Sofia, Sofia (SOF / LBSF)

Planespotter’s tidtabell

11:00 21.02.2020

+4°C   Vindar: 3 m/s @ 300°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 1580 m   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 9961 London (STN) 11:10 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 4438 Larnarca (LCA) 11:10 planerad
Airbus A321 Qatar Airways QR 227 Doha (DOH) 11:25 planerad
Airbus A319 G-EZBZ easyJet U2 8973 London (LGW) 11:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6044 Memmingen (FMM) 11:30 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 15 - 20 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 6323 Bergamo (BGY) 11:15 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 9962 London (STN) 11:35 planerad
Embraer 190 Bulgaria Air FB 319 Berlin (TXL) 11:50 planerad
Boeing 777-200 El Al LY 552 Tel Aviv (TLV) 11:50 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 4305 London (LTN) 11:55 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6427 Treviso (TSF) 11:55 planerad

12:00 21.02.2020


ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 7 - 10 min.
Airbus A320 VP-BME Aeroflot SU 2060 Moscow (SVO) 12:15 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 4352 Bergamo (BGY) 12:20 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 4332 Dortmund (DTM) 12:30 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 4328 Brussels (CRL) 12:35 planerad
Airbus A320 Austrian OS 795 Vienna (VIE) 12:45 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 - 30 min.
Airbus A319 easyJet U2 8974 London (LGW) 12:15 planerad
Airbus A321 Qatar Airways QR 228 Doha (DOH) 12:25 planerad
Airbus A321 HA-LXP Wizz Air W6 4329 Frankfurt-am-Main (FRA) 12:55 planerad

13:00 21.02.2020


ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 12 - 20 min.
Airbus A320 Lufthansa LH 1702 Munich (MUC) 13:05 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 4428 Tel Aviv (TLV) 13:05 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 4302 London (LTN) 13:10 planerad
Boeing 737-800 flydubai FZ 1757 Dubai (DXB) 13:25 planerad
Embraer RJ145 Wind Rose Aviation Company 7W 755 Kiev (KBP) 13:35 planerad
Airbus A320 NEO D-AIWF Lufthansa LH 1426 Frankfurt-am-Main (FRA) 13:35 planerad
Airbus A319 Bulgaria Air FB 492 Zurich (ZRH) 13:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A320 Aeroflot SU 2061 Moscow (SVO) 13:05 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 4435 Eylat 13:15 planerad
Airbus A320 Austrian OS 796 Vienna (VIE) 13:30 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 4321 Beauvais/Tillé (BVA) 13:40 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 1703 Munich (MUC) 13:45 planerad

14:00 21.02.2020

+5°C   Vindar: 2 m/s @ 338°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Bulgaria Air FB 432 Paris (CDG) 14:00 planerad
Airbus A320 LZ-FBC Bulgaria Air FB 462 Amsterdam (AMS) 14:00 planerad
Embraer 175 LOT - Polish LO 631 Warsaw (WAW) 14:00 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 flydubai FZ 1758 Dubai (DXB) 14:10 planerad
Embraer RJ145 Wind Rose Aviation Company 7W 756 Kiev (KBP) 14:15 planerad
Airbus A320 NEO D-AIWF Lufthansa LH 1427 Frankfurt-am-Main (FRA) 14:20 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 4325 Eindhoven (EIN) 14:35 planerad
Embraer 175 LOT - Polish LO 632 Warsaw (WAW) 14:40 planerad
Airbus A319 Bulgaria Air FB 977 Varna (VAR) 14:45 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 4319 Geneva (GVA) 14:45 planerad

15:00 21.02.2020

+5°C   Vindar: 2 m/s @ 338°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 20 - 25 min.
Boeing 737-800 Turkish TK 1031 Istanbul (IST) 15:05 planerad
ATR 42/72 Air Serbia JU 122 Belgrade (BEG) 15:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6307 Cologne (CGN) 15:50 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6324 Bergamo (BGY) 15:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Bulgaria Air FB 851 London (LHR) 15:20 planerad

16:00 21.02.2020

+5°C   Vindar: 2 m/s @ 338°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 6428 Treviso (TSF) 16:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1594 Berlin (SXF) 16:30 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 27 - 35 min.
Boeing 737-800 Turkish TK 1032 Istanbul (IST) 16:00 planerad
ATR 42/72 Air Serbia JU 123 Belgrade (BEG) 16:00 planerad
Airbus A319 Bulgaria Air FB 363 Moscow (SVO) 16:00 planerad
Embraer 190 Bulgaria Air FB 455 Milan (MXP) 16:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1595 Berlin (SXF) 16:55 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6409 Madrid (MAD) 16:55 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8021 Bergamo (BGY) 16:55 planerad

