Syracuse Hancock, Syracuse (SYR / KSYR)

Planespotter’s tidtabell

09:00 23.03.2019

-4°C   Vindar: 8 m/s @ 280°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 850 m   Uppskattad bana: 28, 33

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 1 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 315 New York (JFK) 09:29 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4752 Detroit (DTW) 09:30 planerad

10:00 23.03.2019

-4°C   Vindar: 8 m/s @ 280°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 850 m   Uppskattad bana: 28, 33

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 8 - 47 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3370 New York 10:02 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4993 Philadelphia (PHL) 10:10 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 4051 Chicago (ORD) 10:57 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3401 New York 10:58 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 11 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5152 New York (LGA) 10:32 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4993 Philadelphia (PHL) 10:43 planerad

11:00 23.03.2019

-3°C   Vindar: 5 m/s @ 302°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28, 33

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 1 - 3 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1270 Atlanta 11:11 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5319 Washington (DCA) 11:14 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5637 Charlotte (CLT) 11:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4475 Washington (DCA) 11:16 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 4 - 12 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 4051 Chicago (ORD) 11:30 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3434 New York 11:42 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5637 Charlotte (CLT) 11:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4475 Washington (DCA) 11:49 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5319 Washington (DCA) 11:54 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1270 Atlanta 11:56 planerad

12:00 23.03.2019

-3°C   Vindar: 5 m/s @ 302°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28, 33

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 8 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3454 Detroit (DTW) 12:47 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4850 Philadelphia (PHL) 12:55 planerad

13:00 23.03.2019

-3°C   Vindar: 5 m/s @ 302°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28, 33

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 17 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5642 Washington (DCA) 13:16 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3843 Detroit (DTW) 13:33 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3454 Detroit (DTW) 13:22 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4850 Philadelphia (PHL) 13:27 planerad

14:00 23.03.2019

-3°C   Vindar: 5 m/s @ 302°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28, 33

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3538 Chicago (ORD) 14:00 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3538 Chicago (ORD) 14:57 planerad

15:00 23.03.2019

-1°C   Vindar: 5 m/s @ 299°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28, 33

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 16 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4904 Philadelphia (PHL) 15:21 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4091 New York (LGA) 15:37 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4904 Philadelphia (PHL) 15:56 planerad

16:00 23.03.2019

-1°C   Vindar: 5 m/s @ 299°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28, 33

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4183 Detroit (DTW) 16:55 planerad

17:00 23.03.2019

-1°C   Vindar: 5 m/s @ 299°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28, 33

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 11 min.
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1276 Atlanta 17:09 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1720 Fort Lauderdale (FLL) 17:20 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5125 Detroit (DTW) 17:22 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5296 Philadelphia (PHL) 17:31 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3946 Chicago (ORD) 17:42 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 2 min.
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1276 Atlanta 17:55 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5125 Detroit (DTW) 17:57 planerad

18:00 23.03.2019

+1°C   Vindar: 5 m/s @ 293°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28, 33

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 9 - 16 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3404 New York (JFK) 18:10 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1214 Orlando (MCO) 18:15 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5622 Washington (DCA) 18:26 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2516 New York 18:34 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2312 Orlando (SFB) 18:50 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 25 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5296 Philadelphia (PHL) 18:03 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1721 Fort Lauderdale (FLL) 18:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3946 Chicago (ORD) 18:20 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3436 New York 18:45 planerad

19:00 23.03.2019

+1°C   Vindar: 5 m/s @ 293°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28, 33

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 20 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1215 Orlando (MCO) 19:05 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1815 New York (JFK) 19:15 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2313 Orlando (SFB) 19:35 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5622 Washington (DCA) 19:36 planerad

20:00 23.03.2019

+1°C   Vindar: 5 m/s @ 293°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28, 33

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4851 Boston (BOS) 20:14 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4851 Charleston (CHS) 20:46 planerad

21:00 23.03.2019

0°C   Vindar: 4 m/s @ 286°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28, 33

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1531 Detroit (DTW) 21:35 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3685 Chicago (ORD) 21:45 planerad

22:00 23.03.2019

0°C   Vindar: 4 m/s @ 286°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28, 33

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5331 Philadelphia (PHL) 22:39 planerad

23:00 23.03.2019

0°C   Vindar: 4 m/s @ 286°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28, 33

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 9 - 17 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3753 New York (LGA) 23:01 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 656 Orlando (MCO) 23:09 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3290 New York 23:26 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5600 Washington (DCA) 23:35 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1988 Minneapolis (MSP) 23:44 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1882 Detroit (DTW) 23:47 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 976 Atlanta 23:57 planerad

00:00 24.03.2019

0°C   Vindar: 3 m/s @ 280°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28, 33

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 1 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 845 Boston (BOS) 00:03 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1976 Charlotte (CLT) 00:03 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1086 Fort Lauderdale (FLL) 00:04 planerad

01:00 24.03.2019

0°C   Vindar: 3 m/s @ 280°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28, 33

02:00 24.03.2019

0°C   Vindar: 3 m/s @ 280°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28, 33

03:00 24.03.2019

-1°C   Vindar: 3 m/s @ 272°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28

04:00 24.03.2019

-1°C   Vindar: 3 m/s @ 272°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28

05:00 24.03.2019

-1°C   Vindar: 3 m/s @ 272°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 12 - 14 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 374 Boston (BOS) 05:20 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5332 Philadelphia (PHL) 05:34 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1888 Detroit (DTW) 05:45 planerad

06:00 24.03.2019

-1°C   Vindar: 3 m/s @ 260°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 5 - 6 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3748 New York (LGA) 06:00 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 530 Charlotte (CLT) 06:06 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1085 Fort Lauderdale (FLL) 06:10 planerad

07:00 24.03.2019

-1°C   Vindar: 3 m/s @ 260°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 - 16 min.
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1984 Minneapolis (MSP) 07:15 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 655 Orlando (MCO) 07:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3594 Chicago (ORD) 07:46 planerad

08:00 24.03.2019

-1°C   Vindar: 3 m/s @ 260°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 27 - 48 min.
Air Canada AC 1658 Toronto 08:00 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4752 Detroit (DTW) 08:48 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 116 New York (JFK) 08:54 planerad

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21