Heydar Aliyev, Baku (GYD / UBBB)

Planespotter’s tidtabell

13:00 21.02.2020


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
Airbus VQ-BCF S7 S7 5571 Novosibirsk (OVB) 13:05 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 297 Abu Dhabi (AUH) 13:20 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Turkish Airlines TK 333 Istanbul (IST) 13:45 planerad

14:00 21.02.2020


ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 27 - 35 min.
Airbus A319 FlexFlight W2 2271 Irbil 14:00 planerad
Embraer 190 AZAL Azerbaijan J2 9104 Istanbul (SAW) 14:35 planerad
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9112 Gazipaşa (GZP) 14:35 planerad
Boeing 737-800 flydubai FZ 707 Dubai (DXB) 14:55 planerad
Boeing 737-800 VQ-BHR Aeroflot SU 1854 Moscow (SVO) 14:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Airbus S7 S7 5572 Novosibirsk (OVB) 14:05 planerad
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9205 Dammam 14:20 planerad

15:00 21.02.2020


AVÅGENDE — 3
Väntningstid 27 - 50 min.
Airbus A319 FlexFlight W2 2272 Irbil 15:00 planerad
Boeing 737-800 flydubai FZ 708 Dubai (DXB) 15:50 planerad
Boeing 737-800 Aeroflot SU 1855 Moscow (SVO) 15:55 planerad

16:00 21.02.2020

+9°C   Vindar: 5 m/s @ 340°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34, 35

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 20 min.
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9688 Kharkiv (HRK) 16:15 planerad
Airbus A320 flynas XY 309 Riyadh 16:25 planerad
Airbus A320 flynas XY 310 Tbilisi (TBS) 16:30 planerad
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9684 Kiev (KBP) 16:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 - 25 min.
Airbus A320 Etihad Airways EY 298 Abu Dhabi (AUH) 16:00 planerad
Airbus A319 AZAL Azerbaijan J2 809 Moscow (VKO) 16:25 planerad
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9575 Kazan (KZN) 16:30 planerad

17:00 21.02.2020

+9°C   Vindar: 5 m/s @ 340°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34, 35

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 767-300 AZAL Azerbaijan J2 76 Istanbul (IST) 17:05 planerad
Airbus A320 AZAL Azerbaijan J2 12 Dubai (DXB) 17:10 planerad
Embraer 190 AZAL Azerbaijan J2 240 Gyandja 17:15 planerad
Boeing 737-800 NordStar Y7 611 Ufa (UFA) 17:20 planerad
Boeing 757-200 AZAL Azerbaijan J2 851 Moscow (DME) 17:40 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 flynas XY 310 Riyadh (RUH) 17:20 planerad

18:00 21.02.2020

+9°C   Vindar: 5 m/s @ 340°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34, 35

19:00 21.02.2020

+9°C   Vindar: 5 m/s @ 340°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34, 35

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Turkish TK 334 Istanbul (IST) 19:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 0 min.
Embraer 190 AZAL Azerbaijan J2 5039 Irbil 19:00 planerad
Embraer 190 AZAL Azerbaijan J2 9019 Saint-Petersburg (LED) 19:00 planerad
Boeing 737-800 NordStar Airlines Y7 612 Ufa (UFA) 19:00 planerad

20:00 21.02.2020

+8°C   Vindar: 5 m/s @ 345°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34, 35

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 12 - 20 min.
Bombardier CRJ900 Iraqi Airways IA 421 Baghdad (BGW) 20:00 planerad
Airbus A319 AZAL Azerbaijan J2 5010 Geneva (GVA) 20:05 planerad
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9206 Dammam 20:25 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 - 25 min.
Airbus A319 AZAL Azerbaijan J2 854 Moscow (DME) 20:20 planerad
Airbus A320 AZAL Azerbaijan Airlines J2 77 Istanbul (IST) 20:45 planerad
Airbus A321 Turkish TK 335 Istanbul (IST) 20:50 planerad

21:00 21.02.2020

+8°C   Vindar: 5 m/s @ 345°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34, 35

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 20 min.
Airbus A320 Qatar Airways QR 353 Doha (DOH) 21:15 planerad
Airbus A320 D-AIUO Lufthansa LH 612 Frankfurt-am-Main (FRA) 21:35 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 45 min.
Bombardier CRJ900 Iraqi Airways IA 422 Baghdad (BGW) 21:00 planerad
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9225 Tbilisi (TBS) 21:45 planerad

22:00 21.02.2020

+8°C   Vindar: 5 m/s @ 345°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34, 35

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Airbus A319 AZAL Azerbaijan J2 828 Moscow (VKO) 22:50 planerad
Bombardier CRJ SCAT DV 849 Aktau 22:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Qatar Airways QR 354 Doha (DOH) 22:15 planerad

23:00 21.02.2020

+7°C   Vindar: 4 m/s @ 350°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34, 35

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 - 20 min.
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9576 Kazan (KZN) 23:20 planerad
Airbus A319 AZAL Azerbaijan J2 810 Moscow (VKO) 23:40 planerad
Embraer 190 AZAL Azerbaijan J2 5040 Irbil 23:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9005 Tehran (IKA) 23:30 planerad

