Bahrain, Manama (BAH / OBBI)

Planespotter’s tidtabell

23:00 20.09.2020


ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 5 - 45 min.
Airbus A321 Gulf Air GF 65 Mumbai (BOM) 23:00 planerad
Boeing 787-9 Gulf Air GF 174 Jeddah (JED) 23:45 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 112 Ad Dammam (DMM) 23:50 planerad
Boeing 787-9 Gulf Air GF 170 Riyadh (RUH) 23:50 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 513 Dubai (DXB) 23:55 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 567 Muscat (MCT) 23:59 planerad

00:00 21.09.2020

+32°C   Vindar: 2 m/s @ 11°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30L, 30R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Gulf Air GF 135 New Delhi (DEL) 00:10 planerad

01:00 21.09.2020

+32°C   Vindar: 2 m/s @ 11°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30L, 30R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Airbus A320 Pegasus PC 824 Istanbul (SAW) 01:05 planerad
Boeing 777-200F Freighter N777SA Southern Air 9S 275 Cincinnati (CVG) 01:30 förväntad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 15 - 30 min.
Boeing 777 British Airways BA 124 London (LHR) 01:00 planerad
Airbus A321 A9C-NA Gulf Air GF 17 Frankfurt-am-Main (FRA) 01:30 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 101 Ad Dammam (DMM) 01:35 planerad
Airbus A320 NEO Gulf Air GF 19 Paris (CDG) 01:35 planerad
Boeing 787-9 Gulf Air GF 181 Jeddah (JED) 01:50 planerad

02:00 21.09.2020

+32°C   Vindar: 2 m/s @ 11°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30L, 30R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 Oman Air WY 657 Muscat (MCT) 02:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Boeing 787-9 Gulf Air GF 7 London (LHR) 02:00 planerad
Airbus A320 Pegasus PC 825 Istanbul (SAW) 02:15 planerad

03:00 21.09.2020

+33°C   Vindar: 5 m/s @ 292°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30L, 30R

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 0 min.
Boeing 787-9 Gulf Air GF 161 Riyadh (RUH) 03:45 planerad
Embraer 175 Oman Air WY 658 Muscat (MCT) 03:45 planerad

04:00 21.09.2020

+33°C   Vindar: 5 m/s @ 292°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30L, 30R

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Gulf Air GF 71 Cairo (CAI) 04:40 planerad

05:00 21.09.2020

+33°C   Vindar: 5 m/s @ 292°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30L, 30R

06:00 21.09.2020

+33°C   Vindar: 5 m/s @ 322°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30L, 30R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 55 min.
Airbus A320 Gulf Air GF 133 New Delhi (DEL) 06:00 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 283 Bangalore (BLR) 06:55 planerad

07:00 21.09.2020

+33°C   Vindar: 5 m/s @ 322°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30L, 30R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 15 min.
Airbus A321 Gulf Air GF 271 Cochin (COK) 07:15 planerad
Airbus A321 Gulf Air GF 131 New Delhi (DEL) 07:30 planerad
Airbus A320 NEO Gulf Air GF 261 Calicut (CCJ) 07:30 planerad
Airbus A321 Gulf Air GF 57 Mumbai (BOM) 07:30 planerad

08:00 21.09.2020

+33°C   Vindar: 5 m/s @ 322°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30L, 30R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 Gulf Air GF 275 Hyderabad (HYD) 08:05 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 101 Sharjah (SHJ) 08:10 planerad
Boeing 787-9 Gulf Air GF 182 Jeddah (JED) 08:10 planerad
Boeing 787-9 Gulf Air GF 1150 Riyadh (RUH) 08:15 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 102 Ad Dammam (DMM) 08:20 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 69 Chennai (MAA) 08:25 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 102 Sharjah (SHJ) 08:50 planerad

09:00 21.09.2020

+33°C   Vindar: 5 m/s @ 336°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30L, 30R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 Oman Air WY 651 Muscat (MCT) 09:30 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 25 min.
Airbus A320 Gulf Air GF 971 Amman (AMM) 09:05 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 187 Buraydah 09:30 planerad
Airbus A321 Gulf Air GF 163 Riyadh (RUH) 09:40 planerad
Airbus A320 NEO Gulf Air GF 41 Athens (ATH) 09:40 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 103 Ad Dammam (DMM) 09:45 planerad

10:00 21.09.2020

+33°C   Vindar: 5 m/s @ 336°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30L, 30R

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 min.
Airbus A321 Gulf Air GF 171 Jeddah (JED) 10:05 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 179 Medina (MED) 10:05 planerad
Embraer 175 Oman Air WY 652 Muscat (MCT) 10:20 planerad

11:00 21.09.2020

+33°C   Vindar: 5 m/s @ 336°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30L, 30R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Gulf Air GF 104 Ad Dammam (DMM) 11:55 planerad

12:00 21.09.2020

+33°C   Vindar: 5 m/s @ 338°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30L, 30R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Gulf Air GF 70 Cairo (CAI) 12:00 planerad

