Tucson, Tucson (TUS / KTUS)

Planespotter’s tidtabell

05:00 19.08.2019

+27°C   Vindar: 0 m/s   Moln/himmel clear

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 8 - 27 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 137 Dallas-Fort Worth (DFW) 05:15 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2358 Chicago (ORD) 05:23 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2311 Chicago (ORD) 05:30 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5865 Phoenix (PHX) 05:57 planerad

06:00 19.08.2019

+27°C   Vindar: 0 m/s   Moln/himmel clear

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2954 Los Angeles (LAX) 06:00 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1345 Atlanta 06:00 planerad

07:00 19.08.2019

+27°C   Vindar: 0 m/s   Moln/himmel clear

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 6 - 10 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2818 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5930 Phoenix (PHX) 07:00 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4585 Denver (DEN) 07:03 planerad
Bombardier CRJ700 Air France AF 2204 Los Angeles (LAX) 07:05 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3303 San Jose (SJC) 07:05 planerad
Bombardier CRJ700 Aeromexico AM 3671 Salt Lake City (SLC) 07:15 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4539 Salt Lake City (SLC) 07:25 planerad

08:00 19.08.2019

+29°C   Vindar: 1 m/s @ 196°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Bombardier CRJ Air Canada AC 4109 Denver (DEN) 08:50 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2047 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5805 Phoenix 08:05 planerad

09:00 19.08.2019

+29°C   Vindar: 1 m/s @ 196°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 4 - 9 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3241 Denver 09:30 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1831 Phoenix (PHX) 09:38 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3179 Los Angeles (LAX) 09:39 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2487 Salt Lake City 09:40 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5873 Phoenix (PHX) 09:49 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Bombardier CRJ Air Canada AC 4131 Denver (DEN) 09:35 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 2047 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:40 planerad

10:00 19.08.2019

+29°C   Vindar: 1 m/s @ 196°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 6 - 10 min.
Embraer 170 United Airlines UA 3574 Denver (DEN) 10:39 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 648 Seattle (SEA) 10:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4900 San Francisco 10:45 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4579 San Francisco (SFO) 10:48 planerad
Bombardier CRJ700 Virgin Australia VA 6440 Los Angeles 10:58 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 6 - 10 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3179 Los Angeles (LAX) 10:09 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2487 San Diego (SAN) 10:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3241 San Jose (SJC) 10:25 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1831 Phoenix (PHX) 10:30 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5873 Phoenix (PHX) 10:30 planerad

11:00 19.08.2019

+32°C   Vindar: 3 m/s @ 349°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 03, 29L, 29R

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 6 - 11 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5815 Phoenix (PHX) 11:01 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 636 Phoenix (PHX) 11:03 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2710 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:14 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 567 Provo 11:14 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3931 Las Vegas 11:20 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4717 Los Angeles 11:28 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1162 Chicago (ORD) 11:32 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1240 Atlanta 11:42 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1089 Omaha 11:45 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 6 - 15 min.
Embraer 170 United Airlines UA 3442 Chicago (ORD) 11:20 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4149 Denver (DEN) 11:25 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 641 Seattle (SEA) 11:40 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5815 Phoenix (PHX) 11:46 planerad

12:00 19.08.2019

+32°C   Vindar: 3 m/s @ 349°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 03, 29L, 29R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5894 Phoenix 12:27 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2824 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:37 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 12 - 30 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4717 Los Angeles (LAX) 12:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1162 Chicago (ORD) 12:17 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1240 Atlanta 12:25 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2199 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:55 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5894 Phoenix 12:57 planerad

13:00 19.08.2019

+32°C   Vindar: 3 m/s @ 349°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 03, 29L, 29R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4298 Sacramento 13:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 18 min.
Embraer 175 Air Canada AC 4197 San Francisco (SFO) 13:04 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2824 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:22 planerad

14:00 19.08.2019

+34°C   Vindar: 2 m/s @ 311°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 29L, 29R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1097 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:33 planerad

