Schwechat, Vienna (VIE / LOWW)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

08:00 24.02.2018

+13°C   Vindar: 5 m/s @ 140°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11, 16

ANKOMMANDE — 26
Väntningstid 5 min.
Embraer 195 Austrian OS 668 Kiev 08:00 planerad
Bombardier CRJ900 Adria Airways JP 284 Ljubljana 08:05 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2758 Stuttgart 08:10 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 1232 Frankfurt am Main 08:10 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 2326 Munich 08:15 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 756 Cologne 08:20 planerad
Boeing 767-300 Austrian OS 90 New York 08:20 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 7752 Hamburg 08:25 planerad
Airbus A320 Austrian OS 158 Düsseldorf (DUS) 08:25 planerad
Embraer 195 Austrian OS 528 Venice 08:30 planerad
Embraer 170 Altenrhein Luftfahrt PE 110 Altenrhein 08:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Baltic BT 431 Riga 08:35 planerad
ATR Freighter Air Serbia JU 600 Belgrade (BEG) 08:35 planerad
Boeing 767-300 Austrian OS 66 Chicago 08:35 planerad
Airbus A320 SWISS LX 1574 Zurich (ZRH) 08:40 planerad
Airbus A320 Austrian OS 518 Milan 08:40 planerad
Boeing 767-300 Austrian OS 94 Washington 08:40 planerad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2901 Brussels (BRU) 08:40 planerad
Embraer 170 LOT - Polish Airlines LO 223 Warsaw 08:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 7082 Luxembourg 08:45 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 5383 Düsseldorf (DUS) 08:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 600 Krakow 08:50 planerad
Embraer 195 Austrian OS 770 Prishtina 08:50 planerad
Embraer 195 Austrian OS 578 Geneva 08:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 718 Budapest 08:55 planerad
Embraer 195 Austrian OS 800 Sofia 08:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 22 - 25 min.
Airbus A320 Austrian OS 133 Frankfurt am Main 08:10 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5842 Berlin 08:30 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2759 Stuttgart 08:55 planerad

09:00 24.02.2018

+13°C   Vindar: 5 m/s @ 140°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11, 16

ANKOMMANDE — 27
Väntningstid 5 - 10 min.
Embraer 195 Austrian OS 536 Bologna (BLQ) 09:00 planerad
Airbus A320 Austrian OS 308 Copenhagen 09:00 planerad
Embraer 195 Austrian OS 760 Sarajevo (SJJ) 09:00 planerad
Airbus A320 Austrian OS 768 Bucharest 09:00 planerad
Boeing 767-300 Austrian OS 98 Miami 09:05 planerad
Airbus A319 Austrian OS 879 Esfahan 09:05 planerad
Airbus A320 Austrian OS 378 Amsterdam 09:05 planerad
Airbus A319 Air France AF 1138 Paris (CDG) 09:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Croatia Airlines OU 440 Zagreb 09:10 planerad
Airbus A320 Austrian OS 180 Stuttgart 09:10 planerad
Airbus A321 Austrian OS 860 Tel Aviv 09:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 704 Prague 09:15 planerad
Airbus A320 Austrian OS 568 Zurich (ZRH) 09:15 planerad
Airbus A320 Austrian OS 128 Frankfurt am Main 09:15 planerad
Airbus A320 Austrian OS 458 London 09:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 970 Graz 09:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 916 Innsbruck 09:20 planerad
Airbus A320 Austrian OS 168 Hamburg 09:20 planerad
Fokker 100 Montenegro Airlines YM 500 Podgorica 09:25 planerad
Embraer 195 Austrian OS 112 Munich 09:25 planerad
Boeing 737-800 Pegasus PC 901 Istanbul 09:30 planerad
Airbus A320 Air Malta KM 514 Luqa (MLA) 09:30 planerad
Airbus A320 easyJet U2 7945 Amsterdam 09:40 planerad
Airbus A321 Turkish Airlines TK 1883 Istanbul 09:45 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5843 Berlin 09:50 planerad
Boeing 737-800 Transavia France TO 4020 Paris 09:50 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 5805 Hanover 09:55 planerad

