El Alto, La Paz / El Alto (LPB / SLLP)

Planespotter’s tidtabell

00:00 30.06.2020

01:00 30.06.2020

02:00 30.06.2020


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 SA AVIANCA AV 247 Bogota (BOG) 02:05 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 SA AVIANCA AV 246 Washington 02:31 planerad

03:00 30.06.2020


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 LATAM LA 2400 Lima (LIM) 03:13 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 SA AVIANCA AV 246 Bogota (BOG) 03:20 planerad

04:00 30.06.2020

05:00 30.06.2020


AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Boeing 737 BoA OB 660 Santa Cruz (VVI) 05:40 planerad
Boeing 737 BoA OB 601 Cochabamba 05:50 planerad

06:00 30.06.2020


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Boeing 737 BoA OB 600 Cochabamba 06:35 planerad
Boeing 737 BoA OB 661 Santa Cruz (VVI) 06:45 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 BoA OB 662 Santa Cruz (VVI) 06:10 planerad

07:00 30.06.2020


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Avro RJ85 EcoJet 8J 830 Santa Cruz (VVI) 07:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 - 20 min.
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 100 Santa Cruz (VVI) 07:00 planerad
Boeing 737 BoA OB 603 Cochabamba 07:20 planerad
Boeing 737 BoA OB 664 Santa Cruz (VVI) 07:30 planerad

08:00 30.06.2020


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 21 - 35 min.
Boeing 737 BoA OB 604 Cochabamba 08:00 planerad
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 101 Santa Cruz (VVI) 08:00 planerad
Boeing 737 BoA OB 663 Santa Cruz (VVI) 08:35 planerad
Airbus A320 LATAM LA 892 Santiago (SCL) 08:43 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 - 30 min.
Bombardier CRJ200 Amaszonas SA Z8 352 Rurrenabaque 08:00 planerad
Avro RJ85 EcoJet 8J 830 Santa Cruz de la Sierra 08:30 planerad
Boeing 737 BoA OB 302 Quijarro (UYU) 08:35 planerad
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 102 Santa Cruz de la Sierra 08:40 planerad

09:00 30.06.2020


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 min.
Boeing 737 BoA OB 606 Cochabamba 09:30 planerad
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 103 Santa Cruz (VVI) 09:40 planerad
Bombardier CRJ200 Amaszonas SA Z8 353 Rurrenabaque 09:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 3 min.
Boeing 737 BoA OB 404 Cobija 09:20 planerad
Airbus A320 LATAM LA 893 Santiago 09:23 planerad

10:00 30.06.2020


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 BoA OB 665 Santa Cruz (VVI) 10:15 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 BoA OB 564 Sucre 10:10 planerad

11:00 30.06.2020


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 17 - 29 min.
Boeing 737 BoA OB 303 Quijarro (UYU) 11:05 planerad
Avro RJ85 EcoJet 8J 391 Cobija 11:10 planerad
Airbus A319 LATAM LA 2698 Lima (LIM) 11:39 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 45 min.
Boeing 737 BoA OB 607 Cochabamba 11:00 planerad
Bombardier CRJ200 Amaszonas SA Z8 390 Trinidad 11:00 planerad
Boeing 737 BoA OB 668 Santa Cruz (VVI) 11:45 planerad

12:00 30.06.2020


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 40 min.
Boeing 737 BoA OB 405 Cobija 12:10 planerad
Boeing 737 BoA OB 565 Sucre 12:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 - 36 min.
Avro RJ85 EcoJet 8J 942 Trinidad 12:15 planerad
Airbus A319 LATAM LA 2692 Cusco (CUZ) 12:19 planerad
Boeing 737 BoA OB 670 Santa Cruz de la Sierra 12:55 planerad

13:00 30.06.2020


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Bombardier CRJ200 Amaszonas SA Z8 391 Trinidad 13:10 planerad
Boeing 737 BoA OB 610 Cochabamba 13:15 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 110 Santa Cruz (VVI) 13:00 planerad

14:00 30.06.2020


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 109 Santa Cruz de la Sierra 14:00 planerad
Boeing 737 BoA OB 669 Santa Cruz (VVI) 14:25 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737 BoA OB 672 Santa Cruz (VVI) 14:00 planerad
Boeing 737 BoA OB 613 Cochabamba 14:05 planerad

15:00 30.06.2020


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 BoA OB 671 Santa Cruz (VVI) 15:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 30 min.
Boeing 737 BoA OB 512 San Bernardo de la Frontera de Tarija 15:00 planerad
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 114 Santa Cruz (VVI) 15:30 planerad

16:00 30.06.2020


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 20 min.
Boeing 737 BoA OB 616 Cochabamba 16:10 planerad
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 115 Santa Cruz de la Sierra 16:30 planerad
Boeing 737 BoA OB 673 Santa Cruz (VVI) 16:50 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 15 min.
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 168 Sucre 16:20 planerad
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 500 Cusco (CUZ) 16:30 planerad
Boeing 737 BoA OB 615 Cochabamba 16:40 planerad
Bombardier CRJ200 Amaszonas SA Z8 358 Rurrenabaque 16:40 planerad
Boeing 737 BoA OB 676 Santa Cruz (VVI) 16:55 planerad

17:00 30.06.2020


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 17 - 20 min.
Boeing 737 BoA OB 618 Cochabamba (CBB) 17:15 planerad
Avro RJ85 EcoJet 8J 493 Trinidad 17:30 planerad
Boeing 737 BoA OB 513 San Bernardo de la Frontera de Tarija 17:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 116 Santa Cruz de la Sierra 17:30 planerad

18:00 30.06.2020


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 7 - 10 min.
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 117 Santa Cruz de la Sierra 18:30 planerad
Bombardier CRJ200 Amaszonas SA Z8 359 Rurrenabaque 18:30 planerad
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 169 Sucre 18:40 planerad
Boeing 737 BoA OB 620 Cochabamba 18:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 30 min.
Boeing 737 BoA OB 617 Cochabamba 18:00 planerad
Boeing 737 BoA OB 680 Santa Cruz (VVI) 18:30 planerad

19:00 30.06.2020


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 BoA OB 679 Santa Cruz (VVI) 19:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 310 Uyuni 19:30 planerad
Boeing 737 BoA OB 619 Cochabamba 19:35 planerad

20:00 30.06.2020


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 119 Santa Cruz de la Sierra 20:15 planerad
Boeing 737 BoA OB 622 Cochabamba 20:20 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 30 min.
Avro RJ85 EcoJet 8J 987 Santa Cruz (VVI) 20:00 planerad
Boeing 737 BoA OB 621 Cochabamba 20:30 planerad

21:00 30.06.2020


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 30 min.
Avro RJ85 EcoJet 8J 898 Santa Cruz (VVI) 21:20 planerad
Boeing 737 BoA OB 624 Cochabamba 21:50 planerad
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 311 Uyuni 21:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 7 - 10 min.
Boeing 737 BoA OB 684 Santa Cruz (VVI) 21:00 planerad
Boeing 737 BoA OB 623 Cochabamba 21:05 planerad
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 120 Santa Cruz de la Sierra 21:15 planerad

22:00 30.06.2020


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 - 25 min.
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 503 Cusco 22:15 planerad
Boeing 737 BoA OB 685 Santa Cruz (VVI) 22:20 planerad
Boeing 737 BoA OB 626 Cochabamba 22:45 planerad

23:00 30.06.2020


Andra datum

January, 2020

09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25