Queen Beatrix, Oranjestad (AUA / TNCA)

Planespotter’s tidtabell

08:00 28.02.2020

+26°C   Vindar: 7 m/s @ 80°   Moln/himmel few börja från en höjd av 550 m   Uppskattad bana: 11

09:00 28.02.2020

+26°C   Vindar: 7 m/s @ 80°   Moln/himmel few börja från en höjd av 550 m   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 SA AVIANCA AV 70 Bogota (BOG) 09:20 planerad
Bombardier CRJ Aruba AG 500 Willemstad (CUR) 09:25 planerad
Embraer 190 Conviasa V0 4034 Las Piedras 09:25 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 American AA 1036 Miami (MIA) 09:25 planerad

10:00 28.02.2020

+26°C   Vindar: 7 m/s @ 80°   Moln/himmel few börja från en höjd av 550 m   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 20 min.
Airbus A320 Aruba Airlines AG 900 Havana (HAV) 10:15 planerad
De Havilland Canada DHC-4 Caribou Divi Divi Air 3R 268 Willemstad (CUR) 10:35 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Embraer 190 Conviasa V0 4035 Las Piedras 10:25 planerad
Airbus A320 SA AVIANCA AV 71 Bogota (BOG) 10:30 planerad

11:00 28.02.2020

+26°C   Vindar: 10 m/s @ 73°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 Sky High Aviation DO 930 Santo Domingo (SDQ) 11:05 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 55 min.
De Havilland Canada DHC-4 Caribou Divi Divi Air 3R 269 Willemstad (CUR) 11:00 planerad
Embraer RJ145 Sky High Aviation DO 931 Santo Domingo (SDQ) 11:55 planerad

12:00 28.02.2020

+26°C   Vindar: 10 m/s @ 73°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 12 - 30 min.
Boeing 737-700 Copa CM 502 Tocumen (PTY) 12:00 planerad
Airbus A321 N966JT JetBlue Airways B6 2773 Boston (BOS) 12:09 planerad
ATR 42-300 Winair WM 806 Willemstad (CUR) 12:10 planerad
Embraer 190 Conviasa V0 4036 Las Piedras 12:25 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 557 New York (JFK) 12:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 42-300 Winair WM 805 Willemstad (CUR) 12:45 planerad

13:00 28.02.2020

+26°C   Vindar: 10 m/s @ 73°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 190 Conviasa V0 4037 Las Piedras 13:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 9 - 17 min.
Boeing 737-700 Copa CM 505 Tocumen (PTY) 13:13 planerad
Bombardier CRJ Aruba AG 200 Barranquilla (BAQ) 13:30 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 2774 Boston (BOS) 13:32 planerad

14:00 28.02.2020

+26°C   Vindar: 9 m/s @ 85°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 6 - 30 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 1804 Baltimore (BWI) 14:05 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 773 Boston (BOS) 14:08 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1411 Fort Lauderdale (FLL) 14:14 planerad
De Havilland Canada DHC-4 Caribou Divi Divi Air 3R 278 Willemstad (CUR) 14:15 planerad
Boeing 737-900 N75432 United Airlines UA 1040 Newark (EWR) 14:15 planerad
Airbus A321 American AA 874 Charlotte (CLT) 14:25 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 484 New York (JFK) 14:25 planerad
Airbus A320 American AA 870 Philadelphia (PHL) 14:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 24 min.
Airbus A321 JetBlue Airways B6 958 New York (JFK) 14:16 planerad
De Havilland Canada DHC-4 Caribou Divi Divi Air 3R 279 Willemstad (CUR) 14:40 planerad

15:00 28.02.2020

+26°C   Vindar: 9 m/s @ 85°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 14 min.
Boeing 737-800 American AA 1028 Miami (MIA) 15:27 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1630 Fort Lauderdale (FLL) 15:30 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 655 Atlanta (ATL) 15:40 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1042 Newark (EWR) 15:54 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 12 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1631 Fort Lauderdale (FLL) 15:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1039 Newark (EWR) 15:15 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1412 Fort Lauderdale (FLL) 15:15 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 874 Charlotte (CLT) 15:25 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 722 New York (JFK) 15:25 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 774 Boston (BOS) 15:30 planerad
Airbus A320 American AA 870 Philadelphia (PHL) 15:50 planerad

16:00 28.02.2020

+26°C   Vindar: 9 m/s @ 85°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 - 19 min.
Airbus A320 SA AVIANCA AV 8384 Bogota (BOG) 16:15 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 757 New York (JFK) 16:34 planerad
Bombardier CRJ Aruba AG 201 Barranquilla (BAQ) 16:45 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 1805 Baltimore (BWI) 16:25 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 654 Atlanta (ATL) 16:40 planerad
Bombardier CRJ Aruba AG 503 Willemstad (CUR) 16:45 planerad
Boeing 737-800 American AA 1028 Miami (MIA) 16:49 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1043 Newark (EWR) 16:54 planerad

17:00 28.02.2020

+26°C   Vindar: 8 m/s @ 82°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 55 min.
Boeing 737 Surinam Airways PY 631 Paramaribo 17:00 planerad
Airbus A330-200 PH-AOF KLM KL 767 Amsterdam (AMS) 17:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1858 New York (JFK) 17:59 planerad

18:00 28.02.2020

+26°C   Vindar: 8 m/s @ 82°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 55 min.
De Havilland Canada DHC-4 Caribou Divi Divi Air 3R 282 Willemstad (CUR) 18:00 planerad
Bombardier CRJ Aruba AG 502 Willemstad (CUR) 18:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 12 - 20 min.
Boeing 737 Surinam Airways PY 632 Paramaribo 18:00 planerad
Airbus A320 SA AVIANCA AV 8381 Bogota (BOG) 18:20 planerad
De Havilland Canada DHC-4 Caribou Divi Divi Air 3R 283 Willemstad (CUR) 18:25 planerad

19:00 28.02.2020

+26°C   Vindar: 8 m/s @ 82°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A330-200 PH-AOF KLM KL 767 Amsterdam (AMS) 19:10 planerad

20:00 28.02.2020

+26°C   Vindar: 8 m/s @ 84°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11

21:00 28.02.2020

+26°C   Vindar: 8 m/s @ 84°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 American AA 2217 Miami (MIA) 21:41 planerad

22:00 28.02.2020

+26°C   Vindar: 8 m/s @ 84°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11

23:00 28.02.2020

+26°C   Vindar: 8 m/s @ 76°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

00:00 29.02.2020

+26°C   Vindar: 8 m/s @ 76°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

01:00 29.02.2020

+26°C   Vindar: 8 m/s @ 76°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

02:00 29.02.2020

+25°C   Vindar: 7 m/s @ 77°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 11

03:00 29.02.2020

+25°C   Vindar: 7 m/s @ 77°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 11

04:00 29.02.2020

+25°C   Vindar: 7 m/s @ 77°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 11

05:00 29.02.2020

+25°C   Vindar: 7 m/s @ 79°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 11

06:00 29.02.2020

+25°C   Vindar: 7 m/s @ 79°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 11

07:00 29.02.2020

+25°C   Vindar: 7 m/s @ 79°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
De Havilland Canada DHC-4 Caribou Divi Divi Air 3R 260 Willemstad (CUR) 07:05 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
De Havilland Canada DHC-4 Caribou Divi Divi Air 3R 261 Willemstad (CUR) 07:30 planerad

Andra datum

August, 2019

11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17