Bahrain, Manama (BAH / OBBI)

Planespotter’s tidtabell

06:00 26.05.2020


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 787-9 Gulf Air GF 6 London (LHR) 06:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Turkish TK 777 Istanbul (IST) 06:05 planerad

07:00 26.05.2020


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 min.
Boeing 787-9 Gulf Air GF 6 London (LHR) 07:20 planerad
Boeing 737-800 flydubai FZ 23 Dubai (DXB) 07:30 planerad
Airbus A320 NEO Gulf Air GF 261 Calicut (CCJ) 07:30 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 541 Abu Dhabi (AUH) 07:40 planerad

08:00 26.05.2020


ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 5 - 20 min.
Airbus A330-300 Cathay Pacific CX 745 Dubai (DXB) 08:05 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 101 Sharjah (SHJ) 08:10 planerad
Airbus A321 Gulf Air GF 162 Riyadh (RUH) 08:15 planerad
Airbus A320 NEO Gulf Air GF 251 Dhaka (DAC) 08:15 planerad
Airbus A321 Gulf Air GF 501 Dubai (DXB) 08:15 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 102 Ad Dammam (DMM) 08:20 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 561 Muscat (MCT) 08:20 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 791 Faisalabad 08:40 planerad
Boeing 737-800 Air India Express IX 789 Kannur International Airport 08:40 planerad
Boeing 787-9 Gulf Air GF 785 Peshawar 08:45 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 837 Dubai (DXB) 08:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 35 min.
Boeing 737-800 flydubai FZ 24 Dubai (DXB) 08:15 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 102 Sharjah (SHJ) 08:50 planerad

09:00 26.05.2020

+29°C   Vindar: 7 m/s @ 336°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30L, 30R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 787-9 Gulf Air GF 771 Islamabad (ISB) 09:00 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 7 - 25 min.
Boeing 787-9 Gulf Air GF 150 Bangkok (BKK) 09:00 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 562 Muscat (MCT) 09:00 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 971 Amman (AMM) 09:05 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 187 Buraydah 09:30 planerad
Airbus A321 Gulf Air GF 213 Kuwait City (KWI) 09:40 planerad
Boeing 737-800 Air India Express IX 789 Kuwait City (KWI) 09:40 planerad
Airbus A321 Gulf Air GF 205 (NJF) 09:45 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 233 Irbil 09:45 planerad

10:00 26.05.2020

+29°C   Vindar: 7 m/s @ 336°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30L, 30R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Saudia SV 526 Jeddah (JED) 10:45 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 7 - 10 min.
Boeing 787-9 Gulf Air GF 171 Jeddah (JED) 10:05 planerad
Boeing 787-9 Gulf Air GF 3 London (LHR) 10:05 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 838 Dubai (DXB) 10:15 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 201 Baghdad (BGW) 10:20 planerad

11:00 26.05.2020

+29°C   Vindar: 7 m/s @ 336°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30L, 30R

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Airbus A321 Gulf Air GF 768 Sialkot (SKT) 11:25 planerad
Airbus A320 Saudia SV 527 Jeddah (JED) 11:40 planerad

12:00 26.05.2020

+29°C   Vindar: 7 m/s @ 338°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30L, 30R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 40 min.
Boeing 737-800 Air India Express IX 473 Calicut (CCJ) 12:00 planerad
Airbus A320 NEO Gulf Air GF 13 Moscow (DME) 12:40 planerad
Airbus A321 Gulf Air GF 214 Kuwait City (KWI) 12:40 planerad

13:00 26.05.2020

+29°C   Vindar: 7 m/s @ 338°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30L, 30R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 40 min.
Airbus A320 Gulf Air GF 188 Buraydah 13:05 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 563 Muscat (MCT) 13:05 planerad
Airbus A321 Gulf Air GF 204 (NJF) 13:45 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 12 - 15 min.
Boeing 737-800 Air India Express IX 474 Calicut (CCJ) 13:20 planerad
Airbus A330-300 Cathay Pacific CX 746 Hong Kong 13:35 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 189 Riyadh (RUH) 13:45 planerad

14:00 26.05.2020

+29°C   Vindar: 7 m/s @ 338°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30L, 30R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 flydubai FZ 21 Dubai (DXB) 14:50 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 232 Irbil 14:50 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 200 Baghdad (BGW) 14:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 NEO Gulf Air GF 276 Hyderabad (HYD) 14:25 planerad
Airbus A321 Gulf Air GF 64 Mumbai (BOM) 14:30 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 754 Karachi (KHI) 14:30 planerad

15:00 26.05.2020

+29°C   Vindar: 7 m/s @ 343°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30L, 30R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 20 min.
Airbus A320 Gulf Air GF 972 Amman (AMM) 15:00 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 105 Sharjah (SHJ) 15:20 planerad
Airbus A320 Jazeera Airways J9 103 Kuwait City (KWI) 15:30 planerad
Boeing 787-9 Gulf Air GF 172 Jeddah (JED) 15:40 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-800 flydubai FZ 22 Dubai (DXB) 15:35 planerad
Boeing 787-9 Gulf Air GF 167 Riyadh (RUH) 15:45 planerad

16:00 26.05.2020

+29°C   Vindar: 7 m/s @ 343°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30L, 30R

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 106 Sharjah (SHJ) 16:00 planerad
Airbus A320 Jazeera Airways J9 104 Kuwait City (KWI) 16:05 planerad
Airbus A320 NEO Gulf Air GF 177 Medina (MED) 16:10 planerad

