Sir Grantley Adams, Bridgetown (BGI / TBPB)

Planespotter’s tidtabell

02:00 10.04.2020

+26°C   Vindar: 5 m/s @ 100°   Moln/himmel few börja från en höjd av 550 m   Uppskattad bana: 09

03:00 10.04.2020

+26°C   Vindar: 5 m/s @ 100°   Moln/himmel few börja från en höjd av 550 m   Uppskattad bana: 09

04:00 10.04.2020

+26°C   Vindar: 5 m/s @ 100°   Moln/himmel few börja från en höjd av 550 m   Uppskattad bana: 09

05:00 10.04.2020

+26°C   Vindar: 6 m/s @ 99°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
ATR 72 LIAT LI 305 Grenada 05:45 planerad
ATR 42-300 LIAT LI 308 St Vincent 05:55 planerad

06:00 10.04.2020

+26°C   Vindar: 6 m/s @ 99°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Caribbean BW 414 Port of Spain (POS) 06:00 planerad

07:00 10.04.2020

+26°C   Vindar: 6 m/s @ 99°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
ATR 72 LIAT LI 385 St. George (ANU) 07:35 planerad
ATR 42-300 LIAT LI 307 St Vincent 07:50 planerad

08:00 10.04.2020

+26°C   Vindar: 7 m/s @ 101°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
ATR 72 LIAT LI 304 Grenada 08:00 planerad
ATR 42-300 LIAT LI 773 St. George (ANU) 08:05 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 72 LIAT LI 310 Antigua 08:20 planerad

09:00 10.04.2020

+26°C   Vindar: 7 m/s @ 101°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 72 Caribbean BW 412 Port of Spain (POS) 09:05 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 min.
ATR 42-300 LIAT LI 362 St. George (ANU) 09:05 planerad
ATR 72 LIAT LI 771 Port of Spain 09:20 planerad
ATR 72 Caribbean BW 413 Port of Spain (POS) 09:35 planerad
ATR 42-300 LIAT LI 302 Marigot (DOM) 09:35 planerad

10:00 10.04.2020

+26°C   Vindar: 7 m/s @ 101°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09

11:00 10.04.2020

+27°C   Vindar: 7 m/s @ 103°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 72 LIAT LI 521 St. George (ANU) 11:40 planerad

12:00 10.04.2020

+27°C   Vindar: 7 m/s @ 103°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 42-300 LIAT LI 303 Marigot (DOM) 12:05 planerad

13:00 10.04.2020

+27°C   Vindar: 7 m/s @ 103°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 42-300 LIAT LI 364 St. George (ANU) 13:40 planerad

14:00 10.04.2020

+27°C   Vindar: 6 m/s @ 107°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 25 min.
ATR 72 LIAT LI 772 Port of Spain 14:15 planerad
Boeing 787-9 Virgin Atlantic VS 77 Manchester (MAN) 14:40 planerad
ATR 72 Caribbean BW 402 Port of Spain (POS) 14:40 planerad

15:00 10.04.2020

+27°C   Vindar: 6 m/s @ 107°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 787-9 Virgin Atlantic VS 131 London (LHR) 15:15 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 72 Caribbean BW 403 Port of Spain (POS) 15:10 planerad

16:00 10.04.2020

+27°C   Vindar: 6 m/s @ 107°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09

17:00 10.04.2020

+26°C   Vindar: 6 m/s @ 94°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 787-9 Virgin Atlantic VS 132 London (LHR) 17:30 planerad

18:00 10.04.2020

+26°C   Vindar: 6 m/s @ 94°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 Caribbean BW 455 Kingston (KIN) 18:25 planerad
ATR 72 LIAT LI 523 St. George (ANU) 18:25 planerad
ATR 72 Caribbean BW 448 Port of Spain (POS) 18:30 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 50 min.
Boeing 787-9 Virgin Atlantic VS 78 Manchester (MAN) 18:00 planerad
ATR 72 LIAT LI 737 Port of Spain 18:50 planerad

19:00 10.04.2020

+26°C   Vindar: 6 m/s @ 94°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 42-300 LIAT LI 309 St. George (ANU) 19:10 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 15 min.
ATR 72 LIAT LI 512 Antigua 19:10 planerad
ATR 72 Caribbean BW 449 Port of Spain (POS) 19:20 planerad
Boeing 737-800 Caribbean BW 454 Kingston (KIN) 19:25 planerad
ATR 72 LIAT LI 523 Antigua 19:40 planerad

20:00 10.04.2020

+26°C   Vindar: 6 m/s @ 87°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 72 LIAT LI 386 St. George (ANU) 20:00 planerad

21:00 10.04.2020

+26°C   Vindar: 6 m/s @ 87°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 72 LIAT LI 524 Grenada 21:55 planerad

22:00 10.04.2020

+26°C   Vindar: 6 m/s @ 87°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
Boeing 737-800 Caribbean BW 415 Port of Spain (POS) 22:05 planerad
ATR 72 LIAT LI 738 Port of Spain (POS) 22:20 planerad

23:00 10.04.2020

+25°C   Vindar: 6 m/s @ 89°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

00:00 11.04.2020

+25°C   Vindar: 6 m/s @ 89°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

01:00 11.04.2020

+25°C   Vindar: 6 m/s @ 89°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

Andra datum

January, 2020

17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25