Schwechat, Vienna (VIE / LOWW)

Planespotter’s tidtabell

10:00 09.07.2020

+22°C   Vindar: 2 m/s @ 150°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11, 16

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 8 - 14 min.
Airbus A330 Turkish TK 6431 Minsk (MSQ) 10:20 försenad
W38 PH-BXW KLM KL 1845 Amsterdam (AMS) 10:22 förväntad
Airbus A321-200 (Sharklets) HA-LXG Wizz Air W6 2902 Zakynthos Island (ZTH) 10:36 förväntad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 10 min.
ATR 72 Air Serbia JU 2603 Kraljevo 10:05 gate stängd
Airbus A321-200 (Sharklets) Wizz Air W6 2883 Prishtina (PRN) 10:15 förväntad
Airbus A321-200 (Sharklets) Wizz Air W6 2887 Cologne (CGN) 10:15 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 801 Athens (ATH) 10:25 förväntad
Fokker 100 Montenegro YM 501 Podgorica (TGD) 10:30 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 6900 Vienna (VIE) 10:30 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) Air Malta KM 515 Luqa (MLA) 10:40 förväntad
Boeing 767-300 (winglets) Austrian OS 93 Washington (IAD) 10:45 förväntad

11:00 09.07.2020

+22°C   Vindar: 2 m/s @ 141°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 11, 16

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A319 Eurowings EW 6900 Vienna (VIE) 11:00 förväntad
Airbus A320 Ryanair FR 7363 Barcelona (BCN) 11:00 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 178 Stuttgart (STR) 11:05 förväntad
Airbus A321-200 (Sharklets) HA-LXZ Wizz Air W6 2916 Tallinn (TLL) 11:07 förväntad
Airbus A319 OE-LDC Austrian OS 224 Berlin (TXL) 11:10 förväntad
Boeing 737-800 (winglets) EI-ENX Ryanair FR 6759 Preveza/Lefkada (PVK) 11:10 förväntad
Airbus A320-100/200 OE-LBL Austrian OS 122 Frankfurt-am-Main (FRA) 11:15 förväntad
W38 Turkish TK 7758 Istanbul (SAW) 11:24 förväntad
Airbus A321 Wizz Air W6 2894 Zaporizhia (OZH) 11:25 planerad
Airbus A319 OE-LDB Austrian OS 562 Zurich (ZRH) 11:25 förväntad
Airbus A319 OE-LDG Austrian OS 152 Düsseldorf (DUS) 11:30 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) Wizz Air W6 2842 Dortmund (DTM) 11:40 förväntad
Airbus A321 Wizz Air W6 2854 Kharkiv (HRK) 11:45 planerad
Airbus A319 Austrian OS 176 Hamburg (HAM) 11:55 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 352 Brussels (BRU) 11:55 förväntad
Embraer EMB 195 OE-LWE Austrian OS 372 Amsterdam (AMS) 11:55 förväntad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 7 - 25 min.
SWISS LX 1577 Zurich (ZRH) 11:00 planerad
Airbus A320 easyJet U2 1980 Manchester (MAN) 11:00 planerad
Airbus A320 easyJet U2 6936 Edinburgh (EDI) 11:05 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 2883 Prishtina 11:15 planerad
Embraer 190 Finnair AY 1472 Helsinki (HEL) 11:15 förväntad
Airbus A320 Aer Lingus EI 661 Dublin (DUB) 11:40 planerad
W38 PH-BXW KLM KL 1846 Amsterdam (AMS) 11:45 förväntad

12:00 09.07.2020

+22°C   Vindar: 2 m/s @ 141°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 11, 16

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 - 18 min.
Embraer 195 Austrian OS 412 Paris (CDG) 12:00 förväntad
Airbus A321-200 (Sharklets) Wizz Air W6 2868 Alicante (ALC) 12:02 förväntad
Airbus A321-200 (Sharklets) Wizz Air W6 2906 Heraklion (HER) 12:20 förväntad
Boeing 777-300ER Emirates EK 127 Dubai (DXB) 12:20 förväntad
Airbus A319 Austrian OS 452 London (LHR) 12:25 planerad
Airbus A320 Ryanair FR 501 Palma De Mallorca (PMI) 12:25 förväntad
Airbus A320 Wizz Air W6 805 Milan (MXP) 12:30 förväntad
Airbus A320 Wizz Air W6 2846 Madrid (MAD) 12:45 förväntad

