Salzburg, Salzburg (SZG / LOWS)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

09:00 24.02.2018

+18°C   Vindar: 6 m/s @ 260°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 737-800 Norwegian Air Shuttle DY 1652 Bergen 09:10 planerad
Boeing 737-800 Norwegian Air International D8 3594 Copenhagen 09:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 306 London 09:30 planerad
Boeing 737-800 Norwegian Air Shuttle DY 1630 Stavanger 09:50 planerad
Embraer 195 Austrian OS 262 Frankfurt am Main 09:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 12 - 20 min.
Boeing 737-800 Norwegian Air Shuttle DY 4476 Gothenburg 09:05 planerad
Boeing 737-700 Transavia HV 5714 Rotterdam 09:15 planerad
Airbus A319 Turkish Airlines TK 1382 Istanbul 09:20 planerad
Boeing 737-700 Transavia HV 6972 Eyndchoven 09:40 planerad
Boeing 737-800 Norwegian Air Shuttle DY 1653 Bergen 09:55 planerad

10:00 24.02.2018

-2°C   Vindar: 4 m/s @ 79°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 12 - 20 min.
Airbus A320 easyJet U2 8557 London 10:05 planerad
Boeing 737-800 SAS SK 4853 Oslo 10:25 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 304 London 10:45 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 7233 Dublin 10:45 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 7231 Dublin 10:50 planerad
Boeing 737-800 Jet2 LS 1655 London 10:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 917 Vienna (VIE) 10:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 25 min.
Boeing 737-800 Norwegian Air International D8 3595 Copenhagen 10:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 307 London 10:10 planerad
Boeing 737-800 Norwegian Air Shuttle DY 1631 Stavanger 10:35 planerad
Embraer 195 Austrian OS 263 Frankfurt am Main 10:35 planerad
Airbus A320 easyJet U2 8558 London 10:45 planerad

11:00 24.02.2018

-2°C   Vindar: 4 m/s @ 79°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-800 Jet2 LS 1291 Birmingham 11:30 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 4375 Birmingham 11:45 planerad
Boeing 757-200 Jet2 LS 889 Manchester (MAN) 11:50 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 15 - 25 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 305 London 11:25 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 7234 Dublin 11:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 918 Vienna (VIE) 11:25 planerad
Boeing 737-800 SAS SK 4854 Oslo 11:25 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 7232 Dublin 11:30 planerad
Boeing 737-800 Jet2 LS 1656 London 11:55 planerad

12:00 24.02.2018

-2°C   Vindar: 4 m/s @ 79°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A321 SAS SK 2619 Copenhagen 12:05 planerad
Boeing 737-300 Jet2 LS 383 Leeds 12:05 planerad
Airbus A320 British Airways BA 2654 London 12:20 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9390 Düsseldorf (DUS) 12:30 planerad
Airbus A319 easyJet U2 7993 Amsterdam 12:40 planerad
Boeing 737-300 Jet2 LS 697 Derby 12:50 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 - 25 min.
Boeing 737-800 Jet2 LS 1292 Birmingham 12:20 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 4396 London 12:45 planerad
Boeing 757-200 Jet2 LS 890 Manchester (MAN) 12:50 planerad
Boeing 737-300 Jet2 LS 384 Leeds 12:55 planerad

13:00 24.02.2018

-1°C   Vindar: 6 m/s @ 73°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 737-800 Norwegian Air Shuttle DY 4473 Stockholm 13:10 planerad
Boeing 737-800 Transavia HV 6973 Eyndchoven 13:15 planerad
Boeing 737-800 Norwegian Air Shuttle DY 1642 Oslo 13:15 planerad
Embraer 195 Austrian OS 264 Frankfurt am Main 13:35 planerad
Airbus A319 easyJet U2 2115 London 13:45 planerad
Boeing 737-300 Jet2 LS 345 Belfast 13:45 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A321 SAS SK 2620 Copenhagen 13:05 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9391 Düsseldorf (DUS) 13:20 planerad
Airbus A320 British Airways BA 2655 London 13:25 planerad
Airbus A319 easyJet U2 7994 Amsterdam 13:35 planerad
Boeing 737-300 Jet2 LS 698 Derby 13:40 planerad
Boeing 737-800 Norwegian Air Shuttle DY 4474 Stockholm 13:55 planerad

14:00 24.02.2018

-1°C   Vindar: 6 m/s @ 73°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A320 WOW Air WW 782 Reykyavik 14:15 planerad
Airbus A319 easyJet U2 7091 Liverpool 14:30 planerad
Airbus A319 easyJet U2 6285 Bristol 14:30 planerad
Airbus A319 British Airways BA 2656 London 14:40 planerad
Airbus A321 S7 Airlines S7 791 Moscow (DME) 14:50 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 5 - 25 min.
Boeing 737-800 Transavia HV 6974 Eyndchoven 14:00 planerad
Boeing 737-800 Norwegian Air Shuttle DY 1643 Oslo 14:00 planerad
Airbus A319 easyJet U2 2116 London 14:25 planerad
Embraer 195 Austrian OS 265 Frankfurt am Main 14:30 planerad
Boeing 737-300 Jet2 LS 346 Belfast 14:35 planerad

