Tirana Mother Teresa, Tirana (TIA / LATI)

Planespotter’s tidtabell

07:00 10.04.2020

+5°C   Vindar: 2 m/s @ 160°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 25 - 35 min.
Boeing 737 Blue Panorama BV 2229 Bologna (BLQ) 07:00 planerad
Boeing 737 Blue Panorama BV 3351 Rimini (RMI) 07:15 planerad
Boeing 737 Blue Panorama BV 2225 Venice (VCE) 07:15 planerad
Boeing 737-400 Albawings 2B 267 Firenze (FLR) 07:50 planerad

08:00 10.04.2020

+8°C   Vindar: 1 m/s @ 97°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 20 min.
Airbus A319 Air Albania ZB 1002 Istanbul (IST) 08:25 planerad
Boeing 737-800 TUI fly TB 2951 Brussels (BRU) 08:45 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Air Albania ZB 2007 Bergamo (BGY) 08:05 planerad

09:00 10.04.2020

+8°C   Vindar: 1 m/s @ 97°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Air Albania ZB 2002 Rome (FCO) 09:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
Airbus A319 Air Albania ZB 1001 Istanbul (IST) 09:20 planerad
Boeing 737-800 TUI fly TB 2952 Brussels (BRU) 09:40 planerad

10:00 10.04.2020

+8°C   Vindar: 1 m/s @ 97°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 Blue Panorama BV 2228 Bologna (BLQ) 10:55 planerad

11:00 10.04.2020

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 316°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 22 - 40 min.
Boeing 737 Blue Panorama BV 3352 Rimini (RMI) 11:05 planerad
Boeing 737 Blue Panorama BV 2224 Venice (VCE) 11:05 planerad
Boeing 737 Blue Panorama BV 2330 Milan (MXP) 11:10 planerad
Boeing 737-400 Albawings 2B 268 Firenze (FLR) 11:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 30 min.
Airbus A319 Air Albania ZB 2003 Milan (MXP) 11:15 planerad
Boeing 737 Blue Panorama BV 2233 Bergamo (BGY) 11:45 planerad
Boeing 737 Blue Panorama BV 2241 Genova (GOA) 11:45 planerad

12:00 10.04.2020

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 316°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Air Albania ZB 2008 Bergamo (BGY) 12:35 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 25 min.
Boeing 737 Blue Panorama BV 3267 Firenze (FLR) 12:00 planerad
Boeing 737 Blue Panorama BV 2235 Verona (VRN) 12:05 planerad
Boeing 737-400 Albawings 2B 225 Venice (VCE) 12:30 planerad
Boeing 737-400 Albawings 2B 351 Rimini (RMI) 12:45 planerad

13:00 10.04.2020

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 316°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35

14:00 10.04.2020

+16°C   Vindar: 3 m/s @ 303°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Air Albania ZB 2009 Pisa (PSA) 14:25 planerad

15:00 10.04.2020

+16°C   Vindar: 3 m/s @ 303°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35

16:00 10.04.2020

+16°C   Vindar: 3 m/s @ 303°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737 Blue Panorama BV 2232 Bergamo (BGY) 16:00 planerad
Boeing 737 Blue Panorama BV 2234 Verona (VRN) 16:00 planerad
Boeing 737 Blue Panorama BV 2240 Genova (GOA) 16:00 planerad
Boeing 737 Blue Panorama BV 3268 Firenze (FLR) 16:05 planerad
Boeing 737-400 Albawings 2B 352 Rimini (RMI) 16:20 planerad
Boeing 737-400 Albawings 2B 224 Venice (VCE) 16:30 planerad
Airbus A319 Air Albania ZB 2004 Milan (MXP) 16:30 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 5 min.
Boeing 737 Blue Panorama BV 2221 Milan (MXP) 16:45 planerad
Boeing 737 Blue Panorama BV 2227 Rome (FCO) 16:45 planerad
Boeing 737 Blue Panorama BV 2231 Pisa (PSA) 16:50 planerad

17:00 10.04.2020

+17°C   Vindar: 3 m/s @ 315°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-400 Albawings 2B 230 Pisa (PSA) 17:10 planerad
Boeing 737 Blue Panorama BV 3823 Bari (BRI) 17:15 planerad

18:00 10.04.2020

+17°C   Vindar: 3 m/s @ 315°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Air Albania ZB 2010 Pisa (PSA) 18:30 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
Boeing 737-400 Albawings 2B 353 Bari (BRI) 18:00 planerad
Airbus A319 Air Albania ZB 2005 Bologna (BLQ) 18:20 planerad

19:00 10.04.2020

+17°C   Vindar: 3 m/s @ 315°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 Blue Panorama BV 3824 Bari (BRI) 19:25 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Air Albania ZB 2011 Verona (VRN) 19:30 planerad

20:00 10.04.2020

+15°C   Vindar: 1 m/s @ 348°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 12 - 25 min.
Airbus A319 Air Albania ZB 1004 Istanbul (IST) 20:00 planerad
Airbus A319 easyJet U2 2793 Milan (MXP) 20:05 planerad
Boeing 737-400 Albawings 2B 354 Bari (BRI) 20:25 planerad
Boeing 737 Blue Panorama BV 2226 Rome (FCO) 20:30 planerad
Boeing 737 Blue Panorama BV 2230 Pisa (PSA) 20:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Airbus A319 easyJet U2 2794 Milan (MXP) 20:45 planerad
Airbus A319 Air Albania ZB 1003 Istanbul (IST) 20:55 planerad

21:00 10.04.2020

+15°C   Vindar: 1 m/s @ 348°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-400 Albawings 2B 231 Pisa (PSA) 21:20 planerad
Boeing 737 Blue Panorama BV 2220 Milan (MXP) 21:25 planerad

22:00 10.04.2020

+15°C   Vindar: 1 m/s @ 348°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Air Albania ZB 2006 Bologna (BLQ) 22:45 planerad

23:00 10.04.2020

+14°C   Vindar: 1 m/s @ 129°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17

00:00 11.04.2020

+14°C   Vindar: 1 m/s @ 129°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Air Albania ZB 2012 Verona (VRN) 00:10 planerad

01:00 11.04.2020

+14°C   Vindar: 1 m/s @ 129°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17

02:00 11.04.2020

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 104°   Moln/himmel clear

03:00 11.04.2020

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 104°   Moln/himmel clear

04:00 11.04.2020

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 104°   Moln/himmel clear

05:00 11.04.2020

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 92°   Moln/himmel clear

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Air Albania ZB 2001 Rome (FCO) 05:50 planerad

06:00 11.04.2020

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 92°   Moln/himmel clear

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 Blue Panorama BV 2331 Milan (MXP) 06:30 planerad

Andra datum

September, 2019

07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14