Heydar Aliyev, Baku (GYD / UBBB)

Planespotter’s tidtabell

00:00 16.07.2019

01:00 16.07.2019

+24°C   Vindar: 4 m/s @ 200°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 16, 18

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 - 25 min.
Airbus A321 Turkish Airlines TK 336 Istanbul (IST) 01:15 planerad
Boeing 737-800 UIA PS 601 Kiev (KBP) 01:20 planerad
Airbus A320 Ural Airlines U6 2777 Samara 01:45 planerad

02:00 16.07.2019

+24°C   Vindar: 4 m/s @ 200°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 16, 18

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
Airbus A320 AZAL Azerbaijan Airlines J2 78 Istanbul (IST) 02:15 planerad
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9226 Tbilisi (TBS) 02:30 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 30 min.
Airbus A321 Turkish Airlines TK 339 Istanbul (IST) 02:15 planerad
Airbus A320 Ural Airlines U6 2778 Samara (KUF) 02:45 planerad

03:00 16.07.2019

+24°C   Vindar: 4 m/s @ 200°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 16, 18

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 10 min.
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9006 Tehran (IKA) 03:20 planerad
Airbus A321 Lufthansa LH 613 Ashgabat (ASB) 03:30 planerad
Embraer 195 Belavia B2 739 Minsk (MSQ) 03:35 planerad
Boeing 737-800 Turkish Airlines TK 330 Ankara (ESB) 03:35 planerad
Airbus A340-600 AZAL Azerbaijan Airlines J2 853 Moscow (DME) 03:35 planerad
Boeing 737-800 UTair UT 745 Moscow 03:45 planerad
Boeing 737-800 Turkish Airlines TK 1156 Antalya (AYT) 03:50 planerad
Boeing 737-800 Aeroflot SU 1852 Moscow (SVO) 03:55 planerad
Boeing 737-800 Turkish Airlines TK 340 Istanbul (SAW) 03:55 planerad

04:00 16.07.2019

+24°C   Vindar: 4 m/s @ 202°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 16, 18

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9106 Istanbul (SAW) 04:25 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-800 UIA PS 602 Kiev (KBP) 04:20 planerad
Airbus A321 AZAL Azerbaijan Airlines J2 6613 Frankfurt am Main 04:30 planerad
Airbus A321 Lufthansa LH 613 Frankfurt-am-Main (FRA) 04:30 planerad
Boeing 737-800 Turkish Airlines TK 331 Ankara (ESB) 04:30 planerad
Embraer 195 Belavia B2 740 Minsk (MSQ) 04:35 planerad
Boeing 737-800 UTair UT 746 Moscow 04:45 planerad

05:00 16.07.2019

+24°C   Vindar: 4 m/s @ 202°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 16, 18

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 15 min.
Airbus A320 Gulf Air GF 47 Manama (BAH) 05:00 planerad
Boeing 767 AZAL Azerbaijan Airlines J2 68 Beijing (PEK) 05:15 planerad
Airbus A320 AZAL Azerbaijan Airlines J2 16 Dubai (DXB) 05:30 planerad
Airbus A321 Turkish Airlines TK 338 Istanbul (IST) 05:35 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 22 - 30 min.
Boeing 737-800 Turkish Airlines TK 341 Istanbul (SAW) 05:00 planerad
Boeing 737-800 Aeroflot SU 1853 Moscow (SVO) 05:00 planerad
Boeing 737-800 Turkish Airlines TK 1157 Antalya (AYT) 05:15 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 48 Manama (BAH) 05:45 planerad

06:00 16.07.2019

+24°C   Vindar: 4 m/s @ 202°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 16, 18

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 787 AZAL Azerbaijan Airlines J2 102 New York (JFK) 06:30 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 min.
Airbus A319 AZAL Azerbaijan Airlines J2 73 Paris (CDG) 06:30 planerad
Airbus A321 Turkish Airlines TK 337 Istanbul (IST) 06:30 planerad
Airbus A320 AZAL Azerbaijan Airlines J2 827 Moscow (VKO) 06:45 planerad

07:00 16.07.2019

+25°C   Vindar: 3 m/s @ 206°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 16, 18

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 40 min.
Airbus A319 AZAL Azerbaijan Airlines J2 63 Berlin (TXL) 07:00 planerad
Airbus A320 AZAL Azerbaijan Airlines J2 35 Milan (MXP) 07:05 planerad
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9103 Istanbul (SAW) 07:45 planerad
Boeing 757-200 AZAL Azerbaijan Airlines J2 25 Antalya (AYT) 07:55 planerad

08:00 16.07.2019

+25°C   Vindar: 3 m/s @ 206°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 16, 18

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 12 - 15 min.
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9819 Moscow (VKO) 08:00 planerad
Airbus A319 AZAL Azerbaijan Airlines J2 5009 Geneva (GVA) 08:15 planerad
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9059 Sofia (SOF) 08:30 planerad
Airbus A320 AZAL Azerbaijan Airlines J2 21 Tel Aviv (TLV) 08:35 planerad
Airbus A340 AZAL Azerbaijan Airlines J2 75 Istanbul (IST) 08:45 planerad
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9683 Kiev (IEV) 08:45 planerad

