Heydar Aliyev, Baku (GYD / UBBB)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

20:00 18.01.2019

+3°C   Vindar: 5 m/s @ 320°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34, 36

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 55 min.
Boeing 737 Iraqi Airways IA 421 Baghdad 20:00 planerad
Airbus A320 D-AIUG Lufthansa LH 612 Frankfurt-am-Main (FRA) 20:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 25 min.
Airbus A320 AZAL Azerbaijan Airlines J2 854 Moscow (DME) 20:20 planerad
Airbus A319 AZAL Azerbaijan Airlines J2 77 Istanbul (IST) 20:45 planerad

21:00 18.01.2019

+3°C   Vindar: 5 m/s @ 320°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34, 36

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Qatar Airways QR 353 Doha (DOH) 21:10 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 45 min.
Boeing 737 Iraqi Airways IA 422 Baghdad 21:00 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 612 Ashgabat (ASB) 21:45 planerad

22:00 18.01.2019

+3°C   Vindar: 5 m/s @ 326°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 34, 36

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9576 Kazan (KZN) 22:40 planerad
Airbus A320 AZAL Azerbaijan Airlines J2 828 Moscow (VKO) 22:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 22 - 35 min.
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9225 Tbilisi (TBS) 22:00 planerad
Airbus A320 Qatar Airways QR 354 Doha (DOH) 22:10 planerad
Airbus A320 AZAL Azerbaijan Airlines J2 15 Dubai (DXB) 22:45 planerad

23:00 18.01.2019

+3°C   Vindar: 5 m/s @ 326°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 34, 36

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 20 min.
Boeing 737-500 SCAT Airlines DV 849 Aktau 23:20 planerad
Airbus A319 AZAL Azerbaijan Airlines J2 810 Moscow (VKO) 23:40 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9005 Teheran 23:30 planerad

00:00 19.01.2019

+3°C   Vindar: 5 m/s @ 326°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 34, 36

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 20 min.
Boeing 737-800 Turkish Airlines TK 1132 Istanbul 00:10 planerad
Boeing 737 Iraqi Airways IA 423 An-Najaf 00:30 planerad
Airbus A319 AZAL Azerbaijan Airlines J2 80 Istanbul (IST) 00:30 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-500 SCAT Airlines DV 850 Aktau 00:20 planerad

01:00 19.01.2019

+3°C   Vindar: 4 m/s @ 294°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 34, 36

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 Iraqi Airways IA 424 An-Najaf 01:30 planerad

02:00 19.01.2019

+3°C   Vindar: 4 m/s @ 294°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 34, 36

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 27 - 35 min.
Airbus A321 Turkish Airlines TK 336 Istanbul (IST) 02:00 planerad
Boeing 737 UIA PS 601 Kiev (KBP) 02:20 planerad
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9226 Tbilisi (TBS) 02:55 planerad

03:00 19.01.2019

+3°C   Vindar: 4 m/s @ 294°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 34, 36

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 15 min.
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9006 Teheran 03:20 planerad
Embraer 195 Belavia B2 739 Minsk (MSQ) 03:35 planerad
Airbus A320 AZAL Azerbaijan Airlines J2 78 Istanbul (IST) 03:35 planerad
Airbus A320 AZAL Azerbaijan Airlines J2 853 Moscow (DME) 03:35 planerad
Airbus A320 Turkish Airlines TK 340 Istanbul (SAW) 03:50 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 613 Ashgabat (ASB) 03:55 planerad

04:00 19.01.2019

+3°C   Vindar: 3 m/s @ 280°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 34

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 30 min.
Airbus A319 AZAL Azerbaijan Airlines J2 5010 Geneva (GVA) 04:20 planerad
Airbus A321 Aeroflot SU 1852 Moscow (SVO) 04:50 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 20 min.
Airbus A321 Turkish Airlines TK 339 Istanbul (IST) 04:15 planerad
Embraer 195 Belavia B2 740 Minsk (MSQ) 04:35 planerad
Airbus A321 AZAL Azerbaijan Airlines J2 6613 Frankfurt am Main 04:55 planerad
Airbus A320 D-AIUG Lufthansa LH 613 Frankfurt-am-Main (FRA) 04:55 planerad

05:00 19.01.2019

+3°C   Vindar: 3 m/s @ 280°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 34

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 AZAL Azerbaijan Airlines J2 16 Dubai (DXB) 05:40 planerad
Airbus A321 Turkish Airlines TK 338 Istanbul (IST) 05:40 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 30 min.
Boeing 737 UIA PS 602 Kiev (KBP) 05:20 planerad
Airbus A321 Aeroflot SU 1853 Moscow (SVO) 05:50 planerad

06:00 19.01.2019

+3°C   Vindar: 3 m/s @ 280°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 34

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 22 - 25 min.
Boeing 787 AZAL Azerbaijan Airlines J2 101 New York (JFK) 06:00 planerad
Boeing 737-800 Turkish Airlines TK 1133 Istanbul 06:20 planerad
Airbus A320 AZAL Azerbaijan Airlines J2 827 Moscow (VKO) 06:45 planerad
Airbus A319 AZAL Azerbaijan Airlines J2 8683 Kiev 06:45 planerad

07:00 19.01.2019

+3°C   Vindar: 2 m/s @ 318°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34, 36