AVÅGENDE — 20
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 Eurowings EW 757 Cologne 09:00 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 7753 Hamburg 09:05 planerad
Embraer 195 Austrian OS 521 Venice 09:10 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 1233 Frankfurt am Main 09:10 planerad
Embraer 170 LOT - Polish Airlines LO 224 Warsaw 09:25 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 2327 Munich 09:25 planerad
ATR Freighter Air Serbia JU 601 Belgrade (BEG) 09:25 planerad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2902 Brussels (BRU) 09:30 planerad
Airbus A320 Austrian OS 8845 Düsseldorf (DUS) 09:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 7081 Luxembourg 09:40 planerad
Airbus A320 SWISS LX 1575 Zurich (ZRH) 09:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Baltic BT 432 Riga 09:40 planerad
Embraer 195 Austrian OS 903 Innsbruck 09:45 planerad
Airbus A320 Austrian OS 899 Marrakech 09:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 713 Budapest 09:50 planerad
Embraer 195 Austrian OS 661 Kiev 09:50 planerad
Boeing 767-300 Austrian OS 97 Miami 09:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 963 Graz 09:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 705 Prague 09:55 planerad
Embraer 195 Belavia B2 687 Minsk 09:55 planerad

10:00 24.02.2018

-4°C   Vindar: 6 m/s @ 341°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 7 - 10 min.
Embraer 190 Finnair AY 1471 Helsinki (HEL) 10:00 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 1234 Frankfurt am Main 10:10 planerad
Airbus A319 Aeroflot SU 6603 Saint-Petersburg (LED) 10:10 planerad
Embraer 195 Austrian OS 512 Milan 10:20 planerad
Embraer 190 UIA PS 845 Kiev 10:25 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 5881 Rome 10:30 planerad
Airbus A320 Aegean Airlines A3 880 Athens 10:30 planerad
Airbus A320 easyJet U2 6935 Edinburgh 10:30 planerad

AVÅGENDE — 28
Väntningstid 5 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 935 Klagenfurt 10:00 planerad
Embraer 195 Austrian OS 833 Vilnius 10:00 planerad
Embraer 195 Austrian OS 763 Varna 10:00 planerad
Airbus A320 Austrian OS 601 Moscow (DME) 10:00 planerad
Airbus A319 Air France AF 1139 Paris (CDG) 10:00 planerad
Airbus A320 Austrian OS 779 Skopje 10:05 planerad
Airbus A319 Austrian OS 911 Innsbruck 10:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 917 Salzburg (SZG) 10:05 planerad
Airbus A320 Austrian OS 129 Frankfurt am Main 10:10 planerad
Boeing 767-300 Austrian OS 65 Chicago 10:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Croatia Airlines OU 441 Zagreb 10:10 planerad
Boeing 737-800 Pegasus PC 902 Istanbul 10:10 planerad
Airbus A320 Austrian OS 783 Bucharest 10:15 planerad
Embraer 195 Austrian OS 795 Sofia 10:15 planerad
Airbus A320 Austrian OS 801 Athens 10:15 planerad
Airbus A320 easyJet U2 7946 Amsterdam 10:15 planerad
Embraer 195 Austrian OS 675 Dnepr 10:20 planerad
Airbus A320 Austrian OS 863 Cairo 10:20 planerad
Bombardier CRJ900 Adria Airways JP 285 Ljubljana 10:25 planerad
Boeing 767-300 Austrian OS 71 Toronto 10:25 planerad
Airbus A320 Austrian OS 831 Larnaca 10:25 planerad
Airbus A321 Austrian OS 857 Tel Aviv 10:25 planerad
Boeing 737-800 Transavia France TO 4021 Paris 10:30 planerad
Fokker 100 Montenegro Airlines YM 501 Podgorica 10:30 planerad
Airbus A320 Air Malta KM 515 Luqa (MLA) 10:35 planerad
Airbus A321 Turkish Airlines TK 1884 Istanbul 10:40 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5844 Berlin 10:40 planerad
Boeing 767-300 Austrian OS 87 New York 10:45 planerad

