Syracuse Hancock, Syracuse (SYR / KSYR)

Planespotter’s tidtabell

02:00 25.06.2019

+23°C   Vindar: 4 m/s @ 110°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 4270 m   Uppskattad bana: 10, 15

03:00 25.06.2019

+23°C   Vindar: 4 m/s @ 110°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 4270 m   Uppskattad bana: 10, 15

04:00 25.06.2019

+23°C   Vindar: 4 m/s @ 110°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 4270 m   Uppskattad bana: 10, 15

05:00 25.06.2019

+21°C   Vindar: 6 m/s @ 175°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 15

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 19 - 30 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 374 Boston (BOS) 05:20 planerad
Bombardier CRJ900 Aeromexico AM 3495 New York (JFK) 05:50 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5081 New York (JFK) 05:59 planerad

06:00 25.06.2019

+21°C   Vindar: 6 m/s @ 175°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 15

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 4 - 24 min.
Bombardier CRJ900 Aeromexico AM 3492 Detroit (DTW) 06:00 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2014 Atlanta 06:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4536 Philadelphia (PHL) 06:04 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 6206 Detroit (DTW) 06:05 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2107 Washington (IAD) 06:10 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 655 Orlando (MCO) 06:20 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3581 New York (LGA) 06:23 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5508 Washington (DCA) 06:26 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1594 Minneapolis (MSP) 06:50 planerad

07:00 25.06.2019

+21°C   Vindar: 6 m/s @ 175°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 15

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 32 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 2086 Sacramento (SMF) 07:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1477 Chicago (ORD) 07:32 planerad

08:00 25.06.2019

+21°C   Vindar: 5 m/s @ 250°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 21 - 38 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 116 New York (JFK) 08:10 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3374 Detroit (DTW) 08:48 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3588 Detroit (DTW) 08:53 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 22 - 35 min.
Airbus A320 American Airlines AA 530 Charlotte (CLT) 08:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3594 Chicago (ORD) 08:10 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 315 New York (JFK) 08:45 planerad

09:00 25.06.2019

+21°C   Vindar: 5 m/s @ 250°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3444 New York (LGA) 09:15 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5241 New York (LGA) 09:15 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 8 min.
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 1692 Detroit (DTW) 09:50 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3374 Detroit (DTW) 09:58 planerad

10:00 25.06.2019

+21°C   Vindar: 5 m/s @ 250°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 22 - 44 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4993 Philadelphia (PHL) 10:14 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5306 New York (JFK) 10:58 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5177 New York (JFK) 10:59 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 6 - 34 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3344 Jacksonville (JAX) 10:00 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5221 New York (LGA) 10:06 planerad
Bombardier CRJ700 Air New Zealand NZ 2908 Chicago (ORD) 10:40 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4993 Philadelphia (PHL) 10:42 planerad

11:00 25.06.2019

+23°C   Vindar: 5 m/s @ 253°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 27 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4051 Chicago (ORD) 11:03 planerad
Bombardier CRJ China Southern Airlines CZ 1272 New York (JFK) 11:03 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2156 Atlanta 11:11 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5511 Washington (DCA) 11:14 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4475 Washington (DCA) 11:20 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3796 Detroit (DTW) 11:20 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6198 Detroit (DTW) 11:25 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3895 Detroit (DTW) 11:26 planerad
Bombardier CRJ700 Air New Zealand NZ 2907 Chicago 11:53 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 4 - 8 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5177 New York (JFK) 11:31 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4051 Chicago (ORD) 11:33 planerad
Bombardier CRJ Aeromexico AM 3504 New York (JFK) 11:33 planerad
Embraer 175 Iberia IB 4325 Chicago (ORD) 11:34 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5511 Washington (DCA) 11:42 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3796 Detroit (DTW) 11:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4475 Washington (DCA) 11:50 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2156 Atlanta 11:55 planerad

12:00 25.06.2019

+23°C   Vindar: 5 m/s @ 253°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3895 Detroit (DTW) 12:00 planerad

