El Dorado, Bogota (BOG / SKBO)

Planespotter’s tidtabell

03:00 21.02.2019

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 20°   Moln/himmel few börja från en höjd av 520 m

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 44 min.
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4261 San Andres Island 03:06 planerad
Boeing 787-8 AVIANCA AV 121 London (LHR) 03:50 planerad

04:00 21.02.2019

+11°C   Vindar: 1 m/s @ 85°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 13L, 13R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 12 min.
Airbus A320 AVIANCA AV 240 Santiago (SCL) 04:35 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 74 Lima (LIM) 04:45 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8380 Guayaquil 04:45 planerad
Airbus A320 Copa Airlines CM 3069 Tocumen (PTY) 04:57 planerad
Airbus A330 AVIANCA AV 245 New York 04:58 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 190 AVIANCA AV 366 San Salvador 04:59 planerad

05:00 21.02.2019

+11°C   Vindar: 1 m/s @ 85°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 13L, 13R

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A319 AVIANCA AV 246 La Paz 05:00 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 693 San Jose 05:00 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 8378 Quito (UIO) 05:00 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 83 Chicago 05:15 planerad
Airbus A321 Aeromexico AM 8258 Medellin 05:20 planerad
Airbus A330 LATAM Airlines LA 572 Santiago (SCL) 05:20 planerad
Airbus A320 Avianca Brazil O6 2225 Cali 05:20 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 6635 Miami (MIA) 05:25 planerad
Boeing 787-8 United Airlines UA 6687 Los Angeles (LAX) 05:25 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 9523 Barranquilla 05:30 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 23 Mexico City (MEX) 05:40 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8385 Santa Cruz (VVI) 05:40 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1009 Houston (IAH) 05:54 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 6796 Medellin 05:56 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 4 - 18 min.
Boeing 737-700 Copa Airlines CM 650 Tocumen (PTY) 05:01 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4090 Cartagena 05:19 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8104 Monteria 05:23 planerad
Embraer 170 SATENA 9R 8865 Ipiales 05:25 planerad
Airbus A321 Copa Airlines CM 3009 Cali 05:25 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4000 Medellin 05:29 planerad
Airbus A321 Aeromexico AM 8226 Barranquilla 05:34 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 210 New York 05:45 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4122 Barranquilla 05:45 planerad
Embraer RJ145 SATENA 9R 8602 Medellín (EOH) 05:50 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 8583 Pasto 05:53 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 6608 Cucuta 05:53 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 8586 Barrancabermeja 05:55 planerad

06:00 21.02.2019

+11°C   Vindar: 1 m/s @ 85°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 13L, 13R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 7 - 19 min.
Boeing 737-400 Avior 9V 1432 Porlamar 06:05 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 8412 Cali 06:11 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4251 San Andres Island 06:20 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8423 Cartagena 06:30 planerad
Airbus A318 United Airlines UA 6605 Bucaramanga 06:49 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8510 Pereira 06:54 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 8537 Medellin 06:57 planerad

AVÅGENDE — 32
Väntningstid 2 - 5 min.
Airbus A320 Aeromexico AM 8251 Cartagena 06:00 planerad
Airbus A321 Aeromexico AM 8259 Medellin 06:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1784 Orlando (MCO) 06:00 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 9264 El Yopal 06:03 planerad
ATR Freighter SATENA 9R 8686 Tumaco 06:04 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9794 Monteria 06:04 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 128 Punta Cana (PUJ) 06:05 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 9826 Manizales 06:05 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 697 San Jose 06:10 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 658 Tocumen (PTY) 06:10 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 9291 Neiva 06:14 planerad
ATR Freighter SATENA 9R 8725 Buenaventura 06:17 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9536 Barranquilla 06:17 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 8378 Oranjestad (AUA) 06:20 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 115 Santiago (SCL) 06:25 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 49 Lima (LIM) 06:25 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 6797 Medellin 06:26 planerad
Boeing 737-700 Copa Airlines Colombia P5 7028 Cancun 06:30 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4172 Valledupar 06:32 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8380 Tocumen (PTY) 06:33 planerad
Airbus A320 Aeromexico AM 8231 Armenia 06:35 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 9406 Villavicencio 06:35 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 328 Lima (LIM) 06:35 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4092 Cartagena 06:36 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8385 Santa Cruz de la Sierra 06:40 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8371 Quito (UIO) 06:42 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 145 Cusco (CUZ) 06:44 planerad
Airbus A330 United Airlines UA 6655 Miami (MIA) 06:45 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8055 Medellin 06:47 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 8413 Cali 06:50 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4004 Medellin 06:50 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 8450 Medellin 06:53 planerad

07:00 21.02.2019

+12°C   Vindar: 1 m/s @ 148°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13L, 13R

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 14 min.
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4365 Miami (MIA) 07:05 planerad
Boeing 737-700 Copa Airlines Colombia P5 7019 Mexico City (MEX) 07:09 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4001 Medellin 07:18 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 8459 Monteria 07:20 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8414 Cali 07:21 planerad
Airbus A319 Copa Airlines CM 3019 Barranquilla 07:35 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 6613 Cucuta 07:45 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8466 Cali 07:51 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 9357 Medellin 07:51 planerad
Airbus A318 United Airlines UA 6601 Armenia 07:55 planerad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 4 - 12 min.
Airbus A319 AVIANCA AV 246 Washington (IAD) 07:00 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4094 Cartagena 07:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 6667 Washington (IAD) 07:00 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8446 Medellin 07:05 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4002 Medellin 07:10 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4190 Monteria 07:14 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4140 Santa Marta (SMR) 07:17 planerad
Airbus A320 Avianca Brazil O6 2242 Cartagena 07:17 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 8444 Corozal 07:21 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1130 Miami (MIA) 07:25 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 9302 Medellin 07:25 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 8462 Barranquilla 07:32 planerad
Airbus A318 United Airlines UA 6607 Bucaramanga 07:34 planerad
Airbus A320 Avianca Brazil O6 2252 Santa Marta (SMR) 07:35 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1922 Orlando (MCO) 07:40 planerad
Boeing 737-400 Avior 9V 1421 Caracas (CCS) 07:44 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 8407 Pereira 07:45 planerad
Aeromexico AM 718 Mexico City (MEX) 07:57 planerad

