Dubai, Dubai (DXB / OMDB)

Planespotter’s tidtabell

13:00 09.07.2020


AVÅGENDE — 5
Väntningstid 15 - 20 min.
Boeing 737-800 (winglets) flydubai FZ 8229 Lahore (LHE) 13:00 gate stängd
Airbus A320 NEO Kuwait Airways KU 672 Kuwait City (KWI) 13:10 planerad
Airbus A319 Qeshm Air QB 2203 Tehran (IKA) 13:10 planerad
Airbus A320 IndiGo 6E 28 Kolkata (CCU) 13:30 planerad
Airbus A320 Pakistan International PK 224 Faisalabad (LYP) 13:30 planerad

14:00 09.07.2020


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 12 - 20 min.
Airbus A330 Saudia SV 558 Riyadh (RUH) 14:30 planerad
Boeing 737 SpiceJet SG 55 Amritsar (ATQ) 14:35 planerad
Boeing 737-800 Air India Express IX 247 Mumbai (BOM) 14:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 Saudia SV 565 Medina (MED) 14:10 planerad
Airbus A320 Pakistan International PK 204 Lahore (LHE) 14:15 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 121 Istanbul (IST) 14:15 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 3 London (LHR) 14:15 förväntad

15:00 09.07.2020


ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 15 - 34 min.
Boeing 737-800 EgyptAir MS 912 Cairo (CAI) 15:00 planerad
Boeing 777-300ER Pakistan International PK 6211 Lahore (LHE) 15:06 förväntad
Embraer 175 Oman Air WY 609 Muscat (MCT) 15:40 planerad
Boeing 737-800 Air India Express IX 141 New Delhi (DEL) 15:55 planerad
Airbus A320 Airblue PA 210 Islamabad (ISB) 15:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Pakistan International PK 208 Karachi (KHI) 15:00 planerad
Gulfstream Aerospace IV Sky Prime Charter UY 80 Riyadh (RUH) 15:00 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 923 Cairo (CAI) 15:00 förväntad

16:00 09.07.2020

+41°C   Vindar: 8 m/s @ 317°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 30L, 30R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 10 - 25 min.
Boeing 737-800 Air India Express IX 435 Cochin (COK) 16:00 planerad
Airbus A320 Jazeera Airways J9 123 Kuwait City (KWI) 16:00 planerad
Airbus A330 Saudia SV 588 Jeddah (JED) 16:00 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 506 Manama (BAH) 16:10 planerad
Airbus A320 IndiGo 6E 83 Mumbai (BOM) 16:20 planerad
Airbus A330 Saudia SV 554 Riyadh (RUH) 16:45 planerad
Airbus A320 IndiGo 6E 26 Hyderabad (HYD) 16:55 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 25 min.
Airbus A330 Saudia SV 559 Riyadh (RUH) 16:00 planerad
Boeing 737 SpiceJet SG 54 Calicut (CCJ) 16:10 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 839 Manama (BAH) 16:10 förväntad
Boeing 737-800 EgyptAir MS 913 Cairo (CAI) 16:20 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 9834 Cochin (COK) 16:20 förväntad
Airbus A320 Jazeera Airways J9 124 Kuwait City (KWI) 16:45 planerad

17:00 09.07.2020

+41°C   Vindar: 8 m/s @ 317°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 30L, 30R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 12 - 15 min.
Airbus A320 Airblue PA 810 Multan (MUX) 17:10 planerad
Boeing 737-800 Air India Express IX 211 Pune (PNQ) 17:20 planerad
Boeing 737-800 Air India Express IX 191 Amritsar (ATQ) 17:25 planerad
Boeing 737-800 EgyptAir MS 905 Cairo (CAI) 17:40 planerad
Airbus A320 NEO Kuwait Airways KU 673 Kuwait City (KWI) 17:55 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 10 - 25 min.
Airbus A320 Gulf Air GF 507 Manama (BAH) 17:00 planerad
Boeing 737-800 Air India Express IX 434 Cochin (COK) 17:00 planerad
Airbus A320 Airblue PA 211 Islamabad (ISB) 17:00 planerad
Boeing 777-300ER Pakistan International PK 6212 Islamabad (ISB) 17:00 förväntad
Boeing 737-800 Air India Express IX 346 Calicut (CCJ) 17:10 planerad
Embraer 175 Oman Air WY 610 Muscat (MCT) 17:15 planerad
Airbus A320 IndiGo 6E 84 Mumbai (BOM) 17:20 planerad
Airbus A330 Saudia SV 589 Jeddah (JED) 17:30 planerad
Airbus A320 IndiGo 6E 24 New Delhi (DEL) 17:55 planerad

