Ted Stevens Anchorage, Anchorage (ANC / PANC)

Planespotter’s tidtabell

08:00 26.06.2019

+13°C   Vindar: 0 m/s   Moln/himmel few börja från en höjd av 610 m

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 7 - 40 min.
Cessna Grant Aviation GV 607 Kenai 08:00 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 48 Kodiak 08:40 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 81 Seattle (SEA) 08:45 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 904 Fairbanks (FAI) 08:55 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 825 Kenai 08:57 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 22 - 30 min.
Saab 2000 PenAir KS 211 King Salmon 08:00 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 112 Seattle (SEA) 08:00 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 826 Kenai 08:30 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 888 Kodiak 08:30 planerad
Cessna Grant Aviation GV 508 Kenai 08:45 planerad

09:00 26.06.2019

+13°C   Vindar: 0 m/s   Moln/himmel few börja från en höjd av 610 m

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 10 - 25 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 901 Fairbanks (FAI) 09:00 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 801 Valdez 09:05 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 73 Juneau 09:05 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 42 Bethel 09:15 planerad
Cessna Grant Aviation GV 608 Kenai 09:15 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 125 Portland (PDX) 09:40 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 101 Seattle (SEA) 09:45 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 827 Kenai 09:57 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 5 - 40 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 918 Fairbanks (FAI) 09:00 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Alaska Airlines AS 4918 Fairbanks 09:00 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 816 Aniak 09:40 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 874 Homer 09:45 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 930 Bethel 09:45 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 189 Fairbanks (FAI) 09:50 planerad
Saab 2000 Alaska Airlines AS 3298 Dutch Harbor 09:50 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 100 Seattle (SEA) 09:55 planerad

10:00 26.06.2019

+19°C   Vindar: 1 m/s @ 14°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 20 min.
Saab 2000 PenAir KS 202 King Salmon 10:05 planerad
Saab 2000 Ravn Alaska 7H 2052 Dillingham 10:10 planerad
Cessna Grant Aviation GV 609 Kenai 10:15 planerad
Saab 2000 PenAir KS 252 Dillingham 10:35 planerad
Saab 2000 Ravn Alaska 7H 2022 King Salmon 10:40 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 83 Seattle (SEA) 10:45 planerad
Saab 2000 PenAir KS 212 King Salmon 10:50 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 12 - 20 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 978 Sand Point 10:00 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 151 Nome 10:10 planerad
Saab 2000 Ravn Alaska 7H 2003 King Salmon 10:30 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 830 Kenai 10:30 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 43 Bethel 10:35 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 96 Seattle (SEA) 10:50 planerad
Saab 2000 PenAir KS 203 King Salmon 10:50 planerad
Saab 2000 PenAir KS 247 Sand Point 10:50 planerad

11:00 26.06.2019

+19°C   Vindar: 1 m/s @ 14°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 12 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 889 Kodiak 11:30 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 875 Homer 11:40 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 113 Seattle (SEA) 11:45 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 831 Kenai 11:57 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 5 - 15 min.
Saab 340 PenAir KS 273 St Paul Island 11:00 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 860 Saint Marys 11:15 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 64 Seattle 11:15 planerad
Saab 2000 Ravn Alaska 7H 2053 Dillingham 11:20 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 538 Fairbanks (FAI) 11:25 planerad
Saab 2000 Ravn Alaska 7H 2023 King Salmon 11:40 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 882 Homer 11:45 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 84 Seattle (SEA) 11:50 planerad

12:00 26.06.2019

+19°C   Vindar: 1 m/s @ 14°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 5 - 24 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2374 Minneapolis (MSP) 12:05 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 562 Vancouver (YVR) 12:10 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 791 Seattle (SEA) 12:34 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 192 Fairbanks (FAI) 12:35 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 119 Seattle (SEA) 12:40 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 115 Seattle (SEA) 12:53 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 15 - 25 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 868 Mcgrath 12:05 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 922 Kotzebue 12:05 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 832 Kenai 12:30 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 890 Kodiak 12:30 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 834 Kenai 12:35 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 80 Seattle (SEA) 12:50 planerad

13:00 26.06.2019

+25°C   Vindar: 0 m/s @ 62°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 07L, 07R

