Abu Dhabi, Abu Dhabi (AUH / OMAA)

Planespotter’s tidtabell

12:00 21.02.2020


ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 Air India Express IX 715 Kannur International Airport 12:00 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 257 Calicut (CCJ) 12:00 planerad
Airbus A321 Etihad Airways EY 247 Cochin (COK) 12:05 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 239 Chennai (MAA) 12:20 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 322 Ad Dammam (DMM) 12:30 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 378 Manama (BAH) 12:35 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 302 Kuwait City (KWI) 12:40 planerad

13:00 21.02.2020

+23°C   Vindar: 4 m/s @ 321°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 31L, 31R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 EgyptAir MS 914 Cairo (CAI) 13:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 min.
Boeing 737-800 Air India Express IX 716 Kannur International Airport 13:00 planerad
Airbus A321 Etihad Airways EY 311 Jeddah (JED) 13:20 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 17 London (LHR) 13:40 planerad

14:00 21.02.2020

+23°C   Vindar: 4 m/s @ 321°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 31L, 31R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 40 min.
Airbus A320 Himalaya H9 567 Kathmandu (KTM) 14:00 planerad
Airbus A320 Saudia SV 570 Jeddah (JED) 14:40 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 5 - 25 min.
Airbus A320 Etihad Airways EY 63 Moscow (DME) 14:00 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 282 Cochin (COK) 14:05 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 233 Islamabad (ISB) 14:10 planerad
Airbus A321 Etihad Airways EY 224 New Delhi (DEL) 14:20 planerad
Airbus A321 Etihad Airways EY 303 Kuwait City (KWI) 14:25 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 204 Mumbai (BOM) 14:25 planerad
Boeing 737-800 EgyptAir MS 915 Cairo (CAI) 14:50 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 327 Ad Dammam (DMM) 14:50 planerad

15:00 21.02.2020

+23°C   Vindar: 4 m/s @ 321°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 31L, 31R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 7 - 10 min.
Airbus A321 Airblue PA 430 Lahore (LHE) 15:00 planerad
Airbus A320 IndiGo 6E 1732 Calicut (CCJ) 15:05 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 383 Muscat (MCT) 15:05 planerad
Airbus A321 Saudia SV 572 Riyadh (RUH) 15:05 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 357 Riyadh (RUH) 15:15 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 40 min.
Airbus A320 Himalaya H9 568 Kathmandu (KTM) 15:00 planerad
Airbus A320 Saudia SV 571 Jeddah (JED) 15:40 planerad

16:00 21.02.2020

+23°C   Vindar: 5 m/s @ 320°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 31L, 31R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 20 min.
Airbus A320 GoAir G8 5 Mumbai (BOM) 16:10 planerad
Airbus A321 Airblue PA 630 Peshawar 16:30 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 12 - 15 min.
Airbus A321 Saudia SV 573 Riyadh (RUH) 16:00 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 655 Cairo (CAI) 16:05 planerad
Airbus A320 IndiGo 6E 1735 Cochin (COK) 16:05 planerad
Airbus A321 Airblue PA 431 Lahore (LHE) 16:20 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 386 Muscat (MCT) 16:35 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 375 Manama (BAH) 16:45 planerad

17:00 21.02.2020

+23°C   Vindar: 5 m/s @ 320°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 31L, 31R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Etihad Airways EY 209 New Delhi (DEL) 17:00 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 35 min.
Airbus A320 GoAir G8 6 Mumbai (BOM) 17:10 planerad
Airbus A321 Airblue PA 231 Islamabad (ISB) 17:45 planerad

18:00 21.02.2020

+23°C   Vindar: 5 m/s @ 320°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 31L, 31R

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 334 Jeddah (JED) 18:15 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 544 Manama (BAH) 18:35 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 52 Geneva (GVA) 18:40 planerad
Airbus A321 Etihad Airways EY 68 Moscow (DME) 18:40 planerad
Airbus A321 Etihad Airways EY 514 Amman (AMM) 18:45 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 346 Medina (MED) 18:50 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 88 Milan (MXP) 18:50 planerad
Airbus A321 Etihad Airways EY 207 Mumbai (BOM) 18:55 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 298 Baku (GYD) 18:55 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 328 Ad Dammam (DMM) 18:55 planerad
Boeing 787 Etihad Airways EY 654 Cairo (CAI) 18:55 planerad