18:00 09.07.2020

+41°C   Vindar: 8 m/s @ 317°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 30L, 30R

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 IndiGo 6E 55 Chandigarh (IXC) 18:05 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 508 Manama (BAH) 18:10 planerad
Airbus A320 Vistara UK 201 Mumbai (BOM) 18:15 planerad
Boeing 737 SpiceJet SG 15 Ahmedabad (AMD) 18:25 planerad
Boeing 737-200 Oman Air WY 607 Muscat (MCT) 18:35 planerad
Airbus A320 Jazeera Airways J9 125 Kuwait City (KWI) 18:40 planerad
Airbus A320 Saudia SV 556 Ad Dammam (DMM) 18:45 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 641 Kabul (KBL) 18:45 förväntad
Airbus A320 NEO SalamAir OV 247 Muscat (MCT) 18:55 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 5 - 30 min.
Boeing 737-800 Air India Express IX 248 Mumbai (BOM) 18:00 planerad
Boeing 777 Air India AI 999 New Delhi (DEL) 18:00 förväntad
Airbus A320 Airblue PA 811 Multan (MUX) 18:10 planerad
Airbus A330 Saudia SV 555 Riyadh (RUH) 18:15 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 875 Kuwait City (KWI) 18:20 planerad
Boeing 737-800 Air India Express IX 612 Tiruchirappally (TRZ) 18:25 planerad
Airbus A320 NEO Kuwait Airways KU 674 Kuwait City (KWI) 18:55 planerad
Boeing 737-800 (winglets) flydubai FZ 159 Beirut (BEY) 18:55 förväntad

19:00 09.07.2020

+37°C   Vindar: 5 m/s @ 341°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 30L, 30R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 7 - 20 min.
Boeing 777 A6-EQJ Emirates EK 8 London (LHR) 19:10 förväntad
Airbus A330 Saudia SV 550 Jeddah (JED) 19:30 planerad
Airbus A310 Mahan Air W5 65 Tehran (IKA) 19:30 planerad
Airbus A321 Gulf Air GF 514 Manama (BAH) 19:40 planerad
Boeing 737-800 Air India Express IX 539 Thiruvananthapuram (TRV) 19:45 planerad
Airbus A320 IndiGo 6E 21 New Delhi (DEL) 19:50 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-800 flydubai FZ 143 Amman (AMM) 19:00 planerad
Boeing 787-9 EgyptAir MS 906 Cairo (CAI) 19:00 förväntad
Airbus A320 IndiGo 6E 72 Ahmedabad (AMD) 19:10 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 509 Manama (BAH) 19:10 planerad
Airbus A320 Vistara UK 202 Mumbai (BOM) 19:15 planerad
Airbus A320 Jazeera Airways J9 126 Kuwait City (KWI) 19:25 planerad
Boeing 737 SpiceJet SG 16 Ahmedabad (AMD) 19:25 planerad
Boeing 737-200 Oman Air WY 608 Muscat (MCT) 19:30 planerad
Airbus A320 Saudia SV 557 Ad Dammam (DMM) 19:45 planerad
Airbus A320 NEO SalamAir OV 248 Muscat (MCT) 19:55 planerad

20:00 09.07.2020

+37°C   Vindar: 5 m/s @ 341°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 30L, 30R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 12 - 20 min.
Boeing 777-300ER Emirates EK 840 Manama (BAH) 20:00 förväntad
Airbus A320 Gulf Air GF 510 Manama (BAH) 20:15 planerad
Boeing 777-300ER Kuwait Airways KU 675 Kuwait City (KWI) 20:15 planerad
Airbus A320 Royal Jordanian RJ 614 Amman (AMM) 20:35 planerad
Airbus A330-300 SWISS LX 242 Zurich (ZRH) 20:45 planerad
Airbus A320 IndiGo 6E 88 Calicut (CCJ) 20:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 flydubai FZ 753 Istanbul (SAW) 20:35 planerad
Airbus A321 Gulf Air GF 515 Manama (BAH) 20:40 planerad
Boeing 737-800 Air India Express IX 540 Thiruvananthapuram (TRV) 20:45 planerad
Airbus A320 IndiGo 6E 62 Mumbai (BOM) 20:50 planerad

