Salzburg, Salzburg (SZG / LOWS)

Planespotter’s tidtabell

09:00 21.02.2020

+5°C   Vindar: 7 m/s @ 290°   Moln/himmel few börja från en höjd av 1100 m   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 EI-FTO Ryanair FR 304 London (STN) 09:10 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 min.
Airbus A319 easyJet U2 3434 Hamburg (HAM) 09:20 planerad
Boeing 737-800 PH-HZE Transavia HV 6974 Eindhoven (EIN) 09:25 planerad
Boeing 737-800 PH-XRD Transavia HV 5606 Rotterdam (RTM) 09:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 305 London (STN) 09:35 planerad

10:00 21.02.2020

+5°C   Vindar: 6 m/s @ 270°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 55 min.
Airbus A320 easyJet U2 8557 London (LGW) 10:00 planerad
Airbus A319 D-AILI Lufthansa LH 1102 Frankfurt-am-Main (FRA) 10:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 917 Vienna (VIE) 10:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 D-AILI Lufthansa LH 1103 Frankfurt-am-Main (FRA) 10:40 planerad
Airbus A320 easyJet U2 8558 London (LGW) 10:40 planerad

11:00 21.02.2020

+5°C   Vindar: 6 m/s @ 270°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 33

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 918 Vienna (VIE) 11:25 planerad

12:00 21.02.2020

+5°C   Vindar: 6 m/s @ 270°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 easyJet U2 3433 Hamburg 12:40 planerad

13:00 21.02.2020

+7°C   Vindar: 6 m/s @ 277°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 D-AILN Lufthansa LH 1104 Frankfurt-am-Main (FRA) 13:40 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 easyJet U2 4796 Berlin 13:15 planerad

14:00 21.02.2020

+7°C   Vindar: 6 m/s @ 277°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Air Serbia JU 1608 Nis (INI) 14:05 planerad
Airbus A320 British Airways BA 682 London (LHR) 14:05 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 30 min.
Airbus A319 D-AILN Lufthansa LH 1105 Frankfurt-am-Main (FRA) 14:20 planerad
Airbus A320 Air Serbia JU 1609 Nis (INI) 14:50 planerad

15:00 21.02.2020

+7°C   Vindar: 6 m/s @ 277°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 D-ABQI Eurowings EW 9396 Düsseldorf (DUS) 15:05 planerad
Boeing 737-700 Transavia HV 5407 Rotterdam (RTM) 15:10 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 27 - 45 min.
Airbus A320 British Airways BA 683 London (LHR) 15:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 D-ABQI Eurowings EW 9397 Düsseldorf (DUS) 15:45 planerad
Boeing 737-700 Transavia HV 5408 Rotterdam (RTM) 15:55 planerad

16:00 21.02.2020

+7°C   Vindar: 4 m/s @ 283°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 33

17:00 21.02.2020

+7°C   Vindar: 4 m/s @ 283°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 min.
Airbus A319 Eurowings EW 4377 Tenerife Island (TFS) 17:30 planerad
Airbus A319 D-AILH Lufthansa LH 1106 Frankfurt-am-Main (FRA) 17:40 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 7274 Hamburg (HAM) 17:50 planerad

18:00 21.02.2020

+7°C   Vindar: 4 m/s @ 283°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 35 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 923 Vienna (VIE) 18:10 planerad
Boeing 737-800 Turkish Airlines TK 1383 Istanbul (IST) 18:45 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 7 - 10 min.
Airbus A319 Eurowings EW 4352 Cologne (CGN) 18:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 924 Vienna (VIE) 18:40 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 7275 Hamburg (HAM) 18:45 planerad

19:00 21.02.2020

+3°C   Vindar: 2 m/s @ 246°   Moln/himmel broken

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-800 Transavia HV 5605 Rotterdam (RTM) 19:45 planerad
Airbus A319 D-ABGQ Eurowings EW 9398 Düsseldorf (DUS) 19:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 35 min.
Airbus A319 D-AILH Lufthansa LH 1107 Frankfurt-am-Main (FRA) 19:05 planerad
Boeing 737-800 Turkish Airlines TK 1384 Istanbul (IST) 19:40 planerad

20:00 21.02.2020

+3°C   Vindar: 2 m/s @ 246°   Moln/himmel broken

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Eurowings EW 8142 Berlin (TXL) 20:35 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 25 min.
Boeing 737-800 PH-HZX Transavia HV 6592 Amsterdam (AMS) 20:30 planerad
Airbus A319 D-ABGQ Eurowings EW 9399 Düsseldorf (DUS) 20:55 planerad

21:00 21.02.2020

+3°C   Vindar: 2 m/s @ 246°   Moln/himmel broken

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
Airbus A319 Eurowings EW 4353 Cologne (CGN) 21:40 planerad
Airbus A319 D-AILH Lufthansa LH 1108 Frankfurt-am-Main (FRA) 21:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Eurowings EW 8143 Berlin (TXL) 21:15 planerad

22:00 21.02.2020

+2°C   Vindar: 1 m/s @ 193°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 15

23:00 21.02.2020

+2°C   Vindar: 1 m/s @ 193°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 15

00:00 22.02.2020

+2°C   Vindar: 1 m/s @ 193°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 15

01:00 22.02.2020

+2°C   Vindar: 2 m/s @ 183°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 15

02:00 22.02.2020

+2°C   Vindar: 2 m/s @ 183°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 15

03:00 22.02.2020

+2°C   Vindar: 2 m/s @ 183°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 15

04:00 22.02.2020

+2°C   Vindar: 1 m/s @ 179°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 15

05:00 22.02.2020

+2°C   Vindar: 1 m/s @ 179°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 15

06:00 22.02.2020

+2°C   Vindar: 1 m/s @ 179°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 15

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 S7 Airlines S7 3711 Moscow (DME) 06:15 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Eurowings EW 4392 London (STN) 06:00 planerad

07:00 22.02.2020

+1°C   Vindar: 1 m/s @ 169°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 15

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 9392 Düsseldorf (DUS) 07:45 planerad
Airbus A321 Ural Airlines U6 733 Moscow (DME) 07:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Airbus A319 Lufthansa LH 1109 Frankfurt-am-Main (FRA) 07:10 planerad
Airbus A320 S7 Airlines S7 3712 Moscow (DME) 07:15 planerad

08:00 22.02.2020

+1°C   Vindar: 1 m/s @ 169°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 15

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 10 - 20 min.
Airbus A319 S7 Airlines S7 6119 Saint-Petersburg (LED) 08:00 planerad
Boeing 737-800 Norwegian Air Shuttle DY 4475 Göteborg (GOT) 08:20 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 7276 Hamburg (HAM) 08:20 planerad
Boeing 737-800 Turkish Airlines TK 1381 Istanbul (IST) 08:25 planerad
Boeing 737-700 Transavia HV 5713 Rotterdam (RTM) 08:30 planerad
Boeing 737-800 PH-HZV Transavia HV 6591 Amsterdam (AMS) 08:40 planerad
Boeing 737-800 Transavia HV 6971 Eindhoven (EIN) 08:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 35 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 9393 Düsseldorf (DUS) 08:20 planerad
Airbus A321 Ural Airlines U6 734 Moscow (DME) 08:55 planerad

Andra datum

August, 2019

05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19