El Dorado, Bogota (BOG / SKBO)

Planespotter’s tidtabell

13:00 20.05.2019

+18°C   Vindar: 4 m/s @ 120°   Moln/himmel few börja från en höjd av 520 m   Uppskattad bana: 13L, 13R

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 6 - 15 min.
Embraer 170 SATENA 9R 8703 Puerto Carreno 13:00 planerad
Airbus A320 Avianca Brazil O6 2249 Pereira 13:00 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 9515 Cartagena 13:03 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 9303 Medellin 13:06 planerad
Airbus A318 Aeromexico AM 8236 Barranquilla 13:14 planerad
Airbus A320 Avianca Brazil O6 2255 Bucaramanga 13:14 planerad
Boeing 737-700 Copa Airlines Colombia P5 7027 Punta Cana (PUJ) 13:14 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 807 Fort Lauderdale (FLL) 13:15 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9200 Cali 13:21 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 415 Tocumen (PTY) 13:29 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 913 Miami (MIA) 13:35 planerad
Boeing 737-400 Avior 9V 1420 Caracas (CCS) 13:50 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9759 Cartagena 13:57 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 9787 Santa Marta (SMR) 13:57 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8066 Medellin 13:58 planerad

AVÅGENDE — 25
Väntningstid 4 - 6 min.
Airbus A330 AVIANCA AV 244 New York (JFK) 13:00 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 9766 Santa Marta (SMR) 13:00 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 2393 Lima (LIM) 13:00 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8242 San Andres Island 13:06 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 8374 Willemstad (CUR) 13:12 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 22 Mexico City (MEX) 13:14 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9416 Barranquilla 13:15 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 9398 Pasto 13:16 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 208 Boston (BOS) 13:17 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 6151 Bucaramanga 13:20 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 690 San Jose 13:20 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4096 Cartagena 13:20 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 217 Buenos Aires (EZE) 13:25 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 9824 Manizales 13:25 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8558 Cartagena 13:30 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 241 Santiago (SCL) 13:35 planerad
Airbus A330 AVIANCA AV 249 São Paulo (GRU) 13:35 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8373 Quito (UIO) 13:35 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8383 Panama 13:35 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 9340 Medellin 13:40 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 6782 Cartagena 13:45 planerad
Embraer 170 SATENA 9R 8704 Puerto Inirida 13:50 planerad
Airbus A321 Avianca Brazil O6 2228 Cali 13:51 planerad
Boeing 787-8 AVIANCA AV 26 Madrid 13:55 planerad
ATR 72 Aeromexico AM 8233 Armenia 13:59 planerad

14:00 20.05.2019

+18°C   Vindar: 4 m/s @ 120°   Moln/himmel few börja från en höjd av 520 m   Uppskattad bana: 13L, 13R

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 4 - 11 min.
Embraer RJ145 SATENA 9R 8766 Medellin 14:00 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8113 San Andres Island 14:00 planerad
Airbus A321 Iberia IB 7826 Barranquilla 14:04 planerad
Airbus A320 Interjet 4O 2930 Mexico City (MEX) 14:15 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 9228 Cali 14:18 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 132 Lima (LIM) 14:25 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4093 Cartagena 14:35 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4213 Pereira 14:35 planerad
Airbus A320 Copa Airlines CM 3063 San Andres Island 14:36 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 9307 Medellin 14:36 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4043 Leticia 14:36 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 8516 Pereira 14:37 planerad
ATR 42/72 SATENA 9R 8743 Villagarzon 14:39 planerad
ATR 72 Iberia IB 7876 Armenia 14:47 planerad
Boeing 737-700 Copa Airlines Colombia P5 7029 Cancún (CUN) 14:48 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 8559 Cartagena 14:54 planerad

AVÅGENDE — 17
Väntningstid 4 - 10 min.
Airbus A318 AVIANCA AV 9528 Barranquilla 14:00 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 400 Fort Lauderdale (FLL) 14:10 planerad
Boeing 737-700 Copa Airlines Colombia P5 7220 San Andres Island 14:14 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 143 Lima (LIM) 14:15 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 9318 Medellin 14:15 planerad
Airbus A320 Avianca Brazil O6 2250 Pereira 14:21 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 9426 Monteria 14:21 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 916 Miami (MIA) 14:25 planerad
ATR 72 EasyFly VE 7752 Pereira 14:30 planerad
ATR 42-300 EasyFly VE 8942 Quibdo 14:30 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8067 Medellin 14:38 planerad
Airbus A319 Avianca Brazil O6 2254 Santa Marta (SMR) 14:40 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9550 Cartagena 14:45 planerad
Airbus A321 Avianca Brazil O6 2215 Barranquilla 14:49 planerad
Aeromexico AM 762 Mexico City (MEX) 14:50 planerad
ATR 42/72 SATENA 9R 8718 Tame 14:59 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 316 Lima (LIM) 14:59 planerad

15:00 20.05.2019

+18°C   Vindar: 4 m/s @ 120°   Moln/himmel few börja från en höjd av 520 m   Uppskattad bana: 13L, 13R

