Schwechat, Vienna (VIE / LOWW)

Planespotter’s tidtabell

10:00 21.02.2020

+7°C   Vindar: 11 m/s @ 297°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 21
Väntningstid 2 - 10 min.
Airbus A320-200 (Sharklets) 9H-NEC Air Malta KM 514 Luqa (MLA) 10:00 ankom
Airbus A320 Austrian OS 512 Milan (MXP) 10:00 närmar sig
Airbus A320 Vueling VY 8714 Barcelona (BCN) 10:05 närmar sig
Airbus A319 VP-BBU Rossiya FV 6603 Saint-Petersburg (LED) 10:07 ankom
Airbus A319 OE-LYY Eurowings EW 5801 Hannover (HAJ) 10:09 ankom
Airbus A320-200 (Sharklets) D-AIUO Lufthansa LH 1234 Frankfurt-am-Main (FRA) 10:10 ankom
Airbus A320 OE-LXD Austrian OS 224 Berlin (TXL) 10:20 ankom
Airbus A320 G-EUUB British Airways BA 696 London (LHR) 10:30 förväntad
Airbus A319 G-EZBH easyJet U2 6081 Bristol (BRS) 10:30 närmar sig
Airbus A321-200 (Sharklets) Wizz Air W6 2834 Billund (BLL) 10:30 närmar sig
Airbus A319 Volotea V7 2270 Nantes (NTE) 10:33 förväntad
223 HB-JCQ SWISS LX 1576 Zurich (ZRH) 10:34 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) OE-IVE EasyJet Europe EC 7937 Amsterdam (AMS) 10:35 försenad
Airbus A320 Lauda OE 621 Stuttgart (STR) 10:39 försenad
Airbus A320-200 (Sharklets) G-EZPE easyJet U2 2463 London (LTN) 10:39 förväntad
W38 UR-PSY UIA PS 845 Kiev (KBP) 10:40 förväntad
Embraer 170 OE-LMK People's PE 102 Altenrhein (ACH) 10:47 förväntad
Boeing 777-200 OE-LPA Austrian OS 32 Cape Town (CPT) 10:48 förväntad
Airbus A320 OE-LOA Lauda OE 129 Stockholm / Nyköping (NYO) 10:50 förväntad
Airbus A320 EI-EDS Aer Lingus EI 660 Dublin (DUB) 10:51 förväntad
Boeing 777-200LR Freighter HL8252 Korean Air KE 8507 Seoul (ICN) 10:55 förväntad

AVÅGENDE — 40
Väntningstid 3 - 10 min.
Embraer 195 Austrian OS 619 Odessa (ODS) 10:00 gate stängd
Airbus A321 Austrian OS 661 Kiev (KBP) 10:03 gate stängd
Airbus A319 Austrian OS 829 Arbil (EBL) 10:05 gate stängd
Airbus A319 Austrian OS 777 Prishtina (PRN) 10:05 gate stängd
Embraer 195 Austrian OS 763 Varna (VAR) 10:05 gate stängd
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 917 Salzburg (SZG) 10:05 gate stängd
Airbus A320 Austrian OS 779 Skopje (SKP) 10:05 gate stängd
Airbus A320 OO-SNJ Brussels SN 2902 Brussels (BRU) 10:06 avgick
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 903 Innsbruck (INN) 10:08 gate stängd
Airbus A320 OE-LBR Austrian OS 129 Frankfurt-am-Main (FRA) 10:10 gate stängd
De Havilland Canada DHC-8-400 Dash 8Q LX-LQD Luxair LG 8852 Luxembourg (LUX) 10:10 avgick
Boeing 777-200 Austrian OS 65 Chicago (ORD) 10:10 gate stängd
Airbus A320 Austrian OS 783 Bucharest (OTP) 10:10 gate stängd
Airbus A320 Austrian OS 601 Moscow (DME) 10:10 gate stängd
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 935 Klagenfurt am Wörthersee (KLU) 10:12 gate stängd
Embraer 195 Austrian OS 833 Vilnius (VNO) 10:12 gate stängd
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Croatia OU 441 Zagreb (ZAG) 10:13 gate stängd
Embraer 195 Austrian OS 335 Oslo (OSL) 10:15 gate stängd
Boeing 767-300 (winglets) Austrian OS 89 Newark (EWR) 10:15 gate stängd
Airbus A320 Austrian OS 795 Sofia (SOF) 10:15 gate stängd
Airbus A320 Austrian OS 801 Athens (ATH) 10:15 gate stängd
Airbus A320 Austrian OS 185 Stuttgart (STR) 10:20 gate stängd
Embraer 195 Austrian OS 705 Prague (PRG) 10:20 gate stängd
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 963 Graz (GRZ) 10:20 försenad
Airbus A321-200 (Sharklets) Turkish TK 1884 Istanbul (IST) 10:20 förväntad
Airbus A321 Austrian OS 857 Tel Aviv (TLV) 10:25 förväntad
Airbus A321 Austrian OS 831 Larnarca (LCA) 10:25 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 675 Dnipropetrovsk (DNK) 10:25 försenad
Boeing 767-300 (winglets) Austrian OS 73 Montréal (YUL) 10:30 gate stängd
Airbus A320-200 (Sharklets) Air Malta KM 515 Luqa (MLA) 10:30 förväntad
Boeing 767-300 (winglets) Austrian OS 93 Washington (IAD) 10:35 förväntad
W38 El Al LY 362 Tel Aviv (TLV) 10:35 förväntad
Airbus A320 Lauda OE 138 Brussels (CRL) 10:40 förväntad
Embraer 195 OE-LWC Austrian OS 379 Amsterdam (AMS) 10:40 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) Pegasus PC 902 Istanbul (SAW) 10:40 försenad
Embraer 195 Austrian OS 465 Birmingham (BHX) 10:45 förväntad
Airbus A319 Austrian OS 463 Manchester (MAN) 10:45 försenad
Boeing 767-300 (winglets) Austrian OS 87 New York (JFK) 10:45 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) OE-IVE EasyJet Europe EC 7938 Amsterdam (AMS) 10:55 försenad
Airbus A320 Vueling VY 8715 Barcelona (BCN) 10:55 förväntad

11:00 21.02.2020

+7°C   Vindar: 11 m/s @ 297°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 25
Väntningstid 3 - 10 min.
Airbus A320 Lauda OE 303 Bologna (BLQ) 11:00 försenad
Airbus A321 F-GTAU Air France AF 1138 Paris (CDG) 11:00 förväntad
Airbus A319 OE-LDC Austrian OS 562 Zurich (ZRH) 11:04 förväntad
Airbus A320 Lauda OE 309 Rome (FCO) 11:10 försenad
Airbus A320-200 (Sharklets) HA-LSA Wizz Air W6 6127 Kiev (IEV) 11:11 förväntad
Airbus A320 OE-LBU Austrian OS 122 Frankfurt-am-Main (FRA) 11:15 förväntad
Airbus A320 OE-LVR Anisec VK 2001 Paris (CDG) 11:17 förväntad
W37 PH-BGR KLM KL 1845 Amsterdam (AMS) 11:19 förväntad
Airbus A319 Austrian OS 502 Rome (FCO) 11:20 förväntad
Airbus A350-900 A7-ALA Qatar Airways QR 183 Doha (DOH) 11:20 förväntad
W38 VP-BGG Aeroflot SU 2184 Moscow (SVO) 11:23 förväntad
W38 Lauda OE 135 Athens (ATH) 11:29 förväntad
Airbus A321-200 (Sharklets) Wizz Air W6 2824 Valencia (VLC) 11:33 förväntad
Airbus A319 easyJet U2 8951 London (LGW) 11:34 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 626 Warsaw (WAW) 11:45 förväntad
Airbus A320 Iberia IB 3120 Madrid (MAD) 11:46 förväntad
Airbus A320 OE-LXB Austrian OS 152 Düsseldorf (DUS) 11:50 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 178 Stuttgart (STR) 11:50 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 572 Geneva (GVA) 11:50 förväntad
Airbus A320 Norwegian Air Shuttle DY 1632 Oslo (OSL) 11:54 förväntad
Airbus A319 Austrian OS 176 Hamburg (HAM) 11:55 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 302 Copenhagen (CPH) 11:55 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 790 Bucharest (OTP) 11:55 förväntad
Airbus A380 Emirates EK 127 Dubai (DXB) 11:55 förväntad
Airbus A320 OE-LOW Lauda OE 323 Barcelona (BCN) 11:56 förväntad

