Ministro Pistarini, Buenos Aires (EZE / SAEZ)

Planespotter’s tidtabell

02:00 20.07.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 35 min.
Airbus A320 Azul AD 8762 Belo Horizonte (CNF) 02:00 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 8010 São Paulo (GRU) 02:35 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 LATAM Airlines LA 8127 Brasília (BSB) 02:40 planerad

03:00 20.07.2019

+11°C   Vindar: 2 m/s @ 322°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 29, 35

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 LATAM Airlines LA 8010 Lima (LIM) 03:55 planerad

04:00 20.07.2019

+11°C   Vindar: 2 m/s @ 322°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 29, 35

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A340-300 Aerolineas Argentinas AR 1133 Madrid (MAD) 04:20 planerad
Airbus A330 AVIANCA AV 965 Lima (LIM) 04:25 planerad
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1301 New York (JFK) 04:30 planerad
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1141 Rome (FCO) 04:40 planerad
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1305 Miami (MIA) 04:40 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 12 - 22 min.
Airbus A320 LATAM Airlines LA 7900 Lima (LIM) 04:20 planerad
Boeing 737-900 Copa Airlines CM 364 Tocumen (PTY) 04:42 planerad
Boeing 737-800 Gol G3 7689 Brasília (BSB) 04:45 planerad

05:00 20.07.2019

+11°C   Vindar: 2 m/s @ 322°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 29, 35

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 30 min.
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1365 Lima (LIM) 05:00 planerad
Airbus A330 AVIANCA AV 87 Bogota (BOG) 05:30 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 40 min.
Airbus A320 Azul AD 8763 Belo Horizonte (CNF) 05:00 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1222 Porto Seguro 05:05 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1230 Porto Alegre 05:45 planerad
Airbus A321 LATAM Airlines LA 8015 São Paulo (GRU) 05:45 planerad
Airbus A330 AVIANCA AV 964 Lima (LIM) 05:55 planerad

06:00 20.07.2019

+10°C   Vindar: 1 m/s @ 291°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 31 min.
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1369 Santa Cruz (VVI) 06:05 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 1449 Lima (LIM) 06:36 planerad
Boeing 737-800 Gol G3 7471 Recife 06:40 planerad
Boeing 767-300 LATAM Airlines LA 2467 Lima (LIM) 06:40 planerad
Boeing 747-8 D-ABYU Lufthansa LH 510 Frankfurt-am-Main (FRA) 06:40 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 2439 Lima (LIM) 06:45 planerad
Boeing 777-200 Alitalia AZ 680 Rome (FCO) 06:50 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 30 min.
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1260 Asuncion 06:00 planerad
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1282 Santiago (SCL) 06:00 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1428 Salta 06:30 planerad
Boeing 737-200 Aerolineas Argentinas AR 1240 São Paulo (GRU) 06:40 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2462 Mendoza 06:50 planerad

07:00 20.07.2019

+10°C   Vindar: 1 m/s @ 291°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 5 - 23 min.
Boeing 737-900 Copa Airlines CM 454 Tocumen (PTY) 07:02 planerad
Boeing 767-300 LATAM Airlines Argentina 4M 7821 Miami (MIA) 07:05 planerad
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1361 Bogota (BOG) 07:10 planerad
Boeing 787-9 American Airlines AA 991 Los Angeles (LAX) 07:33 planerad
Boeing 787-8 Air Europa UX 41 Madrid 07:35 planerad
Boeing 787-8 American Airlines AA 997 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:52 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 16 - 28 min.
Airbus A320 LATAM Airlines LA 468 Santiago (SCL) 07:00 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1500 Cordoba 07:10 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2702 Rosario 07:10 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 1450 Lima (LIM) 07:38 planerad
Boeing 767-300 LATAM Airlines LA 2428 Lima (LIM) 07:54 planerad

