Ministro Pistarini, Buenos Aires (EZE / SAEZ)

Planespotter’s tidtabell

09:00 28.02.2020

+23°C   Vindar: 2 m/s @ 310°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29, 35

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 7 - 20 min.
Airbus A320 LATAM LA 8012 São Paulo (GRU) 09:00 planerad
Boeing 777 G-YMMT British Airways BA 245 London (LHR) 09:10 planerad
Airbus A319 Sky Airline H2 501 Santiago (SCL) 09:17 planerad
Boeing 767-300 Delta Air Lines DL 101 Atlanta (ATL) 09:20 planerad
Boeing 737-800 Gol G3 7680 São Paulo (GRU) 09:30 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1257 Rio De Janeiro (GIG) 09:50 planerad
Boeing 777-200 Air France AF 228 Paris (CDG) 09:50 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1249 São Paulo (GRU) 09:55 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1269 Curitiba (CWB) 09:55 planerad
Boeing 777-300ER N719AN American AA 931 Miami (MIA) 09:56 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 27 - 52 min.
Boeing 787-9 KLM KL 701 Santiago (SCL) 09:00 planerad
Airbus A319 Sky Airline H2 502 Santiago (SCL) 09:52 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1274 Florianópolis (FLN) 09:55 planerad

10:00 28.02.2020

+23°C   Vindar: 2 m/s @ 310°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29, 35

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 6 - 10 min.
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1231 Porto Alegre (POA) 10:10 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2541 Mendoza 10:15 planerad
Airbus A321 LATAM Airlines LA 8008 São Paulo (GRU) 10:15 planerad
Airbus A320 LATAM LA 467 Santiago (SCL) 10:23 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2261 Asuncion 10:30 planerad
Boeing 777-200 N798AN American AA 953 New York (JFK) 10:40 planerad
Airbus A320 LATAM LA 7815 Santiago (SCL) 10:45 planerad
Boeing 777-200 N785AN American AA 997 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:49 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 35 min.
Airbus A320 LATAM Airlines LA 8093 Rio De Janeiro (GIG) 10:10 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1292 Rio De Janeiro (GIG) 10:45 planerad

11:00 28.02.2020

+23°C   Vindar: 2 m/s @ 310°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29, 35

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 15 - 20 min.
Airbus A330-200 EC-MOY Iberia IB 2601 Barcelona (BCN) 11:05 planerad
Boeing 777 N78001 United UA 819 Houston (IAH) 11:20 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1787 Ushuahia (USH) 11:30 planerad
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1501 Cordoba (COR) 11:50 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 7 - 10 min.
Airbus A320 LATAM LA 466 Santiago (SCL) 11:13 planerad
Boeing 737-800 Gol G3 7453 São Paulo (GRU) 11:15 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2284 Santiago (SCL) 11:20 planerad
Boeing 787-9 Norwegian Air UK DI 7506 London (LGW) 11:30 planerad
Boeing 737-800 Copa CM 278 Tocumen (PTY) 11:38 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1252 São Paulo (GRU) 11:45 planerad
Airbus A320 LATAM LA 7504 Puerto Iguazu 11:45 planerad

12:00 28.02.2020

+29°C   Vindar: 3 m/s @ 284°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Azul AD 8766 Sao Paulo 12:00 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 12 - 20 min.
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1524 Cordoba (COR) 12:00 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1820 Ushuaia 12:00 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2412 Mendoza 12:00 planerad
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1392 Montevideo (MVD) 12:05 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1698 San Carlos De Bariloche 12:25 planerad
Airbus A321 LATAM Airlines LA 8009 São Paulo (GRU) 12:25 planerad

