Sofia, Sofia (SOF / LBSF)

Planespotter’s tidtabell

12:00 06.07.2020


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 5 min.
Airbus A321 Wizz Air W6 4328 Brussels (CRL) 12:25 planerad
Embraer 190 LZ-FBB Bulgaria Air FB 406 Brussels (BRU) 12:30 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 4428 Tel Aviv (TLV) 12:35 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 9962 London (STN) 12:00 planerad

13:00 06.07.2020


ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 20 - 30 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 4332 Dortmund (DTM) 13:00 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 4302 London (LTN) 13:00 planerad
Airbus A319 Bulgaria Air FB 320 Berlin (TXL) 13:20 planerad
Bombardier CRJ900 Lufthansa LH 1702 Munich (MUC) 13:50 planerad
Airbus A320 LZ-FBE Bulgaria Air FB 462 Amsterdam (AMS) 13:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 7 - 10 min.
Airbus A321 Wizz Air W6 4437 Larnarca (LCA) 13:25 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 4319 Geneva (GVA) 13:35 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 2472 Budapest (BUD) 13:40 planerad

14:00 06.07.2020


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Bulgaria Air FB 432 Paris (CDG) 14:05 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 25 - 35 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 4325 Eindhoven (EIN) 14:00 planerad
Bombardier CRJ900 Lufthansa LH 1703 Munich (MUC) 14:35 planerad
Embraer 190 Bulgaria Air FB 977 Varna (VAR) 14:50 planerad

15:00 06.07.2020

+27°C   Vindar: 4 m/s @ 60°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 15 min.
Embraer 195 Austrian OS 797 Vienna (VIE) 15:15 planerad
ATR 42/72 Air Serbia JU 122 Belgrade (BEG) 15:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6044 Memmingen (FMM) 15:40 planerad
Airbus A320 Bulgaria Air FB 438 Frankfurt-am-Main (FRA) 15:50 planerad

16:00 06.07.2020

+27°C   Vindar: 4 m/s @ 60°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 6307 Cologne (CGN) 16:30 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 2471 Budapest (BUD) 16:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 20 - 25 min.
Embraer 195 Austrian OS 798 Vienna (VIE) 16:00 planerad
ATR 42/72 Air Serbia JU 123 Belgrade (BEG) 16:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6409 Madrid (MAD) 16:25 planerad
Embraer 190 Bulgaria Air FB 983 Burgas (BOJ) 16:40 planerad

17:00 06.07.2020

+27°C   Vindar: 4 m/s @ 60°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 22 - 40 min.
Embraer 190 Bulgaria Air FB 978 Varna (VAR) 17:10 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 4342 Bratislava (BTS) 17:15 planerad
Airbus A319 D-AISK Lufthansa LH 1430 Frankfurt-am-Main (FRA) 17:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 6793 Beauvais/Tillé (BVA) 17:20 planerad

18:00 06.07.2020

+27°C   Vindar: 4 m/s @ 60°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
Airbus A321 Wizz Air W6 4438 Larnarca (LCA) 18:30 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 4306 London (LTN) 18:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 30 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 4401 Madrid (MAD) 18:05 planerad
Airbus A319 D-AISK Lufthansa LH 1431 Frankfurt-am-Main (FRA) 18:35 planerad

19:00 06.07.2020

+26°C   Vindar: 3 m/s @ 66°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 7 - 10 min.
Embraer 190 Bulgaria Air FB 984 Burgas (BOJ) 19:00 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 4320 Geneva (GVA) 19:05 planerad
ATR 72 TAROM RO 297 Bucharest (OTP) 19:15 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A321 Wizz Air W6 4405 Barcelona (BCN) 19:15 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 4321 Beauvais/Tillé (BVA) 19:20 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 4415 Nice (NCE) 19:35 planerad
ATR 72 TAROM RO 298 Bucharest (OTP) 19:45 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 4399 London (LGW) 19:45 planerad

