Tulsa, Tulsa (TUL / KTUL)

Planespotter’s tidtabell

18:00 24.06.2019

+28°C   Vindar: 3 m/s @ 360°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 36L, 36R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 4 - 26 min.
Bombardier CRJ900 Aeromexico AM 4479 Atlanta 18:05 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5093 Atlanta 18:06 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6047 Los Angeles (LAX) 18:11 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4199 Chicago (ORD) 18:37 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4015 Chicago (ORD) 18:40 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 6 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1369 Phoenix (PHX) 18:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4758 Salt Lake City (SLC) 18:03 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 635 Denver (DEN) 18:09 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2269 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:15 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 244 Las Vegas (LAS) 18:30 planerad
Bombardier CRJ900 Korean Air KE 3745 Atlanta 18:40 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5093 Atlanta 18:41 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6047 Los Angeles (LAX) 18:43 planerad

19:00 24.06.2019

+28°C   Vindar: 1 m/s @ 289°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 26

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 10 - 12 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2662 Charlotte (CLT) 19:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 379 Phoenix (PHX) 19:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 42 Dallas (DAL) 19:30 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2400 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:35 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4119 Denver (DEN) 19:47 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 6941 Houston (IAH) 19:59 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 - 39 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4015 Chicago (ORD) 19:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4199 Chicago (ORD) 19:16 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 379 Houston (HOU) 19:55 planerad

20:00 24.06.2019

+28°C   Vindar: 1 m/s @ 289°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 26

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 183 Dallas (DAL) 20:00 planerad

21:00 24.06.2019

+28°C   Vindar: 1 m/s @ 289°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 26

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 19 - 20 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1446 Dallas-Fort Worth (DFW) 21:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1716 Houston (HOU) 21:20 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2931 Chicago 21:39 planerad

22:00 24.06.2019

+28°C   Vindar: 1 m/s @ 289°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 26

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 7 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1401 St Louis (STL) 22:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1171 Denver (DEN) 22:45 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 663 Atlanta 22:55 planerad

23:00 24.06.2019

+21°C   Vindar: 3 m/s @ 174°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 18L, 18R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 18 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2933 Atlanta 23:10 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1787 Denver (DEN) 23:16 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1561 Houston (IAH) 23:18 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 267 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:21 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 818 Dallas (DAL) 23:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5870 Houston (HOU) 23:35 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3675 Salt Lake City (SLC) 23:53 planerad

00:00 25.06.2019

+21°C   Vindar: 3 m/s @ 174°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 18L, 18R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3611 Chicago (ORD) 00:13 planerad

01:00 25.06.2019

+21°C   Vindar: 3 m/s @ 174°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 18L, 18R

02:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 3 m/s @ 173°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 18L, 18R

03:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 3 m/s @ 173°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 18L, 18R

04:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 3 m/s @ 173°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 18L, 18R

05:00 25.06.2019

+19°C   Vindar: 4 m/s @ 171°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 18L, 18R

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 17 - 20 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3345 Dallas-Fort Worth (DFW) 05:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6 Houston (HOU) 05:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 568 Dallas (DAL) 05:35 planerad

06:00 25.06.2019

+19°C   Vindar: 4 m/s @ 171°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 18L, 18R

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 8 - 25 min.
Airbus A320 Air Canada AC 5507 Denver 06:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1284 Atlanta 06:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 939 Denver (DEN) 06:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2282 St Louis (STL) 06:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1593 Denver (DEN) 06:30 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1090 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:38 planerad

07:00 25.06.2019

+19°C   Vindar: 4 m/s @ 171°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 18L, 18R

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 22 - 34 min.
Boeing 737-700 United Airlines UA 1720 Houston (IAH) 07:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1433 Charlotte (CLT) 07:10 planerad
Boeing 737-700 Copa Airlines CM 1734 Houston 07:10 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 2187 Houston (IAH) 07:10 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4120 Denver (DEN) 07:44 planerad

08:00 25.06.2019

+18°C   Vindar: 2 m/s @ 225°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 18L, 18R, 26

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ140 American Airlines AA 4011 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:18 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 12 - 19 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1572 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:25 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 4011 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:30 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3660 Salt Lake City (SLC) 08:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3672 Chicago (ORD) 08:49 planerad

09:00 25.06.2019

+18°C   Vindar: 2 m/s @ 225°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 18L, 18R, 26

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 17 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3467 Atlanta 09:28 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 1377 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:45 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 864 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:28 planerad

10:00 25.06.2019

+18°C   Vindar: 2 m/s @ 225°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 18L, 18R, 26

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 27 - 50 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 609 Houston (HOU) 10:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1310 Dallas (DAL) 10:05 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4713 Minneapolis (MSP) 10:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 16 - 27 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3467 Atlanta 10:03 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 1377 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2374 Houston (HOU) 10:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1310 Phoenix (PHX) 10:35 planerad

11:00 25.06.2019

+25°C   Vindar: 4 m/s @ 192°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 18L, 18R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 2 - 46 min.
United Airlines UA 1105 Houston 11:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 394 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:46 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2723 Atlanta 11:48 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2560 St Louis (STL) 11:50 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3636 Chicago (ORD) 11:52 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 6 - 20 min.
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2926 Chicago (ORD) 11:10 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4713 Minneapolis (MSP) 11:30 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4570 Minneapolis (MSP) 11:35 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 1524 Minneapolis (MSP) 11:41 planerad

12:00 25.06.2019

+25°C   Vindar: 4 m/s @ 192°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 18L, 18R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2927 Chicago 12:11 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 4 - 18 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3636 Chicago (ORD) 12:22 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2560 Las Vegas (LAS) 12:25 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 394 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:31 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2723 Atlanta 12:32 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2928 Chicago (ORD) 12:50 planerad

13:00 25.06.2019

+25°C   Vindar: 4 m/s @ 192°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 18L, 18R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 8 - 11 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5323 Charlotte (CLT) 13:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 495 Denver (DEN) 13:25 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1092 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:36 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5323 Charlotte (CLT) 13:52 planerad

14:00 25.06.2019

+30°C   Vindar: 5 m/s @ 205°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 18L, 18R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 28 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 590 Phoenix (PHX) 14:30 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2929 Chicago 14:58 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 495 Dallas (DAL) 14:10 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1092 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:20 planerad

15:00 25.06.2019

+30°C   Vindar: 5 m/s @ 205°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 18L, 18R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 8 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3499 Atlanta 15:33 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2275 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:41 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 590 Denver (DEN) 15:05 planerad
Embraer RJ145 Lufthansa LH 8650 Houston (IAH) 15:20 planerad

16:00 25.06.2019

+30°C   Vindar: 5 m/s @ 205°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 18L, 18R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 8 - 10 min.
Embraer 170 United Airlines UA 3596 Houston 16:14 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4230 Denver (DEN) 16:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1534 Dallas (DAL) 16:30 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 17 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3499 Atlanta 16:10 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2275 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:27 planerad

17:00 25.06.2019

+31°C   Vindar: 6 m/s @ 218°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 18L, 18R, 26

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 5 - 14 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3645 Minneapolis (MSP) 17:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4758 Salt Lake City (SLC) 17:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1241 Houston (HOU) 17:10 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4553 Minneapolis 17:17 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1368 Las Vegas (LAS) 17:20 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2269 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:34 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 7 - 25 min.
Embraer 170 United Airlines UA 3683 Houston (IAH) 17:00 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4165 Denver (DEN) 17:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1534 St Louis (STL) 17:10 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3823 Minneapolis 17:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1241 Dallas (DAL) 17:45 planerad

Andra datum

March, 2019

25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19