Tampa, Tampa (TPA / KTPA)

Planespotter’s tidtabell

13:00 20.03.2019

+19°C   Vindar: 4 m/s @ 40°   Moln/himmel few börja från en höjd av 2130 m   Uppskattad bana: 01L, 01R, 10

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 3 - 12 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2292 Chicago (MDW) 13:00 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 639 Detroit (DTW) 13:03 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2191 Boston (BOS) 13:06 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2001 Charlotte (CLT) 13:07 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 341 Atlantic City 13:19 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 985 Newark (EWR) 13:20 planerad
Boeing 757-300 Delta Air Lines DL 2096 Minneapolis (MSP) 13:21 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 7159 Tocumen (PTY) 13:32 planerad
Boeing 737-300 Cayman Airways KX 200 Grand Cayman Island 13:35 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1243 Philadelphia (PHL) 13:43 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1052 San Juan (SJU) 13:46 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2501 Buffalo (BUF) 13:52 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 6 - 10 min.
Airbus A320 Aer Lingus EI 5293 Boston (BOS) 13:34 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2292 New Orleans (MSY) 13:35 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1245 Toronto (YYZ) 13:35 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1464 Chicago (ORD) 13:45 planerad
Saab 340 United Airlines UA 3136 Key West (EYW) 13:45 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 642 Detroit (DTW) 13:49 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2001 Charlotte (CLT) 13:57 planerad

14:00 20.03.2019

+23°C   Vindar: 7 m/s @ 25°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 01L, 01R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 14 - 16 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 557 Baltimore (BWI) 14:06 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2099 Las Vegas (LAS) 14:20 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 751 Newark (EWR) 14:36 planerad
American Airlines AA 2807 Miami (MIA) 14:44 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 5 - 9 min.
Boeing 767-300 Air Canada AC 1655 Toronto (YYZ) 14:15 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 601 Newark (EWR) 14:15 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 348 Atlantic City 14:20 planerad
Boeing 737-300 Cayman Airways KX 201 Georgetown (GCM) 14:25 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1151 San Juan (SJU) 14:26 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 992 Boston (BOS) 14:26 planerad
Boeing 757-300 Delta Air Lines DL 2096 Minneapolis (MSP) 14:30 planerad
Airbus A320 Aer Lingus EI 5095 New York (JFK) 14:33 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1246 Philadelphia (PHL) 14:42 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2534 Providence 14:44 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 178 Cleveland (CLE) 14:51 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 7160 Tocumen (PTY) 14:57 planerad

15:00 20.03.2019

+23°C   Vindar: 7 m/s @ 25°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 01L, 01R

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 7 - 21 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 770 Seattle (SEA) 15:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1890 Newark (EWR) 15:01 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2353 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:03 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1067 Chicago (ORD) 15:03 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 549 Washington (DCA) 15:11 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1768 Houston (IAH) 15:12 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 291 Pittsburgh (PIT) 15:19 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1275 Columbus (CMH) 15:36 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 531 Phoenix (PHX) 15:57 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 8 - 20 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2098 Las Vegas (LAS) 15:10 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 836 Minneapolis (MSP) 15:30 planerad
American Airlines AA 2807 Miami (MIA) 15:32 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 350 Washington (DCA) 15:46 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2353 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:54 planerad
Airbus A319 Singapore Airlines SQ 1629 Houston 15:54 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1115 Houston (IAH) 15:54 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2217 Denver (DEN) 15:56 planerad

16:00 20.03.2019

+23°C   Vindar: 7 m/s @ 25°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 01L, 01R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 7 - 9 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 835 Baltimore (BWI) 16:19 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1767 Washington (DCA) 16:25 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 245 Denver (DEN) 16:27 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2430 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:31 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2752 San Juan (SJU) 16:40 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 888 Miami (MIA) 16:48 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1181 Atlanta 16:57 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 14 - 17 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 280 Pittsburgh (PIT) 16:04 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 651 Chicago (ORD) 16:21 planerad
Airbus A320 Aer Lingus EI 6399 Chicago (ORD) 16:25 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 2015 Cleveland (CLE) 16:25 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1272 Columbus (CMH) 16:30 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 523 Seattle (SEA) 16:45 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 531 Phoenix (PHX) 16:59 planerad