19:00 21.02.2020

+22°C   Vindar: 5 m/s @ 317°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 31L, 31R

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A321 Etihad Airways EY 304 Kuwait City (KWI) 19:00 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 130 Washington (IAD) 19:05 planerad
Boeing 787 Etihad Airways EY 16 Manchester (MAN) 19:10 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 74 Zurich (ZRH) 19:10 planerad
Boeing 787-9 A6-BLF Etihad Airways EY 24 Düsseldorf (DUS) 19:20 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 58 Brussels (BRU) 19:30 planerad
Boeing 787 Etihad Airways EY 86 Rome (FCO) 19:30 planerad
Boeing 737-800 Turkmenistan Airlines T5 825 Ashgabat (ASB) 19:30 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 538 Beirut (BEY) 19:35 planerad
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 6 Munich (MUC) 19:35 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 76 Madrid (MAD) 19:35 planerad
Airbus A380-800 A6-APA Etihad Airways EY 100 New York (JFK) 19:40 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 674 Lagos (LOS) 19:40 planerad
Boeing 777-300ER A6-ETH Etihad Airways EY 140 Toronto (YYZ) 19:45 planerad
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 150 Chicago (ORD) 19:50 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 318 Riyadh (RUH) 19:55 planerad
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 42 Dublin (DUB) 19:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Gulf Air GF 545 Manama (BAH) 19:20 planerad

20:00 21.02.2020

+22°C   Vindar: 5 m/s @ 317°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 31L, 31R

ANKOMMANDE — 18
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A380-800 Etihad Airways EY 32 Paris (CDG) 20:00 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 376 Manama (BAH) 20:00 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 50 Barcelona (BCN) 20:00 planerad
Boeing 777-300ER A6-ETK Etihad Airways EY 170 Los Angeles (LAX) 20:00 planerad
Boeing 787 A6-BMA Etihad Airways EY 2 Frankfurt-am-Main (FRA) 20:00 planerad
Airbus A330-300 PH-AKA KLM KL 451 Amsterdam (AMS) 20:05 planerad
Airbus A380-800 Etihad Airways EY 12 London (LHR) 20:05 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 642 Nairobi (NBO) 20:10 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 72 Belgrade (BEG) 20:10 planerad
Airbus A321 Etihad Airways EY 96 Istanbul (IST) 20:10 planerad
Boeing 737-800 Air India Express IX 537 Thiruvananthapuram (TRV) 20:10 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 612 Casablanca (CMN) 20:15 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 90 Athens (ATH) 20:15 planerad
Airbus A320 SalamAir OV 257 Muscat (MCT) 20:15 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 387 Muscat (MCT) 20:20 planerad
Airbus A321 Etihad Airways EY 312 Jeddah (JED) 20:30 planerad
Airbus A320 Middle East ME 418 Beirut (BEY) 20:30 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 291 Kathmandu (KTM) 20:30 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Etihad Airways EY 307 Kuwait City (KWI) 20:25 planerad

21:00 21.02.2020

+22°C   Vindar: 5 m/s @ 317°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 31L, 31R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A320 GoAir G8 53 Kannur International Airport 21:10 planerad
Airbus A320 GoAir G8 75 New Delhi (DEL) 21:15 planerad
Airbus A320 Pakistan International PK 261 Islamabad (ISB) 21:25 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 261 Malé (MLE) 21:40 planerad

