Sir Grantley Adams, Bridgetown (BGI / TBPB)

Planespotter’s tidtabell

05:00 21.02.2020

+25°C   Vindar: 6 m/s @ 80°   Moln/himmel few börja från en höjd av 610 m   Uppskattad bana: 09

06:00 21.02.2020

+25°C   Vindar: 6 m/s @ 80°   Moln/himmel few börja från en höjd av 610 m   Uppskattad bana: 09

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 - 30 min.
Boeing 737-800 Caribbean BW 414 Kingston (KIN) 06:00 planerad
Boeing 737-800 American AA 2725 Miami (MIA) 06:30 planerad
ATR 42-300 LIAT LI 374 Castries (SLU) 06:40 planerad

07:00 21.02.2020

+25°C   Vindar: 6 m/s @ 80°   Moln/himmel few börja från en höjd av 610 m   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 42-300 LIAT LI 308 Port of Spain 07:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1562 New York (JFK) 07:31 planerad

08:00 21.02.2020

+26°C   Vindar: 7 m/s @ 64°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 15 min.
ATR 72 LIAT LI 304 Grenada 08:00 planerad
ATR 42-300 LIAT LI 773 St. George (ANU) 08:05 planerad
ATR 72 LIAT LI 392 Georgetown 08:20 planerad
ATR 42-300 LIAT LI 375 Castries (SLU) 08:30 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 72 LIAT LI 370 Castries (SLU) 08:50 planerad

09:00 21.02.2020

+26°C   Vindar: 7 m/s @ 64°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 72 Caribbean BW 412 Port of Spain (POS) 09:05 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 min.
ATR 42-300 LIAT LI 362 St. George (ANU) 09:05 planerad
ATR 72 LIAT LI 771 Port of Spain 09:20 planerad
ATR 72 Caribbean BW 413 Port of Spain (POS) 09:35 planerad
ATR 42-300 LIAT LI 302 Marigot (DOM) 09:35 planerad

10:00 21.02.2020

+26°C   Vindar: 7 m/s @ 64°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 42-300 LIAT LI 337 Grenada 10:00 planerad

11:00 21.02.2020

+27°C   Vindar: 7 m/s @ 61°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 72 LIAT LI 521 St. George (ANU) 11:15 planerad

12:00 21.02.2020

+27°C   Vindar: 7 m/s @ 61°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 22 - 25 min.
ATR 42-300 LIAT LI 303 Marigot (DOM) 12:05 planerad
ATR 72 LIAT LI 371 Castries 12:05 planerad
Boeing 737-800 Caribbean BW 453 Kingston (KIN) 12:05 planerad
ATR 42-300 LIAT LI 338 Grenada 12:30 planerad
ATR 72 Air Antilles Express 3S 211 Esperance 12:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 min.
ATR 72 LIAT LI 521 St Kitts 12:30 planerad
Boeing 737-800 Caribbean BW 453 Kingston 12:40 planerad
ATR 72 LIAT LI 727 Port of Spain 12:50 planerad

13:00 21.02.2020

+27°C   Vindar: 7 m/s @ 61°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 4 min.
Boeing 737-800 American AA 1192 Miami (MIA) 13:18 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1261 New York (JFK) 13:22 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 - 20 min.
ATR 42-300 LIAT LI 755 St Vincent 13:00 planerad
ATR 42-300 LIAT LI 364 Antigua 13:20 planerad
ATR 72 Air Antilles Express 3S 218 Esperance 13:30 planerad

14:00 21.02.2020

+27°C   Vindar: 6 m/s @ 68°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 4 - 30 min.
ATR 72 LIAT LI 772 Port of Spain 14:15 planerad
Airbus A330-300 Air Canada AC 966 Toronto (YYZ) 14:45 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 2512 Toronto (YYZ) 14:46 planerad
Airbus A330-200 D-AXGB Eurowings EW 1252 Frankfurt-am-Main (FRA) 14:50 planerad
Boeing 747-400 Virgin Atlantic VS 29 London (LGW) 14:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 4 min.
Boeing 737-800 American AA 1192 Miami (MIA) 14:18 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 662 New York (JFK) 14:22 planerad