17:00 20.03.2019

+22°C   Vindar: 6 m/s @ 11°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 01L, 01R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 5 - 20 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 533 Hartford (BDL) 17:23 planerad
Saab 340 United Airlines UA 3062 Nassau (NAS) 17:25 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1973 Newark (EWR) 17:45 planerad
Saab 340 United Airlines UA 3138 Key West (EYW) 17:50 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A319 American Airlines AA 1767 Philadelphia (PHL) 17:05 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 636 Detroit (DTW) 17:15 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2430 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:22 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 392 Boston (BOS) 17:25 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 550 Newark (EWR) 17:30 planerad
Airbus A320 Aer Lingus EI 5091 New York (JFK) 17:35 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 888 Miami (MIA) 17:40 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1181 Atlanta 17:55 planerad

18:00 20.03.2019

+22°C   Vindar: 6 m/s @ 11°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 01L, 01R

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 10 - 14 min.
Airbus A319 American Airlines AA 2032 Philadelphia (PHL) 18:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 397 Chicago (ORD) 18:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 288 Charlotte (CLT) 18:10 planerad
Saab 340 United Airlines UA 3099 Marsh Harbour 18:10 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 314 Houston (IAH) 18:19 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1991 Boston (BOS) 18:28 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1447 White Plains 18:42 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 2522 Milwaukee (MKE) 18:42 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 797 Boston (BOS) 18:53 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 19 - 24 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1534 Hartford (BDL) 18:03 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2074 Newark (EWR) 18:27 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 541 Washington (DCA) 18:41 planerad

19:00 20.03.2019

+22°C   Vindar: 6 m/s @ 11°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 01L, 01R

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 4 - 20 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4928 Kansas City (MCI) 19:05 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1520 Phoenix (PHX) 19:10 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 85 Miami 19:10 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2857 Boston (BOS) 19:14 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 2526 Minneapolis (MSP) 19:14 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 155 Madison (MSN) 19:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3953 Havana (HAV) 19:35 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1658 Toronto (YYZ) 19:46 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 1716 Houston (IAH) 19:47 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 1680 Houston (IAH) 19:47 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 290 Denver (DEN) 19:55 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2375 Philadelphia (PHL) 19:57 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 5 - 13 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 352 Washington (IAD) 19:10 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 288 Charlotte (CLT) 19:13 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 548 White Plains 19:14 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 315 Houston (IAH) 19:15 planerad
Embraer 190 Hawaiian Airlines HA 2073 New York (JFK) 19:17 planerad
United Airlines UA 1102 Houston 19:30 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 129 Rio De Janeiro (GIG) 19:30 planerad
United Airlines UA 501 Washington 19:30 planerad
United Airlines UA 775 Chicago 19:30 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 86 West Palm Beach (PBI) 19:35 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1447 Chicago (ORD) 19:42 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 813 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:50 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1508 Phoenix (PHX) 19:59 planerad

20:00 20.03.2019

+20°C   Vindar: 6 m/s @ 357°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01L, 01R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 4 - 10 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 427 Minneapolis (MSP) 20:08 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 360 Washington (IAD) 20:18 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 745 Chicago (ORD) 20:22 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 631 Detroit (DTW) 20:23 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 369 Minneapolis (MSP) 20:23 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 2082 Philadelphia (PHL) 20:27 planerad
Boeing 787-9 G-CKWP Norwegian Air UK DI 7165 London (LGW) 20:35 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 8 - 24 min.
Airbus A321 Frontier Airlines F9 2518 Islip 20:14 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1966 Chicago (ORD) 20:38 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 291 Denver (DEN) 20:45 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2374 Philadelphia (PHL) 20:47 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 575 Fort Lauderdale (FLL) 20:56 planerad

21:00 20.03.2019

+20°C   Vindar: 6 m/s @ 357°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01L, 01R

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 4 - 18 min.
Airbus A319 Spirit Airlines NK 504 Los Angeles 21:13 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1921 Miami (MIA) 21:18 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 385 Baltimore (BWI) 21:36 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 885 Reykjavík (KEF) 21:40 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2535 Providence 21:43 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1640 Newark (EWR) 21:47 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 604 Phoenix (PHX) 21:55 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 246 Chicago (ORD) 21:59 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 7 - 10 min.
Airbus A321 Spirit Airlines NK 744 Chicago (ORD) 21:00 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1659 Toronto (YYZ) 21:10 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 370 Minneapolis (MSP) 21:15 planerad

