McGhee Tyson, Knoxville (TYS / KTYS)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

10:00 18.01.2019

+8°C   Vindar: 2 m/s @ 230°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 370 m   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ140 American Airlines AA 4072 Charlotte 10:49 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 2 - 19 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3302 Atlanta 10:08 planerad
Bombardier CRJ Copa Airlines CM 2244 Washington 10:10 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 4104 Rochester (ROC) 10:10 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5760 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:29 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2950 Chicago (ORD) 10:30 planerad

11:00 18.01.2019

+8°C   Vindar: 2 m/s @ 230°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 370 m   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 5 - 19 min.
Embraer RJ145 United Airlines UA 4372 Houston (IAH) 11:15 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3293 Atlanta 11:20 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4434 Washington 11:39 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 425 Fort Lauderdale (FLL) 11:43 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2947 Chicago 11:49 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5130 New York 11:54 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 20 - 31 min.
Embraer RJ140 American Airlines AA 4072 Charlotte 11:14 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 6668 Houston (IAH) 11:45 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4342 Houston (IAH) 11:45 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3293 Atlanta 11:55 planerad

12:00 18.01.2019

+11°C   Vindar: 2 m/s @ 245°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 19 - 33 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3480 Detroit 12:13 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5191 Charlotte 12:18 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 411 Punta Gorda 12:51 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 13 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4434 Washington 12:09 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2946 Chicago (ORD) 12:20 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3391 New York (LGA) 12:30 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 432 Las Vegas (LAS) 12:43 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5191 Charlotte 12:52 planerad
Bombardier CRJ Air France AF 2535 Detroit (DTW) 12:55 planerad

13:00 18.01.2019

+11°C   Vindar: 2 m/s @ 245°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 Aeromexico AM 3403 Atlanta 13:15 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 9 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 400 Orlando 13:41 planerad
Bombardier CRJ900 Air France AF 2195 Atlanta 13:50 planerad

14:00 18.01.2019

+11°C   Vindar: 2 m/s @ 245°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 8 - 19 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 3796 Washington 14:30 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5063 Washington 14:38 planerad
Bombardier CRJ700 Aeromexico AM 3401 Atlanta 14:38 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4890 Charlotte 14:39 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4751 Denver (DEN) 14:58 planerad

15:00 18.01.2019

+12°C   Vindar: 1 m/s @ 141°   Moln/himmel few

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 9 - 13 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4890 Charlotte (CLT) 15:00 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3864 Washington 15:00 planerad
Bombardier CRJ700 Air France AF 2188 Atlanta 15:13 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5464 Philadelphia (PHL) 15:22 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4623 Denver (DEN) 15:30 planerad

16:00 18.01.2019

+12°C   Vindar: 1 m/s @ 141°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 20 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3172 Charlotte 16:00 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3497 Detroit 16:20 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3172 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:30 planerad

17:00 18.01.2019

+12°C   Vindar: 1 m/s @ 141°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 3 - 16 min.
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2943 Chicago (ORD) 17:01 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1362 Atlanta 17:16 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3087 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:32 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 401 Orlando (SFB) 17:34 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5271 Philadelphia (PHL) 17:35 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1223 Orlando (MCO) 17:37 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4207 Houston (IAH) 17:42 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 - 21 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3497 Detroit (DTW) 17:15 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2333 Chicago (ORD) 17:36 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1362 Atlanta 17:56 planerad

18:00 18.01.2019

+7°C   Vindar: 1 m/s @ 106°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 8 - 15 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3422 Miami (MIA) 18:39 planerad
Bombardier CRJ900 Aeromexico AM 3725 Atlanta 18:40 planerad
Bombardier CRJ Copa Airlines CM 1306 Washington 18:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 3 - 28 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3087 Dallas 18:02 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5046 Washington 18:30 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1222 Orlando (MCO) 18:32 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 6698 Houston (IAH) 18:35 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4390 Houston (IAH) 18:35 planerad

