Ministro Pistarini, Buenos Aires (EZE / SAEZ)

Planespotter’s tidtabell

14:00 20.03.2019

+18°C   Vindar: 4 m/s @ 200°   Moln/himmel few börja från en höjd av 1250 m   Uppskattad bana: 17

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 20 - 25 min.
Boeing 737-800 BoA OB 708 Santa Cruz (VVI) 14:05 planerad
Boeing 737-800 KLM KL 9244 Rio De Janeiro (GIG) 14:10 planerad
Boeing 777-300ER KLM KL 702 Santiago (SCL) 14:35 planerad
Boeing 737-800 KLM KL 9511 São Paulo (GRU) 14:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 min.
Boeing 737-800 KLM KL 9471 São Paulo (GRU) 14:15 planerad
Boeing 777-200 Air France AF 229 Paris (CDG) 14:35 planerad
Airbus A350-900 Iberia IB 6856 Madrid (MAD) 14:35 planerad

15:00 20.03.2019

+21°C   Vindar: 5 m/s @ 195°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 35 min.
Airbus A320 LATAM Airlines LA 8011 Lima (LIM) 15:20 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 7901 Lima (LIM) 15:55 planerad
Boeing 777-200 Air New Zealand NZ 30 Auckland (AKL) 15:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
KLM KL 9246 Rio De Janeiro (GIG) 15:15 planerad
Boeing 737-800 BoA OB 709 Santa Cruz (VVI) 15:25 planerad

16:00 20.03.2019

+21°C   Vindar: 5 m/s @ 195°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 50 min.
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1271 Florianópolis (FLN) 16:00 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2267 Curitiba (CWB) 16:00 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2423 Mendoza 16:50 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-800 KLM KL 9223 Santiago (SCL) 16:10 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines Brasil JJ 8011 São Paulo (GRU) 16:15 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 8011 São Paulo (GRU) 16:15 planerad
Boeing 737-800 KLM KL 9510 São Paulo (GRU) 16:25 planerad
Boeing 777-300ER KLM KL 702 Amsterdam (AMS) 16:35 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2262 Asuncion 16:50 planerad

17:00 20.03.2019

+21°C   Vindar: 5 m/s @ 195°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2529 Cordoba 17:00 planerad
Boeing 787-9 LATAM Airlines LA 445 Santiago (SCL) 17:05 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Airbus A320 LATAM Airlines LA 7766 San Carlos De Bariloche 17:00 planerad
Boeing 737-800 KLM KL 9380 Rio De Janeiro (GIG) 17:15 planerad

18:00 20.03.2019

+20°C   Vindar: 4 m/s @ 183°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 2 min.
Airbus A320 LATAM Airlines LA 443 Santiago (SCL) 18:44 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 2429 Lima (LIM) 18:46 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 - 35 min.
Boeing 747-8 D-ABYT Lufthansa LH 511 Frankfurt-am-Main (FRA) 18:05 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2232 Porto Alegre 18:10 planerad
Boeing 787-9 LATAM Airlines LA 532 New York 18:45 planerad

19:00 20.03.2019

+20°C   Vindar: 4 m/s @ 183°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1369 Santa Cruz (VVI) 19:35 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 21 - 40 min.
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1364 Lima (LIM) 19:00 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 442 Santiago (SCL) 19:40 planerad
Boeing 777-200 American Airlines AA 996 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:42 planerad

20:00 20.03.2019

+20°C   Vindar: 4 m/s @ 183°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 7 - 10 min.
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1697 San Carlos De Bariloche 20:15 planerad
Embraer 190 KLM KL 9201 Cordoba 20:25 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2739 Puerto Iguazú 20:30 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2601 Comodoro Rivadavia 20:40 planerad
Embraer 190 Alitalia AZ 4693 Mar del Plata 20:40 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2463 Mendoza 20:45 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 25 - 34 min.
Embraer 190 KLM KL 9224 São Paulo (GRU) 20:00 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 2468 Lima (LIM) 20:00 planerad
Boeing 767-400 United Airlines UA 978 Newark (EWR) 20:00 planerad
Boeing 767-400 Delta Air Lines DL 110 Atlanta 20:17 planerad
Boeing 777-300ER American Airlines AA 900 Miami (MIA) 20:51 planerad

21:00 20.03.2019

+14°C   Vindar: 4 m/s @ 158°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 10 - 30 min.
Airbus A340-600 EC-JLE Iberia IB 6845 Madrid (MAD) 21:00 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2263 Asuncion 21:10 planerad
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1465 Tucuman 21:20 planerad
Boeing 777-200LR Qatar Airways QR 773 São Paulo (GRU) 21:20 planerad
Boeing 737-900 Copa Airlines CM 279 Tocumen (PTY) 21:21 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1287 Santiago (SCL) 21:25 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1429 Salta 21:25 planerad
Boeing 737-800 KLM KL 9221 São Paulo (GRU) 21:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 min.
Boeing 777 United Airlines UA 818 Houston (IAH) 21:20 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2518 Cordoba 21:35 planerad
Boeing 767-300 LATAM Airlines Argentina 4M 7820 Miami (MIA) 21:35 planerad