08:00 21.02.2019

+12°C   Vindar: 1 m/s @ 148°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13L, 13R

ANKOMMANDE — 21
Väntningstid 3 - 6 min.
Airbus A319 Copa Airlines CM 3035 Santa Marta (SMR) 08:00 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8115 Santa Marta 08:04 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 8437 Medellin 08:10 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 9537 Barranquilla 08:12 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9471 Bucaramanga 08:14 planerad
Embraer RJ145 SATENA 9R 8613 Medellín (EOH) 08:16 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 8416 Cali 08:19 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 9443 Cucuta 08:25 planerad
Airbus A318 United Airlines UA 6681 Pereira 08:25 planerad
Embraer 170 SATENA 9R 8866 Ipiales 08:31 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 8587 Barrancabermeja 08:36 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8105 Monteria 08:40 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 9339 Medellin 08:41 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 9827 Manizales 08:41 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8447 Bucaramanga 08:45 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 9265 El Yopal 08:45 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9717 Barranquilla 08:47 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8571 Cartagena 08:50 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 9292 Neiva 08:51 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4091 Cartagena 08:52 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8022 Medellin 08:58 planerad

AVÅGENDE — 20
Väntningstid 4 - 7 min.
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4051 Cali 08:02 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 8556 Cartagena 08:05 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 254 Havana (HAV) 08:08 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 6626 Orlando (MCO) 08:08 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 8417 Cali 08:10 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 980 Atlanta 08:10 planerad
Boeing 737-700 Copa Airlines Colombia P5 7072 Panamá City (BLB) 08:10 planerad
Airbus A321 United Airlines UA 6680 Medellin 08:14 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8574 Barranquilla 08:20 planerad
ATR Freighter EasyFly VE 9166 Popayan 08:20 planerad
Airbus A330 AVIANCA AV 72 Mexico City (MEX) 08:25 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1008 Houston (IAH) 08:30 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8465 Cali 08:31 planerad
ATR 72 United Airlines UA 6615 Neiva 08:31 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8102 Cartagena 08:38 planerad
Boeing 737-700 Copa Airlines CM 620 Tocumen (PTY) 08:40 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 6625 Fort Lauderdale (FLL) 08:45 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 9714 Santa Marta (SMR) 08:49 planerad
Airbus A321 United Airlines UA 6670 Barranquilla 08:50 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 8511 Pereira 08:55 planerad

09:00 21.02.2019

+12°C   Vindar: 1 m/s @ 148°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13L, 13R

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 2 - 11 min.
Airbus A320 AVIANCA AV 9451 Cucuta 09:04 planerad
Airbus A320 Iberia IB 7874 Armenia 09:05 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8418 Cali 09:11 planerad
ATR Freighter SATENA 9R 8726 Buenaventura 09:13 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4005 Medellin 09:15 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 9407 Villavicencio 09:17 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 8584 Pasto 09:19 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8054 Medellin 09:19 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 8525 Barranquilla 09:27 planerad
Embraer 190 Copa Airlines CM 535 Tocumen (PTY) 09:29 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9793 Monteria 09:33 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 9220 Cali 09:39 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4173 Valledupar 09:50 planerad

AVÅGENDE — 25
Väntningstid 2 - 7 min.
Airbus A320 United Airlines UA 6617 Valledupar 09:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 6674 Cartagena 09:00 planerad
Embraer RJ145 SATENA 9R 8615 Pasto 09:04 planerad
Embraer 170 SATENA 9R 8710 Arauca 09:05 planerad
Airbus A321 Aeromexico AM 8245 Cali 09:06 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 6609 Cucuta 09:06 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 256 Cancun 09:10 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8112 San Andres Island 09:10 planerad
ATR 72 United Airlines UA 6599 Armenia 09:12 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 126 Miami (MIA) 09:15 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8296 Riohacha 09:20 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 9514 Cartagena 09:21 planerad
ATR Freighter EasyFly VE 7816 Manizales 09:25 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 9308 Medellin 09:26 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8023 Medellin 09:28 planerad
Airbus A320 Copa Airlines CM 3018 Barranquilla 09:29 planerad
ATR Freighter SATENA 9R 8645 Florencia 09:30 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4006 Medellin 09:32 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 9401 Pasto 09:35 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4252 San Andres Island 09:42 planerad
ATR Freighter SATENA 9R 8752 Saravena 09:43 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 9281 Ibague 09:44 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1069 Newark (EWR) 09:48 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8067 Medellin 09:49 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 8590 Riohacha 09:50 planerad