13:00 21.09.2020

+33°C   Vindar: 5 m/s @ 338°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30L, 30R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
Airbus A320 Gulf Air GF 188 Buraydah 13:05 planerad
Airbus A321 Gulf Air GF 164 Riyadh (RUH) 13:20 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
Airbus A321 Gulf Air GF 183 Jeddah (JED) 13:25 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 189 Riyadh (RUH) 13:45 planerad

14:00 21.09.2020

+33°C   Vindar: 5 m/s @ 338°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30L, 30R

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 - 25 min.
Airbus A321 Gulf Air GF 62 Thiruvananthapuram (TRV) 14:00 planerad
Airbus A321 Gulf Air GF 134 New Delhi (DEL) 14:25 planerad
Airbus A321 Gulf Air GF 64 Mumbai (BOM) 14:30 planerad

15:00 21.09.2020

+33°C   Vindar: 5 m/s @ 17°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 20 min.
Airbus A320 Gulf Air GF 180 Medina (MED) 15:00 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 972 Amman (AMM) 15:00 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 105 Sharjah (SHJ) 15:20 planerad
Embraer 175 Oman Air WY 655 Muscat (MCT) 15:20 planerad
Airbus A321 Gulf Air GF 172 Jeddah (JED) 15:40 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 Gulf Air GF 564 Muscat (MCT) 15:40 planerad
Boeing 787-9 Gulf Air GF 167 Riyadh (RUH) 15:45 planerad

16:00 21.09.2020

+33°C   Vindar: 5 m/s @ 17°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 777-300ER Emirates EK 839 Dubai (DXB) 16:30 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 25 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 106 Sharjah (SHJ) 16:00 planerad
Embraer 175 Oman Air WY 656 Muscat (MCT) 16:25 planerad

17:00 21.09.2020

+33°C   Vindar: 5 m/s @ 17°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
Airbus A320 Gulf Air GF 190 Riyadh (RUH) 17:15 planerad
Boeing 737-800 EgyptAir MS 920 Cairo (CAI) 17:30 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 Gulf Air GF 109 Ad Dammam (DMM) 17:45 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 840 Dubai (DXB) 17:50 planerad

18:00 21.09.2020

+33°C   Vindar: 4 m/s @ 65°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 12L, 12R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 12 - 20 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 103 Sharjah (SHJ) 18:00 planerad
Boeing 787-9 Gulf Air GF 2 London (LHR) 18:15 planerad
Airbus A321 A9C-NA Gulf Air GF 16 Frankfurt-am-Main (FRA) 18:20 planerad
Airbus A320 NEO Gulf Air GF 18 Paris (CDG) 18:40 planerad
Airbus A321 Gulf Air GF 184 Jeddah (JED) 18:50 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 - 25 min.
Boeing 787-9 Gulf Air GF 173 Jeddah (JED) 18:05 planerad
Boeing 737-800 EgyptAir MS 921 Cairo (CAI) 18:30 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 185 Buraydah 18:35 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 104 Sharjah (SHJ) 18:40 planerad

19:00 21.09.2020

+33°C   Vindar: 4 m/s @ 65°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 12L, 12R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 787-9 Gulf Air GF 168 Riyadh (RUH) 19:15 planerad
Airbus A320 NEO Gulf Air GF 42 Athens (ATH) 19:25 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 110 Ad Dammam (DMM) 19:30 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 565 Muscat (MCT) 19:30 planerad
Boeing 777 British Airways BA 125 London (LHR) 19:35 planerad

20:00 21.09.2020

+33°C   Vindar: 4 m/s @ 65°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 12L, 12R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 Oman Air WY 653 Muscat (MCT) 20:55 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Gulf Air GF 512 Dubai (DXB) 20:05 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 566 Muscat (MCT) 20:10 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 132 New Delhi (DEL) 20:15 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 169 Riyadh (RUH) 20:15 planerad
Airbus A320 NEO Gulf Air GF 282 Bangalore (BLR) 20:25 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 111 Ad Dammam (DMM) 20:35 planerad
Boeing 787-9 Gulf Air GF 154 Manila (MNL) 20:40 planerad
Airbus A321 Gulf Air GF 270 Cochin (COK) 20:40 planerad

21:00 21.09.2020

+33°C   Vindar: 3 m/s @ 161°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 12L, 12R

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 20 min.
Airbus A320 Gulf Air GF 260 Calicut (CCJ) 21:25 planerad
Airbus A321 Gulf Air GF 130 New Delhi (DEL) 21:45 planerad
Embraer 175 Oman Air WY 654 Muscat (MCT) 21:45 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 60 Thiruvananthapuram (TRV) 21:55 planerad

22:00 21.09.2020

+33°C   Vindar: 3 m/s @ 161°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 12L, 12R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Gulf Air GF 186 Buraydah 22:05 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 20 - 25 min.
Airbus A320 Gulf Air GF 68 Chennai (MAA) 22:00 planerad
Airbus A320 NEO Gulf Air GF 274 Hyderabad (HYD) 22:20 planerad
Airbus A321 Gulf Air GF 56 Mumbai (BOM) 22:45 planerad
Airbus A320 Gulf Air GF 752 Karachi (KHI) 22:45 planerad
Boeing 787-9 Gulf Air GF 764 Lahore (LHE) 22:55 planerad

Andra datum

March, 2020

24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17