AVÅGENDE — 19
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A321-200 (Sharklets) Wizz Air W6 2883 Prishtina (PRN) 11:00 förväntad
Airbus A319 Volotea V7 2271 Nantes (NTE) 11:00 försenad
223 HB-JCQ SWISS LX 1577 Zurich (ZRH) 11:00 förväntad
Airbus A319 Rossiya FV 6604 Saint-Petersburg (LED) 11:00 förväntad
Airbus A321 Austrian OS 227 Berlin (TXL) 11:05 förväntad
Airbus A319 easyJet U2 6082 Bristol (BRS) 11:05 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) D-AIUO Lufthansa LH 1235 Frankfurt-am-Main (FRA) 11:10 förväntad
Airbus A320 Finnair AY 1472 Helsinki (HEL) 11:10 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 863 Cairo (CAI) 11:10 förväntad
Airbus A320 Lauda OE 370 Valencia (VLC) 11:15 förväntad
Airbus A320 Lauda OE 324 Beauvais/Tillé (BVA) 11:15 försenad
Airbus A320 Lauda OE 975 Kiev (KBP) 11:15 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 309 Copenhagen (CPH) 11:20 förväntad
Airbus A320 Anisec VK 1008 Barcelona (BCN) 11:20 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) Austrian OS 461 London (LHR) 11:35 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) easyJet U2 2464 London (LTN) 11:35 förväntad
Airbus A320 Aer Lingus EI 661 Dublin (DUB) 11:40 förväntad
Boeing 787-9 ANA NH 206 Tokyo (HND) 11:50 förväntad
W38 Lauda OE 318 Bergamo (BGY) 11:55 förväntad

12:00 21.02.2020

+7°C   Vindar: 11 m/s @ 297°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 29
Väntningstid 3 - 11 min.
Embraer 195 Austrian OS 404 Lyon (LYS) 12:00 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 352 Brussels (BRU) 12:00 förväntad
Airbus A319 OE-LDF Austrian OS 372 Amsterdam (AMS) 12:00 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 936 Klagenfurt am Wörthersee (KLU) 12:00 förväntad
ATR 72 Air Serbia JU 2602 Kraljevo 12:05 försenad
W38 Lauda OE 315 London (STN) 12:05 försenad
Airbus A320 Austrian OS 412 Paris (CDG) 12:05 förväntad
Embraer 195 OE-LWL Austrian OS 472 Bâle/Mulhouse (BSL) 12:05 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 522 Venice (VCE) 12:05 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 980 Graz (GRZ) 12:05 förväntad
W38 Turkish TK 1899 Istanbul (SAW) 12:07 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 548 Bologna (BLQ) 12:10 förväntad
Airbus A320 OE-LBQ Austrian OS 134 Frankfurt-am-Main (FRA) 12:15 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 706 Prague (PRG) 12:15 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 918 Salzburg (SZG) 12:15 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Luxair LG 8855 Luxembourg (LUX) 12:20 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 226 Berlin (TXL) 12:20 förväntad
Airbus A319 Austrian OS 452 London (LHR) 12:20 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 508 Milan (MXP) 12:20 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 904 Innsbruck (INN) 12:20 förväntad
Airbus A321 CS-TJE TAP Air Portugal TP 1272 Lisbon (LIS) 12:23 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) Austrian OS 392 Barcelona (BCN) 12:25 förväntad
Airbus A321-200 (Sharklets) HA-LXG Wizz Air W6 2846 Madrid (MAD) 12:31 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) Lufthansa LH 2328 Munich (MUC) 12:35 förväntad
Boeing 777-200LR Freighter HL8285 Korean Air KE 9575 Hanoi (HAN) 12:37 försenad
Airbus A320-200 (Sharklets) Wizz Air W6 2828 Larnarca (LCA) 12:48 förväntad
W35 VQ-BOL UTair Aviation UT 731 Ufa (UFA) 12:53 förväntad
Airbus A320 OE-LOB Lauda OE 341 Dublin (DUB) 12:55 förväntad
Airbus A321-200 (Sharklets) OE-LCP Anisec VK 6825 Amsterdam (AMS) 12:55 förväntad

AVÅGENDE — 31
Väntningstid 5 min.
Airbus A321-200 (Sharklets) Wizz Air W6 2863 Eindhoven (EIN) 12:00 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) Wizz Air W6 6128 Kiev (IEV) 12:00 förväntad
Airbus A321 Air France AF 1139 Paris (CDG) 12:05 förväntad
Airbus A320 OE-LXD Austrian OS 123 Frankfurt-am-Main (FRA) 12:10 förväntad
Airbus A319 easyJet U2 8952 London (LGW) 12:15 förväntad
W37 PH-BGR KLM KL 1846 Amsterdam (AMS) 12:15 förväntad
Airbus A320 Iberia IB 3121 Madrid (MAD) 12:20 förväntad
Airbus A320 Norwegian Air Shuttle DY 1633 Oslo (OSL) 12:25 förväntad
ATR 72 Air Serbia JU 2603 Kraljevo 12:30 försenad
W38 Lauda OE 172 Riga (RIX) 12:30 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 425 Nice (NCE) 12:35 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 809 Thessaloniki (SKG) 12:35 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 229 Berlin (TXL) 12:40 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 645 Iaşi (IAS) 12:40 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 525 Nápoli (NAP) 12:40 förväntad
Airbus A321-200 (Sharklets) Wizz Air W6 2875 Porto (OPO) 12:40 förväntad
Airbus A319 Austrian OS 655 Chişinău (KIV) 12:40 förväntad
Airbus A319 Austrian OS 503 Rome (FCO) 12:45 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 173 Hamburg (HAM) 12:45 förväntad
Airbus A319 OE-LDF Austrian OS 153 Düsseldorf (DUS) 12:45 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 847 Tirana (TIA) 12:45 förväntad
W38 Aeroflot SU 2185 Moscow (SVO) 12:45 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 785 Sibiu (SBZ) 12:50 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 415 Paris (CDG) 12:50 förväntad
Embraer 195 OE-LWL Austrian OS 475 Bâle/Mulhouse (BSL) 12:50 förväntad
Airbus A319 Austrian OS 509 Milan (MXP) 12:50 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 381 Lviv (LWO) 12:50 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 313 Stockholm (ARN) 12:55 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 707 Prague (PRG) 12:55 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 905 Innsbruck (INN) 12:55 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 727 Podgorica (TGD) 12:55 förväntad

13:00 21.02.2020

+7°C   Vindar: 11 m/s @ 297°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 5 - 15 min.
W38 SunExpress XQ 190 Antalya (AYT) 13:05 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) D-AIPR Lufthansa LH 1238 Frankfurt-am-Main (FRA) 13:10 förväntad
Airbus A321-200 (Sharklets) Turkish TK 1885 Istanbul (IST) 13:25 förväntad
Airbus A320 Lauda OE 2175 Málaga (AGP) 13:30 försenad
W38 EgyptAir MS 797 Cairo (CAI) 13:30 förväntad

