Sofia, Sofia (SOF / LBSF)

Planespotter’s tidtabell

09:00 10.04.2020


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 190 Bulgaria Air FB 972 Varna (VAR) 09:25 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Holiday Europe 5Q 1702 Hurghada (HRG) 09:00 planerad

10:00 10.04.2020

11:00 10.04.2020


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 easyJet U2 8973 London (LGW) 11:15 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Airbus A321 Wizz Air W6 4305 London (LTN) 11:35 planerad
Embraer 190 Bulgaria Air FB 437 Frankfurt-am-Main (FRA) 11:45 planerad

12:00 10.04.2020

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 335°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Wizz Air W6 4328 Brussels (CRL) 12:25 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 easyJet U2 8974 London (LGW) 12:00 planerad

13:00 10.04.2020

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 335°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 20 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 4302 London (LTN) 13:00 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 4332 Dortmund (DTM) 13:00 planerad
Embraer RJ145 Wind Rose Aviation Company 7W 755 Kiev (KBP) 13:20 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Airbus A321 Wizz Air W6 4437 Larnarca (LCA) 13:25 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 4319 Geneva (GVA) 13:35 planerad

14:00 10.04.2020

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 335°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Airbus A319 easyJet U2 5001 Berlin (TXL) 14:40 planerad
Embraer 190 LZ-FBA Bulgaria Air FB 302 Zurich (ZRH) 14:50 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 50 min.
Embraer 190 Bulgaria Air FB 319 Berlin (TXL) 14:00 planerad
Embraer RJ145 Wind Rose Aviation Company 7W 756 Kiev (KBP) 14:00 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 4325 Eindhoven (EIN) 14:00 planerad
Airbus A320 Bulgaria Air FB 977 Varna (VAR) 14:50 planerad

15:00 10.04.2020

+16°C   Vindar: 3 m/s @ 338°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 12 - 20 min.
Airbus A319 Bulgaria Air FB 851 London (LHR) 15:20 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5002 Berlin (TXL) 15:25 planerad
Embraer 190 Bulgaria Air FB 363 Moscow (SVO) 15:45 planerad

16:00 10.04.2020

+16°C   Vindar: 3 m/s @ 338°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27

17:00 10.04.2020

+16°C   Vindar: 3 m/s @ 338°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Airbus A320 Bulgaria Air FB 978 Varna (VAR) 17:10 planerad
Embraer 190 Bulgaria Air FB 438 Frankfurt-am-Main (FRA) 17:35 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Bulgaria Air FB 407 Brussels (BRU) 17:55 planerad

18:00 10.04.2020

+15°C   Vindar: 4 m/s @ 333°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 min.
Airbus A320 Alitalia AZ 520 Rome (FCO) 18:15 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 4438 Larnarca (LCA) 18:30 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 4306 London (LTN) 18:45 planerad

19:00 10.04.2020

+15°C   Vindar: 4 m/s @ 333°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 4320 Geneva (GVA) 19:05 planerad
Embraer 190 Bulgaria Air FB 320 Berlin (TXL) 19:10 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A320 Alitalia AZ 521 Rome (FCO) 19:05 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 4321 Beauvais/Tillé (BVA) 19:20 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 4405 Barcelona (BCN) 19:20 planerad
Embraer 190 Bulgaria Air FB 409 Vienna (VIE) 19:25 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 4415 Nice (NCE) 19:35 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 4303 London (LTN) 19:45 planerad

20:00 10.04.2020

+15°C   Vindar: 4 m/s @ 333°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 4326 Eindhoven (EIN) 20:00 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 190 Bulgaria Air FB 973 Varna (VAR) 20:40 planerad

21:00 10.04.2020

+10°C   Vindar: 1 m/s @ 292°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 27

22:00 10.04.2020

+10°C   Vindar: 1 m/s @ 292°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
Embraer 190 Bulgaria Air FB 364 Moscow (SVO) 22:30 planerad
Airbus A319 Bulgaria Air FB 852 London (LHR) 22:45 planerad

23:00 10.04.2020

+10°C   Vindar: 1 m/s @ 292°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 27 - 45 min.
Embraer 190 Bulgaria Air FB 974 Varna (VAR) 23:00 planerad
Embraer 190 Bulgaria Air FB 410 Vienna (VIE) 23:10 planerad
Airbus A320 Bulgaria Air FB 408 Brussels (BRU) 23:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 190 Bulgaria Air FB 979 Varna (VAR) 23:55 planerad

00:00 11.04.2020

+10°C   Vindar: 1 m/s @ 269°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 4416 Nice (NCE) 00:25 planerad

01:00 11.04.2020

+10°C   Vindar: 1 m/s @ 269°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Airbus A321 Wizz Air W6 4322 Beauvais/Tillé (BVA) 01:40 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 4406 Barcelona (BCN) 01:50 planerad

02:00 11.04.2020

+10°C   Vindar: 1 m/s @ 269°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Wizz Air W6 4304 London (LTN) 02:55 planerad

03:00 11.04.2020

+9°C   Vindar: 1 m/s @ 276°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 27

04:00 11.04.2020

+9°C   Vindar: 1 m/s @ 276°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 27

05:00 11.04.2020

+9°C   Vindar: 1 m/s @ 276°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 190 Bulgaria Air FB 980 Varna (VAR) 05:50 planerad

06:00 11.04.2020

+7°C   Vindar: 1 m/s @ 264°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 40 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 4301 London (LTN) 06:00 planerad
Airbus A319 Bulgaria Air FB 851 London (LHR) 06:40 planerad

07:00 11.04.2020

+7°C   Vindar: 1 m/s @ 264°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 0 min.
Embraer 190 Bulgaria Air FB 461 Amsterdam (AMS) 07:10 planerad
Airbus A320 Bulgaria Air FB 431 Paris (CDG) 07:10 planerad

08:00 11.04.2020

+7°C   Vindar: 1 m/s @ 264°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Holiday Europe 5Q 2701 Sharm el-Sheikh (SSH) 08:00 planerad

Andra datum

September, 2019

07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14