Sharjah, Sharjah (SHJ / OMSJ)

Planespotter’s tidtabell

12:00 09.07.2020


ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 15 - 20 min.
Boeing 737-800 Air India Express IX 743 Kannur International Airport 12:00 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 721 Kabul (KBL) 12:00 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 182 Buraydah 12:00 planerad
Airbus A321 Air Arabia G9 152 Riyadh (RUH) 12:00 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 522 Chittagong 12:05 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 126 Kuwait City (KWI) 12:20 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 514 Dhaka (DAC) 12:40 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 530 Kathmandu (KTM) 12:40 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 201 Tehran (IKA) 12:20 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 523 Chittagong (CGP) 12:25 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 213 Shiraz (SYZ) 12:30 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 187 Taif (TIF) 12:40 planerad

13:00 09.07.2020

+41°C   Vindar: 4 m/s @ 302°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 Air India Express IX 183 Varanasi (VNS) 13:35 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 146 Jeddah (JED) 13:40 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 306 Baku (GYD) 13:40 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 557 Peshawar (PEW) 13:40 planerad
Boeing 737-800 Air India Express IX 351 Calicut (CCJ) 13:40 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 217 Lar (LRR) 13:00 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 285 Istanbul (SAW) 13:00 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 304 Baku (GYD) 13:00 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 331 Amman (AMM) 13:00 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 442 Thiruvananthapuram (TRV) 13:00 planerad
Airbus A321 Air Arabia G9 627 Cairo (CAI) 13:00 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 294 Tbilisi (TBS) 13:05 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 427 Cochin (COK) 13:10 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 465 New Delhi (DEL) 13:10 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 315 Sarajevo (SJJ) 13:15 planerad
Airbus A321 Air Arabia G9 545 Karachi (KHI) 13:15 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 245 Yerevan (EVN) 13:30 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 229 Jizan (GIZ) 13:35 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 195 Abha (AHB) 13:40 planerad

14:00 09.07.2020

+41°C   Vindar: 4 m/s @ 302°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 117 Muscat (MCT) 14:10 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 30 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 147 Jeddah (JED) 14:00 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 511 Dhaka (DAC) 14:00 planerad
Airbus A321 Air Arabia G9 174 Medina (MED) 14:30 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 221 Jouf 14:30 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 368 Baghdad (BGW) 14:30 planerad
Boeing 737-800 Air India Express IX 614 Tiruchirappally (TRZ) 14:35 planerad
Boeing 737-800 Air India Express IX 354 Calicut (CCJ) 14:40 planerad

15:00 09.07.2020

+41°C   Vindar: 4 m/s @ 302°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 5 - 20 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 338 Amman (AMM) 15:05 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 608 Alexandria (ALY) 15:25 planerad
Airbus A321 Air Arabia G9 354 Trabzon (TZX) 15:30 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 218 Lar (LRR) 15:35 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 214 Shiraz (SYZ) 15:40 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 35 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 127 Kuwait City (KWI) 15:00 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 105 Manama (BAH) 15:10 planerad
Airbus A321 Air Arabia G9 155 Riyadh (RUH) 15:15 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 584 Prague (PRG) 15:50 planerad

16:00 09.07.2020

+40°C   Vindar: 7 m/s @ 335°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 17 - 30 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 600 Alexandria (ALY) 16:05 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 206 Mashhad (MHD) 16:35 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 198 Hail (HAS) 16:40 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 537 Kathmandu (KTM) 16:05 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 393 Salalah (SLL) 16:20 planerad
Airbus A321 Air Arabia G9 189 Buraydah 16:30 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 161 Ad Dammam (DMM) 16:35 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 401 Mumbai (BOM) 16:40 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 387 Beirut (BEY) 16:45 planerad

17:00 09.07.2020

+40°C   Vindar: 7 m/s @ 335°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 12 - 15 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 202 Tehran (IKA) 17:05 planerad
Airbus A320 IndiGo 6E 1407 Lucknow (LKO) 17:20 planerad
Airbus A320 Airblue PA 412 Lahore (LHE) 17:30 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 103 Manama (BAH) 17:50 planerad