15:00 21.02.2020

+27°C   Vindar: 6 m/s @ 68°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 - 13 min.
Airbus A319 American AA 612 Charlotte (CLT) 15:30 planerad
Airbus A319 American AA 1089 Miami (MIA) 15:37 planerad
ATR 42-300 LIAT LI 756 St Vincent 15:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 WestJet WS 2513 Toronto (YYZ) 15:45 planerad

16:00 21.02.2020

+27°C   Vindar: 6 m/s @ 68°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 747-400 Virgin Atlantic VS 57 London (LGW) 16:40 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 13 - 15 min.
Airbus A330-300 Air Canada AC 967 Toronto (YYZ) 16:15 planerad
Airbus A319 American AA 1089 Miami (MIA) 16:27 planerad
Airbus A319 American AA 612 Charlotte (CLT) 16:42 planerad
Airbus A330-200 Eurowings EW 1253 Frankfurt-am-Main (FRA) 16:55 planerad

17:00 21.02.2020

+26°C   Vindar: 6 m/s @ 65°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 25 min.
Boeing 767-300 D-ABUK Condor DE 2224 Frankfurt-am-Main (FRA) 17:10 planerad
ATR 72 LIAT LI 512 Georgetown 17:10 planerad
ATR 72 LIAT LI 726 Port of Spain 17:35 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
ATR 42-300 LIAT LI 368 Castries (SLU) 17:05 planerad
Boeing 747-400 Virgin Atlantic VS 30 London (LGW) 17:20 planerad

18:00 21.02.2020

+26°C   Vindar: 6 m/s @ 65°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 12 - 20 min.
ATR 72 LIAT LI 523 St. George (ANU) 18:25 planerad
ATR 72 Caribbean BW 448 Port of Spain (POS) 18:30 planerad
Airbus A330-200 Virgin Atlantic VS 77 Manchester (MAN) 18:30 planerad
Boeing 737-800 Caribbean BW 452 Port of Spain 18:50 planerad
ATR 42-300 LIAT LI 369 Castries (SLU) 18:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 - 25 min.
ATR 72 LIAT LI 512 Georgetown 18:25 planerad
ATR 72 LIAT LI 737 Port of Spain 18:50 planerad
Boeing 767-300 Condor DE 2224 Frankfurt-am-Main (FRA) 18:55 planerad

19:00 21.02.2020

+26°C   Vindar: 6 m/s @ 65°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 - 20 min.
ATR 72 Caribbean BW 449 Port of Spain 19:20 planerad
Boeing 737-800 Caribbean BW 452 Kingston (KIN) 19:25 planerad
ATR 72 LIAT LI 393 Georgetown 19:30 planerad
ATR 72 LIAT LI 523 Antigua 19:50 planerad

20:00 21.02.2020

+25°C   Vindar: 6 m/s @ 71°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 35 min.
ATR 42-300 LIAT LI 769 St Vincent 20:00 planerad
Airbus A330-200 Virgin Atlantic VS 78 Manchester (MAN) 20:35 planerad

21:00 21.02.2020

+25°C   Vindar: 6 m/s @ 71°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 42-300 LIAT LI 770 St Vincent 21:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 747-400 Virgin Atlantic VS 58 London (LGW) 21:35 planerad

22:00 21.02.2020

+25°C   Vindar: 6 m/s @ 71°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Caribbean BW 415 Kingston (KIN) 22:05 planerad

23:00 21.02.2020

+25°C   Vindar: 6 m/s @ 71°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 American AA 2393 Miami (MIA) 23:50 planerad

00:00 22.02.2020

+25°C   Vindar: 6 m/s @ 71°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

01:00 22.02.2020

+25°C   Vindar: 6 m/s @ 71°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

02:00 22.02.2020

+25°C   Vindar: 6 m/s @ 83°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

03:00 22.02.2020

+25°C   Vindar: 6 m/s @ 83°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

04:00 22.02.2020

+25°C   Vindar: 6 m/s @ 83°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1561 New York (JFK) 04:30 planerad

Andra datum

January, 2020

17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18