Dubai, Dubai (DXB / OMDB)

Planespotter’s tidtabell

10:00 08.04.2020

+29°C   Vindar: 1 m/s @ 241°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30L, 30R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 NEO SalamAir OV 243 Muscat (MCT) 10:10 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Iran Air IR 657 Shiraz 10:45 planerad

11:00 08.04.2020

+29°C   Vindar: 1 m/s @ 241°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30L, 30R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 15 - 30 min.
Airbus A320 Pakistan International PK 203 Lahore (LHE) 11:00 planerad
Boeing 737 Iraqi Airways IA 127 Basrah (BSR) 11:30 planerad
Airbus A320 Middle East ME 426 Beirut (BEY) 11:45 planerad
Airbus A321 Airblue PA 416 Lahore (LHE) 11:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 NEO SalamAir OV 244 Muscat (MCT) 11:10 planerad

12:00 08.04.2020

+29°C   Vindar: 1 m/s @ 241°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30L, 30R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 NEO Gulf Air GF 504 Manama (BAH) 12:05 planerad
Airbus A320 NEO Kuwait Airways KU 671 Kuwait City (KWI) 12:10 planerad
Airbus A319 Qeshm Air QB 2202 Tehran (IKA) 12:10 planerad
Airbus A320 Pakistan International PK 221 Multan (MUX) 12:15 planerad
Airbus A330 Saudia SV 596 Riyadh (RUH) 12:20 planerad
Airbus A310 Mahan Air W5 63 Tehran (IKA) 12:25 planerad
Gulfstream IV Sky Prime Charter UY 70 Riyadh 12:30 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 15 min.
Airbus A340-300 Mahan Air W5 60 Tehran (IKA) 12:00 planerad
Airbus A320 Pakistan International PK 204 Lahore (LHE) 12:15 planerad
Boeing 737 Iraqi Airways IA 128 Basrah (BSR) 12:30 planerad
Airbus A320 Middle East ME 427 Beirut (BEY) 12:45 planerad
Airbus A320 NEO Gulf Air GF 505 Manama (BAH) 12:55 planerad

13:00 08.04.2020

+29°C   Vindar: 1 m/s @ 241°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30L, 30R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 Iraqi Airways IA 123 Baghdad (BGW) 13:30 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 20 min.
Airbus A319 Qeshm Air QB 2203 Tehran (IKA) 13:05 planerad
Airbus A320 NEO Kuwait Airways KU 672 Kuwait City (KWI) 13:10 planerad
Airbus A321 Airblue PA 417 Lahore (LHE) 13:10 planerad
Airbus A320 Pakistan International PK 208 Karachi (KHI) 13:30 planerad
Airbus A330 Saudia SV 597 Riyadh (RUH) 13:40 planerad

14:00 08.04.2020

+31°C   Vindar: 1 m/s @ 342°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30L, 30R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Airbus A321 Airblue PA 610 Peshawar (PEW) 14:25 planerad
Gulfstream IV Sky Prime Charter UY 90 Jeddah (JED) 14:30 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 30 min.
Airbus A310 Mahan Air W5 62 Tehran (IKA) 14:00 planerad
Boeing 737 Iraqi Airways IA 124 Baghdad (BGW) 14:30 planerad

15:00 08.04.2020

+31°C   Vindar: 1 m/s @ 342°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30L, 30R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Pakistan International PK 283 Peshawar (PEW) 15:15 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 45 min.
Gulfstream IV Sky Prime Charter UY 80 Riyadh (RUH) 15:00 planerad
Airbus A321 Airblue PA 217 Islamabad (ISB) 15:45 planerad

16:00 08.04.2020

+31°C   Vindar: 1 m/s @ 342°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30L, 30R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Avro RJ100 Qeshm Air QB 2200 Gheshm 16:00 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 30 min.
Gulfstream IV Sky Prime Charter UY 100 Jeddah (JED) 16:00 planerad
Airbus A320 Pakistan International PK 212 Islamabad (ISB) 16:30 planerad

17:00 08.04.2020

+32°C   Vindar: 5 m/s @ 311°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30L, 30R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 55 min.
Boeing 737 Daallo D3 188 Mogadishu 17:00 planerad
Airbus A320 Pakistan International PK 211 Islamabad (ISB) 17:00 planerad
Airbus A320 NEO Kuwait Airways KU 673 Kuwait City (KWI) 17:55 planerad
Airbus A321 Airblue PA 810 Multan (MUX) 17:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Avro RJ100 Qeshm Air QB 2201 Gheshm 17:00 planerad

