Brisbane, Brisbane (BNE / YBBN)

Planespotter’s tidtabell

04:00 21.05.2019

05:00 21.05.2019


ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 5 - 25 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 837 Darwin 05:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 473 Perth 05:10 planerad
Airbus A330-200 Air Niugini PX 3042 Perth 05:35 planerad
Boeing 737-800 Malindo Air OD 157 Denpasar-Bali Island (DPS) 05:40 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 42 Denpasar-Bali Island (DPS) 05:45 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 655 Darwin 05:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 25 min.
Fokker 100 Alliance Airlines QQ 371 Granites 05:30 planerad
Fokker 100 Virgin Australia VA 1231 Rockhampton 05:55 planerad
Boeing 737-800 Virgin Atlantic VS 7714 Melbourne (MEL) 05:55 planerad

06:00 21.05.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 45 min.
Boeing 787-9 Qantas QF 16 Los Angeles (LAX) 06:05 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 52 Singapore (SIN) 06:05 planerad
Airbus A330-300 KLM KL 9162 Seoul (ICN) 06:50 planerad

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-800 Air Canada AC 2716 Sydney (SYD) 06:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2560 Roma 06:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1100 Newcastle 06:00 planerad
Fokker 100 Virgin Australia VA 1273 Mount Isa 06:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2354 Rockhampton 06:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2452 Moranbah 06:05 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 361 Townsville 06:05 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 511 Melbourne (MEL) 06:10 planerad
Saab 340 VivaColombia FC 663 Tamworth 06:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2429 Newcastle 06:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 601 Mackay 06:15 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 928 Cairns 06:30 planerad
Fokker 70 Alliance Airlines QQ 4072 Emerald 06:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 531 Sydney (SYD) 06:50 planerad
Boeing 737-800 Virgin Atlantic VS 7712 Melbourne (MEL) 06:55 planerad

07:00 21.05.2019

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 221°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 19

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A350-900 Singapore Airlines SQ 235 Singapore (SIN) 07:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 480 Newcastle 07:15 planerad
Boeing 737-800 LATAM Airlines LA 8381 Auckland 07:15 planerad
Boeing 787-8 Air Canada AC 35 Vancouver (YVR) 07:25 planerad
Boeing 737-800 Air Canada AC 2717 Sydney (SYD) 07:30 planerad
Saab 340 VivaColombia FC 662 Tamworth 07:30 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 810 Sydney (SYD) 07:35 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1797 Townsville 07:40 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2319 Bundaberg 07:40 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 7228 Jacksonville (JAX) 07:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 518 Sydney (SYD) 07:45 planerad
Boeing 737 Etihad Airways EY 6738 Mackay 07:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2331 Gladstone 07:55 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 7265 Sydney (SYD) 07:00 planerad
Boeing 787-8 Jetstar JQ 57 Denpasar-Bali Island (DPS) 07:00 planerad
Boeing 737-300 Our Airline ON 22 Nauru 07:00 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 357 Sydney (SYD) 07:10 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 561 Melbourne (MEL) 07:15 planerad
Boeing 737-800 Malindo Air OD 158 Denpasar-Bali Island (DPS) 07:15 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 920 Sydney (SYD) 07:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2450 Moranbah 07:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 798 Cairns 07:35 planerad
Fairchild-Swearingen SA226 VivaColombia FC 771 Narrabri 07:50 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 7295 Melbourne (MEL) 07:55 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 828 Townsville 07:55 planerad

08:00 21.05.2019

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 221°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 19

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 303 Melbourne (MEL) 08:10 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 354 Sydney (SYD) 08:15 planerad
Boeing 737-800 Air Niugini PX 3050 Melbourne 08:20 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 334 Guangzhou (CAN) 08:25 planerad
Boeing 737-700 Virgin Australia VA 909 Sydney (SYD) 08:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 150 Auckland (AKL) 08:35 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 124 Christchurch (CHC) 08:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2571 Roma 08:45 planerad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 5 - 10 min.
Fairchild-Swearingen SA226 VivaColombia FC 888 Moree 08:00 planerad
Saab 340 VivaColombia FC 9134 Orange 08:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 509 Sydney (SYD) 08:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 611 Melbourne (MEL) 08:10 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 811 Sydney (SYD) 08:20 planerad
Airbus A330-300 KLM KL 9163 Seoul (ICN) 08:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2374 Hervey Bay 08:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2524 Mackay 08:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1210 Canberra (CBR) 08:35 planerad
Boeing 737 Etihad Airways EY 6540 Mackay 08:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2352 Rockhampton 08:40 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 824 Darwin 08:40 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 732 Auckland 08:45 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 313 Adelaide 08:45 planerad
Fokker 100 Virgin Australia VA 1235 Rockhampton 08:45 planerad
Boeing 737 Etihad Airways EY 6587 Townsville 08:50 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1780 Mount Isa 08:50 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 318 Melbourne (MEL) 08:55 planerad