15:00 24.02.2018

-1°C   Vindar: 6 m/s @ 73°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-300 Air Baltic BT 437 Riga 15:05 planerad
Boeing 737-700 Transavia HV 5407 Rotterdam 15:10 planerad
Boeing 737-800 Transavia HV 6597 Amsterdam 15:15 planerad
Airbus A320 British Airways BA 682 London 15:20 planerad
Airbus A319 Finnair AY 1501 Helsinki (HEL) 15:20 planerad
Airbus A320 easyJet U2 8559 London 15:30 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 7274 Hamburg 15:35 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 10 - 20 min.
Airbus A319 easyJet U2 7092 Liverpool 15:10 planerad
Airbus A319 easyJet U2 6286 Bristol 15:10 planerad
Airbus A320 WOW Air WW 783 Reykyavik 15:15 planerad
Airbus A319 British Airways BA 2657 London 15:30 planerad
Airbus A321 S7 Airlines S7 792 Moscow (DME) 15:50 planerad
Boeing 737-700 Transavia HV 5408 Rotterdam 15:55 planerad
Boeing 737-300 Air Baltic BT 438 Riga 15:55 planerad

16:00 24.02.2018

-2°C   Vindar: 6 m/s @ 71°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
Airbus A320 Eurowings EW 276 Cologne 16:40 planerad
Embraer 190 British Airways BA 7329 Manchester (MAN) 16:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-800 Transavia HV 6598 Amsterdam 16:00 planerad
Airbus A319 Finnair AY 1502 Helsinki (HEL) 16:10 planerad
Airbus A320 British Airways BA 683 London 16:15 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 7275 Hamburg 16:25 planerad
Airbus A320 easyJet U2 8560 London 16:25 planerad

17:00 24.02.2018

-2°C   Vindar: 6 m/s @ 71°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 min.
Airbus A320 Eurowings EW 4397 London 17:30 planerad
Airbus A319 easyJet U2 6289 Bristol 17:30 planerad
Embraer 195 Austrian OS 266 Frankfurt am Main 17:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 25 min.
Airbus A320 Eurowings EW 277 Cologne 17:20 planerad
Embraer 190 British Airways BA 7330 Manchester (MAN) 17:45 planerad

18:00 24.02.2018

-2°C   Vindar: 6 m/s @ 71°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 737-300 Jet2 LS 865 Edinburgh 18:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 923 Vienna (VIE) 18:10 planerad
Boeing 737-800 Jet2 LS 933 Manchester (MAN) 18:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 9398 Düsseldorf (DUS) 18:40 planerad
Boeing 737-800 Norwegian Air International D8 2580 London 18:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 - 20 min.
Airbus A319 easyJet U2 6290 Bristol 18:10 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 4398 Bremen 18:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 924 Vienna (VIE) 18:40 planerad

19:00 24.02.2018

-5°C   Vindar: 6 m/s @ 68°   Moln/himmel broken

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 20 - 30 min.
Airbus A321 SAS SK 2623 Copenhagen 19:05 planerad
Boeing 737-800 Norwegian Air Shuttle DY 1644 Oslo 19:15 planerad
Boeing 737-700 Transavia HV 6781 Rotterdam 19:45 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 20 min.
Embraer 195 Austrian OS 269 Frankfurt am Main 19:00 planerad
Boeing 737-300 Jet2 LS 866 Edinburgh (EDI) 19:05 planerad
Boeing 737-800 Jet2 LS 934 Manchester (MAN) 19:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 9399 Düsseldorf (DUS) 19:25 planerad
Boeing 737-800 Norwegian Air International D8 2581 London 19:45 planerad

20:00 24.02.2018

-5°C   Vindar: 6 m/s @ 68°   Moln/himmel broken

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 55 min.
Boeing 737-800 Norwegian Air International D8 460 Helsinki (HEL) 20:00 planerad
Boeing 737-800 Norwegian Air International D8 3596 Copenhagen 20:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 20 - 25 min.
Airbus A320 British Airways BA 2653 London 20:05 planerad
Airbus A321 SAS SK 2624 Copenhagen 20:05 planerad
Boeing 737-700 Transavia HV 6782 Rotterdam 20:30 planerad
Boeing 737-800 Norwegian Air International D8 461 Helsinki (HEL) 20:45 planerad

21:00 24.02.2018

-5°C   Vindar: 6 m/s @ 68°   Moln/himmel broken

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 195 Austrian OS 270 Frankfurt am Main 21:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 40 min.
Boeing 737-800 Norwegian Air Shuttle DY 1645 Oslo 21:00 planerad
Boeing 737-800 Norwegian Air International D8 3597 Copenhagen 21:40 planerad

22:00 24.02.2018

-8°C   Vindar: 6 m/s @ 76°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 35 min.
Airbus A320 Eurowings EW 4399 Bremen 22:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 919 Vienna (VIE) 22:40 planerad

23:00 24.02.2018

-8°C   Vindar: 6 m/s @ 76°   Moln/himmel few

00:00 25.02.2018

-8°C   Vindar: 6 m/s @ 76°   Moln/himmel few

01:00 25.02.2018

-10°C   Vindar: 6 m/s @ 80°   Moln/himmel few

02:00 25.02.2018

-10°C   Vindar: 6 m/s @ 80°   Moln/himmel few

03:00 25.02.2018

-10°C   Vindar: 6 m/s @ 80°   Moln/himmel few

04:00 25.02.2018

-11°C   Vindar: 6 m/s @ 79°   Moln/himmel clear

05:00 25.02.2018

-11°C   Vindar: 6 m/s @ 79°   Moln/himmel clear

06:00 25.02.2018

-11°C   Vindar: 6 m/s @ 79°   Moln/himmel clear

07:00 25.02.2018

-12°C   Vindar: 5 m/s @ 76°   Moln/himmel few

08:00 25.02.2018

-12°C   Vindar: 5 m/s @ 76°   Moln/himmel few

Andra datum

January, 2018

19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23