11:00 24.02.2018

-4°C   Vindar: 6 m/s @ 341°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Austrian OS 122 Frankfurt am Main 11:15 planerad
Airbus A319 Austrian OS 562 Zurich (ZRH) 11:20 planerad
Airbus A320 British Airways BA 696 London 11:25 planerad
Airbus A300-600 Iran Air IR 717 Teheran 11:25 planerad
Boeing 737 KLM KL 1845 Amsterdam 11:30 planerad
Boeing 737-500 UTair UT 821 Moscow 11:30 planerad
Boeing 787-8 Qatar Airways QR 183 Doha (DOH) 11:35 planerad
Airbus A319 Iberia IB 3120 Madrid 11:45 planerad
Airbus A320 Austrian OS 272 Berlin 11:45 planerad
Airbus A321 Aeroflot SU 2184 Moscow 11:45 planerad
Airbus A320 Austrian OS 152 Düsseldorf (DUS) 11:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 178 Stuttgart 11:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 572 Geneva 11:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 626 Warsaw 11:50 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 5921 Barcelona 11:55 planerad
Airbus A320 Austrian OS 302 Copenhagen 11:55 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 5 min.
Airbus A319 Aeroflot SU 6604 Saint-Petersburg (LED) 11:00 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 5962 Cologne 11:05 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 5802 Hanover 11:05 planerad
Embraer 190 UIA PS 846 Kiev 11:05 planerad
Airbus A320 easyJet U2 6936 Edinburgh 11:05 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 1235 Frankfurt am Main 11:10 planerad
Embraer 190 Finnair AY 1472 Helsinki (HEL) 11:15 planerad
Airbus A320 Aegean Airlines A3 881 Athens 11:20 planerad

12:00 24.02.2018

-4°C   Vindar: 6 m/s @ 341°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34

ANKOMMANDE — 19
Väntningstid 5 - 15 min.
Embraer 195 Austrian OS 352 Brussels (BRU) 12:00 planerad
Embraer 195 Austrian OS 372 Amsterdam 12:00 planerad
Embraer 195 Austrian OS 404 Lyon 12:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 936 Klagenfurt 12:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 714 Budapest 12:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 980 Graz 12:05 planerad
Airbus A320 Austrian OS 134 Frankfurt am Main 12:10 planerad
Airbus A320 Austrian OS 412 Paris (CDG) 12:10 planerad
Embraer 195 Austrian OS 522 Venice 12:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 706 Prague 12:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 918 Salzburg (SZG) 12:15 planerad
Airbus A319 Austrian OS 452 London 12:20 planerad
Embraer 195 Austrian OS 904 Innsbruck 12:20 planerad
Airbus A380-800 Emirates EK 127 Dubai 12:25 planerad
Airbus A320 TAP Portugal TP 1272 Lisbon (LIS) 12:25 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 2328 Munich 12:30 planerad
Boeing 737-700 Air Algerie AH 2028 Algiers 12:45 planerad
Airbus A320 Pegasus PC 903 Istanbul 12:45 planerad
Airbus A320 British Airways BA 700 London 12:50 planerad

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A320 British Airways BA 697 London 12:15 planerad
Boeing 737 KLM KL 1846 Amsterdam 12:15 planerad
Airbus A319 Iberia IB 3121 Madrid 12:30 planerad
Boeing 737-500 UTair UT 822 Moscow 12:30 planerad
Airbus A320 Austrian OS 173 Hamburg 12:45 planerad
Airbus A319 Austrian OS 847 Tirana 12:45 planerad
Embraer 195 Austrian OS 313 Stockholm 12:50 planerad
Embraer 195 Austrian OS 463 Manchester (MAN) 12:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 597 Krakow 12:50 planerad
Airbus A320 Austrian OS 9503 Las Palmas de Gran Canaria 12:50 planerad
Airbus A300-600 Iran Air IR 716 Teheran 12:55 planerad
Airbus A320 Austrian OS 291 Berlin 12:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 757 Sarajevo (SJJ) 12:55 planerad
Airbus A320 Austrian OS 905 Innsbruck 12:55 planerad
Airbus A319 easyJet U2 8952 London 12:55 planerad

13:00 24.02.2018

-1°C   Vindar: 6 m/s @ 344°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A321 Lufthansa LH 1238 Frankfurt am Main 13:10 planerad
Airbus A319 easyJet U2 4851 Nápoli (NAP) 13:10 planerad
Airbus A320 Iberia IB 5242 Barcelona 13:25 planerad
Airbus A321 Turkish Airlines TK 1885 Istanbul 13:25 planerad
Boeing 737-800 EgyptAir MS 797 Cairo 13:30 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 5939 Faro 13:45 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 5909 Malaga 13:50 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Austrian OS 9505 Tenerife 13:00 planerad
Airbus A321 Aeroflot SU 2185 Moscow 13:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 683 Zagreb 13:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 773 Belgrade (BEG) 13:05 planerad
Airbus A320 Austrian OS 9501 Fuerteventura 13:10 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 2329 Munich 13:15 planerad
Airbus A320 TAP Portugal TP 1275 Lisbon (LIS) 13:15 planerad
Airbus A320 Pegasus PC 904 Istanbul 13:25 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 5182 Marsa Alam 13:30 planerad
Boeing 777-300 Thai Airways International TG 937 Bangkok 13:30 planerad
Airbus A320 British Airways BA 701 London 13:40 planerad
Boeing 777-200 Austrian OS 57 Hong Kong 13:40 planerad
Boeing 737-700 Air Algerie AH 2029 Algiers 13:45 planerad
Airbus A319 easyJet U2 4852 Nápoli (NAP) 13:45 planerad