13:00 28.02.2020

+29°C   Vindar: 3 m/s @ 284°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1241 São Paulo (GRU) 13:25 planerad
Boeing 737-800 Gol G3 7688 Brasília (BSB) 13:30 planerad
Boeing 767-300 BoA OB 708 Santa Cruz (VVI) 13:30 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1271 Florianópolis (FLN) 13:35 planerad
Boeing 737-800 Gol G3 7682 São Paulo (GRU) 13:40 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1223 Porto Seguro (BPS) 13:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 12 - 15 min.
Airbus A320 Azul AD 8767 Sao Paulo 13:00 planerad
Airbus A330-200 Iberia IB 2602 Barcelona (BCN) 13:00 planerad
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1134 Madrid (MAD) 13:10 planerad
Boeing 787-9 Air Europa UX 42 Madrid (MAD) 13:25 planerad

14:00 28.02.2020

+29°C   Vindar: 3 m/s @ 284°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 8 - 15 min.
Airbus A320 LATAM LA 8003 São Paulo (GRU) 14:10 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 8011 Lima (LIM) 14:25 planerad
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1393 Montevideo (MVD) 14:35 planerad
Boeing 777-300ER Air Canada AC 92 Santiago (SCL) 14:40 planerad
Boeing 787-9 KLM KL 702 Santiago (SCL) 14:40 planerad
Airbus A319 Sky Airline H2 507 Santiago (SCL) 14:47 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 777-200 Alitalia AZ 681 Rome (FCO) 14:05 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1786 Ushuahia (USH) 14:15 planerad
Boeing 737-800 Gol G3 7653 Rio De Janeiro (GIG) 14:15 planerad
Boeing 777 British Airways BA 244 London (LHR) 14:15 planerad
Airbus A340-600 Iberia IB 6856 Madrid (MAD) 14:20 planerad
Boeing 777-200 Air France AF 229 Paris (CDG) 14:20 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 8043 Florianópolis (FLN) 14:30 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1272 Florianópolis (FLN) 14:45 planerad

15:00 28.02.2020

+33°C   Vindar: 3 m/s @ 309°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 29, 35

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 13 - 18 min.
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1229 Salvador (SSA) 15:05 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 7901 Lima (LIM) 15:17 planerad
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1529 Cordoba (COR) 15:35 planerad
Boeing 767-300 LATAM Airlines LA 7824 Santiago (SCL) 15:48 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 17 - 23 min.
Boeing 767-300 BoA OB 709 Santa Cruz (VVI) 15:00 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1250 Rio De Janeiro (GIG) 15:05 planerad
Airbus A319 Sky Airline H2 508 Santiago (SCL) 15:22 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1244 São Paulo (GRU) 15:45 planerad

16:00 28.02.2020

+33°C   Vindar: 3 m/s @ 309°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 29, 35

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 7 - 35 min.
Boeing 777-200 Air New Zealand NZ 30 Auckland (AKL) 16:00 planerad
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1265 Rio De Janeiro (GIG) 16:05 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2413 Mendoza 16:10 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1873 El Calafate 16:20 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2285 Santiago (SCL) 16:20 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1871 Ushuaia 16:55 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 7 - 10 min.
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1286 Santiago (SCL) 16:05 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 8011 São Paulo (GRU) 16:15 planerad
Boeing 737-800 Gol G3 7675 São Paulo (GRU) 16:20 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1368 Santa Cruz (VVI) 16:30 planerad
Boeing 787-9 PH-BHA KLM KL 702 Amsterdam (AMS) 16:30 planerad
Boeing 777-300ER Air Canada AC 93 Santiago (SCL) 16:40 planerad
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1360 Bogota (BOG) 16:45 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 8013 São Paulo (GRU) 16:50 planerad

17:00 28.02.2020

+33°C   Vindar: 3 m/s @ 309°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 29, 35

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 25 - 30 min.
Airbus A320 Azul AD 8770 Sao Paulo 17:00 planerad
Boeing 787-9 LATAM LA 445 Santiago (SCL) 17:00 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1275 Florianópolis (FLN) 17:30 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1293 Rio De Janeiro (GIG) 17:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 - 25 min.
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2262 Asuncion 17:00 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 7770 San Carlos De Bariloche 17:15 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2232 Porto Alegre (POA) 17:40 planerad