20:00 06.07.2020

+26°C   Vindar: 3 m/s @ 66°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 4326 Eindhoven (EIN) 20:00 planerad
Boeing 737-800 Turkish TK 1029 Istanbul (IST) 20:05 planerad
Airbus A320 Aegean A3 982 Athens (ATH) 20:20 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
Embraer 190 Bulgaria Air FB 973 Varna (VAR) 20:10 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 4363 Bologna (BLQ) 20:30 planerad

21:00 06.07.2020

+26°C   Vindar: 3 m/s @ 66°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Airbus A320 Aegean A3 983 Athens (ATH) 21:00 planerad
Boeing 737-800 Turkish TK 1030 Istanbul (IST) 21:10 planerad

22:00 06.07.2020

+22°C   Vindar: 2 m/s @ 45°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
Embraer 190 Bulgaria Air FB 974 Varna (VAR) 22:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1148 Berlin (SXF) 22:45 planerad

23:00 06.07.2020

+22°C   Vindar: 2 m/s @ 45°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 6794 Beauvais/Tillé (BVA) 23:40 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 1149 Berlin (SXF) 23:10 planerad

00:00 07.07.2020

+22°C   Vindar: 2 m/s @ 45°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 6410 Madrid (MAD) 00:15 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 4416 Nice (NCE) 00:25 planerad
Embraer 195 Austrian OS 799 Vienna (VIE) 00:30 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 4364 Bologna (BLQ) 00:40 planerad

01:00 07.07.2020

+19°C   Vindar: 1 m/s @ 26°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 7 - 10 min.
Airbus A321 Wizz Air W6 4322 Beauvais/Tillé (BVA) 01:40 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 4406 Barcelona (BCN) 01:50 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 4402 Madrid (MAD) 01:55 planerad

02:00 07.07.2020

+19°C   Vindar: 1 m/s @ 26°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Wizz Air W6 4400 London (LGW) 02:55 planerad

03:00 07.07.2020

+19°C   Vindar: 1 m/s @ 26°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

04:00 07.07.2020

+18°C   Vindar: 1 m/s @ 340°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 27

05:00 07.07.2020

+18°C   Vindar: 1 m/s @ 340°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 27

06:00 07.07.2020

+18°C   Vindar: 1 m/s @ 340°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 27

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 15 min.
Embraer 195 Austrian OS 800 Vienna (VIE) 06:00 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 4301 London (LTN) 06:00 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 4351 Bergamo (BGY) 06:00 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 4347 Saint-Petersburg (LED) 06:15 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 349 Souda (CHQ) 06:20 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 4427 Tel Aviv (TLV) 06:30 planerad

07:00 07.07.2020

+17°C   Vindar: 1 m/s @ 296°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 27

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 7 - 10 min.
Embraer 190 Bulgaria Air FB 971 Varna (VAR) 07:05 planerad
Airbus A319 Bulgaria Air FB 431 Paris (CDG) 07:10 planerad
Airbus A320 Bulgaria Air FB 461 Amsterdam (AMS) 07:10 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 4331 Dortmund (DTM) 07:10 planerad
Embraer 190 Bulgaria Air FB 491 Zurich (ZRH) 07:20 planerad

08:00 07.07.2020

+17°C   Vindar: 1 m/s @ 296°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 27

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Bulgaria Air FB 471 Madrid (MAD) 08:35 planerad

09:00 07.07.2020

+17°C   Vindar: 1 m/s @ 296°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 - 25 min.
ATR 72 TAROM RO 291 Bucharest (OTP) 09:20 planerad
Embraer 190 Bulgaria Air FB 972 Varna (VAR) 09:25 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 350 Souda (CHQ) 09:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 72 TAROM RO 292 Bucharest (OTP) 09:50 planerad

10:00 07.07.2020

+21°C   Vindar: 3 m/s @ 299°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Wizz Air W6 4352 Bergamo (BGY) 10:35 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 6405 Hamburg (HAM) 10:15 planerad
Embraer 190 Bulgaria Air FB 455 Milan (MXP) 10:20 planerad
Airbus A320 Bulgaria Air FB 301 Prague (PRG) 10:20 planerad

11:00 07.07.2020

+21°C   Vindar: 3 m/s @ 299°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 27

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Wizz Air W6 4305 London (LTN) 11:35 planerad

Andra datum

December, 2019

19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15