14:00 24.02.2018

-1°C   Vindar: 6 m/s @ 344°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 SWISS LX 1578 Zurich (ZRH) 14:00 planerad
Airbus A321 Air France AF 1738 Paris (CDG) 14:10 planerad
Airbus A320 Austrian OS 130 Frankfurt am Main 14:15 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5845 Berlin 14:15 planerad
Airbus A320 Austrian OS 780 Skopje 14:20 planerad
Airbus A320 Austrian OS 784 Bucharest 14:20 planerad
Embraer 195 Austrian OS 796 Sofia 14:20 planerad
Embraer 195 Austrian OS 662 Kiev 14:25 planerad
Embraer 195 Austrian OS 764 Varna 14:25 planerad
Embraer 195 Austrian OS 834 Vilnius 14:25 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 5803 Hanover 14:30 planerad
Embraer 195 Belavia B2 688 Minsk 14:30 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 5963 Cologne 14:45 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A320 Iberia IB 5243 Barcelona 14:10 planerad
Airbus A321 Lufthansa LH 1239 Frankfurt am Main 14:10 planerad
Airbus A321 Turkish Airlines TK 1886 Istanbul 14:20 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 5910 Marsa Alam 14:30 planerad
Boeing 737-800 EgyptAir MS 798 Cairo 14:30 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 5918 Hurgada 14:40 planerad
Airbus A320 SWISS LX 1579 Zurich (ZRH) 14:40 planerad
Airbus A380-800 Emirates EK 128 Dubai 14:55 planerad

15:00 24.02.2018

-1°C   Vindar: 6 m/s @ 344°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 20 - 30 min.
Boeing 737-800 Aeroflot SU 2356 Moscow 15:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 9756 Düsseldorf (DUS) 15:30 planerad
Boeing 737-800 SunExpress XQ 190 Antalya 15:40 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A321 Air France AF 1739 Paris (CDG) 15:00 planerad
Airbus A319 Austrian OS 7115 Paris 15:05 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5846 Berlin 15:05 planerad
Embraer 195 Austrian OS 131 Frankfurt am Main 15:10 planerad
Airbus A320 Austrian OS 303 Copenhagen 15:10 planerad
Embraer 195 Austrian OS 791 Bucharest 15:15 planerad
Embraer 195 Austrian OS 797 Sofia 15:15 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 5912 Palma Mallorca 15:30 planerad

16:00 24.02.2018

-2°C   Vindar: 6 m/s @ 359°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 777-200 Austrian OS 76 Shanghai 16:00 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 2330 Munich 16:05 planerad
Boeing 767-300 Austrian OS 64 Beijing 16:05 planerad
Boeing 737 KLM KL 1847 Amsterdam 16:10 planerad
Boeing 777-200 Austrian OS 58 Hong Kong 16:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 598 Krakow 16:15 planerad
Airbus A320 Austrian OS 292 Berlin 16:20 planerad
Embraer 195 Austrian OS 676 Dnepr 16:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 758 Sarajevo (SJJ) 16:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 774 Belgrade (BEG) 16:25 planerad
Airbus A320 Austrian OS 802 Athens 16:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 684 Zagreb 16:30 planerad
Airbus A320 Austrian OS 906 Innsbruck 16:35 planerad
Airbus A320 Austrian OS 174 Hamburg 16:40 planerad
Airbus A320 Austrian OS 602 Moscow (DME) 16:40 planerad
Airbus A319 Austrian OS 848 Tirana 16:40 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 5961 Tenerife 16:50 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 20 min.
Boeing 737-800 Aeroflot SU 2357 Moscow 16:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 ANA NH 5008 Düsseldorf (DUS) 16:10 planerad
Boeing 787-8 Qatar Airways QR 184 Doha (DOH) 16:30 planerad
Boeing 737-800 SunExpress XQ 191 Antalya 16:30 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 2331 Munich 16:50 planerad