18:00 28.02.2020

+30°C   Vindar: 7 m/s @ 115°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1253 São Paulo (GRU) 18:10 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 8092 Rio De Janeiro (GIG) 18:25 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 Azul AD 8771 Sao Paulo 18:00 planerad
Boeing 747-8 Lufthansa LH 511 Frankfurt-am-Main (FRA) 18:05 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1268 Curitiba (CWB) 18:10 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1290 Santiago (SCL) 18:15 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1256 Rio De Janeiro (GIG) 18:20 planerad
Boeing 787-9 LATAM LA 532 Santiago (SCL) 18:35 planerad

19:00 28.02.2020

+30°C   Vindar: 7 m/s @ 115°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 4 - 18 min.
Boeing 737-800 Gol G3 7684 São Paulo (GRU) 19:05 planerad
Airbus A320 LATAM LA 2429 Lima (LIM) 19:06 planerad
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1371 Cancún (CUN) 19:10 planerad
Airbus A321 LATAM LA 443 Santiago (SCL) 19:12 planerad
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1303 Miami (MIA) 19:30 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1273 Florianópolis (FLN) 19:40 planerad
Boeing 787-8 Ethiopian ET 506 São Paulo (GRU) 19:55 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 7769 San Carlos De Bariloche 19:58 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 16 - 20 min.
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1364 Lima (LIM) 19:00 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 8002 São Paulo (GRU) 19:20 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1248 São Paulo (GRU) 19:40 planerad
Boeing 737-800 Gol G3 7685 São Paulo (GRU) 19:45 planerad
Airbus A320 LATAM LA 2468 Lima (LIM) 19:58 planerad

20:00 28.02.2020

+30°C   Vindar: 7 m/s @ 115°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 25 min.
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2739 Puerto Iguazu 20:00 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2709 Rosario 20:05 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2509 Cordoba 20:30 planerad
Airbus A320 LATAM LA 7745 Ushuaia 20:33 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2463 Mendoza 20:40 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2601 Comodoro Rivadavia 20:40 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 247 Rio De Janeiro (GIG) 20:40 planerad
Airbus A350-900 Iberia IB 6845 Madrid (MAD) 20:40 planerad
Bombardier CRJ200 Silk Way ZP 818 Asuncion 20:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 35 min.
Airbus A321 LATAM LA 442 Santiago (SCL) 20:20 planerad
Boeing 777-200 American AA 996 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:55 planerad

21:00 28.02.2020

+20°C   Vindar: 8 m/s @ 104°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 Gol G3 7650 Rio De Janeiro (GIG) 21:15 planerad
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1287 Santiago (SCL) 21:15 planerad
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1429 Salta (SLA) 21:25 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2465 Tucuman 21:25 planerad
Boeing 777-200LR Qatar Airways QR 773 São Paulo (GRU) 21:30 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2263 Asuncion 21:35 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2233 Porto Alegre (POA) 21:50 planerad
Boeing 787-9 Aeromexico AM 30 Mexico City (MEX) 21:55 planerad
Airbus A320 Sky Airline H2 503 Santiago (SCL) 21:57 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A320 LATAM LA 7816 Santiago (SCL) 21:02 planerad
Boeing 767-300 Delta Air Lines DL 110 Atlanta (ATL) 21:15 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2518 Cordoba 21:30 planerad
Boeing 787-8 Ethiopian ET 507 São Paulo (GRU) 21:30 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2762 Rosario 21:35 planerad
Boeing 777-300ER American AA 900 Miami (MIA) 21:45 planerad
Bombardier CRJ200 Silk Way ZP 819 Asuncion 21:50 planerad

