Brisbane, Brisbane (BNE / YBBN)

Planespotter’s tidtabell

18:00 21.02.2020


ANKOMMANDE — 24
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 542 Sydney (SYD) 18:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 598 Perth (PER) 18:00 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 382 Sydney (SYD) 18:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 341 Melbourne (MEL) 18:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1225 Canberra (CBR) 18:10 planerad
Boeing 767-300 Air Niugini PX 5 Port Moresby (POM) 18:10 planerad
Fokker 100 Virgin Australia VA 1248 Rockhampton (ROK) 18:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 628 Melbourne (MEL) 18:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 664 Adelaide (ADL) 18:20 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 486 Williamtown (NTL) 18:25 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1550 Canberra (CBR) 18:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2467 Moranbah (MOV) 18:25 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 616 Mackay (MKY) 18:25 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1793 Townsville 18:30 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2325 Bundaberg (BDB) 18:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2519 Mackay 18:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 454 Darwin (DRW) 18:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 544 Sydney (SYD) 18:30 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1763 Cairns (CNS) 18:35 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 156 Auckland (AKL) 18:35 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1109 Williamtown (NTL) 18:40 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 786 Cairns (CNS) 18:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2343 Gladstone (GLT) 18:55 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 566 Melbourne (MEL) 18:55 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 563 Sydney (SYD) 18:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 135 Christchurch (CHC) 18:05 planerad
Airbus A350-900 Singapore SQ 266 Singapore (SIN) 18:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 472 Perth (PER) 18:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 635 Melbourne (MEL) 18:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2372 Rockhampton 18:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 553 Sydney (SYD) 18:35 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 159 Auckland (AKL) 18:40 planerad
Fokker 100 Virgin Australia VA 1251 Rockhampton (ROK) 18:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2427 Williamtown (NTL) 18:50 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 352 Melbourne (MEL) 18:55 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 619 Mackay 18:55 planerad

19:00 21.02.2020

+25°C   Vindar: 4 m/s @ 97°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 18
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 546 Sydney (SYD) 19:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 820 Sydney (SYD) 19:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 347 Melbourne (MEL) 19:10 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 783 Adelaide (ADL) 19:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2517 Mackay 19:15 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 534 Melbourne (MEL) 19:15 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 833 Proserpine (PPP) 19:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 632 Melbourne (MEL) 19:20 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 754 Launceston (LST) 19:25 planerad
Fokker 70 Virgin Australia VA 1266 Emerald (EMD) 19:25 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 382 Townsville (TSV) 19:25 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 469 Perth (PER) 19:25 planerad
Saab 340 VivaColombia FC 668 Tamworth 19:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 548 Sydney (SYD) 19:30 planerad
Airbus A350-900 9V-SMP Singapore SQ 245 Singapore (SIN) 19:45 planerad
Boeing 777-300ER A6-ECA Emirates EK 432 Singapore (SIN) 19:45 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1554 Canberra (CBR) 19:45 planerad
Fokker 100 Virgin Australia VA 1252 Rockhampton (ROK) 19:55 planerad

AVÅGENDE — 23
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2346 Gladstone (GLT) 19:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2520 Mackay (MKY) 19:00 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 387 Sydney (SYD) 19:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 489 Williamtown (NTL) 19:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 555 Sydney (SYD) 19:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2370 Rockhampton 19:10 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 767 Perth (PER) 19:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1108 Williamtown (NTL) 19:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 667 Adelaide (ADL) 19:15 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1553 Canberra (CBR) 19:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2384 Hervey Bay (HVB) 19:20 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1226 Canberra (CBR) 19:20 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 708 Hobart (HBA) 19:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2328 Bundaberg (BDB) 19:25 planerad
Airbus A320 Aircalin SB 151 Noumea 19:25 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 567 Melbourne (MEL) 19:25 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 988 Sydney (SYD) 19:35 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 823 Sydney (SYD) 19:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 637 Melbourne (MEL) 19:40 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1756 Cairns (CNS) 19:40 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 535 Melbourne (MEL) 19:45 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 906 Townsville (TSV) 19:55 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 559 Sydney (SYD) 19:55 planerad