AVÅGENDE — 17
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Ryanair FR 7360 Bergamo (BGY) 12:05 planerad
Embraer 195 Austrian OS 661 Kiev (KBP) 12:05 planerad
Airbus A319 Austrian OS 831 Larnarca (LCA) 12:15 förväntad
Airbus A321-200 (Sharklets) Wizz Air W6 2869 Bremen (BRE) 12:15 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 763 Varna (VAR) 12:20 förväntad
Airbus A321-200 (Sharklets) Wizz Air W6 2956 Alghero (AHO) 12:20 förväntad
Airbus A320 Ryanair FR 7387 Cagliari (CAG) 12:25 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) Wizz Air W6 2841 Dortmund (DTM) 12:25 förväntad
Airbus A321-200 (Sharklets) Wizz Air W6 2871 Nápoli (NAP) 12:30 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 791 Bucharest (OTP) 12:35 förväntad
Airbus A319 Austrian OS 809 Thessaloniki (SKG) 12:35 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 503 Rome (FCO) 12:45 förväntad
Airbus A319 Austrian OS 777 Prishtina (PRN) 12:45 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 797 Sofia (SOF) 12:45 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 785 Sibiu (SBZ) 12:50 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 843 Tirana (TIA) 12:50 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 727 Podgorica (TGD) 12:55 förväntad

13:00 09.07.2020

+22°C   Vindar: 2 m/s @ 141°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 11, 16

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 10 min.
Boeing 747-8 Freighter HL7639 Korean Air KE 537 Moscow (SVO) 13:00 förväntad
Embraer 175 LOT - Polish LO 225 Warsaw (WAW) 13:10 förväntad
Airbus A350-900 Qatar Airways QR 183 Doha (DOH) 13:20 planerad
Airbus A320 Lauda OE 655 London (STN) 13:30 förväntad
Airbus A321 Wizz Air W6 2838 Kutaisi (KUT) 13:35 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 6917 Chişinău (KIV) 13:35 planerad
Airbus A320 Ryanair FR 2966 Madrid (MAD) 13:40 förväntad
W38 Ryanair FR 581 Ibiza (IBZ) 13:40 förväntad
Boeing 737-800 Pegasus PC 901 Istanbul (SAW) 13:45 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 2812 Tel Aviv (TLV) 13:55 planerad
Airbus A321-200 (Sharklets) Wizz Air W6 2888 Cologne (CGN) 13:55 förväntad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A330 TC-JOY Turkish TK 6431 Istanbul ISL 13:00 avgick
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 229 Berlin (TXL) 13:00 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 623 Warsaw (WAW) 13:00 förväntad
Airbus A321 Wizz Air W6 2869 Bremen 13:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 741 Košice (KSC) 13:05 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 905 Innsbruck (INN) 13:05 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 963 Graz (GRZ) 13:05 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 683 Zagreb (ZAG) 13:10 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 773 Belgrade (BEG) 13:10 förväntad
W38 Turkish TK 7759 Istanbul (SAW) 13:15 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 861 Tel Aviv (TLV) 13:20 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) Wizz Air W6 2857 Reykjavík (KEF) 13:20 förväntad
Airbus A321-200 (Sharklets) Wizz Air W6 2911 Brussels (CRL) 13:30 förväntad
Airbus A321 Wizz Air W6 2821 Bari (BRI) 13:40 planerad