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 2334 Denver (DEN) 13:03 planerad
Boeing 737 American Airlines AA 6988 Seattle (SEA) 13:13 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 817 Aniak 13:15 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 139 Chicago (ORD) 13:15 planerad
Saab 2000 Ravn Alaska 7H 2004 King Salmon 13:20 planerad
Boeing 737 Alaska Airlines AS 7006 Seattle (SEA) 13:25 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 129 Los Angeles (LAX) 13:30 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 883 Homer 13:40 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 91 Seattle (SEA) 13:40 planerad
Saab 2000 PenAir KS 204 King Salmon 13:40 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 44 Bethel 13:45 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1475 Chicago (ORD) 13:48 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 833 Kenai 13:57 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 11 - 29 min.
Airbus A319 Air Canada AC 563 Vancouver (YVR) 13:00 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2374 Minneapolis (MSP) 13:03 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 791 Seattle (SEA) 13:32 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 104 Seattle (SEA) 13:50 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 818 Unalakleet 13:55 planerad

14:00 26.06.2019

+25°C   Vindar: 0 m/s @ 62°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 07L, 07R

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 14 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 931 Bethel 14:00 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 131 Portland (PDX) 14:00 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 835 Kenai 14:02 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 61 Seattle 14:05 planerad
Boeing 737 American Airlines AA 7003 Portland (PDX) 14:19 planerad
Saab 2000 Ravn Alaska 7H 2054 Dillingham 14:20 planerad
Saab 2000 Ravn Alaska 7H 2024 King Salmon 14:30 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 111 Seattle (SEA) 14:30 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2855 Seattle (SEA) 14:32 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 65 Seattle 14:40 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 55 Fairbanks (FAI) 14:50 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 869 Mcgrath 14:55 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 2213 Denver (DEN) 14:03 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 166 Dillingham 14:05 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 164 Adak Island 14:10 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 52 Seattle (SEA) 14:10 planerad
Saab 2000 Ravn Alaska 7H 2005 King Salmon 14:20 planerad
Saab 2000 PenAir KS 205 King Salmon 14:25 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 179 Fairbanks (FAI) 14:30 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 878 Homer 14:40 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 932 Bethel 14:40 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 2375 San Francisco 14:42 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 242 Seattle (SEA) 14:50 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1197 San Francisco (SFO) 14:55 planerad

15:00 26.06.2019

+25°C   Vindar: 0 m/s @ 62°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 07L, 07R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 5 - 10 min.
Saab 2000 Alaska Airlines AS 3299 Dutch Harbor 15:15 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 105 Seattle (SEA) 15:25 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 891 Kodiak 15:30 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 538 Vancouver (YVR) 15:35 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 861 Saint Marys 15:40 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 15 min.
Saab 2000 Alaska Airlines AS 3296 Dutch Harbor 15:00 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 50 Barrow 15:05 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 828 Honolulu (HNL) 15:05 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 66 Seattle 15:10 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 140 Portland (PDX) 15:15 planerad
Boeing 737 American Airlines AA 6813 Portland (PDX) 15:19 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 836 Kenai 15:30 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 49 Kodiak 15:30 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2855 Seattle (SEA) 15:30 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 142 Los Angeles 15:45 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 168 King Salmon 15:50 planerad

16:00 26.06.2019

+26°C   Vindar: 1 m/s @ 173°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 12 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 57 Seattle (SEA) 16:20 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 679 Reykjavík (KEF) 16:20 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Alaska Airlines AS 4919 Fairbanks (FAI) 16:25 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 919 Fairbanks (FAI) 16:30 planerad
Saab 2000 PenAir KS 247 Sand Point 16:30 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 879 Homer 16:35 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 978 Sand Point 16:35 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 538 Prudhoe Bay 16:45 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 837 Kenai 16:57 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2640 Bellingham 16:57 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 7 - 10 min.
Saab 2000 PenAir KS 255 Dillingham 16:15 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 539 Vancouver (YVR) 16:25 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 153 Nome 16:25 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 838 Kenai 16:30 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 120 Seattle (SEA) 16:30 planerad

17:00 26.06.2019

+26°C   Vindar: 1 m/s @ 173°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 - 20 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 923 Kotzebue 17:05 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 169 Dillingham 17:05 planerad
Saab 2000 Ravn Alaska 7H 2006 King Salmon 17:10 planerad
Saab 2000 PenAir KS 206 King Salmon 17:15 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 137 Seattle (SEA) 17:20 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 190 Fairbanks (FAI) 17:25 planerad
Cessna Grant Aviation GV 617 Kenai 17:45 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 839 Kenai 17:57 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 5 - 20 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 806 Valdez 17:05 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 920 Seattle (SEA) 17:25 planerad
Saab 2000 PenAir KS 207 King Salmon 17:25 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 840 Kenai 17:30 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 906 Fairbanks (FAI) 17:35 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2641 Bellingham 17:37 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 892 Kodiak 17:40 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 147 Fairbanks (FAI) 17:50 planerad