AVÅGENDE — 22
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 741 Košice (KSC) 13:00 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 597 Kraków (KRK) 13:00 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 623 Warsaw (WAW) 13:00 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 683 Zagreb (ZAG) 13:00 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 861 Tel Aviv (TLV) 13:05 förväntad
Airbus A319 Austrian OS 757 Sarajevo (SJJ) 13:05 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 569 Zurich (ZRH) 13:05 förväntad
Boeing 777-200LR Freighter HL8252 Korean Air KE 8507 Amsterdam (AMS) 13:10 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 773 Belgrade (BEG) 13:10 förväntad
Embraer 170 People's PE 103 Altenrhein (ACH) 13:15 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) Lufthansa LH 2329 Munich (MUC) 13:15 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Luxair LG 8856 Luxembourg (LUX) 13:15 förväntad
Airbus A321 TAP Air Portugal TP 1275 Lisbon (LIS) 13:15 förväntad
W38 Turkish TK 1900 Istanbul (SAW) 13:25 förväntad
Boeing 787-8 Thai Airways International TG 937 Bangkok (BKK) 13:30 förväntad
Boeing 777-200LR Freighter Korean Air KE 9575 Seoul (ICN) 13:35 förväntad
Airbus A320 Lauda OE 346 Bucharest (OTP) 13:35 förväntad
Airbus A321-200 (Sharklets) OE-LCP Anisec VK 6824 Amsterdam (AMS) 13:40 förväntad
Airbus A321-200 (Sharklets) Wizz Air W6 2815 Rome (FCO) 13:40 förväntad
Airbus A320 Lauda OE 162 Lisbon (LIS) 13:40 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) Wizz Air W6 2841 Dortmund (DTM) 13:50 förväntad
W38 SunExpress XQ 191 Antalya (AYT) 13:55 förväntad

14:00 21.02.2020

+8°C   Vindar: 10 m/s @ 300°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 27
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 Austrian OS 186 Stuttgart (STR) 14:00 förväntad
Airbus A321 SWISS LX 1578 Zurich (ZRH) 14:00 förväntad
Airbus A319 Royal Jordanian RJ 127 Amman (AMM) 14:00 förväntad
Airbus A321-200 (Sharklets) Wizz Air W6 2812 Tel Aviv (TLV) 14:00 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) Pegasus PC 903 Istanbul (SAW) 14:05 förväntad
74C Silk Way West 7L 284 Baku (GYD) 14:05 förväntad
Airbus A321-200 (Sharklets) Wizz Air W6 1343 Warsaw (WAW) 14:05 förväntad
Airbus A319 Austrian OS 778 Prishtina (PRN) 14:10 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 780 Skopje (SKP) 14:10 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 796 Sofia (SOF) 14:10 förväntad
Airbus A320 British Airways BA 700 London (LHR) 14:10 förväntad
Airbus A320 OE-LBR Austrian OS 130 Frankfurt-am-Main (FRA) 14:15 förväntad
74C HL7419 Asiana OZ 795 Moscow (DME) 14:15 förväntad
Airbus A321-200 (Sharklets) Wizz Air W6 2844 Lisbon (LIS) 14:15 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 784 Bucharest (OTP) 14:20 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 834 Vilnius (VNO) 14:20 förväntad
Airbus A319 EasyJet Europe EC 5845 Berlin (TXL) 14:20 förväntad
Airbus A321 Austrian OS 228 Berlin (TXL) 14:25 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 620 Odessa (ODS) 14:25 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 764 Varna (VAR) 14:25 förväntad
Airbus A321 Austrian OS 662 Kiev (KBP) 14:30 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 688 Minsk (MSQ) 14:30 förväntad
Airbus A320 Lauda OE 325 Beauvais/Tillé (BVA) 14:45 förväntad
Airbus A320 D-ABZE Eurowings EW 9750 Düsseldorf (DUS) 14:45 förväntad
Airbus A320 Lauda OE 139 Brussels (CRL) 14:45 förväntad
Airbus A321-200 (Sharklets) Wizz Air W6 2884 Prishtina (PRN) 14:45 förväntad
Airbus A320 Eurowings EW 752 Cologne (CGN) 14:55 förväntad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Lauda OE 12P Düsseldorf (DUS) 14:00 förväntad
Airbus A320 Lauda OE 192 Torp (TRF) 14:00 förväntad
Airbus A320 Lauda OE 118 Münster (FMO) 14:05 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) D-AINB Lufthansa LH 1239 Frankfurt-am-Main (FRA) 14:10 förväntad
W35 UTair Aviation UT 732 Ufa (UFA) 14:15 förväntad
Airbus A321-200 (Sharklets) Turkish TK 1886 Istanbul (IST) 14:20 förväntad
W38 EgyptAir MS 798 Cairo (CAI) 14:30 förväntad
Airbus A321-200 (Sharklets) Wizz Air W6 1344 Warsaw (WAW) 14:40 förväntad
Airbus A321 SWISS LX 1579 Zurich (ZRH) 14:45 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) Pegasus PC 904 Istanbul (SAW) 14:50 förväntad
Airbus A319 Eurowings EW 5908 Málaga (AGP) 14:55 förväntad

15:00 21.02.2020

+8°C   Vindar: 10 m/s @ 300°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 7 - 15 min.
W38 Lauda OE 319 Bergamo (BGY) 15:00 förväntad
W38 Aeroflot SU 2356 Moscow (SVO) 15:05 förväntad
Airbus A320 OE-LOI Lauda OE 187 Tel Aviv (TLV) 15:20 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) Eurowings EW 7754 Hamburg (HAM) 15:35 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 310 Copenhagen (CPH) 15:40 förväntad
Airbus A320 Lauda OE 976 Kiev (KBP) 15:45 förväntad
Embraer 170 People's PE 104 Altenrhein (ACH) 15:45 förväntad
Airbus A319 Eurowings EW 2754 Stuttgart (STR) 15:55 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 230 Berlin (TXL) 15:55 förväntad

AVÅGENDE — 28
Väntningstid 5 - 15 min.
Embraer 195 Austrian OS 231 Berlin (TXL) 15:00 förväntad
Airbus A321-200 (Sharklets) Wizz Air W6 2829 Nis (INI) 15:00 förväntad
Airbus A320 OE-LXC Austrian OS 373 Amsterdam (AMS) 15:00 förväntad
Airbus A321-200 (Sharklets) Wizz Air W6 2821 Bari (BRI) 15:00 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 353 Brussels (BRU) 15:05 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 113 Munich (MUC) 15:05 förväntad
Airbus A321 OE-LBE Austrian OS 131 Frankfurt-am-Main (FRA) 15:10 förväntad
Airbus A320 British Airways BA 701 London (LHR) 15:10 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 303 Copenhagen (CPH) 15:10 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 581 Geneva (GVA) 15:10 förväntad
Airbus A380 Emirates EK 128 Dubai (DXB) 15:10 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 797 Sofia (SOF) 15:15 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 513 Milan (MXP) 15:15 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 791 Bucharest (OTP) 15:15 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 183 Stuttgart (STR) 15:20 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 315 Stockholm (ARN) 15:20 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 563 Zurich (ZRH) 15:20 förväntad
Airbus A320 D-ABZE Eurowings EW 9751 Düsseldorf (DUS) 15:25 förväntad
Airbus A319 EasyJet Europe EC 5846 Berlin (TXL) 15:25 förväntad
W38 UIA PS 846 Kiev (KBP) 15:25 förväntad
Airbus A319 Royal Jordanian RJ 128 Amman (AMM) 15:30 förväntad
Airbus A320 Eurowings EW 753 Cologne (CGN) 15:35 förväntad
Airbus A320 Lauda OE 306 Madrid (MAD) 15:35 förväntad
Airbus A320 Lauda OE 124 Porto (OPO) 15:35 förväntad
74C Silk Way West 7L 285 Baku (GYD) 15:50 förväntad
W38 Lauda OE 1342 Dublin (DUB) 15:50 förväntad
W38 Aeroflot SU 2357 Moscow (SVO) 15:50 förväntad
Airbus A321-200 (Sharklets) Wizz Air W6 2885 Athens (ATH) 15:55 förväntad