22:00 20.03.2019

+14°C   Vindar: 4 m/s @ 158°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A319 AVIANCA AV 217 Bogota (BOG) 22:00 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2233 Porto Alegre 22:10 planerad
KLM KL 9222 Rio De Janeiro (GIG) 22:25 planerad
Boeing 787-9 Aeromexico AM 30 Mexico City (MEX) 22:25 planerad
Boeing 777-300ER Turkish Airlines TK 15 São Paulo (GRU) 22:35 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 7 - 28 min.
Boeing 777-200 American Airlines AA 954 New York (JFK) 22:17 planerad
Airbus A340-600 Iberia IB 6844 Madrid (MAD) 22:45 planerad
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1140 Rome (FCO) 22:45 planerad
Boeing 777-200LR Qatar Airways QR 774 São Paulo (GRU) 22:50 planerad
Boeing 777-200 American Airlines AA 908 Miami (MIA) 22:57 planerad

23:00 20.03.2019

+14°C   Vindar: 4 m/s @ 158°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 LATAM Airlines Brasil JJ 8014 São Paulo (GRU) 23:25 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 27 - 30 min.
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1302 Miami (MIA) 23:00 planerad
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1300 New York (JFK) 23:30 planerad
Boeing 777-200 Air New Zealand NZ 31 Auckland (AKL) 23:55 planerad

00:00 21.03.2019

+11°C   Vindar: 3 m/s @ 143°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11, 17

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 19 - 25 min.
Boeing 777-300ER Turkish Airlines TK 16 São Paulo (GRU) 00:05 planerad
Boeing 787-9 Aeromexico AM 29 Mexico City (MEX) 00:30 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 218 Bogota (BOG) 00:30 planerad
Boeing 737-900 Copa Airlines CM 453 Tocumen (PTY) 00:44 planerad

01:00 21.03.2019

+11°C   Vindar: 3 m/s @ 143°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11, 17

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 22 - 25 min.
Boeing 737-900 Copa Airlines CM 363 Tocumen (PTY) 01:10 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 8010 São Paulo (GRU) 01:30 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 8012 Brasília (BSB) 01:55 planerad

02:00 21.03.2019

+11°C   Vindar: 3 m/s @ 143°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11, 17

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Embraer 190 KLM KL 9229 São Paulo (GRU) 02:20 planerad
Airbus A320 Azul AD 8762 Belo Horizonte (CNF) 02:45 planerad

03:00 21.03.2019

+7°C   Vindar: 1 m/s @ 162°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 LATAM Airlines LA 8010 Lima (LIM) 03:55 planerad

04:00 21.03.2019

+7°C   Vindar: 1 m/s @ 162°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 12 min.
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1301 New York (JFK) 04:20 planerad
Airbus A330 AVIANCA AV 965 Lima (LIM) 04:28 planerad
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1141 Rome (FCO) 04:40 planerad
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1305 Miami (MIA) 04:40 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 23 min.
Airbus A320 LATAM Airlines LA 7900 Lima (LIM) 04:20 planerad
Boeing 737-900 Copa Airlines CM 364 Tocumen (PTY) 04:43 planerad

05:00 21.03.2019

+7°C   Vindar: 1 m/s @ 162°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 56 min.
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1365 Lima (LIM) 05:00 planerad
Airbus A330 AVIANCA AV 87 Bogota (BOG) 05:00 planerad
Boeing 777-200 American Airlines AA 907 Miami (MIA) 05:56 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 7 - 25 min.
Boeing 737-200 Gol G3 3054 Salvador 05:00 planerad
Boeing 737-200 Aerolineas Argentinas AR 1228 Salvador (SSA) 05:05 planerad
Airbus A320 Azul AD 8763 Belo Horizonte (CNF) 05:30 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2714 Puerto Iguazú 05:35 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1230 Porto Alegre 05:45 planerad

06:00 21.03.2019

+5°C   Vindar: 2 m/s @ 176°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 11 - 14 min.
Airbus A319 LATAM Airlines LA 1449 Lima (LIM) 06:36 planerad
Boeing 777-300ER PH-BVP KLM KL 701 Amsterdam (AMS) 06:45 planerad
Boeing 737-900 Copa Airlines CM 454 Tocumen (PTY) 06:59 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 5 - 30 min.
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2282 Santiago (SCL) 06:00 planerad
Airbus A330 AVIANCA AV 964 Lima (LIM) 06:03 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2260 Asuncion 06:05 planerad
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1360 Bogota (BOG) 06:35 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1428 Salta 06:40 planerad
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1464 Tucuman 06:45 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 8127 Brasília (BSB) 06:45 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2462 Mendoza 06:50 planerad

