Tucson, Tucson (TUS / KTUS)

Planespotter’s tidtabell

01:00 21.02.2019

+7°C   Vindar: 2 m/s @ 170°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11L, 11R, 21

02:00 21.02.2019

+6°C   Vindar: 4 m/s @ 187°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 11L, 11R, 21

03:00 21.02.2019

+6°C   Vindar: 4 m/s @ 187°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 11L, 11R, 21

04:00 21.02.2019

+6°C   Vindar: 4 m/s @ 187°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 11L, 11R, 21

05:00 21.02.2019

+6°C   Vindar: 4 m/s @ 187°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 11L, 11R, 21

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 United Airlines UA 1244 Houston (IAH) 05:30 planerad

06:00 21.02.2019

+6°C   Vindar: 5 m/s @ 191°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11L, 11R, 21

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 32 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 137 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:23 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5865 Phoenix (PHX) 06:55 planerad

07:00 21.02.2019

+6°C   Vindar: 5 m/s @ 191°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11L, 11R, 21

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 30 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1367 Atlanta 07:05 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3331 Portland (PDX) 07:15 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 716 Houston (IAH) 07:25 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2954 Los Angeles 07:55 planerad

08:00 21.02.2019

+6°C   Vindar: 5 m/s @ 191°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11L, 11R, 21

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 12 - 16 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3303 San Jose (SJC) 08:05 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 796 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:14 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 677 Seattle (SEA) 08:30 planerad

09:00 21.02.2019

+6°C   Vindar: 4 m/s @ 188°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11L, 11R, 21

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 42 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:41 planerad

10:00 21.02.2019

+6°C   Vindar: 4 m/s @ 188°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11L, 11R, 21

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 12 - 23 min.
Airbus A320 American Airlines AA 2054 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:27 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3653 Salt Lake City (SLC) 10:28 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5873 Phoenix (PHX) 10:51 planerad

11:00 21.02.2019

+6°C   Vindar: 4 m/s @ 188°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11L, 11R, 21

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 13 - 24 min.
Airbus A319 American Airlines AA 2005 Los Angeles 11:06 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 740 Bellingham 11:30 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 224 Denver (DEN) 11:33 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 648 Seattle (SEA) 11:40 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3658 Los Angeles 11:59 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 28 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3653 Salt Lake City (SLC) 11:03 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5873 Phoenix (PHX) 11:31 planerad

12:00 21.02.2019

+6°C   Vindar: 5 m/s @ 197°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 17 - 28 min.
Airbus A319 American Airlines AA 636 Phoenix (PHX) 12:02 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2710 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:30 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1426 Atlanta 12:36 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 7 - 20 min.
Airbus A319 American Airlines AA 2005 Los Angeles 12:01 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 2054 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:08 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 741 Bellingham 12:10 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1062 Chicago (ORD) 12:30 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 641 Seattle (SEA) 12:35 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 636 Phoenix (PHX) 12:44 planerad

13:00 21.02.2019

+6°C   Vindar: 5 m/s @ 197°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 9 min.
Airbus A319 United Airlines UA 2129 Chicago 13:21 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1732 Seattle (SEA) 13:30 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1426 Atlanta 13:35 planerad

14:00 21.02.2019

+6°C   Vindar: 5 m/s @ 197°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 4 - 36 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3021 Phoenix (PHX) 14:01 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3327 Portland (PDX) 14:05 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2214 Minneapolis (MSP) 14:09 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2774 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:45 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 15 - 24 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2199 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:00 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1732 Seattle (SEA) 14:10 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1056 Denver (DEN) 14:30 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3021 Phoenix (PHX) 14:31 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3332 Portland (PDX) 14:55 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2214 Minneapolis (MSP) 14:55 planerad

15:00 21.02.2019

+6°C   Vindar: 5 m/s @ 214°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 0 min.
United Airlines UA 1109 Houston 15:00 planerad
United Airlines UA 1432 Los Angeles 15:00 planerad

16:00 21.02.2019

+6°C   Vindar: 5 m/s @ 214°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3700 Salt Lake City (SLC) 16:59 planerad

17:00 21.02.2019

+6°C   Vindar: 5 m/s @ 214°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3069 Phoenix (PHX) 17:16 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 12 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3700 Salt Lake City (SLC) 17:34 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3069 Phoenix (PHX) 17:46 planerad

18:00 21.02.2019

+6°C   Vindar: 4 m/s @ 208°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1441 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:13 planerad

19:00 21.02.2019

+6°C   Vindar: 4 m/s @ 208°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 21

20:00 21.02.2019

+6°C   Vindar: 4 m/s @ 208°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1207 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:29 planerad

21:00 21.02.2019

+6°C   Vindar: 6 m/s @ 204°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3330 Portland (PDX) 21:20 planerad

22:00 21.02.2019

+6°C   Vindar: 6 m/s @ 204°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 15 - 20 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3304 San Jose (SJC) 22:00 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1403 Atlanta 22:20 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3046 Los Angeles (LAX) 22:28 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3704 Salt Lake City (SLC) 22:43 planerad

23:00 21.02.2019

+6°C   Vindar: 6 m/s @ 204°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 676 Seattle (SEA) 23:25 planerad

00:00 22.02.2019

+5°C   Vindar: 6 m/s @ 210°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 21

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27