Tucson, Tucson (TUS / KTUS)

Planespotter’s tidtabell

23:00 20.04.2019

+21°C   Vindar: 4 m/s @ 150°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11L, 11R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2305 San Francisco 23:30 planerad

00:00 21.04.2019

+21°C   Vindar: 4 m/s @ 150°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11L, 11R

01:00 21.04.2019

+21°C   Vindar: 4 m/s @ 150°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11L, 11R

02:00 21.04.2019

+17°C   Vindar: 4 m/s @ 188°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11L, 11R, 21

03:00 21.04.2019

+17°C   Vindar: 4 m/s @ 188°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11L, 11R, 21

04:00 21.04.2019

+17°C   Vindar: 4 m/s @ 188°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11L, 11R, 21

05:00 21.04.2019

+16°C   Vindar: 4 m/s @ 167°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11L, 11R

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 14 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 137 Dallas-Fort Worth (DFW) 05:27 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 4149 Denver (DEN) 05:41 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5865 Phoenix (PHX) 05:55 planerad

06:00 21.04.2019

+16°C   Vindar: 4 m/s @ 167°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11L, 11R

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 7 - 15 min.
Boeing 737-900 Aeromexico AM 4048 Atlanta 06:15 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 677 Seattle (SEA) 06:25 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1639 Houston (IAH) 06:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5370 Denver (DEN) 06:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5512 Phoenix 06:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1980 Denver (DEN) 06:50 planerad

07:00 21.04.2019

+16°C   Vindar: 4 m/s @ 167°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11L, 11R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 715 Denver (DEN) 07:35 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier CRJ700 Aeromexico AM 3227 Los Angeles 07:00 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3467 Portland (PDX) 07:00 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 4585 Denver (DEN) 07:10 planerad
Bombardier CRJ700 Aeromexico AM 3326 Salt Lake City (SLC) 07:15 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 796 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:19 planerad
Bombardier CRJ700 Virgin Atlantic VS 3689 Salt Lake City 07:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3294 Las Vegas (LAS) 07:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1512 Chicago (MDW) 07:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5373 Chicago (MDW) 07:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 856 San Jose (SJC) 07:50 planerad

08:00 21.04.2019

+20°C   Vindar: 6 m/s @ 188°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11L, 11R, 21

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 14 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5805 Phoenix (PHX) 08:10 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3303 San Jose (SJC) 08:15 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 714 Denver (DEN) 08:25 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 42 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:39 planerad

09:00 21.04.2019

+20°C   Vindar: 6 m/s @ 188°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11L, 11R, 21

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 17 - 18 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4061 Denver (DEN) 09:20 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3653 Salt Lake City (SLC) 09:38 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2054 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:41 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4579 San Francisco (SFO) 09:58 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4061 Las Vegas (LAS) 09:50 planerad

10:00 21.04.2019

+20°C   Vindar: 6 m/s @ 188°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11L, 11R, 21

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 8 - 25 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5873 Phoenix (PHX) 10:05 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 740 Bellingham 10:30 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 672 Seattle (SEA) 10:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1543 Chicago (MDW) 10:35 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 440 Denver (DEN) 10:38 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4543 Chicago (MDW) 10:50 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 636 Phoenix (PHX) 10:58 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 11 - 13 min.
Bombardier CRJ Air Canada AC 4197 San Francisco (SFO) 10:28 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5873 Phoenix (PHX) 10:41 planerad
Bombardier CRJ700 Finnair AY 4205 Los Angeles (LAX) 10:51 planerad

11:00 21.04.2019

+26°C   Vindar: 7 m/s @ 226°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 1 - 41 min.
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3658 Los Angeles 11:12 planerad
Bombardier CRJ700 Virgin Australia VA 6416 Los Angeles 11:13 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2710 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:14 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1966 Las Vegas (LAS) 11:55 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 9 - 15 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3653 Salt Lake City (SLC) 11:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2054 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:08 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 741 Bellingham 11:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1543 Los Angeles (LAX) 11:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4543 San Diego (SAN) 11:25 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 641 Seattle (SEA) 11:35 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1062 Chicago (ORD) 11:38 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 636 Phoenix (PHX) 11:50 planerad

