Dhaka / Hazrat Shahjalal, Dhaka (DAC / VGHS)

Planespotter’s tidtabell

17:00 28.02.2020


ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 10 min.
ATR 72 US-Bangla BS 108 Chittagong 17:00 planerad
Boeing 737-800 Biman Bangladesh Airlines BG 83 Kuala Lumpur (KUL) 17:05 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Biman Bangladesh BG 406 Sylhet 17:10 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Biman Bangladesh BG 412 Chittagong 17:20 planerad
ATR 72 US-Bangla BS 164 Rajshahi 17:25 planerad
Boeing 737-800 US-Bangla BS 148 Koks-Bazar 17:30 planerad
Airbus A320 IndiGo 6E 1858 Kolkata (CCU) 17:30 planerad
ATR 72 Novoair VQ 932 Koks-Bazar 17:40 planerad
Boeing 737 Regent Airways RX 792 Kolkata (CCU) 17:45 planerad
Boeing 737-800 US-Bangla BS 316 Kuala Lumpur (KUL) 17:50 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 787-8 Biman Bangladesh BG 25 Doha (DOH) 17:05 planerad
ATR 72 US-Bangla BS 157 Saidpur (SPD) 17:15 planerad
Airbus A300-600 Saudia SV 807 Ad Dammam (DMM) 17:20 planerad
ATR 72 US-Bangla BS 127 Jashahor (JSR) 17:30 planerad
Boeing 737 Regent Airways RX 753 Doha 17:30 planerad
ATR 72 Novoair VQ 969 Saidpur 17:30 planerad
Boeing 737-800 US-Bangla BS 333 Doha (DOH) 17:45 planerad
Airbus A330-300 Qatar Airways QR 635 Doha (DOH) 17:50 planerad

18:00 28.02.2020

+24°C   Vindar: 1 m/s @ 262°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-800 Biman Bangladesh Airlines BG 606 Sylhet 18:00 planerad
Boeing 737-800 S2-AHV Biman Bangladesh BG 85 Singapore (SIN) 18:00 planerad
Boeing 737-800 Biman Bangladesh BG 89 Bangkok (BKK) 18:00 planerad
ATR 72 US-Bangla BS 156 Saidpur 18:05 planerad
ATR 72 Novoair VQ 950 Jessore 18:20 planerad
ATR 72 US-Bangla BS 110 Chittagong 18:30 planerad
ATR 72 Novoair VQ 968 Saidpur 18:30 planerad
Boeing 737-800 Biman Bangladesh Airlines BG 70 Kathmandu (KTM) 18:30 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 10 - 15 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Biman Bangladesh BG 495 Saidpur 18:00 planerad
ATR 72 Novoair VQ 987 Sylhet 18:10 planerad
Boeing 737-800 Biman Bangladesh BG 401 Sylhet (ZYL) 18:15 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Biman Bangladesh BG 467 Jessore 18:15 planerad
Airbus A320 IndiGo 6E 1859 Kolkata (CCU) 18:30 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 587 Dubai (DXB) 18:40 planerad
ATR 72 US-Bangla BS 129 Jessore 18:45 planerad
Boeing 737 Regent Airways RX 715 Chittagong 18:45 planerad

19:00 28.02.2020

+24°C   Vindar: 1 m/s @ 262°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 12 - 15 min.
ATR 72 US-Bangla BS 128 Jessore 19:20 planerad
ATR 72 US-Bangla BS 158 Saidpur 19:35 planerad
ATR 72 Novoair VQ 724 Kolkata (CCU) 19:45 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 30 min.
ATR 72 US-Bangla BS 111 Chittagong 19:00 planerad
Boeing 737-800 Biman Bangladesh BG 86 Kuala Lumpur (KUL) 19:15 planerad
Boeing 737-800 Biman Bangladesh BG 415 Chittagong 19:45 planerad
Boeing 737-800 Biman Bangladesh Airlines BG 95 Kolkata (CCU) 19:50 planerad

