McGhee Tyson, Knoxville (TYS / KTYS)

Planespotter’s tidtabell

06:00 14.10.2019

+9°C   Vindar: 0 m/s   Moln/himmel clear

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 2 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4361 New York (LGA) 06:16 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5018 Washington 06:18 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4235 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:20 planerad

07:00 14.10.2019

+7°C   Vindar: 0 m/s @ 4°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 05L, 05R

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 8 - 10 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2770 Atlanta 07:00 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 428 Tampa 07:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5072 Charlotte (CLT) 07:09 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4348 Miami 07:12 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3462 Detroit (DTW) 07:20 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 433 Orlando 07:30 planerad

08:00 14.10.2019

+7°C   Vindar: 0 m/s @ 4°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Air Canada AC 1661 Toronto 08:00 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 3856 Chicago (ORD) 08:00 planerad

09:00 14.10.2019

+7°C   Vindar: 0 m/s @ 4°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 05L, 05R

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 2950 Orlando 09:00 planerad

10:00 14.10.2019

+15°C   Vindar: 1 m/s @ 56°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3279 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:19 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3279 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:49 planerad

11:00 14.10.2019

+15°C   Vindar: 1 m/s @ 56°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 7 - 27 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 464 Tampa 11:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1562 Atlanta 11:15 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 472 Orlando (SFB) 11:19 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3356 Detroit 11:46 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3475 New York (LGA) 11:53 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3811 Chicago 11:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 423 Punta Gorda 11:50 planerad

12:00 14.10.2019

+15°C   Vindar: 1 m/s @ 56°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 31 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4788 Philadelphia (PHL) 12:18 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2951 Orlando (SFB) 12:49 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 6 - 16 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1562 Atlanta 12:00 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3356 Detroit (DTW) 12:14 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 487 Orlando 12:20 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3807 Chicago (ORD) 12:25 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3475 New York (LGA) 12:29 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4788 Philadelphia (PHL) 12:45 planerad

13:00 14.10.2019

+22°C   Vindar: 1 m/s @ 61°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 35 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5169 Atlanta 13:04 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3106 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:39 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5169 Atlanta 13:40 planerad

14:00 14.10.2019

+22°C   Vindar: 1 m/s @ 61°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 457 Newark (EWR) 14:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4907 Charlotte 14:05 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3796 Lexington 14:20 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 819 Atlanta 14:34 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4160 Chicago (ORD) 14:40 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3106 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:10 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4907 Charlotte 14:30 planerad

15:00 14.10.2019

+22°C   Vindar: 1 m/s @ 61°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 19 - 25 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 1743 Fort Lauderdale (FLL) 15:02 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5063 Washington 15:27 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4903 Charlotte 15:41 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 12 - 29 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4160 Chicago (ORD) 15:06 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 819 Atlanta 15:18 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1755 Fort Lauderdale (FLL) 15:47 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5464 Philadelphia (PHL) 15:52 planerad

16:00 14.10.2019

+23°C   Vindar: 1 m/s @ 18°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 38 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5273 Detroit 16:13 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2019 Atlanta 16:51 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4903 Charlotte (CLT) 16:06 planerad

17:00 14.10.2019

+23°C   Vindar: 1 m/s @ 18°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 17 - 19 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 3897 Chicago 17:01 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5271 Philadelphia (PHL) 17:20 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4236 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:35 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 21 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5273 Detroit (DTW) 17:15 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2019 Atlanta 17:36 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3796 Chicago (ORD) 17:45 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5046 Washington 17:55 planerad

18:00 14.10.2019

+23°C   Vindar: 1 m/s @ 18°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 13 - 19 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 586 Denver (DEN) 18:08 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3422 Miami (MIA) 18:11 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 5017 New York (LGA) 18:27 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5052 Atlanta 18:38 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5089 Charlotte 18:57 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 26 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4236 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:10 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3422 Miami (MIA) 18:36 planerad

19:00 14.10.2019

+19°C   Vindar: 1 m/s @ 76°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 14 - 20 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3372 Detroit 19:15 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2995 Chicago (ORD) 19:29 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4914 Philadelphia (PHL) 19:32 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3161 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:52 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 12 - 31 min.
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 5017 New York (LGA) 19:02 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5052 Atlanta 19:13 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 587 Denver (DEN) 19:44 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3897 Chicago 19:45 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4720 Charlotte (CLT) 19:59 planerad

20:00 14.10.2019

+19°C   Vindar: 1 m/s @ 76°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 05L, 05R

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 28 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3199 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3064 Chicago (ORD) 20:28 planerad

21:00 14.10.2019

+19°C   Vindar: 1 m/s @ 76°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 19 - 37 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5634 Charlotte 21:00 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 407 Punta Gorda 21:02 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 468 Orlando (SFB) 21:39 planerad

22:00 14.10.2019

+16°C   Vindar: 1 m/s @ 40°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 21 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5293 Atlanta 22:05 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5484 Washington 22:26 planerad

23:00 14.10.2019

+16°C   Vindar: 1 m/s @ 40°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 9 - 13 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3413 New York (LGA) 23:29 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2229 Atlanta 23:36 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4237 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4349 Miami (MIA) 23:58 planerad

00:00 15.10.2019

+16°C   Vindar: 1 m/s @ 40°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 05L, 05R

01:00 15.10.2019

+14°C   Vindar: 2 m/s @ 46°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 05L, 05R

02:00 15.10.2019

+14°C   Vindar: 2 m/s @ 46°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 05L, 05R

03:00 15.10.2019

+14°C   Vindar: 2 m/s @ 46°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 05L, 05R

04:00 15.10.2019

+12°C   Vindar: 2 m/s @ 57°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05L, 05R

05:00 15.10.2019

+12°C   Vindar: 2 m/s @ 57°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05L, 05R

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 21 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5470 Charlotte 05:12 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5620 Philadelphia 05:33 planerad

Andra datum

May, 2019

04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01