Ministro Pistarini, Buenos Aires (EZE / SAEZ)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

13:00 18.01.2019

+22°C   Vindar: 6 m/s @ 160°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-800 KLM KL 9213 São Paulo (GRU) 13:25 planerad
Boeing 767-300 BoA OB 708 Santa Cruz de la Sierra 13:35 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 30 min.
Airbus A330-200 Iberia IB 2602 Barcelona (BCN) 13:00 planerad
Boeing 787-8 Aeromexico AM 31 Mexico City (MEX) 13:10 planerad
Boeing 737-800 KLM KL 9471 São Paulo (GRU) 13:15 planerad
Boeing 787-8 Air Europa UX 42 Madrid 13:25 planerad
Boeing 777-200 Alitalia AZ 681 Rome (FCO) 13:55 planerad

14:00 18.01.2019

+22°C   Vindar: 6 m/s @ 160°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 23 min.
Airbus A320 LATAM Airlines LA 8024 Salvador (SSA) 14:05 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 8011 Lima (LIM) 14:28 planerad
Boeing 777-300ER KLM KL 702 Santiago (SCL) 14:35 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1229 Salvador (SSA) 14:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Boeing 777 British Airways BA 244 London (LHR) 14:20 planerad
Boeing 777-200 Air France AF 229 Paris (CDG) 14:35 planerad

15:00 18.01.2019

+25°C   Vindar: 5 m/s @ 125°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 11, 17

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A320 Azul AD 8760 Belo Horizonte (CNF) 15:00 planerad
Airbus A320 Sky Airline H2 507 Santiago (SCL) 15:00 planerad
KLM KL 9244 Rio De Janeiro (GIG) 15:10 planerad
Embraer 195 Azul AD 8734 Navegantes 15:20 planerad
Boeing 737-700 Gol G3 7690 Florianópolis (FLN) 15:35 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1277 Florianópolis (FLN) 15:50 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 7901 Lima (LIM) 15:55 planerad
Boeing 777-200 Air New Zealand NZ 30 Auckland (AKL) 15:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 12 - 20 min.
Airbus A320 LATAM Airlines LA 9463 Florianópolis (FLN) 15:00 planerad
Boeing 737-800 KLM KL 9241 São Paulo (GRU) 15:20 planerad
Airbus A320 Sky Airline H2 508 Santiago (SCL) 15:35 planerad
Airbus A320 Azul AD 8761 Belo Horizonte (CNF) 15:45 planerad
Boeing 767-300 BoA OB 709 Santa Cruz de la Sierra 15:55 planerad

16:00 18.01.2019

+25°C   Vindar: 5 m/s @ 125°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 11, 17

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 58 min.
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1267 Curitiba (CWB) 16:00 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines Brasil JJ 1308 Rio De Janeiro (GIG) 16:00 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 967 Lima (LIM) 16:58 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 12 - 20 min.
Embraer 195 Azul AD 8735 Navegantes 16:00 planerad
Boeing 737-800 KLM KL 9243 Rio De Janeiro (GIG) 16:00 planerad
Boeing 737-800 KLM KL 9380 Rio De Janeiro (GIG) 16:15 planerad
KLM KL 9223 Santiago (SCL) 16:20 planerad
Boeing 777 PH-BVK Aerolineas Argentinas AR 7800 Amsterdam (AMS) 16:40 planerad
Boeing 777-300ER KLM KL 702 Amsterdam (AMS) 16:40 planerad
Boeing 737-700 KLM KL 9232 Asuncion 16:50 planerad

17:00 18.01.2019

+25°C   Vindar: 5 m/s @ 125°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 11, 17

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 787-9 LATAM Airlines LA 445 Santiago (SCL) 17:05 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2529 Cordoba 17:15 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2423 Mendoza 17:25 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1873 Ushuaia 17:40 planerad
Boeing 737-800 Air Europa UX 3084 San Carlos De Bariloche 17:40 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 22 - 30 min.
Airbus A320 LATAM Airlines LA 1308 Rio de Janeiro 17:00 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 7766 San Carlos De Bariloche 17:15 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines Brasil JJ 8011 Sao Paulo 17:45 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 8011 São Paulo (GRU) 17:45 planerad