21:00 09.07.2020

+37°C   Vindar: 5 m/s @ 341°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 30L, 30R

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 777-300 Saudia SV 552 Riyadh (RUH) 21:00 planerad
Airbus A320 Jazeera Airways J9 127 Kuwait City (KWI) 21:10 planerad
Airbus A320 IndiGo 6E 61 Mumbai (BOM) 21:15 planerad
Boeing 737-800 (winglets) flydubai FZ 1746 Belgrade (BEG) 21:20 förväntad
Airbus A330-200 Oman Air WY 611 Muscat (MCT) 21:25 planerad
Boeing 737 SpiceJet SG 23 Madurai 21:30 planerad
Airbus A330 Saudia SV 594 Jeddah (JED) 21:30 planerad
Airbus A330-300 SriLankan UL 225 Colombo (CMB) 21:40 förväntad
Airbus A320 IndiGo 6E 67 Cochin (COK) 21:45 planerad
Boeing 737-800 flydubai FZ 762 Sarajevo (SJJ) 21:55 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A320 Gulf Air GF 511 Manama (BAH) 21:00 planerad
Airbus A330 Saudia SV 551 Jeddah (JED) 21:00 planerad
Airbus A310 Mahan Air W5 64 Tehran (IKA) 21:00 planerad
Boeing 777-300ER Kuwait Airways KU 676 Kuwait City (KWI) 21:15 planerad
Airbus A330-300 SWISS LX 242 Muscat (MCT) 21:25 planerad
Airbus A320 Royal Jordanian RJ 615 Amman (AMM) 21:35 planerad
Boeing 737-800 (winglets) flydubai FZ 173 Alexandria (HBE) 21:45 förväntad
Airbus A320 Jazeera Airways J9 128 Kuwait City (KWI) 21:55 planerad

22:00 09.07.2020

+34°C   Vindar: 3 m/s @ 5°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 30L, 30R

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 7 - 15 min.
Boeing 737 SpiceJet SG 51 Pune (PNQ) 22:00 planerad
Airbus A350-900 Air France AF 662 Paris (CDG) 22:15 planerad
Boeing 737-800 Air India Express IX 813 Mangalore (IXE) 22:15 planerad
Airbus A320 Pakistan International PK 223 Faisalabad 22:15 planerad
Embraer 175 Oman Air WY 613 Muscat (MCT) 22:15 planerad
Airbus A320 GoAir G8 57 Kannur International Airport 22:20 planerad
Boeing 777-300ER A6-ECT Emirates EK 216 Los Angeles (LAX) 22:26 förväntad
Airbus A320 Gulf Air GF 512 Manama (BAH) 22:35 förväntad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A320 IndiGo 6E 22 New Delhi (DEL) 22:20 planerad
Airbus A320 IndiGo 6E 66 Chennai (MAA) 22:20 planerad
Boeing 777-300 Saudia SV 553 Riyadh (RUH) 22:30 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 622 Lahore (LHE) 22:30 förväntad
Boeing 737 SpiceJet SG 12 New Delhi (DEL) 22:45 planerad
Airbus A330-200 Oman Air WY 612 Muscat (MCT) 22:45 planerad
Airbus A330-300 SriLankan UL 226 Colombo (CMB) 22:50 förväntad

23:00 09.07.2020

+34°C   Vindar: 3 m/s @ 5°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 30L, 30R