17:00 21.02.2020

+5°C   Vindar: 2 m/s @ 338°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 5 - 35 min.
Embraer 190 Bulgaria Air FB 320 Berlin (TXL) 17:05 planerad
Airbus A319 Bulgaria Air FB 978 Varna (VAR) 17:10 planerad
Embraer 175 LOT - Polish LO 633 Warsaw (WAW) 17:15 planerad
Airbus A320 British Airways BA 890 London (LHR) 17:50 planerad
Airbus A320 Austrian OS 797 Vienna (VIE) 17:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 55 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 6793 Beauvais/Tillé (BVA) 17:00 planerad
Airbus A319 Bulgaria Air FB 407 Brussels (BRU) 17:55 planerad
Embraer 175 LOT - Polish LO 634 Warsaw (WAW) 17:55 planerad

18:00 21.02.2020

+3°C   Vindar: 3 m/s @ 316°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 20 min.
Airbus A320 Lufthansa LH 1704 Munich (MUC) 18:05 planerad
Airbus A319 Alitalia AZ 520 Rome (FCO) 18:10 planerad
Airbus A320 D-AIQD Lufthansa LH 1430 Frankfurt-am-Main (FRA) 18:10 planerad
Airbus A321 HA-LXP Wizz Air W6 4330 Frankfurt-am-Main (FRA) 18:30 planerad
Airbus A320 Aegean A3 982 Athens (ATH) 18:50 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 7 - 10 min.
Airbus A320 Austrian OS 798 Vienna (VIE) 18:40 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 1705 Munich (MUC) 18:45 planerad
Airbus A320 British Airways BA 891 London (LHR) 18:45 planerad
Airbus A320 D-AIQD Lufthansa LH 1431 Frankfurt-am-Main (FRA) 18:55 planerad

19:00 21.02.2020

+3°C   Vindar: 3 m/s @ 316°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 15 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 1730 London (STN) 19:00 planerad
Airbus A318 TAROM RO 297 Bucharest (OTP) 19:15 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 4306 London (LTN) 19:15 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 4436 Eylat 19:30 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 7 - 20 min.
Airbus A319 Alitalia AZ 521 Rome (FCO) 19:05 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 4405 Barcelona (BCN) 19:10 planerad
Airbus A320 Aegean A3 983 Athens (ATH) 19:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1731 London (STN) 19:35 planerad
ATR 42/72 TAROM RO 298 Bucharest (OTP) 19:45 planerad

20:00 21.02.2020

+3°C   Vindar: 3 m/s @ 316°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 10 - 20 min.
Airbus A321 Wizz Air W6 4322 Beauvais/Tillé (BVA) 20:00 planerad
Airbus A319 easyJet U2 8977 London (LGW) 20:20 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 4320 Geneva (GVA) 20:20 planerad
Airbus A319 Turkish TK 1029 Istanbul (IST) 20:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6352 Brussels (CRL) 20:35 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 4326 Eindhoven (EIN) 20:35 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 17 - 30 min.
Airbus A321 Wizz Air W6 4303 London (LTN) 20:00 planerad
Embraer 190 Bulgaria Air FB 973 Varna (VAR) 20:00 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 4343 Nuremberg (NUE) 20:30 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 4341 Bratislava (BTS) 20:35 planerad

21:00 21.02.2020

0°C   Vindar: 2 m/s @ 273°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A320 Qatar Airways QR 225 Doha (DOH) 21:15 planerad
Boeing 737-800 PH-HSF Transavia HV 5739 Amsterdam (AMS) 21:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8022 Bergamo (BGY) 21:35 planerad
Embraer 190 Bulgaria Air FB 456 Milan (MXP) 21:45 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 6351 Brussels (CRL) 21:00 planerad
Airbus A319 easyJet U2 8978 London (LGW) 21:05 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 4363 Bologna (BLQ) 21:05 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 4369 Nápoli (NAP) 21:10 planerad
Airbus A319 Turkish TK 1030 Istanbul (IST) 21:25 planerad