17:00 24.02.2018

-2°C   Vindar: 6 m/s @ 359°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 25 min.
Boeing 737-700 TAROM RO 343 Bucharest 17:05 planerad
Airbus A320 Aeroflot SU 2352 Moscow 17:05 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 1240 Frankfurt am Main 17:10 planerad
Airbus A320 British Airways BA 704 London 17:35 planerad
Bombardier CRJ900 Adria Airways JP 136 Ljubljana 17:45 planerad

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737 KLM KL 1848 Amsterdam 17:00 planerad
Embraer 195 Austrian OS 125 Frankfurt am Main 17:10 planerad
Airbus A319 Austrian OS 455 London 17:15 planerad
Embraer 195 Austrian OS 901 Innsbruck 17:15 planerad
Airbus A320 Austrian OS 417 Paris (CDG) 17:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 923 Salzburg (SZG) 17:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 709 Prague 17:25 planerad
Embraer 195 Austrian OS 115 Munich 17:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 187 Stuttgart 17:30 planerad
Embraer 195 Austrian OS 155 Düsseldorf (DUS) 17:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 575 Geneva 17:35 planerad
Boeing 777-200 Austrian OS 17 Port Louis 17:40 planerad
Embraer 195 Austrian OS 275 Berlin 17:40 planerad
Embraer 195 Austrian OS 515 Milan 17:40 planerad
Boeing 737-700 TAROM RO 344 Bucharest 17:50 planerad

18:00 24.02.2018

-2°C   Vindar: 6 m/s @ 359°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 SunExpress XQ 980 İzmir 18:00 planerad
Airbus A321 Turkish Airlines TK 1887 Istanbul 18:05 planerad
Airbus A319 Lufthansa LH 1242 Frankfurt am Main 18:10 planerad
Bombardier CS300 SWISS LX 1582 Zurich (ZRH) 18:20 planerad
Embraer 190 Finnair AY 1475 Helsinki (HEL) 18:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Croatia Airlines OU 442 Zagreb 18:45 planerad
Airbus A319 Iberia IB 3122 Madrid 18:50 planerad
Embraer 195 LOT - Polish Airlines LO 225 Warsaw 18:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A320 Aeroflot SU 2353 Moscow 18:05 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 1241 Frankfurt am Main 18:10 planerad
Airbus A320 British Airways BA 705 London 18:25 planerad

19:00 24.02.2018

-6°C   Vindar: 6 m/s @ 2°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34

ANKOMMANDE — 18
Väntningstid 5 - 10 min.
Embraer 195 Austrian OS 464 Manchester (MAN) 19:00 planerad
Embraer 195 Austrian OS 314 Stockholm 19:05 planerad
Airbus A321 Austrian OS 858 Tel Aviv 19:05 planerad
Airbus A320 Austrian OS 900 Marrakech 19:05 planerad
Airbus A320 Austrian OS 832 Larnaca 19:10 planerad
Airbus A320 Austrian OS 864 Cairo 19:10 planerad
Embraer 195 Austrian OS 132 Frankfurt am Main 19:20 planerad
Airbus A320 Austrian OS 304 Copenhagen 19:25 planerad
Embraer 195 Austrian OS 792 Bucharest 19:25 planerad
Embraer 195 Austrian OS 798 Sofia 19:25 planerad
Airbus A319 Austrian OS 912 Innsbruck 19:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 7086 Luxembourg 19:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 924 Salzburg (SZG) 19:35 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 2332 Munich 19:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 710 Prague 19:40 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 754 Cologne 19:45 planerad
Embraer 195 Austrian OS 902 Innsbruck 19:55 planerad
Boeing 787-8 Qatar Airways QR 185 Doha (DOH) 19:55 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 7 - 15 min.
Bombardier CS300 SWISS LX 1583 Zurich (ZRH) 19:00 planerad
Airbus A321 Turkish Airlines TK 1888 Istanbul 19:00 planerad
Boeing 737-800 SunExpress XQ 981 İzmir 19:00 planerad
Airbus A319 Lufthansa LH 1243 Frankfurt am Main 19:10 planerad
Embraer 190 Finnair AY 1476 Helsinki (HEL) 19:15 planerad
Airbus A319 Iberia IB 3123 Madrid 19:30 planerad
Embraer 195 LOT - Polish Airlines LO 226 Warsaw 19:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Croatia Airlines OU 443 Zagreb 19:35 planerad