18:00 18.01.2019

+24°C   Vindar: 5 m/s @ 109°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 11 min.
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1896 Aeroparque J. Newbery 18:25 planerad
Boeing 737-800 Etihad Airways EY 5022 Trelew 18:25 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1273 Florianópolis (FLN) 18:35 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 2429 Lima (LIM) 18:46 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 443 Santiago (SCL) 18:50 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 5 - 24 min.
Boeing 747-8 D-ABYU Lufthansa LH 511 Frankfurt-am-Main (FRA) 18:05 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2232 Porto Alegre 18:10 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 966 Lima (LIM) 18:11 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1204 Rio De Janeiro (GIG) 18:35 planerad
Boeing 787-9 LATAM Airlines LA 532 New York (JFK) 18:40 planerad

19:00 18.01.2019

+24°C   Vindar: 5 m/s @ 109°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 7 - 20 min.
Aerolineas Argentinas AR 1325 Punta Cana (PUJ) 19:05 planerad
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1371 Cancun 19:10 planerad
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1303 Miami (MIA) 19:30 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1369 Santa Cruz de la Sierra 19:35 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 247 Rio De Janeiro (GIG) 19:45 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 25 - 40 min.
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1364 Lima (LIM) 19:00 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 442 Santiago (SCL) 19:40 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1248 São Paulo (GRU) 19:50 planerad

20:00 18.01.2019

+24°C   Vindar: 5 m/s @ 109°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 LATAM Airlines LA 9462 Florianópolis (FLN) 20:15 planerad
Boeing 787-8 Ethiopian Airlines ET 506 São Paulo (GRU) 20:20 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2739 Puerto Iguazú 20:25 planerad
Embraer 190 KLM KL 9201 Cordoba 20:25 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2601 Comodoro Rivadavia 20:40 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2709 Rosario 20:40 planerad
Embraer 190 Alitalia AZ 4693 Mar del Plata 20:40 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2463 Mendoza 20:45 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 50 min.
Airbus A320 LATAM Airlines LA 2468 Lima (LIM) 20:00 planerad
Embraer 190 KLM KL 9224 São Paulo (GRU) 20:00 planerad
Boeing 777-200 American Airlines AA 996 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:50 planerad

21:00 18.01.2019

+20°C   Vindar: 4 m/s @ 105°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 25 min.
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1135 Madrid (MAD) 21:10 planerad
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1263 Asuncion 21:10 planerad
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1465 Tucuman 21:20 planerad
Boeing 777-200LR Qatar Airways QR 773 São Paulo (GRU) 21:20 planerad
Boeing 737-900 Copa Airlines CM 279 Panama 21:21 planerad
Boeing 737-200 Aerolineas Argentinas AR 1287 Santiago (SCL) 21:25 planerad
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1429 Salta 21:25 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 1310 Rio De Janeiro (GIG) 21:25 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 1309 Asuncion 21:50 planerad
Boeing 737-800 KLM KL 9221 São Paulo (GRU) 21:55 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 8 - 17 min.
Boeing 767-400 United Airlines UA 978 Newark (EWR) 21:00 planerad
Boeing 767-400 Delta Air Lines DL 110 Atlanta (ATL) 21:17 planerad
Boeing 787-8 Ethiopian Airlines ET 507 São Paulo (GRU) 21:20 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2518 Cordoba 21:30 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 248 Rio De Janeiro (GIG) 21:30 planerad
Boeing 767-300 LATAM Airlines Argentina 4M 7820 Miami (MIA) 21:35 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 8119 Rio De Janeiro (GIG) 21:50 planerad
Boeing 777-300ER American Airlines AA 900 Miami (MIA) 21:57 planerad