09:00 21.05.2019

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 221°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 19

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-800 Air Canada AC 2723 Sydney (SYD) 09:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1209 Canberra (CBR) 09:00 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 7286 Melbourne (MEL) 09:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1101 Newcastle 09:10 planerad
Saab 340 VivaColombia FC 664 Tamworth 09:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 604 Melbourne (MEL) 09:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 508 Sydney (SYD) 09:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2428 Newcastle 09:40 planerad
Fokker 100 Virgin Australia VA 1234 Rockhampton 09:40 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 Air Vanuatu NF 21 Port Vila 09:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 513 Sydney (SYD) 09:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 613 Melbourne (MEL) 09:10 planerad
Airbus A350-900 Singapore Airlines SQ 256 Singapore (SIN) 09:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 57 Port Moresby (POM) 09:25 planerad
Boeing 737 Etihad Airways EY 6313 Christchurch (CHC) 09:30 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1790 Townsville 09:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 153 Auckland (AKL) 09:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 983 Port Hedland 09:40 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 449 Darwin 09:40 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 779 Cairns 09:40 planerad
Fokker 70 Virgin Australia VA 2981 Port Macquarie 09:45 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 51 Honiara 09:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2421 Newcastle 09:55 planerad

10:00 21.05.2019

+22°C   Vindar: 2 m/s @ 154°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2453 Moranbah 10:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 313 Melbourne (MEL) 10:10 planerad
Saab 340 VivaColombia FC 222 Wollongong 10:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 608 Melbourne (MEL) 10:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 512 Sydney (SYD) 10:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2375 Hervey Bay 10:35 planerad
Airbus A350-900 Singapore Airlines SQ 255 Singapore (SIN) 10:35 planerad
Airbus A350-900 Qantas QF 388 Taipei (TPE) 10:45 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 358 Sydney (SYD) 10:45 planerad

AVÅGENDE — 17
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-700 Virgin Australia VA 704 Hobart 10:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 89 Noumea 10:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 517 Sydney (SYD) 10:05 planerad
Airbus A330-300 China Southern Airlines CZ 382 Guangzhou (CAN) 10:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 615 Melbourne (MEL) 10:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 43 Denpasar-Bali Island (DPS) 10:10 planerad
Fokker 100 Virgin Australia VA 1023 Alice Springs 10:15 planerad
Boeing 787-9 Qantas QF 15 Los Angeles (LAX) 10:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 591 Perth 10:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2454 Moranbah 10:35 planerad
Boeing 787-8 Air Canada AC 36 Vancouver (YVR) 10:40 planerad
Airbus A321 Philippine Airlines PR 222 Manila (MNL) 10:40 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 369 Townsville 10:40 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2376 Hervey Bay 10:45 planerad
Fokker 70 Virgin Australia VA 1261 Emerald 10:45 planerad
Boeing 737-700 Virgin Australia VA 607 Mackay 10:45 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 324 Melbourne (MEL) 10:55 planerad

11:00 21.05.2019

+22°C   Vindar: 2 m/s @ 154°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 10 min.
United Airlines UA 6734 Sydney 11:00 planerad
Boeing 777-300ER United Airlines UA 6785 Auckland 11:05 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 319 Melbourne (MEL) 11:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 610 Melbourne (MEL) 11:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 516 Sydney (SYD) 11:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2451 Moranbah 11:30 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 518 Melbourne (MEL) 11:30 planerad
Fairchild-Swearingen SA226 VivaColombia FC 888 Moree 11:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2353 Rockhampton 11:35 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 931 Cairns 11:40 planerad
Fokker 100 Virgin Australia VA 1272 Mount Isa 11:40 planerad
Fokker 100 Virgin Australia VA 1238 Rockhampton 11:50 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 Air New Zealand NZ 764 Norfolk Island 11:00 planerad
Boeing 737-800 Air Niugini PX 3041 Melbourne (MEL) 11:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 7256 Barcaldine 11:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2532 Longreach 11:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 521 Sydney (SYD) 11:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 617 Melbourne (MEL) 11:10 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 367 Sydney (SYD) 11:15 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2579 Charleville 11:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2326 Bundaberg 11:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 663 Adelaide 11:45 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 326 Melbourne (MEL) 11:55 planerad