10:00 21.02.2019

+18°C   Vindar: 1 m/s @ 206°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 4 - 10 min.
Airbus A320 AVIANCA AV 9521 Barranquilla 10:02 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 9337 Medellin 10:07 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 8408 Pereira 10:10 planerad
Airbus A318 Copa Airlines CM 3025 Bucaramanga 10:14 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4191 Monteria 10:22 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 45 Mexico City (MEX) 10:29 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 8430 Cali 10:29 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4141 Santa Marta (SMR) 10:32 planerad
ATR Freighter SATENA 9R 8729 Quibdo 10:33 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4050 Cali 10:40 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 8445 Corozal 10:50 planerad
Airbus A330 AVIANCA AV 98 Santiago (SCL) 10:50 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 8565 Medellin 10:55 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 8372 Quito (UIO) 10:57 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9541 Cartagena 10:58 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 3 - 15 min.
Airbus A320 AVIANCA AV 8523 Cali 10:00 planerad
Airbus A320 Copa Airlines CM 3012 Cartagena 10:15 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 9805 Pereira 10:19 planerad
Airbus A320 Copa Airlines CM 3033 Santa Marta (SMR) 10:19 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 8424 Barranquilla 10:20 planerad
Airbus A330 LATAM Airlines LA 575 Santiago (SCL) 10:29 planerad
Airbus A321 United Airlines UA 6683 Medellin 10:30 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4042 Leticia 10:32 planerad
Airbus A319 Copa Airlines CM 3024 Bucaramanga 10:34 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4055 Cali 10:42 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 8400 Manizales 10:56 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8266 Cucuta 10:59 planerad

11:00 21.02.2019

+18°C   Vindar: 1 m/s @ 206°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 27
Väntningstid 3 - 6 min.
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1360 Buenos Aires (EZE) 11:00 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8383 Tocumen (PTY) 11:00 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 627 Tocumen (PTY) 11:03 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 8455 Barranquilla 11:07 planerad
Airbus A330 United Airlines UA 6658 New York 11:07 planerad
Airbus A320 Iberia IB 7820 Santa Marta (SMR) 11:09 planerad
Airbus A330 AVIANCA AV 260 Rio De Janeiro (GIG) 11:10 planerad
ATR Freighter EasyFly VE 9167 Popayan 11:10 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 6641 Miami (MIA) 11:13 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 9294 Neiva 11:17 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 142 Lima (LIM) 11:19 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8384 Guayaquil 11:20 planerad
Airbus A318 Copa Airlines CM 3027 Pereira 11:20 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 110 Montevideo (MVD) 11:25 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 696 San Jose 11:30 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 8373 Oranjestad (AUA) 11:30 planerad
Airbus A330 AVIANCA AV 88 Buenos Aires (EZE) 11:30 planerad
ATR 72 Iberia IB 7873 Armenia 11:35 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 8557 Cartagena 11:37 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4052 Cali 11:39 planerad
ATR Freighter EasyFly VE 7817 Manizales 11:45 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 2392 Lima (LIM) 11:50 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 9282 Ibague 11:54 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 8422 Cali 11:55 planerad
Embraer 170 SATENA 9R 8711 Arauca 11:56 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9773 Barranquilla 11:57 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1557 Fort Lauderdale (FLL) 11:57 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 6 - 11 min.
ATR Freighter SATENA 9R 8612 Medellín (EOH) 11:02 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4096 Cartagena 11:13 planerad
Airbus A321 Copa Airlines CM 3002 Medellin 11:15 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 9548 Cartagena 11:22 planerad
Embraer 190 Copa Airlines CM 516 Tocumen (PTY) 11:29 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4368 Cancun 11:30 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 9227 Cali 11:39 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 9251 Florencia 11:44 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 9764 Santa Marta (SMR) 11:44 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9778 San Andres Island 11:55 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4057 Cali 11:56 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9486 Leticia 11:57 planerad

12:00 21.02.2019

+18°C   Vindar: 1 m/s @ 206°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 18
Väntningstid 2 - 11 min.
Embraer RJ145 SATENA 9R 8617 Pasto 12:07 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 9301 Medellin 12:07 planerad
Boeing 787-8 AVIANCA AV 27 Madrid 12:12 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 8374 Quito (UIO) 12:12 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8103 Cartagena 12:14 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 9723 Cucuta 12:15 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8595 Valledupar 12:20 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8066 Medellin 12:21 planerad
Airbus A318 Avianca Brazil O6 2251 Santa Marta (SMR) 12:23 planerad
ATR Freighter SATENA 9R 8646 Florencia 12:25 planerad
Airbus A320 Iberia IB 7857 Bucaramanga 12:25 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 9370 Cali 12:31 planerad
Airbus A320 Copa Airlines CM 3011 Cartagena 12:32 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 129 Punta Cana (PUJ) 12:34 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8425 Medellin 12:45 planerad
Airbus A321 Avianca Brazil O6 2218 Barranquilla 12:45 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 9402 Pasto 12:46 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4123 Barranquilla 12:49 planerad