22:00 20.03.2019

+20°C   Vindar: 6 m/s @ 357°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01L, 01R

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 - 22 min.
Airbus A320 American Airlines AA 2022 Charlotte (CLT) 22:01 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1195 Atlanta 22:05 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 391 Boston (BOS) 22:13 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2401 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:35 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1819 Denver (DEN) 22:39 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1512 New York (JFK) 22:44 planerad
United Airlines UA 1789 Houston (IAH) 22:54 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 837 Minneapolis (MSP) 22:58 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 40 min.
Airbus A319 Spirit Airlines NK 384 Baltimore (BWI) 22:10 planerad
Boeing 787-9 Norwegian Air UK DI 7166 London (LGW) 22:50 planerad

23:00 20.03.2019

+18°C   Vindar: 6 m/s   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 7 - 19 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 1983 Fort Myers 23:00 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 539 San Juan (SJU) 23:14 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 460 Kansas City (MCI) 23:15 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1724 Philadelphia (PHL) 23:27 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 225 New York (JFK) 23:46 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 574 Fort Lauderdale (FLL) 23:53 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2256 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:54 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1184 Atlanta 23:55 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2270 Chicago (MDW) 23:55 planerad

00:00 21.03.2019

+18°C   Vindar: 6 m/s   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 12 - 25 min.
Airbus A321 American Airlines AA 1773 Charlotte (CLT) 00:19 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1296 Washington (IAD) 00:22 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1391 Boston (BOS) 00:34 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 521 Atlanta 00:59 planerad

01:00 21.03.2019

+18°C   Vindar: 6 m/s   Moln/himmel few

02:00 21.03.2019

+16°C   Vindar: 4 m/s @ 5°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 01L, 01R

03:00 21.03.2019

+16°C   Vindar: 4 m/s @ 5°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 01L, 01R

04:00 21.03.2019

+16°C   Vindar: 4 m/s @ 5°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 01L, 01R

05:00 21.03.2019

+15°C   Vindar: 4 m/s @ 11°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 01L, 01R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 22 - 28 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1128 Las Vegas (LAS) 05:00 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 292 Denver (DEN) 05:28 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2151 Salt Lake City (SLC) 05:45 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 27 - 53 min.
Airbus A320 American Airlines AA 1837 Charlotte (CLT) 05:01 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1189 Dallas-Fort Worth (DFW) 05:54 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1392 Boston (BOS) 05:55 planerad

06:00 21.03.2019

+15°C   Vindar: 4 m/s @ 11°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 01L, 01R

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 7 - 15 min.
Embraer 190 Aer Lingus EI 5291 Boston (BOS) 06:00 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 538 San Juan (SJU) 06:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1965 Newark (EWR) 06:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1977 Miami (MIA) 06:15 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 502 Denver (DEN) 06:26 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2506 Charlotte (CLT) 06:30 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 571 Fort Lauderdale (FLL) 06:45 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1672 Phoenix (PHX) 06:49 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1557 Chicago (ORD) 06:50 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1806 Philadelphia (PHL) 06:50 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 650 Detroit (DTW) 06:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3802 Fort Lauderdale (FLL) 06:50 planerad

07:00 21.03.2019

+15°C   Vindar: 4 m/s @ 11°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 01L, 01R

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 35 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1243 Los Angeles (LAX) 07:00 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2538 Portland (PWM) 07:00 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1127 Las Vegas (LAS) 07:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1877 Newark (EWR) 07:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 588 Chicago (ORD) 07:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3952 Havana (HAV) 07:05 planerad
Copa Airlines CM 1722 Houston 07:10 planerad
United Airlines UA 1895 Houston (IAH) 07:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4908 Nashville (BNA) 07:45 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 326 New York (JFK) 07:46 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1369 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:51 planerad

08:00 21.03.2019

+14°C   Vindar: 4 m/s   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 4 - 30 min.
United Airlines UA 568 Orlando 08:00 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 81 Miami 08:05 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 177 Cleveland (CLE) 08:35 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1169 Atlanta 08:47 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 552 Newark (EWR) 08:49 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 573 New York 08:50 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2525 New York (JFK) 08:53 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 12 min.
Airbus A319 American Airlines AA 467 Washington (DCA) 08:00 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 750 Newark (EWR) 08:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2051 San Francisco (SFO) 08:05 planerad
Airbus A320 Aer Lingus EI 5297 Boston (BOS) 08:17 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1992 Boston (BOS) 08:21 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 360 Minneapolis (MSP) 08:30 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 82 West Palm Beach (PBI) 08:35 planerad