18:00 09.07.2020

+40°C   Vindar: 7 m/s @ 335°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 - 25 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 106 Manama (BAH) 18:10 planerad
Airbus A321 Air Arabia G9 546 Karachi (KHI) 18:15 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 188 Taif (TIF) 18:40 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 17 - 30 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 118 Muscat (MCT) 18:10 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 123 Kuwait City (KWI) 18:40 planerad
Airbus A320 Airblue PA 413 Lahore (LHE) 18:45 planerad

19:00 09.07.2020

+36°C   Vindar: 4 m/s @ 340°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 25 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 128 Kuwait City (KWI) 19:15 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 303 Baku (GYD) 19:15 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 386 Beirut (BEY) 19:15 planerad
Airbus A320 Jazeera Airways J9 135 Kuwait City (KWI) 19:40 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 162 Ad Dammam (DMM) 19:45 planerad
Airbus A321 Air Arabia G9 156 Riyadh (RUH) 19:50 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 332 Amman (AMM) 19:50 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 735 Nairobi (NBO) 19:50 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 196 Abha (AHB) 19:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 5 - 20 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 167 Ad Dammam (DMM) 19:10 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 339 Amman (AMM) 19:10 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 355 Trabzon (TZX) 19:15 planerad
Airbus A320 IndiGo 6E 1406 Hyderabad (HYD) 19:20 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 601 Alexandria (ALY) 19:40 planerad

20:00 09.07.2020

+36°C   Vindar: 4 m/s @ 340°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 369 Baghdad (BGW) 20:00 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 956 Moscow (DME) 20:10 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 261 Kiev (KBP) 20:15 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 220 Jizan (GIZ) 20:20 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 244 Yerevan (EVN) 20:20 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 293 Tbilisi (TBS) 20:20 planerad
Airbus A321 Air Arabia G9 175 Medina (MED) 20:25 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 222 Jouf 20:25 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 313 Sarajevo (SJJ) 20:30 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 394 Salalah (SLL) 20:30 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 466 New Delhi (DEL) 20:30 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 148 Jeddah (JED) 20:35 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 703 Tunis (TUN) 20:40 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 104 Manama (BAH) 20:50 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 20 - 30 min.
Airbus A321 Air Arabia G9 283 Istanbul (SAW) 20:00 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 333 Amman (AMM) 20:30 planerad
Airbus A320 Jazeera Airways J9 136 Kuwait City (KWI) 20:30 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 663 Khartoum (KRT) 20:35 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 165 Ad Dammam (DMM) 20:55 planerad

21:00 09.07.2020

+36°C   Vindar: 4 m/s @ 340°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 5 - 40 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 119 Muscat (MCT) 21:00 planerad
Airbus A321 Air Arabia G9 180 Buraydah 21:00 planerad
Airbus A321 Air Arabia G9 628 Cairo (CAI) 21:05 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 428 Cochin (COK) 21:45 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 441 Thiruvananthapuram (TRV) 21:50 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 507 Colombo (CMB) 21:00 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 517 Dhaka (DAC) 21:10 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 543 Faisalabad 21:15 planerad
Airbus A321 Air Arabia G9 921 Kuala Lumpur (KUL) 21:20 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 347 Bishkek (FRU) 21:25 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 603 Alexandria (HBE) 21:40 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 351 Trabzon (TZX) 21:45 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 425 Cochin (COK) 21:45 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 667 Khartoum (KRT) 21:50 planerad

22:00 09.07.2020

+33°C   Vindar: 3 m/s   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 20 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 168 Ad Dammam (DMM) 22:20 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 286 Istanbul (SAW) 22:25 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 124 Kuwait City (KWI) 22:35 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 524 Chittagong (CGP) 22:55 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 454 Calicut (CCJ) 22:10 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 471 Chennai (MAA) 22:10 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 458 Hyderabad (HYD) 22:15 planerad
Airbus A321 Air Arabia G9 620 Cairo (CAI) 22:20 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 449 Thiruvananthapuram (TRV) 22:25 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 496 Bangalore (BLR) 22:30 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 253 Almaty (ALA) 22:35 planerad

