Ministro Pistarini, Buenos Aires (EZE / SAEZ)

Planespotter’s tidtabell

00:00 26.05.2020

+13°C   Vindar: 4 m/s @ 220°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 790 m   Uppskattad bana: 17, 29

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 16 - 21 min.
Airbus A320 LATAM Airlines LA 8010 São Paulo (GRU) 00:10 planerad
Boeing 737-800 Copa CM 279 Tocumen (PTY) 00:31 planerad
Airbus A320 LATAM LA 7769 San Carlos De Bariloche 00:43 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 SA AVIANCA AV 218 Bogota (BOG) 00:10 planerad

01:00 26.05.2020

+13°C   Vindar: 4 m/s @ 220°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 790 m   Uppskattad bana: 17, 29

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 787-8 SA AVIANCA AV 218 Bogota (BOG) 01:20 planerad
Boeing 737-800 Copa CM 453 Tocumen (PTY) 01:25 planerad

02:00 26.05.2020

+13°C   Vindar: 4 m/s @ 220°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 790 m   Uppskattad bana: 17, 29

03:00 26.05.2020

+12°C   Vindar: 3 m/s @ 209°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 17

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 LATAM Airlines LA 8010 Lima (LIM) 03:55 planerad

04:00 26.05.2020

+12°C   Vindar: 3 m/s @ 209°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 17

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 7 - 10 min.
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 363 Tocumen (PTY) 04:06 planerad
Airbus A320 SA AVIANCA AV 965 Lima (LIM) 04:10 planerad
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1133 Madrid (MAD) 04:20 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 LATAM Airlines LA 7900 Lima (LIM) 04:20 planerad

05:00 26.05.2020

+12°C   Vindar: 3 m/s @ 209°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 17

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 27 - 30 min.
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1365 Lima (LIM) 05:00 planerad
Airbus A330 SA AVIANCA AV 87 Bogota (BOG) 05:30 planerad
Boeing 787-9 KLM KL 701 Amsterdam (AMS) 05:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 32 min.
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 364 Tocumen (PTY) 05:18 planerad
Airbus A320 SA AVIANCA AV 964 Lima (LIM) 05:50 planerad

06:00 26.05.2020

+12°C   Vindar: 3 m/s @ 209°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 17

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 4 - 5 min.
Boeing 777-200 American AA 907 Miami (MIA) 06:32 planerad
Boeing 767-300 LATAM Airlines LA 2467 Lima (LIM) 06:35 planerad
Boeing 747-8 Lufthansa LH 510 Frankfurt-am-Main (FRA) 06:40 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 25 - 40 min.
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1230 Porto Alegre (POA) 06:00 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1240 São Paulo (GRU) 06:40 planerad
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1428 Salta (SLA) 06:40 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2464 Tucuman 06:40 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2462 Mendoza 06:50 planerad
Airbus A330 SA AVIANCA AV 88 Bogota (BOG) 06:50 planerad

07:00 26.05.2020

+10°C   Vindar: 3 m/s @ 239°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 7 - 15 min.
Boeing 737-800 Copa CM 454 Tocumen (PTY) 07:04 planerad
Boeing 787-9 KLM KL 701 Amsterdam (AMS) 07:05 planerad
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1361 Bogota (BOG) 07:10 planerad
Boeing 767-300 LATAM Argentina 4M 7821 Miami (MIA) 07:25 planerad
Boeing 787-9 American AA 991 Los Angeles (LAX) 07:26 planerad
Boeing 787-9 Air Europa UX 41 Madrid (MAD) 07:35 planerad
Bombardier CRJ200 Silk Way ZP 820 Asuncion 07:50 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 7 - 25 min.
Airbus A330 SA AVIANCA AV 88 Bogota (BOG) 07:00 planerad
Airbus A320 LATAM LA 468 Santiago (SCL) 07:00 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1500 Cordoba (COR) 07:10 planerad
Boeing 787-9 KLM KL 701 Santiago (SCL) 07:35 planerad
Airbus A320 LATAM LA 8015 São Paulo (GRU) 07:40 planerad
Boeing 767-300 LATAM Airlines LA 2428 Lima (LIM) 07:45 planerad

08:00 26.05.2020

+10°C   Vindar: 3 m/s @ 239°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 7 - 15 min.
Boeing 787-9 Air France AF 228 Paris (CDG) 08:10 planerad
Boeing 787-9 Norwegian Air UK DI 7505 London (LGW) 08:15 planerad
Boeing 787-9 American AA 997 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:30 planerad
Boeing 777-200 American AA 931 Miami (MIA) 08:37 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 25 min.
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1280 Santiago (SCL) 08:15 planerad
Bombardier CRJ200 Silk Way ZP 821 Asuncion 08:40 planerad

