Fairbanks, Fairbanks (FAI / PAFA)

Planespotter’s tidtabell

05:00 23.03.2019

0°C   Vindar: 5 m/s @ 40°   Moln/himmel few börja från en höjd av 7620 m   Uppskattad bana: 02, 02L, 02R, 02W

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 126 Seattle (SEA) 05:30 planerad

06:00 23.03.2019

0°C   Vindar: 5 m/s @ 40°   Moln/himmel few börja från en höjd av 7620 m   Uppskattad bana: 02, 02L, 02R, 02W

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 86 Anchorage (ANC) 06:00 planerad

07:00 23.03.2019

-3°C   Vindar: 4 m/s @ 27°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 02, 02L, 02R, 02W

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 127 Anchorage (ANC) 07:00 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 460 Koyukuk 07:30 planerad

08:00 23.03.2019

-3°C   Vindar: 4 m/s @ 27°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 02, 02L, 02R, 02W

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 min.
Ravn Alaska 7H 3546 Galena 08:00 planerad
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 330 Arctic Village 08:00 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 904 Anchorage (ANC) 08:00 planerad
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 335 Fort Yukon 08:15 planerad

09:00 23.03.2019

-3°C   Vindar: 4 m/s @ 27°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 02, 02L, 02R, 02W

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 133 Seattle (SEA) 09:35 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 15 min.
Beechcraft 1900 Ravn Alaska 7H 3580 Galena 09:00 planerad
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 300 Anaktuvuk 09:00 planerad
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 370 Bettles 09:00 planerad
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 310 Allakaket 09:15 planerad
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 390 Hughes 09:15 planerad
Warbelow's Air Ventures 4W 320 Minto 09:30 planerad

10:00 23.03.2019

-2°C   Vindar: 3 m/s @ 31°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 02, 02L, 02R, 02W

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 336 Fort Yukon 10:30 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 462 Koyukuk 10:15 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 132 Seattle (SEA) 10:35 planerad

11:00 23.03.2019

-2°C   Vindar: 3 m/s @ 31°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 02, 02L, 02R, 02W

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Warbelow's Air Ventures 4W 320 Minto 11:30 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 30 min.
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 360 Chalkyitsik 11:00 planerad
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 480 Nulato 11:30 planerad

12:00 23.03.2019

-2°C   Vindar: 3 m/s @ 31°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 02, 02L, 02R, 02W

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 20 min.
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 331 Arctic Village 12:00 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 538 Anchorage (ANC) 12:00 planerad
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 371 Bettles 12:10 planerad
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 311 Allakaket 12:30 planerad
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 301 Anaktuvuk 12:35 planerad
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 461 Koyukuk 12:40 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5730 Seattle (SEA) 12:43 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 min.
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 340 Venetie 12:30 planerad
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 450 Ruby 12:30 planerad
Warbelow's Air Ventures 4W 280 Circle 12:45 planerad

13:00 23.03.2019

+3°C   Vindar: 3 m/s @ 33°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 02, 02L, 02R, 02W

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 391 Hughes 13:05 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 55 Anchorage 13:15 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 19 min.
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 538 Anchorage 13:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5730 Seattle (SEA) 13:19 planerad

14:00 23.03.2019

+3°C   Vindar: 3 m/s @ 33°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 02, 02L, 02R, 02W

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 30 min.
Beechcraft 1900 Ravn Alaska 7H 3581 Galena 14:00 planerad
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 361 Chalkyitsik 14:30 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 25 min.
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 55 Anchorage (ANC) 14:10 planerad
Beechcraft 1900 Ravn Alaska 7H 3586 Galena 14:35 planerad

15:00 23.03.2019

+3°C   Vindar: 3 m/s @ 33°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 02, 02L, 02R, 02W

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 20 - 30 min.
Warbelow's Air Ventures 4W 280 Circle 15:00 planerad
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 463 Koyukuk 15:10 planerad
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 341 Venetie 15:40 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 365 Fort Yukon 15:00 planerad

16:00 23.03.2019

+6°C   Vindar: 2 m/s @ 19°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 02, 02L, 02R, 02W

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 27 min.
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 179 Anchorage (ANC) 16:00 planerad
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 451 Ruby 16:10 planerad
Ravn Alaska 7H 3549 Galena 16:18 planerad
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 481 Nulato 16:45 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 123 Seattle (SEA) 16:45 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Warbelow's Air Ventures 4W 314 Beaver 16:00 planerad

17:00 23.03.2019

+6°C   Vindar: 2 m/s @ 19°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 02, 02L, 02R, 02W

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 30 min.
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 366 Fort Yukon 17:10 planerad
Beechcraft 1900 Ravn Alaska 7H 3587 Galena 17:40 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 40 min.
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 184 Anchorage (ANC) 17:05 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 124 Seattle (SEA) 17:45 planerad

18:00 23.03.2019

+6°C   Vindar: 2 m/s @ 19°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 02, 02L, 02R, 02W

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 20 - 35 min.
Warbelow's Air Ventures 4W 314 Beaver 18:00 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 906 Anchorage (ANC) 18:35 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 147 Anchorage (ANC) 18:40 planerad

19:00 23.03.2019

+4°C   Vindar: 1 m/s @ 350°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 02, 02L, 02R, 02W

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 35 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 907 Anchorage (ANC) 19:10 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 194 Anchorage (ANC) 19:45 planerad

20:00 23.03.2019

+4°C   Vindar: 1 m/s @ 350°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 02, 02L, 02R, 02W

21:00 23.03.2019

+4°C   Vindar: 1 m/s @ 350°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 02, 02L, 02R, 02W

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 215 Anchorage (ANC) 21:05 planerad

22:00 23.03.2019

+1°C   Vindar: 2 m/s @ 347°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 02, 02L, 02R, 02W

23:00 23.03.2019

+1°C   Vindar: 2 m/s @ 347°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 02, 02L, 02R, 02W

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 117 Seattle (SEA) 23:15 planerad

00:00 24.03.2019

+1°C   Vindar: 2 m/s @ 347°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 02, 02L, 02R, 02W

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 128 Seattle (SEA) 00:30 planerad

01:00 24.03.2019

0°C   Vindar: 1 m/s @ 36°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 02, 02L, 02R, 02W

02:00 24.03.2019

0°C   Vindar: 1 m/s @ 36°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 02, 02L, 02R, 02W

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 103 Seattle (SEA) 02:20 planerad

03:00 24.03.2019

0°C   Vindar: 1 m/s @ 36°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 02, 02L, 02R, 02W

04:00 24.03.2019

+1°C   Vindar: 3 m/s @ 163°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 20, 20L, 20R, 20W

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28