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 4 - 13 min.
ATR 42/72 EasyFly VE 7837 Manizales 15:00 planerad
Airbus A321 Interjet 4O 940 Cancún (CUN) 15:05 planerad
ATR Freighter SATENA 9R 8734 Quibdo 15:07 planerad
ATR Freighter SATENA 9R 8646 Florencia 15:12 planerad
ATR Freighter SATENA 9R 8685 Tumaco 15:16 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 9250 Florencia 15:18 planerad
Airbus A320 Iberia IB 7862 Santa Marta (SMR) 15:19 planerad
ATR 42-300 EasyFly VE 9037 Florencia 15:20 planerad
Airbus A321 Iberia IB 7841 Medellin 15:30 planerad
Airbus A340-600 Iberia IB 6585 Madrid (MAD) 15:30 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 8522 Cali 15:34 planerad
Airbus A321 Copa Airlines CM 3017 Barranquilla 15:47 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4007 Medellin 15:50 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 9455 Cucuta 15:57 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8563 Bucaramanga 15:59 planerad

AVÅGENDE — 23
Väntningstid 2 - 9 min.
Embraer RJ145 SATENA 9R 8864 Arauca 15:00 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9776 San Andres Island 15:03 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 8597 Pasto 15:05 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4100 Cartagena 15:08 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8428 Riohacha 15:10 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 9279 Ibague 15:14 planerad
Airbus A321 Avianca Brazil O6 2226 Cali 15:15 planerad
Airbus A319 Avianca Brazil O6 2258 Bucaramanga 15:19 planerad
Airbus A321 Aeromexico AM 8239 Medellin 15:21 planerad
Airbus A320 Interjet 4O 2931 Mexico City (MEX) 15:25 planerad
Boeing 737-400 Avior 9V 1425 Caracas (CCS) 15:30 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9746 Santa Marta (SMR) 15:30 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 416 Tocumen (PTY) 15:32 planerad
Boeing 737-700 Copa Airlines Colombia P5 7065 Quito (UIO) 15:33 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4194 Monteria 15:35 planerad
ATR Freighter SATENA 9R 8736 San José del Guaviare 15:36 planerad
ATR 42-300 EasyFly VE 7838 Manizales 15:40 planerad
ATR 42/72 EasyFly VE 8994 Puerto Asis 15:40 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8517 Pereira 15:49 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 8580 Barrancabermeja 15:49 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 9408 Villavicencio 15:50 planerad
Boeing 787-8 AVIANCA AV 9354 Medellin 15:51 planerad
ATR 42/72 SATENA 9R 8616 Medellín (EOH) 15:55 planerad

16:00 20.05.2019

+19°C   Vindar: 2 m/s @ 237°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 20
Väntningstid 2 - 12 min.
ATR 72 AVIANCA AV 9246 Popayan 16:00 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8297 Riohacha 16:00 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 9825 Manizales 16:01 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 9789 Cartagena 16:02 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 2446 Lima (LIM) 16:05 planerad
Airbus A321 Copa Airlines CM 3005 Medellin 16:15 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 9399 Pasto 16:27 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 9767 Santa Marta (SMR) 16:29 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8179 Santa Marta (SMR) 16:34 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4056 Cali 16:39 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4145 Santa Marta (SMR) 16:39 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4097 Cartagena 16:43 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9487 Leticia 16:44 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8504 Pereira 16:46 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4253 San Andres Island 16:49 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8531 Barranquilla 16:50 planerad
ATR 72 EasyFly VE 9185 Pereira 16:50 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 9202 Cali 16:51 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 9844 Armenia 16:58 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9779 San Andres Island 16:59 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 4 - 10 min.
Airbus A321 Interjet 4O 941 Cancún (CUN) 16:05 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4260 San Andres Island 16:08 planerad
ATR Freighter SATENA 9R 8793 Quibdo 16:10 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 9207 Cali 16:15 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 9324 Medellin 16:19 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 9259 Popayan 16:27 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9798 Cartagena 16:32 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 9446 Cucuta 16:34 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 9774 Santa Marta (SMR) 16:35 planerad
Embraer 190 AVIANCA AV 382 San Salvador 16:45 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4178 Valledupar 16:53 planerad

17:00 20.05.2019

+19°C   Vindar: 2 m/s @ 237°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 10 min.
Embraer 170 SATENA 9R 8705 Puerto Inirida 17:04 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 633 Tocumen (PTY) 17:07 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9547 Cartagena 17:12 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 9313 Medellin 17:17 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 8464 Cali 17:21 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 9280 Ibague 17:21 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4078 Cali 17:29 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 9529 Barranquilla 17:39 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 9427 Monteria 17:43 planerad
Embraer RJ145 SATENA 9R 8863 Arauca 17:48 planerad
Boeing 787-8 AVIANCA AV 47 Madrid 17:57 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 9473 Bucaramanga 17:59 planerad

AVÅGENDE — 17
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A318 AVIANCA AV 9417 Pereira 17:01 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8178 Santa Marta (SMR) 17:04 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 8402 El Yopal 17:10 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 8508 Monteria 17:10 planerad
Airbus A340-600 Iberia IB 6586 Madrid (MAD) 17:10 planerad
ATR 72 EasyFly VE 9184 Pereira 17:10 planerad
Airbus A321 Iberia IB 7844 Medellin 17:20 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4158 Bucaramanga 17:20 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 133 Lima (LIM) 17:25 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 9371 Cali 17:25 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9480 Bucaramanga 17:25 planerad
Airbus A320 Aeromexico AM 8237 Barranquilla 17:29 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9752 Cartagena 17:38 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4112 Cartagena 17:42 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 8463 Cali 17:51 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4044 Leticia 17:51 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9841 Armenia 17:55 planerad