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 777-300ER Emirates EK 333 Manila (MNL) 23:00 förväntad
Boeing 777-300ER Emirates EK 128 Vienna (VIE) 23:05 förväntad
Airbus A320 Pakistan International PK 207 Karachi (KHI) 23:10 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 383 Hong Kong (HKG) 23:15 förväntad
Boeing 777-300ER Emirates EK 876 Kuwait City (KWI) 23:30 planerad
Boeing 777 A6-EQM Emirates EK 46 Frankfurt-am-Main (FRA) 23:35 förväntad
Boeing 737-400 Ariana Afghan FG 401 Kabul (KBL) 23:38 förväntad
Boeing 777-300ER Emirates EK 88 Zurich (ZRH) 23:45 förväntad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 7 - 24 min.
Airbus A330 Saudia SV 595 Jeddah (JED) 23:00 planerad
Airbus A320 IndiGo 6E 68 Cochin (COK) 23:10 planerad
Boeing 737-800 Air India Express IX 194 Lucknow (LKO) 23:15 planerad
Embraer 175 Oman Air WY 614 Muscat (MCT) 23:15 planerad
Airbus A320 GoAir G8 58 Kannur International Airport 23:20 planerad
Boeing 737-800 Air India Express IX 814 Mangalore (IXE) 23:30 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 513 Manama (BAH) 23:35 förväntad
Boeing 737 SpiceJet SG 52 Pune (PNQ) 23:59 planerad

00:00 10.07.2020

+34°C   Vindar: 3 m/s @ 5°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 30L, 30R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 777-300ER Emirates EK 2 London (LHR) 00:20 förväntad
Boeing 777-300ER Emirates EK 74 Paris (CDG) 00:20 förväntad
Boeing 777-300ER Emirates EK 206 Milan (MXP) 00:25 förväntad
Boeing 777-300ER Emirates EK 924 Cairo (CAI) 00:25 förväntad
Airbus A330-300 SWISS LX 243 Muscat (MCT) 00:45 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 122 Istanbul (IST) 00:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 787-8 Biman Bangladesh BG 248 Dhaka (DAC) 00:05 planerad
Airbus A320 Pakistan International PK 186 Peshawar 00:20 planerad
Airbus A350-900 Air France AF 655 Paris (CDG) 00:25 förväntad

01:00 10.07.2020

+33°C   Vindar: 2 m/s @ 74°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 12L, 12R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 777-200 PH-BQI KLM KL 427 Amsterdam (AMS) 01:10 förväntad
Boeing 737-800 Air India Express IX 343 Calicut (CCJ) 01:25 planerad
Boeing 737 SpiceJet SG 13 Mumbai (BOM) 01:30 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 30 min.
Airbus A330-300 Lufthansa LH 631 Frankfurt-am-Main (FRA) 01:00 förväntad
Boeing 737-400 Ariana Afghan FG 402 Kabul (KBL) 01:30 förväntad
Airbus A330-300 SWISS LX 243 Zurich (ZRH) 01:35 planerad
Boeing 737-800 RwandAir WB 305 Kigali (KGL) 01:50 planerad

02:00 10.07.2020

+33°C   Vindar: 2 m/s @ 74°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 12L, 12R

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 - 16 min.
Boeing 737 SpiceJet SG 17 Cochin (COK) 02:00 planerad
Boeing 737-800 flydubai FZ 144 Amman (AMM) 02:10 planerad
Boeing 747-8 Intercontinental N616UP UPS 5X 76 Louisville (SDF) 02:15 förväntad
Boeing 777-300ER Emirates EK 323 Seoul (ICN) 02:20 förväntad
Airbus A330 Nepal RA 229 Kathmandu (KTM) 02:25 planerad
Airbus A320 IndiGo 6E 71 Ahmedabad (AMD) 02:35 planerad
Boeing 737 SpiceJet SG 59 Mangalore (IXE) 02:40 planerad
Boeing 777 N842FD FedEx FX 8 Memphis (MEM) 02:56 förväntad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737 SpiceJet SG 14 Mumbai (BOM) 02:15 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 414 Sydney (SYD) 02:15 förväntad
Boeing 737-800 Air India Express IX 344 Calicut (CCJ) 02:25 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 318 Tokyo (NRT) 02:40 förväntad
Boeing 777-300ER Emirates EK 408 Melbourne (MEL) 02:40 planerad
Boeing 777-200 PH-BQI KLM KL 428 Amsterdam (AMS) 02:50 förväntad
Boeing 777-300ER Emirates EK 2572 Angeles City (CRK) 02:55 förväntad