08:00 20.07.2019

+10°C   Vindar: 1 m/s @ 291°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 7 - 21 min.
Bombardier CRJ200 Silk Way Airlines ZP 820 Asuncion 08:00 planerad
Boeing 787-9 Norwegian Air UK DI 7505 London (LGW) 08:10 planerad
Boeing 777-200 Air France AF 228 Paris (CDG) 08:15 planerad
Boeing 777 British Airways BA 245 London (LHR) 08:20 planerad
Boeing 737-800 KLM KL 9294 São Paulo (GRU) 08:30 planerad
Boeing 777-200 American Airlines AA 931 Miami (MIA) 08:51 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 1311 Asuncion 08:55 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1288 Santiago (SCL) 08:00 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2724 Puerto Iguazú 08:00 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1280 Santiago (SCL) 08:10 planerad
Boeing 737-800 KLM KL 9500 Rio De Janeiro (GIG) 08:10 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 1305 Asuncion 08:20 planerad
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1304 Miami (MIA) 08:30 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2600 Ushuaia 08:30 planerad

09:00 20.07.2019

+12°C   Vindar: 3 m/s @ 31°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 35

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 4 - 25 min.
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1269 Curitiba (CWB) 09:20 planerad
Airbus A330-300 Delta Air Lines DL 101 Atlanta 09:20 planerad
Airbus A319 Sky Airline H2 501 Santiago (SCL) 09:20 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1231 Porto Alegre 09:45 planerad
Boeing 777-200 American Airlines AA 953 New York (JFK) 09:49 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 979 Newark (EWR) 09:50 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1249 São Paulo (GRU) 09:55 planerad
Boeing 737-800 KLM KL 9205 Rio De Janeiro (GIG) 09:55 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 465 Santiago (SCL) 09:58 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 15 - 30 min.
Embraer 190 Alitalia AZ 4692 Mar del Plata 09:00 planerad
Bombardier CRJ200 Silk Way Airlines ZP 821 Asuncion 09:00 planerad
Boeing 737-800 KLM KL 9509 São Paulo (GRU) 09:10 planerad
Airbus A330 AVIANCA AV 88 Bogota (BOG) 09:40 planerad
Airbus A319 Sky Airline H2 502 Santiago (SCL) 09:55 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 1311 Rio De Janeiro (GIG) 09:55 planerad

10:00 20.07.2019

+12°C   Vindar: 3 m/s @ 31°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 35

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 7 - 15 min.
Airbus A330-200 Iberia IB 2601 Barcelona (BCN) 10:00 planerad
Airbus A321 LATAM Airlines LA 8008 São Paulo (GRU) 10:00 planerad
Embraer 190 KLM KL 9212 Mendoza 10:05 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 7867 São Paulo (GRU) 10:20 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 819 Houston (IAH) 10:20 planerad
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1261 Asuncion 10:25 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 1305 Rio De Janeiro (GIG) 10:25 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1501 Cordoba 10:35 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 13 min.
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1292 Rio De Janeiro (GIG) 10:35 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 464 Santiago (SCL) 10:48 planerad

11:00 20.07.2019

+12°C   Vindar: 3 m/s @ 31°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 35

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 16 - 28 min.
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1283 Santiago (SCL) 11:05 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 7813 Santiago (SCL) 11:05 planerad
Boeing 737-800 KLM KL 9382 Rio De Janeiro (GIG) 11:10 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 455 Santiago (SCL) 11:38 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 11 - 27 min.
Boeing 787-9 Norwegian Air UK DI 7506 London (LGW) 11:00 planerad
Airbus A321 LATAM Airlines LA 8009 São Paulo (GRU) 11:10 planerad
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1284 Santiago (SCL) 11:15 planerad
Boeing 737-900 Copa Airlines CM 278 Tocumen (PTY) 11:28 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1252 São Paulo (GRU) 11:55 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1698 San Carlos De Bariloche 11:55 planerad
Airbus A330-200 Iberia IB 2602 Barcelona (BCN) 11:55 planerad

12:00 20.07.2019

+15°C   Vindar: 4 m/s @ 35°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 11, 35

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Azul AD 8766 Sao Paulo 12:30 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 18 min.
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1524 Cordoba 12:00 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 7589 Maceió 12:00 planerad
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1412 Mendoza 12:05 planerad
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1134 Madrid (MAD) 12:10 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 456 Santiago (SCL) 12:28 planerad
Boeing 787-8 Air Europa UX 42 Madrid (MAD) 12:30 planerad
Boeing 777-200 Alitalia AZ 681 Rome (FCO) 12:40 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 7760 San Carlos De Bariloche 12:45 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2392 Montevideo (MVD) 12:55 planerad