07:00 21.03.2019

+5°C   Vindar: 2 m/s @ 176°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 11 - 15 min.
Boeing 787-9 Air Canada AC 94 Toronto (YYZ) 07:05 planerad
Boeing 767-300 LATAM Airlines LA 2467 Lima (LIM) 07:10 planerad
Boeing 767-300 LATAM Airlines Argentina 4M 7821 Miami (MIA) 07:25 planerad
Boeing 787-9 American Airlines AA 991 Los Angeles (LAX) 07:36 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 11 - 15 min.
Boeing 737-800 KLM KL 9227 Rio De Janeiro (GIG) 07:00 planerad
Airbus A330 AVIANCA AV 88 Bogota (BOG) 07:09 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2702 Rosario 07:10 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 8015 São Paulo (GRU) 07:10 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1500 Cordoba 07:25 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 1450 Lima (LIM) 07:38 planerad

08:00 21.03.2019

+5°C   Vindar: 2 m/s @ 176°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 9 - 21 min.
Boeing 747-8 D-ABYS Lufthansa LH 510 Frankfurt-am-Main (FRA) 08:00 planerad
Boeing 777-200 American Airlines AA 997 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:21 planerad
Boeing 737-800 KLM KL 9294 São Paulo (GRU) 08:30 planerad
Airbus A350-900 Iberia IB 6841 Madrid (MAD) 08:35 planerad
Boeing 787-8 Air Europa UX 41 Madrid 08:50 planerad
Boeing 777-300ER American Airlines AA 931 Miami (MIA) 08:51 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1872 El Calafate 08:05 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2886 Ushuaia 08:15 planerad
Boeing 767-300 LATAM Airlines LA 2428 Lima (LIM) 08:20 planerad
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1304 Miami (MIA) 08:30 planerad
Boeing 787-9 Air Canada AC 95 Toronto (YYZ) 08:40 planerad
Boeing 777-300ER KLM KL 701 Santiago (SCL) 08:55 planerad

09:00 21.03.2019

+12°C   Vindar: 3 m/s @ 147°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 25 min.
Airbus A340-300 Edelweiss Air WK 90 Zurich (ZRH) 09:00 planerad
Boeing 777 British Airways BA 245 London (LHR) 09:05 planerad
Airbus A320 Sky Airline H2 501 Santiago (SCL) 09:30 planerad
Boeing 767-400 Delta Air Lines DL 101 Atlanta 09:35 planerad
Boeing 777-200 Air France AF 228 Paris (CDG) 09:40 planerad
Boeing 777-200 American Airlines AA 953 New York (JFK) 09:44 planerad
Boeing 767-400 United Airlines UA 979 Newark (EWR) 09:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 min.
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2600 Ushuaia 09:00 planerad
Embraer 190 Alitalia AZ 4692 Mar del Plata 09:00 planerad
Boeing 737-800 KLM KL 9509 São Paulo (GRU) 09:10 planerad

10:00 21.03.2019

+12°C   Vindar: 3 m/s @ 147°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 30 min.
Embraer 190 KLM KL 9212 Mendoza 10:05 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1231 Porto Alegre 10:10 planerad
Airbus A321 LATAM Airlines Brasil JJ 8008 São Paulo (GRU) 10:20 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 819 Houston (IAH) 10:20 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1501 Cordoba 10:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Sky Airline H2 502 Santiago (SCL) 10:05 planerad

11:00 21.03.2019

+12°C   Vindar: 3 m/s @ 147°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 5 min.
Boeing 787-9 Aeromexico AM 28 Mexico City (MEX) 11:00 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2283 Santiago (SCL) 11:00 planerad
Airbus A330-200 Iberia IB 2601 Barcelona 11:05 planerad
Boeing 737-800 KLM KL 9382 Rio De Janeiro (GIG) 11:10 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 - 25 min.
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1270 Florianópolis (FLN) 11:00 planerad
Airbus A321 LATAM Airlines LA 8009 São Paulo (GRU) 11:25 planerad
Boeing 787-9 Norwegian Air UK DI 7506 London (LGW) 11:30 planerad
Boeing 737-900 Copa Airlines CM 278 Tocumen (PTY) 11:34 planerad

12:00 21.03.2019

+19°C   Vindar: 2 m/s @ 117°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Azul AD 8766 Sao Paulo 12:30 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 12 - 15 min.
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2524 Cordoba 12:00 planerad
Embraer 190 KLM KL 9203 Cordoba 12:10 planerad
Embraer 190 KLM KL 9216 Mendoza 12:25 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1368 Santa Cruz (VVI) 12:40 planerad
Airbus A340-300 Edelweiss Air WK 91 Zurich (ZRH) 12:45 planerad

13:00 21.03.2019

+19°C   Vindar: 2 m/s @ 117°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 767-300 BoA OB 708 Santa Cruz (VVI) 13:35 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 min.
Boeing 787-9 Aeromexico AM 31 Mexico City (MEX) 13:00 planerad
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1134 Madrid (MAD) 13:10 planerad
Airbus A320 Azul AD 8767 Sao Paulo 13:15 planerad
Boeing 787-8 Air Europa UX 42 Madrid (MAD) 13:25 planerad

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29