03:00 10.07.2020

+33°C   Vindar: 2 m/s @ 74°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 12L, 12R

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 10 min.
Airbus A320 Saudia SV 598 Jeddah (JED) 03:00 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 9405 Accra (ACC) 03:05 förväntad
Embraer 175 Oman Air WY 601 Muscat (MCT) 03:10 planerad
Airbus A321 Pegasus PC 740 Istanbul (SAW) 03:20 planerad
Airbus A321 Royal Jordanian RJ 612 Amman (AMM) 03:30 planerad
Airbus A320 IndiGo 6E 1768 Mumbai (BOM) 03:35 planerad
Boeing 737-800 Air India Express IX 611 Tiruchirappally (TRZ) 03:45 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 607 Karachi (KHI) 03:45 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 607Z Karachi (KHI) 03:45 förväntad
Boeing 737-800 (winglets) flydubai FZ 160 Beirut (BEY) 03:45 förväntad
Boeing 737 SpiceJet SG 53 Calicut (CCJ) 03:55 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 7 - 15 min.
Boeing 777-300ER Emirates EK 612 Islamabad (ISB) 03:20 förväntad
Boeing 777-300ER Emirates EK 636 Peshawar (PEW) 03:20 planerad
Boeing 777-200 Pakistan International PK 9214 Karachi (KHI) 03:30 förväntad
Boeing 737 SpiceJet SG 18 Cochin (COK) 03:35 planerad
Boeing 737 SpiceJet SG 58 Jaipur (JAI) 03:40 planerad
Airbus A330 Nepal RA 230 Kathmandu (KTM) 03:55 planerad

04:00 10.07.2020

+33°C   Vindar: 2 m/s @ 155°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 12L, 12R

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 IndiGo 6E 39 Thiruvananthapuram (TRV) 04:00 planerad
Airbus A320 Pakistan International PK 207 Karachi (KHI) 04:00 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 393 Ho Chi Minh City (SGN) 04:00 planerad
Boeing 737-800 EgyptAir MS 910 Cairo (CAI) 04:05 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 319 Tokyo (NRT) 04:10 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 500 Manama (BAH) 04:15 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 449 Melbourne (MEL) 04:30 planerad
Airbus A320 Saudia SV 590 Jeddah (JED) 04:35 planerad
Airbus A320 NEO Kuwait Airways KU 677 Kuwait City (KWI) 04:45 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 317 Osaka (KIX) 04:50 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 min.
Boeing 737-800 (winglets) flydubai FZ 301 Kabul (KBL) 04:10 förväntad
Airbus A320 Saudia SV 599 Jeddah (JED) 04:20 planerad
Airbus A320 IndiGo 6E 1769 Mumbai (BOM) 04:35 planerad
Airbus A321 Pegasus PC 741 Istanbul (SAW) 04:50 planerad

05:00 10.07.2020

+33°C   Vindar: 2 m/s @ 155°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 12L, 12R

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 777-300ER Emirates EK 395 Hanoi (HAN) 05:05 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 421 Perth (PER) 05:20 planerad
Airbus A320 Airblue PA 216 Islamabad (ISB) 05:25 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 359 Jakarta (CGK) 05:30 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 377 Bangkok (BKK) 05:35 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 415 Sydney (SYD) 05:40 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 623 Lahore (LHE) 05:40 planerad
Boeing 777-300ER Turkish TK 762 Istanbul (IST) 05:50 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 20 min.
Airbus A320 IndiGo 6E 38 Thiruvananthapuram (TRV) 05:00 planerad
Boeing 737 SpiceJet SG 56 Amritsar (ATQ) 05:00 planerad
Airbus A321-200 (Sharklets) EgyptAir MS 911 Cairo (CAI) 05:20 förväntad
Airbus A320 IndiGo 6E 56 Chandigarh (IXC) 05:30 planerad
Airbus A320 NEO Kuwait Airways KU 678 Kuwait City (KWI) 05:50 planerad