20:00 21.02.2020

+25°C   Vindar: 4 m/s @ 97°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 10 - 20 min.
Saab 340 VivaColombia FC 228 Wollongong 20:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 550 Sydney (SYD) 20:00 planerad
Saab 340 VivaColombia FC 5184 Armidale 20:10 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2381 Hervey Bay (HVB) 20:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 351 Melbourne (MEL) 20:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2553 Roma (RMA) 20:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 634 Melbourne (MEL) 20:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2345 Gladstone (GLT) 20:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2419 Emerald (EMD) 20:30 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 733 Auckland (AKL) 20:30 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 386 Sydney (SYD) 20:30 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 493 Cairns (CNS) 20:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2369 Rockhampton (ROK) 20:55 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 12 - 20 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 799 Cairns (CNS) 20:05 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 992 Sydney (SYD) 20:05 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 356 Melbourne (MEL) 20:25 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 674 Darwin (DRW) 20:40 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 474 Perth (PER) 20:50 planerad
Airbus A380-800 Emirates EK 435 Dubai (DXB) 20:55 planerad

21:00 21.02.2020

+25°C   Vindar: 4 m/s @ 97°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 993 Sydney (SYD) 21:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 824 Sydney (SYD) 21:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1405 Adelaide (ADL) 21:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 654 Perth (PER) 21:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 636 Melbourne (MEL) 21:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 656 Adelaide (ADL) 21:25 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 353 Melbourne (MEL) 21:25 planerad
Boeing 777-300ER China CI 54 Auckland (AKL) 21:25 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1783 Mount Isa 21:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 997 Sydney (SYD) 21:30 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1757 Cairns (CNS) 21:35 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 386 Townsville (TSV) 21:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 40 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 387 Townsville (TSV) 21:10 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 938 Cairns (CNS) 21:50 planerad

22:00 21.02.2020

+25°C   Vindar: 4 m/s @ 97°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 556 Sydney (SYD) 22:00 planerad
Boeing 787-8 Jetstar JQ 58 Denpasar-Bali Island (DPS) 22:05 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 790 Cairns (CNS) 22:10 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 570 Melbourne (MEL) 22:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 158 Auckland (AKL) 22:20 planerad

23:00 21.02.2020

+24°C   Vindar: 3 m/s @ 97°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 594 Perth (PER) 23:25 planerad
Boeing 737-300 Air Vanuatu NF 20 Port Vila (VLI) 23:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 44 Denpasar-Bali Island (DPS) 23:40 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 471 Perth (PER) 23:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Boeing 777-300ER China CI 54 Taipei (TPE) 23:10 planerad
Airbus A350-900 Singapore SQ 246 Singapore (SIN) 23:25 planerad

00:00 22.02.2020

+24°C   Vindar: 3 m/s @ 97°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 907 Townsville (TSV) 00:10 planerad

01:00 22.02.2020

+24°C   Vindar: 3 m/s @ 97°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

02:00 22.02.2020

+24°C   Vindar: 3 m/s @ 120°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 14

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 777-300ER Emirates EK 433 Singapore (SIN) 02:45 planerad

03:00 22.02.2020

+24°C   Vindar: 3 m/s @ 120°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 14

04:00 22.02.2020

+24°C   Vindar: 3 m/s @ 120°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Royal Brunei Airlines BI 9 Bandar Seri Begawan (BWN) 04:00 planerad

05:00 22.02.2020

+23°C   Vindar: 4 m/s @ 130°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 12 - 15 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 473 Perth (PER) 05:05 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 46 Denpasar-Bali Island (DPS) 05:05 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 98 Hong Kong (HKG) 05:15 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 673 Darwin (DRW) 05:30 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 62 Tokyo (NRT) 05:40 planerad
Boeing 777-300ER VH-VPH Virgin Australia VA 8 Los Angeles (LAX) 05:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 55 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 501 Sydney (SYD) 05:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 304 Melbourne (MEL) 05:55 planerad

