Sofia, Sofia (SOF / LBSF)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

11:00 20.02.2018

+30°C   Vindar: 4 m/s @ 280°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 15 min.
Embraer RJ145 Wind Rose Aviation Company 7W 755 Kiev (KBP) 11:20 planerad
Airbus A319 easyJet U2 8973 London (LGW) 11:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 9961 London (STN) 11:45 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 4366 Luqa (MLA) 11:45 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 4328 Brussels (CRL) 11:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 195 Austrian OS 806 Vienna (VIE) 11:05 planerad

12:00 20.02.2018

+30°C   Vindar: 4 m/s @ 280°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A319 easyJet U2 3159 London (STN) 12:00 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 4378 Copenhagen (CPH) 12:05 planerad
Airbus A320 Aeroflot SU 2060 Moscow (SVO) 12:10 planerad
Airbus A320 easyJet U2 1931 Manchester (MAN) 12:25 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 4332 Dortmund (DTM) 12:40 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 1702 Munich (MUC) 12:50 planerad
Embraer 190 Bulgaria Air FB 450 Rome (FCO) 12:50 planerad
Embraer 195 Austrian OS 795 Vienna (VIE) 12:50 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 20 min.
Embraer RJ145 Wind Rose Aviation Company 7W 756 Kiev (KBP) 12:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 9962 London (STN) 12:10 planerad
Airbus A319 easyJet U2 8974 London (LGW) 12:15 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 4325 Eindhoven (EIN) 12:35 planerad
Airbus A319 easyJet U2 3160 London (STN) 12:45 planerad

13:00 20.02.2018

+30°C   Vindar: 4 m/s @ 280°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 12 - 15 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 6330 Barcelona (BCN) 13:10 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6016 Dublin (DUB) 13:15 planerad
Airbus A320 British Airways BA 890 London (LHR) 13:15 planerad
Boeing 737-800 flydubai FZ 757 Dubai (DXB) 13:25 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 4410 Valencia (VLC) 13:25 planerad
Airbus A321 Lufthansa LH 1426 Frankfurt-am-Main (FRA) 13:40 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 4302 London (LTN) 13:55 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 20 min.
Airbus A320 easyJet U2 1932 Manchester (MAN) 13:10 planerad
Airbus A320 Aeroflot SU 2061 Moscow (SVO) 13:15 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 1703 Munich (MUC) 13:35 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6015 Dublin (DUB) 13:40 planerad
Embraer 190 Bulgaria Air FB 491 Zurich (ZRH) 13:40 planerad
Embraer 195 Austrian OS 796 Vienna (VIE) 13:40 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 4303 London (LTN) 13:40 planerad

14:00 20.02.2018

+6°C   Vindar: 3 m/s @ 119°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Bulgaria Air FB 462 Amsterdam (AMS) 14:00 planerad
Embraer 190 Bulgaria Air FB 432 Paris (CDG) 14:00 planerad
Embraer 170 LOT - Polish Airlines LO 631 Warsaw (WAW) 14:00 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 7 - 15 min.
Airbus A320 British Airways BA 891 London (LHR) 14:05 planerad
Boeing 737-800 flydubai FZ 758 Dubai (DXB) 14:10 planerad
Airbus A321 Lufthansa LH 1427 Frankfurt-am-Main (FRA) 14:25 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 4339 Memmingen (FMM) 14:30 planerad
Embraer 170 LOT - Polish Airlines LO 632 Warsaw (WAW) 14:40 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 4437 Larnarca (LCA) 14:40 planerad

15:00 20.02.2018

+6°C   Vindar: 3 m/s @ 119°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 25 min.
Embraer 190 Bulgaria Air FB 302 Prague (PRG) 15:05 planerad
Boeing 737-900 Turkish Airlines TK 1031 Istanbul (IST) 15:05 planerad
ATR Freighter Air Serbia JU 122 Belgrade (BEG) 15:30 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 55 min.
Embraer 190 Bulgaria Air FB 479 Málaga (AGP) 15:00 planerad
Embraer 190 Bulgaria Air FB 467 Palma Mallorca 15:55 planerad

16:00 20.02.2018

+6°C   Vindar: 3 m/s @ 119°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 6014 Eindhoven (EIN) 16:15 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 0 min.
ATR Freighter Air Serbia JU 123 Belgrade (BEG) 16:00 planerad
Boeing 737-900 Turkish Airlines TK 1032 Istanbul (IST) 16:00 planerad

17:00 20.02.2018

+6°C   Vindar: 3 m/s @ 119°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 35 min.
Embraer 175 LOT - Polish Airlines LO 633 Warsaw (WAW) 17:15 planerad
Embraer 195 Austrian OS 797 Vienna (VIE) 17:50 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 20 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 6335 Birmingham (BHX) 17:10 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6405 Hamburg (HAM) 17:30 planerad
Airbus A319 Bulgaria Air FB 407 Brussels (BRU) 17:50 planerad
Embraer 175 LOT - Polish Airlines LO 634 Warsaw (WAW) 17:55 planerad

18:00 20.02.2018

+4°C   Vindar: 4 m/s @ 118°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 20 min.
Embraer 195 Lufthansa LH 1704 Munich (MUC) 18:10 planerad
Airbus A320 easyJet U2 6985 Edinburgh (EDI) 18:25 planerad
Airbus A319 Bulgaria Air FB 472 Madrid (MAD) 18:45 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 4326 Eindhoven (EIN) 18:50 planerad
Embraer 190 Bulgaria Air FB 492 Zurich (ZRH) 18:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Embraer 195 Austrian OS 798 Vienna (VIE) 18:45 planerad
Embraer 195 Lufthansa LH 1705 Munich (MUC) 18:55 planerad