13:00 25.06.2019

+23°C   Vindar: 5 m/s @ 253°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4850 Philadelphia (PHL) 13:13 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 2 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4850 Philadelphia 13:40 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1398 Newark (EWR) 13:42 planerad

14:00 25.06.2019

+25°C   Vindar: 6 m/s @ 268°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 6 - 27 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5642 Washington (DCA) 14:07 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1442 Chicago (ORD) 14:08 planerad
Embraer 175 JAL JL 7432 Chicago 14:35 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5149 Charlotte (CLT) 14:38 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3538 Chicago (ORD) 14:39 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2341 Chicago (ORD) 14:48 planerad
Boeing 737-700 Air Canada AC 3842 Chicago 14:58 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 441 Chicago (ORD) 14:58 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 18 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5642 Washington (DCA) 14:40 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1443 Chicago (ORD) 14:58 planerad

15:00 25.06.2019

+25°C   Vindar: 6 m/s @ 268°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4904 Philadelphia (PHL) 15:00 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 16 - 20 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5149 Charlotte (CLT) 15:08 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3538 Chicago (ORD) 15:09 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4904 Philadelphia (PHL) 15:25 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1658 Chicago (ORD) 15:45 planerad

16:00 25.06.2019

+25°C   Vindar: 6 m/s @ 268°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 - 11 min.
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1214 Orlando (MCO) 16:32 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3366 New York 16:41 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3551 New York (LGA) 16:52 planerad

17:00 25.06.2019

+23°C   Vindar: 7 m/s @ 273°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 9 - 19 min.
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2006 Atlanta 17:11 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3575 Detroit 17:20 planerad
Bombardier CRJ900 Aeromexico AM 3317 Detroit (DTW) 17:23 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3946 Chicago (ORD) 17:42 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 4 - 26 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5116 New York (LGA) 17:20 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3532 New York 17:22 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1215 Orlando (MCO) 17:29 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2006 Atlanta 17:55 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3575 Detroit (DTW) 17:56 planerad

18:00 25.06.2019

+23°C   Vindar: 7 m/s @ 273°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 36 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4443 Philadelphia (PHL) 18:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3463 New York 18:36 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 21 - 25 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3946 Chicago (ORD) 18:15 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3023 Chicago (ORD) 18:32 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4443 Philadelphia (PHL) 18:57 planerad

19:00 25.06.2019

+23°C   Vindar: 7 m/s @ 273°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 9 - 12 min.
Embraer 190 Singapore Airlines SQ 1468 New York 19:05 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1394 Newark (EWR) 19:17 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3850 Washington (IAD) 19:23 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 20 - 21 min.
Bombardier CRJ900 China Southern Airlines CZ 1273 New York 19:11 planerad
Embraer RJ145 Lufthansa LH 8719 Washington 19:32 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1815 New York (JFK) 19:39 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3463 New York 19:59 planerad

20:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 4 m/s @ 272°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 1153 Myrtle Beach 20:06 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 1185 Myrtle Beach 20:51 planerad

21:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 4 m/s @ 272°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 - 24 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 607 Chicago (ORD) 21:19 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1488 Chicago (ORD) 21:43 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3685 Chicago (ORD) 21:50 planerad

22:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 4 m/s @ 272°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 16 min.
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 4907 New York 22:33 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 656 Orlando (MCO) 22:49 planerad

23:00 25.06.2019

+17°C   Vindar: 3 m/s @ 232°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 4 - 21 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5017 New York (LGA) 23:04 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4366 Philadelphia (PHL) 23:07 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4087 New York (LGA) 23:08 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2106 Washington (IAD) 23:29 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5600 Washington (DCA) 23:33 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2013 Atlanta 23:41 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2166 Minneapolis (MSP) 23:41 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 845 Boston (BOS) 23:50 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 6233 Detroit (DTW) 23:54 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1976 Charlotte (CLT) 23:59 planerad

00:00 26.06.2019

+17°C   Vindar: 3 m/s @ 232°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5367 New York 00:05 planerad

01:00 26.06.2019

+17°C   Vindar: 3 m/s @ 232°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28

Andra datum

March, 2019

26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19