22:00 28.02.2020

+20°C   Vindar: 8 m/s @ 104°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 4 - 5 min.
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1251 Rio De Janeiro (GIG) 22:10 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1245 São Paulo (GRU) 22:15 planerad
Airbus A320 SA AVIANCA AV 217 Bogota (BOG) 22:20 planerad
Airbus A320 LATAM LA 469 Santiago (SCL) 22:23 planerad
Boeing 777-300ER Turkish Airlines TK 15 São Paulo (GRU) 22:25 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 11 - 13 min.
Boeing 777 United UA 818 Houston (IAH) 22:05 planerad
Boeing 767-300 LATAM Argentina 4M 7820 Miami (MIA) 22:15 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 248 Rio De Janeiro (GIG) 22:20 planerad
Airbus A320 Sky Airline H2 504 Santiago (SCL) 22:32 planerad
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1140 Rome (FCO) 22:45 planerad

23:00 28.02.2020

+20°C   Vindar: 8 m/s @ 104°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 12 - 25 min.
Airbus A320 LATAM Airlines LA 8014 São Paulo (GRU) 23:00 planerad
Boeing 737 Aerolineas Argentinas AR 1325 Punta Cana (PUJ) 23:10 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1291 Santiago (SCL) 23:15 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1369 Santa Cruz (VVI) 23:30 planerad
Airbus A320 LATAM LA 8010 São Paulo (GRU) 23:55 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1302 Miami (MIA) 23:00 planerad
Boeing 777-200 American AA 954 New York (JFK) 23:09 planerad
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1370 Cancún (CUN) 23:10 planerad
Airbus A350-900 Iberia IB 6844 Madrid (MAD) 23:10 planerad
Boeing 777-200LR Qatar Airways QR 774 São Paulo (GRU) 23:15 planerad
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1300 New York (JFK) 23:30 planerad
Boeing 777-200 Air New Zealand NZ 31 Auckland (AKL) 23:45 planerad
Boeing 777-300ER Turkish Airlines TK 16 São Paulo (GRU) 23:50 planerad
Airbus A320 LATAM LA 1310 Asuncion 23:55 planerad
Boeing 777-200 American AA 908 Miami (MIA) 23:55 planerad
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1132 Madrid (MAD) 23:55 planerad
Boeing 787-9 Aeromexico AM 29 Mexico City (MEX) 23:55 planerad

00:00 29.02.2020

+18°C   Vindar: 5 m/s @ 96°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 9 min.
Boeing 737-800 Gol G3 7452 São Paulo (GRU) 00:25 planerad
Boeing 737-800 Copa CM 279 Tocumen (PTY) 00:34 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 SA AVIANCA AV 218 Bogota (BOG) 00:10 planerad

01:00 29.02.2020

+18°C   Vindar: 5 m/s @ 96°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 45 min.
Boeing 737-700 Gol G3 7648 Rio De Janeiro (GIG) 01:05 planerad
Boeing 737-800 Gol G3 7690 Florianópolis (FLN) 01:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 32 min.
Boeing 737-800 Gol G3 7470 Recife (REC) 01:05 planerad
Boeing 737-800 Copa CM 453 Tocumen (PTY) 01:37 planerad

02:00 29.02.2020

+18°C   Vindar: 5 m/s @ 96°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 45 min.
Boeing 737-700 Gol G3 9300 Florianópolis (FLN) 02:10 planerad
Airbus A320 Azul AD 9302 Sao Paulo 02:55 planerad

03:00 29.02.2020

+18°C   Vindar: 4 m/s @ 92°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 - 35 min.
Boeing 737 Aerolineas Argentinas AR 1324 Punta Cana (PUJ) 03:15 planerad
Boeing 737-700 Gol G3 9301 Florianópolis (FLN) 03:20 planerad
Airbus A320 LATAM LA 8010 Lima (LIM) 03:55 planerad

04:00 29.02.2020

+18°C   Vindar: 4 m/s @ 92°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 11 - 15 min.
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 363 Tocumen (PTY) 04:08 planerad
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1133 Madrid (MAD) 04:20 planerad
Airbus A330 SA AVIANCA AV 965 Lima (LIM) 04:25 planerad
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1141 Rome (FCO) 04:40 planerad
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1305 Miami (MIA) 04:40 planerad
Airbus A320 Azul AD 9300 Recife (REC) 04:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
Airbus A320 LATAM Airlines LA 7900 Lima (LIM) 04:20 planerad
Boeing 737-800 Gol G3 7689 Brasília (BSB) 04:40 planerad

