V.C. Bird, St. George (ANU / TAPA)

Planespotter’s tidtabell

00:00 26.05.2020

+26°C   Vindar: 4 m/s @ 100°   Moln/himmel few börja från en höjd av 550 m   Uppskattad bana: 07

01:00 26.05.2020

+26°C   Vindar: 4 m/s @ 100°   Moln/himmel few börja från en höjd av 550 m   Uppskattad bana: 07

02:00 26.05.2020

+26°C   Vindar: 7 m/s @ 111°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07

03:00 26.05.2020

+26°C   Vindar: 7 m/s @ 111°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07

04:00 26.05.2020

+26°C   Vindar: 7 m/s @ 111°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07

05:00 26.05.2020

+26°C   Vindar: 7 m/s @ 111°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07

06:00 26.05.2020

+26°C   Vindar: 7 m/s @ 111°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 42-300 LIAT LI 773 Bridgetown (BGI) 06:00 planerad

07:00 26.05.2020

+26°C   Vindar: 7 m/s @ 111°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 72 LIAT LI 520 St Kitts 07:35 planerad

08:00 26.05.2020

+27°C   Vindar: 6 m/s @ 128°   Moln/himmel broken

09:00 26.05.2020

+27°C   Vindar: 6 m/s @ 128°   Moln/himmel broken

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 - 20 min.
ATR 72 LIAT LI 521 St Kitts 09:00 planerad
ATR 72 LIAT LI 310 Port of Spain (POS) 09:20 planerad
Embraer EMB120 Brasilia interCaribbean Airways JY 631 Beef Island 09:30 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 72 LIAT LI 521 Bridgetown (BGI) 09:50 planerad

10:00 26.05.2020

+27°C   Vindar: 6 m/s @ 128°   Moln/himmel broken

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 45 min.
ATR 42-300 LIAT LI 398 Port of Spain (POS) 10:10 planerad
ATR 42-300 LIAT LI 362 Bridgetown (BGI) 10:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer EMB120 Brasilia interCaribbean Airways JY 632 Beef Island 10:10 planerad

11:00 26.05.2020

+28°C   Vindar: 7 m/s @ 109°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 1 min.
Boeing 737-800 American AA 2487 Miami (MIA) 11:49 planerad
Pilatus Britten-Norman BN-2A/B Islander FlyMontserrat 5M 804 Montserrat 11:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
ATR 72 LIAT LI 342 Saint Martin (SXM) 11:45 planerad
ATR 42-300 LIAT LI 562 San Juan (SJU) 11:55 planerad

12:00 26.05.2020

+28°C   Vindar: 7 m/s @ 109°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 American AA 978 New York (JFK) 12:00 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 32 min.
ATR 42-300 LIAT LI 312 St Maarten 12:25 planerad
Boeing 737-800 American AA 2462 Miami (MIA) 12:57 planerad

13:00 26.05.2020

+28°C   Vindar: 7 m/s @ 109°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A330-200 Virgin Atlantic VS 33 London (LGW) 13:35 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 American AA 978 New York (JFK) 13:27 planerad

14:00 26.05.2020

+28°C   Vindar: 7 m/s @ 113°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 American AA 2405 Miami (MIA) 14:02 planerad

15:00 26.05.2020

+28°C   Vindar: 7 m/s @ 113°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 25 - 43 min.
Beechcraft 1900 VI Airlink V6 8461 Beef Island 15:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 743 New York (JFK) 15:43 planerad
ATR 42-300 LIAT LI 313 St Maarten 15:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 American AA 2405 Miami (MIA) 15:14 planerad

16:00 26.05.2020

+28°C   Vindar: 7 m/s @ 113°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 30 min.
ATR 72 LIAT LI 343 Saint Martin (SXM) 16:05 planerad
ATR 42-300 LIAT LI 563 San Juan (SJU) 16:15 planerad
ATR 42-300 LIAT LI 364 Bridgetown (BGI) 16:20 planerad
Pilatus Britten-Norman BN-2A/B Islander FlyMontserrat 5M 808 Montserrat 16:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 27 - 54 min.
Pilatus Britten-Norman BN-2A/B Islander FlyMontserrat 5M 807 Montserrat 16:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 740 New York (JFK) 16:54 planerad
ATR 42-300 LIAT LI 323 Melville Hall 16:55 planerad

17:00 26.05.2020

+27°C   Vindar: 7 m/s @ 112°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer EMB120 Brasilia interCaribbean Airways JY 633 Beef Island 17:05 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 7 - 20 min.
ATR 72 LIAT LI 523 Bridgetown (BGI) 17:00 planerad
ATR 42-300 LIAT LI 397 Port of Spain (POS) 17:10 planerad
Pilatus Britten-Norman BN-2A/B Islander FlyMontserrat 5M 809 Montserrat 17:15 planerad
Airbus A330-200 Virgin Atlantic VS 34 London (LGW) 17:35 planerad
Embraer EMB120 Brasilia interCaribbean Airways JY 634 Beef Island 17:40 planerad

18:00 26.05.2020

+27°C   Vindar: 7 m/s @ 112°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 42-300 LIAT LI 324 Marigot (DOM) 18:40 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 0 min.
ATR 42-300 LIAT LI 309 Port of Spain (POS) 18:00 planerad
Beechcraft 1900 VI Airlink V6 8462 Beef Island 18:00 planerad

19:00 26.05.2020

+27°C   Vindar: 7 m/s @ 112°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07

20:00 26.05.2020

+27°C   Vindar: 6 m/s @ 121°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 07

21:00 26.05.2020

+27°C   Vindar: 6 m/s @ 121°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 72 LIAT LI 512 Georgetown 21:00 planerad

22:00 26.05.2020

+27°C   Vindar: 6 m/s @ 121°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 07

23:00 26.05.2020

+27°C   Vindar: 8 m/s @ 130°   Moln/himmel few

Andra datum

November, 2019

06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25