12:00 21.05.2019

+22°C   Vindar: 2 m/s @ 154°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 829 Townsville 12:05 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1391 Adelaide 12:05 planerad
Boeing 737 Etihad Airways EY 6347 Newcastle 12:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2335 Gladstone 12:10 planerad
Fokker 70 Alliance Airlines QQ 4073 Emerald 12:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 321 Melbourne (MEL) 12:10 planerad
Saab 340 VivaColombia FC 994 Dubbo 12:15 planerad
Boeing 737 Etihad Airways EY 6739 Mackay 12:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 612 Melbourne (MEL) 12:20 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 824 Sydney (SYD) 12:30 planerad
Fokker 70 Virgin Australia VA 2980 Port Macquarie 12:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2525 Mackay 12:35 planerad
Fokker 100 Virgin Australia VA 1005 Mount Isa 12:40 planerad
Saab 340 VivaColombia FC 334 Orange 12:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 709 Cairns 12:45 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2377 Hervey Bay 12:55 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 650 Perth 12:55 planerad

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Air Niugini PX 3051 Melbourne (MEL) 12:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2567 Canberra (CBR) 12:00 planerad
Airbus A330-200 Qantas QF 51 Singapore (SIN) 12:00 planerad
Boeing 737 Etihad Airways EY 6559 Sydney (SYD) 12:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2824 Hamilton Island 12:05 planerad
Boeing 737-800 Air Niugini PX 3053 Perth 12:15 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 906 Townsville 12:20 planerad
Boeing 777-300ER United Airlines UA 6784 Auckland 12:20 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2336 Gladstone 12:30 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 483 Newcastle 12:35 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1758 Cairns 12:35 planerad
Fokker 70 Alliance Airlines QQ 838 The Monument Airport 12:40 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1243 Rockhampton 12:45 planerad
Boeing 737-800 Air Canada AC 2728 Melbourne (MEL) 12:55 planerad
Airbus A350-900 Hawaiian Airlines HA 2813 Auckland (AKL) 12:55 planerad

13:00 21.05.2019

+21°C   Vindar: 2 m/s @ 114°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 15 min.
Saab 340 VivaColombia FC 9134 Orange 13:00 planerad
Saab 340 VivaColombia FC 3394 Melbourne 13:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 662 Adelaide 13:05 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 323 Melbourne (MEL) 13:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2422 Newcastle 13:20 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 939 Sydney (SYD) 13:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1217 Canberra (CBR) 13:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2327 Bundaberg 13:50 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1791 Townsville 13:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 529 Sydney (SYD) 13:05 planerad
Airbus A321 Jetstar JQ 825 Sydney (SYD) 13:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 621 Melbourne (MEL) 13:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1394 Adelaide 13:10 planerad
Boeing 737 Etihad Airways EY 6520 Cairns 13:25 planerad

14:00 21.05.2019

+21°C   Vindar: 2 m/s @ 114°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 7 - 10 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 327 Melbourne (MEL) 14:10 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1781 Mount Isa 14:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 616 Melbourne (MEL) 14:20 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 314 Adelaide 14:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2455 Moranbah 14:30 planerad
Fokker 70 Virgin Australia VA 1260 Emerald 14:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 943 Sydney (SYD) 14:30 planerad
Boeing 737-700 Virgin Australia VA 610 Mackay 14:40 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 368 Sydney (SYD) 14:50 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 782 Cairns 14:55 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 10 - 35 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 533 Sydney (SYD) 14:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 623 Melbourne (MEL) 14:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 974 Townsville 14:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2464 Moranbah 14:45 planerad
Airbus A350-900 Singapore Airlines SQ 236 Singapore (SIN) 14:45 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 613 Mackay 14:45 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 377 Sydney (SYD) 14:55 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 334 Melbourne (MEL) 14:55 planerad