14:00 09.07.2020

+25°C   Vindar: 3 m/s @ 154°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 15 - 20 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 6127 Kiev (IEV) 14:00 planerad
Airbus A321-200 (Sharklets) Wizz Air W6 2884 Prishtina (PRN) 14:00 förväntad
223 HB-JCM SWISS LX 1578 Zurich (ZRH) 14:05 förväntad
W38 Turkish TK 1605 Samsun (SZF) 14:20 förväntad
Airbus A320 Saudia SV 151 Riyadh (RUH) 14:40 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 6918 Chişinău (KIV) 14:05 planerad
Embraer 175 LOT - Polish LO 226 Warsaw (WAW) 14:20 förväntad
Airbus A321-200 (Sharklets) Wizz Air W6 2815 Rome (FCO) 14:25 förväntad
Airbus A320 Wizz Air W6 6128 Kiev (IEV) 14:30 planerad
Airbus A320 Ryanair FR 7366 Dublin (DUB) 14:35 förväntad
Airbus A320 Ryanair FR 2364 Faro (FAO) 14:45 planerad
Boeing 737-800 Pegasus PC 902 Istanbul (SAW) 14:45 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 2813 Tel Aviv (TLV) 14:45 planerad
W38 Ryanair FR 7289 Santander (SDR) 14:50 förväntad
223 HB-JCM SWISS LX 1579 Zurich (ZRH) 14:55 förväntad

15:00 09.07.2020

+25°C   Vindar: 3 m/s @ 154°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 10 - 20 min.
Airbus A321 Wizz Air W6 2884 Prishtina 15:00 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 1343 Warsaw (WAW) 15:20 planerad
Embraer 175 Belavia B2 879 Minsk (MSQ) 15:25 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 7162 Tel Aviv (TLV) 15:30 planerad
Airbus A320 easyJet U2 7947 Amsterdam (AMS) 15:30 planerad
W38 Ryanair FR 7162 Tel Aviv (TLV) 15:30 förväntad
Airbus A320 Ryanair FR 7361 Bergamo (BGY) 15:40 planerad
Airbus A320 Austrian OS 802 Athens (ATH) 15:55 förväntad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 27 - 30 min.
Airbus A321 Wizz Air W6 2843 Lisbon (LIS) 15:00 planerad
Boeing 747-8 Freighter Korean Air KE 537 Seoul (ICN) 15:00 förväntad
Boeing 777-300ER Emirates EK 128 Dubai (DXB) 15:30 förväntad
Airbus A321 Wizz Air W6 1344 Warsaw (WAW) 15:55 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 2831 Tenerife Island (TFS) 15:55 planerad
W38 Turkish TK 1606 Samsun (SZF) 15:55 förväntad

16:00 09.07.2020

+25°C   Vindar: 3 m/s @ 154°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 22
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier CRJ900 Lufthansa LH 2330 Munich (MUC) 16:00 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 742 Košice (KSC) 16:00 förväntad
Airbus A321-200 (Sharklets) Wizz Air W6 2870 Bremen (BRE) 16:00 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 230 Berlin (TXL) 16:10 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 684 Zagreb (ZAG) 16:10 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 774 Belgrade (BEG) 16:10 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 906 Innsbruck (INN) 16:15 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 980 Graz (GRZ) 16:15 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 624 Warsaw (WAW) 16:20 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 786 Sibiu (SBZ) 16:25 förväntad
Airbus A319 Eurowings EW 3754 Hanover 16:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 728 Podgorica (TGD) 16:30 förväntad
Airbus A321-200 (Sharklets) Wizz Air W6 2872 Nápoli (NAP) 16:30 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 792 Bucharest (OTP) 16:35 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 798 Sofia (SOF) 16:35 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 504 Rome (FCO) 16:40 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 764 Varna (VAR) 16:40 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 844 Tirana (TIA) 16:40 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 662 Kiev (KBP) 16:45 planerad
Airbus A319 Austrian OS 778 Prishtina (PRN) 16:45 förväntad
Airbus A319 Austrian OS 810 Thessaloniki (SKG) 16:55 förväntad
Airbus A321-200 (Sharklets) Wizz Air W6 2957 Alghero (AHO) 16:55 förväntad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 20 min.
Airbus A320 Saudia SV 150 Riyadh (RUH) 16:00 planerad
Airbus A320 easyJet U2 7948 Amsterdam (AMS) 16:05 planerad
Embraer 175 Belavia B2 880 Minsk (MSQ) 16:15 planerad
Airbus A320 Ryanair FR 7285 Athens (ATH) 16:15 förväntad
W38 Ryanair FR 602 Rodes Island (RHO) 16:20 förväntad
Bombardier CRJ900 Lufthansa LH 2331 Munich (MUC) 16:40 förväntad
Airbus A321-200 (Sharklets) Wizz Air W6 2831 Tenerife Island (TFS) 16:45 förväntad