06:00 22.02.2020

+23°C   Vindar: 4 m/s @ 130°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 - 25 min.
Boeing 787-9 VH-ZND Qantas QF 60 San Francisco (SFO) 06:00 planerad
Boeing 737-800 Malindo Air OD 157 Denpasar-Bali Island (DPS) 06:00 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 52 Singapore (SIN) 06:00 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 652 Perth (PER) 06:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 480 Williamtown (NTL) 06:10 planerad
Boeing 787-9 Korean Air KE 123 Seoul (ICN) 06:15 planerad
Airbus A380-800 Emirates EK 434 Dubai (DXB) 06:40 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 810 Sydney (SYD) 06:45 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 20 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 904 Townsville 06:00 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1772 Mackay 06:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 908 Sydney (SYD) 06:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 661 Adelaide (ADL) 06:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 505 Sydney (SYD) 06:05 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 513 Melbourne (MEL) 06:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1384 Adelaide (ADL) 06:10 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 759 Hobart (HBA) 06:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 507 Sydney (SYD) 06:35 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1754 Cairns (CNS) 06:35 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 811 Sydney (SYD) 06:50 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2402 Emerald (EMD) 06:55 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 308 Melbourne (MEL) 06:55 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 357 Sydney (SYD) 06:55 planerad

07:00 22.02.2020

+23°C   Vindar: 4 m/s @ 130°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 19
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Air New Zealand NZ 827 Wellington (WLG) 07:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 124 Christchurch (CHC) 07:05 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 100 Wellington (WLG) 07:05 planerad
Boeing 787-9 VH-ZNH Qantas QF 16 Los Angeles (LAX) 07:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1101 Williamtown (NTL) 07:15 planerad
Airbus A350-900 Singapore SQ 235 Singapore (SIN) 07:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 120 Auckland (AKL) 07:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 600 Mackay (MKY) 07:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 504 Sydney (SYD) 07:30 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1753 Cairns (CNS) 07:35 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 352 Sydney (SYD) 07:40 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 150 Auckland (AKL) 07:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2319 Bundaberg (BDB) 07:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2371 Hervey Bay (HVB) 07:45 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1797 Townsville 07:50 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 602 Melbourne (MEL) 07:50 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 660 Adelaide (ADL) 07:55 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 362 Townsville (TSV) 07:55 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 134 Christchurch (CHC) 07:55 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 717-200 Qantas QF 1798 Alice Springs (ASP) 07:00 planerad
Boeing 737-800 Malindo Air OD 158 Denpasar-Bali Island (DPS) 07:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 773 Cairns (CNS) 07:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 509 Sydney (SYD) 07:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 928 Cairns (CNS) 07:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 609 Melbourne (MEL) 07:10 planerad
Boeing 787-8 Jetstar JQ 57 Denpasar-Bali Island (DPS) 07:15 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 561 Melbourne (MEL) 07:20 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 813 Sydney (SYD) 07:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 511 Sydney (SYD) 07:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2532 Longreach 07:50 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 314 Melbourne (MEL) 07:55 planerad

08:00 22.02.2020

+24°C   Vindar: 3 m/s @ 131°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 514 Melbourne (MEL) 08:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1385 Adelaide (ADL) 08:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 770 Cairns (CNS) 08:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2420 Williamtown (NTL) 08:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 929 Cairns (CNS) 08:10 planerad
Fokker 100 Virgin Australia VA 1232 Rockhampton (ROK) 08:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 92 Apia (APW) 08:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 309 Melbourne (MEL) 08:10 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 560 Melbourne (MEL) 08:15 planerad
Boeing 787-8 Air Canada AC 35 Vancouver (YVR) 08:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2331 Gladstone (GLT) 08:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 508 Sydney (SYD) 08:30 planerad
Airbus A350-900 China Southern CZ 381 Guangzhou (CAN) 08:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1640 Launceston (LST) 08:50 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 701 Hobart (HBA) 08:55 planerad

