Heydar Aliyev, Baku (GYD / UBBB)

Planespotter’s tidtabell

21:00 20.03.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Qatar Airways QR 353 Doha (DOH) 21:10 planerad

22:00 20.03.2019

+6°C   Vindar: 6 m/s @ 5°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 34, 36

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9576 Kazan (KZN) 22:40 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 17 - 25 min.
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9225 Tbilisi (TBS) 22:00 planerad
Airbus A320 Qatar Airways QR 354 Doha (DOH) 22:10 planerad
Airbus A320 AZAL Azerbaijan Airlines J2 15 Dubai (DXB) 22:35 planerad

23:00 20.03.2019

+6°C   Vindar: 6 m/s @ 5°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 34, 36

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 20 min.
Boeing 737-500 SCAT Airlines DV 849 Aktau 23:20 planerad
Airbus A319 4K-AZ03 AZAL Azerbaijan Airlines J2 810 Moscow (VKO) 23:40 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 25 min.
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 6024 Ürümqi (URC) 23:05 planerad
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9005 Tehran (IKA) 23:30 planerad

00:00 21.03.2019

+6°C   Vindar: 6 m/s @ 5°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 34, 36

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 AZAL Azerbaijan Airlines J2 80 Istanbul (IST) 00:30 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-500 SCAT Airlines DV 850 Aktau 00:20 planerad

01:00 21.03.2019

+6°C   Vindar: 6 m/s @ 5°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 34, 36

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 301 Sharjah (SHJ) 01:35 planerad

02:00 21.03.2019

+6°C   Vindar: 5 m/s @ 356°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 34, 36

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 20 - 30 min.
Airbus A321 Turkish Airlines TK 336 Istanbul (IST) 02:00 planerad
Boeing 737-900 UIA PS 601 Kiev (KBP) 02:20 planerad
Boeing 737-800 Pegasus PC 1750 Ankara (ESB) 02:50 planerad
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9226 Tbilisi (TBS) 02:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 302 Sharjah (SHJ) 02:15 planerad

03:00 21.03.2019

+6°C   Vindar: 5 m/s @ 356°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 34, 36

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 15 min.
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9006 Tehran (IKA) 03:20 planerad
Embraer 195 Belavia B2 739 Minsk (MSQ) 03:35 planerad
Airbus A320 AZAL Azerbaijan Airlines J2 78 Istanbul (IST) 03:35 planerad
Airbus A320 AZAL Azerbaijan Airlines J2 853 Moscow (DME) 03:35 planerad
Boeing 737-800 Turkish Airlines TK 340 Istanbul (SAW) 03:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Pegasus PC 1751 Ankara (ESB) 03:40 planerad

04:00 21.03.2019

+6°C   Vindar: 5 m/s @ 356°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 34, 36

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Boeing 737-500 UTair UT 745 Moscow (VKO) 04:25 planerad
Airbus A321 Aeroflot SU 1852 Moscow (SVO) 04:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
Airbus A321 Turkish Airlines TK 339 Istanbul (IST) 04:15 planerad
Embraer 195 Belavia B2 740 Minsk (MSQ) 04:35 planerad

05:00 21.03.2019

+6°C   Vindar: 4 m/s @ 342°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 34, 36

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 20 - 30 min.
Boeing 767 AZAL Azerbaijan Airlines J2 68 Beijing (PEK) 05:00 planerad
Airbus A320 AZAL Azerbaijan Airlines J2 16 Dubai (DXB) 05:30 planerad
Airbus A321 Turkish Airlines TK 338 Istanbul (IST) 05:40 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 - 25 min.
Boeing 737-900 UIA PS 602 Kiev (KBP) 05:20 planerad
Boeing 737-500 UTair UT 746 Moscow (VKO) 05:25 planerad
Airbus A321 Aeroflot SU 1853 Moscow (SVO) 05:50 planerad

06:00 21.03.2019

+6°C   Vindar: 4 m/s @ 342°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 34, 36

07:00 21.03.2019

+6°C   Vindar: 4 m/s @ 342°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 34, 36

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 min.
Airbus A320 AZAL Azerbaijan Airlines J2 591 Jeddah (JED) 07:10 planerad
Boeing 737-800 Turkish Airlines TK 341 Istanbul (SAW) 07:15 planerad
Airbus A319 AZAL Azerbaijan Airlines J2 807 Moscow (VKO) 07:25 planerad
Airbus A321 Turkish Airlines TK 337 Istanbul (IST) 07:35 planerad
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9103 Istanbul (SAW) 07:45 planerad

08:00 21.03.2019

+6°C   Vindar: 4 m/s @ 341°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 34, 36

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 AZAL Azerbaijan Airlines J2 21 Tel Aviv (TLV) 08:05 planerad

09:00 21.03.2019

+6°C   Vindar: 4 m/s @ 341°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 34, 36

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9017 Tehran (IKA) 09:30 planerad
Boeing 767 AZAL Azerbaijan Airlines J2 75 Istanbul (IST) 09:45 planerad

10:00 21.03.2019

+6°C   Vindar: 4 m/s @ 341°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 34, 36

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 304 Sharjah (SHJ) 10:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 - 30 min.
Airbus A340 AZAL Azerbaijan Airlines J2 11 Dubai (DXB) 10:00 planerad
Airbus A319 AZAL Azerbaijan Airlines J2 3 Ankara (ESB) 10:30 planerad
Airbus A320 AZAL Azerbaijan Airlines J2 852 Moscow (DME) 10:40 planerad

