Abu Dhabi, Abu Dhabi (AUH / OMAA)

Planespotter’s tidtabell

09:00 10.04.2020


AVÅGENDE — 7
Väntningstid 10 - 30 min.
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 3 Munich (MUC) 09:00 planerad
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 141 Toronto (YYZ) 09:00 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 91 Athens (ATH) 09:30 planerad
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 7 Frankfurt-am-Main (FRA) 09:40 planerad
Airbus A321 Etihad Airways EY 208 Mumbai (BOM) 09:40 planerad
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 151 Chicago (ORD) 09:45 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 21 Manchester (MAN) 09:55 planerad

10:00 10.04.2020

+35°C   Vindar: 6 m/s @ 167°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 13L, 13R

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 7 - 25 min.
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 604 Johannesburg (JNB) 10:10 planerad
Boeing 787 Etihad Airways EY 25 London (LHR) 10:35 planerad
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 101 New York (JFK) 10:40 planerad
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 450 Sydney (SYD) 10:50 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 278 Malé (MLE) 10:55 planerad

11:00 10.04.2020

+35°C   Vindar: 6 m/s @ 167°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 13L, 13R

12:00 10.04.2020

+35°C   Vindar: 6 m/s @ 167°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 13L, 13R

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 787 Etihad Airways EY 37 Paris (CDG) 12:35 planerad

13:00 10.04.2020

+37°C   Vindar: 4 m/s @ 226°   Moln/himmel broken

14:00 10.04.2020

+37°C   Vindar: 4 m/s @ 226°   Moln/himmel broken

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Airbus A321 Etihad Airways EY 264 Colombo (CMB) 14:00 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 17 London (LHR) 14:10 planerad

15:00 10.04.2020

+37°C   Vindar: 4 m/s @ 226°   Moln/himmel broken

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Airblue PA 430 Lahore (LHE) 15:00 planerad

16:00 10.04.2020

+36°C   Vindar: 2 m/s @ 273°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 31L, 31R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Airblue PA 630 Peshawar 16:30 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Airblue PA 431 Lahore (LHE) 16:20 planerad

17:00 10.04.2020

+36°C   Vindar: 2 m/s @ 273°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 31L, 31R

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Airblue PA 231 Islamabad (ISB) 17:45 planerad

18:00 10.04.2020

+36°C   Vindar: 2 m/s @ 273°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 31L, 31R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Etihad Airways EY 207 Mumbai (BOM) 18:50 planerad

19:00 10.04.2020

+33°C   Vindar: 4 m/s @ 39°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 10 - 20 min.
Airbus A320 NEO SalamAir OV 257 Muscat (MCT) 19:15 planerad
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 32 Paris (CDG) 19:20 planerad
Boeing 787 Etihad Airways EY 12 London (LHR) 19:40 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 2 Frankfurt-am-Main (FRA) 19:40 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 24 Düsseldorf (DUS) 19:50 planerad
Boeing 787 Etihad Airways EY 16 Manchester (MAN) 19:50 planerad

20:00 10.04.2020

+33°C   Vindar: 4 m/s @ 39°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 20 - 25 min.
Airbus A330-200 KLM KL 451 Amsterdam (AMS) 20:05 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 6 Munich (MUC) 20:05 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 90 Athens (ATH) 20:30 planerad
Airbus A320 Middle East ME 418 Beirut (BEY) 20:45 planerad
Boeing 777-300 Biman Bangladesh BG 27 Dhaka (DAC) 20:45 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 NEO SalamAir OV 258 Muscat (MCT) 20:00 planerad

21:00 10.04.2020

+33°C   Vindar: 4 m/s @ 39°   Moln/himmel overcast

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 5 min.
Airbus A321 Etihad Airways EY 280 Cochin (COK) 21:30 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 484 Brisbane (BNE) 21:30 planerad
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 888 Beijing (PEK) 21:30 planerad
Airbus A321 Etihad Airways EY 268 Chennai (MAA) 21:35 planerad
Boeing 787 Etihad Airways EY 402 Bangkok (BKK) 21:40 planerad
Airbus A320 Middle East ME 419 Beirut (BEY) 21:45 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 460 Melbourne (MEL) 21:45 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 272 Thiruvananthapuram (TRV) 21:45 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 878 Tokyo (NRT) 21:50 planerad
Airbus A321 Etihad Airways EY 274 Hyderabad (HYD) 21:55 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 454 Sydney (SYD) 21:55 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 216 Bangalore (BLR) 21:55 planerad

22:00 10.04.2020

+32°C   Vindar: 4 m/s @ 89°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 27 - 45 min.
Airbus A321 SriLankan UL 207 Colombo (CMB) 22:00 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 279 Malé (MLE) 22:00 planerad
Airbus A320 Pakistan International PK 217 Islamabad (ISB) 22:45 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 546 Manama (BAH) 22:55 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 787 Etihad Airways EY 206 Mumbai (BOM) 22:10 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 470 Singapore (SIN) 22:15 planerad
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 218 New Delhi (DEL) 22:15 planerad
Airbus A321 Etihad Airways EY 231 Islamabad (ISB) 22:35 planerad
Boeing 777-300 Biman Bangladesh BG 128 Chittagong 22:45 planerad
Airbus A321 Etihad Airways EY 241 Lahore (LHE) 22:55 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 250 Calicut (CCJ) 22:55 planerad

