Syracuse Hancock, Syracuse (SYR / KSYR)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

03:00 21.01.2019

-20°C   Vindar: 3 m/s @ 10°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 490 m   Uppskattad bana: 33

04:00 21.01.2019

-20°C   Vindar: 5 m/s @ 328°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 33

05:00 21.01.2019

-20°C   Vindar: 5 m/s @ 328°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 33

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 2 - 15 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 374 Boston (BOS) 05:20 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 530 Charlotte (CLT) 05:34 planerad
Bombardier CRJ900 China Southern Airlines CZ 1273 New York 05:35 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1888 Detroit (DTW) 05:36 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5902 New York 05:51 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 5014 Philadelphia (PHL) 05:53 planerad

06:00 21.01.2019

-20°C   Vindar: 5 m/s @ 328°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 33

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 5 - 7 min.
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2107 Washington (IAD) 06:00 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 986 Atlanta (ATL) 06:00 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5508 Washington (DCA) 06:03 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1085 Fort Lauderdale (FLL) 06:10 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3522 New York 06:15 planerad

07:00 21.01.2019

-20°C   Vindar: 5 m/s @ 330°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 33

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Airbus A319 United Airlines UA 714 Chicago (ORD) 07:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 655 Orlando (MCO) 07:10 planerad

08:00 21.01.2019

-20°C   Vindar: 5 m/s @ 330°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 17 - 27 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 116 New York (JFK) 08:21 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3370 New York (LGA) 08:48 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 842 Tampa 08:55 planerad

09:00 21.01.2019

-20°C   Vindar: 5 m/s @ 330°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 12 - 13 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3394 Detroit (DTW) 09:09 planerad
Bombardier CRJ700 Air New Zealand NZ 2911 Chicago (ORD) 09:20 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1393 New York 09:33 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 - 26 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 315 New York (JFK) 09:14 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 843 Tampa 09:40 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3413 New York (LGA) 09:54 planerad

10:00 21.01.2019

-18°C   Vindar: 5 m/s @ 324°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 44 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4993 Philadelphia (PHL) 10:09 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3401 New York (JFK) 10:53 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 14 min.
Bombardier CRJ700 Air New Zealand NZ 2908 Chicago (ORD) 10:30 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4993 Philadelphia (PHL) 10:44 planerad

11:00 21.01.2019

-18°C   Vindar: 5 m/s @ 324°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 18 - 19 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4475 Washington (DCA) 11:13 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1270 Atlanta 11:32 planerad
Embraer 170 Air New Zealand NZ 2907 Chicago (ORD) 11:49 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 21 - 33 min.
Bombardier CRJ Air France AF 3090 New York 11:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 4051 Chicago (ORD) 11:10 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4475 Washington (DCA) 11:43 planerad

12:00 21.01.2019

-18°C   Vindar: 5 m/s @ 324°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4789 Philadelphia (PHL) 12:35 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 14 min.
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1270 Atlanta 12:16 planerad
Embraer 170 Air New Zealand NZ 2912 Chicago (ORD) 12:30 planerad

13:00 21.01.2019

-16°C   Vindar: 5 m/s @ 317°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 6 min.
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6128 Washington (IAD) 13:49 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5149 Charlotte (CLT) 13:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 11 min.
Embraer RJ145 Lufthansa LH 9287 New York 13:00 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4975 Charleston 13:00 planerad
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 1690 Detroit (DTW) 13:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4789 Philadelphia (PHL) 13:11 planerad

14:00 21.01.2019

-16°C   Vindar: 5 m/s @ 317°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3538 Chicago (ORD) 14:00 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 - 12 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5149 Charlotte (CLT) 14:33 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6128 Washington (IAD) 14:45 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3538 Chicago (ORD) 14:54 planerad

15:00 21.01.2019

-16°C   Vindar: 5 m/s @ 317°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 32 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4904 Philadelphia (PHL) 15:21 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4899 Newark (EWR) 15:53 planerad

16:00 21.01.2019

-14°C   Vindar: 5 m/s @ 314°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 Air New Zealand NZ 2915 Chicago (ORD) 16:52 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 25 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4904 Philadelphia (PHL) 16:00 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4921 New York 16:25 planerad

17:00 21.01.2019

-14°C   Vindar: 5 m/s @ 314°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 - 14 min.
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 1669 Detroit (DTW) 17:20 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1276 Atlanta 17:34 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3946 Chicago (ORD) 17:40 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 22 min.
Embraer 175 Air New Zealand NZ 2914 Chicago (ORD) 17:28 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5987 Detroit (DTW) 17:50 planerad

18:00 21.01.2019

-14°C   Vindar: 5 m/s @ 314°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 14 - 21 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3404 New York (JFK) 18:00 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3372 New York 18:14 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5622 Washington (DCA) 18:21 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1829 Charlotte (CLT) 18:42 planerad
Embraer 190 Singapore Airlines SQ 1468 New York (JFK) 18:56 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 17 - 26 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3946 Chicago (ORD) 18:10 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1276 Atlanta 18:18 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3436 New York 18:44 planerad

19:00 21.01.2019

-13°C   Vindar: 4 m/s @ 319°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 39 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 3907 Washington (IAD) 19:10 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1394 Newark (EWR) 19:49 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 7 - 18 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5622 Washington (DCA) 19:10 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1829 Charlotte (CLT) 19:28 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3416 New York 19:30 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1815 New York (JFK) 19:36 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3917 Washington (IAD) 19:45 planerad

20:00 21.01.2019

-13°C   Vindar: 4 m/s @ 319°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 28 min.
Embraer RJ145 Iberia IB 4381 Boston (BOS) 20:21 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 607 Chicago (ORD) 20:49 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 26 min.
Embraer RJ145 United Airlines UA 4357 New York 20:20 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4851 Boston (BOS) 20:46 planerad

21:00 21.01.2019

-13°C   Vindar: 4 m/s @ 319°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3685 Chicago (ORD) 21:37 planerad

22:00 21.01.2019

-13°C   Vindar: 4 m/s @ 327°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 27 - 45 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 5012 Philadelphia (PHL) 22:04 planerad
Bombardier CRJ900 Air France AF 2735 New York (JFK) 22:14 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3500 Newark (EWR) 22:59 planerad

23:00 21.01.2019

-13°C   Vindar: 4 m/s @ 327°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 9 - 19 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 656 Orlando (MCO) 23:08 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5900 New York (LGA) 23:11 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2106 Washington (IAD) 23:20 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5600 Washington (DCA) 23:21 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 976 Atlanta 23:40 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 845 Boston (BOS) 23:50 planerad

00:00 22.01.2019

-13°C   Vindar: 4 m/s @ 327°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 38 min.
Airbus A319 American Airlines AA 1976 Charlotte (CLT) 00:01 planerad
Boeing 717-200 Virgin Atlantic VS 1665 Detroit (DTW) 00:01 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1086 Fort Lauderdale (FLL) 00:39 planerad

01:00 22.01.2019

-15°C   Vindar: 3 m/s @ 334°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 33

02:00 22.01.2019

-15°C   Vindar: 3 m/s @ 334°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 33

Andra datum

January, 2019

21