18:00 26.06.2019

+26°C   Vindar: 1 m/s @ 173°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 4 - 25 min.
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 40 Kodiak 18:00 planerad
Saab 340 PenAir KS 274 St Paul Island 18:00 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2771 Seattle (SEA) 18:04 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 819 Unalakleet 18:10 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 257 Seattle (SEA) 18:35 planerad
Boeing 787-8 American Airlines AA 399 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:42 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 163 King Salmon 18:45 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1555 Atlanta 18:48 planerad
Boeing 757 Aeromexico AM 3065 Atlanta 18:50 planerad
United Airlines UA 1291 Houston (IAH) 18:56 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 841 Kenai 18:57 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 25 min.
Saab 2000 PenAir KS 209 King Salmon 18:00 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 260 Seattle 18:25 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 90 Orlando (MCO) 18:30 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 45 Bethel 18:45 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 880 Homer 18:50 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 74 Juneau 18:55 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2771 Seattle (SEA) 18:55 planerad

19:00 26.06.2019

+22°C   Vindar: 3 m/s @ 199°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 - 20 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 807 Valdez 19:05 planerad
Saab 2000 PenAir KS 256 Dillingham 19:15 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 475 Minneapolis (MSP) 19:16 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 107 Seattle (SEA) 19:20 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1280 Chicago (ORD) 19:26 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 933 Bethel 19:30 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 1747 Newark (EWR) 19:35 planerad
Boeing 737-900 Virgin Atlantic VS 1939 Seattle (SEA) 19:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 9 - 12 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 122 Seattle 19:40 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1555 Atlanta 19:46 planerad
Boeing 757 Aeromexico AM 3021 Atlanta 19:58 planerad

20:00 26.06.2019

+22°C   Vindar: 3 m/s @ 199°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 5 - 11 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 751 Seattle (SEA) 20:04 planerad
Saab 2000 PenAir KS 208 King Salmon 20:15 planerad
Saab 2000 Alaska Airlines AS 3297 Dutch Harbor 20:25 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 95 Seattle (SEA) 20:30 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 907 Fairbanks (FAI) 20:35 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1601 Minneapolis (MSP) 20:37 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1094 San Francisco (SFO) 20:38 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 893 Kodiak 20:40 planerad
Boeing 737-900 Virgin Atlantic VS 1551 Minneapolis (MSP) 20:42 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 881 Homer 20:45 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 194 Fairbanks (FAI) 20:45 planerad
Saab 2000 PenAir KS 210 King Salmon 20:50 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 161 Adak Island 20:55 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 50 Barrow 20:55 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 842 Kenai 20:00 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 215 Fairbanks (FAI) 20:05 planerad
United Airlines UA 2215 Houston (IAH) 20:05 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 70 Sitka 20:10 planerad
Boeing 787-8 American Airlines AA 399 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:15 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1562 Chicago (ORD) 20:21 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 92 Seattle (SEA) 20:25 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 1748 Newark (EWR) 20:35 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 476 Minneapolis (MSP) 20:45 planerad

21:00 26.06.2019

+22°C   Vindar: 3 m/s @ 199°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 4 - 12 min.
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 77 Gustavus 21:15 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 843 Kenai 21:27 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 187 Seattle (SEA) 21:30 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 688 Seattle (SEA) 21:31 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 173 Portland (PDX) 21:35 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 153 Nome 21:45 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 5 - 13 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 846 Kenai 21:30 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2350 Chicago (ORD) 21:38 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1601 Minneapolis (MSP) 21:41 planerad
Boeing 737 American Airlines AA 6984 Seattle (SEA) 21:54 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 106 Seattle (SEA) 21:55 planerad

22:00 26.06.2019

+19°C   Vindar: 2 m/s @ 207°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 14, 25L, 25R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 12 - 22 min.
Airbus A321 American Airlines AA 1075 Los Angeles 22:00 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 46 Bethel 22:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2277 Los Angeles 22:02 planerad
Boeing 737-700 Sun Country Airlines SY 141 Las Vegas (LAS) 22:08 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 99 Seattle (SEA) 22:30 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 688 Denver (DEN) 22:45 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 847 Kenai 22:57 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 Alaska Airlines AS 7096 Seattle (SEA) 22:50 planerad

