Viru Viru, Santa Cruz (VVI / SLVR)

Planespotter’s tidtabell

05:00 21.02.2020

+25°C   Vindar: 5 m/s @ 190°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 2130 m   Uppskattad bana: 16

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 BoA OB 631 Cochabamba (CBB) 05:40 planerad
Boeing 737 BoA OB 661 La Paz / El Alto (LPB) 05:40 planerad

06:00 21.02.2020

+25°C   Vindar: 5 m/s @ 190°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 2130 m   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 22 min.
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 461 Foz do Iguacu 06:00 planerad
Boeing 767-300 CP-2880 BoA OB 767 Miami (MIA) 06:15 planerad
Airbus A320 LATAM LA 864 Santiago (SCL) 06:37 planerad
Boeing 737-300 BoA OB 630 Cochabamba (CBB) 06:40 planerad
Boeing 737 BoA OB 660 La Paz / El Alto (LPB) 06:45 planerad
Airbus A330-200 Air Europa UX 25 Madrid (MAD) 06:45 planerad
Boeing 737-300 BoA OB 701 Buenos Aires (EZE) 06:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 30 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Amaszonas SA Z8 290 Riberalta 06:15 planerad
Avro RJ85 EcoJet 8J 830 La Paz / El Alto (LPB) 06:45 planerad

07:00 21.02.2020

+25°C   Vindar: 5 m/s @ 190°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 2130 m   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 BoA OB 662 La Paz / El Alto (LPB) 07:15 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 5 - 30 min.
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 101 La Paz / El Alto (LPB) 07:00 planerad
Bombardier CRJ200 Amaszonas SA Z8 170 Sucre 07:15 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 865 Santiago (SCL) 07:17 planerad
Boeing 737-300 BoA OB 633 Cochabamba (CBB) 07:20 planerad
Boeing 737 BoA OB 663 La Paz / El Alto (LPB) 07:25 planerad
Boeing 737-300 BoA OB 693 Cochabamba 07:55 planerad

08:00 21.02.2020

+26°C   Vindar: 8 m/s @ 163°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 10 - 25 min.
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 502 La Paz / El Alto (LPB) 08:00 planerad
Boeing 737-300 BoA OB 632 Cochabamba (CBB) 08:10 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Amaszonas SA Z8 231 Uyuni 08:15 planerad
Boeing 737 BoA OB 664 La Paz / El Alto (LPB) 08:25 planerad
Boeing 737-300 BoA OB 634 Cochabamba (CBB) 08:30 planerad
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 481 Rio De Janeiro (GIG) 08:30 planerad
Avro RJ85 EcoJet 8J 981 La Paz / El Alto (LPB) 08:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 7 - 30 min.
Boeing 767-300 BoA OB 762 Miami (MIA) 08:00 planerad
Boeing 737-800 BoA OB 736 São Paulo (GRU) 08:30 planerad
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 103 La Paz / El Alto (LPB) 08:40 planerad
Boeing 737-300 BoA OB 582 Sucre 08:45 planerad
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 153 Cochabamba 08:50 planerad

09:00 21.02.2020

+26°C   Vindar: 8 m/s @ 163°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 17 - 30 min.
Bombardier CRJ200 Amaszonas SA Z8 171 Sucre 09:05 planerad
Avro RJ85 EcoJet 8J 983 La Paz / El Alto (LPB) 09:10 planerad
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 402 La Paz / El Alto (LPB) 09:40 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 15 - 20 min.
Boeing 737 BoA OB 665 La Paz / El Alto (LPB) 09:05 planerad
Boeing 737-300 BoA OB 635 Cochabamba 09:10 planerad
Avro RJ85 EcoJet 8J 871 Cochabamba (CBB) 09:30 planerad
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 502 Cusco (CUZ) 09:30 planerad
Avro RJ85 EcoJet 8J 861 San Bernardo de la Frontera de Tarija 09:45 planerad
Bombardier CRJ200 Amaszonas SA Z8 172 Sucre 09:45 planerad

10:00 21.02.2020

+26°C   Vindar: 8 m/s @ 163°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-300 BoA OB 583 Sucre 10:45 planerad
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 154 Cochabamba 10:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 35 min.
Boeing 767-300 BoA OB 708 Buenos Aires (EZE) 10:05 planerad
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 402 La Paz 10:40 planerad