18:00 20.05.2019

+19°C   Vindar: 2 m/s @ 237°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 29
Väntningstid 3 - 9 min.
ATR 42/72 SATENA 9R 8619 Medellín (EOH) 18:00 planerad
Boeing 787-8 Air Europa UX 193 Madrid (MAD) 18:00 planerad
ATR 42-300 EasyFly VE 7839 Manizales 18:00 planerad
ATR 42/72 SATENA 9R 8719 Tame 18:03 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 6627 Fort Lauderdale (FLL) 18:03 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 255 Havana (HAV) 18:04 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 6628 Orlando (MCO) 18:07 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 9204 Cali 18:10 planerad
Airbus A321 Avianca Brazil O6 2235 Medellin 18:10 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8518 Pereira 18:14 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 9719 Santa Marta (SMR) 18:14 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 8598 Pasto 18:15 planerad
Airbus A320 Aerosvit Airlines VV 438 Lima (LIM) 18:19 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 8581 Barrancabermeja 18:21 planerad
ATR Freighter SATENA 9R 8737 San José del Guaviare 18:22 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9549 Cartagena 18:26 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 9409 Villavicencio 18:29 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4101 Cartagena 18:31 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 9525 Barranquilla 18:34 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4195 Monteria 18:35 planerad
Airbus A330 AVIANCA AV 127 Miami (MIA) 18:44 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9757 Cartagena 18:44 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 211 New York (JFK) 18:45 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 95 San Salvador 18:50 planerad
ATR Freighter SATENA 9R 8794 Quibdo 18:57 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 9319 Medellin 18:57 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8429 Riohacha 18:59 planerad
Boeing 787-8 LATAM Airlines LA 576 Santiago (SCL) 18:59 planerad
Airbus A340-600 D-AIHC Lufthansa LH 542 Frankfurt-am-Main (FRA) 18:59 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 4 - 10 min.
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4016 Medellin 18:00 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9474 Bucaramanga 18:04 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 622 Tocumen (PTY) 18:08 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 9452 Cucuta 18:09 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8125 Medellin 18:12 planerad
Airbus A321 Copa Airlines CM 3007 Cali 18:17 planerad
ATR 42/72 SATENA 9R 8886 Florencia 18:27 planerad
Airbus A321 Avianca Brazil O6 2244 Cartagena 18:30 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4152 Santa Marta (SMR) 18:32 planerad
Airbus A320 Iberia IB 4990 Cali 18:40 planerad
Embraer RJ145 SATENA 9R 8722 Corozal 18:45 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 9768 Santa Marta (SMR) 18:49 planerad
Embraer RJ145 SATENA 9R 8898 Apartado 18:53 planerad
ATR Freighter SATENA 9R 8658 Puerto Asis 18:54 planerad
Embraer 170 SATENA 9R 8714 Arauca 18:55 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 9275 Neiva 18:56 planerad

19:00 20.05.2019

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 78°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R

ANKOMMANDE — 28
Väntningstid 3 - 11 min.
Airbus A319 United Airlines UA 6668 Washington (IAD) 19:00 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 9206 Cali 19:04 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9747 Santa Marta (SMR) 19:04 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 251 Santo Domingo 19:06 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8376 Quito (UIO) 19:10 planerad
Boeing 767-300 LATAM Airlines LA 8000 São Paulo (GRU) 19:10 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8382 Guayaquil 19:13 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8375 Tocumen (PTY) 19:14 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 144 Cusco (CUZ) 19:17 planerad
Airbus A330 AVIANCA AV 24 Lima (LIM) 19:20 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 691 San Jose 19:20 planerad
Boeing 787-8 AVIANCA AV 73 Mexico City (MEX) 19:20 planerad
ATR 42/72 EasyFly VE 8995 Puerto Asis 19:20 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 116 Santiago (SCL) 19:25 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 263 Guatemala City (GUA) 19:25 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8377 Willemstad (CUR) 19:25 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 9418 Pereira 19:26 planerad
Airbus A330 AVIANCA AV 253 Punta Cana (PUJ) 19:33 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 9447 Cucuta 19:34 planerad
Airbus A330 AVIANCA AV 114 São Paulo (GRU) 19:45 planerad
Boeing 737-700 Copa Airlines Colombia P5 7064 Quito (UIO) 19:46 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 8403 El Yopal 19:52 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4159 Bucaramanga 19:52 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4369 Cancún (CUN) 19:54 planerad
Boeing 787-8 AVIANCA AV 19 Barcelona 19:55 planerad
ATR Freighter EasyFly VE 8943 Quibdo 19:55 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 9260 Popayan 19:59 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9777 San Andres Island 19:59 planerad