AVÅGENDE — 20
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 SalamAir OV 258 Muscat (MCT) 21:00 planerad
Boeing 737-800 Turkmenistan Airlines T5 826 Ashgabat (ASB) 21:00 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 351 Riyadh (RUH) 21:05 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 256 Kolkata (CCU) 21:05 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 309 Kuwait City (KWI) 21:20 planerad
Boeing 737-800 Air India Express IX 538 Thiruvananthapuram (TRV) 21:20 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 888 Beijing (PEK) 21:20 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 388 Muscat (MCT) 21:25 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 325 Ad Dammam (DMM) 21:30 planerad
Airbus A320 Middle East ME 419 Beirut (BEY) 21:30 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 484 Brisbane (BNE) 21:30 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 377 Manama (BAH) 21:40 planerad
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 218 New Delhi (DEL) 21:40 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 657 Cairo (CAI) 21:45 planerad
Airbus A321 Etihad Airways EY 280 Cochin (COK) 21:45 planerad
Boeing 787 Etihad Airways EY 402 Bangkok (BKK) 21:45 planerad
Airbus A321 Etihad Airways EY 241 Lahore (LHE) 21:50 planerad
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 274 Hyderabad (HYD) 21:50 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 460 Melbourne (MEL) 21:50 planerad
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 206 Mumbai (BOM) 21:55 planerad

22:00 21.02.2020

+21°C   Vindar: 4 m/s @ 335°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 31L, 31R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 12 - 20 min.
Airbus A321 SriLankan UL 207 Colombo (CMB) 22:00 planerad
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 405 Bangkok (BKK) 22:10 planerad
Airbus A321 IndiGo 6E 1833 New Delhi (DEL) 22:25 planerad
Boeing 787 Etihad Airways EY 411 Kuala Lumpur (KUL) 22:25 planerad
Airbus A320 Pakistan International PK 263 Lahore (LHE) 22:25 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 546 Manama (BAH) 22:45 planerad
Boeing 737-800 Air India Express IX 363 Calicut (CCJ) 22:55 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 216 Bangalore (BLR) 22:05 planerad
Airbus A321 Etihad Airways EY 268 Chennai (MAA) 22:05 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 272 Thiruvananthapuram (TRV) 22:05 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 834 Hong Kong (HKG) 22:10 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 250 Calicut (CCJ) 22:10 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 878 Tokyo (NRT) 22:15 planerad
Airbus A321 Etihad Airways EY 231 Islamabad (ISB) 22:15 planerad
Airbus A380-800 Etihad Airways EY 876 Seoul (ICN) 22:15 planerad
Airbus A320 GoAir G8 76 New Delhi (DEL) 22:15 planerad
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 470 Singapore (SIN) 22:20 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 862 Shanghai (PVG) 22:20 planerad
Airbus A320 GoAir G8 54 Kannur International Airport 22:30 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 221 Karachi (KHI) 22:30 planerad
Airbus A380-800 Etihad Airways EY 454 Sydney (SYD) 22:40 planerad
Airbus A320 Pakistan International Airlines PK 262 Islamabad (ISB) 22:45 planerad
Airbus A321 Etihad Airways EY 288 Ahmedabad (AMD) 22:50 planerad

23:00 21.02.2020

+21°C   Vindar: 4 m/s @ 335°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 31L, 31R

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 787 Etihad Airways EY 475 Jakarta (CGK) 23:05 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 203 Mumbai (BOM) 23:10 planerad
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 473 Singapore (SIN) 23:10 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 234 Islamabad (ISB) 23:20 planerad
Boeing 737-800 Air India Express IX 115 New Delhi (DEL) 23:20 planerad
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 423 Manila (MNL) 23:35 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 279 Malé (MLE) 23:45 planerad
Boeing 737-800 Air India Express IX 419 Cochin (COK) 23:45 planerad
Airbus A321 Etihad Airways EY 223 New Delhi (DEL) 23:50 planerad
Airbus A321 Etihad Airways EY 237 Bangalore (BLR) 23:50 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 283 Cochin (COK) 23:50 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 20 - 30 min.
Airbus A321 SriLankan Airlines UL 208 Colombo (CMB) 23:00 planerad
Boeing 787 Etihad Airways EY 418 Kuala Lumpur (KUL) 23:00 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 547 Manama (BAH) 23:30 planerad
Boeing 737-800 Air India Express IX 116 New Delhi (DEL) 23:50 planerad
Airbus A320 Pakistan International Airlines PK 264 Lahore (LHE) 23:55 planerad
Airbus A321 IndiGo 6E 1834 Mumbai (BOM) 23:55 planerad
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 406 Bangkok (BKK) 23:55 planerad

00:00 22.02.2020

+21°C   Vindar: 4 m/s @ 335°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 31L, 31R