16:00 21.02.2020

+8°C   Vindar: 10 m/s @ 300°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 41
Väntningstid 5 min.
Embraer 190 Royal Air Maroc AT 826 Casablanca (CMN) 16:00 förväntad
Airbus A320 Easyjet Switzerland DS 1485 Geneva (GVA) 16:00 förväntad
Embraer 195 OE-LWC Austrian OS 380 Amsterdam (AMS) 16:00 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) Lufthansa LH 2330 Munich (MUC) 16:05 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 336 Oslo (OSL) 16:05 förväntad
Airbus A321-200 (Sharklets) Wizz Air W6 2864 Eindhoven (EIN) 16:05 förväntad
Airbus A320 British Airways BA 702 London (LHR) 16:10 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) EasyJet Europe EC 4851 Nápoli (NAP) 16:10 förväntad
W38 PH-BGG KLM KL 1847 Amsterdam (AMS) 16:10 förväntad
Airbus A320 Lauda OE 7795 Palma De Mallorca (PMI) 16:10 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 742 Košice (KSC) 16:10 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Luxair LG 8853 Luxembourg (LUX) 16:15 förväntad
Airbus A320 OE-LXD Austrian OS 124 Frankfurt-am-Main (FRA) 16:15 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 466 Birmingham (BHX) 16:15 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 598 Kraków (KRK) 16:20 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 676 Dnipropetrovsk (DNK) 16:20 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 708 Prague (PRG) 16:20 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 802 Athens (ATH) 16:20 förväntad
Airbus A319 Austrian OS 464 Manchester (MAN) 16:25 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 684 Zagreb (ZAG) 16:25 förväntad
Airbus A319 Austrian OS 758 Sarajevo (SJJ) 16:25 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 774 Belgrade (BEG) 16:25 förväntad
Embraer 195 OE-LWL Austrian OS 476 Bâle/Mulhouse (BSL) 16:30 förväntad
Airbus A319 Austrian OS 510 Milan (MXP) 16:30 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 570 Zurich (ZRH) 16:30 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 906 Innsbruck (INN) 16:30 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 382 Lviv (LWO) 16:35 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 624 Warsaw (WAW) 16:35 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 646 Iaşi (IAS) 16:35 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 786 Sibiu (SBZ) 16:35 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 174 Hamburg (HAM) 16:40 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 602 Moscow (DME) 16:40 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 728 Podgorica (TGD) 16:40 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 848 Tirana (TIA) 16:40 förväntad
Airbus A319 OE-LDF Austrian OS 154 Düsseldorf (DUS) 16:45 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 426 Nice (NCE) 16:45 förväntad
Airbus A319 Austrian OS 504 Rome (FCO) 16:45 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 526 Nápoli (NAP) 16:45 förväntad
Airbus A319 Austrian OS 656 Chişinău (KIV) 16:45 förväntad
Airbus A320 Lauda OE 667T (MBX) 16:50 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 810 Thessaloniki (SKG) 16:55 förväntad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320-200 (Sharklets) Eurowings EW 7755 Hamburg (HAM) 16:10 förväntad
Airbus A350-900 Qatar Airways QR 184 Doha (DOH) 16:10 förväntad
74C Asiana OZ 795 Seoul (ICN) 16:15 förväntad
Embraer 170 People's PE 105 Altenrhein (ACH) 16:25 förväntad
Airbus A320 OE-LBK Austrian OS 159 Düsseldorf (DUS) 16:30 förväntad
Airbus A319 Eurowings EW 2755 Stuttgart (STR) 16:30 förväntad
Airbus A320 Easyjet Switzerland DS 1486 Geneva (GVA) 16:35 förväntad
Airbus A319 OE-LDA Austrian OS 553 Zurich (ZRH) 16:40 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 735 Belgrade (BEG) 16:45 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) Lufthansa LH 2331 Munich (MUC) 16:50 förväntad
Airbus A320 Lauda OE 7794 Palma De Mallorca (PMI) 16:50 förväntad
W38 PH-BGG KLM KL 1848 Amsterdam (AMS) 16:55 förväntad
Airbus A320 Lauda OE 316 Barcelona (BCN) 16:55 förväntad

17:00 21.02.2020

+8°C   Vindar: 8 m/s @ 315°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 29, 34

ANKOMMANDE — 20
Väntningstid 5 - 10 min.
Fokker 100 Trade Air C3 521 Madrid (MAD) 17:00 förväntad
Airbus A320 Aeroflot SU 2352 Moscow (SVO) 17:00 förväntad
W37 TAROM RO 343 Bucharest (OTP) 17:05 förväntad
Airbus A320 Anisec VK 1009 Barcelona (BCN) 17:05 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) D-AISU Lufthansa LH 1240 Frankfurt-am-Main (FRA) 17:10 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) Austrian OS 462 London (LHR) 17:10 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 2905 Brussels (BRU) 17:10 förväntad
Boeing 767-300 (winglets) Austrian OS 46 Malé (MLE) 17:15 försenad
W38 Lauda OE 173 Riga (RIX) 17:15 förväntad
Airbus A320 Lauda OE 347 Bucharest (OTP) 17:20 förväntad
Airbus A320 Lauda OE 371 Valencia (VLC) 17:25 förväntad
Airbus A320 Aegean A3 862 Athens (ATH) 17:35 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 416 Paris (CDG) 17:35 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) Wizz Air W6 2842 Dortmund (DTM) 17:35 förväntad
Airbus A321 Air France AF 1738 Paris (CDG) 17:40 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) Eurowings EW 5901 Fuerteventura Island (FUE) 17:40 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) Eurowings EW 7756 Hamburg (HAM) 17:45 förväntad
Airbus A320 British Airways BA 704 London (LHR) 17:50 förväntad
Airbus A320 Lauda OE 119 Münster (FMO) 17:55 förväntad
Airbus A321-200 (Sharklets) Wizz Air W6 2816 Rome (FCO) 17:55 förväntad