AVÅGENDE — 19
Väntningstid 2 - 14 min.
Airbus A318 Iberia IB 7850 Barranquilla 19:00 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 2447 Lima (LIM) 19:00 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 9458 Cucuta 19:02 planerad
Airbus A321 Aeromexico AM 8247 Cali 19:05 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 8566 Bucaramanga 19:05 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4188 Cucuta 19:08 planerad
Airbus A321 Iberia IB 7846 Medellin 19:13 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9780 San Andres Island 19:15 planerad
Airbus A321 Iberia IB 7827 Cartagena 19:19 planerad
Airbus A320 Aerosvit Airlines VV 439 Lima (LIM) 19:19 planerad
ATR 72 EasyFly VE 9048 Neiva 19:20 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9831 Pereira 19:25 planerad
Boeing 737-700 Copa Airlines Colombia P5 7218 Cartagena 19:26 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4138 Barranquilla 19:34 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8452 Santa Marta (SMR) 19:35 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9215 Cali 19:35 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8568 Bucaramanga 19:49 planerad
Boeing 787-8 AVIANCA AV 46 Madrid (MAD) 19:50 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8536 Medellin 19:51 planerad

20:00 20.05.2019

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 78°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 3 - 12 min.
Boeing 737-400 Avior 9V 1424 Caracas (CCS) 20:00 planerad
Airbus A321 United Airlines UA 6677 Medellin 20:02 planerad
Airbus A319 Avianca Brazil O6 2257 Bucaramanga 20:05 planerad
ATR 72 EasyFly VE 9189 Pereira 20:05 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4179 Valledupar 20:07 planerad
Airbus A320 Avianca Brazil O6 2253 Santa Marta (SMR) 20:09 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 257 Cancún (CUN) 20:10 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9753 Cartagena 20:14 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4062 Cali 20:19 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 915 Miami (MIA) 20:20 planerad
Boeing 787-8 AVIANCA AV 11 Madrid 20:32 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4015 Medellin 20:39 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 8509 Monteria 20:45 planerad

AVÅGENDE — 23
Väntningstid 3 - 7 min.
Airbus A321 AVIANCA AV 9217 Cali 20:00 planerad
Boeing 787-8 Air Europa UX 194 Madrid (MAD) 20:00 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 9428 Cucuta 20:01 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9530 Barranquilla 20:04 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 8486 Santa Marta (SMR) 20:10 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 9332 Medellin 20:13 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8552 Cartagena 20:20 planerad
Boeing 787-8 AVIANCA AV 18 Barcelona (BCN) 20:25 planerad
ATR 72 EasyFly VE 9188 Pereira 20:25 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 8460 Valledupar 20:32 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8382 Santa Cruz (VVI) 20:33 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 9466 Bucaramanga 20:35 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4116 Cartagena 20:40 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 247 Washington 20:41 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8375 Quito (UIO) 20:42 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9792 Santa Marta (SMR) 20:44 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 6634 Miami (MIA) 20:45 planerad
Boeing 737-700 Copa Airlines Colombia P5 7018 Mexico City (MEX) 20:46 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4073 Cali 20:51 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 44 Mexico City (MEX) 20:55 planerad
Airbus A321 Avianca Brazil O6 2200 Medellin 20:55 planerad
Airbus A320 Copa Airlines CM 3016 Barranquilla 20:55 planerad
Airbus A340-600 D-AIHK Lufthansa LH 543 Frankfurt-am-Main (FRA) 20:55 planerad

21:00 20.05.2019

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 78°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R

ANKOMMANDE — 25
Väntningstid 2 - 10 min.
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 6783 Cartagena 21:02 planerad
Airbus A330 United Airlines UA 6656 Miami (MIA) 21:03 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4261 San Andres Island 21:04 planerad
Airbus A320 Aeromexico AM 8293 Barranquilla 21:05 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4113 Cartagena 21:05 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 9331 Medellin 21:07 planerad
Airbus A321 Copa Airlines CM 3006 Cali 21:10 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 9453 Cucuta 21:15 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8233 Santa Marta (SMR) 21:16 planerad
Airbus A321 Avianca Brazil O6 2205 Cartagena 21:20 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1944 Toronto (YYZ) 21:30 planerad
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1360 Buenos Aires (EZE) 21:30 planerad
ATR 42/72 SATENA 9R 8755 Florencia 21:39 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1007 Houston (IAH) 21:40 planerad
ATR 72 EasyFly VE 9049 Neiva 21:40 planerad
Embraer 170 SATENA 9R 8715 Arauca 21:41 planerad
ATR 72 United Airlines UA 6614 Neiva 21:43 planerad
Embraer RJ145 SATENA 9R 8899 Apartado 21:45 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 8567 Bucaramanga 21:45 planerad
Embraer RJ145 SATENA 9R 8723 Corozal 21:50 planerad
Boeing 787-9 Air France AF 428 Paris (CDG) 21:50 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 981 Atlanta 21:50 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4153 Santa Marta (SMR) 21:58 planerad
Airbus A321 Avianca Brazil O6 2227 Cali 21:59 planerad
Airbus A321 Avianca Brazil O6 2211 Medellin 21:59 planerad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 3 - 15 min.
Airbus A319 AVIANCA AV 692 San Jose 21:00 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8187 Medellin 21:04 planerad
Airbus A330 United Airlines UA 6657 New York 21:05 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8376 Tocumen (PTY) 21:10 planerad
Airbus A330 AVIANCA AV 85 São Paulo (GRU) 21:10 planerad
Airbus A320 Copa Airlines CM 3068 Tocumen (PTY) 21:10 planerad
Airbus A330 AVIANCA AV 87 Buenos Aires (EZE) 21:12 planerad
Airbus A330 AVIANCA AV 261 Rio De Janeiro (GIG) 21:15 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 75 Lima (LIM) 21:15 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 8458 Monteria 21:15 planerad
Boeing 767-300 LATAM Airlines Brasil JJ 8001 São Paulo (GRU) 21:15 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4038 Medellin 21:16 planerad
Boeing 787-8 AVIANCA AV 10 Madrid (MAD) 21:25 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 7741 Miami 21:29 planerad
Boeing 737-400 Avior 9V 1433 Porlamar 21:30 planerad
Boeing 787-8 AVIANCA AV 97 Santiago (SCL) 21:45 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8232 Santa Marta (SMR) 21:46 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9221 Cali 21:55 planerad