17:00 09.07.2020

+27°C   Vindar: 4 m/s @ 150°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 11, 16

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Pegasus PC 903 Istanbul (SAW) 17:00 planerad
Airbus A319 Air France AF 1738 Paris (CDG) 17:00 förväntad
Boeing 737-700 TAROM RO 343 Bucharest (OTP) 17:05 planerad
Airbus A320 Ryanair FR 7388 Cagliari (CAG) 17:10 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) D-AINE Lufthansa LH 1240 Frankfurt-am-Main (FRA) 17:10 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 2907 Brussels (BRU) 17:20 förväntad
Airbus A321 Wizz Air W6 2822 Bari (BRI) 17:25 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 3754 Hannover (HAJ) 17:35 förväntad
Airbus A330-200 Turkish TK 1887 Istanbul (IST) 17:40 planerad
Airbus A321-200 (Sharklets) Wizz Air W6 2912 Brussels (CRL) 17:40 förväntad
Embraer 190 Georgian Airways A9 681 Tbilisi (TBS) 17:50 planerad
223 Air Baltic BT 433 Riga (RIX) 17:55 förväntad

AVÅGENDE — 22
Väntningstid 5 min.
Airbus A319 Eurowings EW 3755 Hannover (HAJ) 17:10 planerad
Airbus A319 Austrian OS 455 London (LHR) 17:15 planerad
Airbus A321-200 (Sharklets) Wizz Air W6 2921 Constanţa (CND) 17:15 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 315 Stockholm (ARN) 17:20 planerad
Embraer 195 OE-LWQ Austrian OS 375 Amsterdam (AMS) 17:20 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 417 Paris (CDG) 17:20 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 187 Stuttgart (STR) 17:25 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 515 Milan (MXP) 17:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 115 Munich (MUC) 17:30 förväntad
Airbus A320 OE-LBK Austrian OS 125 Frankfurt-am-Main (FRA) 17:30 förväntad
Airbus A319 OE-LDA Austrian OS 155 Düsseldorf (DUS) 17:30 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 171 Hamburg (HAM) 17:30 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 355 Brussels (BRU) 17:30 förväntad
Airbus A319 Austrian OS 575 Geneva (GVA) 17:30 förväntad
Airbus A319 Austrian OS 235 Berlin (TXL) 17:35 förväntad
Embraer 195 OE-LWD Austrian OS 473 Bâle/Mulhouse (BSL) 17:35 förväntad
Airbus A319 OE-LDE Austrian OS 565 Zurich (ZRH) 17:40 förväntad
Airbus A320 Ryanair FR 7344 Rome (FCO) 17:45 förväntad
Boeing 737-700 TAROM RO 344 Bucharest (OTP) 17:50 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 2956 Alghero (AHO) 17:50 planerad
Airbus A321-200 (Sharklets) Wizz Air W6 2885 Athens (ATH) 17:50 förväntad
Boeing 737-800 Pegasus PC 1676 Ankara (ESB) 17:55 planerad

18:00 09.07.2020

+27°C   Vindar: 4 m/s @ 150°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 11, 16

