Al Maktoum, Jebel Ali (DWC / OMDW)

Planespotter’s tidtabell

21:00 20.03.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Mihin Lanka MJ 303 Tbilisi (TBS) 21:40 förväntad

22:00 20.03.2019

+20°C   Vindar: 4 m/s @ 253°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 30

23:00 20.03.2019

+20°C   Vindar: 4 m/s @ 253°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 30

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Mihin Lanka MJ 304 Tbilisi (TBS) 23:00 förväntad

00:00 21.03.2019

+20°C   Vindar: 4 m/s @ 253°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 30

01:00 21.03.2019

+19°C   Vindar: 5 m/s @ 225°   Moln/himmel few

02:00 21.03.2019

+19°C   Vindar: 5 m/s @ 225°   Moln/himmel few

03:00 21.03.2019

+19°C   Vindar: 5 m/s @ 225°   Moln/himmel few

04:00 21.03.2019

+19°C   Vindar: 4 m/s @ 215°   Moln/himmel overcast

05:00 21.03.2019

+19°C   Vindar: 4 m/s @ 215°   Moln/himmel overcast

06:00 21.03.2019

+19°C   Vindar: 4 m/s @ 215°   Moln/himmel overcast

07:00 21.03.2019

+19°C   Vindar: 3 m/s @ 200°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 30 min.
Saudia SV 171 Abu Dhabi 07:00 planerad
Boeing 737-800 Aeroflot SU 522 Moscow (SVO) 07:30 planerad

08:00 21.03.2019

+19°C   Vindar: 3 m/s @ 200°   Moln/himmel few

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 flydubai FZ 5155 Beirut (BEY) 08:00 planerad

09:00 21.03.2019

+19°C   Vindar: 3 m/s @ 200°   Moln/himmel few

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 30 min.
Boeing 737-800 Aeroflot SU 523 Moscow (SVO) 09:00 planerad
Lufthansa LH 6525 Al Maktoum International Airport 09:30 planerad

10:00 21.03.2019

+23°C   Vindar: 4 m/s @ 199°   Moln/himmel broken

11:00 21.03.2019

+23°C   Vindar: 4 m/s @ 199°   Moln/himmel broken

12:00 21.03.2019

+23°C   Vindar: 4 m/s @ 199°   Moln/himmel broken

13:00 21.03.2019

+25°C   Vindar: 4 m/s @ 256°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30

14:00 21.03.2019

+25°C   Vindar: 4 m/s @ 256°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30

15:00 21.03.2019

+25°C   Vindar: 4 m/s @ 256°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30

16:00 21.03.2019

+25°C   Vindar: 3 m/s @ 282°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30

17:00 21.03.2019

+25°C   Vindar: 3 m/s @ 282°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 flydubai FZ 5156 Beirut (BEY) 17:15 planerad

18:00 21.03.2019

+25°C   Vindar: 3 m/s @ 282°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30

19:00 21.03.2019

+23°C   Vindar: 2 m/s @ 266°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30

20:00 21.03.2019

+23°C   Vindar: 2 m/s @ 266°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 2497 Budapest (BUD) 20:05 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 2498 Budapest (BUD) 20:40 planerad

Andra datum

October, 2018

29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08