22:00 20.05.2019

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 72°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 5 - 11 min.
Airbus A320 Avianca Brazil O6 2209 Pereira 22:00 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1068 Newark (EWR) 22:00 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 317 Lima (LIM) 22:00 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4189 Cucuta 22:04 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 8549 Cartagena 22:12 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 9769 Santa Marta (SMR) 22:23 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8569 Bucaramanga 22:29 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4045 Leticia 22:34 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8243 San Andres Island 22:40 planerad
ATR Freighter SATENA 9R 8659 Puerto Asis 22:44 planerad
Airbus A321 Avianca Brazil O6 2207 Barranquilla 22:44 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9218 Cali 22:54 planerad
Aeromexico AM 708 Mexico City (MEX) 22:55 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 659 Tocumen (PTY) 22:55 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 9459 Cucuta 22:59 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 11 min.
Airbus A319 Avianca Brazil O6 2204 Cartagena 22:13 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 6678 Pereira 22:14 planerad
Airbus A319 Iberia IB 7875 Armenia 22:25 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4264 San Andres Island 22:27 planerad
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1361 Buenos Aires (EZE) 22:30 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9338 Medellin 22:30 planerad
Airbus A318 Avianca Brazil O6 2206 Barranquilla 22:35 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8377 Quito (UIO) 22:45 planerad
Boeing 787-8 AVIANCA AV 120 London (LHR) 22:55 planerad

23:00 20.05.2019

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 72°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 3 - 15 min.
Airbus A320 TAME EQ 526 Quito (UIO) 23:00 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 9819 Cartagena 23:01 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4139 Barranquilla 23:04 planerad
Boeing 737-700 Copa Airlines Colombia P5 7219 Cartagena 23:07 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1123 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:10 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 9467 Bucaramanga 23:14 planerad
Airbus A320 Interjet 4O 2932 Mexico City (MEX) 23:15 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8453 Santa Marta (SMR) 23:15 planerad
Boeing 737-700 Copa Airlines Colombia P5 7221 San Andres Island 23:20 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4072 Cali 23:25 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1783 Orlando (MCO) 23:33 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8186 Medellin 23:36 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 8487 Santa Marta (SMR) 23:44 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4117 Cartagena 23:59 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 30 min.
Boeing 767-300 Air Canada AC 1945 Toronto (YYZ) 23:00 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 6157 Barranquilla 23:05 planerad
Boeing 787-8 LATAM Airlines LA 577 Santiago (SCL) 23:10 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9754 Cartagena 23:22 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1122 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:25 planerad
Boeing 787-9 Air France AF 429 Paris (CDG) 23:55 planerad
Airbus A320 TAME EQ 527 Quito (UIO) 23:59 planerad

00:00 21.05.2019

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 72°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 7 - 38 min.
Embraer 190 AVIANCA AV 365 San Salvador 00:01 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1921 Orlando (MCO) 00:05 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9781 San Andres Island 00:14 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1137 Miami (MIA) 00:20 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 130 Lima (LIM) 00:58 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 11 - 20 min.
Airbus A319 American Airlines AA 1126 Miami (MIA) 00:05 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1006 Houston (IAH) 00:14 planerad
Aeromexico AM 709 Mexico City (MEX) 00:25 planerad
Airbus A320 Interjet 4O 2933 Mexico City (MEX) 00:45 planerad

01:00 21.05.2019

+18°C   Vindar: 2 m/s @ 76°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4268 San Andres Island 01:07 planerad

02:00 21.05.2019

+18°C   Vindar: 2 m/s @ 76°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R

03:00 21.05.2019

+18°C   Vindar: 2 m/s @ 76°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 13 - 22 min.
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4265 San Andres Island 03:23 planerad
Boeing 787-8 AVIANCA AV 55 Munich (MUC) 03:45 planerad
Boeing 787-8 AVIANCA AV 121 London (LHR) 03:50 planerad

04:00 21.05.2019

+19°C   Vindar: 1 m/s @ 80°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 2 - 10 min.
Airbus A320 AVIANCA AV 240 Santiago (SCL) 04:35 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1009 Houston (IAH) 04:44 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 74 Lima (LIM) 04:45 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 23 Mexico City (MEX) 04:55 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 218 Buenos Aires (EZE) 04:55 planerad
Airbus A330 AVIANCA AV 248 São Paulo (GRU) 04:55 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8371 Tocumen (PTY) 04:57 planerad
Airbus A330 AVIANCA AV 245 New York (JFK) 04:58 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 190 AVIANCA AV 366 San Salvador 04:59 planerad