15:00 21.05.2019

+21°C   Vindar: 2 m/s @ 114°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Tigerair Australia TT 524 Melbourne (MEL) 15:00 planerad
Fairchild-Swearingen SA226 VivaColombia FC 7374 Sydney 15:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1118 Proserpine 15:15 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2580 Charleville 15:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 530 Sydney (SYD) 15:30 planerad
Fokker 100 Alliance Airlines QQ 372 Granites 15:30 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2337 Gladstone 15:40 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 564 Melbourne (MEL) 15:45 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1244 Rockhampton 15:45 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 90 Noumea 15:50 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 625 Melbourne (MEL) 15:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1220 Canberra (CBR) 15:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 537 Sydney (SYD) 15:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2518 Mackay 15:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2358 Rockhampton 15:15 planerad
Boeing 737-700 Virgin Australia VA 1106 Newcastle 15:15 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 529 Melbourne (MEL) 15:30 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 488 Cairns 15:35 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2414 Emerald 15:40 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1398 Adelaide 15:45 planerad

16:00 21.05.2019

+22°C   Vindar: 3 m/s @ 105°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 7 - 15 min.
Airbus A320 Qantas QF 380 Honiara 16:00 planerad
Boeing 737-700 Virgin Australia VA 705 Hobart 16:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2825 Hamilton Island 16:15 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 620 Melbourne (MEL) 16:20 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 907 Townsville 16:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2533 Longreach 16:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 532 Sydney (SYD) 16:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 58 Port Moresby (POM) 16:35 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 935 Cairns 16:50 planerad
Boeing 777-200 Singapore Airlines SQ 265 Singapore (SIN) 16:55 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 7 - 35 min.
Fokker 70 Etihad Airways EY 6300 Emerald 16:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 827 Sydney (SYD) 16:00 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2324 Bundaberg 16:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 541 Sydney (SYD) 16:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 627 Melbourne (MEL) 16:10 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 381 Sydney (SYD) 16:45 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 342 Melbourne (MEL) 16:55 planerad

17:00 21.05.2019

+22°C   Vindar: 3 m/s @ 105°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 5 - 10 min.
Fokker 100 Virgin Australia VA 1026 Alice Springs 17:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 52 Honiara 17:05 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 765 Norfolk Island 17:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2568 Canberra (CBR) 17:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 333 Melbourne (MEL) 17:10 planerad
Boeing 737 Etihad Airways EY 6310 Wellington (WLG) 17:15 planerad
Saab 340 Rex Regional Express ZL 5661 Mount Isa 17:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2517 Mackay 17:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 536 Sydney (SYD) 17:30 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 484 Abu Dhabi (AUH) 17:35 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1755 Cairns 17:45 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 739 Auckland 17:50 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 825 Darwin 17:55 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 7 - 15 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 545 Sydney (SYD) 17:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 631 Melbourne (MEL) 17:10 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 821 Sydney (SYD) 17:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 597 Perth 17:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2552 Roma 17:35 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 547 Sydney (SYD) 17:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2368 Rockhampton 17:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2380 Hervey Bay 17:55 planerad

18:00 21.05.2019

+22°C   Vindar: 3 m/s @ 105°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2359 Rockhampton 18:10 planerad
Fokker 100 Virgin Australia VA 1248 Rockhampton 18:15 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 126 Auckland 18:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 626 Melbourne (MEL) 18:20 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 616 Mackay 18:20 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2325 Bundaberg 18:25 planerad
Boeing 737-700 Virgin Australia VA 1109 Newcastle 18:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 540 Sydney (SYD) 18:30 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 975 Townsville 18:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2465 Moranbah 18:40 planerad
Boeing 737 Etihad Airways EY 6612 Cairns 18:45 planerad
Fokker 70 Alliance Airlines QQ 839 The Monument Airport 18:45 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 737 Etihad Airways EY 6314 Dunedin 18:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 978 Sydney (SYD) 18:05 planerad
Boeing 737 Etihad Airways EY 6306 Auckland (AKL) 18:10 planerad
Boeing 777-200 Singapore Airlines SQ 266 Singapore 18:10 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 795 Cairns 18:10 planerad
Airbus A320 Air China CA 5170 Christchurch (CHC) 18:30 planerad
Fokker 100 Singapore Airlines SQ 6546 Rockhampton 18:45 planerad
Boeing 737 Etihad Airways EY 6531 Melbourne (MEL) 18:55 planerad

