El Alto, La Paz / El Alto (LPB / SLLP)

Planespotter’s tidtabell

06:00 21.02.2020

+6°C   Vindar: 3 m/s @ 100°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 2130 m   Uppskattad bana: 10

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
Boeing 737 BoA OB 600 Cochabamba 06:30 planerad
Boeing 737 BoA OB 661 Santa Cruz (VVI) 06:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Bombardier CRJ200 Amaszonas SA Z8 300 Uyuni 06:00 planerad
Boeing 737 BoA OB 662 Santa Cruz (VVI) 06:10 planerad

07:00 21.02.2020

+6°C   Vindar: 3 m/s @ 100°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 2130 m   Uppskattad bana: 10

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 - 19 min.
Avro RJ85 EcoJet 8J 790 Cochabamba 07:25 planerad
Airbus A320 LATAM LA 892 Santiago (SCL) 07:44 planerad
Avro RJ85 EcoJet 8J 830 Santa Cruz (VVI) 07:55 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 12 - 25 min.
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 502 Santa Cruz (VVI) 07:00 planerad
Avro RJ85 EcoJet 8J 981 Santa Cruz (VVI) 07:00 planerad
Bombardier CRJ200 Amaszonas SA Z8 160 Sucre 07:15 planerad
Boeing 737 BoA OB 664 Santa Cruz (VVI) 07:20 planerad
Boeing 737 BoA OB 603 Cochabamba 07:30 planerad
Airbus A320 SA AVIANCA AV 7391 Lima (LIM) 07:55 planerad

08:00 21.02.2020

+7°C   Vindar: 2 m/s @ 93°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 15 - 20 min.
Boeing 737 BoA OB 604 Cochabamba 08:00 planerad
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 101 Santa Cruz (VVI) 08:00 planerad
Bombardier CRJ200 Amaszonas SA Z8 301 Uyuni 08:10 planerad
Boeing 737 BoA OB 663 Santa Cruz (VVI) 08:30 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 30 min.
Avro RJ85 EcoJet 8J 983 Santa Cruz (VVI) 08:00 planerad
Airbus A320 LATAM LA 893 Santiago (SCL) 08:00 planerad
Avro RJ85 EcoJet 8J 830 Santa Cruz de la Sierra 08:30 planerad
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 402 Santa Cruz (VVI) 08:40 planerad
Boeing 737 BoA OB 302 Quijarro (UYU) 08:45 planerad
Bombardier CRJ200 Amaszonas SA Z8 304 Uyuni 08:55 planerad

09:00 21.02.2020

+7°C   Vindar: 2 m/s @ 93°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 - 15 min.
Bombardier CRJ200 Amaszonas SA Z8 161 Sucre 09:25 planerad
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 103 Santa Cruz (VVI) 09:40 planerad
Boeing 737 BoA OB 606 Cochabamba 09:45 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 BoA OB 404 Cobija 09:15 planerad

10:00 21.02.2020

+7°C   Vindar: 2 m/s @ 93°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 BoA OB 665 Santa Cruz (VVI) 10:10 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 25 min.
Bombardier CRJ200 Amaszonas SA Z8 390 Trinidad 10:05 planerad
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 104 Santa Cruz (VVI) 10:20 planerad
Boeing 737 BoA OB 607 Cochabamba 10:30 planerad
Boeing 737 BoA OB 564 Sucre 10:55 planerad

11:00 21.02.2020

+9°C   Vindar: 2 m/s @ 83°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 13 min.
Bombardier CRJ200 Amaszonas SA Z8 305 Uyuni 11:05 planerad
Avro RJ85 EcoJet 8J 391 Cobija 11:10 planerad
Boeing 737 BoA OB 303 Quijarro (UYU) 11:20 planerad
Airbus A319 LATAM LA 2379 Cusco (CUZ) 11:33 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ200 Amaszonas SA Z8 352 Rurrenabaque 11:45 planerad

12:00 21.02.2020

+9°C   Vindar: 2 m/s @ 83°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 15 - 20 min.
Boeing 737 BoA OB 405 Cobija 12:05 planerad
Bombardier CRJ200 Amaszonas SA Z8 391 Trinidad 12:20 planerad
Boeing 737 BoA OB 610 Cochabamba 12:40 planerad
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 501 Cusco (CUZ) 12:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 30 min.
Boeing 737 BoA OB 609 Cochabamba 12:05 planerad
Avro RJ85 EcoJet 8J 942 Trinidad 12:15 planerad
Airbus A319 LATAM LA 2378 Cusco (CUZ) 12:45 planerad
Boeing 737 BoA OB 668 Santa Cruz (VVI) 12:50 planerad

13:00 21.02.2020

+9°C   Vindar: 2 m/s @ 83°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 17 - 30 min.
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 422 Santa Cruz (VVI) 13:00 planerad
Boeing 737 BoA OB 565 Sucre 13:30 planerad
Bombardier CRJ200 Amaszonas SA Z8 353 Rurrenabaque 13:35 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737 BoA OB 670 Santa Cruz (VVI) 13:25 planerad
Bombardier CRJ200 Amaszonas SA Z8 306 Uyuni 13:30 planerad

14:00 21.02.2020

+7°C   Vindar: 5 m/s @ 44°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 BoA OB 612 Cochabamba (CBB) 14:25 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 12 - 15 min.
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 422 Santa Cruz de la Sierra 14:00 planerad
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 110 Santa Cruz (VVI) 14:15 planerad
Boeing 737 BoA OB 613 Cochabamba 14:25 planerad

15:00 21.02.2020

+7°C   Vindar: 5 m/s @ 44°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Bombardier CRJ200 Amaszonas SA Z8 307 Uyuni 15:30 planerad
Boeing 737 BoA OB 671 Santa Cruz (VVI) 15:40 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 BoA OB 512 San Bernardo de la Frontera de Tarija 15:05 planerad