05:00 21.05.2019

+19°C   Vindar: 1 m/s @ 80°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A319 AVIANCA AV 246 La Paz 05:00 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 693 San Jose 05:00 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8378 Quito (UIO) 05:00 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 83 Chicago (ORD) 05:15 planerad
Airbus A320 Aeromexico AM 8258 Medellin 05:20 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 209 Boston 05:20 planerad
Boeing 787-8 LATAM Airlines LA 572 Santiago (SCL) 05:20 planerad
Airbus A320 Avianca Brazil O6 2225 Cali 05:20 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 6635 Miami (MIA) 05:25 planerad
Boeing 787-8 United Airlines UA 6687 Los Angeles 05:25 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 9523 Barranquilla 05:30 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8385 Santa Cruz (VVI) 05:40 planerad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 3 - 10 min.
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4090 Cartagena 05:04 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4000 Medellin 05:06 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4051 Cali 05:10 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4200 El Yopal 05:20 planerad
Embraer 170 SATENA 9R 8865 Ipiales 05:25 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 8409 Cali 05:25 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 8524 Barranquilla 05:34 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4122 Barranquilla 05:35 planerad
Embraer RJ145 SATENA 9R 8602 Medellín (EOH) 05:40 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 210 New York (JFK) 05:45 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 8583 Pasto 05:53 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9450 Cucuta 05:53 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8104 Monteria 05:54 planerad
ATR 42/72 SATENA 9R 8752 Saravena 05:55 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 8586 Barrancabermeja 05:55 planerad
Airbus A319 Aeromexico AM 8227 Bucaramanga 05:56 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 8539 Pereira 05:58 planerad
Airbus A320 Aeromexico AM 8251 Cartagena 05:59 planerad

06:00 21.05.2019

+19°C   Vindar: 1 m/s @ 80°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 3 - 32 min.
Boeing 737-400 Avior 9V 1432 Porlamar 06:05 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4269 San Andres Island 06:07 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 7742 Miami 06:09 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4039 Medellin 06:13 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 9429 Cucuta 06:45 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9475 Bucaramanga 06:49 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8510 Pereira 06:54 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 6601 Armenia 06:55 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8537 Medellin 06:57 planerad

AVÅGENDE — 31
Väntningstid 3 - 5 min.
Airbus A319 American Airlines AA 1130 Miami (MIA) 06:00 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8021 Medellin 06:00 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 9264 El Yopal 06:03 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 9794 Monteria 06:04 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4053 Cali 06:04 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 128 Punta Cana (PUJ) 06:05 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 9826 Manizales 06:05 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4140 Santa Marta (SMR) 06:09 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 697 San Jose 06:10 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 658 Tocumen (PTY) 06:10 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 9291 Neiva 06:14 planerad
ATR Freighter SATENA 9R 8732 Puerto Asis 06:15 planerad
ATR Freighter SATENA 9R 8725 Buenaventura 06:17 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9536 Barranquilla 06:17 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8024 Cartagena 06:17 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8378 Oranjestad (AUA) 06:20 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 115 Santiago (SCL) 06:25 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 131 Lima (LIM) 06:30 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9358 Medellin 06:30 planerad
Boeing 737-700 Copa Airlines Colombia P5 7028 Cancún (CUN) 06:30 planerad
Boeing 737-700 Copa Airlines Colombia P5 7068 Panamá City (BLB) 06:30 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 9406 Villavicencio 06:35 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8385 Santa Cruz de la Sierra 06:40 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1922 Orlando (MCO) 06:40 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8371 Quito (UIO) 06:42 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 145 Cusco (CUZ) 06:44 planerad
Airbus A330 United Airlines UA 6655 Miami (MIA) 06:45 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 8413 Cali 06:50 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4092 Cartagena 06:50 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4258 San Andres Island 06:55 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 6564 Miami 06:55 planerad

07:00 21.05.2019

+21°C   Vindar: 1 m/s @ 101°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 4 - 11 min.
Boeing 737-700 Copa Airlines Colombia P5 7019 Mexico City (MEX) 07:09 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 8459 Monteria 07:20 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 6154 Medellin 07:22 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 8461 Valledupar 07:30 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 9531 Barranquilla 07:35 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4041 Medellin 07:36 planerad
Embraer RJ145 SATENA 9R 8613 Medellín (EOH) 07:45 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9755 Cartagena 07:47 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9357 Medellin 07:51 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4201 El Yopal 07:54 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4050 Cali 07:58 planerad

AVÅGENDE — 17
Väntningstid 3 - 12 min.
Airbus A319 AVIANCA AV 246 Washington (IAD) 07:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1784 Orlando (MCO) 07:00 planerad
Boeing 737-700 Copa Airlines Colombia P5 7070 Panamá City (BLB) 07:00 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 6667 Washington (IAD) 07:00 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4156 Bucaramanga 07:03 planerad
Aeromexico AM 718 Mexico City (MEX) 07:15 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 6676 Cartagena 07:17 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 8415 Cali 07:20 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 980 Atlanta 07:20 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 8444 Corozal 07:21 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4002 Medellin 07:31 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9460 Bucaramanga 07:34 planerad
Airbus A319 Avianca Brazil O6 2252 Santa Marta (SMR) 07:35 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8236 Bucaramanga 07:41 planerad
Boeing 737-400 Avior 9V 1421 Caracas (CCS) 07:44 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8407 Pereira 07:45 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 9320 Cucuta 07:56 planerad