20:00 24.02.2018

-6°C   Vindar: 6 m/s @ 2°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 20 - 25 min.
Boeing 777-300ER Emirates EK 125 Dubai 20:00 planerad
ATR Freighter Air Serbia JU 604 Belgrade (BEG) 20:05 planerad
Embraer 195 Austrian OS 116 Munich 20:25 planerad
Sukhoi Superjet 100 Brussels Airlines SN 2907 Brussels (BRU) 20:50 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 767-300 Austrian OS 45 Male 20:05 planerad
Airbus A319 Austrian OS 457 London 20:05 planerad
Embraer 195 Austrian OS 711 Prague 20:05 planerad
Airbus A320 Austrian OS 307 Copenhagen 20:20 planerad
Embraer 195 Austrian OS 799 Sofia 20:20 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 755 Cologne 20:25 planerad
Airbus A321 Austrian OS 859 Tel Aviv 20:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 929 Klagenfurt 20:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 913 Innsbruck 20:35 planerad
Bombardier CRJ900 Adria Airways JP 137 Ljubljana 20:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 7085 Luxembourg 20:50 planerad

21:00 24.02.2018

-6°C   Vindar: 6 m/s @ 2°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 7 - 15 min.
Embraer 195 Austrian OS 276 Berlin 21:05 planerad
Boeing 777-200LR Ethiopian Airlines ET 725 Brussels (BRU) 21:10 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 5913 Palma Mallorca 21:10 planerad
Embraer 195 Austrian OS 126 Frankfurt am Main 21:15 planerad
Embraer 195 Austrian OS 516 Milan 21:25 planerad
Embraer 195 Austrian OS 156 Düsseldorf (DUS) 21:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 576 Geneva 21:40 planerad
Boeing 737-800 Aeroflot SU 2354 Moscow 21:40 planerad
Boeing 737-800 Turkish Airlines TK 1889 Istanbul 21:50 planerad
Airbus A320 British Airways BA 706 London 21:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 20 - 30 min.
ATR Freighter Air Serbia JU 605 Belgrade (BEG) 21:00 planerad
Boeing 787-8 Qatar Airways QR 186 Doha 21:30 planerad
Sukhoi Superjet 100 Brussels Airlines SN 2908 Brussels (BRU) 21:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 919 Salzburg (SZG) 21:50 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 126 Dubai 21:55 planerad

22:00 24.02.2018

-7°C   Vindar: 6 m/s   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 5 - 25 min.
Airbus A320 Austrian OS 418 Paris (CDG) 22:15 planerad
Airbus A319 Iberia IB 3124 Madrid 22:40 planerad
Boeing 737 KLM KL 1849 Amsterdam 22:40 planerad
Airbus A320 SWISS LX 1584 Zurich (ZRH) 22:45 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5857 Berlin 22:45 planerad
Airbus A319 Austrian OS 456 London 22:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 5 min.
Boeing 777-200LR Ethiopian Airlines ET 725 Brussels 22:10 planerad
Boeing 777-200LR Austrian OS 7151 Addis Ababa 22:10 planerad
Airbus A320 Austrian OS 849 Tirana 22:15 planerad

23:00 24.02.2018

-7°C   Vindar: 6 m/s   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Airbus A321 Lufthansa LH 1246 Frankfurt am Main 23:10 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 5183 Marsa Alam 23:15 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 777-200 Austrian OS 25 Bangkok 23:20 planerad

00:00 25.02.2018

-7°C   Vindar: 6 m/s   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 35 min.
Airbus A320 Austrian OS 9504 Las Palmas de Gran Canaria 00:05 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 5911 Marsa Alam 00:15 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 5919 Hurgada 00:20 planerad
Airbus A320 Austrian OS 9506 Tenerife 00:20 planerad
Airbus A320 Austrian OS 9502 Lanzarote 00:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Aeroflot SU 2355 Moscow 00:15 planerad

01:00 25.02.2018

-9°C   Vindar: 6 m/s @ 4°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34

02:00 25.02.2018

-9°C   Vindar: 6 m/s @ 4°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34

03:00 25.02.2018

-9°C   Vindar: 6 m/s @ 4°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34

04:00 25.02.2018

-11°C   Vindar: 5 m/s @ 355°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34

05:00 25.02.2018

-11°C   Vindar: 5 m/s @ 355°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34

06:00 25.02.2018

-11°C   Vindar: 5 m/s @ 355°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34

07:00 25.02.2018

-12°C   Vindar: 6 m/s @ 348°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34

Andra datum

December, 2017

30    31   

January, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24