Burgas, Burgas (BOJ / LBBG)

Planespotter’s tidtabell

11:00 09.07.2020

12:00 09.07.2020

+25°C   Vindar: 5 m/s @ 74°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

13:00 09.07.2020

+25°C   Vindar: 5 m/s @ 74°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 BH Air 8H 5560 Grimsby (HUY) 13:40 planerad
Airbus A321 Wizz Air UK W9 4552 London (LTN) 13:45 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 Wind Rose Aviation Company 7W 332 Dnipropetrovsk (DNK) 13:40 planerad

14:00 09.07.2020

+25°C   Vindar: 5 m/s @ 74°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ200 Severstal Aircompany D2 155 Cherepovets (CEE) 14:10 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Wizz Air UK W9 4551 London (LTN) 14:30 planerad

15:00 09.07.2020

+25°C   Vindar: 5 m/s @ 86°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 35 min.
Airbus A320 BH Air 8H 5572 Belfast (BFS) 15:10 planerad
Boeing 737-800 SmartWings QS 1178 Prague (PRG) 15:45 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 - 30 min.
Bombardier CRJ200 Severstal Aircompany D2 156 Cherepovets (CEE) 15:00 planerad
Airbus A320 BH Air 8H 5561 Norwich (NWI) 15:10 planerad
Airbus A320 BH Air 8H 5513 Doncaster (DSA) 15:40 planerad

16:00 09.07.2020

+25°C   Vindar: 5 m/s @ 86°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 190 Bulgaria Air FB 983 Sofia (SOF) 16:00 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 min.
Airbus A320 BH Air 8H 5545 Glasgow (GLA) 16:20 planerad
Boeing 737-800 SmartWings QS 1179 Prague (PRG) 16:30 planerad
Embraer 190 Bulgaria Air FB 984 Sofia (SOF) 16:40 planerad

17:00 09.07.2020

+25°C   Vindar: 5 m/s @ 86°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

18:00 09.07.2020

+24°C   Vindar: 5 m/s @ 100°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

19:00 09.07.2020

+24°C   Vindar: 5 m/s @ 100°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-300 Blue Dart Aviation Ltd. BZ 562 Tel Aviv (TLV) 19:00 planerad

20:00 09.07.2020

+24°C   Vindar: 5 m/s @ 100°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-300 Blue Dart Aviation Ltd. BZ 561 Tel Aviv (TLV) 20:00 planerad

21:00 09.07.2020

+21°C   Vindar: 3 m/s @ 97°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

22:00 09.07.2020

+21°C   Vindar: 3 m/s @ 97°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 20 min.
Airbus A320 Aer Lingus EI 376 Dublin (DUB) 22:20 planerad
Airbus A320 BH Air 8H 5562 Norwich (NWI) 22:40 planerad

23:00 09.07.2020

+21°C   Vindar: 3 m/s @ 97°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 BH Air 8H 5514 Doncaster (DSA) 23:40 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Aer Lingus EI 377 Dublin (DUB) 23:10 planerad

00:00 10.07.2020

+19°C   Vindar: 1 m/s @ 42°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 BH Air 8H 5546 Glasgow (GLA) 00:50 planerad

01:00 10.07.2020

+19°C   Vindar: 1 m/s @ 42°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

02:00 10.07.2020

+19°C   Vindar: 1 m/s @ 42°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

03:00 10.07.2020

+18°C   Vindar: 2 m/s @ 353°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

04:00 10.07.2020

+18°C   Vindar: 2 m/s @ 353°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

05:00 10.07.2020

+18°C   Vindar: 2 m/s @ 353°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-900 SkyUP PQ 871 Kiev (KBP) 05:40 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 BH Air 8H 5531 Aberdeen (ABZ) 05:50 planerad
Airbus A320 BH Air 8H 5571 Belfast (BFS) 05:55 planerad

06:00 10.07.2020

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 352°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-900 SkyUP PQ 872 Kiev (KBP) 06:40 planerad

07:00 10.07.2020

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 352°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 BH Air 8H 5595 Edinburgh (EDI) 07:10 planerad

08:00 10.07.2020

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 352°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

09:00 10.07.2020

+23°C   Vindar: 5 m/s @ 44°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 12 - 15 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 7314 Vienna (VIE) 09:25 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 1261 Katowice (KTW) 09:40 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9790 Düsseldorf (DUS) 09:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 7315 Vienna (VIE) 09:50 planerad

10:00 10.07.2020

+23°C   Vindar: 5 m/s @ 44°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Luxair LG 811 Luxembourg (LUX) 10:40 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 1562 Warsaw (WAW) 10:10 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 7791 Hamburg (HAM) 10:30 planerad

Andra datum

December, 2019

22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14