23:00 26.06.2019

+19°C   Vindar: 2 m/s @ 207°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 14, 25L, 25R

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 6 - 19 min.
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 188 Fairbanks (FAI) 23:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 947 Seattle (SEA) 23:19 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 97 Seattle (SEA) 23:30 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 143 Portland (PDX) 23:35 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1413 Phoenix (PHX) 23:39 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1228 Salt Lake City (SLC) 23:40 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 46 Portland (PDX) 23:48 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1957 Seattle (SEA) 23:48 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 138 Chicago (ORD) 23:00 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 306 Fairbanks (FAI) 23:05 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2277 Los Angeles (LAX) 23:10 planerad
Boeing 737-700 Sun Country Airlines SY 142 Las Vegas (LAS) 23:15 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 94 Seattle (SEA) 23:35 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 150 Los Angeles (LAX) 23:40 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1104 Denver (DEN) 23:46 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 47 Portland (PDX) 23:59 planerad

00:00 27.06.2019

+19°C   Vindar: 2 m/s @ 207°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 14, 25L, 25R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 735 Seattle (SEA) 00:20 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 89 Seattle (SEA) 00:45 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 4 - 5 min.
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 134 Portland (PDX) 00:45 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 822 Seattle (SEA) 00:45 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 108 Seattle (SEA) 00:50 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2776 Salt Lake City (SLC) 00:55 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 998 Seattle (SEA) 00:58 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1372 Phoenix (PHX) 00:59 planerad

01:00 27.06.2019

+15°C   Vindar: 2 m/s @ 192°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 6 - 10 min.
Boeing 737-900 Virgin Atlantic VS 1577 Minneapolis (MSP) 01:04 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2500 Minneapolis (MSP) 01:10 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 183 Seattle (SEA) 01:15 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 999 Seattle 01:25 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2850 Seattle (SEA) 01:30 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 269 Seattle (SEA) 01:37 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 544 Seattle (SEA) 01:35 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 182 Seattle (SEA) 01:55 planerad

02:00 27.06.2019

+15°C   Vindar: 2 m/s @ 192°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 175 Seattle (SEA) 02:10 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 - 20 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 98 Seattle (SEA) 02:00 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 136 Portland (PDX) 02:10 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 116 Seattle (SEA) 02:30 planerad

03:00 27.06.2019

+15°C   Vindar: 2 m/s @ 192°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 121 Seattle (SEA) 03:15 planerad

04:00 27.06.2019

+12°C   Vindar: 2 m/s @ 173°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 193 Los Angeles (LAX) 04:25 planerad

05:00 27.06.2019

+12°C   Vindar: 2 m/s @ 173°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 941 Honolulu (HNL) 05:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 3 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 820 Kenai 05:00 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 776 Seattle (SEA) 05:00 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 766 Seattle (SEA) 05:03 planerad

06:00 27.06.2019

+12°C   Vindar: 2 m/s @ 173°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 14 - 18 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 821 Kenai 06:27 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 871 Honolulu (HNL) 06:45 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 86 Fairbanks (FAI) 06:55 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 127 Fairbanks (FAI) 06:00 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 705 Minneapolis (MSP) 06:00 planerad
Boeing 737-900 Korean Air KE 3002 Seattle 06:00 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 88 Seattle (SEA) 06:05 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 47 Kodiak 06:10 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 142 Seattle (SEA) 06:11 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2240 Seattle (SEA) 06:11 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 165 Kotzebue 06:15 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 822 Kenai 06:30 planerad

07:00 27.06.2019

+15°C   Vindar: 1 m/s @ 184°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 823 Kenai 07:57 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 6 - 20 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 800 Valdez 07:00 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 130 Portland (PDX) 07:00 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 238 Seattle (SEA) 07:05 planerad
Saab 2000 Ravn Alaska 7H 2051 Dillingham 07:10 planerad
Saab 2000 PenAir KS 201 King Salmon 07:15 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 55 Fairbanks 07:35 planerad
Saab 2000 PenAir KS 251 Dillingham 07:35 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2883 Seattle (SEA) 07:47 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 62 Seattle 07:55 planerad

Andra datum

March, 2019

27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19