McGhee Tyson, Knoxville (TYS / KTYS)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

06:00 19.04.2018

+2°C   Vindar: 4 m/s @ 20°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 05L, 05R

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3258 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:05 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5252 Detroit 06:05 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 4551 Chicago (ORD) 06:05 planerad
Bombardier CRJ200 American Airlines AA 5610 Washington 06:10 planerad

07:00 19.04.2018

+6°C   Vindar: 4 m/s @ 308°   Moln/himmel few

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 10 - 25 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3282 Atlanta 07:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5704 Charlotte 07:05 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3957 Detroit (DTW) 07:15 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4123 Houston (IAH) 07:25 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3004 Chicago (ORD) 07:50 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 3527 Minneapolis (MSP) 07:50 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3176 Newark (EWR) 07:55 planerad

08:00 19.04.2018

+6°C   Vindar: 4 m/s @ 308°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5232 Charlotte 08:49 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3348 New York (LGA) 08:20 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3511 Atlanta 08:30 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4095 Chicago (ORD) 08:30 planerad

09:00 19.04.2018

+6°C   Vindar: 4 m/s @ 308°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 31 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1472 Atlanta 09:14 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 4741 Washington 09:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 26 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5232 Charlotte 09:23 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1472 Atlanta 09:49 planerad

10:00 19.04.2018

+7°C   Vindar: 4 m/s @ 314°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 11 - 19 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2918 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:07 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4350 Washington 10:26 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 2406 Newark (EWR) 10:32 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5621 Charlotte 10:43 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 14 - 18 min.
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2244 Washington 10:22 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2918 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:40 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4350 Washington 10:51 planerad

11:00 19.04.2018

+7°C   Vindar: 4 m/s @ 314°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 6 - 23 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2999 Chicago (ORD) 11:14 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4318 Houston (IAH) 11:16 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3446 Atlanta 11:22 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4027 Chicago 11:45 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4063 Detroit 11:51 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 8 - 23 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5621 Charlotte 11:16 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 2408 Newark (EWR) 11:21 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2999 Chicago (ORD) 11:44 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4342 Houston (IAH) 11:55 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3446 Atlanta 11:58 planerad

12:00 19.04.2018

+7°C   Vindar: 4 m/s @ 314°   Moln/himmel few

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 30 min.
Embraer RJ145 United Airlines UA 4448 Chicago (ORD) 12:15 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4063 Detroit (DTW) 12:45 planerad

13:00 19.04.2018

+10°C   Vindar: 4 m/s @ 341°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2882 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:33 planerad
Bombardier CRJ200 American Airlines AA 5305 Charlotte 13:58 planerad

14:00 19.04.2018

+10°C   Vindar: 4 m/s @ 341°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 11 - 26 min.
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3796 Washington 14:15 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2069 Atlanta 14:18 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 4503 Denver (DEN) 14:44 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 696 Orlando (SFB) 14:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 19 - 21 min.
Bombardier CRJ700 British Airways BA 1895 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:06 planerad
Bombardier CRJ200 American Airlines AA 5432 Charlotte 14:25 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3864 Washington (IAD) 14:46 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2069 Atlanta 14:56 planerad

15:00 19.04.2018

+10°C   Vindar: 4 m/s @ 341°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 16 - 25 min.
Bombardier CRJ200 American Airlines AA 5358 Washington (DCA) 15:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5397 Charlotte 15:25 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5248 Detroit 15:32 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 min.
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 4495 Denver (DEN) 15:20 planerad
Bombardier CRJ200 American Airlines AA 5473 Philadelphia (PHL) 15:30 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 797 Fort Lauderdale (FLL) 15:40 planerad

16:00 19.04.2018

+12°C   Vindar: 5 m/s @ 356°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 7 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2869 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:12 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1410 Atlanta 16:19 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 25 - 39 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5383 Charlotte 16:04 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2869 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:43 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1410 Atlanta 16:54 planerad

17:00 19.04.2018

+12°C   Vindar: 5 m/s @ 356°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 8 - 13 min.
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3851 Chicago 17:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5035 New York (LGA) 17:13 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2815 Charlotte 17:18 planerad
Bombardier CRJ200 American Airlines AA 5198 Philadelphia (PHL) 17:26 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 7 - 30 min.
Bombardier CRJ Air France AF 3721 Detroit (DTW) 17:10 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3897 Chicago (ORD) 17:40 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2815 Charlotte 17:48 planerad
Bombardier CRJ200 American Airlines AA 5421 Washington 17:55 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3967 New York (LGA) 17:57 planerad

18:00 19.04.2018

+12°C   Vindar: 5 m/s @ 356°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 36 min.
Embraer RJ145 United Airlines UA 4207 Houston (IAH) 18:05 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2413 Atlanta 18:41 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 United Airlines UA 3973 Houston (IAH) 18:35 planerad

19:00 19.04.2018

+10°C   Vindar: 4 m/s @ 7°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 12 - 19 min.
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3911 Washington 19:00 planerad
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 3252 Detroit 19:12 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 832 Tampa 19:31 planerad
Bombardier CRJ200 American Airlines AA 5037 Charlotte 19:38 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 717-200 Air France AF 2243 Atlanta 19:16 planerad

20:00 19.04.2018

+10°C   Vindar: 4 m/s @ 7°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 9 - 19 min.
Bombardier CRJ200 American Airlines AA 5435 Philadelphia 20:09 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 4475 Atlanta 20:15 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 796 Fort Lauderdale (FLL) 20:28 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3177 Newark (EWR) 20:47 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4124 Chicago (ORD) 20:53 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 1 min.
Bombardier CRJ200 American Airlines AA 5037 Charlotte 20:15 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 833 Tampa 20:16 planerad

21:00 19.04.2018

+10°C   Vindar: 4 m/s @ 7°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 14 - 24 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5677 Charlotte 21:16 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3997 Detroit 21:40 planerad
Bombardier CRJ200 American Airlines AA 5611 Washington 21:44 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 697 Orlando 21:13 planerad

22:00 19.04.2018

+7°C   Vindar: 4 m/s @ 12°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 Air France AF 3484 Atlanta 22:00 planerad

23:00 19.04.2018

+7°C   Vindar: 4 m/s @ 12°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 19 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3960 New York (LGA) 23:02 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4385 Houston (IAH) 23:15 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3461 Minneapolis (MSP) 23:34 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3289 Atlanta 23:40 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5138 Charlotte 23:42 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 4522 Chicago (ORD) 23:43 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3254 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:47 planerad

00:00 20.04.2018

+7°C   Vindar: 4 m/s @ 12°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3003 Chicago (ORD) 00:21 planerad

01:00 20.04.2018

+5°C   Vindar: 3 m/s @ 28°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 05L, 05R

02:00 20.04.2018

+5°C   Vindar: 3 m/s @ 28°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 05L, 05R

03:00 20.04.2018

+5°C   Vindar: 3 m/s @ 28°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 05L, 05R

04:00 20.04.2018

+3°C   Vindar: 3 m/s @ 41°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 05L, 05R

05:00 20.04.2018

+3°C   Vindar: 3 m/s @ 41°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 05L, 05R

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 19 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5517 Charlotte 05:25 planerad
Bombardier CRJ200 American Airlines AA 5126 Philadelphia (PHL) 05:44 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5261 Atlanta 05:45 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 4870 Washington (IAD) 05:55 planerad

Andra datum

February, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24