23:00 10.04.2020

+32°C   Vindar: 4 m/s @ 89°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 25 - 40 min.
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 475 Jakarta (CGK) 23:05 planerad
Airbus A320 Pakistan International PK 263 Lahore (LHE) 23:15 planerad
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 423 Manila (MNL) 23:15 planerad
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 401 Bangkok (BKK) 23:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 - 35 min.
Airbus A321 SriLankan Airlines UL 208 Colombo (CMB) 23:00 planerad
Airbus A321 Etihad Airways EY 288 Ahmedabad (AMD) 23:05 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 547 Manama (BAH) 23:40 planerad

00:00 11.04.2020

+32°C   Vindar: 4 m/s @ 89°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 15 - 25 min.
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 431 Phuket (HKT) 00:10 planerad
Airbus A321 Etihad Airways EY 265 Colombo (CMB) 00:25 planerad
Airbus A320 Pakistan International PK 261 Islamabad (ISB) 00:30 planerad
Airbus A320 Belavia B2 343 Mahe Island 00:55 planerad
Boeing 787 Etihad Airways EY 20 London (LHR) 00:55 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 621 Victoria 00:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 29 min.
Airbus A320 Pakistan International PK 218 Peshawar (PEW) 00:01 planerad
Airbus A320 Pakistan International PK 264 Lahore (LHE) 00:30 planerad

01:00 11.04.2020

+32°C   Vindar: 4 m/s @ 141°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Pakistan International PK 262 Islamabad (ISB) 01:45 planerad

02:00 11.04.2020

+32°C   Vindar: 4 m/s @ 141°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 7 - 10 min.
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 1 Frankfurt-am-Main (FRA) 02:05 planerad
Boeing 787 Etihad Airways EY 11 London (LHR) 02:05 planerad
Airbus A330-200 KLM KL 452 Amsterdam (AMS) 02:10 planerad
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 31 Paris (CDG) 02:20 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 23 Düsseldorf (DUS) 02:25 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 5 Munich (MUC) 02:35 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 45 Dublin (DUB) 02:45 planerad
Boeing 787 Etihad Airways EY 15 Manchester (MAN) 02:50 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 474 Jakarta (CGK) 02:50 planerad
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 424 Manila (MNL) 02:50 planerad

03:00 11.04.2020

+32°C   Vindar: 4 m/s @ 141°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R

04:00 11.04.2020

+30°C   Vindar: 4 m/s @ 164°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R

05:00 11.04.2020

+30°C   Vindar: 4 m/s @ 164°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R

06:00 11.04.2020

+30°C   Vindar: 4 m/s @ 164°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 5 - 25 min.
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 8 Frankfurt-am-Main (FRA) 06:00 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 603 Johannesburg (JNB) 06:05 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 4 Munich (MUC) 06:30 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 22 Manchester (MAN) 06:35 planerad
Airbus A321 Etihad Airways EY 232 Islamabad (ISB) 06:35 planerad
Boeing 787 Etihad Airways EY 38 Paris (CDG) 06:40 planerad
Airbus A321 Etihad Airways EY 289 Ahmedabad (AMD) 06:40 planerad
Boeing 787 Etihad Airways EY 26 London (LHR) 06:50 planerad
Boeing 787 Etihad Airways EY 205 Mumbai (BOM) 06:55 planerad
Airbus A321 Etihad Airways EY 275 Hyderabad (HYD) 06:55 planerad
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 211 New Delhi (DEL) 06:55 planerad

07:00 11.04.2020

+30°C   Vindar: 7 m/s @ 153°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A321 Etihad Airways EY 242 Lahore (LHE) 07:00 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 273 Thiruvananthapuram (TRV) 07:05 planerad
Airbus A321 Etihad Airways EY 281 Cochin (COK) 07:10 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 217 Bangalore (BLR) 07:10 planerad
Airbus A321 Etihad Airways EY 269 Chennai (MAA) 07:25 planerad

08:00 11.04.2020

+30°C   Vindar: 7 m/s @ 153°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 0 min.
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 18 London (LHR) 08:00 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 251 Calicut (CCJ) 08:00 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 7 - 20 min.
Boeing 787 Etihad Airways EY 19 London (LHR) 08:15 planerad
Airbus A320 Belavia B2 342 Mahe Island 08:25 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 622 Victoria 08:25 planerad
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 408 Bangkok (BKK) 08:45 planerad
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 171 Los Angeles (LAX) 08:50 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 430 Phuket (HKT) 08:55 planerad

Andra datum

September, 2019

07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25