Abu Dhabi, Abu Dhabi (AUH / OMAA)

Planespotter’s tidtabell

11:00 09.07.2020


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Gulf Air GF 542 Manama (BAH) 11:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Embraer 175 Oman Air WY 634 Muscat (MCT) 11:20 planerad
Airbus A320 NEO SalamAir OV 254 Muscat (MCT) 11:35 planerad

12:00 09.07.2020


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Air India Express IX 715 Kannur International Airport 12:00 planerad
Airbus A320 Middle East ME 418 Beirut (BEY) 12:00 planerad

13:00 09.07.2020

+41°C   Vindar: 3 m/s @ 356°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 31L, 31R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Royal Jordanian RJ 620 Amman (AMM) 13:00 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 45 min.
Boeing 737-800 Air India Express IX 716 Kannur International Airport 13:00 planerad
Airbus A320 Middle East ME 419 Beirut (BEY) 13:00 planerad
Airbus A320 Royal Jordanian RJ 621 Amman (AMM) 13:45 planerad

14:00 09.07.2020

+41°C   Vindar: 3 m/s @ 356°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 31L, 31R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
Airbus A320 Saudia SV 572 Riyadh (RUH) 14:25 planerad
Airbus A320 Saudia SV 570 Jeddah (JED) 14:40 planerad

15:00 09.07.2020

+41°C   Vindar: 3 m/s @ 356°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 31L, 31R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 40 min.
Airbus A320 Pakistan International PK 261 Islamabad (ISB) 15:15 planerad
Boeing 737-800 EgyptAir MS 914 Cairo (CAI) 15:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 min.
Airbus A320 Gulf Air GF 543 Manama (BAH) 15:00 planerad
Airbus A320 Saudia SV 573 Riyadh (RUH) 15:20 planerad
Airbus A320 Saudia SV 571 Jeddah (JED) 15:40 planerad

16:00 09.07.2020

+41°C   Vindar: 6 m/s @ 335°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 31L, 31R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 20 - 30 min.
Airbus A320 GoAir G8 5 Mumbai (BOM) 16:00 planerad
Airbus A320 IndiGo 6E 1732 Calicut (CCJ) 16:30 planerad
Airbus A320 NEO Kuwait Airways KU 661 Kuwait City (KWI) 16:40 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 EgyptAir MS 915 Cairo (CAI) 16:55 planerad

17:00 09.07.2020

+41°C   Vindar: 6 m/s @ 335°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 31L, 31R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Airblue PA 630 Peshawar 17:50 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 min.
Airbus A320 GoAir G8 6 Mumbai (BOM) 17:00 planerad
Airbus A320 Pakistan International PK 262 Islamabad (ISB) 17:15 planerad
Airbus A320 IndiGo 6E 1735 Cochin (COK) 17:30 planerad
Airbus A320 NEO Kuwait Airways KU 662 Kuwait City (KWI) 17:40 planerad

18:00 09.07.2020

+41°C   Vindar: 6 m/s @ 335°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 31L, 31R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Gulf Air GF 544 Manama (BAH) 18:35 planerad

19:00 09.07.2020

+36°C   Vindar: 7 m/s @ 336°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 31L, 31R

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
Airbus A320 Airblue PA 231 Islamabad (ISB) 19:00 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 545 Manama (BAH) 19:20 planerad

20:00 09.07.2020

+36°C   Vindar: 7 m/s @ 336°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 31L, 31R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-800 Air India Express IX 537 Thiruvananthapuram (TRV) 20:10 planerad
Boeing 737-800 Air India Express IX 419 Cochin (COK) 20:20 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 241 Lahore (LHE) 20:45 planerad

21:00 09.07.2020

+36°C   Vindar: 7 m/s @ 336°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 31L, 31R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 min.
Airbus A320 GoAir G8 53 Kannur International Airport 21:20 planerad
Airbus A320 GoAir G8 75 New Delhi (DEL) 21:20 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 96 Istanbul (IST) 21:30 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 - 20 min.
Boeing 737-800 Air India Express IX 538 Thiruvananthapuram (TRV) 21:10 planerad
Boeing 737-800 Air India Express IX 452 Cochin (COK) 21:20 planerad
Airbus A320 Pakistan International PK 164 Lahore (LHE) 21:40 planerad

22:00 09.07.2020

+33°C   Vindar: 4 m/s @ 19°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A321 IndiGo 6E 1835 Mumbai (BOM) 22:25 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 88 Milan (MXP) 22:25 planerad
Boeing 787 A6-BMD Etihad Airways EY 8 Frankfurt-am-Main (FRA) 22:30 planerad
Boeing 737-800 Air India Express IX 815 Mangalore 22:45 planerad
Airbus A320 Pakistan International PK 263 Lahore (LHE) 22:50 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 546 Manama (BAH) 22:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Airbus A320 GoAir G8 54 Kannur International Airport 22:20 planerad
Airbus A320 GoAir G8 76 New Delhi (DEL) 22:35 planerad