20:00 28.02.2020

+24°C   Vindar: 1 m/s @ 262°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 7 - 10 min.
ATR 72 Novoair VQ 970 Saidpur 20:00 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Biman Bangladesh BG 468 Jessore 20:10 planerad
Boeing 737-800 Biman Bangladesh Airlines BG 402 Sylhet 20:15 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Biman Bangladesh BG 496 Saidpur 20:15 planerad
ATR 72 Novoair VQ 988 Sylhet 20:20 planerad
ATR 72 US-Bangla BS 138 Sylhet 20:30 planerad
ATR 72 US-Bangla BS 130 Jessore 20:35 planerad
Airbus A319 Air India AI 230 Kolkata (CCU) 20:35 planerad
Boeing 737 Regent Airways RX 716 Chittagong 20:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 45 min.
ATR 72 US-Bangla BS 115 Chittagong (CGP) 20:00 planerad
Boeing 737 Regent Airways RX 723 Muscat (MCT) 20:45 planerad

21:00 28.02.2020

+21°C   Vindar: 3 m/s @ 330°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 min.
ATR 72 US-Bangla BS 112 Chittagong 21:10 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 511 Sharjah (SHJ) 21:10 planerad
ATR 72 Novoair VQ 918 Chittagong 21:20 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 25 min.
Boeing 737-800 US-Bangla BS 321 Muscat (MCT) 21:10 planerad
Airbus A319 Air India AI 229 Kolkata (CCU) 21:35 planerad
Boeing 777-300 Biman Bangladesh Airlines BG 121 Muscat (MCT) 21:45 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 512 Sharjah (SHJ) 21:50 planerad

22:00 28.02.2020

+21°C   Vindar: 3 m/s @ 330°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 737-800 Biman Bangladesh BG 416 Chittagong 22:00 planerad
ATR 72 US-Bangla BS 116 Chittagong 22:10 planerad
Boeing 737-800 Biman Bangladesh Airlines BG 96 Kolkata (CCU) 22:30 planerad
Airbus A350-900 Singapore SQ 446 Singapore (SIN) 22:40 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 777-300 Biman Bangladesh Airlines BG 27 Abu Dhabi (AUH) 22:05 planerad
Boeing 737-800 US-Bangla BS 325 Guangzhou (CAN) 22:10 planerad

23:00 28.02.2020

+21°C   Vindar: 3 m/s @ 330°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 15 - 20 min.
Boeing 777-300 Saudia SV 804 Riyadh (RUH) 23:00 planerad
Boeing 737-800 Malindo Air OD 162 Kuala Lumpur (KUL) 23:00 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 584 Dubai (DXB) 23:00 planerad
Boeing 737 Regent Airways RX 785 Singapore (SIN) 23:15 planerad
Boeing 737-800 China Southern CZ 391 Guangzhou (CAN) 23:20 planerad
Airbus A330-200 Malaysia MH 196 Kuala Lumpur (KUL) 23:40 planerad
Airbus A330-300 Cathay Dragon KA 110 Hong Kong (HKG) 23:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 4 min.
Boeing 737-800 Malindo Air OD 161 Kuala Lumpur (KUL) 23:55 planerad
Airbus A350-900 Singapore SQ 447 Singapore (SIN) 23:55 planerad
Boeing 737 Regent Airways RX 782 Kuala Lumpur (KUL) 23:59 planerad

00:00 29.02.2020

+20°C   Vindar: 3 m/s @ 332°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 22 - 35 min.
Airbus A320 AirAsia AK 71 Kuala Lumpur (KUL) 00:05 planerad
Boeing 747-400 Mixed Saudia SV 802 Jeddah (JED) 00:15 planerad
Airbus A330 Thai Airways International TG 339 Bangkok (BKK) 00:50 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 7 - 10 min.
Airbus A320 AirAsia AK 70 Kuala Lumpur (KUL) 00:35 planerad
Boeing 777-300 Saudia SV 805 Riyadh (RUH) 00:40 planerad
Airbus A330-200 Malaysia MH 197 Kuala Lumpur (KUL) 00:50 planerad
Boeing 737-800 China Southern CZ 392 Guangzhou (CAN) 00:50 planerad