12:00 21.04.2019

+26°C   Vindar: 7 m/s @ 226°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 25 min.
Airbus A320 United Airlines UA 2129 Chicago (ORD) 12:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1694 Lubbock 12:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2497 Las Vegas 12:55 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5807 Phoenix (PHX) 12:59 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 12 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1966 San Diego (SAN) 12:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2491 Los Angeles (LAX) 12:35 planerad
Boeing 737-900 Aeromexico AM 3504 Atlanta 12:55 planerad

13:00 21.04.2019

+26°C   Vindar: 7 m/s @ 226°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 26 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4726 Los Angeles 13:20 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2774 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:46 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 4 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 63 San Jose (SJC) 13:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3555 Las Vegas (LAS) 13:20 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2199 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:23 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1058 Denver (DEN) 13:25 planerad
Bombardier CRJ700 Air France AF 2726 Los Angeles (LAX) 13:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2497 Los Angeles (LAX) 13:30 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5807 Phoenix (PHX) 13:34 planerad

14:00 21.04.2019

+28°C   Vindar: 7 m/s @ 237°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 21

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4726 Denver (DEN) 14:10 planerad

15:00 21.04.2019

+28°C   Vindar: 7 m/s @ 237°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 13 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2427 Chicago (ORD) 15:07 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2726 San Jose (SJC) 15:20 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 24 - 43 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2565 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:07 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4428 San Jose (SJC) 15:50 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2427 Chicago (ORD) 15:56 planerad

16:00 21.04.2019

+28°C   Vindar: 7 m/s @ 237°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 7 - 23 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3069 Phoenix (PHX) 16:12 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4216 Panama City NW Florida Beaches Intl 16:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6964 Dallas (DAL) 16:35 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6063 Los Angeles (LAX) 16:41 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 4252 Denver (DEN) 16:48 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 20 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2726 Las Vegas 16:10 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 4083 Denver (DEN) 16:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3835 Las Vegas (LAS) 16:45 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3069 Phoenix (PHX) 16:53 planerad

17:00 21.04.2019

+27°C   Vindar: 7 m/s @ 244°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 18 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1441 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:07 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1928 Los Angeles (LAX) 17:25 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5887 Phoenix (PHX) 17:38 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4154 San Francisco (SFO) 17:56 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 2 min.
Embraer 175 American Airlines AA 6063 Los Angeles (LAX) 17:13 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4218 Dallas (DAL) 17:15 planerad

18:00 21.04.2019

+27°C   Vindar: 7 m/s @ 244°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 21

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 7 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5887 Phoenix (PHX) 18:18 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4246 San Diego (SAN) 18:25 planerad

19:00 21.04.2019

+27°C   Vindar: 7 m/s @ 244°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 6 - 45 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1207 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:00 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3496 Portland (PDX) 19:45 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5737 Phoenix 19:49 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2603 San Antonio 19:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3110 Los Angeles (LAX) 19:10 planerad

20:00 21.04.2019

+22°C   Vindar: 4 m/s @ 241°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 12 - 28 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3208 Sacramento 20:10 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 203 Denver (DEN) 20:22 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5198 Denver 20:50 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5870 Phoenix (PHX) 20:54 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5822 Phoenix (PHX) 20:17 planerad

21:00 21.04.2019

+22°C   Vindar: 4 m/s @ 241°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 8 - 20 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3304 San Jose (SJC) 21:00 planerad
Bombardier CRJ700 Aeromexico AM 3315 Salt Lake City 21:18 planerad
Bombardier CRJ700 Aeromexico AM 3049 Salt Lake City (SLC) 21:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4824 Phoenix 21:20 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3046 Los Angeles (LAX) 21:28 planerad
Boeing 737-900 Aeromexico AM 4698 Atlanta 21:30 planerad
Bombardier CRJ700 Virgin Atlantic VS 3546 Los Angeles (LAX) 21:50 planerad

22:00 21.04.2019

+22°C   Vindar: 4 m/s @ 241°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 4 - 5 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 649 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:41 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 676 Seattle (SEA) 22:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 861 San Diego (SAN) 22:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2220 Denver (DEN) 22:50 planerad

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29