McGhee Tyson, Knoxville (TYS / KTYS)

Planespotter’s tidtabell

18:00 24.06.2019

+29°C   Vindar: 7 m/s @ 220°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 4570 m   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 3 - 7 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4421 Bangor (BGR) 18:36 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 586 Denver (DEN) 18:40 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4743 Washington 18:42 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3422 Miami (MIA) 18:43 planerad
Bombardier CRJ900 Aeromexico AM 4866 Atlanta 18:50 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 6 - 15 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5017 New York (LGA) 18:02 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3313 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:05 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3064 Chicago (ORD) 18:20 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5046 Washington (DCA) 18:26 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2869 Charlotte 18:26 planerad

19:00 24.06.2019

+21°C   Vindar: 5 m/s @ 249°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 11 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5069 Atlanta 19:12 planerad
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 1843 Detroit 19:19 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5089 Charlotte 19:20 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3372 Detroit 19:21 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4914 Philadelphia 19:31 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3064 Chicago (ORD) 19:31 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3977 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:32 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 422 Punta Gorda 19:37 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3039 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:48 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5477 Philadelphia 19:53 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 7 - 9 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4421 Miami 19:06 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3422 Miami 19:08 planerad
Bombardier CRJ900 Air France AF 2221 Atlanta 19:15 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 4546 Atlanta 19:18 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3897 Washington 19:26 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4256 Washington 19:35 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 587 Denver (DEN) 19:43 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5069 Atlanta 19:47 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3977 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:55 planerad

20:00 24.06.2019

+21°C   Vindar: 5 m/s @ 249°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 18 - 30 min.
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 4475 Atlanta 20:05 planerad
Bombardier CRJ900 Air France AF 2449 Atlanta 20:12 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4370 New York (LGA) 20:42 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 12 - 14 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3199 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:01 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5089 Charlotte 20:15 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3015 Chicago (ORD) 20:21 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4914 Philadelphia 20:33 planerad

21:00 24.06.2019

+21°C   Vindar: 5 m/s @ 249°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 24 - 45 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5634 Charlotte 21:00 planerad
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 1847 Detroit 21:45 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3392 Detroit 21:49 planerad

22:00 24.06.2019

+20°C   Vindar: 3 m/s @ 248°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 12 - 14 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 691 Atlanta 22:05 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5484 Washington 22:07 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Air France AF 2582 Atlanta 22:18 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 413 Fort Lauderdale (FLL) 22:32 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3280 Minneapolis (MSP) 22:45 planerad

23:00 24.06.2019

+20°C   Vindar: 3 m/s @ 248°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 4 - 9 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3413 New York (LGA) 23:19 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5536 Charlotte 23:20 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2229 Atlanta 23:25 planerad
Bombardier CRJ900 Aeromexico AM 3713 Atlanta 23:29 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5485 Minneapolis (MSP) 23:38 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2945 Chicago 23:40 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2949 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:45 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2980 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:47 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3434 Miami (MIA) 23:51 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3881 Chattanooga 23:54 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4700 Miami (MIA) 23:59 planerad

00:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 3 m/s @ 248°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 46 min.
Bombardier CRJ Air Canada AC 4257 Washington 00:09 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3049 Chicago (ORD) 00:55 planerad

01:00 25.06.2019

+19°C   Vindar: 3 m/s @ 231°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23L, 23R

02:00 25.06.2019

+19°C   Vindar: 3 m/s @ 231°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23L, 23R

03:00 25.06.2019

+19°C   Vindar: 3 m/s @ 231°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23L, 23R

04:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 2 m/s @ 237°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23L, 23R

05:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 2 m/s @ 237°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23L, 23R

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 12 - 21 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5620 Philadelphia (PHL) 05:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5470 Charlotte 05:21 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3448 Miami (MIA) 05:40 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5018 Washington 05:45 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5239 Atlanta 05:50 planerad

06:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 2 m/s @ 237°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23L, 23R

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 7 - 11 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3935 Detroit 06:00 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2942 Chicago (ORD) 06:00 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3417 Detroit 06:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4361 New York (LGA) 06:16 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2948 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:20 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3040 Chicago (ORD) 06:31 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3259 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:40 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5247 Minneapolis (MSP) 06:46 planerad

07:00 25.06.2019

+21°C   Vindar: 2 m/s @ 222°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23L, 23R

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 6 - 28 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1548 Atlanta 07:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4699 Miami (MIA) 07:05 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5072 Charlotte 07:12 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3462 Detroit (DTW) 07:40 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 3527 Minneapolis (MSP) 07:43 planerad

08:00 25.06.2019

+21°C   Vindar: 2 m/s @ 222°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23L, 23R

