Fairbanks, Fairbanks (FAI / PAFA)

Planespotter’s tidtabell

16:00 24.06.2019

+22°C   Vindar: 5 m/s @ 260°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 3660 m   Uppskattad bana: 20, 20L, 20R, 20W

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 15 - 22 min.
Beechcraft 1900 Ravn Alaska 7H 3503 Barter Island 16:15 planerad
Wright Air 8V 401 Lake Minchumina 16:15 planerad
Ravn Alaska 7H 3549 Galena 16:18 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 123 Seattle (SEA) 16:40 planerad
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 441 Huslia 16:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 30 min.
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 445 Tanana 16:00 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 190 Anchorage (ANC) 16:30 planerad

17:00 24.06.2019

+22°C   Vindar: 5 m/s @ 260°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 3660 m   Uppskattad bana: 20, 20L, 20R, 20W

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 7 - 10 min.
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 381 Hughes 17:35 planerad
Beechcraft 1900 Ravn Alaska 7H 3587 Galena 17:40 planerad
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 446 Tanana 17:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 124 Seattle (SEA) 17:55 planerad

18:00 24.06.2019

+22°C   Vindar: 5 m/s @ 260°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 3660 m   Uppskattad bana: 20, 20L, 20R, 20W

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 906 Anchorage (ANC) 18:45 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 147 Anchorage (ANC) 18:50 planerad

19:00 24.06.2019

+22°C   Vindar: 4 m/s @ 274°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 20, 20L, 20R, 20W

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 United Airlines UA 1502 Chicago (ORD) 19:00 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 25 - 30 min.
Warbelow's Air Ventures 4W 100 Fort Yukon 19:00 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 907 Anchorage (ANC) 19:20 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 194 Anchorage (ANC) 19:50 planerad

20:00 24.06.2019

+22°C   Vindar: 4 m/s @ 274°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 20, 20L, 20R, 20W

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1332 Minneapolis (MSP) 20:28 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 1503 Chicago (ORD) 20:29 planerad

21:00 24.06.2019

+22°C   Vindar: 4 m/s @ 274°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 20, 20L, 20R, 20W

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 45 min.
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 215 Anchorage (ANC) 21:05 planerad
Warbelow's Air Ventures 4W 100 Fort Yukon 21:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1332 Minneapolis (MSP) 21:30 planerad

22:00 24.06.2019

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 281°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 20, 20L, 20R, 20W

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 5 - 6 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 167 Seattle 22:35 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 117 Seattle (SEA) 22:40 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1879 Denver (DEN) 22:46 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 188 Anchorage (ANC) 22:05 planerad

23:00 24.06.2019

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 281°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 20, 20L, 20R, 20W

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 306 Anchorage (ANC) 23:59 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1325 Seattle (SEA) 23:59 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 9 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 1263 Denver (DEN) 23:46 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 132 Seattle (SEA) 23:55 planerad

00:00 25.06.2019

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 281°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 20, 20L, 20R, 20W

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 1 min.
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 506 Seattle (SEA) 00:14 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 133 Seattle (SEA) 00:15 planerad

01:00 25.06.2019

+13°C   Vindar: 1 m/s @ 324°   Moln/himmel overcast

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 156 Seattle (SEA) 01:25 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 539 Seattle (SEA) 01:30 planerad

02:00 25.06.2019

+13°C   Vindar: 1 m/s @ 324°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 103 Seattle (SEA) 02:05 planerad

03:00 25.06.2019

+13°C   Vindar: 1 m/s @ 324°   Moln/himmel overcast

04:00 25.06.2019

+11°C   Vindar: 1 m/s @ 334°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 02, 02L, 02R, 02W

05:00 25.06.2019

+11°C   Vindar: 1 m/s @ 334°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 02, 02L, 02R, 02W

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 186 Seattle (SEA) 05:30 planerad

06:00 25.06.2019

+11°C   Vindar: 1 m/s @ 334°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 02, 02L, 02R, 02W

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 127 Anchorage (ANC) 06:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 86 Anchorage (ANC) 06:00 planerad

07:00 25.06.2019

+14°C   Vindar: 0 m/s @ 20°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 02, 02L, 02R, 02W

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 900 Anchorage 07:10 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 901 Anchorage (ANC) 07:45 planerad
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 450 Ruby 07:45 planerad

08:00 25.06.2019

+14°C   Vindar: 0 m/s @ 20°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 02, 02L, 02R, 02W

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 22 - 30 min.
Ravn Alaska 7H 3546 Galena 08:00 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 904 Anchorage (ANC) 08:00 planerad
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 390 Hughes 08:30 planerad
Beechcraft 1900 Ravn Alaska 7H 3500 Barter Island 08:45 planerad

09:00 25.06.2019

+14°C   Vindar: 0 m/s @ 20°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 02, 02L, 02R, 02W

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 221 Seattle (SEA) 09:35 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Beechcraft 1900 Ravn Alaska 7H 3580 Galena 09:00 planerad

10:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 1 m/s @ 243°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 20, 20L, 20R, 20W

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 189 Anchorage (ANC) 10:45 planerad
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 451 Ruby 10:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 234 Seattle (SEA) 10:35 planerad

11:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 1 m/s @ 243°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 20, 20L, 20R, 20W

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 192 Anchorage (ANC) 11:40 planerad

12:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 1 m/s @ 243°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 20, 20L, 20R, 20W

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 538 Anchorage (ANC) 12:20 planerad

13:00 25.06.2019

+21°C   Vindar: 3 m/s @ 297°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 0 min.
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 391 Hughes 13:00 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 55 Anchorage 13:00 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 20 - 25 min.
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 380 Allakaket 13:15 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 538 Anchorage 13:15 planerad
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 440 Huslia 13:30 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 55 Anchorage (ANC) 13:55 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1578 Seattle (SEA) 13:55 planerad

14:00 25.06.2019

+21°C   Vindar: 3 m/s @ 297°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 4 - 5 min.
Beechcraft 1900 Ravn Alaska 7H 3581 Galena 14:00 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1578 Seattle (SEA) 14:05 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 3014 Seattle (SEA) 14:08 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 740 Seattle 14:12 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 9 - 10 min.
Beechcraft 1900 Ravn Alaska 7H 3586 Galena 14:35 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 740 Seattle (SEA) 14:45 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 3014 Seattle (SEA) 14:53 planerad

15:00 25.06.2019

+21°C   Vindar: 3 m/s @ 297°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 179 Anchorage (ANC) 15:30 planerad

Andra datum

March, 2019

25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19