13:00 20.07.2019

+15°C   Vindar: 4 m/s @ 35°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 11, 35

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 787-9 Air Canada AC 92 Santiago (SCL) 13:00 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1289 Santiago (SCL) 13:10 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1281 Santiago (SCL) 13:20 planerad
Boeing 737-200 Aerolineas Argentinas AR 1241 São Paulo (GRU) 13:25 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1681 San Carlos De Bariloche 13:30 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1897 Ushuaia 13:30 planerad
Boeing 737-800 Gol G3 7688 Brasília (BSB) 13:30 planerad
Boeing 787-9 KLM KL 702 Santiago (SCL) 13:30 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 1304 Asuncion 13:35 planerad
Boeing 767-300 BoA OB 708 Santa Cruz (VVI) 13:40 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1223 Porto Seguro 13:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 20 min.
Airbus A320 Azul AD 8767 Sao Paulo 13:15 planerad
Airbus A350-900 Iberia IB 6856 Madrid (MAD) 13:25 planerad
Boeing 777-200 Air France AF 229 Paris (CDG) 13:30 planerad
Boeing 777 British Airways BA 244 London (LHR) 13:50 planerad

14:00 20.07.2019

+15°C   Vindar: 4 m/s @ 35°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 11, 35

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 6 - 17 min.
Airbus A320 LATAM Airlines LA 8011 Lima (LIM) 14:28 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1229 Salvador (SSA) 14:45 planerad
Airbus A319 Sky Airline H2 507 Santiago (SCL) 14:45 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 7763 San Carlos De Bariloche 14:51 planerad
Boeing 737-800 KLM KL 9511 São Paulo (GRU) 14:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 25 min.
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1664 San Carlos De Bariloche 14:05 planerad
Boeing 737-800 Gol G3 7453 São Paulo (GRU) 14:10 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 8004 São Paulo (GRU) 14:35 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 7868 São Paulo (GRU) 14:45 planerad

15:00 20.07.2019

+18°C   Vindar: 6 m/s @ 32°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 35

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 29 min.
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1667 San Carlos De Bariloche 15:10 planerad
Boeing 737-800 Gol G3 7652 Rio De Janeiro (GIG) 15:20 planerad
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1525 Cordoba 15:25 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 7901 Lima (LIM) 15:54 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 787-9 Air Canada AC 93 Toronto 15:00 planerad
Boeing 737-200 Aerolineas Argentinas AR 1244 São Paulo (GRU) 15:20 planerad
Airbus A319 Sky Airline H2 508 Santiago (SCL) 15:20 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1890 Ushuaia 15:35 planerad
Boeing 787-9 PH-BHH KLM KL 702 Amsterdam (AMS) 15:35 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1250 Rio De Janeiro (GIG) 15:40 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 8011 São Paulo (GRU) 15:45 planerad

16:00 20.07.2019

+18°C   Vindar: 6 m/s @ 32°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 35

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 Azul AD 8760 Belo Horizonte (CNF) 16:00 planerad
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1285 Santiago (SCL) 16:15 planerad
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1423 Mendoza 16:20 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2393 Montevideo (MVD) 16:30 planerad
Boeing 737-800 Gol G3 7690 Florianópolis (FLN) 16:35 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 8032 Rio De Janeiro (GIG) 16:40 planerad
Boeing 777-300ER Air New Zealand NZ 30 Auckland (AKL) 16:40 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1676 San Carlos De Bariloche 16:00 planerad
Boeing 737-800 Gol G3 7669 Rio De Janeiro (GIG) 16:00 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 7512 Puerto Iguazú 16:05 planerad
Boeing 767-300 BoA OB 709 Santa Cruz (VVI) 16:10 planerad
Boeing 737-800 KLM KL 9223 Santiago (SCL) 16:15 planerad
Boeing 737-800 KLM KL 9510 São Paulo (GRU) 16:25 planerad
Boeing 737-800 Gol G3 7675 São Paulo (GRU) 16:30 planerad
Airbus A320 Azul AD 8761 Belo Horizonte (CNF) 16:45 planerad
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1360 Bogota (BOG) 16:45 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 7770 San Carlos De Bariloche 16:50 planerad
Boeing 747-8 Lufthansa LH 511 Frankfurt-am-Main (FRA) 16:50 planerad