23:00 09.07.2020

+33°C   Vindar: 3 m/s   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 44 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 402 Mumbai (BOM) 23:15 planerad
Boeing 737-800 Air India Express IX 613 Tiruchirappally (TRZ) 23:59 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 7 - 25 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 547 Karachi (KHI) 23:00 planerad
Airbus A321 Air Arabia G9 551 Sialkot (SKT) 23:00 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 416 Nagpur 23:10 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 183 Buraydah 23:15 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 463 New Delhi (DEL) 23:15 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 492 Vasco da Gama (GOI) 23:20 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 406 Mumbai (BOM) 23:45 planerad

00:00 10.07.2020

+33°C   Vindar: 3 m/s   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 20 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 166 Ad Dammam (DMM) 00:20 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 512 Dhaka (DAC) 00:20 planerad
Airbus A320 IndiGo 6E 1401 Thiruvananthapuram (TRV) 00:40 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 489 Ahmedabad (AMD) 00:30 planerad

01:00 10.07.2020

+32°C   Vindar: 2 m/s @ 84°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 10 - 30 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 316 Sarajevo (SJJ) 01:10 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 538 Kathmandu (KTM) 01:10 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 388 Beirut (BEY) 01:15 planerad
Boeing 737-800 Air India Express IX 411 Cochin (COK) 01:15 planerad
Boeing 737-800 Air India Express IX 251 Mumbai (BOM) 01:25 planerad
Boeing 737-800 EgyptAir MS 966 Cairo (CAI) 01:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 - 25 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 413 Coimbatore (CJB) 01:05 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 435 Jaipur (JAI) 01:10 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 521 Chittagong 01:35 planerad
Airbus A320 IndiGo 6E 1402 Thiruvananthapuram (TRV) 01:40 planerad

02:00 10.07.2020

+32°C   Vindar: 2 m/s @ 84°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 27 - 45 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 330 Amman (AMM) 02:00 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 356 Trabzon (TZX) 02:45 planerad
Airbus A320 IndiGo 6E 1405 Hyderabad (HYD) 02:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 30 min.
Boeing 737-800 Air India Express IX 412 Cochin (COK) 02:05 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 513 Dhaka (DAC) 02:20 planerad
Boeing 737-800 Air India Express IX 252 Mumbai (BOM) 02:25 planerad
Boeing 737-800 EgyptAir MS 967 Cairo (CAI) 02:55 planerad

03:00 10.07.2020

+32°C   Vindar: 2 m/s @ 84°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 334 Amman (AMM) 03:20 planerad
Airbus A320 Airblue PA 212 Islamabad (ISB) 03:30 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 548 Karachi (KHI) 03:40 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 602 Alexandria (ALY) 03:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 539 Kathmandu (KTM) 03:35 planerad
Airbus A320 IndiGo 6E 1412 Lucknow (LKO) 03:55 planerad

04:00 10.07.2020

+32°C   Vindar: 3 m/s @ 166°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 184 Buraydah 04:05 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 544 Faisalabad (LYP) 04:05 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 7 - 10 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 558 Multan 04:30 planerad
Boeing 737-800 Air India Express IX 184 Varanasi (VNS) 04:30 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 711 Hargeysa 04:35 planerad
Airbus A320 Airblue PA 613 Peshawar 04:45 planerad

05:00 10.07.2020

+32°C   Vindar: 3 m/s @ 166°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 664 Khartoum (KRT) 05:10 planerad
Airbus A321 Air Arabia G9 284 Istanbul (SAW) 05:25 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 352 Trabzon (TZX) 05:35 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 604 Alexandria (HBE) 05:45 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 585 Prague (PRG) 05:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 40 min.
Boeing 737-800 Pegasus PC 747 Istanbul (SAW) 05:00 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 720 Kabul (KBL) 05:40 planerad