15:00 19.08.2019

+34°C   Vindar: 2 m/s @ 311°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 29L, 29R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 7 - 15 min.
United Airlines UA 1107 Houston 15:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1302 Chicago 15:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5193 Tulsa 15:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3322 Boise 15:30 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 3771 San Francisco (SFO) 15:33 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1097 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:26 planerad

16:00 19.08.2019

+34°C   Vindar: 2 m/s @ 311°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 29L, 29R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 7 - 14 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4012 Sacramento 16:05 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3069 Phoenix (PHX) 16:13 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4526 San Francisco 16:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 930 Burbank 16:30 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4252 Denver (DEN) 16:44 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6063 Los Angeles (LAX) 16:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5021 San Francisco 16:50 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 12 - 25 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1302 Denver (DEN) 16:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5193 Denver (DEN) 16:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3322 Denver (DEN) 16:05 planerad
Bombardier CRJ Copa Airlines CM 1291 Denver (DEN) 16:15 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4101 Salt Lake City (SLC) 16:40 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3069 Phoenix (PHX) 16:55 planerad

17:00 19.08.2019

+36°C   Vindar: 3 m/s @ 306°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 29L, 29R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 12 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1496 Salt Lake City 17:15 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1441 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:25 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5887 Phoenix (PHX) 17:40 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 9 - 32 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 930 Las Vegas (LAS) 17:05 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3556 Los Angeles (LAX) 17:14 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6063 Los Angeles (LAX) 17:18 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1496 San Diego (SAN) 17:50 planerad

18:00 19.08.2019

+36°C   Vindar: 3 m/s @ 306°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 29L, 29R

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5887 Phoenix (PHX) 18:15 planerad

19:00 19.08.2019

+36°C   Vindar: 3 m/s @ 306°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 29L, 29R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 20 - 22 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1207 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:13 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3304 San Jose (SJC) 19:35 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5737 Phoenix (PHX) 19:53 planerad

20:00 19.08.2019

+31°C   Vindar: 2 m/s @ 279°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 21, 29L, 29R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 37 min.
Embraer RJ145 Via Airlines VC 4411 Austin (AUS) 20:15 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5870 Phoenix (PHX) 20:52 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 Via Airlines VC 4141 Austin (AUS) 20:50 planerad

21:00 19.08.2019

+31°C   Vindar: 2 m/s @ 279°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 21, 29L, 29R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 7 - 14 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3046 Los Angeles (LAX) 21:00 planerad
Bombardier CRJ700 China Airlines CI 9008 Los Angeles 21:09 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4792 Los Angeles (LAX) 21:15 planerad
Bombardier CRJ700 Aeromexico AM 3330 Salt Lake City (SLC) 21:17 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1061 Columbus 21:25 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1739 Atlanta 21:39 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4545 Salt Lake City (SLC) 21:45 planerad

22:00 19.08.2019

+31°C   Vindar: 2 m/s @ 279°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 21, 29L, 29R

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 9 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4359 Boise 22:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4954 Sacramento 22:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 201 Chicago 22:25 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 649 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:34 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5929 Phoenix (PHX) 22:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4622 Orlando 22:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 760 Seattle 22:50 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2402 Dallas 22:52 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3312 Los Angeles 22:55 planerad

23:00 19.08.2019

+29°C   Vindar: 1 m/s @ 305°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29L, 29R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 8 - 15 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2801 Minneapolis 23:05 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2228 Chicago (ORD) 23:09 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1226 Sacramento 23:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4972 Amarillo 23:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5423 Las Vegas 23:40 planerad

00:00 20.08.2019

+29°C   Vindar: 1 m/s @ 305°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29L, 29R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3512 San Diego 00:15 planerad

01:00 20.08.2019

+29°C   Vindar: 1 m/s @ 305°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29L, 29R

02:00 20.08.2019

+27°C   Vindar: 1 m/s @ 293°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29L, 29R

03:00 20.08.2019

+27°C   Vindar: 1 m/s @ 293°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29L, 29R

04:00 20.08.2019

+27°C   Vindar: 1 m/s @ 293°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29L, 29R

Andra datum

May, 2019

04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01