AVÅGENDE — 24
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-300 Air Vanuatu NF 21 Port Vila 08:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 513 Sydney (SYD) 08:05 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2560 Charleville 08:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 611 Melbourne (MEL) 08:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 41 Denpasar-Bali Island (DPS) 08:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2320 Bundaberg (BDB) 08:20 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 119 Auckland (AKL) 08:25 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 125 Christchurch (CHC) 08:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 702 Hobart (HBA) 08:30 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 732 Auckland (AKL) 08:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2352 Rockhampton (ROK) 08:35 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1210 Canberra (CBR) 08:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 589 Perth (PER) 08:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 824 Darwin (DRW) 08:40 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1639 Launceston (LST) 08:40 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 464 Perth (PER) 08:40 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 484 Cairns (CNS) 08:40 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 517 Melbourne (MEL) 08:40 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 886 Mackay 08:45 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 101 Wellington (WLG) 08:45 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 367 Townsville (TSV) 08:50 planerad
Boeing 787-9 Korean Air KE 124 Seoul (ICN) 08:50 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 970 Townsville (TSV) 08:55 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 318 Melbourne (MEL) 08:55 planerad

09:00 22.02.2020

+24°C   Vindar: 3 m/s @ 131°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 510 Sydney (SYD) 09:00 planerad
Airbus A330-200 China Eastern MU 715 Shanghai (PVG) 09:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2355 Rockhampton 09:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2509 Mackay 09:05 planerad
Boeing 737-700 Virgin Australia VA 1211 Canberra (CBR) 09:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 313 Melbourne (MEL) 09:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 608 Melbourne (MEL) 09:20 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1544 Canberra (CBR) 09:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 512 Sydney (SYD) 09:30 planerad
Boeing 787-9 Air New Zealand NZ 135 Auckland (AKL) 09:35 planerad
Airbus A321 Philippine PR 221 Manila (MNL) 09:35 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1773 Mackay 09:40 planerad

AVÅGENDE — 20
Väntningstid 5 min.
Boeing 717-200 Qantas QF 1780 Mount Isa 09:00 planerad
Airbus A320 Solomon Airlines IE 715 (MUA) 09:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 517 Sydney (SYD) 09:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 57 Port Moresby (POM) 09:10 planerad
Airbus A350-900 Singapore SQ 256 Singapore (SIN) 09:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 177 Nadi (NAN) 09:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 605 Mackay (MKY) 09:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2334 Gladstone 09:25 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 61 Tokyo (NRT) 09:25 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 117 Queenstown (ZQN) 09:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 153 Auckland (AKL) 09:30 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 97 Hong Kong (HKG) 09:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2404 Emerald (EMD) 09:40 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 779 Cairns (CNS) 09:40 planerad
Boeing 767-300 Air Niugini PX 6 Port Moresby (POM) 09:45 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1237 Rockhampton 09:45 planerad
Fokker 70 Virgin Australia VA 2971 Bundaberg 09:45 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 449 Darwin (DRW) 09:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2421 Williamtown (NTL) 09:55 planerad
Boeing 737-700 Virgin Australia VA 322 Melbourne (MEL) 09:55 planerad

10:00 22.02.2020

+24°C   Vindar: 3 m/s @ 131°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 514 Sydney (SYD) 10:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 319 Melbourne (MEL) 10:10 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 903 Townsville 10:15 planerad
Boeing 787 EVA Air BR 315 Taipei (TPE) 10:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 610 Melbourne (MEL) 10:20 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Qantas QF 2259 Lord Howe Island 10:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 516 Sydney (SYD) 10:30 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 812 Sydney (SYD) 10:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2323 Bundaberg (BDB) 10:45 planerad
Airbus A350-900 Singapore SQ 255 Singapore (SIN) 10:45 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 362 Sydney (SYD) 10:45 planerad
Boeing 777-300ER China CI 53 Taipei (TPE) 10:50 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 89 Noumea 10:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 521 Sydney (SYD) 10:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 615 Melbourne (MEL) 10:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 663 Adelaide (ADL) 10:10 planerad
Airbus A350-900 China Southern CZ 382 Guangzhou (CAN) 10:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 59 Port Vila (VLI) 10:15 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 764 Burnt Pine (NLK) 10:20 planerad
Airbus A330-300 Cathay Pacific CX 150 Hong Kong (HKG) 10:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2376 Hervey Bay (HVB) 10:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 651 Perth (PER) 10:40 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 815 Sydney (SYD) 10:45 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1115 Proserpine 10:50 planerad

