Fairbanks, Fairbanks (FAI / PAFA)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

23:00 20.01.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 117 Seattle (SEA) 23:00 planerad

00:00 21.01.2019


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 128 Seattle (SEA) 00:15 planerad

01:00 21.01.2019

02:00 21.01.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 103 Seattle (SEA) 02:15 planerad

03:00 21.01.2019

04:00 21.01.2019

05:00 21.01.2019


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 126 Seattle (SEA) 05:30 planerad

06:00 21.01.2019


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 86 Anchorage (ANC) 06:00 planerad

07:00 21.01.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 127 Anchorage (ANC) 07:05 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 900 Anchorage (ANC) 07:10 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 min.
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 460 Koyukuk 07:30 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 901 Anchorage (ANC) 07:45 planerad
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 452 Huslia 07:45 planerad

08:00 21.01.2019


AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 20 min.
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 330 Arctic Village 08:00 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 904 Anchorage (ANC) 08:05 planerad
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 335 Fort Yukon 08:15 planerad
Ravn Alaska 7H 3546 Galena 08:35 planerad
Beechcraft 1900 Ravn Alaska 7H 3500 Barter Island 08:45 planerad
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 432 Tanana 08:45 planerad

09:00 21.01.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 133 Seattle (SEA) 09:30 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 min.
Beechcraft 1900 Ravn Alaska 7H 3580 Galena 09:00 planerad
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 300 Anaktuvuk 09:00 planerad
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 310 Allakaket 09:15 planerad
Warbelow's Air Ventures 4W 320 Minto 09:30 planerad

10:00 21.01.2019


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 20 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 918 Anchorage (ANC) 10:10 planerad
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 336 Fort Yukon 10:30 planerad
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 433 Tanana 10:40 planerad
Cessna 40-Mile Air Q5 521 Tok 10:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 918 Anchorage 10:45 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 132 Seattle (SEA) 10:50 planerad

11:00 21.01.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 30 min.
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 178 Anchorage (ANC) 11:00 planerad
Warbelow's Air Ventures 4W 320 Minto 11:30 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 27 - 30 min.
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 360 Chalkyitsik 11:00 planerad
Cessna 40-Mile Air Q5 522 Healy Lake 11:00 planerad
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 480 Nulato 11:30 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 192 Anchorage (ANC) 11:55 planerad

12:00 21.01.2019


ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 5 - 25 min.
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 331 Arctic Village 12:00 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 538 Anchorage (ANC) 12:05 planerad
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 311 Allakaket 12:30 planerad
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 301 Anaktuvuk 12:35 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5776 Seattle (SEA) 12:37 planerad
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 461 Koyukuk 12:40 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 340 Venetie 12:30 planerad
Warbelow's Air Ventures 4W 280 Circle 12:45 planerad

13:00 21.01.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Cessna 40-Mile Air Q5 523 Healy Lake 13:00 planerad
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 453 Huslia 13:25 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 13 - 15 min.
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 320 Anaktuvuk 13:00 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 538 Anchorage 13:00 planerad
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 380 Hughes 13:15 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 2076 Seattle (SEA) 13:17 planerad
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 440 Huslia 13:30 planerad

14:00 21.01.2019


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 20 min.
Beechcraft 1900 Ravn Alaska 7H 3581 Galena 14:00 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 55 Anchorage 14:20 planerad
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 361 Chalkyitsik 14:30 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 919 Prudhoe Bay 14:35 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 35 min.
Wright Air 8V 400 Lake Minchumina 14:00 planerad
Cessna 40-Mile Air Q5 520 Tok 14:00 planerad
Beechcraft 1900 Ravn Alaska 7H 3586 Galena 14:35 planerad

15:00 21.01.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 40 min.
Warbelow's Air Ventures 4W 280 Circle 15:00 planerad
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 341 Venetie 15:40 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 7 - 10 min.
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 365 Fort Yukon 15:00 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 919 Anchorage (ANC) 15:10 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Alaska Airlines AS 4919 Anchorage (ANC) 15:10 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 55 Anchorage (ANC) 15:15 planerad

16:00 21.01.2019


ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 7 - 12 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 179 Anchorage (ANC) 16:10 planerad
Beechcraft 1900 Ravn Alaska 7H 3503 Barter Island 16:15 planerad
Wright Air 8V 401 Lake Minchumina 16:15 planerad
Ravn Alaska 7H 3549 Galena 16:18 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 123 Seattle (SEA) 16:30 planerad
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 321 Anaktuvuk 16:35 planerad
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 481 Nulato 16:45 planerad
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 441 Huslia 16:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 0 min.
Warbelow's Air Ventures 4W 314 Beaver 16:00 planerad
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 445 Tanana 16:00 planerad

17:00 21.01.2019


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 25 min.
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 366 Fort Yukon 17:10 planerad
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 381 Hughes 17:35 planerad
Beechcraft 1900 Ravn Alaska 7H 3587 Galena 17:40 planerad
Cessna 208 Caravan Wright Air 8V 446 Tanana 17:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 35 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 148 Anchorage (ANC) 17:10 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 124 Seattle (SEA) 17:45 planerad

18:00 21.01.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 22 - 30 min.
Warbelow's Air Ventures 4W 314 Beaver 18:00 planerad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 906 Anchorage (ANC) 18:30 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 147 Anchorage (ANC) 18:45 planerad

19:00 21.01.2019


AVÅGENDE — 2
Väntningstid 40 min.
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Ravn Alaska 7H 907 Anchorage (ANC) 19:05 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 194 Anchorage (ANC) 19:45 planerad

20:00 21.01.2019

21:00 21.01.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 215 Anchorage (ANC) 21:15 planerad

22:00 21.01.2019


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 138 Anchorage (ANC) 22:15 planerad

Andra datum

January, 2019

20