Sharjah, Sharjah (SHJ / OMSJ)

Planespotter’s tidtabell

09:00 08.04.2020


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 20 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 555 Peshawar 09:10 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 238 Suhar 09:30 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 734 Nairobi (NBO) 09:00 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 260 Kiev (KBP) 09:00 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 955 Moscow (DME) 09:10 planerad

10:00 08.04.2020

+28°C   Vindar: 1 m/s @ 249°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
ATR 72 Pakistan International Airlines PK 193 Turbat 10:30 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 559 Multan 10:45 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 305 Baku (GYD) 10:55 planerad

11:00 08.04.2020

+28°C   Vindar: 1 m/s @ 249°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 113 Muscat (MCT) 11:00 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 294 Tbilisi (TBS) 11:00 planerad
ATR 72 Pakistan International Airlines PK 194 Turbat 11:10 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 116 Muscat (MCT) 11:20 planerad

12:00 08.04.2020

+28°C   Vindar: 1 m/s @ 249°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 15 - 20 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 721 Kabul (KBL) 12:00 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 522 Chittagong 12:05 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 126 Kuwait City (KWI) 12:20 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 514 Dhaka (DAC) 12:40 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 523 Chittagong (CGP) 12:25 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 373 An-Najaf 12:40 planerad

13:00 08.04.2020

+30°C   Vindar: 1 m/s @ 336°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 30 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 331 Amman (AMM) 13:00 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 442 Thiruvananthapuram (TRV) 13:00 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 427 Cochin (COK) 13:10 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 465 New Delhi (DEL) 13:10 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 545 Karachi (KHI) 13:15 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 239 Suhar 13:45 planerad

14:00 08.04.2020

+30°C   Vindar: 1 m/s @ 336°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 117 Muscat (MCT) 14:10 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 45 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 511 Dhaka (DAC) 14:00 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 375 Irbil 14:45 planerad

15:00 08.04.2020

+30°C   Vindar: 1 m/s @ 336°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 230 Suhar 15:45 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 127 Kuwait City (KWI) 15:00 planerad

16:00 08.04.2020

+32°C   Vindar: 5 m/s @ 312°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 min.
Airbus A320 Cham Wings 6Q 743 Damascus (DAM) 16:00 planerad
Airbus A320 Jordan Aviation R5 667 Amman (AMM) 16:00 planerad
Airbus A321 Airblue PA 612 Peshawar 16:15 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 393 Salalah (SLL) 16:20 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 533 Kathmandu (KTM) 16:35 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 401 Mumbai (BOM) 16:40 planerad

17:00 08.04.2020

+32°C   Vindar: 5 m/s @ 312°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 306 Baku (GYD) 17:20 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 374 An-Najaf 17:30 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 30 min.
Airbus A320 Cham Wings 6Q 744 Damascus (DAM) 17:00 planerad
Airbus A320 Jordan Aviation R5 668 Amman (AMM) 17:00 planerad
Airbus A321 Airblue PA 213 Islamabad (ISB) 17:30 planerad

18:00 08.04.2020

+32°C   Vindar: 5 m/s @ 312°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 293 Tbilisi (TBS) 18:15 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 546 Karachi (KHI) 18:15 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 547 Karachi (KHI) 18:05 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 118 Muscat (MCT) 18:10 planerad

19:00 08.04.2020

+29°C   Vindar: 3 m/s @ 329°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 35 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 128 Kuwait City (KWI) 19:15 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 332 Amman (AMM) 19:50 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 735 Nairobi (NBO) 19:50 planerad

20:00 08.04.2020

+29°C   Vindar: 3 m/s @ 329°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 15 - 20 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 572 Vienna (VIE) 20:10 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 956 Moscow (DME) 20:10 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 261 Kiev (KBP) 20:15 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 394 Salalah (SLL) 20:30 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 466 New Delhi (DEL) 20:30 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 376 Irbil 20:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 283 Istanbul (SAW) 20:00 planerad