11:00 22.02.2020

+28°C   Vindar: 5 m/s @ 117°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 20 min.
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2403 Emerald (EMD) 11:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 520 Sydney (SYD) 11:30 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 522 Melbourne (MEL) 11:30 planerad
Airbus A330-300 Thai AirAsia X XJ 310 Bangkok (DMK) 11:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2353 Rockhampton (ROK) 11:40 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1709 Cairns (CNS) 11:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 662 Adelaide (ADL) 11:45 planerad

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 5 - 20 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 483 Williamtown (NTL) 11:05 planerad
Boeing 777-300ER Virgin Australia VA 7 Los Angeles (LAX) 11:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 525 Sydney (SYD) 11:05 planerad
Boeing 787-9 Qantas QF 15 Los Angeles (LAX) 11:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2356 Rockhampton (ROK) 11:10 planerad
Airbus A321 Philippine PR 222 Manila (MNL) 11:10 planerad
Airbus A330-200 China Eastern MU 716 Shanghai (PVG) 11:10 planerad
Boeing 787-9 Air New Zealand NZ 136 Auckland (AKL) 11:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 617 Melbourne (MEL) 11:10 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Qantas QF 2258 Lord Howe Island 11:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2458 Moranbah (MOV) 11:20 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 369 Sydney (SYD) 11:20 planerad
Boeing 787-8 Air Canada AC 36 Vancouver (YVR) 11:20 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1497 Hamilton Island (HTI) 11:40 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 51 Singapore (SIN) 11:50 planerad

12:00 22.02.2020

+28°C   Vindar: 5 m/s @ 117°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 5 - 15 min.
Fokker 70 Virgin Australia VA 2970 Bundaberg 12:00 planerad
Fokker 70 Virgin Australia VA 2904 Gladstone 12:05 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1393 Adelaide (ADL) 12:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 931 Cairns (CNS) 12:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2335 Gladstone 12:10 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 887 Mackay (MKY) 12:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2367 Rockhampton (ROK) 12:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 778 Cairns (CNS) 12:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 614 Melbourne (MEL) 12:20 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 758 Hobart (HBA) 12:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 524 Sydney (SYD) 12:30 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 564 Melbourne (MEL) 12:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2377 Hervey Bay (HVB) 12:50 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1217 Canberra (CBR) 12:50 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1238 Rockhampton (ROK) 12:50 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 608 Mackay (MKY) 12:55 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 - 25 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 946 Sydney (SYD) 12:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2824 Hamilton Island 12:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 619 Melbourne (MEL) 12:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 665 Adelaide (ADL) 12:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2338 Gladstone (GLT) 12:40 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 371 Townsville (TSV) 12:50 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 609 Mackay (MKY) 12:50 planerad
Airbus A330-300 Thai AirAsia X XJ 311 Bangkok (DMK) 12:50 planerad
Fokker 70 Virgin Australia VA 2981 Port Macquarie (PQQ) 12:55 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 328 Melbourne (MEL) 12:55 planerad

13:00 22.02.2020

+28°C   Vindar: 5 m/s @ 117°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 7 - 15 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2405 Emerald (EMD) 13:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2531 Longreach (LRE) 13:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 327 Melbourne (MEL) 13:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2422 Williamtown (NTL) 13:20 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 372 Townsville (TSV) 13:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 971 Townsville (TSV) 13:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 528 Sydney (SYD) 13:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 650 Perth (PER) 13:30 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2561 Charleville 13:45 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 489 Cairns (CNS) 13:45 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 777-300ER China CI 53 Auckland (AKL) 13:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 573 Perth (PER) 13:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 930 Cairns (CNS) 13:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 533 Sydney (SYD) 13:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 782 Adelaide (ADL) 13:20 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 785 Cairns (CNS) 13:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 135 Christchurch (CHC) 13:35 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 753 Launceston (LST) 13:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2378 Hervey Bay (HVB) 13:50 planerad