AVÅGENDE — 41
Väntningstid 5 min.
Airbus A320-200 (Sharklets) EasyJet Europe EC 4852 Nápoli (NAP) 17:00 förväntad
Airbus A320 British Airways BA 703 London (LHR) 17:00 förväntad
Airbus A320 Lauda OE 114 Liverpool (LPL) 17:05 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Luxair LG 8854 Luxembourg (LUX) 17:05 förväntad
Embraer 190 Royal Air Maroc AT 827 Casablanca (CMN) 17:05 förväntad
Airbus A321 OE-LBF Austrian OS 125 Frankfurt-am-Main (FRA) 17:10 förväntad
Airbus A319 Austrian OS 677 Zagreb (ZAG) 17:10 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 939 Klagenfurt am Wörthersee (KLU) 17:15 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 455 London (LHR) 17:15 förväntad
Embraer 195 OE-LWH Austrian OS 375 Amsterdam (AMS) 17:15 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) Austrian OS 393 Barcelona (BCN) 17:15 förväntad
Airbus A320 Anisec VK 1006 Barcelona (BCN) 17:15 försenad
Airbus A319 Austrian OS 407 Lyon (LYS) 17:15 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 901 Innsbruck (INN) 17:15 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 417 Paris (CDG) 17:20 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 721 Budapest (BUD) 17:20 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 529 Venice (VCE) 17:20 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 923 Salzburg (SZG) 17:20 förväntad
Airbus A319 Austrian OS 235 Berlin (TXL) 17:25 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 355 Brussels (BRU) 17:25 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 139 Nuremberg (NUE) 17:25 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 305 Copenhagen (CPH) 17:25 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 709 Prague (PRG) 17:25 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 977 Graz (GRZ) 17:25 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 171 Hamburg (HAM) 17:30 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 115 Munich (MUC) 17:30 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 187 Stuttgart (STR) 17:30 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 549 Bologna (BLQ) 17:30 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 195 Cologne (CGN) 17:35 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 213 Leipzig (LEJ) 17:35 förväntad
Airbus A319 Austrian OS 787 Bucharest (OTP) 17:35 förväntad
Airbus A319 Austrian OS 505 Rome (FCO) 17:40 förväntad
Airbus A320 D-ABFR Austrian OS 155 Düsseldorf (DUS) 17:40 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 631 Warsaw (WAW) 17:40 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 575 Geneva (GVA) 17:40 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 565 Zurich (ZRH) 17:40 förväntad
Airbus A321-200 (Sharklets) Wizz Air W6 2873 Oslo (OSL) 17:45 förväntad
Airbus A319 OE-LDC Austrian OS 473 Bâle/Mulhouse (BSL) 17:45 förväntad
W37 TAROM RO 344 Bucharest (OTP) 17:50 förväntad
Airbus A320 Aeroflot SU 2353 Moscow (SVO) 17:50 förväntad
Airbus A320 Lauda OE 326 London (STN) 17:55 förväntad

18:00 21.02.2020

+8°C   Vindar: 8 m/s @ 315°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 29, 34

ANKOMMANDE — 19
Väntningstid 5 - 15 min.
Embraer 195 Austrian OS 114 Munich (MUC) 18:00 förväntad
Airbus A330-300 Turkish TK 1887 Istanbul (IST) 18:00 förväntad
Airbus A320 Air Arabia G9 573 Sharjah (SHJ) 18:05 förväntad
223 Air Baltic BT 433 Riga (RIX) 18:10 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) D-AIUT Lufthansa LH 1242 Frankfurt-am-Main (FRA) 18:10 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 232 Berlin (TXL) 18:15 förväntad
Airbus A320 SWISS LX 1582 Zurich (ZRH) 18:20 förväntad
Airbus A320 D-ABNL Eurowings EW 9788 Düsseldorf (DUS) 18:25 förväntad
Airbus A321-200 (Sharklets) Wizz Air W6 2830 Nis (INI) 18:25 förväntad
Airbus A320 Finnair AY 1475 Helsinki (HEL) 18:30 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) EasyJet Europe EC 5847 Berlin (TXL) 18:30 förväntad
Boeing 787-8 Air India AI 153 New Delhi (DEL) 18:45 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Croatia OU 442 Zagreb (ZAG) 18:45 förväntad
Airbus A321-200 (Sharklets) Wizz Air W6 2822 Bari (BRI) 18:45 förväntad
Airbus A320 Iberia IB 3122 Madrid (MAD) 18:50 förväntad
Boeing 777-300ER Emirates EK 125 Dubai (DXB) 18:50 förväntad
Boeing 777-200 Austrian OS 18 Port Louis (MRU) 18:52 förväntad
W37 LOT - Polish LO 225 Warsaw (WAW) 18:55 förväntad
Airbus A320 Lauda OE 193 Torp (TRF) 18:55 förväntad

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Brussels SN 2906 Brussels (BRU) 18:00 förväntad
Airbus A320 Anisec VK 2002 Paris (CDG) 18:00 förväntad
W38 Lauda OE 312 Rome (FCO) 18:00 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) Wizz Air W6 2859 Stockholm / Nyköping (NYO) 18:05 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) D-AISU Lufthansa LH 1241 Frankfurt-am-Main (FRA) 18:10 förväntad
Airbus A320 Lauda OE 320 Copenhagen (CPH) 18:20 förväntad
Airbus A320 Aegean A3 863 Athens (ATH) 18:20 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 515 Milan (MXP) 18:20 förväntad
78J EVA Air BR 62 Bangkok (BKK) 18:25 förväntad
Airbus A320 Lauda OE 198 Vilnius (VNO) 18:35 förväntad
Airbus A321 Air France AF 1739 Paris (CDG) 18:35 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) Eurowings EW 7757 Hamburg (HAM) 18:40 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) Eurowings EW 5816 Hannover (HAJ) 18:40 förväntad
Airbus A320 British Airways BA 705 London (LHR) 18:40 förväntad
223 Air Baltic BT 434 Riga (RIX) 18:50 förväntad

19:00 21.02.2020

+8°C   Vindar: 8 m/s @ 315°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 29, 34

ANKOMMANDE — 34
Väntningstid 5 - 10 min.
Embraer 195 Austrian OS 314 Stockholm (ARN) 19:00 förväntad
Airbus A320 Eurowings EW 7750 Hamburg (HAM) 19:05 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 514 Milan (MXP) 19:05 förväntad
Airbus A321 Austrian OS 858 Tel Aviv (TLV) 19:05 förväntad
Airbus A321 TAP Air Portugal TP 1274 Lisbon (LIS) 19:05 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 564 Zurich (ZRH) 19:10 förväntad
Airbus A321 Austrian OS 832 Larnarca (LCA) 19:10 förväntad
Embraer 170 People's PE 106 Altenrhein (ACH) 19:10 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) D-AEWK Eurowings EW 9752 Düsseldorf (DUS) 19:15 förväntad
Airbus A321 OE-LBE Austrian OS 132 Frankfurt-am-Main (FRA) 19:15 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 184 Stuttgart (STR) 19:15 förväntad
Airbus A319 Austrian OS 830 Arbil (EBL) 19:15 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 582 Geneva (GVA) 19:20 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 792 Bucharest (OTP) 19:20 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 798 Sofia (SOF) 19:20 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 304 Copenhagen (CPH) 19:25 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 864 Cairo (CAI) 19:25 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 940 Klagenfurt am Wörthersee (KLU) 19:25 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 978 Graz (GRZ) 19:25 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Luxair LG 8857 Luxembourg (LUX) 19:30 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 354 Brussels (BRU) 19:30 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 722 Budapest (BUD) 19:30 förväntad
Airbus A320 Lauda OE 11P Düsseldorf (DUS) 19:30 förväntad
W38 Eurowings EW 3754 Hannover (HAJ) 19:35 förväntad
Airbus A320 OE-LXC Austrian OS 374 Amsterdam (AMS) 19:35 förväntad
Airbus A319 Austrian OS 678 Zagreb (ZAG) 19:35 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 924 Salzburg (SZG) 19:35 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 710 Prague (PRG) 19:40 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 736 Belgrade (BEG) 19:40 förväntad
W38 Eurowings EW 754 Cologne (CGN) 19:45 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) Lufthansa LH 2332 Munich (MUC) 19:45 förväntad
Airbus A319 OE-LKK EasyJet Europe EC 7945 Amsterdam (AMS) 19:55 förväntad
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4461 Lyon (LYS) 19:55 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 902 Innsbruck (INN) 19:55 förväntad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 5 - 10 min.
Embraer 195 Austrian OS 237 Berlin (TXL) 19:00 förväntad
Airbus A320 SWISS LX 1583 Zurich (ZRH) 19:00 förväntad
Airbus A320 D-ABNL Eurowings EW 9789 Düsseldorf (DUS) 19:05 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) D-AIUT Lufthansa LH 1243 Frankfurt-am-Main (FRA) 19:10 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) EasyJet Europe EC 5848 Berlin (TXL) 19:15 förväntad
Airbus A320 Finnair AY 1476 Helsinki (HEL) 19:15 förväntad
Airbus A321-200 (Sharklets) Wizz Air W6 2847 Milan (MXP) 19:20 förväntad
Airbus A320 Iberia IB 3123 Madrid (MAD) 19:30 förväntad
Airbus A330-300 Turkish TK 1888 Istanbul (IST) 19:30 förväntad
W37 LOT - Polish LO 226 Warsaw (WAW) 19:35 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Croatia OU 443 Zagreb (ZAG) 19:35 förväntad
Airbus A320 OE-LOX Lauda OE 1620 Stuttgart (STR) 19:40 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 117 Munich (MUC) 19:50 förväntad
Embraer 170 People's PE 107 Altenrhein (ACH) 19:55 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) D-AEWK Eurowings EW 9753 Düsseldorf (DUS) 19:55 förväntad
Airbus A321 TAP Air Portugal TP 1273 Lisbon (LIS) 19:55 förväntad