00:00 22.02.2020

+7°C   Vindar: 4 m/s @ 350°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34, 35

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ SCAT DV 8500 Aktau 00:05 planerad

01:00 22.02.2020

+7°C   Vindar: 4 m/s @ 350°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34, 35

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 25 - 30 min.
Embraer 190 AZAL Azerbaijan J2 9226 Tbilisi (TBS) 01:05 planerad
Boeing 737-800 UIA PS 601 Kiev (KBP) 01:35 planerad
Airbus A321 Turkish TK 336 Istanbul (IST) 01:55 planerad

02:00 22.02.2020

+7°C   Vindar: 3 m/s @ 9°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 34, 35

03:00 22.02.2020

+7°C   Vindar: 3 m/s @ 9°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 34, 35

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 12 - 15 min.
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9006 Tehran (IKA) 03:20 planerad
Embraer 195 Belavia B2 739 Minsk (MSQ) 03:35 planerad
Airbus A320 AZAL Azerbaijan Airlines J2 78 Istanbul (IST) 03:35 planerad
Airbus A319 AZAL Azerbaijan J2 853 Moscow (DME) 03:35 planerad
Boeing 737-800 Turkish Airlines TK 330 Ankara (ESB) 03:35 planerad
Embraer 190 AZAL Azerbaijan J2 9020 Saint-Petersburg (LED) 03:45 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Turkish TK 339 Istanbul (IST) 03:55 planerad

04:00 22.02.2020

+7°C   Vindar: 3 m/s @ 9°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 34, 35

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 40 min.
Airbus A320 Turkish TK 340 Istanbul (SAW) 04:10 planerad
Airbus A320 Aeroflot SU 1852 Moscow (SVO) 04:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 7 - 10 min.
Boeing 737-800 Turkish Airlines TK 331 Ankara (ESB) 04:30 planerad
Embraer 195 Belavia B2 740 Minsk (MSQ) 04:35 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 613 Frankfurt-am-Main (FRA) 04:45 planerad

05:00 22.02.2020

+6°C   Vindar: 1 m/s @ 23°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 34, 35

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 Aeroflot SU 1853 Moscow (SVO) 05:50 planerad
Boeing 737-800 UIA PS 602 Kiev (KBP) 05:55 planerad

06:00 22.02.2020

+6°C   Vindar: 1 m/s @ 23°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 34, 35

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Turkish TK 338 Istanbul (IST) 06:05 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 AZAL Azerbaijan J2 827 Moscow (VKO) 06:45 planerad

07:00 22.02.2020

+6°C   Vindar: 1 m/s @ 23°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 34, 35

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 12 - 15 min.
Embraer 190 AZAL Azerbaijan J2 9041 İzmir (ADB) 07:20 planerad
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 5031 Tashkent (TAS) 07:35 planerad
Airbus A320 Turkish TK 341 Istanbul (SAW) 07:45 planerad

08:00 22.02.2020

+6°C   Vindar: 1 m/s @ 88°   Moln/himmel overcast

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 45 min.
Airbus A321 Turkish TK 337 Istanbul (IST) 08:00 planerad
Boeing 757 AZAL Azerbaijan Airlines J2 8075 Istanbul (IST) 08:45 planerad

09:00 22.02.2020

+6°C   Vindar: 1 m/s @ 88°   Moln/himmel overcast

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 25 min.
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9203 Riyadh (RUH) 09:20 planerad
Boeing 767-300 AZAL Azerbaijan J2 75 Istanbul (IST) 09:45 planerad

10:00 22.02.2020

+6°C   Vindar: 1 m/s @ 88°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 305 Sharjah (SHJ) 10:50 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 20 - 30 min.
Airbus A320 AZAL Azerbaijan J2 11 Dubai (DXB) 10:00 planerad
Airbus A320 AZAL Azerbaijan J2 3 Ankara 10:30 planerad
Airbus A320 AZAL Azerbaijan J2 119 Kuwait 10:40 planerad
Boeing 757-200 AZAL Azerbaijan J2 852 Moscow (DME) 10:40 planerad

11:00 22.02.2020

+7°C   Vindar: 2 m/s @ 118°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16, 17

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 35 min.
Boeing 737-800 flydubai FZ 709 Dubai (DXB) 11:00 planerad
Sukhoi Superjet 100 IrAero IO 247 Krasnoyarsk (KJA) 11:00 planerad
Airbus A320 Qatar Airways QR 351 Doha (DOH) 11:35 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 25 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 306 Sharjah (SHJ) 11:30 planerad
Boeing 737-800 flydubai FZ 710 Dubai (DXB) 11:55 planerad

12:00 22.02.2020

+7°C   Vindar: 2 m/s @ 118°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16, 17

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Jazeera Airways J9 601 Kuwait City (KWI) 12:50 planerad
Airbus A321 Turkish TK 332 Istanbul (IST) 12:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 35 min.
Sukhoi Superjet 100 IrAero IO 248 Krasnoyarsk (KJA) 12:00 planerad
Embraer 190 AZAL Azerbaijan J2 9105 Istanbul (SAW) 12:35 planerad
Airbus A320 Qatar Airways QR 352 Doha (DOH) 12:35 planerad

Andra datum

August, 2019

05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18