Tirana Mother Teresa, Tirana (TIA / LATI)

Planespotter’s tidtabell

09:00 09.07.2020

+25°C   Vindar: 1 m/s @ 150°   Moln/himmel few börja från en höjd av 2070 m   Uppskattad bana: 17

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 3846 Bergamo (BGY) 09:10 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 30 min.
Airbus A319 Air Albania ZB 1001 Istanbul (IST) 09:20 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 3845 Bergamo (BGY) 09:50 planerad

10:00 09.07.2020


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 5 min.
Boeing 737 Blue Panorama BV 3196 Ancona (AOI) 10:50 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 3842 Dortmund (DTM) 10:50 planerad
Boeing 737 Blue Panorama BV 2228 Bologna (BLQ) 10:55 planerad

11:00 09.07.2020

+27°C   Vindar: 2 m/s @ 338°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 5 min.
Boeing 737 Blue Panorama BV 2224 Venice (VCE) 11:05 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 3854 Pisa (PSA) 11:05 planerad
Boeing 737 Blue Panorama BV 2330 Milan (MXP) 11:10 planerad
Airbus A319 Air Albania ZB 2002 Rome (FCO) 11:15 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 3841 Dortmund (DTM) 11:30 planerad
Airbus A321 Wizz Air UK W9 4466 London (LTN) 11:35 planerad
Boeing 737 Blue Panorama BV 2247 Torino (TRN) 11:40 planerad
Boeing 737 Blue Panorama BV 2233 Bergamo (BGY) 11:45 planerad

12:00 09.07.2020

+27°C   Vindar: 2 m/s @ 338°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 3850 Verona (VRN) 12:30 planerad
Airbus A319 Air Albania ZB 2008 Bergamo (BGY) 12:35 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 12 - 15 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 3853 Pisa (PSA) 12:00 planerad
Boeing 737 Blue Panorama BV 2235 Verona (VRN) 12:05 planerad
Airbus A319 Air Albania ZB 2003 Milan (MXP) 12:15 planerad
Boeing 737 Blue Panorama BV 3273 Perugia (PEG) 12:15 planerad
Boeing 737-400 Albawings 2B 225 Venice (VCE) 12:30 planerad
Boeing 737-400 Albawings 2B 273 Perugia (PEG) 12:45 planerad

13:00 09.07.2020

+27°C   Vindar: 2 m/s @ 338°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 2234 Budapest (BUD) 13:10 planerad

14:00 09.07.2020

+27°C   Vindar: 2 m/s @ 338°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 42/72 Air Serbia JU 212 Belgrade (BEG) 14:30 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Air Albania ZB 2009 Pisa (PSA) 14:25 planerad

15:00 09.07.2020

+30°C   Vindar: 5 m/s @ 310°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A320 easyJet U2 1309 Geneva (GVA) 15:30 planerad
Airbus A320 Pegasus PC 283 Istanbul (SAW) 15:35 planerad
Boeing 737 Blue Panorama BV 3274 Perugia (PEG) 15:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 42/72 Air Serbia JU 213 Belgrade (BEG) 15:00 planerad

16:00 09.07.2020

+30°C   Vindar: 5 m/s @ 310°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737 Blue Panorama BV 2232 Bergamo (BGY) 16:00 planerad
Boeing 737 Blue Panorama BV 2234 Verona (VRN) 16:00 planerad
Boeing 737 Blue Panorama BV 2246 Torino (TRN) 16:05 planerad
Boeing 737-400 Albawings 2B 274 Perugia (PEG) 16:20 planerad
Boeing 737-400 Albawings 2B 224 Venice (VCE) 16:30 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 15 - 20 min.
Airbus A320 easyJet U2 1310 Geneva (GVA) 16:10 planerad
Airbus A320 Pegasus PC 284 Istanbul (SAW) 16:30 planerad
Boeing 737 Blue Panorama BV 2221 Milan (MXP) 16:45 planerad
Boeing 737 Blue Panorama BV 3625 Treviso (TSF) 16:45 planerad
Boeing 737 Blue Panorama BV 2227 Rome (FCO) 16:45 planerad
Boeing 737 Blue Panorama BV 2231 Pisa (PSA) 16:50 planerad