11:00 21.03.2019

+7°C   Vindar: 3 m/s @ 337°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 34, 36

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 25 - 35 min.
Boeing 737-800 flydubai FZ 709 Dubai (DXB) 11:00 planerad
Airbus A320 Qatar Airways QR 351 Doha (DOH) 11:35 planerad
Airbus A320 Jazeera Airways J9 601 Kuwait City (KWI) 11:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 25 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 303 Sharjah (SHJ) 11:30 planerad
Boeing 737-800 flydubai FZ 710 Dubai (DXB) 11:55 planerad

12:00 21.03.2019

+7°C   Vindar: 3 m/s @ 337°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 34, 36

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Airbus A320 Qatar Airways QR 352 Doha (DOH) 12:35 planerad
Airbus A320 Jazeera Airways J9 602 Kuwait City (KWI) 12:50 planerad

13:00 21.03.2019

+7°C   Vindar: 3 m/s @ 337°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 34, 36

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 20 min.
Bombardier CRJ900 Iraqi Airways IA 425 Irbil 13:00 planerad
Boeing 737-800 Turkish Airlines TK 332 Istanbul (IST) 13:00 planerad
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9018 Tehran (IKA) 13:20 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Turkish Airlines TK 333 Istanbul (IST) 13:55 planerad

14:00 21.03.2019

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 319°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 34, 36

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 15 - 25 min.
Airbus A320 Gulf Air GF 81 Manama (BAH) 14:10 planerad
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9104 Istanbul (SAW) 14:35 planerad
Airbus A319 AZAL Azerbaijan Airlines J2 808 Moscow (VKO) 14:40 planerad
Boeing 737-800 flydubai FZ 707 Dubai 14:55 planerad
Boeing 737-800 Aeroflot SU 1854 Moscow (SVO) 14:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 55 min.
Bombardier CRJ900 Iraqi Airways IA 426 Irbil 14:00 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 81 Tbilisi (TBS) 14:55 planerad

15:00 21.03.2019

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 319°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 34, 36

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Airbus A320 Ural Airlines U6 2951 Yekaterinburg (SVX) 15:25 planerad
Airbus A320 Uzbekistan Airways HY 755 Tashkent (TAS) 15:35 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 flydubai FZ 708 Dubai 15:50 planerad
Boeing 737-800 Aeroflot SU 1855 Moscow (SVO) 15:55 planerad

16:00 21.03.2019

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 319°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 34, 36

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 12 - 15 min.
Airbus A319 AZAL Azerbaijan Airlines J2 22 Tel Aviv (TLV) 16:05 planerad
Airbus A319 AZAL Azerbaijan Airlines J2 4 Ankara (ESB) 16:20 planerad
Airbus A320 AZAL Azerbaijan Airlines J2 592 Jeddah (JED) 16:30 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 min.
Airbus A319 AZAL Azerbaijan Airlines J2 809 Moscow (VKO) 16:25 planerad
Airbus A320 Ural Airlines U6 2952 Yekaterinburg (SVX) 16:25 planerad
Airbus A320 Uzbekistan Airways HY 756 Tashkent (TAS) 16:35 planerad

17:00 21.03.2019

+9°C   Vindar: 1 m/s @ 307°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 34, 36

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 30 min.
Boeing 767 AZAL Azerbaijan Airlines J2 76 Istanbul (IST) 17:05 planerad
Embraer 190 AZAL Azerbaijan Airlines J2 9818 Moscow (VKO) 17:05 planerad
Airbus A340 AZAL Azerbaijan Airlines J2 12 Dubai (DXB) 17:10 planerad
Airbus A320 AZAL Azerbaijan Airlines J2 851 Moscow (DME) 17:40 planerad
Airbus A300-600 Iran Air IR 749 Tehran (IKA) 17:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 AZAL Azerbaijan Airlines J2 79 Istanbul (IST) 17:35 planerad

18:00 21.03.2019

+9°C   Vindar: 1 m/s @ 307°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 34, 36

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 flydubai FZ 733 Dubai (DXB) 18:00 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A300-600 Iran Air IR 748 Tehran (IKA) 18:50 planerad

19:00 21.03.2019

+9°C   Vindar: 1 m/s @ 307°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 34, 36

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Turkish Airlines TK 334 Istanbul (IST) 19:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 flydubai FZ 734 Dubai (DXB) 19:00 planerad
Boeing 787 AZAL Azerbaijan Airlines J2 7 London (LHR) 19:05 planerad

20:00 21.03.2019

+8°C   Vindar: 1 m/s @ 228°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 16, 18

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 55 min.
Bombardier CRJ900 Iraqi Airways IA 421 Baghdad (BGW) 20:00 planerad
Airbus A321 United Airlines UA 9108 Frankfurt am Main 20:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 - 25 min.
Airbus A320 AZAL Azerbaijan Airlines J2 854 Moscow (DME) 20:20 planerad
Airbus A320 AZAL Azerbaijan Airlines J2 77 Istanbul (IST) 20:45 planerad
Airbus A321 Turkish Airlines TK 335 Istanbul (IST) 20:50 planerad

Andra datum

October, 2018

29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29