18:00 08.04.2020

+32°C   Vindar: 5 m/s @ 311°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30L, 30R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 NEO SalamAir OV 247 Muscat (MCT) 18:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 55 min.
Airbus A320 Pakistan International PK 236 Lahore (LHE) 18:00 planerad
Airbus A320 NEO Kuwait Airways KU 674 Kuwait City (KWI) 18:55 planerad

19:00 08.04.2020

+32°C   Vindar: 5 m/s @ 311°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30L, 30R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 27 - 30 min.
Airbus A330 Saudia SV 560 Riyadh (RUH) 19:00 planerad
Airbus A310 Mahan Air W5 65 Tehran (IKA) 19:30 planerad
Airbus A321 Iran Air IR 656 Shiraz (SYZ) 19:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 35 min.
Airbus A321 Airblue PA 811 Multan (MUX) 19:20 planerad
Airbus A320 NEO SalamAir OV 248 Muscat (MCT) 19:55 planerad

20:00 08.04.2020

+29°C   Vindar: 3 m/s @ 331°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30L, 30R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A330-200 Middle East ME 428 Beirut (BEY) 20:40 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 25 min.
Airbus A330 Saudia SV 561 Riyadh (RUH) 20:30 planerad
Airbus A321 Iran Air IR 659 Tehran (IKA) 20:55 planerad

21:00 08.04.2020

+29°C   Vindar: 3 m/s @ 331°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30L, 30R

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 40 min.
Airbus A310 Mahan Air W5 64 Tehran (IKA) 21:00 planerad
Airbus A330-200 Middle East ME 429 Beirut (BEY) 21:40 planerad

22:00 08.04.2020

+29°C   Vindar: 3 m/s @ 331°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30L, 30R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 787-8 Biman Bangladesh BG 47 Dhaka (DAC) 22:15 planerad

23:00 08.04.2020

+29°C   Vindar: 1 m/s @ 84°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 12L, 12R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 787 KLM KL 427 Amsterdam (AMS) 23:10 planerad

00:00 09.04.2020

+29°C   Vindar: 1 m/s @ 84°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 12L, 12R

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 45 min.
Boeing 787-8 Biman Bangladesh BG 148 Chittagong (CGP) 00:05 planerad
Boeing 787 KLM KL 428 Amsterdam (AMS) 00:50 planerad

01:00 09.04.2020

+29°C   Vindar: 1 m/s @ 84°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 12L, 12R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Middle East ME 430 Beirut (BEY) 01:15 planerad

02:00 09.04.2020

+29°C   Vindar: 3 m/s @ 115°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 12L, 12R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 30 min.
Airbus A330 Nepal RA 229 Kathmandu (KTM) 02:25 planerad
Boeing 737 Badr J4 200 Khartoum (KRT) 02:55 planerad
Airbus A320 Pakistan International PK 207 Karachi (KHI) 02:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Middle East ME 431 Beirut (BEY) 02:15 planerad

03:00 09.04.2020

+29°C   Vindar: 3 m/s @ 115°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 12L, 12R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Pakistan International Airlines PK 233 Islamabad (ISB) 03:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A330 Nepal RA 230 Kathmandu (KTM) 03:55 planerad

04:00 09.04.2020

+29°C   Vindar: 3 m/s @ 115°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 12L, 12R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Boeing 787-8 Kenya Airways KQ 304 Nairobi (NBO) 04:35 planerad
Airbus A320 NEO Kuwait Airways KU 677 Kuwait City (KWI) 04:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 Pakistan International PK 224 Faisalabad (LYP) 04:25 planerad
Boeing 737 Badr J4 201 Khartoum (KRT) 04:30 planerad

05:00 09.04.2020

+29°C   Vindar: 3 m/s @ 116°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 12L, 12R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Airblue PA 216 Islamabad (ISB) 05:05 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 40 min.
Airbus A320 Pakistan International PK 234 Islamabad (ISB) 05:10 planerad
Airbus A320 NEO Kuwait Airways KU 678 Kuwait City (KWI) 05:50 planerad

06:00 09.04.2020

+29°C   Vindar: 3 m/s @ 116°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 12L, 12R

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 - 25 min.
Airbus A321 Airblue PA 611 Peshawar (PEW) 06:25 planerad
Boeing 737 Daallo D3 189 Mogadishu 06:30 planerad
Boeing 787-8 Kenya Airways KQ 305 Nairobi (NBO) 06:55 planerad

07:00 09.04.2020

+29°C   Vindar: 3 m/s @ 116°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 12L, 12R

08:00 09.04.2020

+28°C   Vindar: 4 m/s @ 55°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 12L, 12R

09:00 09.04.2020

+28°C   Vindar: 4 m/s @ 55°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 12L, 12R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A340-300 Mahan Air W5 61 Tehran (IKA) 09:30 planerad

Andra datum

September, 2019

07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25