Sir Grantley Adams, Bridgetown (BGI / TBPB)

Planespotter’s tidtabell

04:00 09.07.2020

+27°C   Vindar: 6 m/s @ 80°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 1100 m   Uppskattad bana: 09

05:00 09.07.2020

+27°C   Vindar: 8 m/s @ 70°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09

06:00 09.07.2020

+27°C   Vindar: 8 m/s @ 70°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 40 min.
Boeing 737-800 Caribbean BW 458 Port of Spain (POS) 06:00 planerad
ATR 42-300 LIAT LI 374 Castries (SLU) 06:40 planerad

07:00 09.07.2020

+27°C   Vindar: 8 m/s @ 70°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 42-300 LIAT LI 308 Port of Spain 07:50 planerad

08:00 09.07.2020

+27°C   Vindar: 8 m/s @ 70°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 15 min.
ATR 72 LIAT LI 304 Grenada 08:00 planerad
ATR 42-300 LIAT LI 773 St. George (ANU) 08:05 planerad
ATR 72 LIAT LI 392 Georgetown 08:20 planerad
ATR 42-300 LIAT LI 375 Castries (SLU) 08:30 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 42-300 LIAT LI 362 St. George (ANU) 08:50 planerad

09:00 09.07.2020

+27°C   Vindar: 8 m/s @ 88°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 72 Caribbean BW 412 Port of Spain (POS) 09:05 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 7 - 15 min.
ATR 42-300 LIAT LI 300 Road Town (EIS) 09:05 planerad
ATR 72 LIAT LI 771 Port of Spain 09:20 planerad
ATR 72 LIAT LI 372 Fort-de-France (FDF) 09:30 planerad
ATR 72 Caribbean BW 413 Port of Spain (POS) 09:35 planerad
ATR 42-300 LIAT LI 337 Grenada 09:40 planerad

10:00 09.07.2020

+27°C   Vindar: 8 m/s @ 88°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 09

11:00 09.07.2020

+27°C   Vindar: 8 m/s @ 88°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 72 LIAT LI 521 St. George (ANU) 11:15 planerad

12:00 09.07.2020

+29°C   Vindar: 8 m/s @ 81°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 25 - 35 min.
ATR 72 LIAT LI 373 Fort-de-France (FDF) 12:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1261 New York (JFK) 12:35 planerad
ATR 72 Air Antilles Express 3S 211 Esperance 12:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
ATR 72 LIAT LI 521 Georgetown 12:30 planerad
ATR 72 LIAT LI 727 Port of Spain 12:50 planerad

13:00 09.07.2020

+29°C   Vindar: 8 m/s @ 81°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 42-300 LIAT LI 338 Grenada 13:00 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 12 min.
ATR 72 Air Antilles Express 3S 218 Esperance 13:30 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 662 New York (JFK) 13:42 planerad

14:00 09.07.2020

+29°C   Vindar: 8 m/s @ 81°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 35 min.
ATR 42-300 LIAT LI 301 Road Town (EIS) 14:15 planerad
ATR 72 LIAT LI 772 Port of Spain 14:15 planerad
Boeing 737-800 American AA 1089 Miami (MIA) 14:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 42-300 LIAT LI 364 St. George (ANU) 14:15 planerad

15:00 09.07.2020

+28°C   Vindar: 9 m/s @ 79°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 09

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 25 min.
ATR 72 LIAT LI 366 Melville Hall 15:30 planerad
Boeing 737-800 American AA 135 Miami (MIA) 15:55 planerad

16:00 09.07.2020

+28°C   Vindar: 9 m/s @ 79°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 09

17:00 09.07.2020

+28°C   Vindar: 9 m/s @ 79°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 22 - 25 min.
ATR 72 LIAT LI 512 Georgetown 17:10 planerad
ATR 72 LIAT LI 726 Port of Spain 17:35 planerad
ATR 72 LIAT LI 367 Melville Hall 17:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 42-300 LIAT LI 368 Castries (SLU) 17:05 planerad

18:00 09.07.2020

+28°C   Vindar: 8 m/s @ 80°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 20 min.
ATR 72 Caribbean BW 448 Port of Spain (POS) 18:30 planerad
ATR 42-300 LIAT LI 369 Castries (SLU) 18:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 25 min.
ATR 72 LIAT LI 512 Antigua 18:25 planerad
ATR 72 LIAT LI 737 Port of Spain 18:50 planerad

19:00 09.07.2020

+28°C   Vindar: 8 m/s @ 80°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 72 LIAT LI 523 St. George (ANU) 19:05 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 min.
ATR 72 Air Antilles Express 3S 270 Pointe-a-Pitre 19:10 planerad
ATR 72 Caribbean BW 449 Port of Spain (POS) 19:20 planerad
ATR 72 LIAT LI 393 Georgetown 19:30 planerad

20:00 09.07.2020

+28°C   Vindar: 8 m/s @ 80°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
ATR 42-300 LIAT LI 769 St Vincent 20:00 planerad
ATR 72 LIAT LI 523 Port of Spain 20:20 planerad

21:00 09.07.2020

+27°C   Vindar: 8 m/s @ 80°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 42-300 LIAT LI 770 St Vincent 21:55 planerad

22:00 09.07.2020

+27°C   Vindar: 8 m/s @ 80°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Caribbean BW 459 Port of Spain (POS) 22:05 planerad

23:00 09.07.2020

+27°C   Vindar: 8 m/s @ 80°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

00:00 10.07.2020

+27°C   Vindar: 9 m/s @ 80°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

01:00 10.07.2020

+27°C   Vindar: 9 m/s @ 80°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

02:00 10.07.2020

+27°C   Vindar: 9 m/s @ 80°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

03:00 10.07.2020

+27°C   Vindar: 8 m/s @ 83°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 09

Andra datum

January, 2020

17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16