AVÅGENDE — 28
Väntningstid 2 - 15 min.
Airbus A321 AVIANCA AV 9314 Medellin 12:00 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 9538 Barranquilla 12:02 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 262 Guatemala City (GUA) 12:05 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 94 San Salvador 12:05 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 534 Tocumen (PTY) 12:08 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 9847 Armenia 12:11 planerad
Airbus A318 Copa Airlines CM 3026 Pereira 12:12 planerad
Embraer 170 SATENA 9R 8704 Puerto Inirida 12:27 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 9245 Popayan 12:28 planerad
Airbus A330 AVIANCA AV 25 Lima (LIM) 12:30 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 8372 Tocumen (PTY) 12:30 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 9788 Cartagena 12:30 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 258 San Juan (SJU) 12:32 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 252 Punta Cana (PUJ) 12:35 planerad
Embraer RJ145 SATENA 9R 8767 Medellín (EOH) 12:40 planerad
Airbus A321 Aeromexico AM 8229 Cali 12:40 planerad
Boeing 787-8 United Airlines UA 6688 Los Angeles (LAX) 12:40 planerad
ATR Freighter EasyFly VE 7836 Manizales 12:40 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8118 Santa Marta (SMR) 12:44 planerad
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1361 Buenos Aires (EZE) 12:45 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 6633 Miami (MIA) 12:47 planerad
ATR Freighter SATENA 9R 8902 Питалито 12:50 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 250 Santo Domingo (SDQ) 12:50 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8065 Medellin 12:51 planerad
Airbus A321 Avianca Brazil O6 2236 Medellin 12:52 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 264 Cancun 12:55 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9410 Valledupar 12:55 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1558 Fort Lauderdale (FLL) 12:57 planerad

13:00 21.02.2019

+20°C   Vindar: 1 m/s @ 240°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 31L, 31R

ANKOMMANDE — 18
Väntningstid 3 - 13 min.
Airbus A320 Avianca Brazil O6 2249 Pereira 13:00 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8297 Riohacha 13:00 planerad
Airbus A321 Iberia IB 7851 Cartagena 13:03 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 9303 Medellin 13:06 planerad
Airbus A320 Iberia IB 7833 Barranquilla 13:14 planerad
Airbus A320 Avianca Brazil O6 2255 Bucaramanga 13:14 planerad
Boeing 737-700 Copa Airlines Colombia P5 7073 Panamá City (BLB) 13:14 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4007 Medellin 13:15 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9200 Cali 13:21 planerad
Boeing 737-900 Copa Airlines CM 415 Tocumen (PTY) 13:29 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 8401 Manizales 13:32 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8267 Cucuta 13:45 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 8591 Riohacha 13:49 planerad
Boeing 737-400 Avior 9V 1420 Caracas (CCS) 13:50 planerad
ATR Freighter SATENA 9R 8605 Medellín (EOH) 13:51 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 9305 Medellin 13:57 planerad
Airbus A320 Iberia IB 7865 Santa Marta (SMR) 13:57 planerad
Airbus A320 Avianca Brazil O6 2241 Cartagena 13:57 planerad

AVÅGENDE — 21
Väntningstid 3 - 11 min.
Airbus A330 AVIANCA AV 244 New York 13:00 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 9766 Santa Marta (SMR) 13:00 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8384 Oranjestad (AUA) 13:10 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 8374 Willemstad (CUR) 13:12 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 9416 Barranquilla 13:15 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 2393 Lima (LIM) 13:15 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 9398 Pasto 13:16 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 690 San Jose 13:20 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 8562 Bucaramanga 13:20 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4053 Cali 13:22 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 9824 Manizales 13:25 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8558 Cartagena 13:30 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 241 Santiago (SCL) 13:35 planerad
Airbus A330 AVIANCA AV 249 São Paulo (GRU) 13:35 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 8373 Quito (UIO) 13:35 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8383 Panama 13:35 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 9340 Medellin 13:40 planerad
Airbus A321 Avianca Brazil O6 2228 Cali 13:51 planerad
Boeing 787-8 AVIANCA AV 26 Madrid (MAD) 13:55 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4156 Bucaramanga 13:56 planerad
ATR 72 Aeromexico AM 8233 Armenia 13:59 planerad

14:00 21.02.2019

+20°C   Vindar: 1 m/s @ 240°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 31L, 31R

ANKOMMANDE — 18
Väntningstid 3 - 11 min.
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 329 Lima (LIM) 14:00 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8113 San Andres Island 14:00 planerad
Airbus A321 Iberia IB 7826 Barranquilla 14:04 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4093 Cartagena 14:04 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 807 Fort Lauderdale (FLL) 14:15 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 9228 Cali 14:18 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 50 Lima (LIM) 14:25 planerad
Boeing 787-9 KLM KL 749 Amsterdam (AMS) 14:25 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8196 Medellin 14:32 planerad
Boeing 737-700 Copa Airlines Colombia P5 7029 Cancun 14:33 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 913 Miami (MIA) 14:35 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9307 Medellin 14:36 planerad
Airbus A320 Copa Airlines CM 3063 San Andres Island 14:36 planerad
Airbus A318 Iberia IB 7824 Pereira 14:37 planerad
ATR 72 Iberia IB 7876 Armenia 14:47 planerad
ATR Freighter SATENA 9R 8753 Saravena 14:51 planerad
Airbus A318 Iberia IB 7829 Cartagena 14:54 planerad
Airbus A320 Interjet 4O 2930 Mexico City (MEX) 14:55 planerad

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 4 - 10 min.
Airbus A318 Avianca Brazil O6 2219 Barranquilla 14:00 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9444 Cucuta 14:10 planerad
Boeing 737-700 Copa Airlines Colombia P5 7220 San Andres Island 14:14 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8123 Medellin 14:15 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 9426 Monteria 14:21 planerad
Airbus A320 Avianca Brazil O6 2250 Pereira 14:21 planerad
ATR Freighter EasyFly VE 8994 Puerto Asis 14:25 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 22 Mexico City (MEX) 14:29 planerad
ATR 72 EasyFly VE 7752 Pereira 14:30 planerad
ATR Freighter SATENA 9R 8742 Villagarzon 14:34 planerad
Airbus A319 Avianca Brazil O6 2254 Santa Marta (SMR) 14:40 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 6782 Cartagena 14:45 planerad
Airbus A321 Avianca Brazil O6 2215 Barranquilla 14:49 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8513 Armenia 14:52 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 316 Lima (LIM) 14:59 planerad

