Heydar Aliyev, Baku (GYD / UBBB)

Planespotter’s tidtabell

12:00 09.07.2020


AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
ATR 72 Iran Air IR 748 Tehran (IKA) 12:15 planerad
Airbus A320 Qatar Airways QR 352 Doha (DOH) 12:35 planerad

13:00 09.07.2020

+30°C   Vindar: 10 m/s @ 350°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34, 35

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 NEO Gulf Air GF 81 Manama (BAH) 13:20 planerad

14:00 09.07.2020

+30°C   Vindar: 10 m/s @ 350°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34, 35

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 NEO Gulf Air GF 81 Tbilisi (TBS) 14:10 planerad

15:00 09.07.2020

+30°C   Vindar: 10 m/s @ 350°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34, 35

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 304 Sharjah (SHJ) 15:55 planerad

16:00 09.07.2020

+29°C   Vindar: 10 m/s @ 352°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34, 35

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 AZAL Azerbaijan J2 5108 Tivat (TIV) 16:30 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 303 Sharjah (SHJ) 16:35 planerad

17:00 09.07.2020

+29°C   Vindar: 10 m/s @ 352°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34, 35

18:00 09.07.2020

+29°C   Vindar: 10 m/s @ 352°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34, 35

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 72 Iran Air IR 749 Teheran 18:00 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 72 Iran Air IR 779 Tabriz (TBZ) 18:45 planerad

19:00 09.07.2020

+28°C   Vindar: 11 m/s @ 351°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34, 35

20:00 09.07.2020

+28°C   Vindar: 11 m/s @ 351°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34, 35

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A340-600 AZAL Azerbaijan J2 76 Istanbul (IST) 20:30 planerad

21:00 09.07.2020

+28°C   Vindar: 11 m/s @ 351°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34, 35

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Qatar Airways QR 353 Doha (DOH) 21:15 planerad

22:00 09.07.2020

+28°C   Vindar: 10 m/s @ 350°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34, 35

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Qatar Airways QR 354 Doha (DOH) 22:35 planerad

23:00 09.07.2020

+28°C   Vindar: 10 m/s @ 350°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34, 35

00:00 10.07.2020

+28°C   Vindar: 10 m/s @ 350°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34, 35

01:00 10.07.2020

+29°C   Vindar: 11 m/s @ 343°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34, 35

02:00 10.07.2020

+29°C   Vindar: 11 m/s @ 343°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34, 35

03:00 10.07.2020

+29°C   Vindar: 11 m/s @ 343°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34, 35

04:00 10.07.2020

+28°C   Vindar: 12 m/s @ 344°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34, 35

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 195 Belavia B2 740 Minsk (MSQ) 04:35 planerad

05:00 10.07.2020

+28°C   Vindar: 12 m/s @ 344°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34, 35

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 2499 Budapest (BUD) 05:15 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 2500 Budapest (BUD) 05:50 planerad

06:00 10.07.2020

+28°C   Vindar: 12 m/s @ 344°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34, 35

07:00 10.07.2020

+28°C   Vindar: 14 m/s @ 344°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 34, 35

08:00 10.07.2020

+28°C   Vindar: 14 m/s @ 344°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 34, 35

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 301 Sharjah (SHJ) 08:55 planerad

09:00 10.07.2020

+28°C   Vindar: 14 m/s @ 344°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 34, 35

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 302 Sharjah (SHJ) 09:35 planerad

10:00 10.07.2020

+28°C   Vindar: 14 m/s @ 343°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34, 35

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 305 Sharjah (SHJ) 10:20 planerad

11:00 10.07.2020

+28°C   Vindar: 14 m/s @ 343°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34, 35

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 306 Sharjah (SHJ) 11:00 planerad

Andra datum

December, 2019

22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26