Ministro Pistarini, Buenos Aires (EZE / SAEZ)

Planespotter’s tidtabell

18:00 20.09.2020

+19°C   Vindar: 4 m/s @ 240°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29

19:00 20.09.2020

+19°C   Vindar: 4 m/s @ 240°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29

20:00 20.09.2020

+19°C   Vindar: 4 m/s @ 240°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 20 min.
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2709 Rosario 20:00 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2509 Cordoba 20:20 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2739 Puerto Iguazu 20:25 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2601 Mar del Plata 20:40 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2463 Mendoza 20:45 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 787-9 Air Europa UX 342 Madrid (MAD) 20:15 planerad

21:00 20.09.2020

+16°C   Vindar: 3 m/s @ 194°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1429 Salta (SLA) 21:25 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2465 Tucuman 21:25 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2518 Cordoba 21:30 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2762 Rosario 21:35 planerad

22:00 20.09.2020

+16°C   Vindar: 3 m/s @ 194°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
IL-96-300 Cubana de Aviacion CU 360 Havana (HAV) 22:10 planerad
Bombardier CRJ200 Silk Way ZP 818 Asunción (ASU) 22:20 planerad

23:00 20.09.2020

+16°C   Vindar: 3 m/s @ 194°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ200 Silk Way ZP 819 Asunción (ASU) 23:20 planerad

00:00 21.09.2020

+11°C   Vindar: 3 m/s @ 132°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11, 17

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1891 Ushuaia 00:05 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
IL-96-300 Cubana de Aviacion CU 361 Havana (HAV) 00:10 planerad

01:00 21.09.2020

+11°C   Vindar: 3 m/s @ 132°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11, 17

02:00 21.09.2020

+11°C   Vindar: 3 m/s @ 132°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11, 17

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 44 min.
Boeing 787-8 SA AVIANCA AV 217 Bogota (BOG) 02:10 planerad
Boeing 747-8 Intercontinental N859GT Atlas Air 5Y 33 Miami (MIA) 02:54 förväntad

03:00 21.09.2020

+9°C   Vindar: 1 m/s @ 136°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11, 17

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 787-8 SA AVIANCA AV 218 Bogota (BOG) 03:25 planerad

04:00 21.09.2020

+9°C   Vindar: 1 m/s @ 136°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11, 17

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 4 min.
Boeing 787-9 Dreamliner CC-BGB LATAM LA 1979 Miami (MIA) 04:16 förväntad
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1133 Madrid (MAD) 04:20 planerad

05:00 21.09.2020

+9°C   Vindar: 1 m/s @ 136°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11, 17

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1303 Miami (MIA) 05:20 planerad

06:00 21.09.2020

+7°C   Vindar: 2 m/s @ 175°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 787-9 PH-BVF KLM KL 701 Amsterdam (AMS) 06:40 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1428 Salta (SLA) 06:40 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2464 Tucuman 06:40 planerad

07:00 21.09.2020

+7°C   Vindar: 2 m/s @ 175°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 min.
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2462 Mendoza 07:00 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1500 Cordoba (COR) 07:10 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2702 Rosario 07:10 planerad

08:00 21.09.2020

+7°C   Vindar: 2 m/s @ 175°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 55 min.
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2724 Puerto Iguazu 08:00 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2600 Comodoro Rivadavia 08:55 planerad

09:00 21.09.2020

+10°C   Vindar: 1 m/s @ 180°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17

10:00 21.09.2020

+10°C   Vindar: 1 m/s @ 180°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2541 Mendoza 10:35 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1501 Cordoba (COR) 10:45 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 787-9 KLM KL 702 Amsterdam (AMS) 10:50 planerad

11:00 21.09.2020

+10°C   Vindar: 1 m/s @ 180°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1787 Ushuahia (USH) 11:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A330-200 Iberia IB 2602 Barcelona (BCN) 11:45 planerad

12:00 21.09.2020

+15°C   Vindar: 2 m/s @ 216°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 17, 29

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 15 - 30 min.
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1820 El Calafate (FTE) 12:00 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2412 Mendoza 12:00 planerad
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1524 Cordoba (COR) 12:10 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1698 San Carlos De Bariloche 12:25 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1786 Ushuahia (USH) 12:55 planerad

13:00 21.09.2020

+15°C   Vindar: 2 m/s @ 216°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 17, 29

14:00 21.09.2020

+15°C   Vindar: 2 m/s @ 216°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 17, 29

15:00 21.09.2020

+18°C   Vindar: 1 m/s @ 225°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17, 29

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1529 Cordoba (COR) 15:45 planerad

16:00 21.09.2020

+18°C   Vindar: 1 m/s @ 225°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17, 29

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1873 San Carlos De Bariloche (BRC) 16:15 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2413 Mendoza 16:15 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1871 Ushuaia 16:20 planerad

17:00 21.09.2020

+18°C   Vindar: 1 m/s @ 225°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17, 29

Andra datum

March, 2020

23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18