15:00 21.02.2019

+20°C   Vindar: 1 m/s @ 240°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 31L, 31R

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 4 - 12 min.
ATR Freighter EasyFly VE 7837 Manizales 15:00 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4095 Cartagena 15:08 planerad
Embraer RJ145 SATENA 9R 8766 Medellín (EOH) 15:11 planerad
Airbus A321 Interjet 4O 940 Cancun 15:15 planerad
ATR Freighter SATENA 9R 8685 Tumaco 15:16 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4043 Leticia 15:16 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 9250 Florencia 15:18 planerad
Airbus A319 Iberia IB 7862 Santa Marta (SMR) 15:19 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8064 Medellin 15:23 planerad
Airbus A321 Iberia IB 7841 Medellin 15:30 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 8522 Cali 15:34 planerad
ATR Freighter SATENA 9R 8903 Питалито 15:40 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4097 Cartagena 15:42 planerad
Airbus A321 Copa Airlines CM 3017 Barranquilla 15:47 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4011 Medellin 15:47 planerad
Airbus A319 Iberia IB 7830 Bucaramanga 15:59 planerad

AVÅGENDE — 22
Väntningstid 2 - 14 min.
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8173 Medellin 15:00 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9776 San Andres Island 15:03 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 8597 Pasto 15:05 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4202 El Yopal 15:09 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 8428 Riohacha 15:10 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 400 Fort Lauderdale (FLL) 15:10 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 9279 Ibague 15:14 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4116 Cartagena 15:15 planerad
Airbus A321 Avianca Brazil O6 2226 Cali 15:15 planerad
Boeing 737-900 Copa Airlines CM 416 Tocumen (PTY) 15:17 planerad
Airbus A320 Avianca Brazil O6 2258 Bucaramanga 15:19 planerad
Airbus A320 Aeromexico AM 8239 Medellin 15:21 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 916 Miami (MIA) 15:25 planerad
Boeing 737-400 Avior 9V 1425 Caracas (CCS) 15:30 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 143 Lima (LIM) 15:30 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8197 Medellin 15:32 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8588 Pereira 15:35 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 8580 Barrancabermeja 15:49 planerad
Airbus A319 Avianca Brazil O6 2248 Pereira 15:49 planerad
ATR Freighter SATENA 9R 8754 Florencia 15:50 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 9408 Villavicencio 15:50 planerad
Embraer RJ145 SATENA 9R 8616 Medellín (EOH) 15:55 planerad

16:00 21.02.2019

+21°C   Vindar: 1 m/s @ 218°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 19
Väntningstid 1 - 15 min.
ATR 72 AVIANCA AV 9246 Popayan 16:00 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 9825 Manizales 16:01 planerad
Airbus A319 Iberia IB 7866 Cartagena 16:02 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 2446 Lima (LIM) 16:10 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4054 Cali 16:10 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9411 Valledupar 16:14 planerad
Airbus A321 Copa Airlines CM 3005 Medellin 16:15 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 9399 Pasto 16:27 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4157 Bucaramanga 16:28 planerad
Airbus A319 Copa Airlines CM 3036 Santa Marta (SMR) 16:29 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9487 Leticia 16:44 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 8504 Pereira 16:46 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8122 Medellin 16:47 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 8531 Barranquilla 16:50 planerad
ATR 72 EasyFly VE 9185 Pereira 16:50 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 9202 Cali 16:51 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8179 Santa Marta (SMR) 16:54 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 9844 Armenia 16:58 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9779 San Andres Island 16:59 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 2 - 15 min.
Airbus A320 Interjet 4O 2931 Mexico City (MEX) 16:00 planerad
Boeing 787-9 KLM KL 749 Amsterdam (AMS) 16:05 planerad
ATR Freighter SATENA 9R 8732 Puerto Asis 16:10 planerad
ATR Freighter SATENA 9R 8793 Quibdo 16:11 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 9207 Cali 16:15 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 9324 Medellin 16:19 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8185 Medellin 16:23 planerad
Airbus A321 Interjet 4O 941 Cancun 16:25 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 9259 Popayan 16:27 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4008 Medellin 16:28 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4266 San Andres Island 16:30 planerad
Airbus A319 Aeromexico AM 8255 Cartagena 16:32 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 9446 Cucuta 16:34 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 9774 Santa Marta (SMR) 16:35 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8534 Medellin 16:50 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8576 Valledupar 16:50 planerad

17:00 21.02.2019

+21°C   Vindar: 1 m/s @ 218°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 3 - 16 min.
Embraer 190 Copa Airlines CM 633 Tocumen (PTY) 17:07 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9445 Cucuta 17:09 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9547 Cartagena 17:12 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 9313 Medellin 17:17 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8530 Armenia 17:20 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 8464 Cali 17:21 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 9280 Ibague 17:21 planerad
ATR Freighter EasyFly VE 8995 Puerto Asis 17:25 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 517 Tocumen (PTY) 17:26 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8172 Medellin 17:32 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4056 Cali 17:33 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4203 El Yopal 17:36 planerad
Airbus A320 Copa Airlines CM 3021 Barranquilla 17:39 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 9427 Monteria 17:43 planerad
Airbus A319 Copa Airlines CM 3023 Bucaramanga 17:59 planerad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 3 - 13 min.
Airbus A318 Aeromexico AM 8267 Pereira 17:01 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4154 Santa Marta (SMR) 17:01 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4120 Cartagena 17:03 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 8402 El Yopal 17:10 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 8508 Monteria 17:10 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 9223 Cali 17:10 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4194 Monteria 17:13 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 9326 Medellin 17:20 planerad
Airbus A320 Aeromexico AM 8241 Bucaramanga 17:25 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 51 Lima (LIM) 17:25 planerad
Airbus A320 Aeromexico AM 8237 Barranquilla 17:29 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4212 Pereira 17:31 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8134 Pereira 17:34 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8178 Santa Marta (SMR) 17:36 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9752 Cartagena 17:38 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 8463 Cali 17:51 planerad
Airbus A320 Aeromexico AM 8270 Armenia 17:55 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8582 Medellin 17:55 planerad

