Tirana Mother Teresa, Tirana (TIA / LATI)

Planespotter’s tidtabell

09:00 21.02.2020

+8°C   Vindar: 1 m/s @ 110°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Air Albania ZB 2002 Rome (FCO) 09:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
Airbus A319 Air Albania ZB 1001 Istanbul (IST) 09:20 planerad
Boeing 737-800 PH-HXE Transavia HV 5742 Amsterdam (AMS) 09:40 planerad

10:00 21.02.2020

+9°C   Vindar: 4 m/s @ 37°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 20 min.
Airbus A320 Alitalia AZ 582 Rome (FCO) 10:35 planerad
Boeing 737 Blue Panorama BV 2228 Bologna (BLQ) 10:55 planerad

11:00 21.02.2020

+9°C   Vindar: 4 m/s @ 37°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 22 - 40 min.
Boeing 737 Blue Panorama BV 2224 Venice (VCE) 11:05 planerad
Boeing 737 Blue Panorama Airlines BV 3352 Rimini (RMI) 11:05 planerad
Boeing 737 Blue Panorama BV 2330 Milan (MXP) 11:10 planerad
Boeing 737-400 Albawings 2B 268 Firenze (FLR) 11:50 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 20 min.
Airbus A319 Air Albania ZB 2003 Milan (MXP) 11:15 planerad
Airbus A320 Alitalia AZ 585 Rome (FCO) 11:25 planerad
Boeing 737 Blue Panorama BV 2241 Genova (GOA) 11:45 planerad
Boeing 737 Blue Panorama BV 2233 Bergamo (BGY) 11:45 planerad

12:00 21.02.2020

+9°C   Vindar: 4 m/s @ 37°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 25 min.
Boeing 737 Blue Panorama Airlines BV 3267 Firenze (FLR) 12:00 planerad
Boeing 737 Blue Panorama BV 2235 Verona (VRN) 12:05 planerad
Boeing 737-400 Albawings 2B 225 Venice (VCE) 12:30 planerad
Boeing 737-400 Albawings 2B 351 Rimini (RMI) 12:45 planerad

13:00 21.02.2020

+11°C   Vindar: 4 m/s @ 356°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 D-ACKE Lufthansa LH 1424 Frankfurt-am-Main (FRA) 13:10 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 D-ACKE Lufthansa LH 1425 Frankfurt-am-Main (FRA) 13:50 planerad

14:00 21.02.2020

+11°C   Vindar: 4 m/s @ 356°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 17 - 25 min.
Airbus A320 Austrian OS 847 Vienna (VIE) 14:20 planerad
ATR 42/72 Air Serbia JU 212 Belgrade (BEG) 14:30 planerad
Airbus A319 Alitalia AZ 584 Rome (FCO) 14:55 planerad

15:00 21.02.2020

+11°C   Vindar: 4 m/s @ 356°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 190 TUI fly TB 2953 Brussels (BRU) 15:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 45 min.
Airbus A320 Austrian OS 848 Vienna (VIE) 15:00 planerad
ATR 42/72 Air Serbia JU 213 Belgrade (BEG) 15:00 planerad
Airbus A319 Alitalia AZ 583 Rome (FCO) 15:45 planerad

16:00 21.02.2020

+11°C   Vindar: 6 m/s @ 325°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737 Blue Panorama BV 2232 Bergamo (BGY) 16:00 planerad
Boeing 737 Blue Panorama BV 2234 Verona (VRN) 16:00 planerad
Boeing 737 Blue Panorama BV 2240 Genova (GOA) 16:00 planerad
Boeing 737 Blue Panorama Airlines BV 3268 Firenze (FLR) 16:05 planerad
Boeing 737-400 Albawings 2B 352 Rimini (RMI) 16:20 planerad
Boeing 737-400 Albawings 2B 224 Venice (VCE) 16:30 planerad
Airbus A319 Air Albania ZB 2004 Milan (MXP) 16:30 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 min.
Boeing 737 Blue Panorama BV 2221 Milan (MXP) 16:45 planerad
Boeing 737 Blue Panorama BV 2227 Rome (FCO) 16:45 planerad
Embraer 190 OO-SRO TUI fly TB 2954 Brussels (BRU) 16:50 planerad
Boeing 737 Blue Panorama BV 2231 Pisa (PSA) 16:50 planerad