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 20 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 1781 Gdańsk (GDN) 18:10 planerad
W38 Turkish TK 7804 Ankara (ESB) 18:30 förväntad
Airbus A321-200 (Sharklets) Wizz Air W6 2816 Rome (FCO) 18:30 förväntad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 20 min.
Airbus A350-900 Qatar Airways QR 184 Doha (DOH) 18:00 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 2859 Stockholm / Nyköping (NYO) 18:05 planerad
Airbus A319 Air France AF 1739 Paris (CDG) 18:05 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 2908 Brussels (BRU) 18:10 förväntad
Airbus A320 Eurowings EW 3755 Hannover (HAJ) 18:15 förväntad
W38 Ryanair FR 7293 Riga (RIX) 18:35 förväntad
Airbus A320 Wizz Air W6 1782 Gdańsk (GDN) 18:40 planerad
Embraer 190 Georgian Airways A9 682 Tbilisi (TBS) 18:50 planerad
223 Air Baltic BT 434 Riga (RIX) 18:55 förväntad

19:00 09.07.2020

+27°C   Vindar: 4 m/s @ 150°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 11, 16

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 10 - 15 min.
221 HB-JBD SWISS LX 1582 Zurich (ZRH) 19:10 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) Eurowings EW 7750 Hamburg (HAM) 19:20 förväntad
Airbus A319 Austrian OS 832 Larnarca (LCA) 19:20 förväntad
Embraer 170 People's PE 106 Altenrhein (ACH) 19:20 förväntad
Airbus A319 D-AGWG Eurowings EW 9752 Düsseldorf (DUS) 19:30 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Luxair LG 8857 Luxembourg (LUX) 19:30 förväntad
Airbus A319 Eurowings EW 754 Cologne (CGN) 19:35 förväntad
Airbus A320 easyJet U2 1193 Bâle/Mulhouse (BSL) 19:50 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 35 min.
Airbus A321-200 (Sharklets) Wizz Air W6 2821 Bari (BRI) 19:05 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) D-AINE Lufthansa LH 1243 Frankfurt-am-Main (FRA) 19:10 förväntad
Airbus A330-200 Turkish TK 1888 Istanbul (IST) 19:20 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 2847 Milan (MXP) 19:20 planerad
Airbus A320-200 (Sharklets) Eurowings EW 7751 Hamburg (HAM) 19:55 förväntad

20:00 09.07.2020

+24°C   Vindar: 4 m/s @ 158°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 787-8 Qatar Airways QR 185 Doha (DOH) 20:00 planerad
ATR 72 Air Serbia JU 604 Belgrade (BEG) 20:00 förväntad
Airbus A319 easyJet U2 5849 Berlin (TXL) 20:05 planerad
Airbus A320-200 (Sharklets) Eurowings EW 2756 Stuttgart (STR) 20:15 förväntad
Airbus A320 easyJet U2 4733 Berlin (SXF) 20:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 116 Munich (MUC) 20:20 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 188 Stuttgart (STR) 20:40 förväntad
Airbus A319 Eurowings EW 3756 Hannover (HAJ) 20:45 planerad
Airbus A319 easyJet U2 8959 London (LGW) 20:50 planerad
Airbus A319 Austrian OS 236 Berlin (TXL) 20:50 förväntad
Airbus A320 Ryanair FR 7367 Dublin (DUB) 20:55 förväntad
Boeing 747-200 Combi Asiana OZ 789 Moscow (DME) 20:55 förväntad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 5 - 20 min.
221 HB-JBD SWISS LX 1583 Zurich (ZRH) 20:00 förväntad
Embraer 170 People's PE 107 Altenrhein (ACH) 20:00 förväntad
W38 Turkish TK 7805 Ankara (ESB) 20:05 förväntad
Airbus A319 Eurowings EW 755 Cologne (CGN) 20:10 förväntad
Airbus A319 D-AGWV Eurowings EW 9753 Düsseldorf (DUS) 20:10 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 527 Venice (VCE) 20:25 förväntad
Airbus A320 easyJet U2 1194 Bâle/Mulhouse (BSL) 20:45 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5850 Berlin (TXL) 20:45 planerad
ATR 72 Air Serbia JU 605 Belgrade (BEG) 20:45 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) Eurowings EW 2757 Stuttgart (STR) 20:50 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Luxair LG 8858 Luxembourg (LUX) 20:50 förväntad
Airbus A320 easyJet U2 4734 Berlin (SXF) 20:55 planerad