17:00 20.07.2019

+18°C   Vindar: 6 m/s @ 32°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 35

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 5 - 30 min.
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1699 San Carlos De Bariloche 17:00 planerad
Boeing 787-8 LATAM Airlines LA 445 Santiago (SCL) 17:05 planerad
Boeing 737-800 Gol G3 7668 Rio De Janeiro (GIG) 17:35 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 8003 São Paulo (GRU) 17:40 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1293 Rio De Janeiro (GIG) 17:45 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 12 - 15 min.
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1262 Asuncion 17:05 planerad
Boeing 737-800 Gol G3 7653 Rio De Janeiro (GIG) 17:15 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines Brasil JJ 4858 São Paulo (GRU) 17:30 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 7768 San Carlos De Bariloche 17:30 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 8033 Rio De Janeiro (GIG) 17:45 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 1304 Rio De Janeiro (GIG) 17:55 planerad

18:00 20.07.2019

+17°C   Vindar: 5 m/s @ 23°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 35

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 44 min.
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1253 São Paulo (GRU) 18:15 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 2429 Lima (LIM) 18:59 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1232 Porto Alegre 18:15 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2290 Santiago 18:15 planerad
Boeing 787-8 LATAM Airlines LA 532 Santiago (SCL) 18:20 planerad
Boeing 737-800 KLM KL 9243 Rio De Janeiro (GIG) 18:20 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1248 São Paulo (GRU) 18:40 planerad
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1268 Curitiba (CWB) 18:45 planerad

19:00 20.07.2019

+17°C   Vindar: 5 m/s @ 23°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 35

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 13 - 20 min.
Airbus A320 LATAM Airlines LA 7781 San Carlos De Bariloche 19:03 planerad
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1371 Cancún (CUN) 19:10 planerad
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1303 Miami (MIA) 19:30 planerad
Airbus A350-900 Iberia IB 6845 Madrid (MAD) 19:50 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 443 Santiago (SCL) 19:56 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 4 - 50 min.
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1364 Lima (LIM) 19:00 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 978 Newark (EWR) 19:50 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 2468 Lima (LIM) 19:54 planerad
Boeing 787-8 American Airlines AA 996 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:55 planerad

20:00 20.07.2019

+17°C   Vindar: 5 m/s @ 23°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 35

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 - 15 min.
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2709 Rosario 20:00 planerad
Boeing 737-800 Gol G3 7491 Salvador (SSA) 20:15 planerad
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1135 Madrid (MAD) 20:30 planerad
Boeing 777-200LR Ethiopian Airlines ET 506 São Paulo (GRU) 20:30 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2509 Cordoba 20:35 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2601 Ushuaia 20:35 planerad
Bombardier CRJ200 Silk Way Airlines ZP 818 Asuncion 20:40 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2463 Mendoza 20:45 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 17 - 31 min.
Airbus A330-300 Delta Air Lines DL 110 Atlanta 20:15 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 7814 Santiago (SCL) 20:15 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 442 Santiago (SCL) 20:46 planerad
Boeing 777-200 American Airlines AA 900 Miami (MIA) 20:50 planerad

21:00 20.07.2019

+18°C   Vindar: 6 m/s @ 24°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 35