01:00 29.02.2020

+20°C   Vindar: 3 m/s @ 332°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 50 min.
Boeing 777-300ER Kuwait Airways KU 283 Kuwait City (KWI) 01:05 planerad
Boeing 777-300ER Qatar Airways QR 638 Doha (DOH) 01:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 27 - 50 min.
Boeing 777-300ER Emirates EK 585 Dubai (DXB) 01:00 planerad
Airbus A330-300 Cathay Dragon KA 111 Hong Kong (HKG) 01:05 planerad
Boeing 747-400 Mixed Saudia SV 803 Jeddah (JED) 01:55 planerad

02:00 29.02.2020

+20°C   Vindar: 3 m/s @ 332°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 777-300ER Qatar Airways QR 642 Doha (DOH) 02:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
Airbus A330 Thai Airways International TG 340 Bangkok (BKK) 02:00 planerad
Boeing 777-300ER Kuwait Airways KU 284 Kuwait City (KWI) 02:20 planerad

03:00 29.02.2020

+19°C   Vindar: 2 m/s @ 315°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 777-300ER Qatar Airways QR 639 Doha (DOH) 03:25 planerad

04:00 29.02.2020

+19°C   Vindar: 2 m/s @ 315°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 NEO Gulf Air GF 250 Manama (BAH) 04:10 planerad
Boeing 737-800 Biman Bangladesh BG 87 Kuala Lumpur (KUL) 04:15 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 777-300ER Qatar Airways QR 643 Doha (DOH) 04:20 planerad

05:00 29.02.2020

+19°C   Vindar: 2 m/s @ 315°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A330-300 Turkish TK 712 Istanbul (IST) 05:25 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 NEO Gulf Air GF 251 Manama (BAH) 05:10 planerad

06:00 29.02.2020

+17°C   Vindar: 1 m/s @ 13°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 787-8 Biman Bangladesh BG 48 Dubai (DXB) 06:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A330-300 Turkish TK 713 Istanbul (IST) 06:55 planerad

07:00 29.02.2020

+17°C   Vindar: 1 m/s @ 13°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 12 - 15 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 517 Sharjah (SHJ) 07:15 planerad
Boeing 737-800 US-Bangla BS 326 Guangzhou (CAN) 07:30 planerad
Boeing 737-800 US-Bangla BS 308 Singapore (SIN) 07:40 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 15 - 35 min.
ATR 72 US-Bangla BS 101 Chittagong 07:00 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Biman Bangladesh BG 91 Kolkata (CCU) 07:05 planerad
Boeing 737-800 Biman Bangladesh BG 411 Chittagong 07:40 planerad
ATR 72 US-Bangla BS 121 Jessore 07:40 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 518 Sharjah (SHJ) 07:55 planerad

08:00 29.02.2020

+17°C   Vindar: 1 m/s @ 13°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 30 min.
Boeing 737-800 US-Bangla BS 334 Doha (DOH) 08:00 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 582 Dubai (DXB) 08:10 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 515 Sharjah (SHJ) 08:40 planerad
ATR 42/72 Drukair KB 300 Paro 08:45 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 20 - 25 min.
ATR 72 US-Bangla BS 141 Koks-Bazar 08:00 planerad
Boeing 737 Regent Airways RX 711 Chittagong 08:00 planerad
Boeing 737-800 Biman Bangladesh BG 84 Singapore (SIN) 08:25 planerad
ATR 72 Novoair VQ 923 Koks-Bazar 08:30 planerad
Boeing 737-800 US-Bangla BS 315 Kuala Lumpur (KUL) 08:50 planerad

