Varna, Varna (VAR / LBWN)

Planespotter’s tidtabell

11:00 09.07.2020


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Boeing 737-500 FlexFlight W2 2508 Münster (FMO) 11:00 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 4508 Bergamo (BGY) 11:25 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Eurowings EW 4499 Leipzig (LEJ) 11:05 planerad

12:00 09.07.2020

+25°C   Vindar: 3 m/s @ 94°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 D-AIZV Eurowings EW 2920 Stuttgart (STR) 12:05 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 35 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 4513 Eindhoven (EIN) 12:15 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2921 Stuttgart (STR) 12:50 planerad

13:00 09.07.2020

+25°C   Vindar: 3 m/s @ 94°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 30 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 4510 Dortmund (DTM) 13:05 planerad
Airbus A320 D-AIZT Eurowings EW 7914 Hamburg (HAM) 13:35 planerad

14:00 09.07.2020

+25°C   Vindar: 3 m/s @ 94°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Eurowings EW 7915 Hamburg (HAM) 14:20 planerad

15:00 09.07.2020

+26°C   Vindar: 4 m/s @ 115°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 35 min.
Embraer 195 Austrian OS 763 Vienna (VIE) 15:05 planerad
Airbus A319 Bulgaria Air FB 977 Sofia (SOF) 15:40 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 195 Austrian OS 764 Vienna (VIE) 15:50 planerad

16:00 09.07.2020

+26°C   Vindar: 4 m/s @ 115°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Eurowings EW 4498 Leipzig (LEJ) 16:40 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Bulgaria Air FB 978 Sofia (SOF) 16:20 planerad

17:00 09.07.2020

+26°C   Vindar: 4 m/s @ 115°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 D-AIZS Eurowings EW 9915 Düsseldorf (DUS) 17:40 planerad

18:00 09.07.2020

+24°C   Vindar: 5 m/s @ 117°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 4514 Eindhoven (EIN) 18:40 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 4531 Liverpool (LPL) 18:30 planerad

19:00 09.07.2020

+24°C   Vindar: 5 m/s @ 117°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 4501 London (LTN) 19:25 planerad

20:00 09.07.2020

+24°C   Vindar: 5 m/s @ 117°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

21:00 09.07.2020

+20°C   Vindar: 3 m/s @ 114°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 190 Bulgaria Air FB 973 Sofia (SOF) 21:00 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 190 Bulgaria Air FB 974 Sofia (SOF) 21:40 planerad

22:00 09.07.2020

+20°C   Vindar: 3 m/s @ 114°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

23:00 09.07.2020

+20°C   Vindar: 3 m/s @ 114°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

00:00 10.07.2020

+18°C   Vindar: 0 m/s @ 176°   Moln/himmel clear

01:00 10.07.2020

+18°C   Vindar: 0 m/s @ 176°   Moln/himmel clear

02:00 10.07.2020

+18°C   Vindar: 0 m/s @ 176°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 4532 Liverpool (LPL) 02:40 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 4502 London (LTN) 02:55 planerad

03:00 10.07.2020

+17°C   Vindar: 1 m/s @ 336°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27

04:00 10.07.2020

+17°C   Vindar: 1 m/s @ 336°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27

05:00 10.07.2020

+17°C   Vindar: 1 m/s @ 336°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27

06:00 10.07.2020

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 10°   Moln/himmel clear

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 4503 London (LTN) 06:30 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 4511 Memmingen (FMM) 06:45 planerad
Boeing 737-500 FlexFlight W2 2521 Munich (MUC) 06:50 planerad

07:00 10.07.2020

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 10°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 190 Bulgaria Air FB 971 Sofia (SOF) 07:55 planerad

08:00 10.07.2020

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 10°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 SmartWings QS 1186 Prague (PRG) 08:10 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
Embraer 190 Bulgaria Air FB 972 Sofia (SOF) 08:35 planerad
Boeing 737-800 SmartWings QS 1187 Prague (PRG) 08:55 planerad

09:00 10.07.2020

+23°C   Vindar: 4 m/s @ 66°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

10:00 10.07.2020

+23°C   Vindar: 4 m/s @ 66°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
Airbus A320 easyJet U2 4721 Berlin (SXF) 10:30 planerad
Boeing 737-800 Luxair LG 825 Luxembourg (LUX) 10:45 planerad

Andra datum

December, 2019

22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26