Innsbruck, Innsbruck (INN / LOWI)

Planespotter’s tidtabell

13:00 28.02.2020

+6°C   Vindar: 7 m/s @ 290°   Moln/himmel few börja från en höjd av 760 m   Uppskattad bana: 26

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 20 - 25 min.
Boeing 737-800 PH-HXM Transavia HV 6685 Eindhoven (EIN) 13:15 förväntad
Boeing 737-800 PH-HZI Transavia HV 6601 Amsterdam (AMS) 13:15 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 OE-LGI Austrian OS 286 Frankfurt-am-Main (FRA) 13:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 905 Vienna (VIE) 13:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Airbus A320-100/200 G-EUUS British Airways BA 2691 London (LGW) 13:00 avgick
Airbus A320 British Airways BA 685 London (LHR) 13:15 planerad

14:00 28.02.2020

+6°C   Vindar: 7 m/s @ 290°   Moln/himmel few börja från en höjd av 760 m   Uppskattad bana: 26

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 easyJet U2 8295 London (LGW) 14:30 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 17 - 30 min.
Boeing 737-800 Transavia HV 6686 Eindhoven (EIN) 14:10 planerad
Boeing 737-800 Transavia HV 6924 Rotterdam (RTM) 14:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 OE-LGI Austrian OS 283 Frankfurt-am-Main (FRA) 14:45 planerad

15:00 28.02.2020


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 F-HTVC Transavia HV 6605 Amsterdam (AMS) 15:30 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Airbus A320 easyJet U2 8296 London (LGW) 15:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 906 Vienna (VIE) 15:25 planerad

16:00 28.02.2020

+2°C   Vindar: 1 m/s @ 170°   Moln/himmel broken

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 50 min.
Airbus A320 EasyJet Europe EC 5745 Berlin (TXL) 16:05 planerad
Airbus A319 S7 S7 6117 Saint-Petersburg (LED) 16:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 30 min.
Boeing 737-800 F-HTVC Transavia HV 6606 Amsterdam (AMS) 16:15 planerad
Airbus A320 EasyJet Europe EC 5746 Berlin (TXL) 16:45 planerad

17:00 28.02.2020

+2°C   Vindar: 1 m/s @ 170°   Moln/himmel broken

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 OE-LGI Austrian OS 284 Frankfurt-am-Main (FRA) 17:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 S7 S7 6118 Saint-Petersburg (LED) 17:55 planerad

18:00 28.02.2020

+2°C   Vindar: 1 m/s @ 170°   Moln/himmel broken

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-800 Transavia HV 6923 Rotterdam (RTM) 18:05 planerad
Airbus A319 Austrian OS 901 Vienna (VIE) 18:15 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 PH-HXI Transavia HV 6602 Amsterdam (AMS) 18:50 planerad
Airbus A319 Austrian OS 902 Vienna (VIE) 18:55 planerad

19:00 28.02.2020

-4°C   Vindar: 3 m/s @ 179°   Moln/himmel broken

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 OE-LGI Austrian OS 287 Frankfurt-am-Main (FRA) 19:15 planerad

20:00 28.02.2020

-4°C   Vindar: 3 m/s @ 179°   Moln/himmel broken

21:00 28.02.2020

-4°C   Vindar: 3 m/s @ 179°   Moln/himmel broken

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Austrian OS 913 Vienna (VIE) 21:30 planerad

22:00 28.02.2020

-3°C   Vindar: 3 m/s @ 186°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 OE-LGI Austrian OS 288 Frankfurt-am-Main (FRA) 22:40 planerad

23:00 28.02.2020

-3°C   Vindar: 3 m/s @ 186°   Moln/himmel overcast

00:00 29.02.2020

-3°C   Vindar: 3 m/s @ 186°   Moln/himmel overcast

01:00 29.02.2020

-3°C   Vindar: 4 m/s @ 180°   Moln/himmel overcast

02:00 29.02.2020

-3°C   Vindar: 4 m/s @ 180°   Moln/himmel overcast

03:00 29.02.2020

-3°C   Vindar: 4 m/s @ 180°   Moln/himmel overcast

04:00 29.02.2020

-5°C   Vindar: 4 m/s @ 181°   Moln/himmel overcast

05:00 29.02.2020

-5°C   Vindar: 4 m/s @ 181°   Moln/himmel overcast

06:00 29.02.2020

-5°C   Vindar: 4 m/s @ 181°   Moln/himmel overcast

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Austrian OS 671 Moscow (DME) 06:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 277 Frankfurt-am-Main (FRA) 06:35 planerad

07:00 29.02.2020

-5°C   Vindar: 5 m/s @ 180°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Airbus A319 Finnair AY 1493 Helsinki (HEL) 07:30 planerad
Embraer 195 Austrian OS 915 Vienna (VIE) 07:35 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 20 min.
Airbus A319 Austrian OS 2591 London (LGW) 07:15 planerad
Airbus A319 Austrian OS 2585 London (STN) 07:35 planerad
Airbus A320 Austrian OS 2573 Bristol (BRS) 07:45 planerad
Airbus A319 Austrian OS 2583 Edinburgh (EDI) 07:50 planerad