22:00 18.01.2019

+20°C   Vindar: 4 m/s @ 105°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 5 - 10 min.
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2233 Porto Alegre 22:10 planerad
Boeing 737-800 KLM KL 9222 Rio De Janeiro (GIG) 22:20 planerad
Boeing 787-9 Aeromexico AM 30 Mexico City (MEX) 22:25 planerad
Airbus A321 LATAM Airlines Brasil JJ 8014 São Paulo (GRU) 22:30 planerad
Boeing 777-300ER Turkish Airlines TK 15 São Paulo (GRU) 22:35 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 777 United Airlines UA 818 Houston (IAH) 22:20 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 1310 Rio de Janeiro 22:30 planerad
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1140 Rome (FCO) 22:45 planerad
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1370 Cancun 22:50 planerad
Boeing 777-200LR Qatar Airways QR 774 São Paulo (GRU) 22:50 planerad

23:00 18.01.2019

+20°C   Vindar: 4 m/s @ 105°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 25 - 30 min.
Airbus A319 Sky Airline H2 503 Santiago (SCL) 23:05 planerad
Boeing 737-200 Aerolineas Argentinas AR 1821 Ushuaia 23:25 planerad
Boeing 737-200 Gol G3 3260 El Calafate 23:25 planerad
Boeing 737-800 KLM KL 9321 São Paulo (GRU) 23:25 planerad
Boeing 737-800 KLM KL 9501 Rio De Janeiro (GIG) 23:55 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 11 - 19 min.
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1302 Miami (MIA) 23:00 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 1309 Rio De Janeiro (GIG) 23:00 planerad
Boeing 777-200 American Airlines AA 954 New York (JFK) 23:19 planerad
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1300 New York (JFK) 23:30 planerad
Airbus A319 Sky Airline H2 504 Santiago (SCL) 23:40 planerad
Airbus A340-300 Aerolineas Argentinas AR 1132 Madrid 23:55 planerad
Boeing 777-200 Air New Zealand NZ 31 Auckland (AKL) 23:55 planerad
Boeing 777-200 American Airlines AA 908 Miami (MIA) 23:59 planerad

00:00 19.01.2019

+17°C   Vindar: 3 m/s @ 108°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 11 - 17 min.
Airbus A320 LATAM Airlines LA 7769 San Carlos De Bariloche 00:08 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 8126 Brasília (BSB) 00:25 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 8010 São Paulo (GRU) 00:30 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 19 - 25 min.
Boeing 737-800 Gol G3 7470 Recife 00:05 planerad
Boeing 777-300ER Turkish Airlines TK 16 São Paulo (GRU) 00:05 planerad
Boeing 787-9 Aeromexico AM 29 Mexico City (MEX) 00:30 planerad
Boeing 737-900 Copa Airlines CM 453 Panama 00:44 planerad

01:00 19.01.2019

+17°C   Vindar: 3 m/s @ 108°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Airbus A320 Azul AD 8762 Belo Horizonte (CNF) 01:00 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 363 Panama 01:10 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Aerolineas Argentinas AR 1324 Punta Cana (PUJ) 01:15 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 8127 Brasília (BSB) 01:20 planerad

02:00 19.01.2019

+17°C   Vindar: 3 m/s @ 108°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Embraer 190 KLM KL 9229 São Paulo (GRU) 02:20 planerad
Boeing 737-800 Gol G3 9266 Florianópolis (FLN) 02:25 planerad

03:00 19.01.2019

+15°C   Vindar: 2 m/s @ 133°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11, 17

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 25 - 35 min.
Boeing 737-800 Gol G3 9263 Florianópolis (FLN) 03:05 planerad
Boeing 737-800 Gol G3 7689 Brasília (BSB) 03:40 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 8010 Lima (LIM) 03:55 planerad

04:00 19.01.2019

+15°C   Vindar: 2 m/s @ 133°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11, 17

