Ted Stevens Anchorage, Anchorage (ANC / PANC)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

07:00 18.01.2019

-7°C   Vindar: 0 m/s   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 23 - 42 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 86 Fairbanks (FAI) 07:10 planerad
Cessna Grant Aviation GV 606 Kenai 07:15 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 823 Kenai 07:57 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 45 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 800 Valdez 07:00 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 140 Portland (PDX) 07:00 planerad
Cessna Grant Aviation GV 507 Kenai 07:45 planerad

08:00 18.01.2019

-7°C   Vindar: 0 m/s   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 20 - 25 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 871 Homer 08:00 planerad
Cessna Grant Aviation GV 607 Kenai 08:15 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 81 Seattle (SEA) 08:40 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 112 Seattle (SEA) 08:00 planerad
Saab 2000 Alaska Airlines AS 3280 Dutch Harbor 08:10 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 62 Seattle 08:10 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 55 Fairbanks 08:30 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 828 Kenai 08:35 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 888 Kodiak 08:35 planerad
Cessna Grant Aviation GV 508 Kenai 08:45 planerad

09:00 18.01.2019

-13°C   Vindar: 2 m/s @ 89°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07L, 07R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 10 - 15 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 901 Fairbanks (FAI) 09:00 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 48 Kodiak 09:00 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 801 Valdez 09:05 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 904 Fairbanks (FAI) 09:15 planerad
Cessna Grant Aviation GV 608 Kenai 09:15 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 73 Sitka 09:30 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 15 - 25 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 918 Fairbanks (FAI) 09:00 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 144 Seattle (SEA) 09:00 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Alaska Airlines AS 4918 Fairbanks (FAI) 09:00 planerad
Saab 2000 PenAir KS 200 Dillingham 09:15 planerad
Saab 2000 PenAir KS 245 Cold Bay 09:15 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 816 Aniak 09:40 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 874 Homer 09:40 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 930 Bethel 09:45 planerad
Saab 2000 Alaska Airlines AS 3298 Dutch Harbor 09:45 planerad
Cessna Grant Aviation GV 509 Kenai 09:45 planerad

10:00 18.01.2019

-13°C   Vindar: 2 m/s @ 89°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07L, 07R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 30 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 829 Kenai 10:02 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 154 Kotzebue 10:05 planerad
Cessna Grant Aviation GV 609 Kenai 10:15 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 83 Seattle (SEA) 10:45 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 178 Fairbanks (FAI) 10:00 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 151 Nome 10:15 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 96 Seattle (SEA) 10:20 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 830 Kenai 10:35 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 43 Bethel 10:40 planerad
Cessna Grant Aviation GV 510 Kenai 10:45 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 860 Saint Marys 10:50 planerad

11:00 18.01.2019

-13°C   Vindar: 2 m/s @ 89°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07L, 07R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 17 - 20 min.
Cessna Grant Aviation GV 610 Kenai 11:15 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 875 Homer 11:35 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 889 Kodiak 11:35 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 177 Seattle (SEA) 11:50 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 25 min.
Saab 340 PenAir KS 273 St Paul Island 11:00 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 538 Fairbanks (FAI) 11:05 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 64 Seattle 11:20 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 922 Kotzebue 11:45 planerad

12:00 18.01.2019

-12°C   Vindar: 2 m/s @ 72°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07L, 07R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 19 - 25 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 831 Kenai 12:02 planerad
Cessna Grant Aviation GV 611 Kenai 12:15 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1886 Seattle (SEA) 12:40 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 80 Seattle (SEA) 12:00 planerad
Saab 2000 PenAir KS 244 Cold Bay 12:00 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 868 Mcgrath 12:10 planerad
Cessna Grant Aviation GV 512 Kenai 12:15 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 834 Kenai 12:35 planerad

13:00 18.01.2019

-12°C   Vindar: 2 m/s @ 72°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07L, 07R

