Ted Stevens Anchorage, Anchorage (ANC / PANC)

Planespotter’s tidtabell

13:00 19.03.2019

+3°C   Vindar: 0 m/s   Moln/himmel broken börja från en höjd av 1520 m

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 20 - 30 min.
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 192 Fairbanks (FAI) 13:00 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 119 Seattle (SEA) 13:05 planerad
Boeing 737 Alaska Airlines AS 7006 Seattle (SEA) 13:25 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 44 Bethel 13:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 5 min.
Cessna Grant Aviation GV 513 Kenai 13:45 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 52 Seattle (SEA) 13:50 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 818 Unalakleet 13:55 planerad

14:00 19.03.2019

+3°C   Vindar: 0 m/s   Moln/himmel broken börja från en höjd av 1520 m

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 8 - 45 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 159 Seattle (SEA) 14:00 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 931 Bethel 14:00 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 835 Kenai 14:02 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 61 Seattle 14:10 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 154 Kotzebue 14:10 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 87 Seattle (SEA) 14:55 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 864 Saint Marys 14:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 932 Bethel 14:40 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 878 Homer 14:40 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 50 Barrow 14:55 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 34 Seattle (SEA) 14:55 planerad

15:00 19.03.2019

+3°C   Vindar: 0 m/s   Moln/himmel broken börja från en höjd av 1520 m

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 5 min.
Cessna Grant Aviation GV 614 Kenai 15:00 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 65 Seattle 15:00 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 55 Fairbanks (FAI) 15:05 planerad
Saab 2000 Alaska Airlines AS 3299 Dutch Harbor 15:10 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 12 - 15 min.
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 179 Fairbanks (FAI) 15:05 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 49 Kodiak 15:15 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 66 Seattle 15:25 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 836 Kenai 15:40 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 155 Kotzebue 15:55 planerad

16:00 19.03.2019

+3°C   Vindar: 1 m/s @ 334°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 879 Homer 16:35 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 93 Seattle (SEA) 16:35 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 944 Dillingham 16:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 17 - 20 min.
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 120 Seattle (SEA) 16:05 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 828 Honolulu (HNL) 16:20 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 840 Kenai 16:40 planerad

17:00 19.03.2019

+3°C   Vindar: 1 m/s @ 334°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 24 - 45 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 837 Kenai 17:07 planerad
Saab 2000 PenAir KS 244 Cold Bay 17:10 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 40 Kodiak 17:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 15 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 906 Fairbanks (FAI) 17:20 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 806 Valdez 17:35 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 147 Fairbanks (FAI) 17:45 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 892 Kodiak 17:50 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 920 Seattle (SEA) 17:50 planerad

18:00 19.03.2019

+3°C   Vindar: 1 m/s @ 334°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 3 - 5 min.
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 184 Fairbanks (FAI) 18:00 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 125 Seattle (SEA) 18:05 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 841 Kenai 18:07 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 819 Unalakleet 18:10 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 844 Kenai 18:45 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 880 Homer 18:50 planerad

19:00 19.03.2019

+2°C   Vindar: 1 m/s @ 356°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 933 Bethel 19:30 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 807 Valdez 19:40 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 45 Bethel 19:15 planerad

20:00 19.03.2019

+2°C   Vindar: 1 m/s @ 356°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 10 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 845 Kenai 20:12 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 907 Fairbanks (FAI) 20:20 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 95 Seattle (SEA) 20:30 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 194 Fairbanks (FAI) 20:40 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 881 Homer 20:45 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 893 Kodiak 20:45 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 50 Barrow 20:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 215 Fairbanks (FAI) 20:10 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 846 Kenai 20:15 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 70 Sitka 20:15 planerad

21:00 19.03.2019

+2°C   Vindar: 1 m/s @ 356°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 18 - 25 min.
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 155 Kotzebue 21:05 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 187 Seattle (SEA) 21:30 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 847 Kenai 21:42 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 22 - 30 min.
Boeing 737 Alaska Airlines AS 7096 Seattle (SEA) 21:10 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 848 Kenai 21:25 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 106 Seattle (SEA) 21:55 planerad

22:00 19.03.2019

-1°C   Vindar: 2 m/s @ 8°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 67 Seattle 22:10 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 109 Seattle (SEA) 22:30 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 46 Bethel 22:35 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 688 Denver (DEN) 22:47 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 849 Kenai 22:52 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 869 Kahului 22:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 138 Chicago (ORD) 22:30 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 180 Juneau 22:30 planerad