21:00 09.07.2020

+24°C   Vindar: 4 m/s @ 158°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 5 min.
Airbus A319 OE-LDE Austrian OS 566 Zurich (ZRH) 21:10 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 516 Milan (MXP) 21:15 planerad
W38 Ryanair FR 7290 Santander (SDR) 21:20 förväntad
Boeing 737-400 ASL Belgium 3V 4251 Ljubljana (LJU) 21:25 förväntad
Airbus A320 Ryanair FR 7286 Athens (ATH) 21:25 förväntad
Airbus A320 OE-LBK Austrian OS 126 Frankfurt-am-Main (FRA) 21:25 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 172 Hamburg (HAM) 21:25 förväntad
Embraer 195 OE-LWD Austrian OS 474 Bâle/Mulhouse (BSL) 21:25 förväntad
Airbus A319 OE-LDA Austrian OS 156 Düsseldorf (DUS) 21:30 förväntad
Airbus A321-200 (Sharklets) Wizz Air W6 2922 Constanţa (CND) 21:35 förväntad
Airbus A319 Austrian OS 576 Geneva (GVA) 21:40 förväntad
Airbus A320 Ryanair FR 7345 Rome (FCO) 21:45 förväntad
Boeing 757 Freighter FedEx FX 5112 Budapest (BUD) 21:45 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 356 Brussels (BRU) 21:45 förväntad
Embraer 195 OE-LWQ Austrian OS 376 Amsterdam (AMS) 21:50 förväntad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Airbus A319 Eurowings EW 3757 Hannover (HAJ) 21:20 planerad
Airbus A319 easyJet U2 8960 London (LGW) 21:25 planerad

22:00 09.07.2020

+24°C   Vindar: 4 m/s @ 158°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 Eurowings EW 3756 Hannover (HAJ) 22:00 förväntad
W38 Ryanair FR 603 Rodes Island (RHO) 22:05 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 418 Paris (CDG) 22:10 förväntad
Airbus A320 Ryanair FR 2365 Faro (FAO) 22:15 planerad
Airbus A320 SWISS LX 1584 Zurich (ZRH) 22:25 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 2957 Alghero (AHO) 22:40 planerad
Embraer 195 Austrian OS 316 Stockholm (ARN) 22:45 planerad
Airbus A319 Austrian OS 456 London (LHR) 22:45 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 2844 Lisbon (LIS) 22:45 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 2848 Milan (MXP) 22:45 planerad
Airbus A321-200 (Sharklets) Wizz Air W6 2822 Bari (BRI) 22:50 förväntad
Airbus A321-200 (Sharklets) Wizz Air W6 2886 Athens (ATH) 22:50 förväntad
Airbus A321 Wizz Air W6 2814 Tel Aviv (TLV) 22:55 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 2860 Stockholm / Nyköping (NYO) 22:55 planerad
Airbus A320-200 (Sharklets) Wizz Air W6 2858 Reykjavík (KEF) 22:55 förväntad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 10 - 15 min.
Embraer 195 Austrian OS 799 Sofia (SOF) 22:00 förväntad
Boeing 737-400 ASL Belgium 3V 4251 Liège (LGG) 22:10 förväntad
Airbus A321 Austrian OS 865 Cairo (CAI) 22:15 förväntad
Boeing 757 Freighter FedEx FX 5112 Paris (CDG) 22:30 förväntad
Boeing 767-300 (winglets) UPS 5X 275 Cologne (CGN) 22:40 förväntad
Boeing 747-200 Combi Asiana OZ 789 Seoul (ICN) 22:45 förväntad
Boeing 787-8 Qatar Airways QR 186 Doha (DOH) 22:55 planerad