18:00 21.02.2019

+21°C   Vindar: 1 m/s @ 218°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 26
Väntningstid 3 - 6 min.
ATR Freighter SATENA 9R 8743 Villagarzon 18:01 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 6627 Fort Lauderdale (FLL) 18:03 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 255 Havana (HAV) 18:04 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 6628 Orlando (MCO) 18:07 planerad
Airbus A321 Copa Airlines CM 3004 Cali 18:10 planerad
Airbus A321 Avianca Brazil O6 2235 Medellin 18:10 planerad
Embraer RJ145 SATENA 9R 8619 Medellín (EOH) 18:11 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8518 Pereira 18:14 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9719 Santa Marta (SMR) 18:14 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 8598 Pasto 18:15 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 8581 Barrancabermeja 18:21 planerad
Airbus A320 Copa Airlines CM 3015 Cartagena 18:26 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 8589 Pereira 18:29 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 9409 Villavicencio 18:29 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4253 San Andres Island 18:31 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 9525 Barranquilla 18:34 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4117 Cartagena 18:39 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 127 Miami (MIA) 18:44 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 9631 Cartagena 18:44 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 211 New York 18:45 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 95 San Salvador 18:50 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4009 Medellin 18:53 planerad
ATR Freighter SATENA 9R 8794 Quibdo 18:55 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8184 Medellin 18:55 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 9319 Medellin 18:57 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 8429 Riohacha 18:59 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 4 - 12 min.
Airbus A321 Iberia IB 7845 Medellin 18:00 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8125 Medellin 18:02 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 9474 Bucaramanga 18:04 planerad
Embraer 190 Copa Airlines CM 622 Tocumen (PTY) 18:08 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9452 Cucuta 18:09 planerad
Airbus A321 Copa Airlines CM 3007 Cali 18:17 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4040 Medellin 18:18 planerad
Airbus A319 Iberia IB 7869 Pereira 18:30 planerad
Airbus A321 Avianca Brazil O6 2244 Cartagena 18:30 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4118 Cartagena 18:36 planerad
Embraer RJ145 SATENA 9R 8722 Corozal 18:45 planerad
ATR Freighter SATENA 9R 8714 Arauca 18:49 planerad
Airbus A320 Iberia IB 7864 Santa Marta (SMR) 18:49 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 9275 Neiva 18:56 planerad

19:00 21.02.2019

+18°C   Vindar: 1 m/s @ 224°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 31
Väntningstid 3 - 7 min.
Airbus A320 United Airlines UA 6668 Washington (IAD) 19:00 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 9206 Cali 19:04 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 251 Santo Domingo (SDQ) 19:06 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8376 Quito (UIO) 19:10 planerad
Boeing 787-8 LATAM Airlines LA 576 Santiago 19:10 planerad
Boeing 767-300 LATAM Airlines LA 8000 São Paulo (GRU) 19:10 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8382 Guayaquil 19:13 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 8375 Tocumen (PTY) 19:14 planerad
Airbus A340-600 D-AIHC Lufthansa LH 542 Frankfurt-am-Main (FRA) 19:15 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8535 Medellin 19:16 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 116 Santiago (SCL) 19:17 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 144 Cusco (CUZ) 19:17 planerad
Airbus A330 AVIANCA AV 24 Lima (LIM) 19:20 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 263 Guatemala City (GUA) 19:20 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 691 San Jose 19:20 planerad
Airbus A330 AVIANCA AV 73 Mexico City (MEX) 19:20 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 8377 Willemstad (CUR) 19:25 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8381 Oranjestad (AUA) 19:26 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 9418 Pereira 19:26 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 253 Punta Cana (PUJ) 19:33 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 9447 Cucuta 19:34 planerad
Boeing 787-8 Air Europa UX 193 Madrid (MAD) 19:35 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 259 San Juan (SJU) 19:38 planerad
Airbus A330 AVIANCA AV 114 São Paulo (GRU) 19:45 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 8403 El Yopal 19:52 planerad
Boeing 787-8 AVIANCA AV 19 Barcelona 19:55 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4213 Pereira 19:55 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4369 Cancun 19:55 planerad
ATR Freighter EasyFly VE 8943 Quibdo 19:55 planerad
ATR 72 AVIANCA AV 9260 Popayan 19:59 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9777 San Andres Island 19:59 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 3 - 14 min.
Airbus A320 Iberia IB 7850 Barranquilla 19:00 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 2447 Lima (LIM) 19:00 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 9458 Cucuta 19:02 planerad
Airbus A321 Aeromexico AM 8247 Cali 19:05 planerad
Airbus A320 Iberia IB 7831 Bucaramanga 19:05 planerad
Airbus A318 Iberia IB 7846 Medellin 19:13 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4130 Barranquilla 19:13 planerad
Airbus A320 Copa Airlines CM 3032 San Andres Island 19:15 planerad
Airbus A321 Iberia IB 7827 Cartagena 19:19 planerad
ATR 72 EasyFly VE 9048 Neiva 19:20 planerad
Airbus A320 Iberia IB 7871 Pereira 19:25 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8152 Cartagena 19:25 planerad
Airbus A318 Iberia IB 7837 Cali 19:35 planerad
Airbus A320 Iberia IB 7832 Bucaramanga 19:49 planerad
Boeing 787-8 AVIANCA AV 46 Madrid (MAD) 19:50 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8536 Medellin 19:51 planerad