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 833 Hong Kong (HKG) 00:05 planerad
Airbus A321 Etihad Airways EY 277 Hyderabad (HYD) 00:10 planerad
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 401 Bangkok (BKK) 00:10 planerad
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 431 Phuket (HKT) 00:10 planerad
Boeing 777 British Airways BA 73 London (LHR) 00:15 planerad
Airbus A321 Etihad Airways EY 265 Colombo (CMB) 00:20 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 381 Muscat (MCT) 00:30 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 463 Melbourne (MEL) 00:30 planerad
Airbus A321 Air India AI 945 Mumbai (BOM) 00:35 planerad
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 451 Sydney (SYD) 00:35 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 871 Tokyo (NRT) 00:40 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 811 Chengdu (CTU) 00:50 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 326 Ad Dammam (DMM) 00:55 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 372 Manama (BAH) 00:55 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 656 Cairo (CAI) 00:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 25 min.
Boeing 737-800 Air India Express IX 348 Calicut (CCJ) 00:20 planerad
Boeing 737-800 Air India Express IX 452 Cochin (COK) 00:45 planerad

01:00 22.02.2020

+20°C   Vindar: 4 m/s @ 4°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 31L, 31R

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 - 20 min.
Airbus A320 Belavia B2 343 Mahe Island 01:00 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 621 Victoria 01:00 planerad
Airbus A380-800 Etihad Airways EY 20 London (LHR) 01:05 planerad
Airbus A321 Etihad Airways EY 308 Kuwait City (KWI) 01:05 planerad
Airbus A321 Turkish TK 868 Istanbul (IST) 01:15 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 352 Riyadh (RUH) 01:35 planerad
Airbus A320 Royal Jordanian RJ 622 Amman (AMM) 01:40 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 310 Kuwait City (KWI) 01:45 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Etihad Airways EY 260 Malé (MLE) 01:20 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 252 Ahmedabad (AMD) 01:25 planerad
Airbus A321 Air India AI 946 Mumbai (BOM) 01:35 planerad
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 313 Jeddah (JED) 01:40 planerad

02:00 22.02.2020

+20°C   Vindar: 4 m/s @ 4°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 31L, 31R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 0 min.
Boeing 777-300 Biman Bangladesh Airlines BG 27 Dhaka (DAC) 02:00 planerad
Airbus A320 Pakistan International PK 217 Peshawar 02:00 planerad

AVÅGENDE — 29
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A330-300 PH-AKB KLM KL 452 Amsterdam (AMS) 02:00 planerad
Airbus A380-800 Etihad Airways EY 31 Paris (CDG) 02:00 planerad
Boeing 777 British Airways BA 72 London (LHR) 02:05 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 75 Madrid (MAD) 02:10 planerad
Airbus A321 Turkish TK 869 Istanbul (IST) 02:10 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 323 Ad Dammam (DMM) 02:10 planerad
Airbus A321 Etihad Airways EY 315 Riyadh (RUH) 02:10 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 45 Dublin (DUB) 02:15 planerad
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 49 Barcelona (BCN) 02:15 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 65 Moscow (DME) 02:15 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 57 Brussels (BRU) 02:20 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 305 Kuwait City (KWI) 02:20 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 23 Düsseldorf (DUS) 02:25 planerad
Boeing 787 Etihad Airways EY 15 Manchester (MAN) 02:35 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 51 Geneva (GVA) 02:35 planerad
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 5 Munich (MUC) 02:40 planerad
Airbus A380-800 Etihad Airways EY 11 London (LHR) 02:40 planerad
Boeing 787 Etihad Airways EY 85 Rome (FCO) 02:40 planerad
Boeing 787 Etihad Airways EY 1 Frankfurt-am-Main (FRA) 02:45 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 613 Casablanca (CMN) 02:45 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 81 Milan (MXP) 02:45 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 73 Zurich (ZRH) 02:45 planerad
Airbus A321 Etihad Airways EY 651 Cairo (CAI) 02:50 planerad
Airbus A321 Etihad Airways EY 246 Cochin (COK) 02:50 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 238 Chennai (MAA) 02:50 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 673 Lagos (LOS) 02:55 planerad
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 424 Manila (MNL) 02:55 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 212 Mumbai (BOM) 02:55 planerad
Airbus A321 Etihad Airways EY 228 New Delhi (DEL) 02:55 planerad