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 LATAM Airlines LA 459 Santiago (SCL) 21:02 planerad
Boeing 737-800 Gol G3 7644 Rio De Janeiro (GIG) 21:05 planerad
Boeing 787-9 Aeromexico AM 30 Mexico City (MEX) 21:15 planerad
Boeing 737-800 Gol G3 7684 São Paulo (GRU) 21:15 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1429 Salta 21:20 planerad
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1465 Tucuman 21:20 planerad
Boeing 737-700 Aerolineas Argentinas AR 1263 Asuncion 21:25 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1287 Santiago (SCL) 21:25 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 1310 Rio De Janeiro (GIG) 21:25 planerad
Boeing 777-300ER Turkish Airlines TK 15 São Paulo (GRU) 21:30 planerad
Boeing 777-200LR Qatar Airways QR 773 São Paulo (GRU) 21:35 planerad
Boeing 737-800 Gol G3 7476 Manaus 21:45 planerad
Boeing 737-200 Aerolineas Argentinas AR 1245 São Paulo (GRU) 21:55 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 11 min.
Boeing 777-200 American Airlines AA 954 New York (JFK) 21:20 planerad
Boeing 767-300 LATAM Airlines Argentina 4M 7820 Miami (MIA) 21:25 planerad
Boeing 737-800 Gol G3 7490 Salvador (SSA) 21:25 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 818 Houston (IAH) 21:25 planerad
Boeing 777-200LR Ethiopian Airlines ET 507 Addis Ababa (ADD) 21:30 planerad
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2518 Cordoba 21:35 planerad
Airbus A350-900 Iberia IB 6844 Madrid (MAD) 21:40 planerad
Bombardier CRJ200 Silk Way Airlines ZP 819 Asuncion 21:45 planerad
Airbus A321 LATAM Airlines LA 480 Santiago (SCL) 21:56 planerad

22:00 20.07.2019

+18°C   Vindar: 6 m/s @ 24°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 35

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 9 - 35 min.
Airbus A320 AVIANCA AV 217 Bogota (BOG) 22:00 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 7771 San Carlos De Bariloche 22:06 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1233 Porto Alegre 22:15 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 8096 Salvador (SSA) 22:15 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1251 Rio De Janeiro (GIG) 22:50 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-800 Gol G3 7685 São Paulo (GRU) 22:00 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 458 Santiago (SCL) 22:10 planerad
Boeing 787-9 American Airlines AA 992 Los Angeles (LAX) 22:20 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 1310 Rio de Janeiro 22:35 planerad
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1140 Rome (FCO) 22:45 planerad
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1370 Cancún (CUN) 22:50 planerad
Boeing 777-300ER Turkish Airlines TK 16 São Paulo (GRU) 22:55 planerad

23:00 20.07.2019

+18°C   Vindar: 6 m/s @ 24°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 35

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 16 - 22 min.
Embraer 190 Aerolineas Argentinas AR 2291 Santiago (SCL) 23:25 planerad
Airbus A321 LATAM Airlines LA 8014 São Paulo (GRU) 23:35 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 8126 Brasília (BSB) 23:57 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 10 - 20 min.
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1302 Miami (MIA) 23:00 planerad
Boeing 777-200LR Qatar Airways QR 774 São Paulo (GRU) 23:05 planerad
Boeing 787-9 Aeromexico AM 29 Mexico City (MEX) 23:15 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 1368 Santa Cruz (VVI) 23:15 planerad
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1300 New York (JFK) 23:30 planerad
Boeing 737-800 Gol G3 7461 Natal (NAT) 23:50 planerad
Airbus A340-300 Aerolineas Argentinas AR 1132 Madrid (MAD) 23:55 planerad
Boeing 737-800 Gol G3 7671 Fortaleza 23:55 planerad

00:00 21.07.2019

+18°C   Vindar: 6 m/s @ 11°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 35

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 27 - 45 min.
Airbus A320 LATAM Airlines LA 7773 San Carlos De Bariloche 00:00 planerad
Boeing 737-800 Gol G3 7452 São Paulo (GRU) 00:10 planerad
Boeing 737-800 Aerolineas Argentinas AR 7589 Maceió 00:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 AVIANCA AV 218 Bogota (BOG) 00:30 planerad
Boeing 777-300ER Air New Zealand NZ 31 Auckland (AKL) 00:30 planerad

01:00 21.07.2019

+18°C   Vindar: 6 m/s @ 11°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 35

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 12 - 13 min.
Boeing 737-800 Gol G3 7670 Fortaleza 01:20 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 7775 San Carlos De Bariloche 01:20 planerad
Boeing 737-900 Copa Airlines CM 363 Tocumen (PTY) 01:32 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 8126 Brasília (BSB) 01:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 9 min.
Boeing 737-800 Gol G3 7475 Manaus 01:10 planerad
Boeing 737-900 Copa Airlines CM 453 Tocumen (PTY) 01:19 planerad

Andra datum

April, 2019

20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03