19:00 21.05.2019

+19°C   Vindar: 1 m/s @ 132°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 7 - 10 min.
Boeing 737 Etihad Airways EY 6661 Melbourne (MEL) 19:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 628 Melbourne (MEL) 19:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 544 Sydney (SYD) 19:30 planerad
Airbus A350-900 Singapore Airlines SQ 245 Singapore (SIN) 19:30 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 536 Melbourne (MEL) 19:35 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2415 Emerald 19:45 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 454 Darwin 19:45 planerad
Boeing 737 Etihad Airways EY 6301 Auckland (AKL) 19:50 planerad
Boeing 737-300 Our Airline ON 21 Nauru 19:55 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 15 min.
United Airlines UA 6805 Sydney 19:00 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 107 Wellington (WLG) 19:00 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 563 Sydney (SYD) 19:05 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 1226 Canberra (CBR) 19:20 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Qantas QF 2328 Bundaberg 19:25 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 888 Mackay 19:40 planerad
Boeing 717-200 Qantas QF 1796 Townsville 19:55 planerad
Boeing 737-700 Virgin Australia VA 621 Mackay 19:55 planerad

20:00 21.05.2019

+19°C   Vindar: 1 m/s @ 132°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 Singapore Airlines SQ 6414 Sydney (SYD) 20:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2381 Hervey Bay 20:05 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 984 Port Hedland 20:05 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 818 Sydney (SYD) 20:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2553 Roma 20:20 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 384 Sydney (SYD) 20:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Qantas QF 2345 Gladstone 20:25 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 548 Sydney (SYD) 20:30 planerad
Airbus A320 Tigerair Australia TT 493 Cairns 20:40 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 820 Sydney (SYD) 20:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 17 - 20 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 836 Darwin 20:05 planerad
Boeing 737-800 Tigerair Australia TT 541 Melbourne (MEL) 20:05 planerad
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 992 Sydney (SYD) 20:05 planerad
Airbus A330-300 Qantas QF 767 Perth 20:20 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 819 Sydney (SYD) 20:40 planerad

21:00 21.05.2019

+19°C   Vindar: 1 m/s @ 132°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 22 - 30 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 654 Perth 21:05 planerad
Airbus A320 Air China CA 5139 Auckland 21:20 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 634 Melbourne (MEL) 21:20 planerad
Boeing 737-800 Polynesian OL 843 Apia 21:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Jetstar JQ 940 Cairns 21:40 planerad

22:00 21.05.2019

+18°C   Vindar: 2 m/s @ 190°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 19

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 787-8 Jetstar JQ 58 Denpasar-Bali Island (DPS) 22:15 planerad
Boeing 737-800 LATAM Airlines LA 8348 Melbourne (MEL) 22:20 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 min.
Boeing 787-9 Belavia B2 345 Abu Dhabi (AUH) 22:35 planerad
Boeing 737-800 Polynesian OL 844 Apia 22:50 planerad
Airbus A350-900 Qantas QF 387 Taipei (TPE) 22:50 planerad

23:00 21.05.2019

+18°C   Vindar: 2 m/s @ 190°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 19

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 17 - 20 min.
Boeing 737-800 Virgin Australia VA 999 Sydney (SYD) 23:00 planerad
Airbus A320 Jetstar JQ 889 Mackay 23:15 planerad
Airbus A350-900 Cathay Pacific CX 157 Hong Kong (HKG) 23:35 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A350-900 Singapore Airlines SQ 246 Singapore (SIN) 23:50 planerad

00:00 22.05.2019

+18°C   Vindar: 2 m/s @ 190°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 19

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 777-300ER Emirates EK 432 Singapore (SIN) 00:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A350-900 Cathay Pacific CX 156 Hong Kong (HKG) 00:55 planerad

01:00 22.05.2019

+16°C   Vindar: 2 m/s @ 212°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 19

02:00 22.05.2019

+16°C   Vindar: 2 m/s @ 212°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 19

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 777-300ER Emirates EK 433 Singapore (SIN) 02:35 planerad

03:00 22.05.2019

+16°C   Vindar: 2 m/s @ 212°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 19

Andra datum

October, 2018

29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02