17:00 09.07.2020

+30°C   Vindar: 5 m/s @ 310°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Aegean A3 972 Athens (ATH) 17:30 planerad
Airbus A319 Air Albania ZB 2004 Milan (MXP) 17:30 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
Boeing 737-400 Albawings 2B 230 Pisa (PSA) 17:10 planerad
Boeing 737-400 Albawings 2B 911 London (STN) 17:30 planerad

18:00 09.07.2020

+29°C   Vindar: 5 m/s @ 310°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Airbus A319 Air Albania ZB 2010 Pisa (PSA) 18:30 planerad
Boeing 737-700 TUI fly TB 2951 Brussels (BRU) 18:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
Airbus A320 Aegean A3 973 Athens (ATH) 18:10 planerad
Airbus A319 Air Albania ZB 2005 Bologna (BLQ) 18:30 planerad

19:00 09.07.2020

+29°C   Vindar: 5 m/s @ 310°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Transavia France TO 4298 Paris (ORY) 19:20 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
Airbus A319 Air Albania ZB 2011 Verona (VRN) 19:30 planerad
Boeing 737-700 TUI fly TB 2952 Brussels (BRU) 19:50 planerad

20:00 09.07.2020

+29°C   Vindar: 5 m/s @ 310°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 12 - 25 min.
Airbus A319 Air Albania ZB 1004 Istanbul (IST) 20:00 planerad
Airbus A320 easyJet U2 2793 Milan (MXP) 20:05 planerad
Boeing 737 Blue Panorama BV 2226 Rome (FCO) 20:30 planerad
Boeing 737 Blue Panorama BV 3626 Treviso (TSF) 20:45 planerad
Boeing 737 Blue Panorama BV 2230 Pisa (PSA) 20:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 25 - 40 min.
Boeing 737-800 Transavia France TO 4299 Paris (ORY) 20:05 planerad
Airbus A320 easyJet U2 2794 Milan (MXP) 20:45 planerad
Airbus A319 Air Albania ZB 1003 Istanbul (IST) 20:55 planerad

21:00 09.07.2020

+24°C   Vindar: 1 m/s @ 338°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-400 Albawings 2B 231 Pisa (PSA) 21:20 planerad
Boeing 737 Blue Panorama BV 2220 Milan (MXP) 21:25 planerad

22:00 09.07.2020

+24°C   Vindar: 1 m/s @ 338°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Air Albania ZB 2006 Bologna (BLQ) 22:55 planerad

23:00 09.07.2020

+24°C   Vindar: 1 m/s @ 338°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35

00:00 10.07.2020

+22°C   Vindar: 1 m/s @ 109°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Airbus A319 Air Albania ZB 2012 Verona (VRN) 00:10 planerad
Boeing 737-400 Albawings 2B 912 London (STN) 00:15 planerad

01:00 10.07.2020

+22°C   Vindar: 1 m/s @ 109°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17

02:00 10.07.2020

+22°C   Vindar: 1 m/s @ 109°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17

03:00 10.07.2020

+21°C   Vindar: 2 m/s @ 79°   Moln/himmel clear

04:00 10.07.2020

+21°C   Vindar: 2 m/s @ 79°   Moln/himmel clear

05:00 10.07.2020

+21°C   Vindar: 2 m/s @ 79°   Moln/himmel clear

06:00 10.07.2020

+20°C   Vindar: 2 m/s @ 76°   Moln/himmel clear

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 Blue Panorama BV 2331 Milan (MXP) 06:30 planerad

07:00 10.07.2020

+20°C   Vindar: 2 m/s @ 76°   Moln/himmel clear

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 25 - 35 min.
Boeing 737 Blue Panorama BV 2229 Bologna (BLQ) 07:00 planerad
Boeing 737 Blue Panorama BV 3351 Rimini (RMI) 07:15 planerad
Boeing 737 Blue Panorama BV 2225 Venice (VCE) 07:15 planerad
Airbus A319 Air Albania ZB 2001 Rome (FCO) 07:15 planerad
Boeing 737-400 Albawings 2B 267 Firenze (FLR) 07:50 planerad

08:00 10.07.2020

+20°C   Vindar: 2 m/s @ 76°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 30 min.
Airbus A319 Air Albania ZB 1002 Istanbul (IST) 08:25 planerad
Airbus A320 Edelweiss Air WK 412 Zurich (ZRH) 08:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Air Albania ZB 2007 Bergamo (BGY) 08:05 planerad

Andra datum

December, 2019

22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16