20:00 21.02.2019

+18°C   Vindar: 1 m/s @ 224°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 20
Väntningstid 2 - 9 min.
Boeing 737-400 Avior 9V 1424 Caracas (CCS) 20:00 planerad
Airbus A321 United Airlines UA 6677 Medellin 20:02 planerad
Airbus A320 Avianca Brazil O6 2257 Bucaramanga 20:05 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8135 Pereira 20:05 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 9208 Cali 20:06 planerad
Boeing 787-8 Copa Airlines CM 3003 Medellin 20:07 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 629 Tocumen (PTY) 20:07 planerad
Airbus A320 Avianca Brazil O6 2253 Santa Marta (SMR) 20:09 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 257 Cancun 20:10 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 6618 Valledupar 20:10 planerad
Airbus A319 Avianca Brazil O6 2213 Cartagena 20:14 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4195 Monteria 20:20 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4155 Santa Marta (SMR) 20:28 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4121 Cartagena 20:29 planerad
Boeing 787-8 AVIANCA AV 11 Madrid 20:32 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8585 Medellin 20:32 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8124 Medellin 20:34 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4041 Medellin 20:43 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 8509 Monteria 20:45 planerad
Boeing 737-700 Copa Airlines Colombia P5 7231 Cartagena 20:53 planerad

AVÅGENDE — 22
Väntningstid 2 - 7 min.
Airbus A321 AVIANCA AV 9217 Cali 20:00 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9428 Cucuta 20:01 planerad
Airbus A318 Iberia IB 7852 Barranquilla 20:04 planerad
Airbus A318 Iberia IB 7821 Santa Marta (SMR) 20:10 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4071 Cali 20:12 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 9332 Medellin 20:13 planerad
Boeing 787-8 AVIANCA AV 18 Barcelona (BCN) 20:20 planerad
Airbus A319 Iberia IB 7828 Cartagena 20:20 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4028 Medellin 20:22 planerad
Airbus A320 Iberia IB 7875 Armenia 20:27 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8460 Valledupar 20:32 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8382 Santa Cruz (VVI) 20:33 planerad
Airbus A320 Iberia IB 7870 Pereira 20:34 planerad
Airbus A320 Iberia IB 7849 Bucaramanga 20:35 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 247 Washington 20:41 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 8375 Quito (UIO) 20:42 planerad
Airbus A320 Copa Airlines CM 3034 Santa Marta (SMR) 20:44 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 6634 Miami (MIA) 20:45 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 9219 Cali 20:51 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 44 Mexico City (MEX) 20:55 planerad
Airbus A320 Copa Airlines CM 3016 Barranquilla 20:55 planerad
Airbus A321 Avianca Brazil O6 2200 Medellin 20:55 planerad

21:00 21.02.2019

+18°C   Vindar: 1 m/s @ 224°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 19
Väntningstid 4 - 8 min.
Airbus A320 AVIANCA AV 9842 Armenia 21:00 planerad
Airbus A330 United Airlines UA 6656 Miami (MIA) 21:03 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 9331 Medellin 21:07 planerad
Airbus A321 Copa Airlines CM 3006 Cali 21:10 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1944 Toronto (YYZ) 21:15 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9453 Cucuta 21:15 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8233 Santa Marta (SMR) 21:16 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4023 Medellin 21:20 planerad
Airbus A321 Avianca Brazil O6 2205 Cartagena 21:20 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4267 San Andres Island 21:27 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 265 Cancun 21:35 planerad
ATR 72 EasyFly VE 9049 Neiva 21:40 planerad
ATR 72 United Airlines UA 6614 Neiva 21:43 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8567 Bucaramanga 21:45 planerad
Embraer RJ145 SATENA 9R 8723 Corozal 21:50 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 915 Miami (MIA) 21:50 planerad
ATR Freighter SATENA 9R 8755 Florencia 21:52 planerad
Airbus A321 Avianca Brazil O6 2211 Medellin 21:59 planerad
Airbus A321 Avianca Brazil O6 2227 Cali 21:59 planerad