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 192 Fairbanks (FAI) 13:05 planerad
Saab 2000 PenAir KS 200 Dillingham 13:10 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 817 Aniak 13:15 planerad
Boeing 737 Alaska Airlines AS 7006 Seattle (SEA) 13:30 planerad
Cessna Grant Aviation GV 612 Kenai 13:30 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 119 Seattle (SEA) 13:35 planerad
Saab 2000 Alaska Airlines AS 3281 Dutch Harbor 13:35 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 131 Portland (PDX) 13:50 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 44 Bethel 13:55 planerad
Saab 2000 PenAir KS 248 Cold Bay 13:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 20 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 890 Kodiak 13:05 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 92 Seattle (SEA) 13:05 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1886 Seattle (SEA) 13:25 planerad
Cessna Grant Aviation GV 513 Kenai 13:45 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 818 Unalakleet 13:55 planerad

14:00 18.01.2019

-12°C   Vindar: 2 m/s @ 72°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07L, 07R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 9 - 20 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 931 Bethel 14:00 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 835 Kenai 14:02 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 152 Nome 14:05 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 171 Phoenix (PHX) 14:05 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 61 Seattle 14:25 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 159 Seattle (SEA) 14:40 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 30 min.
Saab 2000 Alaska Airlines AS 3284 Dutch Harbor 14:10 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 878 Homer 14:40 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 932 Bethel 14:40 planerad
Cessna Grant Aviation GV 514 Kenai 14:45 planerad
Saab 2000 Alaska Airlines AS 3296 Dutch Harbor 14:50 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 52 Seattle (SEA) 14:50 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 50 Barrow 14:55 planerad

15:00 18.01.2019

-11°C   Vindar: 2 m/s @ 33°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07L, 07R, 32

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 4 - 5 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 869 Mcgrath 15:00 planerad
Cessna Grant Aviation GV 614 Kenai 15:00 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1901 Seattle (SEA) 15:03 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 65 Seattle 15:05 planerad
Saab 2000 Alaska Airlines AS 3299 Dutch Harbor 15:10 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 861 Saint Marys 15:15 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 18 min.
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 179 Fairbanks (FAI) 15:10 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 49 Kodiak 15:15 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 66 Seattle 15:20 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 828 Honolulu (HNL) 15:25 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 872 Kona 15:30 planerad
Cessna Grant Aviation GV 515 Kenai 15:30 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1901 Seattle (SEA) 15:48 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 836 Kenai 15:50 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 120 Seattle (SEA) 15:55 planerad

16:00 18.01.2019

-11°C   Vindar: 2 m/s @ 33°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07L, 07R, 32

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 7 - 15 min.
Cessna Grant Aviation GV 615 Kenai 16:00 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 891 Kodiak 16:05 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 55 Fairbanks (FAI) 16:20 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1126 Denver (DEN) 16:20 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 919 Fairbanks (FAI) 16:25 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Alaska Airlines AS 4919 Fairbanks (FAI) 16:25 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 97 Seattle (SEA) 16:25 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 879 Homer 16:35 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 923 Kotzebue 16:45 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 538 Prudhoe Bay 16:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 - 15 min.
Saab 2000 PenAir KS 259 King Salmon 16:10 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 153 Nome 16:25 planerad
Cessna Grant Aviation GV 516 Kenai 16:30 planerad

17:00 18.01.2019

-11°C   Vindar: 2 m/s @ 33°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07L, 07R, 32

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 17 - 23 min.
Cessna Grant Aviation GV 616 Kenai 17:00 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 837 Kenai 17:17 planerad
Saab 2000 PenAir KS 244 Cold Bay 17:40 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 40 Kodiak 17:50 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 10 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 840 Kenai 17:00 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 806 Valdez 17:10 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 906 Fairbanks (FAI) 17:20 planerad
Cessna Grant Aviation GV 517 Kenai 17:30 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 136 Seattle (SEA) 17:40 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 892 Kodiak 17:45 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 147 Fairbanks (FAI) 17:45 planerad

18:00 18.01.2019

-14°C   Vindar: 2 m/s @ 24°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 9 - 12 min.
Cessna Grant Aviation GV 617 Kenai 18:00 planerad
Saab 340 PenAir KS 274 St Paul Island 18:00 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 819 Unalakleet 18:10 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 148 Fairbanks (FAI) 18:15 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 841 Kenai 18:27 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 125 Seattle (SEA) 18:35 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 844 Kenai 18:15 planerad
Cessna Grant Aviation GV 518 Kenai 18:30 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 45 Bethel 18:45 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 880 Homer 18:50 planerad