09:00 21.03.2019

+14°C   Vindar: 4 m/s   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 4 - 26 min.
United Airlines UA 1101 Houston 09:00 planerad
United Airlines UA 126 New York 09:00 planerad
United Airlines UA 502 Washington 09:00 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 273 Akron 09:01 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 2375 Philadelphia (PHL) 09:19 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1377 Charlotte (CLT) 09:25 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 891 Boston (BOS) 09:51 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1161 Atlanta 09:52 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1446 Chicago (ORD) 09:55 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 23 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 2338 Washington (IAD) 09:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1705 Philadelphia (PHL) 09:02 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1870 Houston (IAH) 09:25 planerad
Saab 340 United Airlines UA 3134 Key West (EYW) 09:30 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2751 San Juan (SJU) 09:30 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 574 Newark (EWR) 09:30 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1169 Atlanta 09:47 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 259 Newark (EWR) 09:50 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 172 Latrobe 09:55 planerad

10:00 21.03.2019

+14°C   Vindar: 4 m/s   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 3 - 21 min.
Airbus A319 Spirit Airlines NK 570 Fort Lauderdale (FLL) 10:12 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 455 Hartford (BDL) 10:21 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 643 Detroit (DTW) 10:22 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 367 Minneapolis (MSP) 10:43 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2557 Atlanta 10:45 planerad
Airbus A320 Air Transat TS 3738 Toronto (YYZ) 10:45 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1759 Cincinnati 10:47 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 525 New York (JFK) 10:49 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2507 Charlotte (CLT) 10:54 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2002 Washington (IAD) 10:59 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 9 - 14 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 834 Baltimore (BWI) 10:05 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1394 Charlotte (CLT) 10:19 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 2376 Philadelphia (PHL) 10:19 planerad
Saab 340 United Airlines UA 3089 Marsh Harbour 10:30 planerad
Airbus A320 Aer Lingus EI 5295 Boston (BOS) 10:43 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1161 Atlanta 10:50 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 570 New Orleans (MSY) 10:52 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 2511 Grand Rapids 10:55 planerad

11:00 21.03.2019

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 338°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01L, 01R

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 6 - 17 min.
Boeing 737-800 Swoop WO 808 Toronto 11:04 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2559 New York (LGA) 11:09 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2046 Charlotte (CLT) 11:13 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 729 Chicago (ORD) 11:30 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1119 Greensboro (GSO) 11:36 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 812 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:37 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2326 Chicago (ORD) 11:45 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 83 Miami 11:55 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2021 Atlanta 11:55 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 4 - 25 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 762 Chicago (ORD) 11:07 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 796 Boston (BOS) 11:12 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2023 Cincinnati (CVG) 11:37 planerad
Airbus A321 Aer Lingus EI 5089 New York (JFK) 11:40 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 154 St Louis (STL) 11:40 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 293 Denver (DEN) 11:44 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2557 Atlanta 11:45 planerad
Airbus A320 Air Transat TS 3739 Toronto (YYZ) 11:45 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 26 New York (JFK) 11:49 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1797 Houston (IAH) 11:50 planerad

12:00 21.03.2019

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 338°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01L, 01R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 7 - 19 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5984 Nashville (BNA) 12:10 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2270 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:29 planerad
Saab 340 United Airlines UA 3134 Key West (EYW) 12:45 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1246 Toronto (YYZ) 12:46 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1654 Toronto (YYZ) 12:51 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1464 Chicago (ORD) 12:58 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A321 American Airlines AA 2046 Charlotte (CLT) 12:07 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 84 Miami 12:15 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1720 Asheville (AVL) 12:21 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 728 Chicago 12:25 planerad
Boeing 737-800 Swoop WO 709 Toronto 12:25 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 406 Hartford (BDL) 12:30 planerad
Airbus A320 Aer Lingus EI 6397 Chicago (ORD) 12:40 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2191 Chicago (ORD) 12:41 planerad
Saab 340 United Airlines UA 3062 Nassau (NAS) 12:50 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2021 Atlanta 12:55 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5841 Kansas City (MCI) 12:55 planerad

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02