08:00 29.02.2020

-5°C   Vindar: 5 m/s @ 180°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 12 - 15 min.
Boeing 737-800 PH-HXM Transavia HV 6685 Eindhoven (EIN) 08:25 planerad
Boeing 737-800 Transavia HV 6833 Rotterdam (RTM) 08:35 planerad
Boeing 737-800 TUI Airways BY 6622 Bristol 08:50 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 20 min.
Airbus A320 Austrian OS 2575 Birmingham (BHX) 08:00 planerad
Airbus A321 Austrian OS 2577 Manchester (MAN) 08:05 planerad
Embraer 195 Austrian OS 916 Vienna (VIE) 08:15 planerad
Airbus A319 Finnair AY 1494 Helsinki (HEL) 08:35 planerad

09:00 29.02.2020

-5°C   Vindar: 5 m/s @ 180°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 20 - 25 min.
Airbus A320 British Airways BA 8632 London LGW 09:00 planerad
Boeing 737-800 PH-HXI Transavia HV 6601 Amsterdam (AMS) 09:00 planerad
Boeing 737-800 TUI Airways BY 4636 London LGW 09:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 278 Frankfurt-am-Main (FRA) 09:45 planerad
Airbus A320 easyJet U2 8291 London (LGW) 09:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 17 - 25 min.
Boeing 737-800 Transavia HV 6686 Eindhoven (EIN) 09:15 planerad
Boeing 737-800 Transavia HV 6834 Rotterdam (RTM) 09:25 planerad
Boeing 737-800 TUI Airways BY 6623 Bristol 09:50 planerad
Boeing 737-800 PH-HZL Transavia HV 6602 Amsterdam (AMS) 09:50 planerad

10:00 29.02.2020

-1°C   Vindar: 4 m/s @ 176°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 30 min.
Boeing 757 (winglets) TUI Airways BY 7648 Birmingham (BHX) 10:05 planerad
Boeing 757 (winglets) TUI Airways BY 2660 Manchester (MAN) 10:10 planerad
Boeing 757 (winglets) TUI Airways BY 4656 London LGW 10:40 planerad
Embraer 195 Austrian OS 903 Vienna (VIE) 10:40 planerad
Boeing 737-800 Eurowings EW 7278 Hamburg (HAM) 10:50 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 20 - 25 min.
Airbus A320 British Airways BA 8633 London LGW 10:00 planerad
Boeing 737-800 TUI Airways BY 4637 London LGW 10:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 285 Frankfurt-am-Main (FRA) 10:30 planerad
Airbus A320 easyJet U2 8292 London (LGW) 10:50 planerad

11:00 29.02.2020

-1°C   Vindar: 4 m/s @ 176°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 5 - 15 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 911 Vienna (VIE) 11:05 planerad
Avro RJ100 Braathens Regional TF 8002 Göteborg (GOT) 11:10 planerad
Boeing 737-800 SAS SK 7905 Stockholm (ARN) 11:20 planerad
Airbus A320 British Airways BA 684 London (LHR) 11:35 planerad
Boeing 737 (winglets) OY-KBP SAS SK 7857 Stockholm (ARN) 11:40 planerad
Boeing 737 (winglets) SAS SK 7479 Oslo (OSL) 11:45 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 757 (winglets) TUI Airways BY 7649 Birmingham 11:15 planerad
Embraer 195 Austrian OS 904 Vienna (VIE) 11:20 planerad
Boeing 757 (winglets) TUI Airways BY 2661 Manchester 11:25 planerad
Boeing 737-800 Eurowings EW 7279 Hamburg (HAM) 11:40 planerad
Boeing 757 (winglets) TUI Airways BY 4657 London LGW 11:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 281 Frankfurt-am-Main (FRA) 11:55 planerad

12:00 29.02.2020

-1°C   Vindar: 4 m/s @ 176°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A321 SAS SK 7589 Copenhagen 12:05 planerad
Boeing 737-800 Jet2 LS 1333 Birmingham (BHX) 12:15 planerad
Airbus A319 Austrian OS 2586 London (STN) 12:30 planerad
Embraer 195 Danish Air DX 624 Billund 12:40 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 5 - 15 min.
Avro RJ100 Braathens Regional TF 8003 Göteborg (GOT) 12:15 planerad
Boeing 737-800 SAS SK 7906 Stockholm (ARN) 12:20 planerad
Airbus A320 British Airways BA 685 London (LHR) 12:35 planerad
Boeing 737 (winglets) SAS SK 7858 Stockholm (ARN) 12:40 planerad
Boeing 737 (winglets) SAS SK 7480 Oslo (OSL) 12:45 planerad

Andra datum

August, 2019

12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17