23:00 09.07.2020

+21°C   Vindar: 3 m/s @ 177°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 37 min.
W38 Ryanair FR 7294 Riga (RIX) 23:05 förväntad
Boeing 747-8 Freighter Cargolux CV 7993 Hong Kong (HKG) 23:42 försenad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Embraer 195 Austrian OS 621 Odessa (ODS) 23:05 förväntad
Boeing 767-300 (winglets) Austrian OS 25 Bangkok (BKK) 23:20 förväntad

00:00 10.07.2020

+21°C   Vindar: 3 m/s @ 177°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 16

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 747-8 Freighter Cargolux CV 7993 Luxembourg (LUX) 00:52 försenad

01:00 10.07.2020

+21°C   Vindar: 3 m/s @ 177°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 16

02:00 10.07.2020

+20°C   Vindar: 2 m/s @ 179°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Wizz Air W6 2832 Tenerife Island (TFS) 02:55 planerad

03:00 10.07.2020

+20°C   Vindar: 2 m/s @ 179°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321-200 (Sharklets) Wizz Air W6 2832 Tenerife Island (TFS) 03:45 förväntad

04:00 10.07.2020

+20°C   Vindar: 2 m/s @ 179°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 16

05:00 10.07.2020

+18°C   Vindar: 1 m/s @ 137°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11, 16

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 20 - 35 min.
Boeing 767-300 (winglets) UPS 5X 274 Cologne (CGN) 05:15 förväntad
Boeing 737-400 ASL Belgium 3V 4573 Liège (LGG) 05:50 förväntad
Boeing 787-9 Ethiopian ET 724 Addis Ababa (ADD) 05:55 förväntad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 5 min.
Airbus A321 Wizz Air W6 2891 Yerevan (EVN) 05:40 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 2811 Tel Aviv (TLV) 05:45 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 2827 Larnarca (LCA) 05:50 förväntad

06:00 10.07.2020

+18°C   Vindar: 1 m/s @ 137°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11, 16

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 5 - 25 min.
Airbus A320 Pegasus PC 1677 Ankara (ESB) 06:00 planerad
Airbus A319 Austrian OS 866 Cairo (CAI) 06:05 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 622 Odessa (ODS) 06:10 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 800 Sofia (SOF) 06:35 förväntad

AVÅGENDE — 19
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A321 Wizz Air W6 2845 Madrid (MAD) 06:00 planerad
Airbus A320 Ryanair FR 7362 Barcelona (BCN) 06:00 förväntad
Airbus A321 Wizz Air W6 2823 Valencia (VLC) 06:00 förväntad
Airbus A321 Wizz Air W6 2877 Castellón de la Plana (CDT) 06:00 förväntad
Airbus A321 Wizz Air W6 2903 Rodes Island (RHO) 06:00 förväntad
Airbus A321 Wizz Air W6 2861 Málaga (AGP) 06:05 förväntad
W38 Ryanair FR 1320 Copenhagen (CPH) 06:15 förväntad
Airbus A321 Wizz Air W6 2851 Catania (CTA) 06:15 förväntad
Airbus A321 Wizz Air W6 2897 Podgorica (TGD) 06:15 förväntad
Airbus A320 SWISS LX 1585 Zurich (ZRH) 06:25 planerad
Airbus A320 Ryanair FR 7344 Rome (FCO) 06:25 förväntad
Airbus A320 Ryanair FR 550 Souda (CHQ) 06:30 förväntad
Airbus A320 Ryanair FR 7314 Burgas (BOJ) 06:30 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 111 Munich (MUC) 06:30 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 311 Stockholm (ARN) 06:35 planerad
Airbus A320 Pegasus PC 910 Istanbul (SAW) 06:40 planerad
Boeing 757 Freighter FedEx FX 5212 Budapest (BUD) 06:40 förväntad
Airbus A350-900 Ethiopian ET 724 Brussels (BRU) 06:55 förväntad
Airbus A321 Wizz Air W6 2873 Oslo (OSL) 06:55 förväntad

07:00 10.07.2020

+18°C   Vindar: 1 m/s @ 137°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11, 16

