Syracuse Hancock, Syracuse (SYR / KSYR)

Planespotter’s tidtabell

13:00 25.01.2020

+2°C   Vindar: 4 m/s @ 70°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 1460 m   Uppskattad bana: 10

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 22 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5881 New York (LGA) 13:07 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3590 Newark (EWR) 13:29 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 31 min.
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 5289 Detroit (DTW) 13:00 planerad
Airbus A320 Frontier F9 959 Fort Myers (RSW) 13:31 planerad

14:00 25.01.2020

+2°C   Vindar: 4 m/s @ 70°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 1460 m   Uppskattad bana: 10

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 38 min.
Bombardier CRJ American AA 5642 Washington (DCA) 14:09 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 2978 Chicago (ORD) 14:47 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 12 - 19 min.
Embraer 170 United Airlines UA 3584 New York 14:10 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1839 Atlanta (ATL) 14:15 planerad
Bombardier CRJ American AA 5642 Washington (DCA) 14:34 planerad

15:00 25.01.2020

+2°C   Vindar: 4 m/s @ 70°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 1460 m   Uppskattad bana: 10

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4970 Philadelphia (PHL) 15:31 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 American AA 2978 Chicago (ORD) 15:17 planerad

16:00 25.01.2020

+2°C   Vindar: 2 m/s @ 83°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 2 min.
Bombardier CRJ American AA 5600 Washington (DCA) 16:16 planerad
Airbus A320 Frontier F9 1214 Orlando (MCO) 16:18 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4970 Philadelphia (PHL) 16:00 planerad

17:00 25.01.2020

+2°C   Vindar: 2 m/s @ 83°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 16 - 22 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 2662 Fort Lauderdale (FLL) 17:26 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3946 Chicago (ORD) 17:48 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 3223 Chicago (ORD) 17:58 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 14 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1215 Orlando (MCO) 17:03 planerad
Bombardier CRJ American AA 5295 Washington (DCA) 17:17 planerad

18:00 25.01.2020

+2°C   Vindar: 2 m/s @ 83°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 26 - 40 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4823 New York (JFK) 18:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1829 Charlotte (CLT) 18:13 planerad
Bombardier CRJ United UA 3882 Washington (IAD) 18:53 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 19 - 28 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 2663 Fort Lauderdale (FLL) 18:17 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 3223 Chicago (ORD) 18:28 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1829 Charlotte (CLT) 18:56 planerad

19:00 25.01.2020

+2°C   Vindar: 1 m/s @ 226°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2516 New York (JFK) 19:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4823 New York 19:00 planerad

20:00 25.01.2020

+2°C   Vindar: 1 m/s @ 226°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1815 New York (JFK) 20:27 planerad

21:00 25.01.2020

+2°C   Vindar: 1 m/s @ 226°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 24 min.
Boeing 737-700 United Airlines UA 2027 Chicago (ORD) 21:19 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1483 Chicago (ORD) 21:43 planerad
Bombardier CRJ American AA 5376 Washington (DCA) 21:43 planerad

22:00 25.01.2020

+1°C   Vindar: 5 m/s @ 266°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 3 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 656 Orlando (MCO) 22:09 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1940 Detroit (DTW) 22:12 planerad

23:00 25.01.2020

+1°C   Vindar: 5 m/s @ 266°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier CRJ American AA 5600 Washington (DCA) 23:47 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 845 Boston (BOS) 23:48 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2013 Atlanta (ATL) 23:58 planerad

00:00 26.01.2020

+1°C   Vindar: 5 m/s @ 266°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 American AA 1976 Charlotte (CLT) 00:22 planerad

01:00 26.01.2020

0°C   Vindar: 3 m/s @ 228°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28

02:00 26.01.2020

0°C   Vindar: 3 m/s @ 228°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28

03:00 26.01.2020

0°C   Vindar: 3 m/s @ 228°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28

04:00 26.01.2020

-2°C   Vindar: 2 m/s @ 213°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 28

05:00 26.01.2020

-2°C   Vindar: 2 m/s @ 213°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 28

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 7 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 374 Boston (BOS) 05:30 planerad
Airbus A320 American AA 530 Charlotte (CLT) 05:37 planerad

06:00 26.01.2020

-2°C   Vindar: 2 m/s @ 213°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 28

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 30 min.
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2014 Atlanta (ATL) 06:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 655 Orlando (MCO) 06:30 planerad

07:00 26.01.2020

-1°C   Vindar: 4 m/s @ 226°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 29 min.
Airbus A319 American Airlines AA 1484 Chicago (ORD) 07:01 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5917 New York 07:30 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 2391 Chicago (ORD) 07:30 planerad

08:00 26.01.2020

-1°C   Vindar: 4 m/s @ 226°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28

09:00 26.01.2020

-1°C   Vindar: 4 m/s @ 226°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 17 - 21 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 116 New York (JFK) 09:02 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6131 New York 09:17 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2147 Orlando (SFB) 09:38 planerad
Embraer RJ145 American AA 4993 Philadelphia (PHL) 09:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 0 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 315 New York (JFK) 09:40 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 674 Detroit (DTW) 09:40 planerad

10:00 26.01.2020

0°C   Vindar: 5 m/s @ 246°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 1566 Punta Gorda 10:38 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 5 - 8 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6131 New York 10:18 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4993 Philadelphia (PHL) 10:20 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2383 Orlando (SFB) 10:28 planerad

11:00 26.01.2020

0°C   Vindar: 5 m/s @ 246°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 3053 Atlanta (ATL) 11:21 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4475 Washington (DCA) 11:31 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 13 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4051 Chicago (ORD) 11:15 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1656 Punta Gorda 11:28 planerad

12:00 26.01.2020

0°C   Vindar: 5 m/s @ 246°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3943 Detroit (DTW) 12:38 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4475 Washington (DCA) 12:01 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 3053 Atlanta (ATL) 12:06 planerad

Andra datum

July, 2019

08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30