16:00 21.02.2020

+7°C   Vindar: 5 m/s @ 44°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 30 min.
Boeing 737 BoA OB 673 Santa Cruz (VVI) 16:15 planerad
Boeing 737 BoA OB 616 Cochabamba 16:45 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 12 - 15 min.
Boeing 737 BoA OB 615 Cochabamba 16:30 planerad
Bombardier CRJ200 Amaszonas SA Z8 358 Rurrenabaque 16:40 planerad
Boeing 737 BoA OB 676 Santa Cruz (VVI) 16:55 planerad

17:00 21.02.2020

+7°C   Vindar: 4 m/s @ 41°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 27 - 30 min.
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 423 Iquique 17:00 planerad
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 403 Santa Cruz (VVI) 17:00 planerad
Boeing 737 BoA OB 675 Santa Cruz (VVI) 17:25 planerad
Boeing 737 BoA OB 513 San Bernardo de la Frontera de Tarija 17:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 7 - 10 min.
Bombardier CRJ200 Amaszonas SA Z8 168 Sucre 17:25 planerad
Boeing 737 BoA OB 678 Santa Cruz (VVI) 17:30 planerad
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 423 Santa Cruz (VVI) 17:40 planerad

18:00 21.02.2020

+7°C   Vindar: 4 m/s @ 41°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 7 - 10 min.
Bombardier CRJ200 Amaszonas SA Z8 359 Rurrenabaque 18:30 planerad
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 117 Santa Cruz (VVI) 18:40 planerad
Boeing 737 BoA OB 620 Cochabamba 18:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
Boeing 737 BoA OB 617 Cochabamba 18:15 planerad
Boeing 737 BoA OB 680 Santa Cruz (VVI) 18:35 planerad

19:00 21.02.2020

+7°C   Vindar: 4 m/s @ 41°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 7 - 10 min.
Avro RJ85 EcoJet 8J 796 Cochabamba 19:35 planerad
Boeing 737 BoA OB 679 Santa Cruz (VVI) 19:45 planerad
Bombardier CRJ200 Amaszonas SA Z8 167 Sucre 19:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 17 - 20 min.
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 310 Uyuni 19:00 planerad
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 118 Santa Cruz (VVI) 19:20 planerad
Boeing 737 BoA OB 619 Cochabamba 19:35 planerad

20:00 21.02.2020

+5°C   Vindar: 4 m/s @ 43°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 17 - 30 min.
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 119 Santa Cruz (VVI) 20:20 planerad
Boeing 737 BoA OB 622 Cochabamba 20:25 planerad
Avro RJ85 EcoJet 8J 898 Santa Cruz (VVI) 20:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 - 20 min.
Bombardier CRJ200 Amaszonas SA Z8 142 Santa Cruz (VVI) 20:00 planerad
Avro RJ85 EcoJet 8J 989 Santa Cruz (VVI) 20:10 planerad
Boeing 737 BoA OB 621 Cochabamba 20:30 planerad

21:00 21.02.2020

+5°C   Vindar: 4 m/s @ 43°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 12 - 15 min.
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 311 Uyuni 21:20 planerad
Boeing 737 BoA OB 683 Santa Cruz (VVI) 21:30 planerad
Boeing 737 BoA OB 624 Cochabamba 21:45 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 - 20 min.
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 120 Santa Cruz (VVI) 21:00 planerad
Boeing 737 BoA OB 623 Cochabamba 21:10 planerad
Avro RJ85 EcoJet 8J 987 Santa Cruz (VVI) 21:30 planerad

22:00 21.02.2020

+5°C   Vindar: 4 m/s @ 43°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 40 min.
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 121 Santa Cruz (VVI) 22:00 planerad
Boeing 737 BoA OB 626 Cochabamba 22:40 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 - 20 min.
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 144 Santa Cruz (VVI) 22:00 planerad
Boeing 737 BoA OB 627 Cochabamba 22:20 planerad
Boeing 737 BoA OB 686 Santa Cruz (VVI) 22:30 planerad

23:00 21.02.2020

+5°C   Vindar: 3 m/s @ 46°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Boeing 737 BoA OB 628 Cochabamba 23:20 planerad
Embraer 190 Amaszonas SA Z8 143 Santa Cruz (VVI) 23:45 planerad

00:00 22.02.2020

+5°C   Vindar: 3 m/s @ 46°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 SA AVIANCA AV 150 Bogota (BOG) 00:39 planerad

01:00 22.02.2020

+5°C   Vindar: 3 m/s @ 46°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 SA AVIANCA AV 7390 Lima (LIM) 01:25 planerad
Airbus A330 SA AVIANCA AV 247 Bogota (BOG) 01:30 planerad

02:00 22.02.2020

+5°C   Vindar: 1 m/s @ 87°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 8 min.
Airbus A319 SA AVIANCA AV 151 Bogota (BOG) 02:23 planerad
Airbus A319 SA AVIANCA AV 246 Bogota (BOG) 02:31 planerad

03:00 22.02.2020

+5°C   Vindar: 1 m/s @ 87°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 LATAM LA 2400 Lima (LIM) 03:25 planerad

04:00 22.02.2020

+5°C   Vindar: 1 m/s @ 87°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 LATAM Airlines LA 2401 Lima (LIM) 04:39 planerad

05:00 22.02.2020

+5°C   Vindar: 1 m/s @ 97°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737 BoA OB 660 Santa Cruz (VVI) 05:40 planerad
Boeing 737 BoA OB 601 Cochabamba 05:45 planerad

Andra datum

January, 2020

09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19