09:00 16.07.2019

+25°C   Vindar: 3 m/s @ 206°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 16, 18

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 30 min.
Airbus A320 AZAL Azerbaijan Airlines J2 11 Dubai (DXB) 09:00 planerad
Airbus A320 AZAL Azerbaijan Airlines J2 27 Antalya (AYT) 09:00 planerad
Airbus A319 AZAL Azerbaijan Airlines J2 223 Tbilisi (TBS) 09:30 planerad
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9017 Tehran (IKA) 09:30 planerad

10:00 16.07.2019

+26°C   Vindar: 3 m/s @ 325°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34, 36

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 25 min.
Boeing 757-200 AZAL Azerbaijan Airlines J2 23 Bodrum (BJV) 10:00 planerad
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9687 Kharkiv (HRK) 10:05 planerad
Airbus A319 AZAL Azerbaijan Airlines J2 3 Ankara (ESB) 10:30 planerad
Airbus A320 AZAL Azerbaijan Airlines J2 852 Moscow (DME) 10:40 planerad

11:00 16.07.2019

+26°C   Vindar: 3 m/s @ 325°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34, 36

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 20 min.
Boeing 737-800 flydubai FZ 709 Dubai (DXB) 11:00 planerad
Airbus A320 Qatar Airways QR 351 Doha (DOH) 11:20 planerad
Sukhoi Superjet 100 IrAero IO 247 Krasnoyarsk (KJA) 11:40 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 306 Sharjah (SHJ) 11:30 planerad

12:00 16.07.2019

+26°C   Vindar: 3 m/s @ 325°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34, 36

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 20 min.
Airbus A321 Turkish Airlines TK 332 Istanbul (IST) 12:00 planerad
Airbus A320 flynas XY 898 Ad Dammam (DMM) 12:20 planerad
Airbus A320 Jazeera Airways J9 601 Kuwait City (KWI) 12:40 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 30 min.
Boeing 737-800 flydubai FZ 710 Dubai (DXB) 12:00 planerad
Sukhoi Superjet 100 IrAero IO 291 Yekaterinburg (SVX) 12:30 planerad
Airbus A320 Qatar Airways QR 352 Doha (DOH) 12:45 planerad
Airbus A321 Turkish Airlines TK 333 Istanbul (IST) 12:55 planerad

13:00 16.07.2019

+28°C   Vindar: 4 m/s @ 5°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34, 36

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 20 min.
Airbus A319 AZAL Azerbaijan Airlines J2 224 Tbilisi (TBS) 13:00 planerad
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9018 Tehran (IKA) 13:20 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 30 min.
Airbus A320 flynas XY 899 Ad Dammam (DMM) 13:10 planerad
Airbus A320 Jazeera Airways J9 602 Kuwait City (KWI) 13:40 planerad

14:00 16.07.2019

+28°C   Vindar: 4 m/s @ 5°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34, 36

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 12 - 20 min.
Boeing 737-800 Aeroflot SU 1854 Moscow (SVO) 14:00 planerad
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9104 Istanbul (SAW) 14:20 planerad
Boeing 737-800 UIA PS 603 Kiev (KBP) 14:40 planerad
Boeing 737-800 flydubai FZ 707 Dubai (DXB) 14:45 planerad
Airbus A320 flynas XY 309 Riyadh (RUH) 14:45 planerad
Boeing 757-200 AZAL Azerbaijan Airlines J2 26 Antalya (AYT) 14:50 planerad

15:00 16.07.2019

+28°C   Vindar: 4 m/s @ 5°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34, 36

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 AZAL Azerbaijan Airlines J2 28 Antalya (AYT) 15:50 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 20 - 35 min.
Boeing 737-800 Aeroflot SU 1855 Moscow (SVO) 15:00 planerad
Airbus A320 flynas XY 310 Riyadh (RUH) 15:35 planerad
Boeing 737-800 flydubai FZ 708 Dubai (DXB) 15:40 planerad
Boeing 737-800 UIA PS 604 Kiev (KBP) 15:40 planerad

16:00 16.07.2019

+29°C   Vindar: 5 m/s @ 342°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34, 36

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 AZAL Azerbaijan Airlines J2 22 Tel Aviv (TLV) 16:00 planerad
Airbus A340 AZAL Azerbaijan Airlines J2 76 Istanbul (IST) 16:05 planerad
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9060 Sofia (SOF) 16:05 planerad
Airbus A320 AZAL Azerbaijan Airlines J2 12 Dubai (DXB) 16:10 planerad
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9688 Kharkiv (HRK) 16:15 planerad
Airbus A319 AZAL Azerbaijan Airlines J2 4 Ankara (ESB) 16:20 planerad
Airbus A320 Uzbekistan Airways HY 755 Tashkent (TAS) 16:35 planerad
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9684 Kiev (IEV) 16:50 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 5 - 25 min.
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9003 Ankara (ESB) 16:00 planerad
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9717 Mineralnyye Vody (MRV) 16:00 planerad
Airbus A319 AZAL Azerbaijan Airlines J2 809 Moscow (VKO) 16:25 planerad
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9575 Kazan (KZN) 16:30 planerad
Airbus A319 AZAL Azerbaijan Airlines J2 79 Istanbul (IST) 16:35 planerad