03:00 22.02.2020

+20°C   Vindar: 4 m/s @ 4°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 31L, 31R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Airbus A320 Gulf Air GF 540 Manama (BAH) 03:45 planerad
Airbus A320 IndiGo 6E 1734 Cochin (COK) 03:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 7 - 10 min.
Boeing 787 Etihad Airways EY 474 Jakarta (CGK) 03:00 planerad
Airbus A321 Etihad Airways EY 254 Calicut (CCJ) 03:10 planerad
Airbus A320 Pakistan International PK 218 Peshawar (PEW) 03:15 planerad

04:00 22.02.2020

+20°C   Vindar: 4 m/s @ 6°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 31L, 31R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 EgyptAir MS 916 Cairo (CAI) 04:05 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 777-300 Biman Bangladesh Airlines BG 28 Dhaka (DAC) 04:00 planerad

05:00 22.02.2020

+20°C   Vindar: 4 m/s @ 6°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 31L, 31R

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 603 Johannesburg (JNB) 05:20 planerad
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 471 Jakarta (CGK) 05:35 planerad
Airbus A380-800 Belavia B2 355 Sydney (SYD) 05:40 planerad
Boeing 787-9 Belavia B2 361 Melbourne (MEL) 05:45 planerad
Airbus A380-800 Etihad Airways EY 873 Seoul (ICN) 05:50 planerad
Boeing 787 Etihad Airways EY 407 Bangkok (BKK) 05:55 planerad
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 421 Manila (MNL) 05:55 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 64 Moscow (DME) 05:55 planerad
Boeing 787-9 A6-BLX Etihad Airways EY 78 Amsterdam (AMS) 05:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 EgyptAir MS 917 Cairo (CAI) 05:05 planerad
Airbus A320 IndiGo 6E 1733 Calicut (CCJ) 05:10 planerad

06:00 22.02.2020

+20°C   Vindar: 4 m/s @ 6°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 31L, 31R

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 205 Mumbai (BOM) 06:05 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 320 Ad Dammam (DMM) 06:10 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 867 Shanghai (PVG) 06:10 planerad
Boeing 787-9 A6-BLV Etihad Airways EY 8 Frankfurt-am-Main (FRA) 06:15 planerad
Airbus A321 Etihad Airways EY 232 Islamabad (ISB) 06:20 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 658 Cairo (CAI) 06:20 planerad
Airbus A321 Etihad Airways EY 242 Lahore (LHE) 06:25 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 222 Karachi (KHI) 06:35 planerad
Airbus A321 Etihad Airways EY 289 Ahmedabad (AMD) 06:35 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 889 Beijing (PEK) 06:35 planerad
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 38 Paris (CDG) 06:40 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 4 Munich (MUC) 06:40 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 306 Kuwait City (KWI) 06:45 planerad
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 211 New Delhi (DEL) 06:55 planerad
Boeing 787 Etihad Airways EY 22 Manchester (MAN) 06:55 planerad
Airbus A321 Etihad Airways EY 316 Riyadh (RUH) 06:55 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 616 Rabat 06:55 planerad

07:00 22.02.2020

+21°C   Vindar: 3 m/s @ 7°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 31L, 31R

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 10 - 30 min.
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 217 Bangalore (BLR) 07:00 planerad
Airbus A380-800 Etihad Airways EY 26 London (LHR) 07:00 planerad
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 275 Hyderabad (HYD) 07:00 planerad
Airbus A321 Etihad Airways EY 281 Cochin (COK) 07:00 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 251 Calicut (CCJ) 07:05 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 84 Rome (FCO) 07:05 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 273 Thiruvananthapuram (TRV) 07:35 planerad
Airbus A321 Etihad Airways EY 269 Chennai (MAA) 07:45 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 20 min.
Airbus A320 Royal Jordanian RJ 623 Amman (AMM) 07:00 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 210 New Delhi (DEL) 07:15 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 61 Minsk (MSQ) 07:35 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 541 Manama (BAH) 07:50 planerad

