Tulsa, Tulsa (TUL / KTUL)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

01:00 21.01.2019

-1°C   Vindar: 4 m/s @ 130°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 08, 18L, 18R

02:00 21.01.2019

-1°C   Vindar: 4 m/s @ 130°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 08, 18L, 18R

03:00 21.01.2019

-2°C   Vindar: 4 m/s @ 148°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 08, 18L, 18R

04:00 21.01.2019

-2°C   Vindar: 4 m/s @ 148°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 08, 18L, 18R

05:00 21.01.2019

-2°C   Vindar: 4 m/s @ 148°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 08, 18L, 18R

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 45 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1342 Dallas-Fort Worth (DFW) 05:00 planerad
Embraer 175 Copa Airlines CM 1735 Houston (IAH) 05:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1301 Dallas (DAL) 05:45 planerad

06:00 21.01.2019

-1°C   Vindar: 6 m/s @ 142°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 08, 18L, 18R

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 6 - 25 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1299 Atlanta (ATL) 06:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2113 Houston (HOU) 06:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1872 Denver (DEN) 06:03 planerad
Embraer 170 Air New Zealand NZ 2930 Chicago (ORD) 06:10 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1090 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 537 Denver (DEN) 06:40 planerad
Southwest Airlines WN 867 St Louis (STL) 06:50 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1433 Charlotte (CLT) 06:56 planerad

07:00 21.01.2019

-1°C   Vindar: 6 m/s @ 142°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 08, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 396 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:58 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 13 min.
Airbus A319 Copa Airlines CM 1734 Houston (IAH) 07:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1572 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:13 planerad

08:00 21.01.2019

-1°C   Vindar: 6 m/s @ 142°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 08, 18L, 18R

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 396 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:46 planerad

09:00 21.01.2019

+1°C   Vindar: 8 m/s @ 148°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 08, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 12 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3296 Atlanta 09:31 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1732 Houston (IAH) 09:43 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1737 Houston (IAH) 09:15 planerad

10:00 21.01.2019

+1°C   Vindar: 8 m/s @ 148°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 08, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 12 - 24 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 381 Houston (HOU) 10:05 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 1377 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:06 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 791 Dallas (DAL) 10:30 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 21 - 29 min.
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 3222 Atlanta (ATL) 10:06 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2926 Chicago (ORD) 10:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 381 Dallas (DAL) 10:35 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 1377 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:49 planerad

11:00 21.01.2019

+1°C   Vindar: 8 m/s @ 148°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 08, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 13 - 29 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3745 Minneapolis (MSP) 11:15 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 6942 Houston (IAH) 11:28 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 3979 Houston (IAH) 11:28 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1292 Atlanta 11:57 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3636 Chicago (ORD) 11:58 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 35 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 354 Houston (HOU) 11:10 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 1524 Minneapolis (MSP) 11:45 planerad

12:00 21.01.2019

+7°C   Vindar: 11 m/s @ 161°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 18L, 18R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 6 - 14 min.
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 394 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:09 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 707 St Louis (STL) 12:15 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 334 Los Angeles 12:29 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2927 Chicago (ORD) 12:30 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 385 Denver (DEN) 12:36 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 9 - 33 min.
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1736 Houston (IAH) 12:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3636 Chicago (ORD) 12:33 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1292 Atlanta 12:41 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 707 Phoenix (PHX) 12:45 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 394 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:55 planerad

13:00 21.01.2019

+7°C   Vindar: 11 m/s @ 161°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 18L, 18R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 5 - 9 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5323 Charlotte (CLT) 13:14 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1092 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:23 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2179 Denver (DEN) 13:25 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4270 Houston (IAH) 13:30 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 19 - 28 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 335 Los Angeles (LAX) 13:09 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1237 Denver (DEN) 13:20 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5323 Charlotte (CLT) 13:48 planerad

14:00 21.01.2019

+7°C   Vindar: 11 m/s @ 161°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 18L, 18R