11:00 21.02.2020

+25°C   Vindar: 8 m/s @ 167°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 min.
Boeing 737-300 BoA OB 638 Cochabamba (CBB) 11:20 planerad
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 104 La Paz / El Alto (LPB) 11:20 planerad
Bombardier CRJ200 Amaszonas SA Z8 173 Sucre 11:35 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 30 min.
Boeing 737-300 BoA OB 637 Cochabamba (CBB) 11:25 planerad
Boeing 737-300 BoA OB 639 Cochabamba (CBB) 11:55 planerad

12:00 21.02.2020

+25°C   Vindar: 8 m/s @ 167°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 - 15 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Amaszonas SA Z8 291 Riberalta 12:00 planerad
Avro RJ85 EcoJet 8J 682 San Bernardo de la Frontera de Tarija 12:15 planerad
Boeing 737-800 Gol G3 7714 São Paulo (GRU) 12:20 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 30 min.
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 422 La Paz / El Alto (LPB) 12:00 planerad
Bombardier CRJ200 Amaszonas SA Z8 174 Sucre 12:15 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Amaszonas SA Z8 294 Guayaramerin 12:45 planerad
Avro RJ85 EcoJet 8J 842 Guayaramerin 12:50 planerad
Airbus A330-200 Air Europa UX 26 Madrid (MAD) 12:55 planerad

13:00 21.02.2020

+25°C   Vindar: 8 m/s @ 167°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-300 BoA OB 640 Cochabamba (CBB) 13:50 planerad
Boeing 737 BoA OB 668 La Paz / El Alto (LPB) 13:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Gol G3 7717 São Paulo (GRU) 13:10 planerad

14:00 21.02.2020

+25°C   Vindar: 9 m/s @ 166°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Bombardier CRJ200 Amaszonas SA Z8 175 Sucre 14:05 planerad
Boeing 737 BoA OB 670 La Paz / El Alto (LPB) 14:30 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-300 BoA OB 641 Cochabamba (CBB) 14:30 planerad
Boeing 737 BoA OB 671 La Paz / El Alto (LPB) 14:35 planerad

15:00 21.02.2020

+25°C   Vindar: 9 m/s @ 166°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 40 min.
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 403 Asuncion 15:00 planerad
Boeing 737-800 BoA OB 735 São Paulo (GRU) 15:05 planerad
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 110 La Paz / El Alto (LPB) 15:15 planerad
Boeing 737-300 BoA OB 644 Cochabamba 15:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 45 min.
Bombardier CRJ200 Amaszonas SA Z8 176 Sucre 15:10 planerad
Boeing 737 BoA OB 673 La Paz / El Alto (LPB) 15:10 planerad
Boeing 737-300 BoA OB 1332 Oruro 15:55 planerad

16:00 21.02.2020

+25°C   Vindar: 9 m/s @ 166°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 30 min.
Avro RJ85 EcoJet 8J 481 Trinidad 16:15 planerad
Boeing 737-300 BoA OB 646 Cochabamba (CBB) 16:45 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 - 20 min.
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 403 La Paz / El Alto (LPB) 16:00 planerad
Boeing 737 BoA OB 675 La Paz / El Alto (LPB) 16:20 planerad
Boeing 737-300 BoA OB 586 Sucre 16:30 planerad

17:00 21.02.2020

+24°C   Vindar: 7 m/s @ 146°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 25 - 30 min.
Bombardier CRJ200 Amaszonas SA Z8 177 Sucre 17:00 planerad
Boeing 767-300 BoA OB 709 Buenos Aires (EZE) 17:30 planerad
Avro RJ85 EcoJet 8J 483 Guayaramerin 17:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 min.
Avro RJ85 EcoJet 8J 857 Sucre 17:00 planerad
Boeing 737-300 BoA OB 647 Cochabamba 17:20 planerad
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 117 La Paz / El Alto (LPB) 17:40 planerad

18:00 21.02.2020

+24°C   Vindar: 7 m/s @ 146°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 7 - 15 min.
Boeing 737 BoA OB 676 La Paz / El Alto (LPB) 18:00 planerad
Boeing 737-300 BoA OB 1333 Oruro 18:05 planerad
Boeing 737-300 BoA OB 551 San Bernardo de la Frontera de Tarija 18:20 planerad
Boeing 737-300 BoA OB 587 Sucre 18:30 planerad
Boeing 737 BoA OB 678 La Paz / El Alto (LPB) 18:35 planerad
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 423 La Paz / El Alto (LPB) 18:40 planerad
Avro RJ85 EcoJet 8J 586 Sucre 18:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 40 min.
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 155 Cochabamba 18:00 planerad
Boeing 737 BoA OB 679 La Paz / El Alto (LPB) 18:40 planerad