09:00 29.02.2020

+23°C   Vindar: 2 m/s @ 60°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737 Regent Airways RX 754 Doha (DOH) 09:00 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 SpiceJet SG 71 Kolkata (CCU) 09:05 planerad
ATR 72 US-Bangla BS 102 Chittagong 09:10 planerad
Boeing 737 Regent Airways RX 783 Kuala Lumpur (KUL) 09:15 planerad
ATR 72 Novoair VQ 902 Chittagong 09:20 planerad
Airbus A330-300 Qatar Airways QR 640 Doha (DOH) 09:20 planerad
ATR 72 US-Bangla BS 122 Jessore 09:30 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Biman Bangladesh BG 92 Kolkata (CCU) 09:40 planerad
Boeing 737-800 Biman Bangladesh BG 412 Chittagong 09:55 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 - 15 min.
ATR 72 US-Bangla BS 161 Rajshahi 09:15 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 516 Sharjah (SHJ) 09:20 planerad
ATR 42/72 Drukair KB 301 Paro 09:25 planerad
ATR 72 Novoair VQ 961 Saidpur 09:30 planerad
ATR 72 US-Bangla BS 123 Jessore 09:45 planerad
Boeing 737-800 US-Bangla BS 213 Bangkok (BKK) 09:45 planerad
ATR 72 US-Bangla BS 151 Saidpur 09:50 planerad
ATR 72 Novoair VQ 925 Koks-Bazar 09:50 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 SpiceJet SG 72 Kolkata (CCU) 09:50 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 583 Dubai (DXB) 09:55 planerad

10:00 29.02.2020

+23°C   Vindar: 2 m/s @ 60°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 7 - 15 min.
Boeing 737 Regent Airways RX 712 Chittagong 10:00 planerad
Boeing 777-300ER Kuwait Airways KU 285 Kuwait City (KWI) 10:05 planerad
ATR 72 Novoair VQ 904 Chittagong 10:20 planerad
ATR 72 US-Bangla BS 142 Koks-Bazar 10:30 planerad
Boeing 737 Regent Airways RX 724 Muscat (MCT) 10:30 planerad
Boeing 737 SpiceJet SG 39 New Delhi (DEL) 10:30 planerad
Boeing 737-800 Malindo Air OD 164 Kuala Lumpur (KUL) 10:30 planerad
ATR 72 Novoair VQ 922 Koks-Bazar 10:40 planerad
Boeing 777-300 Biman Bangladesh BG 36 Jeddah (JED) 10:45 planerad
Boeing 777-300 Biman Bangladesh Airlines BG 28 Abu Dhabi (AUH) 10:50 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 15 - 20 min.
ATR 72 US-Bangla BS 103 Chittagong 10:00 planerad
Boeing 787-8 Biman Bangladesh BG 1 London (LHR) 10:15 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Biman Bangladesh BG 435 Koks-Bazar 10:30 planerad
Airbus A330-300 Qatar Airways QR 641 Doha (DOH) 10:30 planerad
ATR 72 Novoair VQ 943 Jessore 10:50 planerad

11:00 29.02.2020

+23°C   Vindar: 2 m/s @ 60°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 min.
ATR 72 Novoair VQ 924 Koks-Bazar 11:10 planerad
Boeing 737-800 US-Bangla BS 322 Muscat (MCT) 11:11 planerad
ATR 72 Novoair VQ 990 Rajshahi 11:15 planerad
Boeing 737-800 Malaysia MH 102 Kuala Lumpur (KUL) 11:20 planerad
ATR 72 US-Bangla BS 162 Rajshahi 11:25 planerad
ATR 72 US-Bangla BS 124 Jessore 11:30 planerad
Airbus A330-200 SriLankan Airlines UL 189 Colombo (CMB) 11:30 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-800 Biman Bangladesh Airlines BG 601 Sylhet 11:00 planerad
ATR 72 US-Bangla BS 143 Koks-Bazar 11:00 planerad
ATR 72 Novoair VQ 963 Saidpur 11:10 planerad
Boeing 777-300ER Kuwait Airways KU 286 Kuwait City (KWI) 11:20 planerad
Boeing 737-800 Biman Bangladesh BG 88 Bangkok (BKK) 11:20 planerad
Boeing 737 Regent Airways RX 741 Koks-Bazar 11:30 planerad
Boeing 737 Regent Airways RX 791 Kolkata (CCU) 11:30 planerad
Boeing 737-800 Malindo Air OD 163 Kuala Lumpur (KUL) 11:30 planerad
Boeing 737 SpiceJet SG 40 New Delhi (DEL) 11:30 planerad
Boeing 737-800 US-Bangla BS 201 Kolkata (CCU) 11:40 planerad
ATR 72 Novoair VQ 927 Koks-Bazar 11:40 planerad
ATR 72 Novoair VQ 983 Sylhet 11:45 planerad