21:00 08.04.2020

+29°C   Vindar: 3 m/s @ 329°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 25 - 45 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 119 Muscat (MCT) 21:00 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 428 Cochin (COK) 21:45 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 441 Thiruvananthapuram (TRV) 21:50 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 - 25 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 543 Faisalabad 21:15 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 603 Alexandria (HBE) 21:40 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 425 Cochin (COK) 21:45 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 667 Khartoum (KRT) 21:50 planerad

22:00 08.04.2020

+29°C   Vindar: 1 m/s @ 82°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 548 Karachi (KHI) 22:45 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 524 Chittagong (CGP) 22:55 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 471 Chennai (MAA) 22:10 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 454 Calicut (CCJ) 22:10 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 458 Hyderabad (HYD) 22:15 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 617 Asyut 22:20 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 620 Cairo (CAI) 22:20 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 503 Colombo (CMB) 22:20 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 449 Thiruvananthapuram (TRV) 22:25 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 496 Bangalore (BLR) 22:30 planerad

23:00 08.04.2020

+29°C   Vindar: 1 m/s @ 82°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 402 Mumbai (BOM) 23:15 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 22 - 30 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 551 Sialkot (SKT) 23:00 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 463 New Delhi (DEL) 23:15 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 406 Mumbai (BOM) 23:45 planerad

00:00 09.04.2020

+29°C   Vindar: 1 m/s @ 82°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 512 Dhaka (DAC) 00:20 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 489 Ahmedabad (AMD) 00:30 planerad

01:00 09.04.2020

+29°C   Vindar: 2 m/s @ 116°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 534 Kathmandu (KTM) 01:40 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 - 20 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 413 Coimbatore (CJB) 01:05 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 435 Jaipur (JAI) 01:10 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 377 (NJF) 01:30 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 521 Chittagong 01:35 planerad

02:00 09.04.2020

+29°C   Vindar: 2 m/s @ 116°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Airblue PA 412 Lahore (LHE) 02:30 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 513 Dhaka (DAC) 02:20 planerad

03:00 09.04.2020

+29°C   Vindar: 2 m/s @ 116°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Pakistan International PK 257 Peshawar (PEW) 03:30 planerad

04:00 09.04.2020

+29°C   Vindar: 3 m/s @ 112°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 544 Faisalabad (LYP) 04:05 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 29 min.
Airbus A321 Airblue PA 413 Lahore (LHE) 04:01 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 558 Multan 04:30 planerad
Airbus A320 Pakistan International PK 258 Peshawar (PEW) 04:30 planerad

05:00 09.04.2020

+29°C   Vindar: 3 m/s @ 112°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 20 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 284 Istanbul (SAW) 05:25 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 604 Alexandria (HBE) 05:45 planerad

06:00 09.04.2020

+29°C   Vindar: 3 m/s @ 112°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 7 - 15 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 618 Asyut 06:00 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 459 Hyderabad (HYD) 06:05 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 378 (NJF) 06:20 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 407 Mumbai (BOM) 06:20 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 426 Cochin (COK) 06:20 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 552 Sialkot (SKT) 06:20 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 455 Calicut (CCJ) 06:25 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 668 Khartoum (KRT) 06:25 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 464 New Delhi (DEL) 06:35 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 480 Ahmedabad (AMD) 06:35 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 621 Cairo (CAI) 06:35 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 497 Bangalore (BLR) 06:45 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 472 Chennai (MAA) 06:50 planerad

07:00 09.04.2020

+28°C   Vindar: 4 m/s @ 48°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 35 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 440 Thiruvananthapuram (TRV) 07:20 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 504 Colombo (CMB) 07:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 556 Peshawar (PEW) 07:10 planerad

08:00 09.04.2020

+28°C   Vindar: 4 m/s @ 48°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 436 Jaipur (JAI) 08:30 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 112 Muscat (MCT) 08:10 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 125 Kuwait City (KWI) 08:25 planerad

Andra datum

September, 2019

07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25