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 10 - 12 min.
Airbus A340-300 Aerolineas Argentinas AR 1133 Madrid (MAD) 04:20 planerad
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1301 New York (JFK) 04:20 planerad
Airbus A340-300 DHL Aviation EEMEA ES 8569 Caracas 04:20 planerad
Airbus A330 AVIANCA AV 965 Lima (LIM) 04:28 planerad
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1141 Rome (FCO) 04:40 planerad
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1305 Miami (MIA) 04:40 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 13 - 20 min.
Boeing 737-200 Aerolineas Argentinas AR 1874 El Calafate 04:00 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 7900 Lima (LIM) 04:20 planerad
Airbus A320 Azul AD 8763 Belo Horizonte (CNF) 04:30 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 364 Panama 04:43 planerad

05:00 19.01.2019

+15°C   Vindar: 2 m/s @ 133°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11, 17

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 45 min.
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1365 Lima (LIM) 05:00 planerad
Airbus A330 AVIANCA AV 87 Bogota (BOG) 05:00 planerad
Boeing 737-800 Gol G3 7471 Recife 05:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1230 Porto Alegre 05:50 planerad
Airbus A340-300 DHL Aviation EEMEA ES 8568 Caracas (CCS) 05:50 planerad

06:00 19.01.2019

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 140°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 11, 17

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 8 - 9 min.
Airbus A319 LATAM Airlines LA 1449 Lima (LIM) 06:36 planerad
Boeing 767-300 LATAM Airlines Argentina 4M 7823 Miami (MIA) 06:45 planerad
Boeing 777-300ER PH-BVF KLM KL 701 Amsterdam (AMS) 06:45 planerad
Boeing 777-200 American Airlines AA 907 Miami (MIA) 06:53 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 454 Panama 06:59 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 5 - 25 min.
Airbus A330 AVIANCA AV 964 Lima (LIM) 06:03 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1282 Santiago (SCL) 06:05 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2260 Asuncion 06:05 planerad
Airbus A321 LATAM Airlines LA 8015 São Paulo (GRU) 06:10 planerad
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1360 Bogota (BOG) 06:35 planerad
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1428 Salta 06:40 planerad
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1464 Tucuman 06:45 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2462 Mendoza 06:50 planerad

07:00 19.01.2019

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 140°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 11, 17

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 15 - 24 min.
Boeing 767-300 LATAM Airlines LA 2467 Lima (LIM) 07:10 planerad
Boeing 767-300 LATAM Airlines Argentina 4M 7821 Miami (MIA) 07:25 planerad
Boeing 787-9 American Airlines AA 991 Los Angeles (LAX) 07:31 planerad
Boeing 777-200 Alitalia AZ 680 Rome (FCO) 07:55 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 1311 Asuncion 07:55 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 6 - 15 min.
Airbus A330 AVIANCA AV 88 Bogota (BOG) 07:09 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2702 Rosario 07:10 planerad
Boeing 737-800 KLM KL 9500 Rio De Janeiro (GIG) 07:10 planerad
Embraer 190 KLM KL 9200 Cordoba 07:25 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 1450 Lima (LIM) 07:38 planerad
Boeing 737-200 Aerolineas Argentinas AR 1880 Ministro Pistarini 07:45 planerad
Boeing 737-200 Etihad Airways EY 5023 Trelew 07:45 planerad
KLM KL 9234 Ushuaia 07:45 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2724 Puerto Iguazú 07:50 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1872 El Calafate 07:55 planerad
Boeing 737-800 Air Europa UX 3079 San Carlos De Bariloche 07:55 planerad

08:00 19.01.2019

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 140°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 11, 17

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 35 min.
Boeing 747-8 D-ABYQ Lufthansa LH 510 Frankfurt-am-Main (FRA) 08:00 planerad
Boeing 787-9 Air Canada AC 94 Toronto (YYZ) 08:05 planerad
Boeing 787-9 Norwegian Air UK DI 7505 London (LGW) 08:15 planerad
Boeing 777-200 American Airlines AA 997 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:50 planerad
Boeing 787-8 Air Europa UX 41 Madrid 08:50 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 737-800 KLM KL 9227 Rio De Janeiro (GIG) 08:00 planerad
Boeing 767-300 LATAM Airlines LA 2428 Lima (LIM) 08:20 planerad
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1304 Miami (MIA) 08:30 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2600 Ushuaia 08:45 planerad
Embraer 190 Alitalia AZ 4692 Mar del Plata 08:45 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 1311 Rio De Janeiro (GIG) 08:50 planerad
Boeing 777-300ER KLM KL 701 Santiago (SCL) 08:55 planerad