19:00 21.02.2020

+24°C   Vindar: 7 m/s @ 146°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 - 15 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Amaszonas SA Z8 295 Guayaramerin 19:20 planerad
Boeing 737-300 BoA OB 650 Cochabamba 19:35 planerad
Boeing 737 BoA OB 680 La Paz / El Alto (LPB) 19:40 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 15 - 25 min.
Boeing 737-300 BoA OB 552 San Bernardo de la Frontera de Tarija 19:00 planerad
Bombardier CRJ200 Amaszonas SA Z8 180 Sucre 19:00 planerad
Boeing 737-300 BoA OB 651 Cochabamba (CBB) 19:15 planerad
Boeing 737 BoA OB 681 La Paz / El Alto (LPB) 19:15 planerad
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 119 La Paz / El Alto (LPB) 19:20 planerad
Avro RJ85 EcoJet 8J 898 La Paz / El Alto (LPB) 19:45 planerad

20:00 21.02.2020

+24°C   Vindar: 7 m/s @ 151°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 20 - 30 min.
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 156 Cochabamba 20:10 planerad
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 118 La Paz / El Alto (LPB) 20:20 planerad
Bombardier CRJ200 Amaszonas SA Z8 181 Sucre 20:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 12 - 15 min.
Avro RJ85 EcoJet 8J 867 San Bernardo de la Frontera de Tarija 20:00 planerad
Boeing 737-300 BoA OB 653 Cochabamba 20:15 planerad
Boeing 737 BoA OB 683 La Paz / El Alto (LPB) 20:25 planerad

21:00 21.02.2020

+24°C   Vindar: 7 m/s @ 151°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 22 - 25 min.
Bombardier CRJ200 Amaszonas SA Z8 142 La Paz / El Alto (LPB) 21:00 planerad
Boeing 737-300 BoA OB 652 Cochabamba 21:25 planerad
Boeing 737-800 Copa CM 127 Tocumen (PTY) 21:44 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 30 min.
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 121 La Paz / El Alto (LPB) 21:00 planerad
Bombardier CRJ200 Amaszonas SA Z8 169 Cochabamba 21:30 planerad

22:00 21.02.2020

+24°C   Vindar: 7 m/s @ 151°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 5 - 25 min.
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 120 La Paz / El Alto (LPB) 22:00 planerad
Boeing 737 BoA OB 684 La Paz 22:05 planerad
Avro RJ85 EcoJet 8J 989 La Paz / El Alto (LPB) 22:30 planerad
Boeing 737-300 BoA OB 654 Cochabamba 22:35 planerad
Avro RJ85 EcoJet 8J 987 La Paz / El Alto (LPB) 22:40 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 - 35 min.
Boeing 737-300 BoA OB 657 Cochabamba (CBB) 22:05 planerad
Boeing 737 BoA OB 687 La Paz 22:40 planerad
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 143 La Paz / El Alto (LPB) 22:45 planerad

23:00 21.02.2020

+23°C   Vindar: 8 m/s @ 166°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 17 - 30 min.
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 144 La Paz / El Alto (LPB) 23:00 planerad
Boeing 737-300 BoA OB 656 Cochabamba 23:05 planerad
Boeing 737 BoA OB 686 La Paz / El Alto (LPB) 23:35 planerad

00:00 22.02.2020

+23°C   Vindar: 8 m/s @ 166°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16

01:00 22.02.2020

+23°C   Vindar: 8 m/s @ 166°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 SA AVIANCA AV 8382 Bogota (BOG) 01:37 planerad

02:00 22.02.2020

+23°C   Vindar: 8 m/s @ 170°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 2 min.
Boeing 737-800 Copa CM 126 Tocumen (PTY) 02:25 planerad
Airbus A320 SA AVIANCA AV 8385 Bogota (BOG) 02:27 planerad

03:00 22.02.2020

+23°C   Vindar: 8 m/s @ 170°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Copa CM 244 Tocumen (PTY) 03:34 planerad

04:00 22.02.2020

+23°C   Vindar: 8 m/s @ 170°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 2 min.
Boeing 767-300 BoA OB 777 Madrid (MAD) 04:00 planerad
Airbus A320 LATAM LA 2406 Lima (LIM) 04:02 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 LATAM LA 2407 Lima (LIM) 04:42 planerad

Andra datum

August, 2019

04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20