20:00 21.02.2020

+5°C   Vindar: 5 m/s @ 324°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 29, 34

ANKOMMANDE — 19
Väntningstid 5 - 10 min.
W37 Transavia HV 5293 Rotterdam (RTM) 20:00 förväntad
Airbus A320 HB-JYE Easyjet Switzerland DS 1193 Bâle/Mulhouse (BSL) 20:05 förväntad
ATR 72 Air Serbia JU 604 Belgrade (BEG) 20:05 förväntad
Airbus A321-200 (Sharklets) Wizz Air W6 2876 Porto (OPO) 20:05 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 530 Venice (VCE) 20:10 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) easyJet U2 8953 London (LGW) 20:10 förväntad
Airbus A319 Eurowings EW 2756 Stuttgart (STR) 20:15 förväntad
Airbus A319 OE-LDA Austrian OS 554 Zurich (ZRH) 20:15 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 116 Munich (MUC) 20:25 förväntad
Airbus A320 OE-LBK Austrian OS 160 Düsseldorf (DUS) 20:30 förväntad
Airbus A320 Qatar Airways QR 185 Doha (DOH) 20:30 förväntad
Airbus A319 EasyJet Europe EC 5849 Berlin (TXL) 20:35 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 140 Nuremberg (NUE) 20:35 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 316 Stockholm (ARN) 20:40 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 188 Stuttgart (STR) 20:45 förväntad
Airbus A319 Austrian OS 236 Berlin (TXL) 20:45 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 2907 Brussels (BRU) 20:45 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 214 Leipzig (LEJ) 20:50 förväntad
Airbus A319 Vueling VY 6816 Firenze (FLR) 20:55 förväntad

AVÅGENDE — 34
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 Eurowings EW 7751 Hamburg (HAM) 20:00 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 711 Prague (PRG) 20:05 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 973 Graz (GRZ) 20:05 förväntad
Airbus A320 OE-LBR Austrian OS 127 Frankfurt-am-Main (FRA) 20:10 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 567 Zurich (ZRH) 20:10 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 179 Stuttgart (STR) 20:15 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 457 London (LHR) 20:15 förväntad
Embraer 195 OE-LWK Austrian OS 377 Amsterdam (AMS) 20:15 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 535 Bologna (BLQ) 20:15 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 577 Geneva (GVA) 20:15 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 799 Sofia (SOF) 20:20 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) Austrian OS 517 Milan (MXP) 20:20 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 527 Venice (VCE) 20:20 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 759 Sarajevo (SJJ) 20:20 förväntad
W38 Eurowings EW 755 Cologne (CGN) 20:25 förväntad
W38 Eurowings EW 3755 Hannover (HAJ) 20:25 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 307 Copenhagen (CPH) 20:25 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 599 Kraków (KRK) 20:25 förväntad
Airbus A319 Austrian OS 859 Tel Aviv (TLV) 20:25 förväntad
Airbus A321 OE-LBD Austrian OS 157 Düsseldorf (DUS) 20:30 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) Lufthansa LH 2333 Munich (MUC) 20:30 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 737 Belgrade (BEG) 20:30 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 317 Stockholm (ARN) 20:35 förväntad
Airbus A319 Austrian OS 913 Innsbruck (INN) 20:35 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 689 Minsk (MSQ) 20:35 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 167 Hamburg (HAM) 20:40 förväntad
W37 Transavia HV 5294 Rotterdam (RTM) 20:40 förväntad
Airbus A320 HB-JYE Easyjet Switzerland DS 1194 Bâle/Mulhouse (BSL) 20:40 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) easyJet U2 8954 London (LGW) 20:45 förväntad
Airbus A319 OE-LKK EasyJet Europe EC 7946 Amsterdam (AMS) 20:45 förväntad
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4462 Lyon (LYS) 20:50 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Luxair LG 8858 Luxembourg (LUX) 20:50 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 419 Paris (CDG) 20:50 förväntad
Airbus A319 Eurowings EW 2757 Stuttgart (STR) 20:55 förväntad

21:00 21.02.2020

+5°C   Vindar: 5 m/s @ 324°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 29, 34

ANKOMMANDE — 23
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Lauda OE 163 Lisbon (LIS) 21:10 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 632 Warsaw (WAW) 21:10 förväntad
Airbus A321-200 (Sharklets) Wizz Air W6 2886 Athens (ATH) 21:10 förväntad
Airbus A321 OE-LBF Austrian OS 126 Frankfurt-am-Main (FRA) 21:15 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 550 Bologna (BLQ) 21:15 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 566 Zurich (ZRH) 21:15 förväntad
Airbus A320 Vueling VY 8716 Barcelona (BCN) 21:15 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 172 Hamburg (HAM) 21:25 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 196 Cologne (CGN) 21:25 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 862 Tel Aviv (TLV) 21:25 förväntad
Airbus A319 Austrian OS 408 Lyon (LYS) 21:35 förväntad
Airbus A319 OE-LDC Austrian OS 474 Bâle/Mulhouse (BSL) 21:35 förväntad
Airbus A320 D-ABFR Austrian OS 156 Düsseldorf (DUS) 21:40 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 576 Geneva (GVA) 21:40 förväntad
Airbus A319 Austrian OS 788 Bucharest (OTP) 21:40 förväntad
Airbus A320 Aeroflot SU 2354 Moscow (SVO) 21:40 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 306 Copenhagen (CPH) 21:45 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 356 Brussels (BRU) 21:45 förväntad
Airbus A319 Austrian OS 506 Rome (FCO) 21:45 förväntad
Embraer 175 LOT - Polish LO 227 Warsaw (WAW) 21:50 förväntad
Embraer 195 OE-LWH Austrian OS 376 Amsterdam (AMS) 21:50 förväntad
W38 Turkish TK 1889 Istanbul (IST) 21:50 förväntad
Airbus A320 British Airways BA 706 London (LHR) 21:55 förväntad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 10 - 20 min.
ATR 72 Air Serbia JU 605 Belgrade (BEG) 21:00 förväntad
Airbus A321 Austrian OS 767 Bucharest (OTP) 21:10 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 239 Berlin (TXL) 21:15 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 605 Moscow (DME) 21:15 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 717 Budapest (BUD) 21:25 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 667 Kiev (KBP) 21:25 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 2908 Brussels (BRU) 21:35 förväntad
Airbus A319 Vueling VY 6817 Firenze (FLR) 21:35 förväntad
Airbus A320 Air Arabia G9 574 Sharjah (SHJ) 21:55 förväntad
Boeing 777-300ER Emirates EK 126 Dubai (DXB) 21:55 förväntad

22:00 21.02.2020

+5°C   Vindar: 5 m/s @ 324°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 29, 34