19:00 18.01.2019

+7°C   Vindar: 1 m/s @ 106°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 15 - 29 min.
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 1843 Detroit 19:22 planerad
Bombardier CRJ900 Alaska Airlines AS 4616 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:23 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5089 Charlotte 19:52 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5477 Philadelphia (PHL) 19:52 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 3 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3422 Miami 19:12 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 4983 Atlanta 19:15 planerad

20:00 18.01.2019

+7°C   Vindar: 1 m/s @ 106°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 17 - 23 min.
Bombardier CRJ900 Aeromexico AM 3732 Atlanta 20:06 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5634 Charlotte 20:29 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2949 Chicago (ORD) 20:30 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3177 Newark (EWR) 20:47 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 21 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5960 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:01 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5089 Charlotte 20:22 planerad

21:00 18.01.2019

+5°C   Vindar: 2 m/s @ 86°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4592 Washington 21:21 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 433 Las Vegas (LAS) 21:31 planerad

22:00 18.01.2019

+5°C   Vindar: 2 m/s @ 86°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 11 - 23 min.
Bombardier CRJ900 Air France AF 2550 Atlanta 22:05 planerad
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 1847 Detroit 22:06 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4760 Denver (DEN) 22:29 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3409 New York 22:40 planerad

23:00 18.01.2019

+5°C   Vindar: 2 m/s @ 86°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 9 - 22 min.
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 6667 Houston (IAH) 23:00 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4385 Houston (IAH) 23:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5536 Charlotte 23:22 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1364 Atlanta 23:30 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3456 Minneapolis (MSP) 23:40 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3434 Miami (MIA) 23:43 planerad
Bombardier CRJ900 Alaska Airlines AS 4718 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:48 planerad
Bombardier CRJ AVIANCA AV 2336 Chicago (ORD) 23:59 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 4074 Chicago (ORD) 23:59 planerad

00:00 19.01.2019

+2°C   Vindar: 1 m/s @ 114°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3590 Chicago (ORD) 00:41 planerad

01:00 19.01.2019

+2°C   Vindar: 1 m/s @ 114°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 05L, 05R

02:00 19.01.2019

+2°C   Vindar: 1 m/s @ 114°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 05L, 05R

03:00 19.01.2019

+1°C   Vindar: 1 m/s @ 152°   Moln/himmel few

04:00 19.01.2019

+1°C   Vindar: 1 m/s @ 152°   Moln/himmel few

05:00 19.01.2019

+1°C   Vindar: 1 m/s @ 152°   Moln/himmel few

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 11 - 19 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5470 Charlotte 05:27 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5620 Philadelphia (PHL) 05:31 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3448 Miami (MIA) 05:50 planerad

06:00 19.01.2019

+1°C   Vindar: 1 m/s @ 142°   Moln/himmel overcast

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 - 22 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 921 Atlanta 06:15 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3514 Chicago (ORD) 06:37 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4123 Houston (IAH) 06:55 planerad

07:00 19.01.2019

+1°C   Vindar: 1 m/s @ 142°   Moln/himmel overcast

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 17 - 27 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 424 Fort Lauderdale (FLL) 07:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5072 Charlotte 07:15 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5789 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:42 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3333 Atlanta 07:59 planerad

08:00 19.01.2019

+1°C   Vindar: 1 m/s @ 142°   Moln/himmel overcast

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 13 - 25 min.
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2944 Chicago (ORD) 08:05 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3386 Minneapolis (MSP) 08:30 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3176 Newark (EWR) 08:32 planerad

09:00 19.01.2019

+9°C   Vindar: 5 m/s @ 192°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23L, 23R

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 25 min.
Embraer RJ145 United Airlines UA 4791 Denver (DEN) 09:05 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3329 Detroit (DTW) 09:20 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4595 Washington 09:30 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3486 Atlanta 09:55 planerad

Andra datum

January, 2019

18