23:00 19.03.2019

-1°C   Vindar: 2 m/s @ 8°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 7 - 10 min.
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 146 Fairbanks (FAI) 23:15 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 143 Portland (PDX) 23:20 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 99 Seattle (SEA) 23:30 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 150 Los Angeles (LAX) 23:40 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1104 Denver (DEN) 23:45 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 167 Fairbanks (FAI) 23:50 planerad

00:00 20.03.2019

-1°C   Vindar: 2 m/s @ 8°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 105 Seattle (SEA) 00:30 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 35 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 108 Seattle (SEA) 00:10 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 134 Portland (PDX) 00:45 planerad

01:00 20.03.2019

-2°C   Vindar: 2 m/s @ 21°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 137 Seattle (SEA) 01:10 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 122 Seattle (SEA) 01:30 planerad

02:00 20.03.2019

-2°C   Vindar: 2 m/s @ 21°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 183 Seattle (SEA) 02:10 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 114 Seattle (SEA) 02:25 planerad

03:00 20.03.2019

-2°C   Vindar: 2 m/s @ 21°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 121 Seattle (SEA) 03:20 planerad

04:00 20.03.2019

-2°C   Vindar: 2 m/s @ 15°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 601 Los Angeles 04:35 planerad

05:00 20.03.2019

-2°C   Vindar: 2 m/s @ 15°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 871 Honolulu (HNL) 05:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 820 Kenai 05:00 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 730 Seattle (SEA) 05:00 planerad

06:00 20.03.2019

-2°C   Vindar: 2 m/s @ 15°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 821 Kenai 06:27 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 12 - 25 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 88 Seattle (SEA) 06:00 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 127 Fairbanks (FAI) 06:05 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 41 Bethel 06:10 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 822 Kenai 06:30 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 130 Portland (PDX) 06:55 planerad

07:00 20.03.2019

-2°C   Vindar: 3 m/s @ 14°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 26 - 50 min.
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 86 Fairbanks (FAI) 07:05 planerad
Cessna Grant Aviation GV 607 Kenai 07:55 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 823 Kenai 07:57 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 22 - 30 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 82 Seattle (SEA) 07:00 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 824 Kenai 07:30 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 55 Fairbanks 07:45 planerad

08:00 20.03.2019

-2°C   Vindar: 3 m/s @ 14°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 12 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 81 Seattle (SEA) 08:45 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 825 Kenai 08:57 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 7 - 25 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 112 Seattle (SEA) 08:00 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 62 Seattle 08:05 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 888 Kodiak 08:30 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 828 Kenai 08:35 planerad
Cessna Grant Aviation GV 508 Kenai 08:45 planerad

09:00 20.03.2019

-2°C   Vindar: 3 m/s @ 14°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 904 Fairbanks (FAI) 09:05 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 73 Sitka 09:10 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 42 Bethel 09:15 planerad
Cessna Grant Aviation GV 608 Kenai 09:15 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 5 - 40 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 918 Fairbanks (FAI) 09:00 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Alaska Airlines AS 4918 Fairbanks 09:00 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 864 Saint Marys 09:40 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 874 Homer 09:40 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 930 Bethel 09:45 planerad
Saab 2000 Alaska Airlines AS 3298 Dutch Harbor 09:50 planerad

10:00 20.03.2019

-1°C   Vindar: 3 m/s @ 29°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 07L, 07R, 32

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 25 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 829 Kenai 10:02 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 154 Kotzebue 10:05 planerad
Cessna Grant Aviation GV 609 Kenai 10:15 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 107 Portland (PDX) 10:25 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 83 Seattle (SEA) 10:50 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 84 Seattle (SEA) 10:00 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 178 Fairbanks (FAI) 10:05 planerad
Saab 2000 PenAir KS 200 Dillingham 10:05 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 151 Nome 10:15 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 830 Kenai 10:35 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 43 Bethel 10:45 planerad

11:00 20.03.2019

-1°C   Vindar: 3 m/s @ 29°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 07L, 07R, 32

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 889 Kodiak 11:30 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 875 Homer 11:35 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 30 min.
Saab 340 PenAir KS 273 St Paul Island 11:00 planerad
Saab 2000 PenAir KS 247 Sand Point 11:30 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 64 Seattle 11:35 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 922 Kotzebue 11:45 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 80 Seattle (SEA) 11:55 planerad

12:00 20.03.2019

-1°C   Vindar: 3 m/s @ 29°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 07L, 07R, 32

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 43 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 831 Kenai 12:02 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 139 Chicago (ORD) 12:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 25 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 868 Mcgrath 12:10 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 834 Kenai 12:35 planerad

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02