McGhee Tyson, Knoxville (TYS / KTYS)

Planespotter’s tidtabell

14:00 29.01.2020

+10°C   Vindar: 3 m/s @ 350°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 2440 m   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4853 Charlotte 14:07 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 - 26 min.
Embraer 175 American AA 4362 New York (LGA) 14:04 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5767 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:08 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4853 Charlotte 14:34 planerad

15:00 29.01.2020

+10°C   Vindar: 2 m/s @ 14°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 16 - 29 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5372 Atlanta 15:00 planerad
Bombardier CRJ American AA 5063 Washington 15:03 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4855 Charlotte 15:32 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 2 min.
Bombardier CRJ American AA 5464 Philadelphia (PHL) 15:33 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5372 Atlanta 15:35 planerad

16:00 29.01.2020

+10°C   Vindar: 2 m/s @ 14°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 11 - 12 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 2147 Orlando (SFB) 16:28 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5488 Detroit 16:29 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5094 Atlanta 16:40 planerad
Bombardier CRJ United UA 3768 Chicago 16:52 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4855 Charlotte 16:00 planerad

17:00 29.01.2020

+10°C   Vindar: 2 m/s @ 14°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 33 min.
Bombardier CRJ700 American AA 5271 Philadelphia (PHL) 17:04 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5766 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:37 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 5 - 8 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 2246 Orlando 17:13 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5094 Atlanta 17:15 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5488 Detroit (DTW) 17:22 planerad
Bombardier CRJ United UA 3847 Chicago (ORD) 17:30 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5390 Charlotte 17:34 planerad

18:00 29.01.2020

+8°C   Vindar: 1 m/s @ 37°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 13 - 25 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4785 New York (LGA) 18:00 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5067 Charlotte 18:01 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4913 Atlanta 18:26 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 21 min.
Bombardier CRJ900 American AA 5766 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:11 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5046 Washington 18:32 planerad

19:00 29.01.2020

+8°C   Vindar: 1 m/s @ 37°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 - 23 min.
Bombardier CRJ900 American AA 5089 Charlotte 19:18 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4911 Detroit 19:26 planerad
Embraer RJ145 American AA 4914 Philadelphia (PHL) 19:49 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 18 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4913 Atlanta 19:01 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4785 New York (LGA) 19:19 planerad

20:00 29.01.2020

+8°C   Vindar: 1 m/s @ 37°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 59 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5181 Atlanta 20:00 planerad
Embraer 175 American AA 4370 New York 20:59 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American AA 4720 Charlotte 20:14 planerad

21:00 29.01.2020

+7°C   Vindar: 1 m/s @ 27°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 8 min.
Bombardier CRJ900 American AA 5634 Charlotte 21:02 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5484 Washington 21:10 planerad

22:00 29.01.2020

+7°C   Vindar: 1 m/s @ 27°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 2 min.
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 4752 Detroit 22:04 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5293 Atlanta 22:06 planerad

23:00 29.01.2020

+7°C   Vindar: 1 m/s @ 27°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 9 - 12 min.
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 4881 New York (LGA) 23:09 planerad
Bombardier CRJ American AA 5536 Charlotte 23:15 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5558 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:27 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2229 Atlanta (ATL) 23:30 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4856 Minneapolis (MSP) 23:42 planerad

00:00 30.01.2020

+7°C   Vindar: 1 m/s @ 53°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4604 Miami (MIA) 00:07 planerad

01:00 30.01.2020

+7°C   Vindar: 1 m/s @ 53°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05L, 05R

02:00 30.01.2020

+7°C   Vindar: 1 m/s @ 53°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05L, 05R

03:00 30.01.2020

+6°C   Vindar: 1 m/s @ 17°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 05L, 05R

04:00 30.01.2020

+6°C   Vindar: 1 m/s @ 17°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 05L, 05R

05:00 30.01.2020

+6°C   Vindar: 1 m/s @ 17°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 05L, 05R

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 33 min.
Bombardier CRJ900 American AA 5470 Charlotte 05:12 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5239 Atlanta 05:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4635 Miami (MIA) 05:45 planerad

06:00 30.01.2020

+6°C   Vindar: 1 m/s @ 26°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05L, 05R

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 6 - 8 min.
Bombardier CRJ700 American AA 5620 Philadelphia (PHL) 06:10 planerad
Bombardier CRJ American AA 5018 Washington 06:16 planerad
Embraer 175 American AA 4361 New York (LGA) 06:22 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4836 Minneapolis (MSP) 06:30 planerad

07:00 30.01.2020

+6°C   Vindar: 1 m/s @ 26°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05L, 05R

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 23 - 27 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 866 Atlanta 07:00 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 401 Newark (EWR) 07:00 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5072 Charlotte (CLT) 07:09 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 4812 Detroit (DTW) 07:32 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 414 Fort Lauderdale (FLL) 07:59 planerad

08:00 30.01.2020

+6°C   Vindar: 1 m/s @ 26°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 4 min.
Bombardier CRJ American AA 5276 Washington 08:54 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4856 Charlotte 08:58 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 19 - 23 min.
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 5393 New York (LGA) 08:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5157 Atlanta 08:15 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5637 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:15 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2965 Sarasota 08:38 planerad

09:00 30.01.2020

+8°C   Vindar: 1 m/s @ 109°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 3 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5030 Atlanta 09:50 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5762 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:53 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 2 - 3 min.
Bombardier CRJ American AA 5276 Washington 09:19 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4938 Detroit (DTW) 09:20 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4856 Charlotte 09:23 planerad

10:00 30.01.2020

+8°C   Vindar: 1 m/s @ 109°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 American AA 5191 Charlotte 10:38 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 12 - 23 min.
Bombardier CRJ United UA 3808 Washington 10:00 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5762 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:23 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5030 Atlanta 10:25 planerad

11:00 30.01.2020

+8°C   Vindar: 1 m/s @ 109°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 9 - 28 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5275 Atlanta 11:00 planerad
Embraer RJ145 American AA 4189 Chicago 11:12 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4868 New York 11:21 planerad
Bombardier CRJ United UA 3888 Chicago 11:49 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 402 Newark (EWR) 11:50 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4892 Detroit 11:54 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 23 - 28 min.
Bombardier CRJ700 American AA 5084 Charlotte (CLT) 11:09 planerad
Embraer RJ145 American AA 4189 Chicago (ORD) 11:37 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5310 Atlanta 11:56 planerad

12:00 30.01.2020

+12°C   Vindar: 1 m/s @ 288°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 13 - 22 min.
Airbus A319 Frontier Airlines F9 586 Denver (DEN) 12:22 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 421 Fort Lauderdale (FLL) 12:44 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2964 Sarasota/Bradenton (SRQ) 12:48 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 19 - 20 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4924 New York (LGA) 12:00 planerad
Bombardier CRJ United UA 3835 Chicago (ORD) 12:19 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4892 Detroit (DTW) 12:20 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 433 Tampa 12:40 planerad

13:00 30.01.2020

+12°C   Vindar: 1 m/s @ 288°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 13 - 24 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5169 Atlanta 13:10 planerad
Embraer 175 American AA 4362 New York 13:34 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5767 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:37 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 21 - 32 min.
Airbus A319 Frontier Airlines F9 587 Denver (DEN) 13:02 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 448 Las Vegas (LAS) 13:34 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5169 Atlanta 13:45 planerad

Andra datum

July, 2019

11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19