19:00 18.01.2019

-14°C   Vindar: 2 m/s @ 24°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 11 - 15 min.
Cessna Grant Aviation GV 618 Kenai 19:00 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 807 Valdez 19:15 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 933 Bethel 19:30 planerad
Saab 2000 Alaska Airlines AS 3285 Dutch Harbor 19:35 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 845 Kenai 19:42 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Cessna Grant Aviation GV 519 Kenai 19:30 planerad

20:00 18.01.2019

-14°C   Vindar: 2 m/s @ 24°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 15 min.
Cessna Grant Aviation GV 619 Kenai 20:00 planerad
Saab 2000 PenAir KS 259 King Salmon 20:05 planerad
Saab 2000 Alaska Airlines AS 3297 Dutch Harbor 20:15 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 907 Fairbanks (FAI) 20:20 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 95 Seattle (SEA) 20:35 planerad
Boeing 757 Virgin Atlantic VS 1551 Minneapolis (MSP) 20:37 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 881 Homer 20:45 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 893 Kodiak 20:45 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 194 Fairbanks (FAI) 20:50 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 12 - 15 min.
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 70 Sitka 20:05 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 846 Kenai 20:15 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 215 Fairbanks (FAI) 20:15 planerad
Cessna Grant Aviation GV 520 Kenai 20:30 planerad

21:00 18.01.2019

-14°C   Vindar: 2 m/s @ 15°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 25 - 42 min.
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 50 Barrow 21:00 planerad
Cessna Grant Aviation GV 620 Kenai 21:00 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 847 Kenai 21:42 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 153 Nome 21:50 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 187 Seattle (SEA) 21:50 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 20 - 25 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 898 Kodiak 21:00 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 848 Kenai 21:25 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2597 Minneapolis (MSP) 21:45 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 106 Seattle (SEA) 21:55 planerad

22:00 18.01.2019

-14°C   Vindar: 2 m/s @ 15°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 13 - 20 min.
Cessna Grant Aviation GV 621 Kenai 22:00 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 46 Bethel 22:05 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 109 Seattle (SEA) 22:20 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 67 Seattle 22:40 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 849 Kenai 22:52 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Cessna Grant Aviation GV 522 Kenai 22:15 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 180 Juneau 22:30 planerad

23:00 18.01.2019

-14°C   Vindar: 2 m/s @ 15°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 25 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 107 Seattle (SEA) 23:10 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 138 Fairbanks (FAI) 23:25 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 143 Portland (PDX) 23:30 planerad
Boeing 737-800 Virgin Atlantic VS 1939 Seattle (SEA) 23:55 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 899 Kodiak 23:59 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 22 - 30 min.
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 167 Fairbanks (FAI) 23:05 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 150 Los Angeles 23:35 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1104 Denver (DEN) 23:35 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 172 Phoenix (PHX) 23:50 planerad

00:00 19.01.2019

-13°C   Vindar: 2 m/s @ 5°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 735 Seattle (SEA) 00:10 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 108 Seattle (SEA) 00:35 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 134 Portland (PDX) 00:45 planerad

01:00 19.01.2019

-13°C   Vindar: 2 m/s @ 5°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 183 Seattle (SEA) 01:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 122 Seattle (SEA) 01:35 planerad

02:00 19.01.2019

-13°C   Vindar: 2 m/s @ 5°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 32

03:00 19.01.2019

-13°C   Vindar: 2 m/s @ 4°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 32

04:00 19.01.2019

-13°C   Vindar: 2 m/s @ 4°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 601 Los Angeles 04:30 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 871 Honolulu (HNL) 04:55 planerad

05:00 19.01.2019

-13°C   Vindar: 2 m/s @ 4°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 873 Kona 05:15 planerad

06:00 19.01.2019

-13°C   Vindar: 2 m/s @ 15°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 32

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 900 Fairbanks (FAI) 06:00 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 88 Seattle (SEA) 06:00 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 870 Homer 06:05 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 157 Kotzebue 06:10 planerad

Andra datum

January, 2019

18