08:00 22.02.2020

+21°C   Vindar: 3 m/s @ 7°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 31L, 31R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A320 Etihad Airways EY 255 Kolkata (CCU) 08:00 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 18 London (LHR) 08:05 planerad
Airbus A321 IndiGo 6E 1835 Mumbai (BOM) 08:10 planerad
Bombardier CS300 Air Baltic BT 797 Riga (RIX) 08:25 planerad
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 314 Jeddah (JED) 08:35 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 253 Ahmedabad (AMD) 08:45 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 30 min.
Airbus A380-800 Etihad Airways EY 19 London (LHR) 08:05 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 71 Belgrade (BEG) 08:05 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 356 Riyadh (RUH) 08:05 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 301 Kuwait City (KWI) 08:05 planerad
Airbus A320 Belavia B2 342 Mahe Island 08:10 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 622 Victoria 08:10 planerad
Airbus A321 Etihad Airways EY 264 Colombo (CMB) 08:40 planerad
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 171 Los Angeles (LAX) 08:45 planerad
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 37 Paris (CDG) 08:45 planerad
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 408 Bangkok (BKK) 08:50 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 278 Malé (MLE) 08:50 planerad

09:00 22.02.2020

+21°C   Vindar: 3 m/s @ 7°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 31L, 31R

AVÅGENDE — 20
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 77 Amsterdam (AMS) 09:00 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 321 Ad Dammam (DMM) 09:00 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 382 Muscat (MCT) 09:00 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 462 Melbourne (MEL) 09:10 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 83 Rome (FCO) 09:15 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 7 Frankfurt-am-Main (FRA) 09:15 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 91 Athens (ATH) 09:15 planerad
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 430 Phuket (HKT) 09:15 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 371 Manama (BAH) 09:20 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 3 Munich (MUC) 09:25 planerad
Bombardier CS300 Air Baltic BT 798 Athens (ATH) 09:25 planerad
Boeing 787 Etihad Airways EY 653 Cairo (CAI) 09:30 planerad
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 151 Chicago (ORD) 09:30 planerad
Airbus A321 Etihad Airways EY 97 Istanbul (IST) 09:30 planerad
Airbus A321 IndiGo 6E 1836 New Delhi (DEL) 09:30 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 290 Kathmandu (KTM) 09:35 planerad
Airbus A321 Etihad Airways EY 276 Hyderabad (HYD) 09:35 planerad
Boeing 787 Etihad Airways EY 21 Manchester (MAN) 09:45 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 535 Beirut (BEY) 09:50 planerad
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 450 Sydney (SYD) 09:50 planerad

10:00 22.02.2020

+21°C   Vindar: 2 m/s @ 359°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 31L, 31R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Embraer 175 Oman Air WY 633 Muscat (MCT) 10:15 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 213 Mumbai (BOM) 10:25 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A321 Etihad Airways EY 208 Mumbai (BOM) 10:00 planerad
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 141 Toronto (YYZ) 10:05 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 297 Baku (GYD) 10:15 planerad
Airbus A380-800 Etihad Airways EY 101 New York (JFK) 10:25 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 333 Jeddah (JED) 10:25 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 604 Johannesburg (JNB) 10:30 planerad
Airbus A321 Etihad Airways EY 513 Amman (AMM) 10:35 planerad
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 428 Manila (MNL) 10:40 planerad
Airbus A380-800 Etihad Airways EY 25 London (LHR) 10:45 planerad

11:00 22.02.2020

+21°C   Vindar: 2 m/s @ 359°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 31L, 31R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A321 Etihad Airways EY 650 Cairo (CAI) 11:30 planerad
Airbus A321 Etihad Airways EY 229 New Delhi (DEL) 11:35 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 542 Manama (BAH) 11:50 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 131 Washington (IAD) 11:00 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 317 Riyadh (RUH) 11:05 planerad
Embraer 175 Oman Air WY 634 Muscat (MCT) 11:15 planerad
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 472 Jakarta (CGK) 11:15 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 345 Medina (MED) 11:20 planerad
Airbus A321 Etihad Airways EY 236 Bangalore (BLR) 11:20 planerad

Andra datum

August, 2019

05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18