09:00 26.05.2020

+10°C   Vindar: 3 m/s @ 239°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 - 13 min.
Boeing 777 British Airways BA 245 London (LHR) 09:10 planerad
Airbus A320 Sky Airline H2 501 Santiago (SCL) 09:15 planerad
Boeing 767-300 Delta Air Lines DL 101 Atlanta (ATL) 09:20 planerad
Airbus A320 LATAM LA 8012 São Paulo (GRU) 09:25 planerad
Boeing 777-200 American AA 953 New York (JFK) 09:38 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1257 Rio De Janeiro (GIG) 09:50 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1249 São Paulo (GRU) 09:55 planerad
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1269 Curitiba (CWB) 09:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 50 min.
Boeing 787-9 KLM KL 701 Santiago (SCL) 09:00 planerad
Airbus A320 Sky Airline H2 502 Santiago (SCL) 09:50 planerad

10:00 26.05.2020

+10°C   Vindar: 2 m/s @ 238°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1231 Porto Alegre (POA) 10:00 planerad
Airbus A330-200 Iberia IB 2601 Barcelona (BCN) 10:15 planerad
Airbus A321 LATAM LA 8008 São Paulo (GRU) 10:15 planerad
Boeing 777 United UA 819 Houston (IAH) 10:20 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2541 Mendoza 10:25 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1501 Cordoba (COR) 10:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 35 min.
Airbus A320 LATAM LA 8093 Rio De Janeiro (GIG) 10:10 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1292 Rio De Janeiro (GIG) 10:45 planerad

11:00 26.05.2020

+10°C   Vindar: 2 m/s @ 238°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 29

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 14 - 18 min.
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1252 São Paulo (GRU) 11:10 planerad
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1284 Santiago (SCL) 11:20 planerad
Boeing 737-800 Copa CM 278 Tocumen (PTY) 11:38 planerad

12:00 26.05.2020

+10°C   Vindar: 2 m/s @ 238°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 29

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A330-200 Iberia IB 2602 Barcelona (BCN) 12:00 planerad
Boeing 787-9 Air Europa UX 42 Madrid (MAD) 12:15 planerad
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1392 Montevideo (MVD) 12:20 planerad
Airbus A321 LATAM LA 8009 São Paulo (GRU) 12:25 planerad

13:00 26.05.2020

+15°C   Vindar: 2 m/s @ 241°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 min.
Boeing 787-9 KLM KL 702 Santiago (SCL) 13:05 planerad
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1281 Santiago (SCL) 13:15 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1241 São Paulo (GRU) 13:25 planerad
Airbus A320 LATAM LA 8042 Florianópolis (FLN) 13:35 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 5 min.
Airbus A350-900 Iberia IB 6856 Madrid (MAD) 13:25 planerad
Boeing 787-9 Air France AF 229 Paris (CDG) 13:30 planerad
Airbus A320 LATAM LA 7502 Puerto Iguazu 13:30 planerad

14:00 26.05.2020

+15°C   Vindar: 2 m/s @ 241°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 12 - 15 min.
Airbus A320 LATAM LA 8011 Lima (LIM) 14:25 planerad
Boeing 787-9 Air Canada AC 92 Santiago (SCL) 14:40 planerad
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1393 Montevideo (MVD) 14:50 planerad
Airbus A320 Sky Airline H2 507 Santiago (SCL) 14:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 - 25 min.
Boeing 737-800 Gol G3 7653 Rio De Janeiro (GIG) 14:15 planerad
Airbus A320 LATAM LA 8043 Florianópolis (FLN) 14:30 planerad
Boeing 787-9 KLM KL 702 Amsterdam (AMS) 14:55 planerad

15:00 26.05.2020

+15°C   Vindar: 2 m/s @ 241°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 21 - 31 min.
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1393 Montevideo (MVD) 15:05 planerad
Airbus A320 LATAM LA 7901 Lima (LIM) 15:17 planerad
Boeing 767-300 LATAM LA 7824 Santiago (SCL) 15:48 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1250 Rio De Janeiro (GIG) 15:05 planerad
Airbus A320 Sky Airline H2 508 Santiago (SCL) 15:25 planerad