17:00 21.02.2020

+11°C   Vindar: 6 m/s @ 325°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Aegean Airlines A3 972 Athens (ATH) 17:20 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-400 Albawings 2B 230 Pisa (PSA) 17:10 planerad
Boeing 737 Blue Panorama Airlines BV 3823 Bari (BRI) 17:15 planerad

18:00 21.02.2020

+11°C   Vindar: 6 m/s @ 325°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 min.
Airbus A320 Aegean Airlines A3 973 Athens (ATH) 18:00 planerad
Boeing 737-400 Albawings 2B 353 Bari (BRI) 18:00 planerad
Airbus A319 Monarch Airlines ZB 2005 Bologna (BLQ) 18:20 planerad

19:00 21.02.2020

+10°C   Vindar: 5 m/s @ 359°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 Blue Panorama Airlines BV 3824 Bari (BRI) 19:25 planerad

20:00 21.02.2020

+10°C   Vindar: 5 m/s @ 359°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 25 min.
Airbus A319 Air Albania ZB 1004 Istanbul (IST) 20:00 planerad
Boeing 737-400 Albawings 2B 354 Bari (BRI) 20:25 planerad
Boeing 737 Blue Panorama Airlines BV 2226 Rome (FCO) 20:30 planerad
Airbus A321 Wizz Air UK W9 4465 London (LTN) 20:30 planerad
Boeing 737 Blue Panorama BV 2230 Pisa (PSA) 20:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Air Albania ZB 1003 Istanbul (IST) 20:55 planerad

21:00 21.02.2020

+10°C   Vindar: 5 m/s @ 359°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 7 - 10 min.
Boeing 737-400 Albawings 2B 231 Pisa (PSA) 21:20 planerad
Boeing 737 Blue Panorama BV 2220 Milan (MXP) 21:25 planerad
Airbus A320 Pegasus PC 281 Istanbul (SAW) 21:35 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Wizz Air UK W9 4466 London (LTN) 21:15 planerad

22:00 21.02.2020

+9°C   Vindar: 4 m/s @ 39°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 D-ACKF Lufthansa LH 1454 Frankfurt-am-Main (FRA) 22:45 planerad
Airbus A319 Monarch Airlines ZB 2006 Bologna (BLQ) 22:45 planerad

23:00 21.02.2020

+9°C   Vindar: 4 m/s @ 39°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Alitalia AZ 510 Rome (FCO) 23:25 planerad

00:00 22.02.2020

+9°C   Vindar: 4 m/s @ 39°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35

01:00 22.02.2020

+9°C   Vindar: 6 m/s @ 37°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 42/72 Air Serbia JU 216 Belgrade (BEG) 01:35 planerad

02:00 22.02.2020

+9°C   Vindar: 6 m/s @ 37°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Pegasus PC 282 Istanbul (SAW) 02:25 planerad

03:00 22.02.2020

+9°C   Vindar: 6 m/s @ 37°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35

04:00 22.02.2020

+8°C   Vindar: 8 m/s @ 25°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 42/72 Air Serbia JU 217 Belgrade (BEG) 04:10 planerad

05:00 22.02.2020

+8°C   Vindar: 8 m/s @ 25°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 25 min.
Airbus A320 Alitalia AZ 507 Rome (FCO) 05:25 planerad
Airbus A319 Monarch Airlines ZB 2001 Rome (FCO) 05:50 planerad

06:00 22.02.2020

+8°C   Vindar: 8 m/s @ 25°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Bombardier CRJ900 Lufthansa LH 1455 Frankfurt-am-Main (FRA) 06:20 planerad
Boeing 737 Blue Panorama BV 2331 Milan (MXP) 06:30 planerad

07:00 22.02.2020

+8°C   Vindar: 8 m/s @ 53°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 min.
Boeing 737 Blue Panorama BV 2229 Bologna (BLQ) 07:00 planerad
Boeing 737 Blue Panorama Airlines BV 2225 Venice (VCE) 07:15 planerad
Boeing 737 Blue Panorama Airlines BV 3195 Ancona (AOI) 07:30 planerad
Boeing 737-400 Albawings 2B 312 Heraklion (HER) 07:45 planerad

08:00 22.02.2020

+8°C   Vindar: 8 m/s @ 53°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 2233 Budapest (BUD) 08:20 planerad
Airbus A319 Monarch Airlines ZB 1002 Istanbul (IST) 08:25 planerad

Andra datum

August, 2019

05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17