ANKOMMANDE — 27
Väntningstid 5 - 10 min.
W38 Lauda OE 313 Rome (FCO) 22:05 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 516 Milan (MXP) 22:05 förväntad
W38 Lauda OE 1341 Dublin (DUB) 22:10 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 418 Paris (CDG) 22:15 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 712 Prague (PRG) 22:15 förväntad
Airbus A320 Lauda OE 307 Madrid (MAD) 22:20 förväntad
Airbus A320 Lauda OE 321 Copenhagen (CPH) 22:20 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 238 Berlin (TXL) 22:20 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) Eurowings EW 5817 Hannover (HAJ) 22:25 förväntad
Airbus A320 Lauda OE 115 Liverpool (LPL) 22:25 förväntad
Airbus A320 Lauda OE 125 Porto (OPO) 22:25 förväntad
Airbus A320 Lauda OE 317 Barcelona (BCN) 22:25 förväntad
Airbus A320 Lauda OE 1621 Stuttgart (STR) 22:35 förväntad
Airbus A320 Lauda OE 199 Vilnius (VNO) 22:35 förväntad
Airbus A319 Eurowings EW 5909 Málaga (AGP) 22:40 förväntad
W38 PH-BGB KLM KL 1849 Amsterdam (AMS) 22:40 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 118 Munich (MUC) 22:40 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) Austrian OS 394 Barcelona (BCN) 22:40 förväntad
Airbus A320 SWISS LX 1584 Zurich (ZRH) 22:45 förväntad
Airbus A321-200 (Sharklets) Wizz Air W6 2874 Oslo (OSL) 22:45 förväntad
Airbus A321 Iberia IB 3124 Madrid (MAD) 22:50 förväntad
Airbus A320 Lauda OE 327 London (STN) 22:50 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 456 London (LHR) 22:50 förväntad
Airbus A319 Air France AF 1238 Paris (CDG) 22:55 förväntad
Airbus A320 Anisec VK 1007 Barcelona (BCN) 22:55 förväntad
Airbus A321-200 (Sharklets) Wizz Air W6 2848 Milan (MXP) 22:55 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) Wizz Air W6 2860 Stockholm / Nyköping (NYO) 22:55 förväntad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 737-400 ASL Belgium 3V 4174 Liège (LGG) 22:00 förväntad
Airbus A320 Vueling VY 8717 Barcelona (BCN) 22:00 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 743 Košice (KSC) 22:15 förväntad
Airbus A320 Qatar Airways QR 186 Doha (DOH) 22:15 förväntad
Airbus A350-900 Ethiopian ET 725 Addis Ababa (ADD) 22:20 förväntad
Boeing 767-300 (winglets) UPS 5X 275 Cologne (CGN) 22:40 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 943 Klagenfurt am Wörthersee (KLU) 22:45 förväntad
Boeing 787-8 Air India AI 154 New Delhi (DEL) 22:45 förväntad

23:00 21.02.2020

+4°C   Vindar: 3 m/s @ 328°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29, 34

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Airbus A320 Anisec VK 2003 Paris (CDG) 23:00 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) D-AIBI Lufthansa LH 1246 Frankfurt-am-Main (FRA) 23:10 förväntad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 777-200 Austrian OS 25 Bangkok (BKK) 23:20 förväntad

00:00 22.02.2020

+4°C   Vindar: 3 m/s @ 328°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29, 34

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Aeroflot SU 2355 Moscow (SVO) 00:10 förväntad

01:00 22.02.2020

+4°C   Vindar: 3 m/s @ 328°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29, 34

02:00 22.02.2020

+3°C   Vindar: 2 m/s @ 291°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29

03:00 22.02.2020

+3°C   Vindar: 2 m/s @ 291°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29

04:00 22.02.2020

+3°C   Vindar: 2 m/s @ 291°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29

05:00 22.02.2020

+2°C   Vindar: 2 m/s @ 248°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 - 25 min.
Boeing 777-200 Austrian OS 26 Bangkok (BKK) 05:25 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 606 Moscow (DME) 05:50 förväntad
Boeing 787-8 Ethiopian ET 724 Addis Ababa (ADD) 05:55 förväntad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Airbus A321 Wizz Air W6 2811 Tel Aviv (TLV) 05:30 förväntad
Airbus A321 Wizz Air W6 2845 Madrid (MAD) 05:40 förväntad

06:00 22.02.2020

+2°C   Vindar: 2 m/s @ 248°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 25 min.
Boeing 777-200LR Freighter Korean Air KE 541 Seoul (ICN) 06:00 förväntad
Boeing 787-9 ANA NH 205 Tokyo (HND) 06:00 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 690 Minsk (MSQ) 06:00 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 744 Košice (KSC) 06:00 förväntad
Airbus A330-200 Air China LTD CA 841 Beijing (PEK) 06:05 förväntad
Boeing 787-9 EVA Air BR 65 Taipei (TPE) 06:30 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 944 Klagenfurt am Wörthersee (KLU) 06:35 förväntad

AVÅGENDE — 21
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Lauda OE 322 Barcelona (BCN) 06:00 förväntad
Airbus A321 Wizz Air W6 2865 Eilat (VDA) 06:05 förväntad
Airbus A320 Wizz Air W6 2841 Dortmund (DTM) 06:05 förväntad
Airbus A320 Lauda OE 342 Dublin (DUB) 06:05 förväntad
Airbus A321 Wizz Air W6 2867 Alicante (ALC) 06:05 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) Lufthansa LH 1247 Frankfurt-am-Main (FRA) 06:10 förväntad
Airbus A321 Wizz Air W6 2887 Cologne (CGN) 06:15 förväntad
Airbus A319 Air France AF 1239 Paris (CDG) 06:15 förväntad
Airbus A320 Lauda OE 182 Sofia (SOF) 06:20 förväntad
Airbus A320 Lauda OE 2600 Tenerife Island (TFS) 06:25 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 111 Munich (MUC) 06:30 förväntad
Airbus A320 Lauda OE 306 Madrid (MAD) 06:30 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 511 Milan (MXP) 06:30 förväntad
Airbus A320 SWISS LX 1585 Zurich (ZRH) 06:30 förväntad
Airbus A320 Lauda OE 314 London (STN) 06:35 förväntad
Airbus A320 Lauda OE 134 Athens (ATH) 06:35 förväntad
Airbus A319 Austrian OS 915 Innsbruck (INN) 06:35 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 451 London (LHR) 06:40 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 703 Prague (PRG) 06:40 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 2303 Hurghada (HRG) 06:50 förväntad
W38 PH-BGB KLM KL 1838 Amsterdam (AMS) 06:55 förväntad

07:00 22.02.2020

+2°C   Vindar: 2 m/s @ 248°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 25 - 45 min.
Boeing 787-8 Thai Airways International TG 936 Bangkok (BKK) 07:00 förväntad
Airbus A320 EasyJet Europe EC 5841 Berlin (TXL) 07:45 förväntad
Airbus A320 Wizz Air W6 3349 Cluj-Napoca (CLJ) 07:50 förväntad

