Kabul, Kabul (KBL / OAKB)

Planespotter’s tidtabell

17:00 28.02.2020


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 Kam Air RQ 143 Mazar-I-Sharif 17:45 planerad

18:00 28.02.2020


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 Kam Air RQ 124 Kandahar 18:00 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 7 - 10 min.
Boeing 737 Ariana Afghan Airlines FG 719 Istanbul (SAW) 18:00 planerad
Boeing 737-800 flydubai FZ 306 Dubai (DXB) 18:05 planerad
Boeing 737 Kam Air RQ 105 Herat 18:15 planerad
Airbus A340 Kam Air RQ 993 Jeddah (JED) 18:15 planerad

19:00 28.02.2020

20:00 28.02.2020

+6°C   Vindar: 2 m/s @ 326°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 min.
Boeing 737 Ariana Afghan FG 401 Dubai (DXB) 20:30 planerad
Boeing 737 Kam Air RQ 905 Kuwait City (KWI) 20:30 planerad
Boeing 737 Kam Air RQ 909 Istanbul (IST) 20:50 planerad

21:00 28.02.2020

+6°C   Vindar: 2 m/s @ 326°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29

22:00 28.02.2020

+6°C   Vindar: 2 m/s @ 326°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29

23:00 28.02.2020

+4°C   Vindar: 1 m/s @ 300°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 29

00:00 29.02.2020

+4°C   Vindar: 1 m/s @ 300°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 29

01:00 29.02.2020

+4°C   Vindar: 1 m/s @ 300°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 29

02:00 29.02.2020

+3°C   Vindar: 1 m/s @ 314°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 29

03:00 29.02.2020

+3°C   Vindar: 1 m/s @ 314°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 29

04:00 29.02.2020

+3°C   Vindar: 1 m/s @ 314°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 29

05:00 29.02.2020

+2°C   Vindar: 1 m/s @ 326°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 Kam Air RQ 906 Kuwait City (KWI) 05:00 planerad

06:00 29.02.2020

+2°C   Vindar: 1 m/s @ 326°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 27 - 45 min.
Boeing 737 Ariana Afghan Airlines FG 720 Istanbul (SAW) 06:00 planerad
Airbus A340 Kam Air RQ 994 Jeddah (JED) 06:45 planerad
Airbus A330-200 Turkish TK 706 Istanbul (IST) 06:55 planerad

07:00 29.02.2020

+2°C   Vindar: 1 m/s @ 326°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 flydubai FZ 301 Dubai (DXB) 07:35 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
ATR 42/72 Kam Air RQ 131 Bamiyan 07:00 planerad
Boeing 737 Kam Air RQ 171 Zaranj 07:15 planerad

08:00 29.02.2020

+3°C   Vindar: 1 m/s @ 305°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 min.
Boeing 737 Kam Air RQ 144 Mazar-I-Sharif 08:00 planerad
Boeing 737 Kam Air RQ 106 Herat 08:15 planerad
Boeing 737 Ariana Afghan FG 402 Dubai (DXB) 08:30 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 5 min.
Boeing 737 Ariana Afghan Airlines FG 273 Kandahar 08:30 planerad
Boeing 737-800 flydubai FZ 302 Dubai (DXB) 08:35 planerad
Airbus A330-200 Turkish TK 707 Istanbul (IST) 08:40 planerad

09:00 29.02.2020

+3°C   Vindar: 1 m/s @ 305°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 17 - 25 min.
Boeing 737 Kam Air RQ 910 Istanbul (IST) 09:05 planerad
ATR 42/72 Kam Air RQ 132 Bamiyan 09:15 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 692 Sharjah (SHJ) 09:40 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 Kam Air RQ 101 Herat 09:15 planerad

10:00 29.02.2020

+3°C   Vindar: 1 m/s @ 305°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737 SpiceJet SG 21 New Delhi (DEL) 10:10 planerad
Boeing 737-800 flydubai FZ 311 Dubai (DXB) 10:15 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 min.
Boeing 737 Ariana Afghan FG 251 (HEA) 10:00 planerad
Airbus A340 Kam Air RQ 915 New Delhi (DEL) 10:15 planerad
ATR 42/72 Kam Air RQ 161 Maimana 10:30 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 693 Sharjah (SHJ) 10:40 planerad

11:00 29.02.2020

+6°C   Vindar: 1 m/s @ 115°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 Kam Air RQ 172 Zaranj 11:00 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 12 - 20 min.
Boeing 737-800 flydubai FZ 312 Dubai (DXB) 11:20 planerad
Boeing 737 SpiceJet SG 22 New Delhi (DEL) 11:40 planerad
Boeing 737 Kam Air RQ 907 Tashkent (TAS) 11:45 planerad

12:00 29.02.2020

+6°C   Vindar: 1 m/s @ 115°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 Kam Air RQ 102 Herat 12:30 planerad

13:00 29.02.2020

+6°C   Vindar: 1 m/s @ 115°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 12 - 20 min.
Boeing 737 Ariana Afghan FG 252 (HEA) 13:20 planerad
Boeing 737-800 flydubai FZ 303 Dubai (DXB) 13:25 planerad
Airbus A320 Air India AI 243 New Delhi (DEL) 13:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Boeing 737 Kam Air RQ 103 Herat 13:15 planerad
Boeing 737 Kam Air RQ 141 Mazar-I-Sharif 13:30 planerad

14:00 29.02.2020

+7°C   Vindar: 1 m/s @ 79°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 777-300ER Emirates EK 640 Dubai (DXB) 14:30 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-800 flydubai FZ 304 Dubai (DXB) 14:35 planerad
Airbus A320 Air India AI 244 New Delhi (DEL) 14:45 planerad

15:00 29.02.2020

+7°C   Vindar: 1 m/s @ 79°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 42/72 Kam Air RQ 162 Maimana 15:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A340 Kam Air RQ 123 Kandahar 15:15 planerad

16:00 29.02.2020

+7°C   Vindar: 1 m/s @ 79°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 15 - 20 min.
Airbus A340 Kam Air RQ 916 New Delhi (DEL) 16:00 planerad
Boeing 737 Kam Air RQ 142 Mazar-I-Sharif 16:15 planerad
Boeing 737 Kam Air RQ 908 Tashkent (TAS) 16:15 planerad
Boeing 737 Kam Air RQ 104 Herat 16:30 planerad
Boeing 737-800 flydubai FZ 305 Dubai (DXB) 16:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 777-300ER Emirates EK 641 Dubai (DXB) 16:05 planerad

Andra datum

August, 2019

12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17