Tallahassee Regional, Tallahassee (TLH / KTLH)

Planespotter’s tidtabell

15:00 20.05.2019

+32°C   Vindar: 3 m/s @ 290°   Moln/himmel few börja från en höjd av 1680 m   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3861 Miami 15:00 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 12 - 14 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5662 Charlotte (CLT) 15:11 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3861 Miami 15:25 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2754 Atlanta 15:35 planerad

16:00 20.05.2019

+32°C   Vindar: 3 m/s @ 290°   Moln/himmel few börja från en höjd av 1680 m   Uppskattad bana: 27

17:00 20.05.2019

+29°C   Vindar: 1 m/s @ 127°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09, 18

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 20 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3928 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:33 planerad
Bombardier CRJ900 Air France AF 2199 Atlanta 17:53 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 Iberia IB 4347 Miami 17:00 planerad

18:00 20.05.2019

+29°C   Vindar: 1 m/s @ 127°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09, 18

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 Iberia IB 4245 Miami 18:40 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 22 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3928 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:06 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 3250 Atlanta 18:28 planerad

19:00 20.05.2019

+29°C   Vindar: 1 m/s @ 127°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09, 18

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 24 min.
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 3677 Atlanta 19:10 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5248 Charlotte (CLT) 19:34 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 35 min.
Embraer RJ145 Iberia IB 4233 Miami 19:10 planerad
Bombardier CRJ900 Air France AF 2611 Atlanta 19:45 planerad

20:00 20.05.2019

+29°C   Vindar: 1 m/s @ 127°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09, 18

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5248 Charlotte (CLT) 20:08 planerad

21:00 20.05.2019

+26°C   Vindar: 2 m/s @ 178°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 18

22:00 20.05.2019

+26°C   Vindar: 2 m/s @ 178°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 18

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1683 Atlanta 22:00 planerad

23:00 20.05.2019

+26°C   Vindar: 2 m/s @ 178°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 18

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 16 - 18 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3325 Miami (MIA) 23:19 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5901 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:35 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 760 Atlanta 23:35 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3933 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:41 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5284 Charlotte (CLT) 23:59 planerad

00:00 21.05.2019

+23°C   Vindar: 2 m/s @ 243°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 27

01:00 21.05.2019

+23°C   Vindar: 2 m/s @ 243°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 27

02:00 21.05.2019

+23°C   Vindar: 2 m/s @ 243°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 27

03:00 21.05.2019

+22°C   Vindar: 1 m/s @ 267°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 27

04:00 21.05.2019

+22°C   Vindar: 1 m/s @ 267°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 27

05:00 21.05.2019

+22°C   Vindar: 1 m/s @ 267°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 27

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5584 Charlotte 05:17 planerad

06:00 21.05.2019

+21°C   Vindar: 1 m/s @ 322°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27, 36

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3570 Miami (MIA) 06:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3539 Dallas 06:15 planerad

07:00 21.05.2019

+21°C   Vindar: 1 m/s @ 322°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27, 36

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 322 Atlanta 07:00 planerad

08:00 21.05.2019

+21°C   Vindar: 1 m/s @ 322°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27, 36

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3663 Miami 08:22 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3663 Miami 08:47 planerad

09:00 21.05.2019

+23°C   Vindar: 1 m/s @ 120°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 17 min.
Saab 340 United Airlines UA 3123 Fort Lauderdale (FLL) 09:15 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3346 Atlanta 09:32 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Saab 340 United Airlines UA 3123 Fort Lauderdale (FLL) 09:45 planerad

10:00 21.05.2019

+23°C   Vindar: 1 m/s @ 120°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 2 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3346 Atlanta 10:13 planerad
Bombardier CRJ900 Aeromexico AM 3496 Atlanta 10:15 planerad

11:00 21.05.2019

+23°C   Vindar: 1 m/s @ 120°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Embraer RJ145 Iberia IB 4044 Miami 11:50 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5140 Atlanta 11:55 planerad

12:00 21.05.2019

+31°C   Vindar: 1 m/s @ 169°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 18

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 12 min.
Embraer RJ145 Iberia IB 4014 Miami 12:28 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5140 Atlanta 12:40 planerad

13:00 21.05.2019

+31°C   Vindar: 1 m/s @ 169°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 18

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 17 - 31 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2683 Atlanta 13:20 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5792 Dallas 13:51 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3859 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2683 Atlanta 13:59 planerad

14:00 21.05.2019

+31°C   Vindar: 1 m/s @ 169°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 18

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 12 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5662 Charlotte (CLT) 14:39 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2754 Atlanta 14:51 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 3 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5792 Dallas 14:22 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3859 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:25 planerad

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28