AVÅGENDE — 26
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A321 Austrian OS 223 Berlin (TXL) 07:00 förväntad
Airbus A319 Austrian OS 501 Rome (FCO) 07:00 förväntad
Airbus A321 Wizz Air W6 2857 Reykjavík (KEF) 07:00 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) Eurowings EW 5962 Cologne (CGN) 07:00 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) Eurowings EW 5960 Tenerife Island (TFS) 07:00 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 391 Barcelona (BCN) 07:00 förväntad
Airbus A320 Anisec VK 2000 Paris (CDG) 07:00 försenad
W38 Turkish TK 1890 Istanbul (IST) 07:00 förväntad
Airbus A319 Austrian OS 351 Brussels (BRU) 07:05 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 371 Amsterdam (AMS) 07:05 förväntad
Embraer 175 LOT - Polish LO 228 Warsaw (WAW) 07:05 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 411 Paris (CDG) 07:05 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 121 Frankfurt-am-Main (FRA) 07:10 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 301 Copenhagen (CPH) 07:10 förväntad
Airbus A321 Iberia IB 3125 Madrid (MAD) 07:10 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 403 Lyon (LYS) 07:10 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 177 Stuttgart (STR) 07:15 förväntad
Airbus A320 Lauda OE 318 Bergamo (BGY) 07:15 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 571 Geneva (GVA) 07:15 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 175 Hamburg (HAM) 07:20 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 151 Düsseldorf (DUS) 07:20 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 625 Warsaw (WAW) 07:20 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 561 Zurich (ZRH) 07:20 förväntad
Airbus A320 Lauda OE 620 Stuttgart (STR) 07:35 förväntad
Airbus A320 British Airways BA 699 London (LHR) 07:45 förväntad
Airbus A320 Lauda OE 308 Rome (FCO) 07:45 förväntad

08:00 22.02.2020

+3°C   Vindar: 2 m/s @ 201°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 31
Väntningstid 5 min.
Embraer 195 Austrian OS 668 Kiev (KBP) 08:00 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 600 Kraków (KRK) 08:05 förväntad
Airbus A321 Lufthansa LH 1232 Frankfurt-am-Main (FRA) 08:10 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) Eurowings EW 2758 Stuttgart (STR) 08:10 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 240 Berlin (TXL) 08:15 förväntad
Boeing 767-300 (winglets) Austrian OS 90 Newark (EWR) 08:15 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 528 Venice (VCE) 08:20 förväntad
Boeing 777-200 Austrian OS 66 Chicago (ORD) 08:20 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) Eurowings EW 756 Cologne (CGN) 08:20 förväntad
223 Air Baltic BT 207 Tallinn (TLL) 08:25 förväntad
Airbus A319 Austrian OS 158 Düsseldorf (DUS) 08:25 förväntad
Boeing 767-300 (winglets) Austrian OS 88 New York (JFK) 08:25 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) Eurowings EW 7752 Hamburg (HAM) 08:25 förväntad
W38 Corendon Europe XR 695 Hurghada (HRG) 08:30 förväntad
223 Air Baltic BT 431 Riga (RIX) 08:35 förväntad
ATR 72 Air Serbia JU 600 Belgrade (BEG) 08:35 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) Lufthansa LH 2326 Munich (MUC) 08:35 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 518 Milan (MXP) 08:40 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 2901 Brussels (BRU) 08:40 förväntad
223 SWISS LX 1574 Zurich (ZRH) 08:40 förväntad
Boeing 787-9 Air Canada AC 898 Toronto (YYZ) 08:45 förväntad
Boeing 767-300 (winglets) Austrian OS 74 Montréal (YUL) 08:45 förväntad
Boeing 767-300 (winglets) Austrian OS 94 Washington (IAD) 08:45 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Luxair LG 8851 Luxembourg (LUX) 08:45 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 768 Bucharest (OTP) 08:50 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 800 Sofia (SOF) 08:50 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) Eurowings EW 9754 Düsseldorf (DUS) 08:50 förväntad
W38 LOT - Polish LO 223 Warsaw (WAW) 08:50 förväntad
Airbus A319 EasyJet Europe EC 7945 Amsterdam (AMS) 08:50 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 578 Geneva (GVA) 08:55 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 738 Belgrade (BEG) 08:55 förväntad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 25 min.
Boeing 777-200LR Freighter Korean Air KE 541 Seoul (ICN) 08:00 förväntad
Airbus A319 Austrian OS 133 Frankfurt-am-Main (FRA) 08:10 förväntad
Airbus A320 Wizz Air W6 2815 Rome (FCO) 08:20 förväntad
Airbus A320 EasyJet Europe EC 5842 Berlin (TXL) 08:30 förväntad
Airbus A320 Lauda OE 126 Bordeaux/Mérignac (BOD) 08:30 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) Eurowings EW 2759 Stuttgart (STR) 08:55 förväntad

09:00 22.02.2020

+3°C   Vindar: 2 m/s @ 201°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 25
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Austrian OS 308 Copenhagen (CPH) 09:00 förväntad
Embraer 195 OE-LWK Austrian OS 378 Amsterdam (AMS) 09:00 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 718 Budapest (BUD) 09:00 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 760 Sarajevo (SJJ) 09:00 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 420 Paris (CDG) 09:05 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 536 Bologna (BLQ) 09:05 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 180 Stuttgart (STR) 09:10 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 568 Zurich (ZRH) 09:10 förväntad
Airbus A321 Austrian OS 860 Tel Aviv (TLV) 09:10 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Croatia OU 440 Zagreb (ZAG) 09:10 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 128 Frankfurt-am-Main (FRA) 09:15 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 168 Hamburg (HAM) 09:15 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 704 Prague (PRG) 09:15 förväntad
Airbus A321-200 (Sharklets) Turkish TK 1883 Istanbul (IST) 09:15 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 458 London (LHR) 09:20 förväntad
Airbus A320 Air Malta KM 514 Luqa (MLA) 09:20 förväntad
Airbus A319 Austrian OS 916 Innsbruck (INN) 09:20 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 970 Graz (GRZ) 09:20 förväntad
Embraer 195 Montenegro YM 500 Podgorica (TGD) 09:25 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 112 Munich (MUC) 09:30 förväntad
Airbus A300-600 Iran Air IR 717 Tehran (IKA) 09:35 förväntad
W38 Pegasus PC 901 Istanbul (SAW) 09:40 förväntad
Airbus A320 Wizz Air W6 2842 Dortmund (DTM) 09:50 förväntad
Embraer 170 People's PE 110 Altenrhein (ACH) 09:55 förväntad
Airbus A321 Wizz Air W6 2888 Cologne (CGN) 09:55 förväntad

AVÅGENDE — 24
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Austrian OS 225 Berlin (TXL) 09:00 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) Eurowings EW 757 Cologne (CGN) 09:00 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 521 Venice (VCE) 09:00 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) Eurowings EW 7753 Hamburg (HAM) 09:05 förväntad
Airbus A321 Lufthansa LH 1233 Frankfurt-am-Main (FRA) 09:10 förväntad
223 Air Baltic BT 208 Tallinn (TLL) 09:10 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) Lufthansa LH 2327 Munich (MUC) 09:20 förväntad
ATR 72 Air Serbia JU 601 Belgrade (BEG) 09:25 förväntad
Airbus A321 Austrian OS 2631 Kittila (KTT) 09:30 förväntad
W38 Corendon Europe XR 696 Hurghada (HRG) 09:30 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 2902 Brussels (BRU) 09:30 förväntad
Airbus A320-200 (Sharklets) Eurowings EW 9755 Düsseldorf (DUS) 09:30 förväntad
W38 LOT - Polish LO 224 Warsaw (WAW) 09:30 förväntad
Airbus A319 EasyJet Europe EC 7946 Amsterdam (AMS) 09:35 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Luxair LG 8852 Luxembourg (LUX) 09:40 förväntad
223 Air Baltic BT 432 Riga (RIX) 09:40 förväntad
223 SWISS LX 1575 Zurich (ZRH) 09:40 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 903 Innsbruck (INN) 09:45 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 899 Marrakech (RAK) 09:50 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 661 Kiev (KBP) 09:50 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 935 Klagenfurt am Wörthersee (KLU) 09:55 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 713 Budapest (BUD) 09:55 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 705 Prague (PRG) 09:55 förväntad
Embraer 195 Austrian OS 687 Minsk (MSQ) 09:55 förväntad

Andra datum

August, 2019

05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20