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 30 min.
Boeing 747-8 Freighter Korean Air KE 591 Seoul (ICN) 07:00 förväntad
Airbus A350-900 Qatar Airways QR 189 Doha (DOH) 07:30 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5841 Berlin (TXL) 07:40 planerad
Boeing 757 Freighter FedEx FX 5212 Budapest (BUD) 07:45 förväntad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320-200 (Sharklets) Eurowings EW 3757 Hannover (HAJ) 07:00 förväntad
Airbus A320 Ryanair FR 2965 Madrid (MAD) 07:00 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 411 Paris (CDG) 07:05 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 371 Amsterdam (AMS) 07:15 förväntad
Airbus A320 Ryanair FR 7348 London (STN) 07:30 planerad
Airbus A320 Austrian OS 121 Frankfurt-am-Main (FRA) 07:35 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 151 Düsseldorf (DUS) 07:35 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 507 Milan (MXP) 07:40 planerad
Embraer 195 Austrian OS 351 Brussels (BRU) 07:40 förväntad
Airbus A319 Austrian OS 223 Berlin (TXL) 07:45 förväntad
Airbus A319 Austrian OS 561 Zurich (ZRH) 07:45 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 175 Hamburg (HAM) 07:50 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 177 Stuttgart (STR) 07:50 förväntad

08:00 10.07.2020

+21°C   Vindar: 2 m/s @ 135°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11, 16

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320-200 (Sharklets) Lufthansa LH 1232 Frankfurt-am-Main (FRA) 08:10 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 528 Venice (VCE) 08:15 förväntad
Airbus A320 Ryanair FR 7286 Athens (ATH) 08:20 förväntad
Bombardier CRJ900 Lufthansa LH 2324 Munich (MUC) 08:25 förväntad
Boeing 737-700 TAROM RO 341 Bucharest (OTP) 08:30 planerad
Airbus A321-200 (Sharklets) Turkish TK 1883 Istanbul (IST) 08:45 förväntad
Airbus A320 SWISS LX 1574 Zurich (ZRH) 08:50 förväntad
Boeing 767-300 (winglets) Austrian OS 94 Washington (IAD) 08:55 förväntad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 35 min.
Airbus A319 easyJet U2 5842 Berlin (TXL) 08:20 planerad
Airbus A320 Ryanair FR 7285 Athens (ATH) 08:55 förväntad
Boeing 747-8 Freighter Korean Air KE 591 Seoul (ICN) 08:55 förväntad

09:00 10.07.2020

+21°C   Vindar: 2 m/s @ 135°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11, 16

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 7 - 15 min.
W38 Ryanair FR 7288 Brussels (CRL) 09:15 förväntad
ATR 72 Air Serbia JU 600 Belgrade (BEG) 09:15 förväntad
Airbus A319 Austrian OS 860 Tel Aviv (TLV) 09:15 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 112 Munich (MUC) 09:20 förväntad
Airbus A320 Air Malta KM 514 Luqa (MLA) 09:30 förväntad
Airbus A321 Wizz Air W6 2898 Podgorica (TGD) 09:45 förväntad
Embraer 175 Belavia B2 879 Minsk (MSQ) 09:50 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 - 25 min.
Bombardier CRJ900 Lufthansa LH 2325 Munich (MUC) 09:05 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) Lufthansa LH 1233 Frankfurt-am-Main (FRA) 09:10 förväntad
Airbus A321 Wizz Air W6 2950 Suceava (SCV) 09:10 förväntad
Boeing 737-700 TAROM RO 342 Bucharest (OTP) 09:15 planerad
Airbus A350-900 Qatar Airways QR 190 Doha (DOH) 09:40 planerad
Airbus A320 SWISS LX 1575 Zurich (ZRH) 09:40 förväntad
ATR 72 Air Serbia JU 601 Belgrade (BEG) 09:45 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 705 Prague (PRG) 09:45 förväntad
W38 Ryanair FR 7287 Brussels (CRL) 09:50 förväntad
Airbus A321-200 (Sharklets) Turkish TK 1884 Istanbul (IST) 09:50 förväntad

Andra datum

December, 2019

22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15