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 462 Newark (EWR) 08:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Aeromexico AM 4512 Atlanta 08:05 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3290 New York (LGA) 08:05 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3856 Chicago (ORD) 08:05 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5301 Atlanta 08:20 planerad

09:00 25.06.2019

+21°C   Vindar: 2 m/s @ 222°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 - 27 min.
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2951 Chicago 09:14 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5030 Atlanta 09:41 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4741 Washington 09:45 planerad

10:00 25.06.2019

+27°C   Vindar: 3 m/s @ 261°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 7 - 17 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3820 Detroit 10:06 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3360 Detroit 10:08 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3279 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:12 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4788 Philadelphia (PHL) 10:29 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5084 Charlotte 10:39 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 6 - 13 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 414 Orlando 10:00 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3838 Greensboro 10:05 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4744 Washington 10:16 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5030 Atlanta 10:16 planerad
Bombardier CRJ900 Aeromexico AM 4483 Atlanta 10:19 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2950 Chicago (ORD) 10:20 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3360 Detroit (DTW) 10:33 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3712 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:41 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3279 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:44 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3820 Seattle (SEA) 10:50 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4788 Philadelphia (PHL) 10:59 planerad

11:00 25.06.2019

+27°C   Vindar: 3 m/s @ 261°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 10 - 16 min.
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2336 Chicago 11:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3295 New York 11:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4206 Chicago 11:16 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5288 Atlanta 11:25 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3475 New York (LGA) 11:30 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3356 Detroit 11:42 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 18 - 20 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5084 Charlotte 11:15 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5213 New York (LGA) 11:35 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4206 Chicago 11:41 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Aeromexico AM 3513 Atlanta 11:59 planerad

12:00 25.06.2019

+27°C   Vindar: 3 m/s @ 261°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 13 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3845 Detroit 12:03 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4922 Charlotte 12:16 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 5 - 27 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5288 Atlanta 12:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3475 New York (LGA) 12:05 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3356 Detroit 12:09 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2946 Chicago (ORD) 12:15 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4922 Charlotte 12:42 planerad
Bombardier CRJ Air France AF 2610 Detroit (DTW) 12:45 planerad

13:00 25.06.2019

+30°C   Vindar: 3 m/s @ 276°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 13 - 14 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 411 Newark (EWR) 13:02 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5169 Atlanta 13:09 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4362 New York 13:22 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3713 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:35 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 427 Orlando (SFB) 13:49 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3106 Dallas 13:51 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 8 min.
Bombardier CRJ900 Aeromexico AM 3910 Atlanta 13:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4362 New York (LGA) 13:53 planerad

14:00 25.06.2019

+30°C   Vindar: 3 m/s @ 276°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 5 - 7 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 3796 Lexington 14:17 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3025 Chicago (ORD) 14:21 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4739 Washington 14:28 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4205 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:34 planerad
Bombardier CRJ900 Aeromexico AM 3747 Atlanta 14:34 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5162 Atlanta 14:38 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 13 - 18 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3713 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:05 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3106 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:21 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 434 Ft Walton Beach 14:39 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3864 Washington 14:50 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3025 Chicago (ORD) 14:55 planerad

15:00 25.06.2019

+30°C   Vindar: 3 m/s @ 276°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 14 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5063 Washington 15:15 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5240 Charlotte 15:25 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3807 Detroit 15:39 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4903 Charlotte 15:41 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 - 28 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4205 Chicago (ORD) 15:00 planerad
Bombardier CRJ900 Aeromexico AM 3195 Atlanta 15:13 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5464 Philadelphia (PHL) 15:41 planerad

16:00 25.06.2019

+31°C   Vindar: 4 m/s @ 309°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 5 - 21 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3812 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:11 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5273 New York (LGA) 16:16 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1762 Fort Lauderdale (FLL) 16:37 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2943 Chicago 16:39 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Aeromexico AM 4212 Atlanta 16:55 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1590 Atlanta 16:58 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 - 35 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5240 Charlotte 16:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4903 Charlotte 16:06 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3812 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:41 planerad

17:00 25.06.2019

+31°C   Vindar: 4 m/s @ 309°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 9 - 11 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5390 Charlotte 17:18 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5271 Philadelphia (PHL) 17:27 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5017 New York 17:27 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5075 New York (LGA) 17:27 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3313 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:35 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2869 Charlotte 17:46 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 6 - 10 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5273 Detroit (DTW) 17:15 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1749 Fort Lauderdale (FLL) 17:22 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3807 Detroit 17:28 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Air France AF 3498 Atlanta 17:35 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1590 Atlanta 17:45 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5390 Charlotte 17:49 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5479 New York (LGA) 17:55 planerad

Andra datum

March, 2019

25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19