16:00 26.05.2020

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 255°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1285 Santiago (SCL) 16:20 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1286 Santiago (SCL) 16:15 planerad
Airbus A320 LATAM LA 8011 São Paulo (GRU) 16:15 planerad
Boeing 787-9 Air Canada AC 93 Toronto 16:20 planerad
Boeing 767-300 LATAM LA 7823 Santiago (SCL) 16:40 planerad
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1360 Bogota (BOG) 16:45 planerad
Airbus A320 LATAM LA 8013 São Paulo (GRU) 16:50 planerad
Boeing 747-8 Lufthansa LH 511 Frankfurt-am-Main (FRA) 16:55 planerad

17:00 26.05.2020

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 255°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 20 min.
Airbus A320 Azul AD 8770 Sao Paulo 17:00 planerad
Boeing 787-9 LATAM LA 445 Santiago (SCL) 17:00 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 7763 San Carlos De Bariloche 17:20 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1253 São Paulo (GRU) 17:40 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1293 Rio De Janeiro (GIG) 17:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1262 Asuncion 17:00 planerad
Airbus A320 LATAM LA 7764 San Carlos De Bariloche 17:05 planerad

18:00 26.05.2020

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 255°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1253 São Paulo (GRU) 18:10 planerad
Airbus A320 LATAM LA 8092 Rio De Janeiro (GIG) 18:25 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 20 min.
Airbus A320 Azul AD 8771 Sao Paulo 18:00 planerad
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1268 Curitiba (CWB) 18:10 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1256 Rio De Janeiro (GIG) 18:20 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1248 São Paulo (GRU) 18:40 planerad

19:00 26.05.2020

+15°C   Vindar: 0 m/s @ 262°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 32 min.
Airbus A319 LATAM LA 2429 Lima (LIM) 19:03 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2609 Mar del Plata 19:35 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 35 min.
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1364 Lima (LIM) 19:00 planerad
Airbus A320 LATAM LA 8002 São Paulo (GRU) 19:35 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1248 São Paulo (GRU) 19:40 planerad
Boeing 787-9 American AA 996 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:55 planerad

20:00 26.05.2020

+15°C   Vindar: 0 m/s @ 262°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2509 Cordoba 20:20 planerad
Bombardier CRJ200 Silk Way ZP 818 Asuncion 20:45 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 7 - 30 min.
Airbus A319 LATAM LA 2468 Lima (LIM) 20:08 planerad
Boeing 767-300 Delta Air Lines DL 110 Atlanta (ATL) 20:15 planerad
Boeing 777 United UA 818 Houston (IAH) 20:45 planerad
Boeing 777-300ER American AA 900 Miami (MIA) 20:50 planerad

21:00 26.05.2020

+15°C   Vindar: 0 m/s @ 262°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A321 LATAM LA 459 Santiago (SCL) 21:06 planerad
Boeing 787-9 Aeromexico AM 30 Mexico City (MEX) 21:10 planerad
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1287 Santiago (SCL) 21:15 planerad
Boeing 737-800 Gol G3 7650 Rio De Janeiro (GIG) 21:15 planerad
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1263 Asuncion 21:25 planerad
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1429 Salta (SLA) 21:25 planerad
Boeing 777-300ER Turkish Airlines TK 15 São Paulo (GRU) 21:30 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 35 min.
Boeing 777 United UA 818 Houston (IAH) 21:05 planerad
Boeing 777-200 American AA 954 New York (JFK) 21:40 planerad
Bombardier CRJ200 Silk Way ZP 819 Asuncion 21:50 planerad
Boeing 787-9 American AA 992 Los Angeles (LAX) 21:55 planerad

22:00 26.05.2020

+13°C   Vindar: 1 m/s @ 12°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 7 - 10 min.
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1245 São Paulo (GRU) 22:00 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1251 Rio De Janeiro (GIG) 22:10 planerad
Boeing 767-300 LATAM LA 7822 Santiago (SCL) 22:15 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 45 min.
Airbus A321 LATAM LA 458 Santiago (SCL) 22:10 planerad
Boeing 777-200 American AA 908 Miami (MIA) 22:10 planerad
Boeing 777-300ER Turkish Airlines TK 16 São Paulo (GRU) 22:55 planerad

23:00 26.05.2020

+13°C   Vindar: 1 m/s @ 12°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 LATAM LA 8014 São Paulo (GRU) 23:00 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 20 - 25 min.
Boeing 777-200LR Qatar Airways QR 774 São Paulo (GRU) 23:05 planerad
Boeing 787-9 Aeromexico AM 29 Mexico City (MEX) 23:10 planerad
Boeing 767-300 LATAM Argentina 4M 7820 Miami (MIA) 23:35 planerad
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1132 Madrid (MAD) 23:55 planerad

Andra datum

November, 2019

06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25