12:00 29.02.2020

+30°C   Vindar: 1 m/s @ 120°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 10 min.
Boeing 787-8 Biman Bangladesh BG 202 London (LHR) 12:00 planerad
ATR 72 Novoair VQ 962 Saidpur 12:00 planerad
ATR 72 US-Bangla BS 104 Chittagong 12:10 planerad
ATR 72 US-Bangla BS 152 Saidpur 12:10 planerad
Boeing 777-300 Saudia SV 808 Jeddah (JED) 12:10 planerad
Airbus A320 Himalaya H9 678 Kathmandu (KTM) 12:20 planerad
Boeing 737 SpiceJet SG 63 Mumbai (BOM) 12:20 planerad
ATR 72 Novoair VQ 926 Koks-Bazar 12:30 planerad
Boeing 777 Thai Airways International TG 321 Bangkok (BKK) 12:30 planerad
Airbus A320 NEO SalamAir OV 397 Muscat (MCT) 12:35 planerad
ATR 72 Novoair VQ 944 Jessore 12:40 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 12 - 15 min.
Boeing 737-800 Biman Bangladesh Airlines BG 417 Chittagong 12:00 planerad
ATR 72 US-Bangla BS 153 Saidpur 12:00 planerad
ATR 72 US-Bangla BS 105 Chittagong 12:15 planerad
ATR 72 Novoair VQ 945 Jessore 12:30 planerad
Boeing 737-800 Malaysia MH 103 Kuala Lumpur (KUL) 12:30 planerad
ATR 72 US-Bangla BS 135 Sylhet 12:40 planerad
ATR 72 US-Bangla BS 145 Koks-Bazar 12:45 planerad

13:00 29.02.2020

+30°C   Vindar: 1 m/s @ 120°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 12 - 25 min.
Boeing 737-800 Biman Bangladesh Airlines BG 602 Sylhet 13:00 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Biman Bangladesh BG 436 Koks-Bazar 13:05 planerad
ATR 72 US-Bangla BS 144 Koks-Bazar 13:30 planerad
ATR 72 Novoair VQ 964 Saidpur 13:35 planerad
ATR 72 Novoair VQ 984 Sylhet 13:55 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 20 min.
ATR 72 Novoair VQ 909 Chittagong 13:00 planerad
Airbus A330-200 SriLankan Airlines UL 190 Colombo (CMB) 13:00 planerad
ATR 72 Novoair VQ 929 Koks-Bazar 13:15 planerad
Boeing 787-8 Biman Bangladesh BG 37 Medina (MED) 13:15 planerad
Boeing 737 Regent Airways RX 1741 Koks-Bazar 13:20 planerad
Airbus A320 Himalaya H9 679 Kathmandu (KTM) 13:20 planerad
Airbus A320 NEO SalamAir OV 398 Muscat (MCT) 13:20 planerad
Boeing 737 SpiceJet SG 64 Mumbai (BOM) 13:20 planerad
Boeing 777 Thai Airways International TG 322 Bangkok (BKK) 13:40 planerad
Boeing 737 Regent Airways RX 784 Singapore (SIN) 13:45 planerad
Boeing 777-300 Saudia SV 809 Jeddah (JED) 13:50 planerad