14:00 22.02.2020

+29°C   Vindar: 6 m/s @ 124°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 7 - 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2357 Rockhampton (ROK) 14:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 329 Melbourne (MEL) 14:10 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 524 Melbourne (MEL) 14:15 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 814 Sydney (SYD) 14:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 618 Melbourne (MEL) 14:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 530 Sydney (SYD) 14:30 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1781 Mount Isa 14:40 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1799 Alice Springs (ASP) 14:40 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1116 Proserpine (PPP) 14:40 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 705 Hobart (HBA) 14:45 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 368 Sydney (SYD) 14:55 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 782 Cairns (CNS) 14:55 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 717-200 Qantas QF 1792 Townsville 14:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1218 Canberra (CBR) 14:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 537 Sydney (SYD) 14:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 784 Cairns (CNS) 14:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2567 Canberra (CBR) 14:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 623 Melbourne (MEL) 14:10 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 373 Sydney (SYD) 14:15 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1768 Mackay (MKY) 14:30 planerad
Airbus A350-900 Singapore SQ 236 Singapore (SIN) 14:45 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 527 Melbourne (MEL) 14:50 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 334 Melbourne (MEL) 14:55 planerad

15:00 22.02.2020

+29°C   Vindar: 6 m/s @ 124°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 7 - 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2459 Moranbah (MOV) 15:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2339 Gladstone (GLT) 15:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 532 Sydney (SYD) 15:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1496 Hamilton Island 15:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 90 Noumea 15:40 planerad
Fokker 70 Virgin Australia VA 2980 Port Macquarie (PQQ) 15:40 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 467 Perth (PER) 15:40 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1397 Adelaide (ADL) 15:45 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 7 - 10 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 541 Sydney (SYD) 15:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2358 Rockhampton (ROK) 15:15 planerad
Fokker 100 Virgin Australia VA 1245 Rockhampton (ROK) 15:20 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1398 Adelaide (ADL) 15:30 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 830 Proserpine (PPP) 15:35 planerad

16:00 22.02.2020

+29°C   Vindar: 6 m/s @ 124°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 5 - 15 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2379 Hervey Bay (HVB) 16:05 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 333 Melbourne (MEL) 16:10 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 765 Burnt Pine (NLK) 16:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2825 Hamilton Island 16:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 58 Port Moresby (POM) 16:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 624 Melbourne (MEL) 16:20 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 612 Mackay 16:25 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1714 Sydney (SYD) 16:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 596 Perth (PER) 16:30 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 739 Auckland (AKL) 16:45 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 805 Christchurch (CHC) 16:45 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 58 Port Vila (VLI) 16:45 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 935 Cairns (CNS) 16:50 planerad
Airbus A350-900 Singapore SQ 265 Singapore (SIN) 16:55 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 7 - 30 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2324 Bundaberg (BDB) 16:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2342 Gladstone (GLT) 16:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 627 Melbourne (MEL) 16:10 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1750 Cairns (CNS) 16:20 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 791 Cairns (CNS) 16:50 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 342 Melbourne (MEL) 16:55 planerad

17:00 22.02.2020

+27°C   Vindar: 7 m/s @ 123°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 104 Wellington (WLG) 17:05 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 126 Auckland (AKL) 17:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 825 Darwin (DRW) 17:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 376 Townsville (TSV) 17:20 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 484 Abu Dhabi (AUH) 17:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 540 Sydney (SYD) 17:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 116 Queenstown (ZQN) 17:35 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 176 Nadi (NAN) 17:50 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 617 Mackay (MKY) 17:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 549 Sydney (SYD) 17:05 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 379 Townsville (TSV) 17:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 125 Auckland (AKL) 17:20 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 821 Sydney (SYD) 17:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 470 Perth (PER) 17:30 planerad
Airbus A320 Royal Brunei Airlines BI 10 Bandar Seri Begawan (BWN) 17:40 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 804 Christchurch (CHC) 17:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2368 Rockhampton (ROK) 17:55 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 597 Perth (PER) 17:55 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 734 Auckland (AKL) 17:55 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 105 Wellington (WLG) 17:55 planerad

Andra datum

August, 2019

05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19