08:00 21.05.2019

+21°C   Vindar: 1 m/s @ 101°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 3 - 11 min.
Airbus A320 AVIANCA AV 9791 Santa Marta (SMR) 08:00 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8115 Santa Marta (SMR) 08:04 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 8437 Medellin 08:10 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9537 Barranquilla 08:12 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 9471 Bucaramanga 08:14 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 8538 Pereira 08:25 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 9443 Cucuta 08:25 planerad
Embraer 170 SATENA 9R 8866 Ipiales 08:31 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8020 Medellin 08:32 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 8587 Barrancabermeja 08:36 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4091 Cartagena 08:38 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 9827 Manizales 08:41 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 8447 Bucaramanga 08:45 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 9265 El Yopal 08:45 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9717 Barranquilla 08:47 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8571 Cartagena 08:50 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 9292 Neiva 08:51 planerad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 4 - 10 min.
Airbus A318 AVIANCA AV 8556 Cartagena 08:05 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 254 Havana (HAV) 08:08 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 6626 Orlando (MCO) 08:08 planerad
Embraer RJ145 SATENA 9R 8612 Medellín (EOH) 08:10 planerad
Embraer RJ145 SATENA 9R 8615 Pasto 08:10 planerad
Boeing 737-700 Copa Airlines Colombia P5 7012 Havana (HAV) 08:10 planerad
Airbus A321 Avianca Brazil O6 2234 Medellin 08:14 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 8574 Barranquilla 08:20 planerad
Boeing 787-8 AVIANCA AV 72 Mexico City (MEX) 08:25 planerad
ATR Freighter EasyFly VE 9166 Popayan 08:30 planerad
ATR 72 United Airlines UA 6615 Neiva 08:31 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8114 Santa Marta (SMR) 08:34 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1069 Newark (EWR) 08:35 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 6625 Fort Lauderdale (FLL) 08:45 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 9714 Santa Marta (SMR) 08:49 planerad
ATR 42/72 EasyFly VE 7816 Manizales 08:50 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8511 Pereira 08:55 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4004 Medellin 08:59 planerad

09:00 21.05.2019

+21°C   Vindar: 1 m/s @ 101°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 4 - 9 min.
Airbus A320 AVIANCA AV 9451 Cucuta 09:04 planerad
ATR Freighter SATENA 9R 8726 Buenaventura 09:10 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8105 Monteria 09:10 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1557 Fort Lauderdale (FLL) 09:15 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 9407 Villavicencio 09:17 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4123 Barranquilla 09:18 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 8525 Barranquilla 09:27 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 535 Tocumen (PTY) 09:29 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 9793 Monteria 09:33 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4141 Santa Marta (SMR) 09:37 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4157 Bucaramanga 09:42 planerad

AVÅGENDE — 20
Väntningstid 3 - 6 min.
Airbus A319 AVIANCA AV 8594 Valledupar 09:00 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9542 Cartagena 09:00 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8266 Cucuta 09:00 planerad
Embraer 170 SATENA 9R 8710 Arauca 09:05 planerad
Airbus A321 Aeromexico AM 8245 Cali 09:06 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 9724 Cucuta 09:06 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8112 San Andres Island 09:09 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 256 Cancún (CUN) 09:10 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 9837 Armenia 09:12 planerad
Airbus A330 AVIANCA AV 126 Miami (MIA) 09:15 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4042 Leticia 09:20 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 9308 Medellin 09:26 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4055 Cali 09:27 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4190 Monteria 09:27 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8532 Barranquilla 09:29 planerad
ATR Freighter SATENA 9R 8645 Florencia 09:30 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 9401 Pasto 09:35 planerad
Airbus A320 Turkish Airlines TK 8452 San Andres Island 09:40 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 9281 Ibague 09:44 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9710 Bucaramanga 09:45 planerad

10:00 21.05.2019

+25°C   Vindar: 3 m/s @ 265°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 31L, 31R

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 7 - 10 min.
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8237 Bucaramanga 10:00 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9521 Barranquilla 10:02 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8408 Pereira 10:10 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4093 Cartagena 10:19 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 45 Mexico City (MEX) 10:29 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 8430 Cali 10:29 planerad
ATR 42/72 SATENA 9R 8729 Quibdo 10:37 planerad
Embraer RJ145 SATENA 9R 8605 Medellín (EOH) 10:40 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 8445 Corozal 10:50 planerad
Boeing 787-8 AVIANCA AV 98 Santiago (SCL) 10:50 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8372 Quito (UIO) 10:57 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 9321 Cucuta 10:58 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9541 Cartagena 10:58 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4001 Medellin 10:59 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 4 - 15 min.
Airbus A320 AVIANCA AV 8523 Cali 10:00 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 6768 Pereira 10:00 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9758 Cartagena 10:15 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 9786 Santa Marta (SMR) 10:19 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 9805 Pereira 10:19 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 8424 Barranquilla 10:20 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1558 Fort Lauderdale (FLL) 10:21 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4006 Medellin 10:22 planerad
Boeing 787-8 LATAM Airlines LA 575 Santiago (SCL) 10:29 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 9310 Medellin 10:30 planerad
Airbus A319 Copa Airlines CM 3024 Bucaramanga 10:34 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4094 Cartagena 10:40 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4160 Bucaramanga 10:51 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 8400 Manizales 10:56 planerad