19:00 20.02.2018

+4°C   Vindar: 4 m/s @ 118°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 15 - 20 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 1730 London (STN) 19:10 planerad
ATR Freighter TAROM RO 297 Bucharest (OTP) 19:15 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 4340 Memmingen (FMM) 19:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1594 Berlin (SXF) 19:50 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 4438 Larnarca (LCA) 19:50 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 25 min.
Airbus A321 Wizz Air W6 4447 Varna (VAR) 19:00 planerad
Airbus A320 easyJet U2 6986 Edinburgh (EDI) 19:10 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1731 London (STN) 19:35 planerad
Airbus A319 Bulgaria Air FB 973 Varna (VAR) 19:45 planerad
Embraer 190 Bulgaria Air FB 807 Athens (ATH) 19:45 planerad
ATR Freighter TAROM RO 298 Bucharest (OTP) 19:45 planerad

20:00 20.02.2018

+4°C   Vindar: 4 m/s @ 118°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Airbus A321 Turkish Airlines TK 1029 Istanbul (IST) 20:20 planerad
Airbus A320 Qatar Airways QR 225 Doha (DOH) 20:25 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 1595 Berlin (SXF) 20:15 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 4375 Catania (CTA) 20:25 planerad

21:00 20.02.2018

+1°C   Vindar: 3 m/s @ 116°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Wizz Air W6 4448 Varna (VAR) 21:25 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Turkish Airlines TK 1030 Istanbul (IST) 21:15 planerad

22:00 20.02.2018

+1°C   Vindar: 3 m/s @ 116°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 25 min.
Airbus A320 Lufthansa LH 1428 Frankfurt-am-Main (FRA) 22:05 planerad
Airbus A319 Bulgaria Air FB 974 Varna (VAR) 22:30 planerad
Embraer 190 Bulgaria Air FB 468 Palma Mallorca 22:30 planerad
Embraer 190 Bulgaria Air FB 808 Athens (ATH) 22:55 planerad
Airbus A321 Lufthansa LH 1706 Munich (MUC) 22:55 planerad
Embraer 195 Austrian OS 799 Vienna (VIE) 22:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Qatar Airways QR 226 Doha (DOH) 22:45 planerad

23:00 20.02.2018

+1°C   Vindar: 3 m/s @ 116°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 27 - 45 min.
Embraer 190 Bulgaria Air FB 480 Málaga (AGP) 23:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6406 Hamburg (HAM) 23:10 planerad
Airbus A319 Bulgaria Air FB 408 Brussels (BRU) 23:55 planerad

00:00 21.02.2018

-1°C   Vindar: 3 m/s @ 120°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 6336 Birmingham (BHX) 00:20 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 4376 Catania (CTA) 00:35 planerad

01:00 21.02.2018

-1°C   Vindar: 3 m/s @ 120°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09

02:00 21.02.2018

-1°C   Vindar: 3 m/s @ 120°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 4304 London (LTN) 02:30 planerad

03:00 21.02.2018

-1°C   Vindar: 2 m/s @ 118°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09

04:00 21.02.2018

-1°C   Vindar: 2 m/s @ 118°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09

05:00 21.02.2018

-1°C   Vindar: 2 m/s @ 118°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09

06:00 21.02.2018

-2°C   Vindar: 2 m/s @ 120°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 09

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 15 - 30 min.
Airbus A321 Lufthansa LH 1707 Munich (MUC) 06:00 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 4301 London (LTN) 06:00 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 1429 Frankfurt-am-Main (FRA) 06:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6308 Roma (CIA) 06:40 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 4427 Tel Aviv (TLV) 06:55 planerad

07:00 21.02.2018

-2°C   Vindar: 2 m/s @ 120°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 09

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 7 - 10 min.
Embraer 190 Bulgaria Air FB 431 Paris (CDG) 07:00 planerad
Airbus A320 Bulgaria Air FB 461 Amsterdam (AMS) 07:00 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 4355 Rome (FCO) 07:00 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 4323 Bâle/Mulhouse (BSL) 07:10 planerad
Airbus A319 Bulgaria Air FB 971 Varna (VAR) 07:15 planerad

08:00 21.02.2018

-2°C   Vindar: 2 m/s @ 120°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Turkish Airlines TK 1027 Istanbul (IST) 08:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 6013 Eindhoven (EIN) 08:00 planerad
Embraer 195 Austrian OS 800 Vienna (VIE) 08:05 planerad

09:00 21.02.2018

-2°C   Vindar: 2 m/s @ 116°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 17 - 20 min.
ATR Freighter TAROM RO 291 Bucharest (OTP) 09:20 planerad
Airbus A319 Bulgaria Air FB 972 Varna (VAR) 09:40 planerad
Embraer 195 Austrian OS 805 Vienna (VIE) 09:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 - 15 min.
Embraer 190 Bulgaria Air FB 807 Athens (ATH) 09:30 planerad
Airbus A321 Turkish Airlines TK 1028 Istanbul (IST) 09:45 planerad
ATR Freighter TAROM RO 292 Bucharest (OTP) 09:50 planerad

10:00 21.02.2018

-2°C   Vindar: 2 m/s @ 116°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 6410 Madrid (MAD) 10:45 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6309 Roma (CIA) 10:50 planerad

Andra datum

January, 2018

19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23