Kabul, Kabul (KBL / OAKB)

Planespotter’s tidtabell

08:00 26.05.2020


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 min.
Boeing 737 Ariana Afghan FG 708 Moscow (SVO) 08:30 planerad
Boeing 737 Ariana Afghan FG 402 Dubai (DXB) 08:30 planerad
Boeing 737 Kam Air RQ 122 Kandahar 08:45 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 25 - 35 min.
Boeing 737 Kam Air RQ 145 Mazar-I-Sharif 08:00 planerad
Boeing 737 Kam Air RQ 101 Herat 08:15 planerad
Boeing 737-800 flydubai FZ 302 Dubai (DXB) 08:50 planerad
Airbus A330-300 Turkish TK 707 Istanbul (IST) 08:50 planerad

09:00 26.05.2020


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 22 - 40 min.
ATR 42/72 Kam Air RQ 136 Faizabad 09:00 planerad
Boeing 737 Kam Air RQ 910 Istanbul (IST) 09:05 planerad
ATR 42/72 Kam Air RQ 154 Tirinkot 09:45 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 Kam Air RQ 907 Tashkent (TAS) 09:10 planerad

10:00 26.05.2020


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Boeing 737 SpiceJet SG 21 New Delhi (DEL) 10:10 planerad
Boeing 737-800 flydubai FZ 311 Dubai (DXB) 10:20 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 30 min.
Boeing 737 Ariana Afghan FG 251 (HEA) 10:00 planerad
Boeing 737 Ariana Afghan Airlines FG 311 New Delhi (DEL) 10:30 planerad

11:00 26.05.2020

+24°C   Vindar: 2 m/s @ 2°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 Kam Air RQ 102 Herat 11:30 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-800 flydubai FZ 312 Dubai (DXB) 11:30 planerad
Boeing 737 SpiceJet SG 22 New Delhi (DEL) 11:40 planerad

12:00 26.05.2020

+24°C   Vindar: 2 m/s @ 2°   Moln/himmel clear

13:00 26.05.2020

+24°C   Vindar: 2 m/s @ 2°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 12 - 15 min.
Boeing 737 Ariana Afghan FG 252 (HEA) 13:20 planerad
Boeing 737-800 flydubai FZ 303 Dubai (DXB) 13:30 planerad
Boeing 737 Kam Air RQ 908 Tashkent (TAS) 13:30 planerad
Airbus A320 Air India AI 243 New Delhi (DEL) 13:45 planerad

14:00 26.05.2020

+27°C   Vindar: 3 m/s @ 7°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 777-300ER Emirates EK 640 Dubai (DXB) 14:30 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 flydubai FZ 304 Dubai (DXB) 14:40 planerad
Airbus A320 Air India AI 244 New Delhi (DEL) 14:45 planerad

15:00 26.05.2020

+27°C   Vindar: 3 m/s @ 7°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 Kam Air RQ 146 Mazar-I-Sharif 15:15 planerad

16:00 26.05.2020

+27°C   Vindar: 3 m/s @ 7°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 30 min.
Boeing 737-800 flydubai FZ 305 Dubai (DXB) 16:00 planerad
Airbus A340 Kam Air RQ 916 New Delhi (DEL) 16:00 planerad
Boeing 737 Ariana Afghan Airlines FG 312 New Delhi (DEL) 16:30 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
Boeing 737 Kam Air RQ 103 Herat 16:00 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 641 Dubai (DXB) 16:20 planerad

17:00 26.05.2020

+28°C   Vindar: 7 m/s @ 15°   Moln/himmel clear

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 flydubai FZ 306 Dubai (DXB) 17:15 planerad
Airbus A340 Kam Air RQ 123 Kandahar 17:15 planerad

18:00 26.05.2020

+28°C   Vindar: 7 m/s @ 15°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 Kam Air RQ 144 Mazar-I-Sharif 18:30 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 22 - 30 min.
Boeing 737 Ariana Afghan Airlines FG 719 Istanbul (SAW) 18:00 planerad
Boeing 737 Kam Air RQ 105 Herat 18:15 planerad
Boeing 737 Kam Air RQ 143 Mazar-I-Sharif 18:45 planerad

19:00 26.05.2020

+28°C   Vindar: 7 m/s @ 15°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 Kam Air RQ 104 Herat 19:15 planerad

20:00 26.05.2020

+23°C   Vindar: 3 m/s @ 13°   Moln/himmel clear

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
Boeing 737 Ariana Afghan FG 401 Dubai (DXB) 20:30 planerad
Boeing 737 Kam Air RQ 905 Kuwait City (KWI) 20:50 planerad

21:00 26.05.2020

+23°C   Vindar: 3 m/s @ 13°   Moln/himmel clear

22:00 26.05.2020

+23°C   Vindar: 3 m/s @ 13°   Moln/himmel clear

23:00 26.05.2020

+20°C   Vindar: 1 m/s @ 6°   Moln/himmel clear

00:00 27.05.2020

+20°C   Vindar: 1 m/s @ 6°   Moln/himmel clear

01:00 27.05.2020

+20°C   Vindar: 1 m/s @ 6°   Moln/himmel clear

02:00 27.05.2020

+18°C   Vindar: 1 m/s @ 4°   Moln/himmel clear

03:00 27.05.2020

+18°C   Vindar: 1 m/s @ 4°   Moln/himmel clear

04:00 27.05.2020

+18°C   Vindar: 1 m/s @ 4°   Moln/himmel clear

05:00 27.05.2020

+16°C   Vindar: 1 m/s @ 331°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 Kam Air RQ 906 Kuwait City (KWI) 05:00 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 42/72 Kam Air RQ 131 Bamiyan 05:45 planerad

06:00 27.05.2020

+16°C   Vindar: 1 m/s @ 331°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 55 min.
Boeing 737 Ariana Afghan Airlines FG 720 Istanbul (SAW) 06:00 planerad
Airbus A330-300 Turkish TK 706 Istanbul (IST) 06:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 30 min.
ATR 42/72 Kam Air RQ 139 Chakcharan 06:00 planerad
Boeing 737 Kam Air RQ 173 Farah 06:30 planerad

07:00 27.05.2020

+16°C   Vindar: 1 m/s @ 331°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 min.
Boeing 737 Kam Air RQ 106 Herat 07:15 planerad
Airbus A330-300 Turkish TK 706 Istanbul 07:15 planerad
Boeing 737-800 flydubai FZ 301 Dubai (DXB) 07:30 planerad

Andra datum

November, 2019

07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25