15 min.
Saab 340 Rex Regional Express ZL 5662 Mount Isa 08:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 509 Sydney (SYD) 08:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2565 Canberra 08:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 824 Darwin (DRW) 08:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 933 Perth (PER) 08:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 511 Sydney (SYD) 08:40 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1545 Canberra (CBR) 08:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2352 Rockhampton (ROK) 08:45 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1780 Mount Isa 08:50 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 318 Melbourne (MEL) 08:55 planerad

09:00 09.04.2020

+21°C   Vindar: 5 m/s @ 166°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 14, 19

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 5 - 15 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2355 Rockhampton 09:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 506 Sydney (SYD) 09:05 planerad
Fokker 70 Virgin Australia VA 2900 Gladstone (GLT) 09:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2333 Gladstone 09:15 planerad
Boeing 767-300 Air Niugini PX 3 Port Moresby (POM) 09:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 604 Melbourne (MEL) 09:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 917 Sydney (SYD) 09:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 508 Sydney (SYD) 09:35 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1773 Mackay 09:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2428 Newcastle 09:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2508 Mackay 09:55 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 513 Sydney (SYD) 09:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 613 Melbourne (MEL) 09:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2334 Gladstone 09:25 planerad
Airbus A330-300 Malaysia MH 134 Kuala Lumpur (KUL) 09:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2454 Moranbah (MOV) 09:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 752 Townsville 09:30 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1708 Cairns (CNS) 09:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2404 Emerald (EMD) 09:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 515 Sydney (SYD) 09:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2512 Mackay (MKY) 09:45 planerad
Fokker 70 Virgin Australia VA 2981 Port Macquarie (PQQ) 09:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2540 Roma (RMA) 09:50 planerad

10:00 09.04.2020

+21°C   Vindar: 5 m/s @ 166°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 14, 19

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 7 - 20 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2453 Moranbah (MOV) 10:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 510 Sydney (SYD) 10:05 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 313 Melbourne (MEL) 10:10 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1544 Canberra (CBR) 10:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2403 Emerald (EMD) 10:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 608 Melbourne (MEL) 10:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 512 Sydney (SYD) 10:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 753 Townsville 10:55 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 10 - 15 min.
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2374 Hervey Bay (HVB) 10:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 517 Sydney (SYD) 10:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 615 Melbourne (MEL) 10:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 938 Sydney (SYD) 10:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 935 Perth (PER) 10:20 planerad
Boeing 767-300 Air Niugini PX 4 Port Moresby (POM) 10:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 369 Townsville (TSV) 10:40 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 781 Cairns (CNS) 10:55 planerad

11:00 09.04.2020

+24°C   Vindar: 6 m/s @ 138°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 20 min.
Airbus A320 NEO Air New Zealand NZ 145 Auckland (AKL) 11:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 514 Sydney (SYD) 11:05 planerad
Fokker 70 Alliance Airlines QQ 8861 Trepell Airport 11:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 610 Melbourne (MEL) 11:30 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2561 Charleville 11:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 516 Sydney (SYD) 11:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2353 Rockhampton (ROK) 11:40 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2532 Longreach 11:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2356 Rockhampton (ROK) 11:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 521 Sydney (SYD) 11:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 617 Melbourne (MEL) 11:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2458 Moranbah (MOV) 11:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 937 Perth (PER) 11:20 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 609 Mackay (MKY) 11:20 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2326 Bundaberg (BDB) 11:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1241 Rockhampton (ROK) 11:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 663 Adelaide (ADL) 11:45 planerad

12:00 09.04.2020

+24°C   Vindar: 6 m/s @ 138°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 7 - 15 min.
Fokker 70 Virgin Australia VA 2904 Gladstone 12:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2335 Gladstone 12:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2367 Rockhampton (ROK) 12:10 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2375 Hervey Bay (HVB) 12:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 612 Melbourne (MEL) 12:30 planerad
Fokker 70 Virgin Australia VA 2980 Port Macquarie (PQQ) 12:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2541 Roma (RMA) 12:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 520 Sydney (SYD) 12:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 979 Mount Isa 12:35 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1711 Cairns (CNS) 12:50 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1546 Canberra (CBR) 12:55 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 932 Perth (PER) 12:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 15 - 25 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2824 Hamilton Island 12:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 525 Sydney (SYD) 12:10 planerad
Airbus A320 NEO Air New Zealand NZ 146 Auckland (AKL) 12:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 619 Melbourne (MEL) 12:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 714 Cairns (CNS) 12:40 planerad

13:00 09.04.2020

+24°C   Vindar: 6 m/s @ 138°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 15 min.
Fokker 70 Alliance Airlines QQ 863 Babolsar 13:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2405 Emerald (EMD) 13:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 662 Adelaide (ADL) 13:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2566 Canberra 13:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2455 Moranbah (MOV) 13:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 614 Melbourne (MEL) 13:30 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 810 Sydney (SYD) 13:45 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2327 Bundaberg (BDB) 13:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2513 Mackay (MKY) 13:50 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 755 Townsville 13:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 5 - 25 min.
Fokker 70 Virgin Australia VA 2973 Bundaberg 13:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 529 Sydney (SYD) 13:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 621 Melbourne (MEL) 13:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2406 Emerald (EMD) 13:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 527 Sydney (SYD) 13:40 planerad

Andra datum

September, 2019

07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25