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 15 min.
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9041 İzmir (ADB) 07:00 planerad
Airbus A320 Turkish Airlines TK 341 Istanbul (SAW) 07:15 planerad
Airbus A319 AZAL Azerbaijan Airlines J2 807 Moscow (VKO) 07:25 planerad
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 5031 Tashkent (TAS) 07:35 planerad
Airbus A321 Turkish Airlines TK 337 Istanbul (IST) 07:35 planerad
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9103 Istanbul (SAW) 07:45 planerad

08:00 19.01.2019

+3°C   Vindar: 2 m/s @ 318°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34, 36

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 757 AZAL Azerbaijan Airlines J2 8075 Istanbul (IST) 08:45 planerad

09:00 19.01.2019

+3°C   Vindar: 2 m/s @ 318°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34, 36

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 767 AZAL Azerbaijan Airlines J2 75 Istanbul (IST) 09:45 planerad

10:00 19.01.2019

+4°C   Vindar: 3 m/s @ 345°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 34, 36

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 20 - 30 min.
Boeing 767 AZAL Azerbaijan Airlines J2 11 Dubai (DXB) 10:00 planerad
Airbus A320 AZAL Azerbaijan Airlines J2 3 Ankara (ESB) 10:30 planerad
Airbus A319 AZAL Azerbaijan Airlines J2 119 Kuwait 10:40 planerad
Boeing 757 AZAL Azerbaijan Airlines J2 852 Moscow (DME) 10:40 planerad

11:00 19.01.2019

+4°C   Vindar: 3 m/s @ 345°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 34, 36

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 50 min.
Boeing 737-800 flydubai FZ 709 Dubai (DXB) 11:00 planerad
Airbus A320 Jazeera Airways J9 601 Al-Kuwait 11:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 flydubai FZ 710 Dubai (DXB) 11:55 planerad

12:00 19.01.2019

+4°C   Vindar: 3 m/s @ 345°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 34, 36

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9105 Istanbul (SAW) 12:35 planerad
Airbus A320 Jazeera Airways J9 602 Al-Kuwait 12:50 planerad

13:00 19.01.2019

+6°C   Vindar: 3 m/s @ 330°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34, 36

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 20 - 25 min.
Boeing 737-800 Turkish Airlines TK 332 Istanbul (IST) 13:00 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 297 Abu Dhabi (AUH) 13:15 planerad
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9042 İzmir (ADB) 13:40 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Turkish Airlines TK 333 Istanbul (IST) 13:55 planerad

14:00 19.01.2019

+6°C   Vindar: 3 m/s @ 330°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34, 36

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 12 - 15 min.
Airbus A310 Mahan Air W5 1130 Teheran 14:10 planerad
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 5032 Tashkent (TAS) 14:20 planerad
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9104 Istanbul (SAW) 14:35 planerad
Airbus A319 AZAL Azerbaijan Airlines J2 808 Moscow (VKO) 14:40 planerad
Boeing 737-800 flydubai FZ 707 Dubai (DXB) 14:55 planerad
Boeing 737-800 Aeroflot SU 1854 Moscow (SVO) 14:55 planerad

15:00 19.01.2019

+6°C   Vindar: 3 m/s @ 330°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34, 36

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 45 min.
Sukhoi Superjet 100 IrAero IO 247 Krasnoyarsk (KJA) 15:10 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 304 Sharjah 15:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 17 - 30 min.
Airbus A310 Mahan Air W5 1131 Teheran 15:20 planerad
Boeing 737-800 flydubai FZ 708 Dubai (DXB) 15:50 planerad
Boeing 737-800 Aeroflot SU 1855 Moscow (SVO) 15:55 planerad

16:00 19.01.2019

+6°C   Vindar: 3 m/s @ 355°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34, 36

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 AZAL Azerbaijan Airlines J2 4 Ankara (ESB) 16:20 planerad
Airbus A319 AZAL Azerbaijan Airlines J2 120 Kuwait 16:25 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 87 Tbilisi (TBS) 16:30 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 min.
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9717 Mineralnyye Vody (MRV) 16:00 planerad
Sukhoi Superjet 100 IrAero IO 248 Krasnoyarsk (KJA) 16:10 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 298 Abu Dhabi (AUH) 16:15 planerad
Airbus A319 AZAL Azerbaijan Airlines J2 809 Moscow (VKO) 16:25 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 303 Sharjah 16:35 planerad

17:00 19.01.2019

+6°C   Vindar: 3 m/s @ 355°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34, 36

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 17 - 30 min.
Boeing 767 AZAL Azerbaijan Airlines J2 76 Istanbul (IST) 17:05 planerad
Boeing 767 AZAL Azerbaijan Airlines J2 12 Dubai (DXB) 17:10 planerad
Boeing 757 AZAL Azerbaijan Airlines J2 851 Moscow (DME) 17:40 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
Airbus A320 Gulf Air GF 88 Manama 17:15 planerad
Airbus A319 AZAL Azerbaijan Airlines J2 79 Istanbul (IST) 17:35 planerad

18:00 19.01.2019

+6°C   Vindar: 3 m/s @ 355°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34, 36

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 D-AIBD Lufthansa LH 768 Frankfurt-am-Main (FRA) 18:05 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 25 min.
Boeing 787 AZAL Azerbaijan Airlines J2 7 London (LHR) 18:25 planerad
Airbus A319 Lufthansa LH 768 Frankfurt am Main 18:50 planerad

19:00 19.01.2019

+5°C   Vindar: 3 m/s   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 40 min.
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9106 Istanbul (SAW) 19:10 planerad
Boeing 737-800 Turkish Airlines TK 334 Istanbul (IST) 19:50 planerad

Andra datum

January, 2019

18