Kabul, Kabul (KBL / OAKB)

Planespotter’s tidtabell

02:00 21.09.2020

03:00 21.09.2020

04:00 21.09.2020

05:00 21.09.2020

+13°C   Vindar: 0 m/s @ 310°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29

06:00 21.09.2020

+13°C   Vindar: 0 m/s @ 310°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737 Ariana Afghan FG 402 Dubai (DXB) 06:30 planerad
Airbus A330-300 Turkish TK 706 Istanbul (IST) 06:35 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 min.
Boeing 737 Kam Air RQ 121 Kandahar 06:00 planerad
Boeing 737 Kam Air RQ 151 Lashkar Gah 06:15 planerad
Boeing 737 Kam Air RQ 171 Zaranj 06:30 planerad

07:00 21.09.2020

+13°C   Vindar: 0 m/s @ 310°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 15 min.
Boeing 737 Kam Air RQ 144 Mazar-I-Sharif 07:15 planerad
Boeing 737 Ariana Afghan FG 418 Jeddah (JED) 07:30 planerad
Boeing 737-800 flydubai FZ 301 Dubai (DXB) 07:30 planerad
Boeing 737 Kam Air RQ 106 Herat 07:30 planerad

08:00 21.09.2020

+17°C   Vindar: 0 m/s @ 237°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Air Arabia G9 720 Sharjah (SHJ) 08:40 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 30 min.
Airbus A330-300 Turkish TK 707 Istanbul (IST) 08:05 planerad
Boeing 737 Kam Air RQ 101 Herat 08:15 planerad
Boeing 737 Kam Air RQ 145 Mazar-I-Sharif 08:45 planerad
Boeing 737-800 flydubai FZ 302 Dubai (DXB) 08:50 planerad

09:00 21.09.2020

+17°C   Vindar: 0 m/s @ 237°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 Kam Air RQ 152 Lashkar Gah 09:30 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Boeing 737 Ariana Afghan FG 251 Herat (HEA) 09:30 planerad
Airbus A320 Air Arabia G9 721 Sharjah (SHJ) 09:40 planerad

10:00 21.09.2020

+17°C   Vindar: 0 m/s @ 237°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 - 25 min.
Boeing 737 SpiceJet SG 21 New Delhi (DEL) 10:10 planerad
Boeing 737 Kam Air RQ 172 Zaranj 10:15 planerad
Airbus A320 Pakistan International PK 249 Islamabad (ISB) 10:40 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
ATR 42/72 Kam Air RQ 139 Chakcharan 10:15 planerad
Boeing 737 Kam Air RQ 927 Islamabad (ISB) 10:30 planerad

11:00 21.09.2020

+24°C   Vindar: 0 m/s @ 144°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 Kam Air RQ 102 Herat 11:30 planerad
Boeing 737 Kam Air RQ 146 Mazar-I-Sharif 11:30 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Pakistan International PK 250 Islamabad (ISB) 11:40 planerad
Boeing 737 SpiceJet SG 22 New Delhi (DEL) 11:40 planerad

12:00 21.09.2020

+24°C   Vindar: 0 m/s @ 144°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 Ariana Afghan FG 252 Herat (HEA) 12:40 planerad

13:00 21.09.2020

+24°C   Vindar: 0 m/s @ 144°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
Boeing 737 Kam Air RQ 122 Kandahar 13:15 planerad
Boeing 737-800 flydubai FZ 303 Dubai (DXB) 13:30 planerad

14:00 21.09.2020

+28°C   Vindar: 1 m/s @ 73°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 30 min.
Boeing 737 Kam Air RQ 928 Islamabad (ISB) 14:00 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 640 Dubai (DXB) 14:30 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 40 min.
Boeing 737 Kam Air RQ 103 Herat 14:00 planerad
Boeing 737-800 flydubai FZ 304 Dubai (DXB) 14:40 planerad

15:00 21.09.2020

+28°C   Vindar: 1 m/s @ 73°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 Kam Air RQ 141 Mazar-I-Sharif 15:45 planerad

16:00 21.09.2020

+28°C   Vindar: 1 m/s @ 73°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Boeing 737-800 flydubai FZ 305 Dubai (DXB) 16:00 planerad
ATR 42/72 Kam Air RQ 140 Chakcharan 16:25 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
Boeing 737 Ariana Afghan FG 267 Kandahar 16:00 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 641 Dubai (DXB) 16:20 planerad

17:00 21.09.2020

+28°C   Vindar: 5 m/s @ 5°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 Kam Air RQ 104 Herat 17:15 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Boeing 737-800 flydubai FZ 306 Dubai (DXB) 17:15 planerad
Boeing 737 Kam Air RQ 123 Kandahar 17:30 planerad

18:00 21.09.2020

+28°C   Vindar: 5 m/s @ 5°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 Kam Air RQ 142 Mazar-I-Sharif 18:30 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 min.
Boeing 737 Kam Air RQ 143 Mazar-I-Sharif 18:15 planerad
Boeing 737 Ariana Afghan FG 707 Moscow (SVO) 18:30 planerad
Airbus A340 Kam Air RQ 993 Jeddah (JED) 18:45 planerad

19:00 21.09.2020

+28°C   Vindar: 5 m/s @ 5°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 Ariana Afghan FG 268 Kandahar 19:00 planerad

20:00 21.09.2020

+19°C   Vindar: 2 m/s @ 12°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 Kam Air RQ 124 Kandahar 20:15 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
Boeing 737 Ariana Afghan FG 401 Dubai (DXB) 20:30 planerad
Boeing 737 Kam Air RQ 909 Istanbul (IST) 20:50 planerad

21:00 21.09.2020

+19°C   Vindar: 2 m/s @ 12°   Moln/himmel clear

22:00 21.09.2020

+19°C   Vindar: 2 m/s @ 12°   Moln/himmel clear

23:00 21.09.2020

+15°C   Vindar: 1 m/s @ 357°   Moln/himmel clear

00:00 22.09.2020

+15°C   Vindar: 1 m/s @ 357°   Moln/himmel clear

01:00 22.09.2020

+15°C   Vindar: 1 m/s @ 357°   Moln/himmel clear

Andra datum

March, 2020

24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17