Syracuse Hancock, Syracuse (SYR / KSYR)

Planespotter’s tidtabell

07:00 14.10.2019

+12°C   Vindar: 5 m/s @ 190°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 4880 m   Uppskattad bana: 15

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 29 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3710 Chicago (ORD) 07:01 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2391 Chicago (ORD) 07:30 planerad

08:00 14.10.2019

+8°C   Vindar: 4 m/s @ 204°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 25 - 37 min.
Air Canada AC 1658 Toronto 08:00 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 116 New York 08:37 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5024 Detroit (DTW) 08:50 planerad

09:00 14.10.2019

+8°C   Vindar: 4 m/s @ 204°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 315 New York (JFK) 09:12 planerad

10:00 14.10.2019

+8°C   Vindar: 4 m/s @ 204°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4993 Philadelphia (PHL) 10:01 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4993 Philadelphia (PHL) 10:29 planerad

11:00 14.10.2019

+13°C   Vindar: 4 m/s @ 255°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 7 - 9 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1826 Charlotte (CLT) 11:06 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 3053 Atlanta 11:15 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3693 Detroit (DTW) 11:23 planerad
United Airlines UA 497 Washington 11:30 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 654 Denver (DEN) 11:31 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3693 Detroit (DTW) 11:59 planerad

12:00 14.10.2019

+13°C   Vindar: 4 m/s @ 255°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 18 - 25 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3364 New York (JFK) 12:11 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3518 Chicago 12:23 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4850 Philadelphia (PHL) 12:48 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 13 - 27 min.
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 3053 Atlanta (ATL) 12:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1826 Charlotte (CLT) 12:01 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 654 Raleigh/Durham (RDU) 12:14 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3364 New York (JFK) 12:41 planerad

13:00 14.10.2019

+13°C   Vindar: 4 m/s @ 255°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Embraer 175 United Airlines UA 3518 Chicago 13:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4850 Philadelphia (PHL) 13:15 planerad

14:00 14.10.2019

+9°C   Vindar: 4 m/s @ 288°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 28, 33

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 6 - 7 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5659 Charlotte (CLT) 14:33 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3253 Chicago (ORD) 14:38 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2341 Chicago (ORD) 14:45 planerad

15:00 14.10.2019

+9°C   Vindar: 4 m/s @ 288°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 28, 33

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4904 Philadelphia (PHL) 15:31 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 21 - 36 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5659 Charlotte (CLT) 15:03 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3253 Chicago (ORD) 15:09 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1658 Chicago (ORD) 15:45 planerad

16:00 14.10.2019

+9°C   Vindar: 4 m/s @ 288°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 28, 33

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3896 New York (LGA) 16:43 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 655 Raleigh/Durham (RDU) 16:43 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4904 Philadelphia (PHL) 16:01 planerad

17:00 14.10.2019

+9°C   Vindar: 3 m/s @ 258°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 15 - 30 min.
Airbus A320 American Airlines AA 1829 Charlotte (CLT) 17:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4134 Detroit (DTW) 17:15 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2006 Atlanta 17:17 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3029 Chicago (ORD) 17:47 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 14 - 26 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3896 New York (LGA) 17:25 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 655 Denver (DEN) 17:28 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4134 Detroit (DTW) 17:54 planerad

18:00 14.10.2019

+9°C   Vindar: 3 m/s @ 258°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3463 New York (JFK) 18:29 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4443 Philadelphia (PHL) 18:29 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 29 - 58 min.
Airbus A320 American Airlines AA 1829 Charlotte (CLT) 18:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3023 Chicago (ORD) 18:00 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2006 Atlanta (ATL) 18:01 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4443 Philadelphia (PHL) 18:59 planerad

19:00 14.10.2019

+9°C   Vindar: 3 m/s @ 258°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3463 New York 19:05 planerad

20:00 14.10.2019

+5°C   Vindar: 3 m/s @ 224°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 21 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2516 New York (JFK) 20:10 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4742 Boston (BOS) 20:31 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 13 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1815 New York (JFK) 20:45 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4742 Boston (BOS) 20:58 planerad

21:00 14.10.2019

+5°C   Vindar: 3 m/s @ 224°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 46 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 607 Chicago (ORD) 21:02 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3690 Chicago (ORD) 21:48 planerad

22:00 14.10.2019

+5°C   Vindar: 3 m/s @ 224°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4860 Philadelphia (PHL) 22:00 planerad

23:00 14.10.2019

+4°C   Vindar: 3 m/s @ 221°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 4 - 33 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3416 New York 23:00 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 845 Boston (BOS) 23:03 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2166 Minneapolis (MSP) 23:36 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4726 Washington (DCA) 23:39 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2013 Atlanta 23:50 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2143 Detroit (DTW) 23:55 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1976 Charlotte (CLT) 23:57 planerad

00:00 15.10.2019

+4°C   Vindar: 3 m/s @ 221°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 656 Orlando (MCO) 00:03 planerad

01:00 15.10.2019

+4°C   Vindar: 3 m/s @ 221°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28

02:00 15.10.2019

+3°C   Vindar: 3 m/s @ 219°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28

03:00 15.10.2019

+3°C   Vindar: 3 m/s @ 219°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28

04:00 15.10.2019

+3°C   Vindar: 3 m/s @ 219°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28

05:00 15.10.2019

+2°C   Vindar: 2 m/s @ 219°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 840 Boston (BOS) 05:10 planerad

06:00 15.10.2019

+2°C   Vindar: 2 m/s @ 219°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 min.
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2014 Atlanta (ATL) 06:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4725 Washington (DCA) 06:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4894 Philadelphia (PHL) 06:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 655 Orlando (MCO) 06:10 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 874 Detroit (DTW) 06:10 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 530 Charlotte (CLT) 06:10 planerad

Andra datum

May, 2019

04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01