05:00 29.02.2020

+18°C   Vindar: 4 m/s @ 92°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 30 min.
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1365 Lima (LIM) 05:00 planerad
Airbus A330 SA AVIANCA AV 87 Bogota (BOG) 05:30 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 12 - 21 min.
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1222 Porto Seguro (BPS) 05:05 planerad
Boeing 737-800 Gol G3 7691 Florianópolis (FLN) 05:05 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 364 Tocumen (PTY) 05:26 planerad
Boeing 737-700 Gol G3 7681 São Paulo (GRU) 05:40 planerad
Airbus A320 Azul AD 9301 Recife (REC) 05:50 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2260 Asuncion 05:55 planerad

06:00 29.02.2020

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 62°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 7 - 10 min.
Boeing 767-300 LATAM Airlines LA 2467 Lima (LIM) 06:35 planerad
Boeing 737-800 Gol G3 7471 Recife (REC) 06:45 planerad
Airbus A320 LATAM LA 1311 Asuncion 06:50 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 10 - 30 min.
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1230 Porto Alegre (POA) 06:00 planerad
Airbus A330 SA AVIANCA AV 964 Lima (LIM) 06:00 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2724 Puerto Iguazu 06:10 planerad
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1428 Salta (SLA) 06:40 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2472 Tucuman 06:40 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1240 São Paulo (GRU) 06:40 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2462 Mendoza 06:45 planerad

07:00 29.02.2020

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 62°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 8 - 15 min.
Boeing 787-9 PH-BHC KLM KL 701 Amsterdam (AMS) 07:05 planerad
Boeing 737-800 Copa CM 454 Tocumen (PTY) 07:06 planerad
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1361 Bogota (BOG) 07:10 planerad
Boeing 777-200 American AA 907 Miami (MIA) 07:10 planerad
Boeing 767-300 LATAM Argentina 4M 7821 Miami (MIA) 07:25 planerad
Boeing 787-9 American AA 991 Los Angeles (LAX) 07:37 planerad
Bombardier CRJ200 Silk Way ZP 820 Asuncion 07:50 planerad
Boeing 777-300ER Alitalia AZ 680 Rome (FCO) 07:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 40 min.
Airbus A330 SA AVIANCA AV 88 Bogota (BOG) 07:00 planerad
Airbus A320 LATAM LA 468 Santiago (SCL) 07:00 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 8015 São Paulo (GRU) 07:40 planerad
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1264 Rio De Janeiro (GIG) 07:45 planerad
Boeing 767-300 LATAM LA 2428 Lima (LIM) 07:55 planerad

08:00 29.02.2020

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 62°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 14 - 20 min.
Boeing 747-8 D-ABYM Lufthansa LH 510 Frankfurt-am-Main (FRA) 08:00 planerad
Boeing 787-9 Norwegian Air UK DI 7505 London (LGW) 08:15 planerad
Airbus A340-600 Iberia IB 6841 Madrid (MAD) 08:35 planerad
Airbus A320 LATAM LA 7815 Santiago (SCL) 08:48 planerad
Boeing 787-9 Air Europa UX 41 Madrid (MAD) 08:50 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 7 - 15 min.
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1500 Cordoba (COR) 08:00 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2702 Rosario 08:00 planerad
Boeing 737-800 Gol G3 7649 Rio De Janeiro (GIG) 08:10 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1270 Florianópolis (FLN) 08:25 planerad
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1304 Miami (MIA) 08:30 planerad
Boeing 767-300 LATAM Airlines LA 7827 Santiago (SCL) 08:35 planerad
Bombardier CRJ200 Silk Way ZP 821 Asuncion 08:40 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2600 Ushuaia 08:55 planerad

Andra datum

August, 2019

11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18