Tulsa, Tulsa (TUL / KTUL)

Planespotter’s tidtabell

08:00 23.03.2019

+11°C   Vindar: 2 m/s @ 80°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 2290 m   Uppskattad bana: 08

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 19 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1572 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:11 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3660 Salt Lake City (SLC) 08:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5301 St Louis (STL) 08:45 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1737 Houston (IAH) 08:59 planerad

09:00 23.03.2019

+11°C   Vindar: 2 m/s @ 80°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 2290 m   Uppskattad bana: 08

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3296 Atlanta 09:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 682 Dallas (DAL) 09:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 593 Houston (HOU) 09:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4245 Houston (HOU) 09:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3656 St Louis (STL) 09:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 396 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:54 planerad

10:00 23.03.2019

+12°C   Vindar: 6 m/s @ 166°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18L, 18R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 22 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5965 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:08 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4753 Dallas (DAL) 10:30 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 5 - 15 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3296 Atlanta 10:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2084 Dallas (DAL) 10:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4245 Las Vegas (LAS) 10:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3656 Dallas (DAL) 10:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 593 Phoenix (PHX) 10:30 planerad

11:00 23.03.2019

+12°C   Vindar: 6 m/s @ 166°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18L, 18R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 8 - 28 min.
United Airlines UA 1103 Houston 11:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3745 Minneapolis (MSP) 11:07 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 394 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1396 St Louis (STL) 11:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3636 Chicago (ORD) 11:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 21 - 40 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1662 Denver (DEN) 11:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5965 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:02 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3745 Minneapolis 11:42 planerad

12:00 23.03.2019

+12°C   Vindar: 6 m/s @ 166°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18L, 18R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 9 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1292 Atlanta 12:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5316 Atlanta 12:09 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 9 - 17 min.
Embraer 175 Copa Airlines CM 1736 Houston (IAH) 12:02 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1396 Las Vegas (LAS) 12:15 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 394 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:21 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3636 Chicago (ORD) 12:38 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1292 Atlanta 12:44 planerad

13:00 23.03.2019

+12°C   Vindar: 6 m/s @ 166°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18L, 18R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 16 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2066 Denver (DEN) 13:20 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5323 Charlotte (CLT) 13:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5259 Denver (DEN) 13:40 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1092 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:53 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 3 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5323 Charlotte (CLT) 13:52 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2066 Dallas (DAL) 13:55 planerad

14:00 23.03.2019

+14°C   Vindar: 9 m/s @ 167°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18L, 18R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4233 Dallas (DAL) 14:00 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5259 Phoenix (PHX) 14:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4233 Denver (DEN) 14:35 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1092 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:36 planerad

15:00 23.03.2019

+14°C   Vindar: 9 m/s @ 167°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18L, 18R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 12 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1856 Phoenix (PHX) 15:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1026 Houston (HOU) 15:20 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2275 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:32 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3376 Atlanta 15:42 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1856 Houston (HOU) 15:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1026 Phoenix (PHX) 15:55 planerad

16:00 23.03.2019

+14°C   Vindar: 9 m/s @ 167°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18L, 18R

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 2 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3376 Atlanta 16:17 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2275 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:19 planerad

17:00 23.03.2019

+15°C   Vindar: 9 m/s @ 172°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18L, 18R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 15 - 19 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2549 Las Vegas (LAS) 17:00 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3643 Salt Lake City (SLC) 17:19 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4637 Phoenix (PHX) 17:25 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3868 Chicago (ORD) 17:43 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5971 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:56 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2549 St Louis (STL) 17:30 planerad

18:00 23.03.2019

+15°C   Vindar: 9 m/s @ 172°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18L, 18R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 22 - 40 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 526 Atlanta 18:06 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3471 Dallas (DAL) 18:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 59 Phoenix (PHX) 18:50 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 13 - 22 min.
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3643 Salt Lake City (SLC) 18:02 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3980 Dallas (DAL) 18:15 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3789 Chicago (ORD) 18:15 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5971 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:28 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 526 Atlanta 18:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3472 Houston (HOU) 18:50 planerad

19:00 23.03.2019

+15°C   Vindar: 9 m/s @ 172°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18L, 18R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 11 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 42 Dallas (DAL) 19:20 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2662 Charlotte (CLT) 19:29 planerad
Bombardier CRJ Copa Airlines CM 1728 Houston (IAH) 19:40 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2400 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:40 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 59 Dallas (DAL) 19:20 planerad

20:00 23.03.2019

+15°C   Vindar: 9 m/s @ 172°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18L, 18R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3852 Houston (HOU) 20:40 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1771 Houston (HOU) 20:00 planerad

21:00 23.03.2019

+15°C   Vindar: 9 m/s @ 172°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18L, 18R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 7 - 18 min.
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1729 Houston (IAH) 21:12 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1983 Atlanta 21:15 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1446 Dallas-Fort Worth (DFW) 21:33 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 919 Houston (HOU) 21:40 planerad

22:00 23.03.2019

+15°C   Vindar: 9 m/s @ 172°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18L, 18R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 5 - 25 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4749 Dallas (DAL) 22:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4705 Phoenix (PHX) 22:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 767 Denver (DEN) 22:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3477 Las Vegas (LAS) 22:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1697 Dallas (DAL) 22:50 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3611 Chicago (ORD) 22:53 planerad

23:00 23.03.2019

+15°C   Vindar: 8 m/s @ 182°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18L, 18R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 22 - 38 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2582 St Louis (STL) 23:15 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 267 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:21 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1561 Houston (IAH) 23:21 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3655 Salt Lake City (SLC) 23:59 planerad

00:00 24.03.2019

+15°C   Vindar: 8 m/s @ 182°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18L, 18R

01:00 24.03.2019

+15°C   Vindar: 8 m/s @ 182°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18L, 18R

02:00 24.03.2019

+15°C   Vindar: 8 m/s @ 181°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 18L, 18R

03:00 24.03.2019

+15°C   Vindar: 8 m/s @ 181°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 18L, 18R

04:00 24.03.2019

+15°C   Vindar: 8 m/s @ 181°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 18L, 18R

05:00 24.03.2019

+15°C   Vindar: 7 m/s @ 192°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 18L, 18R

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 17 - 30 min.
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1735 Houston (IAH) 05:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1342 Dallas-Fort Worth (DFW) 05:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4999 Houston (HOU) 05:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3672 Chicago (ORD) 05:35 planerad

06:00 24.03.2019

+15°C   Vindar: 7 m/s @ 192°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 18L, 18R

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 10 - 20 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1299 Atlanta 06:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2146 Dallas (DAL) 06:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5420 Houston (HOU) 06:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2155 St Louis (STL) 06:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5410 Denver (DEN) 06:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2386 Denver (DEN) 06:35 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1090 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:45 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1433 Charlotte (CLT) 06:59 planerad

07:00 24.03.2019

+15°C   Vindar: 7 m/s @ 192°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 18L, 18R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 396 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:58 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Bombardier CRJ Copa Airlines CM 1734 Houston (IAH) 07:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5426 St Louis (STL) 07:05 planerad

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28