Brunei, Bandar Seri Begawan (BWN / WBSB)

Planespotter’s tidtabell

19:00 28.02.2020


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 42/72 Royal Brunei BI 6826 Kota Kinabalu (BKI) 19:00 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 42/72 Royal Brunei BI 6855 Kuching (KCH) 19:45 planerad

20:00 28.02.2020

+27°C   Vindar: 4 m/s @ 26°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 03

21:00 28.02.2020

+27°C   Vindar: 4 m/s @ 26°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 03

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Royal Brunei BI 795 Surabaya (SUB) 21:25 planerad

22:00 28.02.2020

+27°C   Vindar: 4 m/s @ 26°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 787 Royal Brunei BI 6 Melbourne (MEL) 22:45 planerad

23:00 28.02.2020

+27°C   Vindar: 4 m/s @ 21°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 25 min.
Airbus A320 Royal Brunei BI 874 Kuala Lumpur (KUL) 23:30 planerad
Airbus A320 Royal Brunei BI 424 Singapore (SIN) 23:30 planerad
Airbus A320 Royal Brunei BI 686 Manila (MNL) 23:30 planerad
ATR 42/72 Royal Brunei BI 6856 Kuching (KCH) 23:55 planerad

00:00 29.02.2020

+27°C   Vindar: 4 m/s @ 21°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 03

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 min.
Boeing 787 Royal Brunei BI 3 London (LHR) 00:10 planerad
Airbus A320 Royal Brunei BI 829 Kota Kinabalu (BKI) 00:30 planerad
Airbus A320 Royal Brunei Airlines BI 737 Jakarta (CGK) 00:30 planerad

01:00 29.02.2020

+27°C   Vindar: 4 m/s @ 21°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 03

02:00 29.02.2020

+27°C   Vindar: 3 m/s @ 44°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 03

03:00 29.02.2020

+27°C   Vindar: 3 m/s @ 44°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Royal Brunei BI 652 Seoul (ICN) 03:50 planerad

04:00 29.02.2020

+27°C   Vindar: 3 m/s @ 44°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 03

05:00 29.02.2020

+25°C   Vindar: 3 m/s @ 173°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 21

06:00 29.02.2020

+25°C   Vindar: 3 m/s @ 173°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 21

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 42/72 Royal Brunei BI 6881 Sibu 06:00 planerad

07:00 29.02.2020

+25°C   Vindar: 3 m/s @ 173°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 21

08:00 29.02.2020

+26°C   Vindar: 2 m/s @ 73°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
ATR 42/72 Royal Brunei BI 6882 Sibu 08:50 planerad
Airbus A320 AirAsia AK 272 Kuala Lumpur (KUL) 08:55 planerad

09:00 29.02.2020

+26°C   Vindar: 2 m/s @ 73°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 7 - 10 min.
Airbus A320 Royal Brunei Airlines BI 822 Kota Kinabalu (BKI) 09:20 planerad
Airbus A320 Royal Brunei BI 796 Surabaya (SUB) 09:30 planerad
Airbus A320 Royal Brunei Airlines BI 738 Jakarta (CGK) 09:35 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A320 Royal Brunei BI 871 Kuala Lumpur (KUL) 09:00 planerad
Airbus A320 Royal Brunei BI 421 Singapore (SIN) 09:15 planerad
Airbus A320 AirAsia AK 273 Kuala Lumpur (KUL) 09:20 planerad

10:00 29.02.2020

+26°C   Vindar: 2 m/s @ 73°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Malaysia MH 730 Kuala Lumpur (KUL) 10:45 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 25 min.
ATR 42/72 Royal Brunei BI 6853 Kuching (KCH) 10:05 planerad
Airbus A320 Royal Brunei BI 635 Hong Kong (HKG) 10:30 planerad
Airbus A320 Royal Brunei Airlines BI 513 Bangkok (BKK) 10:55 planerad

11:00 29.02.2020

+29°C   Vindar: 1 m/s @ 19°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 03

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
Boeing 787 Royal Brunei Airlines BI 1 Jeddah (JED) 11:10 planerad
Boeing 737-800 Malaysia MH 731 Kuala Lumpur (KUL) 11:30 planerad

12:00 29.02.2020

+29°C   Vindar: 1 m/s @ 19°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 03

13:00 29.02.2020

+29°C   Vindar: 1 m/s @ 19°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 03

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 42/72 Royal Brunei BI 6885 Sibu 13:30 planerad

14:00 29.02.2020

+29°C   Vindar: 4 m/s @ 336°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 min.
ATR 42/72 Royal Brunei BI 6854 Kuching (KCH) 14:15 planerad
Airbus A320 Royal Brunei BI 422 Singapore (SIN) 14:15 planerad
Airbus A320 Royal Brunei BI 872 Kuala Lumpur (KUL) 14:30 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 42/72 Royal Brunei BI 6895 Bintulu 14:45 planerad

15:00 29.02.2020

+29°C   Vindar: 4 m/s @ 336°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 03

16:00 29.02.2020

+29°C   Vindar: 4 m/s @ 336°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
Airbus A320 AirAsia AK 278 Kuala Lumpur (KUL) 16:05 planerad
ATR 42/72 Royal Brunei BI 6886 Sibu 16:20 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 AirAsia AK 279 Kuala Lumpur (KUL) 16:30 planerad

17:00 29.02.2020

+28°C   Vindar: 5 m/s @ 3°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 min.
ATR 42/72 Royal Brunei BI 6896 Bintulu 17:15 planerad
Airbus A320 Royal Brunei Airlines BI 514 Bangkok (BKK) 17:15 planerad
Boeing 787 Royal Brunei BI 4 London (LHR) 17:25 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 42/72 Royal Brunei BI 6845 Tawau 17:55 planerad

18:00 29.02.2020

+28°C   Vindar: 5 m/s @ 3°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Royal Brunei BI 636 Hong Kong (HKG) 18:00 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 30 min.
Airbus A320 Royal Brunei BI 873 Kuala Lumpur (KUL) 18:00 planerad
Airbus A320 Royal Brunei BI 423 Singapore (SIN) 18:30 planerad
Airbus A320 Royal Brunei BI 685 Manila (MNL) 18:40 planerad
Boeing 787 Royal Brunei BI 5 Melbourne (MEL) 18:55 planerad

Andra datum

January, 2020

09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17