06:00 10.07.2020

+32°C   Vindar: 3 m/s @ 166°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 459 Hyderabad (HYD) 06:05 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 407 Mumbai (BOM) 06:20 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 426 Cochin (COK) 06:20 planerad
Airbus A321 Air Arabia G9 552 Sialkot (SKT) 06:20 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 455 Calicut (CCJ) 06:25 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 493 Vasco da Gama (GOI) 06:25 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 668 Khartoum (KRT) 06:25 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 348 Bishkek (FRU) 06:35 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 464 New Delhi (DEL) 06:35 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 480 Ahmedabad (AMD) 06:35 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 508 Colombo (CMB) 06:35 planerad
Airbus A321 Air Arabia G9 621 Cairo (CAI) 06:35 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 497 Bangalore (BLR) 06:45 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 415 Nagpur 06:50 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 472 Chennai (MAA) 06:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 301 Baku (GYD) 06:00 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 568 Quetta (UET) 06:10 planerad

07:00 10.07.2020

+35°C   Vindar: 7 m/s @ 191°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 440 Thiruvananthapuram (TRV) 07:20 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 518 Dhaka (DAC) 07:30 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 549 Karachi (KHI) 07:00 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 556 Peshawar (PEW) 07:10 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 291 Tbilisi (TBS) 07:20 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 607 Alexandria (ALY) 07:20 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 305 Baku (GYD) 07:25 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 145 Jeddah (JED) 07:30 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 181 Buraydah 07:30 planerad
Airbus A321 Air Arabia G9 151 Riyadh (RUH) 07:35 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 391 Salalah 07:35 planerad

08:00 10.07.2020

+35°C   Vindar: 7 m/s @ 191°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 20 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 254 Almaty (ALA) 08:10 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 436 Jaipur (JAI) 08:30 planerad
Boeing 737-800 Air India Express IX 745 Kannur International Airport 08:30 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 101 Manama (BAH) 08:00 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 245 Yerevan (EVN) 08:00 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 353 Trabzon (TZX) 08:00 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 609 Alexandria (ALY) 08:00 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 112 Muscat (MCT) 08:10 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 163 Ad Dammam (DMM) 08:10 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 337 Amman (AMM) 08:15 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 125 Kuwait City (KWI) 08:25 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 345 Bishkek (FRU) 08:30 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 314 Sarajevo (SJJ) 08:35 planerad

09:00 10.07.2020

+35°C   Vindar: 7 m/s @ 191°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Airbus A320 IndiGo 6E 47 Amritsar (ATQ) 09:30 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 414 Coimbatore (CJB) 09:40 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 15 - 20 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 255 Almaty (ALA) 09:00 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 260 Kiev (KBP) 09:00 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 375 Irbil 09:00 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 734 Nairobi (NBO) 09:00 planerad
Airbus A321 Air Arabia G9 925 Kuala Lumpur (KUL) 09:00 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 955 Moscow (DME) 09:10 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 217 Lar (LRR) 09:30 planerad
Boeing 737-800 Air India Express IX 188 Chandigarh (IXC) 09:30 planerad

10:00 10.07.2020

+41°C   Vindar: 5 m/s @ 228°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
ATR 72 Pakistan International PK 193 Turbat 10:30 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 559 Multan 10:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Airbus A320 IndiGo 6E 48 Amritsar (ATQ) 10:30 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 385 Beirut (BEY) 10:45 planerad

11:00 10.07.2020

+41°C   Vindar: 5 m/s @ 228°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 10 - 20 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 102 Manama (BAH) 11:00 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 113 Muscat (MCT) 11:00 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 567 Quetta (UET) 11:10 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 164 Ad Dammam (DMM) 11:20 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 540 Karachi (KHI) 11:40 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 392 Salalah 11:45 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 197 Hail (HAS) 11:35 planerad

Andra datum

December, 2019

22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15