17:00 26.05.2020

+29°C   Vindar: 7 m/s @ 343°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30L, 30R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 17 - 25 min.
Airbus A320 Gulf Air GF 190 Riyadh (RUH) 17:15 planerad
Boeing 737-800 flydubai FZ 27 Dubai (DXB) 17:25 planerad
Boeing 787-9 Gulf Air GF 155 Manila (MNL) 17:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 NEO Gulf Air GF 109 Ad Dammam (DMM) 17:45 planerad

18:00 26.05.2020

+29°C   Vindar: 6 m/s @ 327°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30L, 30R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 20 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 103 Sharjah (SHJ) 18:00 planerad
Airbus A320 NEO SalamAir OV 265 Muscat (MCT) 18:20 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 18 Paris (CDG) 18:40 planerad
Boeing 787-9 Gulf Air GF 2 London (LHR) 18:45 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-800 flydubai FZ 28 Dubai (DXB) 18:20 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 973 Amman (AMM) 18:30 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 104 Sharjah (SHJ) 18:40 planerad

19:00 26.05.2020

+29°C   Vindar: 6 m/s @ 327°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30L, 30R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Airbus A320 NEO Gulf Air GF 110 Ad Dammam (DMM) 19:30 planerad
Boeing 777 British Airways BA 125 London (LHR) 19:40 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 NEO SalamAir OV 266 Muscat (MCT) 19:05 planerad

20:00 26.05.2020

+29°C   Vindar: 6 m/s @ 327°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30L, 30R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
Boeing 737-800 flydubai FZ 25 Dubai (DXB) 20:40 planerad
Embraer 175 Oman Air WY 653 Muscat (MCT) 20:55 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 7 - 10 min.
Airbus A320 Gulf Air GF 566 Muscat (MCT) 20:10 planerad
Airbus A320 NEO Gulf Air GF 132 New Delhi (DEL) 20:15 planerad
Airbus A320 NEO Gulf Air GF 250 Dhaka (DAC) 20:25 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 111 Ad Dammam (DMM) 20:35 planerad
Boeing 787-9 Gulf Air GF 154 Manila (MNL) 20:40 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 546 Abu Dhabi (AUH) 20:40 planerad
Boeing 777 British Airways BA 125 Ad Dammam (DMM) 20:40 planerad

21:00 26.05.2020

+30°C   Vindar: 4 m/s @ 320°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30L, 30R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 40 min.
Airbus A320 NEO Gulf Air GF 178 Medina (MED) 21:00 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 753 Karachi (KHI) 21:40 planerad
Airbus A321 Gulf Air GF 769 Sialkot (SKT) 21:45 planerad
Airbus A319 Air India AI 939 New Delhi (DEL) 21:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
Boeing 737-800 flydubai FZ 26 Dubai (DXB) 21:25 planerad
Embraer 175 Oman Air WY 654 Muscat (MCT) 21:45 planerad

22:00 26.05.2020

+30°C   Vindar: 4 m/s @ 320°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30L, 30R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 NEO Gulf Air GF 145 Malé (MLE) 22:05 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 22 - 25 min.
Airbus A321 Gulf Air GF 68 Chennai (MAA) 22:00 planerad
Boeing 787-9 Gulf Air GF 152 Bangkok (BKK) 22:20 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 705 Addis Ababa (ADD) 22:45 planerad

23:00 26.05.2020

+30°C   Vindar: 4 m/s @ 320°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30L, 30R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 5 - 25 min.
Airbus A321 Gulf Air GF 65 Mumbai (BOM) 23:00 planerad
Airbus A330-200 KLM KL 445 Kuwait City (KWI) 23:20 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 547 Abu Dhabi (AUH) 23:45 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 112 Ad Dammam (DMM) 23:50 planerad
Boeing 777 British Airways BA 124 Ad Dammam (DMM) 23:55 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 567 Muscat (MCT) 23:59 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Air India AI 940 New Delhi (DEL) 23:00 planerad
Airbus A320 NEO Gulf Air GF 144 Malé (MLE) 23:00 planerad

00:00 27.05.2020

+30°C   Vindar: 5 m/s @ 299°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30L, 30R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 20 min.
Airbus A320 NEO Gulf Air GF 277 Hyderabad (HYD) 00:10 planerad
Airbus A321 Turkish TK 778 Istanbul (IST) 00:15 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 974 Amman (AMM) 00:25 planerad
Boeing 787-9 Gulf Air GF 151 Bangkok (BKK) 00:45 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A330-200 KLM KL 446 Amsterdam 00:30 planerad

01:00 27.05.2020

+30°C   Vindar: 5 m/s @ 299°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30L, 30R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Pegasus PC 824 Istanbul (SAW) 01:05 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 777 British Airways BA 124 London (LHR) 01:00 planerad
Airbus A321 Turkish TK 779 Istanbul (IST) 01:15 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 101 Ad Dammam (DMM) 01:35 planerad
Airbus A320 NEO Gulf Air GF 12 Moscow (DME) 01:35 planerad
Boeing 787-9 Gulf Air GF 143 Casablanca (CMN) 01:35 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 19 Paris (CDG) 01:35 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 540 Abu Dhabi (AUH) 01:35 planerad
Boeing 787-9 Gulf Air GF 7 London (LHR) 01:40 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 560 Muscat (MCT) 01:45 planerad

02:00 27.05.2020

+30°C   Vindar: 5 m/s @ 299°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30L, 30R

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Pegasus PC 825 Istanbul (SAW) 02:15 planerad

03:00 27.05.2020

+31°C   Vindar: 8 m/s @ 317°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30L, 30R

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Gulf Air GF 161 Riyadh (RUH) 03:45 planerad

04:00 27.05.2020

+31°C   Vindar: 8 m/s @ 317°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30L, 30R

05:00 27.05.2020

+31°C   Vindar: 8 m/s @ 317°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30L, 30R

Andra datum

November, 2019

07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25