AVÅGENDE — 27
Väntningstid 3 - 11 min.
Airbus A319 AVIANCA AV 692 San Jose 21:00 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4182 Cucuta 21:02 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8108 Bucaramanga 21:04 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8187 Medellin 21:04 planerad
Airbus A340-600 Lufthansa LH 543 Frankfurt-am-Main (FRA) 21:05 planerad
Airbus A330 United Airlines UA 6657 New York 21:05 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8376 Tocumen (PTY) 21:10 planerad
Airbus A330 AVIANCA AV 85 São Paulo (GRU) 21:10 planerad
Airbus A320 Copa Airlines CM 3068 Tocumen (PTY) 21:10 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 109 Montevideo (MVD) 21:12 planerad
Airbus A330 AVIANCA AV 87 Buenos Aires (EZE) 21:12 planerad
Airbus A330 AVIANCA AV 261 Rio De Janeiro (GIG) 21:15 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 75 Lima (LIM) 21:15 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8381 Aruba 21:15 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 8458 Monteria 21:15 planerad
Boeing 767-300 LATAM Airlines Brasil JJ 8001 São Paulo (GRU) 21:15 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4164 Bucaramanga 21:19 planerad
Boeing 787-8 AVIANCA AV 10 Madrid (MAD) 21:25 planerad
Boeing 737-700 Copa Airlines Colombia P5 7230 Cartagena 21:28 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 8432 Cartagena 21:30 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4020 Medellin 21:31 planerad
Boeing 787-8 Air Europa UX 194 Madrid (MAD) 21:35 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8232 Santa Marta (SMR) 21:46 planerad
Airbus A330 AVIANCA AV 97 Santiago (SCL) 21:52 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4110 Cartagena 21:53 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9221 Cali 21:55 planerad
Airbus A321 Aeromexico AM 8263 Medellin 21:58 planerad

22:00 21.02.2019

+16°C   Vindar: 1 m/s @ 116°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13L, 13R

ANKOMMANDE — 19
Väntningstid 4 - 11 min.
Airbus A320 Avianca Brazil O6 2209 Pereira 22:00 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 317 Lima (LIM) 22:00 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 6783 Cartagena 22:00 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4119 Cartagena 22:01 planerad
ATR Freighter SATENA 9R 8715 Arauca 22:03 planerad
Boeing 787-9 Air France AF 422 Paris (CDG) 22:05 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 6673 Cartagena 22:12 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9769 Santa Marta (SMR) 22:23 planerad
Airbus A320 Aeromexico AM 8240 Bucaramanga 22:29 planerad
Embraer 170 SATENA 9R 8797 Puerto Carreno 22:35 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 1007 Houston (IAH) 22:40 planerad
ATR Freighter SATENA 9R 8009 Puerto Asis 22:44 planerad
Airbus A320 Avianca Brazil O6 2207 Barranquilla 22:44 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 981 Atlanta 22:50 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4070 Cali 22:50 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 9218 Cali 22:54 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 659 Tocumen (PTY) 22:55 planerad
Airbus A320 Copa Airlines CM 3029 Pereira 22:59 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 6610 Cucuta 22:59 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 4 - 11 min.
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4260 San Andres Island 22:09 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4364 Miami (MIA) 22:10 planerad
Airbus A319 Avianca Brazil O6 2204 Cartagena 22:13 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 6678 Pereira 22:14 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 8469 Cali 22:15 planerad
Airbus A320 Avianca Brazil O6 2260 Bucaramanga 22:15 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 9442 Cucuta 22:19 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 9338 Medellin 22:30 planerad
Airbus A318 Avianca Brazil O6 2206 Barranquilla 22:35 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 8377 Quito (UIO) 22:45 planerad
Boeing 787-8 AVIANCA AV 120 London (LHR) 22:55 planerad

23:00 21.02.2019

+16°C   Vindar: 1 m/s @ 116°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13L, 13R

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 2 - 24 min.
Airbus A320 TAME EQ 526 Quito (UIO) 23:00 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8153 Cartagena 23:01 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1068 Newark (EWR) 23:05 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 9335 Medellin 23:07 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 6603 Bucaramanga 23:14 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 8470 Cali 23:16 planerad
Boeing 737-700 Copa Airlines Colombia P5 7221 San Andres Island 23:20 planerad
Airbus A318 AVIANCA AV 8487 Santa Marta (SMR) 23:44 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8109 Bucaramanga 23:44 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 8186 Medellin 23:46 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 4165 Bucaramanga 23:51 planerad
Airbus A320 Interjet 4O 2932 Mexico 23:55 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4021 Medellin 23:56 planerad
Aeromexico AM 708 Mexico City (MEX) 23:58 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1783 Orlando (MCO) 23:58 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4183 Cucuta 23:59 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 8 - 25 min.
Airbus A321 AVIANCA AV 9716 Barranquilla 23:05 planerad
Boeing 787-8 LATAM Airlines LA 577 Santiago (SCL) 23:10 planerad
Airbus A320 Copa Airlines CM 3008 Cartagena 23:22 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1945 Toronto (YYZ) 23:30 planerad
Boeing 787-9 Air France AF 429 Paris (CDG) 23:55 planerad
Airbus A320 TAME EQ 527 Quito (UIO) 23:59 planerad

00:00 22.02.2019

+16°C   Vindar: 1 m/s @ 116°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13L, 13R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 15 - 25 min.
Embraer 190 AVIANCA AV 365 San Salvador 00:01 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1921 Orlando (MCO) 00:15 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1123 Dallas-Fort Worth (DFW) 00:30 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 52 Lima (LIM) 00:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 American Airlines AA 1122 Dallas-Fort Worth (DFW) 00:10 planerad

01:00 22.02.2019

+15°C   Vindar: 1 m/s @ 130°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 13L, 13R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4111 Cartagena 01:17 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 7 - 15 min.
Airbus A319 LATAM Airlines LA 4250 San Andres Island 01:02 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 1006 Houston (IAH) 01:14 planerad
Airbus A320 Interjet 4O 2933 Mexico City (MEX) 01:15 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1126 Miami (MIA) 01:30 planerad
Aeromexico AM 709 Mexico City (MEX) 01:32 planerad

02:00 22.02.2019

+15°C   Vindar: 1 m/s @ 130°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 13L, 13R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 American Airlines AA 1137 Miami (MIA) 02:00 planerad

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28