22:00 21.02.2020

0°C   Vindar: 2 m/s @ 273°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 25 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 9967 London (STN) 22:00 planerad
Airbus A320 D-AISF Lufthansa LH 1428 Frankfurt-am-Main (FRA) 22:25 planerad
Embraer 190 Bulgaria Air FB 974 Varna (VAR) 22:30 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 1706 Munich (MUC) 22:45 planerad
Airbus A319 Bulgaria Air FB 364 Moscow (SVO) 22:50 planerad
Airbus A320 Bulgaria Air FB 852 London (LHR) 22:50 planerad
Airbus A320 Austrian OS 799 Vienna (VIE) 22:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-800 PH-HSF Transavia HV 5740 Amsterdam (AMS) 22:15 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 9968 London (STN) 22:25 planerad
Airbus A320 Qatar Airways QR 226 Doha (DOH) 22:35 planerad

23:00 21.02.2020

0°C   Vindar: 2 m/s @ 273°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 45 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 6794 Beauvais/Tillé (BVA) 23:10 planerad
Airbus A319 Bulgaria Air FB 408 Brussels (BRU) 23:55 planerad

00:00 22.02.2020

-1°C   Vindar: 3 m/s @ 269°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 - 25 min.
Airbus A321 Wizz Air W6 4342 Bratislava (BTS) 00:25 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6410 Madrid (MAD) 00:50 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 4370 Nápoli (NAP) 00:55 planerad

01:00 22.02.2020

-1°C   Vindar: 3 m/s @ 269°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 - 25 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 4344 Nuremberg (NUE) 01:20 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 4364 Bologna (BLQ) 01:25 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 4406 Barcelona (BCN) 01:50 planerad

02:00 22.02.2020

-1°C   Vindar: 3 m/s @ 269°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 27

03:00 22.02.2020

-2°C   Vindar: 3 m/s @ 258°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Wizz Air W6 4304 London (LTN) 03:20 planerad

04:00 22.02.2020

-2°C   Vindar: 3 m/s @ 258°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 27

05:00 22.02.2020

-2°C   Vindar: 3 m/s @ 258°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 27

06:00 22.02.2020

-3°C   Vindar: 2 m/s @ 261°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 27

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 15 - 30 min.
Airbus A320 Lufthansa LH 1707 Munich (MUC) 06:00 planerad
Embraer 190 Bulgaria Air FB 437 Frankfurt-am-Main (FRA) 06:00 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 4301 London (LTN) 06:00 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 4415 Nice (NCE) 06:00 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 4331 Dortmund (DTM) 06:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6337 Liverpool (LPL) 06:45 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6300 Athens (ATH) 06:45 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 1429 Frankfurt-am-Main (FRA) 06:50 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 4427 Tel Aviv (TLV) 06:50 planerad

07:00 22.02.2020

-3°C   Vindar: 2 m/s @ 261°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 27

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 25 - 40 min.
Airbus A320 Bulgaria Air FB 461 Amsterdam (AMS) 07:00 planerad
Airbus A319 Bulgaria Air FB 431 Paris (CDG) 07:00 planerad
Airbus A321 HA-LXP Wizz Air W6 4323 Bâle/Mulhouse (BSL) 07:00 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 4351 Bergamo (BGY) 07:40 planerad
Airbus A319 Bulgaria Air FB 449 Rome (FCO) 07:50 planerad

08:00 22.02.2020

-3°C   Vindar: 2 m/s @ 261°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 27 - 50 min.
Airbus A321 Holiday Europe 5Q 2701 Sharm el-Sheikh (SSH) 08:00 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 182 Vienna (VIE) 08:50 planerad
Boeing 737-800 Turkish TK 1027 Istanbul (IST) 08:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
Airbus A320 Austrian OS 800 Vienna (VIE) 08:15 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6015 Dublin (DUB) 08:35 planerad

09:00 22.02.2020

-2°C   Vindar: 2 m/s @ 314°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 6301 Athens (ATH) 09:55 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6324 Bergamo (BGY) 09:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 25 - 35 min.
Airbus A321 Holiday Europe 5Q 2702 Sharm el-Sheikh (SSH) 09:00 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 183 Vienna (VIE) 09:15 planerad
Boeing 737-800 Turkish TK 1028 Istanbul (IST) 09:50 planerad

10:00 22.02.2020

-2°C   Vindar: 2 m/s @ 314°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 easyJet U2 8973 London (LGW) 10:45 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 6013 Eindhoven (EIN) 10:20 planerad
Embraer 190 Bulgaria Air FB 971 Varna (VAR) 10:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6323 Bergamo (BGY) 10:20 planerad

Andra datum

August, 2019

05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19