23:00 09.07.2020

+33°C   Vindar: 4 m/s @ 19°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 52 Geneva (GVA) 23:00 planerad
Boeing 737-800 Air India Express IX 115 New Delhi (DEL) 23:15 planerad
Boeing 787 Etihad Airways EY 38 Paris (CDG) 23:20 planerad
Boeing 737-800 Air India Express IX 363 Calicut (CCJ) 23:20 planerad
Airbus A321 IndiGo 6E 1833 New Delhi (DEL) 23:25 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 50 Barcelona (BCN) 23:30 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 42 Dublin (DUB) 23:45 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 58 Brussels (BRU) 23:45 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 76 Madrid (MAD) 23:45 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A321 IndiGo 6E 1834 Mumbai (BOM) 23:25 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 547 Manama (BAH) 23:40 planerad
Boeing 737-800 Air India Express IX 816 Mangalore (IXE) 23:45 planerad

00:00 10.07.2020

+33°C   Vindar: 4 m/s @ 19°   Moln/himmel few

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 - 30 min.
Boeing 737-800 Air India Express IX 348 Calicut (CCJ) 00:15 planerad
Boeing 737-800 Air India Express IX 116 New Delhi (DEL) 00:20 planerad
Airbus A321 IndiGo 6E 1836 New Delhi (DEL) 00:25 planerad
Airbus A320 Pakistan International PK 164 Lahore (LHE) 00:55 planerad

01:00 10.07.2020

+32°C   Vindar: 2 m/s @ 49°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Royal Jordanian RJ 622 Amman (AMM) 01:55 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 470 Singapore (SIN) 01:00 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 460 Melbourne (MEL) 01:00 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 418 Kuala Lumpur (KUL) 01:05 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 878 Tokyo (NRT) 01:15 planerad
Boeing 787 Etihad Airways EY 876 Seoul (ICN) 01:15 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 474 Jakarta (CGK) 01:20 planerad

02:00 10.07.2020

+32°C   Vindar: 2 m/s @ 49°   Moln/himmel clear

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 424 Manila (MNL) 02:10 planerad

03:00 10.07.2020

+32°C   Vindar: 2 m/s @ 49°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 20 min.
Airbus A320 IndiGo 6E 1734 Cochin (COK) 03:15 planerad
Boeing 737-800 Air India Express IX 615 Tiruchirapally 03:35 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 540 Manama (BAH) 03:55 planerad
Boeing 737-800 Pegasus PC 406 Istanbul (SAW) 03:55 planerad

04:00 10.07.2020

+32°C   Vindar: 4 m/s @ 148°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 13L, 13R

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
Boeing 737-800 Air India Express IX 616 Tiruchirapally 04:35 planerad
Boeing 737-800 Pegasus PC 407 Istanbul (SAW) 04:55 planerad

05:00 10.07.2020

+32°C   Vindar: 4 m/s @ 148°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 13L, 13R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 242 Lahore (LHE) 05:00 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 475 Jakarta (CGK) 05:05 planerad
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 423 Manila (MNL) 05:20 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 411 Kuala Lumpur (KUL) 05:25 planerad
Boeing 787 Etihad Airways EY 873 Seoul (ICN) 05:25 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 463 Melbourne (MEL) 05:45 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 473 Singapore (SIN) 05:45 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 IndiGo 6E 1733 Calicut (CCJ) 05:00 planerad

06:00 10.07.2020

+32°C   Vindar: 4 m/s @ 148°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 13L, 13R

07:00 10.07.2020

+33°C   Vindar: 7 m/s @ 155°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 13L, 13R

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 7 - 20 min.
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 75 Madrid (MAD) 07:10 planerad
Boeing 787 Etihad Airways EY 37 Paris (CDG) 07:15 planerad
Airbus A320 Royal Jordanian RJ 623 Amman (AMM) 07:20 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 541 Manama (BAH) 07:30 planerad
Boeing 787 Etihad Airways EY 7 Frankfurt-am-Main (FRA) 07:50 planerad

08:00 10.07.2020

+33°C   Vindar: 7 m/s @ 155°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 13L, 13R

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 12 - 20 min.
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 73 Zurich (ZRH) 08:10 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 81 Milan (MXP) 08:15 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 57 Brussels (BRU) 08:35 planerad

09:00 10.07.2020

+33°C   Vindar: 7 m/s @ 155°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 13L, 13R

10:00 10.07.2020

+39°C   Vindar: 4 m/s @ 186°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 13L, 13R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Embraer 175 Oman Air WY 633 Muscat (MCT) 10:05 planerad
Airbus A320 Airblue PA 230 Islamabad (ISB) 10:30 planerad

Andra datum

December, 2019

22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25