06:00 10.07.2020

+33°C   Vindar: 2 m/s @ 155°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 12L, 12R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 30 min.
Boeing 777-300ER Emirates EK 854 Kuwait City (KWI) 06:20 planerad
Boeing 737-800 flydubai FZ 754 Istanbul (SAW) 06:50 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 5 - 35 min.
Airbus A320 Pakistan International PK 208 Karachi (KHI) 06:00 planerad
Airbus A320 Saudia SV 591 Riyadh (RUH) 06:00 planerad
Embraer 175 Oman Air WY 602 Muscat (MCT) 06:05 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 9712 Jeddah (JED) 06:40 förväntad
Airbus A320 Airblue PA 611 Peshawar (PEW) 06:45 planerad

07:00 10.07.2020

+34°C   Vindar: 7 m/s @ 186°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 12L, 12R

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A321 Royal Jordanian RJ 613 Amman (AMM) 07:05 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 161 Dublin (DUB) 07:15 förväntad
Boeing 777-300ER Emirates EK 957 Beirut (BEY) 07:30 förväntad
Boeing 777-300ER Emirates EK 141 Madrid (MAD) 07:40 förväntad
Boeing 777-300ER Emirates EK 1 London (LHR) 07:45 förväntad
Boeing 777-300ER Turkish TK 763 Istanbul (IST) 07:55 planerad

08:00 10.07.2020

+34°C   Vindar: 7 m/s @ 186°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 12L, 12R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 30 min.
Boeing 737-800 Air India Express IX 193 Lucknow (LKO) 08:10 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 605 Karachi (KHI) 08:10 planerad
Boeing 737-800 RwandAir WB 304 Kigali (KGL) 08:40 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Gulf Air GF 501 Manama (BAH) 08:00 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 747 Tunis (TUN) 08:00 förväntad
Boeing 777-300ER Emirates EK 147 Amsterdam (AMS) 08:05 förväntad
Boeing 737-800 (winglets) flydubai FZ 1695 Bishkek (FRU) 08:10 förväntad
Boeing 777-300ER Emirates EK 151 Copenhagen (CPH) 08:20 förväntad
Boeing 777-300ER Emirates EK 183 Brussels (BRU) 08:20 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 73 Paris (CDG) 08:20 förväntad
Boeing 777-300ER Emirates EK 45 Frankfurt-am-Main (FRA) 08:25 förväntad
Boeing 777-300ER Emirates EK 837 Manama (BAH) 08:30 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 87 Zurich (ZRH) 08:40 förväntad
Boeing 737-800 Air India Express IX 192 Amritsar (ATQ) 08:45 planerad

09:00 10.07.2020

+34°C   Vindar: 7 m/s @ 186°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 12L, 12R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A320 IndiGo 6E 63 Mumbai (BOM) 09:10 planerad
Airbus A320 Saudia SV 562 Riyadh (RUH) 09:25 planerad
Airbus A321 Gulf Air GF 502 Manama (BAH) 09:30 planerad
Airbus A340-300 Mahan Air W5 61 Tehran (IKA) 09:30 planerad
Airbus A320 IndiGo 6E 95 Bangalore (BLR) 09:40 planerad
Boeing 787-9 Oman Air WY 603 Muscat (MCT) 09:50 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 7 - 10 min.
Boeing 777-300ER Emirates EK 366 Taipei (TPE) 09:00 förväntad
Boeing 777-300ER Emirates EK 241 Toronto (YYZ) 09:10 förväntad
Boeing 777-300ER Emirates EK 334 Manila (MNL) 09:10 förväntad
Boeing 737-800 (winglets) flydubai FZ 761 Sarajevo (SJJ) 09:15 förväntad
Boeing 737-800 (winglets) flydubai FZ 727 Kiev (KBP) 09:20 förväntad
Boeing 737-800 Air India Express IX 196 Jaipur (JAI) 09:30 planerad