11:00 21.05.2019

+25°C   Vindar: 3 m/s @ 265°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 31L, 31R

ANKOMMANDE — 25
Väntningstid 2 - 10 min.
Airbus A320 AVIANCA AV 8383 Tocumen (PTY) 11:00 planerad
Airbus A330 AVIANCA AV 260 Rio De Janeiro (GIG) 11:05 planerad
Airbus A330 AVIANCA AV 86 São Paulo (GRU) 11:05 planerad
Airbus A330 United Airlines UA 6658 New York 11:07 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 8485 Santa Marta (SMR) 11:09 planerad
Airbus A330 Avianca Brazil O6 4004 Rio De Janeiro (GIG) 11:10 planerad
ATR 42/72 EasyFly VE 7817 Manizales 11:10 planerad
Embraer RJ145 SATENA 9R 8617 Pasto 11:11 planerad
ATR 42/72 SATENA 9R 8753 Saravena 11:13 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 6641 Miami (MIA) 11:13 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 9294 Neiva 11:17 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 142 Lima (LIM) 11:19 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8512 Pereira 11:20 planerad
Airbus A330 AVIANCA AV 88 Buenos Aires (EZE) 11:20 planerad
ATR Freighter EasyFly VE 9167 Popayan 11:20 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 696 San Jose 11:30 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8373 Oranjestad (AUA) 11:30 planerad
ATR 72 Iberia IB 7873 Armenia 11:35 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 8557 Cartagena 11:37 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 2392 Lima (LIM) 11:46 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4259 San Andres Island 11:53 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 9282 Ibague 11:54 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 8422 Cali 11:55 planerad
Embraer 170 SATENA 9R 8711 Arauca 11:56 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 9773 Barranquilla 11:57 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 5 - 12 min.
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4124 Barranquilla 11:01 planerad
ATR 42/72 SATENA 9R 8742 Villagarzon 11:03 planerad
Airbus A321 Copa Airlines CM 3002 Medellin 11:15 planerad
Embraer RJ145 SATENA 9R 8704 Puerto Inirida 11:20 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 9548 Cartagena 11:22 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 516 Tocumen (PTY) 11:29 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 9227 Cali 11:39 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 9251 Florencia 11:44 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 9764 Santa Marta (SMR) 11:44 planerad
ATR 42/72 SATENA 9R 8632 San Vicente 11:51 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4046 Leticia 11:52 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9778 San Andres Island 11:55 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9486 Leticia 11:57 planerad

12:00 21.05.2019

+25°C   Vindar: 3 m/s @ 265°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 31L, 31R

ANKOMMANDE — 19
Väntningstid 2 - 10 min.
ATR 72 EasyFly VE 7751 Pereira 12:00 planerad
Boeing 787-8 AVIANCA AV 27 Madrid (MAD) 12:02 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8267 Cucuta 12:04 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 9301 Medellin 12:07 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4054 Cali 12:10 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 8374 Quito (UIO) 12:12 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 9723 Cucuta 12:15 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 8595 Valledupar 12:20 planerad
Airbus A318 Iberia IB 7858 Santa Marta (SMR) 12:23 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9711 Bucaramanga 12:25 planerad
Embraer 190 AVIANCA AV 383 San Salvador 12:30 planerad
ATR Freighter SATENA 9R 8646 Florencia 12:31 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 9370 Cali 12:31 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9543 Cartagena 12:32 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4191 Monteria 12:33 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 6769 Pereira 12:35 planerad
Airbus A320 Avianca Brazil O6 2218 Barranquilla 12:45 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 9402 Pasto 12:46 planerad
Aeromexico AM 761 Mexico City (MEX) 12:50 planerad

AVÅGENDE — 23
Väntningstid 3 - 16 min.
ATR 42-300 EasyFly VE 9036 Florencia 12:00 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 9538 Barranquilla 12:02 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 262 Guatemala City (GUA) 12:05 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 94 San Salvador 12:05 planerad
Boeing 737-700 Copa Airlines CM 534 Tocumen (PTY) 12:08 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 9847 Armenia 12:11 planerad
Embraer 170 SATENA 9R 8740 Mitu 12:27 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 9245 Popayan 12:28 planerad
Airbus A330 AVIANCA AV 25 Lima (LIM) 12:30 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8372 Quito 12:30 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 9788 Cartagena 12:30 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8296 Riohacha 12:34 planerad
Airbus A330 AVIANCA AV 252 Punta Cana (PUJ) 12:35 planerad
Airbus A321 Aeromexico AM 8229 Cali 12:40 planerad
Boeing 787-8 United Airlines UA 6688 Los Angeles (LAX) 12:40 planerad
ATR 42/72 EasyFly VE 7836 Manizales 12:40 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 6633 Miami 12:47 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 250 Santo Domingo 12:50 planerad
Airbus A330 AVIANCA AV 86 Los Angeles (LAX) 12:50 planerad
Airbus A321 Avianca Brazil O6 2236 Medellin 12:52 planerad
ATR Freighter SATENA 9R 8767 Medellín (EOH) 12:58 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 9454 Cucuta 12:58 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4075 Cali 12:59 planerad

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31