V.C. Bird, St. George (ANU / TAPA)

Planespotter’s tidtabell

08:00 28.02.2020

+26°C   Vindar: 3 m/s @ 110°   Moln/himmel few börja från en höjd av 550 m   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Pilatus Britten-Norman BN-2A/B Islander FlyMontserrat 5M 802 Montserrat 08:50 planerad

09:00 28.02.2020

+26°C   Vindar: 3 m/s @ 110°   Moln/himmel few börja från en höjd av 550 m   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 min.
ATR 72 LIAT LI 521 St Kitts 09:00 planerad
De Havilland Canada DHC-6 Twin Otter Winair WM 315 Saint Martin (SXM) 09:10 planerad
ATR 72 LIAT LI 310 Port of Spain 09:20 planerad
Embraer EMB120 Brasilia interCaribbean Airways JY 631 Beef Island 09:30 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 min.
Pilatus Britten-Norman BN-2A/B Islander FlyMontserrat 5M 803 Montserrat 09:10 planerad
De Havilland Canada DHC-6 Twin Otter Winair WM 316 Saint Martin (SXM) 09:30 planerad
ATR 72 LIAT LI 521 Bridgetown (BGI) 09:50 planerad

10:00 28.02.2020

+26°C   Vindar: 3 m/s @ 110°   Moln/himmel few börja från en höjd av 550 m   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 20 min.
ATR 42-300 LIAT LI 398 Georgetown 10:10 planerad
ATR 42-300 LIAT LI 362 Bridgetown (BGI) 10:30 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer EMB120 Brasilia interCaribbean Airways JY 632 Beef Island 10:10 planerad

11:00 28.02.2020

+26°C   Vindar: 5 m/s @ 98°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Pilatus Britten-Norman BN-2A/B Islander FlyMontserrat 5M 804 Montserrat 11:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
ATR 42-300 LIAT LI 550 H.S.Truman 11:25 planerad
ATR 72 LIAT LI 342 Saint Martin (SXM) 11:45 planerad

12:00 28.02.2020

+26°C   Vindar: 5 m/s @ 98°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Saab 340 Silver Airways 3M 4191 San Juan (SJU) 12:50 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2487 Miami (MIA) 12:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 42-300 LIAT LI 312 St Maarten 12:25 planerad

13:00 28.02.2020

+26°C   Vindar: 5 m/s @ 98°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 American AA 978 New York (JFK) 13:11 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 35 min.
Saab 340 Silver Airways 3M 4191 San Juan (SJU) 13:20 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2462 Miami (MIA) 13:55 planerad

14:00 28.02.2020

+26°C   Vindar: 7 m/s @ 108°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Air Canada AC 960 Toronto (YYZ) 14:40 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 American AA 978 New York (JFK) 14:06 planerad

15:00 28.02.2020

+26°C   Vindar: 7 m/s @ 108°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 16 - 20 min.
ATR 42-300 LIAT LI 551 H.S.Truman 15:00 planerad
Beechcraft 1900 VI Airlink V6 8461 Beef Island 15:00 planerad
Airbus A321 American AA 2405 Miami (MIA) 15:14 planerad
Cessna 208 Caravan Saint Barth Commuter PV 341 Gustavia 15:30 planerad
ATR 42-300 LIAT LI 313 St Maarten 15:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Air Canada AC 961 Toronto (YYZ) 15:30 planerad

16:00 28.02.2020

+26°C   Vindar: 7 m/s @ 108°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 25 min.
ATR 42-300 LIAT LI 364 Bridgetown 16:00 planerad
ATR 72 LIAT LI 343 Saint Martin (SXM) 16:05 planerad
Cessna 208 Caravan Saint Barth Commuter PV 351 Gustavia 16:30 planerad
Pilatus PC-12 Tradewind Aviation TJ 701 Gustavia 16:38 planerad
Pilatus Britten-Norman BN-2A/B Islander FlyMontserrat 5M 808 Montserrat 16:50 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 14 - 16 min.
Pilatus Britten-Norman BN-2A/B Islander FlyMontserrat 5M 807 Montserrat 16:00 planerad
Airbus A321 American AA 2405 Miami (MIA) 16:14 planerad
Cessna 208 Caravan Saint Barth Commuter PV 362 Gustavia 16:30 planerad
Cessna 208 Caravan Saint Barth Commuter PV 364 Gustavia 16:45 planerad
ATR 42-300 LIAT LI 323 Melville Hall 16:50 planerad

17:00 28.02.2020

+26°C   Vindar: 6 m/s @ 111°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A330-200 Virgin Atlantic VS 33 London (LGW) 17:30 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 min.
ATR 72 LIAT LI 523 Bridgetown (BGI) 17:00 planerad
Pilatus PC-12 Tradewind Aviation TJ 702 Gustavia 17:05 planerad
ATR 42-300 LIAT LI 397 Georgetown 17:10 planerad
Pilatus Britten-Norman BN-2A/B Islander FlyMontserrat 5M 809 Montserrat 17:15 planerad

18:00 28.02.2020

+26°C   Vindar: 6 m/s @ 111°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 20 min.
Embraer EMB120 Brasilia interCaribbean Airways JY 633 Beef Island 18:15 planerad
ATR 42-300 LIAT LI 324 Marigot (DOM) 18:35 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 45 min.
ATR 42-300 LIAT LI 309 Port of Spain 18:00 planerad
Beechcraft 1900 VI Airlink V6 8462 Beef Island 18:00 planerad
Embraer EMB120 Brasilia interCaribbean Airways JY 634 Beef Island 18:45 planerad

19:00 28.02.2020

+26°C   Vindar: 6 m/s @ 111°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
De Havilland Canada DHC-6 Twin Otter Winair WM 317 Saint Martin (SXM) 19:30 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Airbus A330-200 Virgin Atlantic VS 34 London (LGW) 19:45 planerad
De Havilland Canada DHC-6 Twin Otter Winair WM 318 Saint Martin (SXM) 19:50 planerad

20:00 28.02.2020

+26°C   Vindar: 6 m/s @ 103°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07

21:00 28.02.2020

+26°C   Vindar: 6 m/s @ 103°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 72 LIAT LI 512 Georgetown 21:00 planerad

22:00 28.02.2020

+26°C   Vindar: 6 m/s @ 103°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07

23:00 28.02.2020

+25°C   Vindar: 7 m/s @ 99°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 07

00:00 29.02.2020

+25°C   Vindar: 7 m/s @ 99°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 07

01:00 29.02.2020

+25°C   Vindar: 7 m/s @ 99°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 07

02:00 29.02.2020

+25°C   Vindar: 6 m/s @ 95°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07

03:00 29.02.2020

+25°C   Vindar: 6 m/s @ 95°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07

04:00 29.02.2020

+25°C   Vindar: 6 m/s @ 95°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07

05:00 29.02.2020

+25°C   Vindar: 6 m/s @ 90°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 07

06:00 29.02.2020

+25°C   Vindar: 6 m/s @ 90°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 07

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 42-300 LIAT LI 773 Bridgetown (BGI) 06:00 planerad

07:00 29.02.2020

+25°C   Vindar: 6 m/s @ 90°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 07

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 72 LIAT LI 520 St Kitts 07:35 planerad

Andra datum

August, 2019

11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17