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 37 min.
Embraer RJ145 United Airlines UA 4027 Houston (IAH) 14:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2179 Las Vegas (LAS) 14:10 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1092 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:13 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2928 Chicago (ORD) 14:50 planerad

15:00 21.01.2019

+9°C   Vindar: 12 m/s @ 169°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 18L, 18R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 10 - 24 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 664 Phoenix (PHX) 15:05 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2929 Chicago (ORD) 15:11 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1685 Houston (HOU) 15:20 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1312 Atlanta 15:31 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4445 Houston (IAH) 15:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3988 Sacramento (SMF) 15:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 min.
Embraer RJ145 United Airlines UA 4358 Houston (IAH) 15:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 664 Dallas (DAL) 15:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1685 Denver (DEN) 15:55 planerad

16:00 21.01.2019

+9°C   Vindar: 12 m/s @ 169°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 18L, 18R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 38 min.
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2275 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:02 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3447 Denver (DEN) 16:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 397 Dallas (DAL) 16:40 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 - 25 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1312 Atlanta 16:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3988 St Louis (STL) 16:30 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4270 Houston (IAH) 16:55 planerad

17:00 21.01.2019

+9°C   Vindar: 12 m/s @ 169°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 18L, 18R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 21 - 40 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3643 Salt Lake City (SLC) 17:12 planerad
Bombardier CRJ700 Gulf Air GF 4192 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:52 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2933 Chicago (ORD) 17:54 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 14 - 25 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 397 Phoenix (PHX) 17:15 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3645 Denver (DEN) 17:18 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3643 Salt Lake City (SLC) 17:43 planerad

18:00 21.01.2019

+8°C   Vindar: 11 m/s @ 174°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 18L, 18R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 7 - 40 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1913 Phoenix (PHX) 18:00 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1733 Houston (IAH) 18:07 planerad
Bombardier CRJ900 Air France AF 2506 Atlanta 18:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1574 Dallas (DAL) 18:50 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 15 min.
Bombardier CRJ900 Alaska Airlines AS 4280 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:25 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2932 Chicago (ORD) 18:25 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4445 Houston (IAH) 18:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1913 Dallas (DAL) 18:40 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3303 Atlanta 18:45 planerad

19:00 21.01.2019

+8°C   Vindar: 11 m/s @ 174°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 18L, 18R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 14 - 16 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2662 Charlotte (CLT) 19:25 planerad
Airbus A319 Copa Airlines CM 1728 Houston (IAH) 19:38 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 10 Las Vegas (LAS) 19:38 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2400 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:54 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 11 - 20 min.
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2275 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1575 Houston (HOU) 19:25 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3468 Chicago (ORD) 19:27 planerad

20:00 21.01.2019

+8°C   Vindar: 11 m/s @ 174°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 18L, 18R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 8 min.
Embraer RJ145 Air Canada AC 4119 Denver (DEN) 20:42 planerad
Southwest Airlines WN 1064 Houston (HOU) 20:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 11 Las Vegas (LAS) 20:18 planerad

21:00 21.01.2019

+7°C   Vindar: 11 m/s @ 176°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 18L, 18R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 16 min.
Embraer 175 Copa Airlines CM 1730 Houston (IAH) 21:14 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1446 Dallas-Fort Worth (DFW) 21:30 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2931 Chicago (ORD) 21:46 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 163 Denver (DEN) 21:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 665 Dallas (DAL) 21:55 planerad

22:00 21.01.2019

+7°C   Vindar: 11 m/s @ 176°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 18L, 18R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1443 St Louis (STL) 22:20 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1319 Atlanta 22:45 planerad

23:00 21.01.2019

+7°C   Vindar: 11 m/s @ 176°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 18L, 18R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 19 - 24 min.
Airbus A320 United Airlines UA 1726 Denver (DEN) 23:00 planerad
Embraer 170 Copa Airlines CM 1729 Houston (IAH) 23:15 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 267 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:39 planerad

00:00 22.01.2019

+8°C   Vindar: 12 m/s @ 179°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18L, 18R

Andra datum

January, 2019