14:00 29.02.2020

+30°C   Vindar: 1 m/s @ 120°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 Biman Bangladesh Airlines BG 418 Chittagong 14:15 planerad
Boeing 737-800 US-Bangla BS 204 Kolkata (CCU) 14:15 planerad
Boeing 737 Regent Airways RX 742 Koks-Bazar 14:15 planerad
ATR 72 US-Bangla BS 154 Saidpur 14:20 planerad
ATR 72 Novoair VQ 928 Koks-Bazar 14:20 planerad
ATR 72 Novoair VQ 946 Jessore 14:20 planerad
ATR 72 US-Bangla BS 106 Chittagong 14:25 planerad
ATR 72 US-Bangla BS 136 Sylhet 14:40 planerad
Boeing 737 SpiceJet SG 76 Kolkata (CCU) 14:45 planerad
Airbus A321 IndiGo 6E 1861 New Delhi (DEL) 14:55 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 12 - 20 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Biman Bangladesh BG 491 Rajshahi 14:00 planerad
ATR 72 US-Bangla BS 125 Jashahor (JSR) 14:00 planerad
ATR 72 Novoair VQ 965 Saidpur 14:00 planerad
Boeing 737-800 Biman Bangladesh Airlines BG 433 Koks-Bazar 14:15 planerad
Boeing 777-300 Biman Bangladesh Airlines BG 49 Ad Dammam (DMM) 14:20 planerad
Boeing 737-800 Biman Bangladesh Airlines BG 69 Kathmandu (KTM) 14:30 planerad
ATR 72 US-Bangla BS 107 Chittagong (CGP) 14:50 planerad
ATR 72 Novoair VQ 997 Barisal 14:50 planerad

15:00 29.02.2020

+31°C   Vindar: 2 m/s @ 263°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 7 - 20 min.
ATR 72 US-Bangla BS 146 Koks-Bazar 15:15 planerad
ATR 72 Novoair VQ 910 Chittagong 15:20 planerad
Boeing 737-800 US-Bangla BS 214 Bangkok (BKK) 15:30 planerad
ATR 72 US-Bangla BS 126 Jessore 15:50 planerad
Boeing 737 Regent Airways RX 1742 Koks-Bazar 15:50 planerad
ATR 72 Novoair VQ 930 Koks-Bazar 15:55 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 15 - 30 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Biman Bangladesh BG 405 Sylhet 15:00 planerad
Boeing 737-800 US-Bangla BS 147 Cox's Bazar (CXB) 15:00 planerad
ATR 72 US-Bangla BS 171 Barisal (BZL) 15:00 planerad
Boeing 737 Regent Airways RX 713 Chittagong 15:00 planerad
Boeing 737-800 Biman Bangladesh BG 97 New Delhi (DEL) 15:00 planerad
ATR 72 US-Bangla BS 163 Rajshahi 15:15 planerad
ATR 72 US-Bangla BS 155 Saidpur (SPD) 15:45 planerad
Boeing 737 SpiceJet SG 77 Kolkata (CCU) 15:45 planerad
Airbus A321 IndiGo 6E 1862 New Delhi (DEL) 15:55 planerad

16:00 29.02.2020

+31°C   Vindar: 2 m/s @ 263°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 10 - 25 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Biman Bangladesh BG 492 Rajshahi 16:05 planerad
ATR 72 Novoair VQ 966 Saidpur 16:30 planerad
ATR 72 US-Bangla BS 172 Barisal 16:40 planerad
Airbus A330-300 Qatar Airways QR 634 Doha (DOH) 16:40 planerad
Boeing 737-800 Biman Bangladesh Airlines BG 434 Koks-Bazar 16:45 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 586 Dubai (DXB) 16:55 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 737-800 Biman Bangladesh Airlines BG 605 Sylhet 16:00 planerad
ATR 72 Novoair VQ 967 Saidpur 16:00 planerad
ATR 72 US-Bangla BS 109 Chittagong 16:20 planerad
ATR 72 Novoair VQ 949 Jessore 16:30 planerad
ATR 72 US-Bangla BS 137 Sylhet 16:40 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Biman Bangladesh BG 495 Saidpur 16:45 planerad
ATR 72 Novoair VQ 723 Kolkata (CCU) 16:50 planerad

Andra datum

September, 2019

11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18