17:00 16.07.2019

+29°C   Vindar: 5 m/s @ 342°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34, 36

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 20 - 25 min.
Boeing 737-800 flydubai FZ 733 Dubai (DXB) 17:00 planerad
Boeing 757-200 AZAL Azerbaijan Airlines J2 24 Bodrum (BJV) 17:00 planerad
Airbus A319 AZAL Azerbaijan Airlines J2 64 Berlin (TXL) 17:25 planerad
Airbus A320 AZAL Azerbaijan Airlines J2 851 Moscow (DME) 17:40 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 12 - 20 min.
Boeing 787 AZAL Azerbaijan Airlines J2 7 London (LHR) 17:30 planerad
Airbus A320 Uzbekistan Airways HY 756 Tashkent (TAS) 17:35 planerad
Boeing 737-800 flydubai FZ 734 Dubai (DXB) 17:55 planerad

18:00 16.07.2019

+29°C   Vindar: 5 m/s @ 342°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34, 36

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Airbus A320 AZAL Azerbaijan Airlines J2 36 Milan (MXP) 18:10 planerad
Airbus A319 AZAL Azerbaijan Airlines J2 74 Paris (CDG) 18:35 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9041 İzmir (ADB) 18:30 planerad
Boeing 757-200 AZAL Azerbaijan Airlines J2 5001 New Delhi (DEL) 18:35 planerad

19:00 16.07.2019

+26°C   Vindar: 10 m/s @ 340°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34, 36

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Airbus A319 AZAL Azerbaijan Airlines J2 5010 Geneva (GVA) 19:05 planerad
Sukhoi Superjet 100 IrAero IO 292 Yekaterinburg (SVX) 19:30 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 25 min.
Airbus A320 AZAL Azerbaijan Airlines J2 77 Istanbul (IST) 19:15 planerad
Boeing 767 AZAL Azerbaijan Airlines J2 67 Beijing (PEK) 19:40 planerad

20:00 16.07.2019

+26°C   Vindar: 10 m/s @ 340°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34, 36

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 12 - 20 min.
Boeing 737 Iraqi Airways IA 421 Baghdad (BGW) 20:00 planerad
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9718 Mineralnyye Vody (MRV) 20:05 planerad
Airbus A321 United Airlines UA 9108 Frankfurt am Main 20:25 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 min.
Sukhoi Superjet 100 IrAero IO 248 Krasnoyarsk (KJA) 20:00 planerad
Airbus A319 AZAL Azerbaijan Airlines J2 53 Almaty (ALA) 20:00 planerad
Airbus A340-600 AZAL Azerbaijan Airlines J2 854 Moscow (DME) 20:20 planerad

21:00 16.07.2019

+26°C   Vindar: 10 m/s @ 340°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34, 36

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 22 - 35 min.
Airbus A321 Turkish Airlines TK 334 Istanbul (IST) 21:05 planerad
Airbus A320 Qatar Airways QR 353 Doha (DOH) 21:15 planerad
Boeing 737-800 flydubai FZ 8945 Dubai 21:50 planerad
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9004 Ankara (ESB) 21:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 25 - 35 min.
Boeing 737 Iraqi Airways IA 422 Baghdad (BGW) 21:00 planerad
Airbus A321 United Airlines UA 9108 Ashgabat (ASB) 21:15 planerad
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9105 Istanbul (SAW) 21:50 planerad

22:00 16.07.2019

+26°C   Vindar: 11 m/s @ 347°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34, 36

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
Airbus A320 AZAL Azerbaijan Airlines J2 828 Moscow (VKO) 22:25 planerad
Boeing 737-500 SCAT Airlines DV 849 Aktau 22:40 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 25 min.
Airbus A321 Turkish Airlines TK 335 Istanbul (IST) 22:00 planerad
Airbus A320 Qatar Airways QR 354 Doha (DOH) 22:25 planerad
Airbus A319 AZAL Azerbaijan Airlines J2 15 Dubai (DXB) 22:35 planerad
Boeing 737-800 flydubai FZ 8946 Dubai (DXB) 22:50 planerad

23:00 16.07.2019

+26°C   Vindar: 11 m/s @ 347°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34, 36

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 min.
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9576 Kazan (KZN) 23:20 planerad
Airbus A319 AZAL Azerbaijan Airlines J2 80 Istanbul (IST) 23:30 planerad
Airbus A319 AZAL Azerbaijan Airlines J2 810 Moscow (VKO) 23:40 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 - 30 min.
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9225 Tbilisi (TBS) 23:00 planerad
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9005 Tehran (IKA) 23:30 planerad
Boeing 737-500 SCAT Airlines DV 850 Aktau 23:40 planerad

Andra datum

April, 2019

16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04