10:00 10.07.2020

+39°C   Vindar: 5 m/s @ 226°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 Jazeera Airways J9 121 Kuwait City (KWI) 10:05 planerad
Airbus A320 NEO SalamAir OV 243 Muscat (MCT) 10:10 planerad
Boeing 737 SpiceJet SG 11 New Delhi (DEL) 10:10 planerad
Airbus A320 IndiGo 6E 23 New Delhi (DEL) 10:25 planerad
Airbus A320 IndiGo 6E 65 Chennai (MAA) 10:25 planerad
Airbus A320 Airblue PA 416 Lahore (LHE) 10:40 planerad
Airbus A330 Saudia SV 566 Jeddah (JED) 10:45 planerad
Airbus A320 IndiGo 6E 27 Kolkata (CCU) 10:50 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 777-300ER Emirates EK 380 Hong Kong (HKG) 10:05 förväntad
Airbus A320 IndiGo 6E 25 Hyderabad (HYD) 10:10 planerad
Airbus A321 Gulf Air GF 503 Manama (BAH) 10:20 planerad
Boeing 737-800 (winglets) flydubai FZ 1797 Bucharest (OTP) 10:20 förväntad
Boeing 777-300ER Emirates EK 352 Singapore (SIN) 10:25 förväntad
Airbus A320 IndiGo 6E 96 Bangalore (BLR) 10:40 planerad
Airbus A320 Saudia SV 563 Riyadh (RUH) 10:40 planerad
Boeing 737-800 (winglets) flydubai FZ 1757 Sofia (SOF) 10:45 förväntad
Airbus A320 Jazeera Airways J9 122 Kuwait City (KWI) 10:50 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 733 Khartoum (KRT) 10:55 förväntad

11:00 10.07.2020

+39°C   Vindar: 5 m/s @ 226°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 10 min.
Airbus A320 Pakistan International PK 221 Multan (MUX) 11:00 planerad
Boeing 737 SpiceJet SG 5 Mumbai (BOM) 11:10 planerad
Boeing 737-800 Air India Express IX 383 Mangalore (IXE) 11:20 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 637 Peshawar (PEW) 11:20 planerad
Boeing 737 SpiceJet SG 57 Jaipur (JAI) 11:25 planerad
Boeing 737-800 Air India Express IX 345 Calicut (CCJ) 11:35 planerad
Boeing 737-200 Oman Air WY 605 Muscat (MCT) 11:35 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 613 Islamabad (ISB) 11:35 planerad
Airbus A330-200 Middle East ME 428 Beirut (BEY) 11:45 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 (winglets) flydubai FZ 611 Juba (JUB) 11:00 förväntad
Boeing 787-9 Oman Air WY 604 Muscat (MCT) 11:05 planerad
Airbus A320 NEO SalamAir OV 244 Muscat (MCT) 11:10 planerad
Boeing 737 SpiceJet SG 24 Madurai (IXM) 11:10 planerad
Airbus A320 IndiGo 6E 64 Mumbai (BOM) 11:25 planerad
Airbus A320 IndiGo 6E 89 Calicut (CCJ) 11:25 planerad

12:00 10.07.2020

+39°C   Vindar: 5 m/s @ 226°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Royal Jordanian RJ 610 Amman (AMM) 12:00 planerad
Airbus A321 Gulf Air GF 504 Manama (BAH) 12:05 planerad
Airbus A320 Kuwait Airways KU 671 Kuwait City (KWI) 12:10 planerad
Airbus A320 Pakistan International PK 203 Lahore (LHE) 12:15 planerad
Airbus A310 Mahan Air W5 63 Tehran (IKA) 12:25 planerad
Gulfstream Aerospace IV Sky Prime Charter UY 70 Riyadh 12:30 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 838 Manama (BAH) 12:40 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 7 - 20 min.
Airbus A320 Airblue PA 417 Lahore (LHE) 12:00 planerad
Airbus A340-300 Mahan Air W5 60 Tehran (IKA) 12:00 förväntad
Boeing 737 SpiceJet SG 6 Mumbai (BOM) 12:10 planerad
Airbus A330 Saudia SV 567 Jeddah (JED) 12:10 planerad
Boeing 737-800 Air India Express IX 384 Mangalore (IXE) 12:20 planerad
Boeing 737-200 Oman Air WY 606 Muscat (MCT) 12:25 planerad
Airbus A330-200 Middle East ME 429 Beirut (BEY) 12:45 planerad
Boeing 737-800 Air India Express IX 142 New Delhi (DEL) 12:50 planerad
Airbus A321 Gulf Air GF 505 Manama (BAH) 12:55 planerad
Boeing 737 SpiceJet SG 60 Mangalore (IXE) 12:55 planerad

Andra datum

December, 2019

22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16