09:00 19.01.2019

+18°C   Vindar: 2 m/s @ 101°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 777 British Airways BA 245 London (LHR) 09:05 planerad
Airbus A321 LATAM Airlines Brasil JJ 8008 São Paulo (GRU) 09:20 planerad
Airbus A319 Sky Airline H2 501 Santiago (SCL) 09:30 planerad
Boeing 777-200 Air France AF 228 Paris (CDG) 09:40 planerad
Boeing 777-300ER American Airlines AA 931 Miami (MIA) 09:50 planerad
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1231 Porto Alegre 09:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 787-9 Air Canada AC 95 Toronto (YYZ) 09:40 planerad

10:00 19.01.2019

+18°C   Vindar: 2 m/s @ 101°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 6 - 10 min.
Airbus A320 LATAM Airlines LA 465 Santiago (SCL) 10:00 planerad
Boeing 737-800 KLM KL 9382 Rio De Janeiro (GIG) 10:10 planerad
Boeing 737-800 KLM KL 9413 São Paulo (GRU) 10:20 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 8122 Rio De Janeiro (GIG) 10:25 planerad
Embraer 190 KLM KL 9251 Asuncion 10:30 planerad
Boeing 777-200 American Airlines AA 953 New York (JFK) 10:38 planerad
Boeing 767-400 Delta Air Lines DL 101 Atlanta 10:40 planerad
Boeing 767-400 United Airlines UA 979 Newark (EWR) 10:50 planerad
Embraer 190 KLM KL 9242 Cordoba 10:50 planerad
Airbus A321 LATAM Airlines LA 455 Santiago (SCL) 10:55 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 5 - 30 min.
Boeing 777-200 American Airlines AA 934 Miami (MIA) 10:01 planerad
Airbus A319 Sky Airline H2 502 Santiago (SCL) 10:05 planerad
Airbus A321 LATAM Airlines LA 8009 São Paulo (GRU) 10:35 planerad
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1266 Curitiba (CWB) 10:40 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1276 Florianópolis (FLN) 10:50 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 464 Santiago (SCL) 10:55 planerad

11:00 19.01.2019

+18°C   Vindar: 2 m/s @ 101°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 Azul AD 8766 Sao Paulo 11:00 planerad
Airbus A330-200 Iberia IB 2601 Barcelona 11:05 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1283 Santiago (SCL) 11:20 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 819 Houston (IAH) 11:20 planerad
Embraer 195 Azul AD 8722 Cabo Frio 11:25 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 737-800 Gol G3 7702 Maceió 11:00 planerad
Boeing 737-800 KLM KL 9298 São Paulo (GRU) 11:10 planerad
Boeing 787-9 Norwegian Air UK DI 7506 London (LGW) 11:30 planerad
Embraer 190 KLM KL 9216 Mendoza 11:30 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 278 Panama 11:34 planerad
Airbus A320 Azul AD 8767 Sao Paulo 11:40 planerad
Embraer 190 KLM KL 9203 Cordoba 11:50 planerad

12:00 19.01.2019

+21°C   Vindar: 2 m/s @ 11°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 35

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 35 min.
Boeing 737-800 KLM KL 9296 São Paulo (GRU) 12:00 planerad
Boeing 737-800 Gol G3 7688 Brasília (BSB) 12:35 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 25 min.
Airbus A321 LATAM Airlines LA 456 Santiago (SCL) 12:00 planerad
Embraer 195 Azul AD 8723 Cabo Frio 12:05 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 9467 Florianópolis (FLN) 12:30 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1368 Santa Cruz de la Sierra 12:40 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 7734 El Calafate 12:50 planerad

Andra datum

January, 2019

18