Zvartnots, Yerevan (EVN / UDYZ)

Planespotter’s tidtabell

13:00 21.02.2020

14:00 21.02.2020


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
Boeing 737-800 VP-BOW Nordwind N4 577 Moscow (SVO) 14:20 planerad
Boeing 737-800 VP-BSB Aeroflot SU 1860 Moscow (SVO) 14:35 planerad

15:00 21.02.2020


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Ural U6 2871 Krasnodar (KRR) 15:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 Nordwind N4 578 Moscow (SVO) 15:25 planerad
Boeing 737-800 Aeroflot SU 1861 Moscow (SVO) 15:30 planerad

16:00 21.02.2020

+7°C   Vindar: 1 m/s @ 158°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A320 Ural Airlines U6 2761 Sochi (AER) 16:05 planerad
Airbus A320 S7 Airlines S7 3205 Moscow (DME) 16:20 planerad
Boeing 737 Aircompany Armenia RM 929 Moscow (VKO) 16:25 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Airbus A320 Ural Airlines U6 2872 Krasnodar (KRR) 16:40 planerad
Airbus A320 Ural Airlines U6 2762 Sochi (AER) 16:55 planerad

17:00 21.02.2020

+7°C   Vindar: 1 m/s @ 158°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 12 - 15 min.
Boeing 737 Aircompany Armenia RM 726 Tbilisi 17:05 planerad
Airbus A320 S7 Airlines S7 3206 Moscow (DME) 17:20 planerad
Boeing 737 RusLine 7R 4747 Voronezh (VOZ) 17:30 planerad

18:00 21.02.2020

+7°C   Vindar: 1 m/s @ 158°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

19:00 21.02.2020

+4°C   Vindar: 1 m/s @ 183°   Moln/himmel broken

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 12 - 15 min.
Boeing 737 SkyUP PQ 501 Kiev (KBP) 19:10 planerad
Boeing 737 Aircompany Armenia RM 723 Tbilisi (TBS) 19:20 planerad
Airbus A321 Red Wings WZ 323 Moscow (DME) 19:35 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 Aircompany Armenia RM 928 Moscow (VKO) 19:55 planerad

20:00 21.02.2020

+4°C   Vindar: 1 m/s @ 183°   Moln/himmel broken

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Aeroflot SU 1862 Moscow (SVO) 20:35 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 25 min.
Boeing 737 SkyUP Airlines PQ 502 Kiev (KBP) 20:10 planerad
Airbus A321 Red Wings WZ 324 Moscow (DME) 20:35 planerad

21:00 21.02.2020

+4°C   Vindar: 1 m/s @ 183°   Moln/himmel broken

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Aeroflot SU 1863 Moscow (SVO) 21:35 planerad

22:00 21.02.2020

+3°C   Vindar: 1 m/s @ 124°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 RusLine 7R 4748 Voronezh (VOZ) 22:50 planerad

23:00 21.02.2020

+3°C   Vindar: 1 m/s @ 124°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09

00:00 22.02.2020

+3°C   Vindar: 1 m/s @ 124°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Airbus A320 Aeroflot SU 1868 Moscow (SVO) 00:45 planerad
Boeing 737-800 UIA PS 611 Kiev (KBP) 00:55 planerad

01:00 22.02.2020

+2°C   Vindar: 1 m/s @ 188°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Qatar Airways QR 285 Doha (DOH) 01:05 planerad

02:00 22.02.2020

+2°C   Vindar: 1 m/s @ 188°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 Aircompany Armenia RM 927 Moscow 02:00 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 7 - 10 min.
Boeing 737 Aircompany Armenia RM 724 Tbilisi 02:40 planerad
Airbus A320 Qatar Airways QR 286 Doha (DOH) 02:45 planerad
Airbus A320 Aeroflot SU 1869 Moscow (SVO) 02:55 planerad

03:00 22.02.2020

+2°C   Vindar: 1 m/s @ 188°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 Atlasglobal KK 1822 Istanbul (IST) 03:15 planerad
Airbus A320 Aeroflot SU 1966 Moscow (SVO) 03:20 planerad

04:00 22.02.2020

+2°C   Vindar: 0 m/s @ 151°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 195 LOT - Polish LO 727 Warsaw (WAW) 04:40 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Aeroflot SU 1967 Moscow (SVO) 04:55 planerad

05:00 22.02.2020

+2°C   Vindar: 0 m/s @ 151°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 35 min.
Airbus A320 S7 Airlines S7 3201 Moscow (DME) 05:20 planerad
Airbus A320 Aeroflot SU 1964 Moscow (SVO) 05:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 195 LOT - Polish LO 728 Warsaw (WAW) 05:30 planerad

06:00 22.02.2020

+2°C   Vindar: 0 m/s @ 151°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 UTair Aviation UT 879 Moscow (VKO) 06:10 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 12 - 20 min.
Airbus A320 Atlasglobal KK 1823 Istanbul (IST) 06:15 planerad
Airbus A320 S7 S7 3202 Moscow (DME) 06:20 planerad
Boeing 737-800 UIA PS 612 Kiev (KBP) 06:40 planerad

07:00 22.02.2020

+1°C   Vindar: 0 m/s @ 187°   Moln/himmel overcast

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 45 min.
Boeing 737-800 UTair Aviation UT 880 Moscow (VKO) 07:05 planerad
Airbus A320 Aeroflot SU 1965 Moscow (SVO) 07:50 planerad

08:00 22.02.2020

+1°C   Vindar: 0 m/s @ 187°   Moln/himmel overcast

09:00 22.02.2020

+1°C   Vindar: 0 m/s @ 187°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 Aircompany Armenia RM 725 Tbilisi 09:35 planerad

10:00 22.02.2020

+3°C   Vindar: 0 m/s @ 308°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Aeroflot SU 1858 Moscow (SVO) 10:30 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 Aircompany Armenia RM 930 Moscow (VKO) 10:10 planerad

11:00 22.02.2020

+3°C   Vindar: 0 m/s @ 308°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 20 - 30 min.
Sukhoi Superjet 100 Azimuth A4 225 Rostov-on-Don 11:00 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 245 Sharjah (SHJ) 11:30 planerad
Airbus A320 Ural U6 2933 Samara (KUF) 11:40 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Aeroflot SU 1859 Moscow (SVO) 11:20 planerad

12:00 22.02.2020

+3°C   Vindar: 0 m/s @ 308°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Middle East Airlines ME 275 Beirut (BEY) 12:35 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 7 - 10 min.
Sukhoi Superjet 100 Azimuth Airlines A4 624 Sochi (AER) 12:15 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 244 Sharjah (SHJ) 12:20 planerad
Airbus A320 Ural U6 2934 Samara (KUF) 12:30 planerad

Andra datum

August, 2019

05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20